Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) oszy78 válasza duni84 (#198) üzenetére


oszy78
tag

Én sem igazán értem, mit és hogy kell felhívni.
Viszont google-val rákeresve vannak már mindenféle taobao ügynökök, akik bizonyos százalék felárért elintézik a vásárlást Kínán kívülre is, de úgy viszont már lehet hogy olcsóbb az ebay.

Engem is érdekelne ez a taobao-s dolog ügynök nélkül, de pl. a paypal fizetés sem lehetséges, saját rendszerük van, amire Kínai bankszámláról lehet utalni, meg Kínában kapható kuponokról felölteni.
Neked sikerült végül tőlük vásárolni?

Curve és Revolut ajánlókódot kérd privátban.

(#202) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok!
565ex vakut fogott már valaki a kezében? Specifikációt olvasva igencsak jó vétel. Egyik ismerősöm 40e-ért árulja vaterán 2 hetes várakozással fél év garival. Mennyire megbízhatóak ezek a vakuk? olvastam pár hsz.-t még régebben ahol összességében jók voltak a vélemények, viszont volt aki komoly hibáról számolt be, talán valami védelem akadt ki és nem kapcsolt be utána, de csere után oké volt.. valami ilyesmi :)

(#203) Flashback


Flashback
addikt

Engem már kétszer megvámoltak :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#204) Flashback válasza adamka16 (#202) üzenetére


Flashback
addikt

uhhh write only
565ex hivatalosan 2 napja jelent meg! 2 nap alatt nem lehet tapasztalat, és ha még Concordal is hozzák akkor sem ér ide, így még gyaníthatóan senki sem fogott a kezében.

Vaterát meg felejtsd el: Ebay dealerek gyüjtőhelye. 4-5 ezerrel olcsóbban te is megrendeled...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#205) adamka16 válasza Flashback (#204) üzenetére


adamka16
őstag

annyi kedvezményt kapok én is, amiatt ne aggódj ;) legalább garit is ad mellé. Meg nem igazán vagyok fotós cuccokban előreutalgatós fajta... minden másban igen, ebben nem. jobb szeretem megtapicskolni a dolgokat vásárlás előtt ;)

(#206) ClintEastwoo válasza duni84 (#200) üzenetére


ClintEastwoo
tag

elvileg 6000 felett már áfáznak, 15 körül már vámolnak, de íratlan szabály hogy 20ezer alatt nem foglalkoznak vele. Vettem már többször is 12-15-18 ezer forintos dolgokat de húsz fölé még nem mentem. 36ezer az meg már rendesen húsz fölött van.

(#207) Peethy


Peethy
őstag

Megjött a két darab Yn-560-as, az állványok, ernyők, hot shoe, RF-602 kioldó, minden flottul működik, vettem hozzájük Eneloop akksikat is, nagyon jól teszik a dolgukat. Gyakorlatilag semmi hangja nincs a vakuknak, újratöltési idővel csak 1/1-es erősségen kell számolni, ott kb. 2 másodperc Sanyo akksival. Nagyon meg vagyok vele elégedve, kb. 2 nap alatt meg is tanultam nagyjából használni (persze még kell benne fejlődni), gondolkozom, hogy írok róla egy tesztet PH-ra :)

Kicsit off, de nem tudom, hogy az állványokra hogyan rakjam rá a hot shoe-t. Az alsó részén nincs menet, csak egy csavart lehet odaszorítani az állvány tetejére, de az úgy egyáltalán nem stabil, valamint az ernyőt sem nagyon tudom normálisan rögzíteni. Ha valaki tudna segíteni, akkor annak örülnék.

Jól látom, hogy megjelent a Yn-565? Van valamerre részletes leírás róla?

adamka16: nézd meg a linket, amit az 565-höz írtam. Közel 10ezerrel olcsóbban adják, hivatalos helyről, nekem 3 hét alatt megjött, a srác 8dollár (gift) ármegjelöléssel küldi a dolgokat, megbízható, minden tartozékkal. Ha rossz, akkor még visszapostázással is jobban jársz, mintha 10essel drágábban vennél vaterán...

[ Szerkesztve ]

(#208) adamka16 válasza Peethy (#207) üzenetére


adamka16
őstag

Igazából csak nézegelődök, hogy mégis mi lenne a jó, de eddig az 565 a nyerő. Viszont teszteket nem igazán látok még egyenlőre, hogy azért tartós használatot mennyire veszi jó néven a drágaság :D
Az 560-ról pedig szívesen olvasnék egy részletes tesztet ;)

(#209) Peethy válasza adamka16 (#208) üzenetére


Peethy
őstag

Oké, szerintem jövő héten nekilátok majd a megírásának.

Őszintén szólva nem tudom, hogy az 565 megéri-e a felárat (azért lássuk be, 2-3szor annyiba kerül, mint az előzőek), én pont azért vettem az 560-at, mert baromira olcsó. Csak hát ugye az nem TTL vaku... ha ezt nem bánod, szerintem érdemes lehet azzal kezdened.

(#210) adamka16 válasza Peethy (#209) üzenetére


adamka16
őstag

Igaz én is nézegettem róla adatokat és tényleg... baromi sokat tud én pedig egy analóg gépen használtam egyedül külső vakut :)
Szóval ez a vaku dolog még egész új nekem, tehát amit lehet automatizálni, arra nem sajnálok egy kis felárat. De ilyen, mint vezeték nélküli vakuelsütés.. talán ha egyszer olyan környezetbe kerülök pl stúdió, akkor biztos baromi sok hasznát veszem.
És ez a TTL mekkora hátrány? Ez az ami a gép informálja a vakut a rekeszről és a távolságról ha nem tévedek?!

(#211) Peethy válasza adamka16 (#210) üzenetére


Peethy
őstag

A TTL hiánya lehet hátrány, lényegében az, amit írtál, igen. Gyakorlatilag ez jelenti az automatizálást, amiről te beszélsz. A vezeték nélküli vakuelsütésnek valóban hasznát veheted egy olyan géppel, amiben van commander mód, vagy olyan vakuval, ami Masterként is üzemelhet. Gyakorlatilag azonban stúdióban szvsz leginkább manuális módban használnád a vakukat, tehát ha előtte nem, ott és akkor mindenképpen meg kell tanulnod a manuális vakuhasználatot.

Én mindenesetre várnék még egy kicsit az 565-el, ameddig megjelenik róla 1-2 vélemény - megéri-e a felárat? Addig vagy vársz, vagy veszel egy 560-at, ami után az 565 egy gyerekjáték lesz :)

(#212) adamka16 válasza Peethy (#211) üzenetére


adamka16
őstag

Nincs is rá keretem egyenlőre, inkább csak ismerkedek a vakukkal. Mert eddig az volt, hogy "vegyél canon 430 II-t aztán jólvan". de ugye 565 erősebb is, több mindent tud, és még kevesebbe is kerül vagy 25e ft-al mint egy 430 II canon.

(#213) Peethy válasza adamka16 (#212) üzenetére


Peethy
őstag

Ha Canonos vagy, akkor még tudom ajánlani a Yn-468-at, az TTL-es és szerintem elég jó is, nameg olcsóbb valamennyivel. :)

(#214) adamka16 válasza Peethy (#213) üzenetére


adamka16
őstag

és tartósság/minőség? mennyivel tud ő kevesebbet?

(#215) Peethy válasza adamka16 (#214) üzenetére


Peethy
őstag

Ajánlom ezt elolvasásra. Személyes tapasztalatokat nem tudok Veled megosztani, csak annyit, amennyit jópár helyen én is olvastam, felhasználók és tesztelők körében is, hogy elég tartós, a felépítési minőségre nincs igazán panasz.

(#216) adamka16 válasza Peethy (#215) üzenetére


adamka16
őstag

Köszi, elolvasgatom :) Igazából a beépített vakut szeretném kiváltani, hogy egy kicsit nagyobb terembe, sötétebb külső helyszíneken azért ne kelljen iso xmillióig tekernem, mert az úgy nem túl jó :)

(#217) ClintEastwoo válasza Peethy (#207) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Elvileg stabilnak kéne lenni. Én úgy használom hogy belerakom a hotshoe-ba a menetes kis fémdarabot, azt beleszorítom a csavarral, és abba meg meg egy 1/4-es állvány gyorstalp.

(#218) Peethy válasza ClintEastwoo (#217) üzenetére


Peethy
őstag

Igen, azóta megoldottam a dolgot. Elég szerencsétlenül van megcsinálva, én úgy oldottam meg, hogy az állvány tetejére egy-két kör szigetelőszalagot tekerek, így stabilabban megáll, mikor rászorítom a csavart. Amúgy meg nagyon pöpec ez a vaku, egyetlen gond vele, hogy nem jelez, ha le van merülve: a vaku bekapcsolva marad, mintha normálisan működne, egyszerűen csak nem villan többet. De nagyon tetszik, beltérben úgy használom, hogy a vaku erősségétől/rekeszeléstől függően 3-4FÉ-el aláexponálom és rekeszelőválasztáson fényképezek (persze a vakut derítem). Pénteken lesz egy portréfotózás, akkor majd élesben kipróbálom a cuccot :))

(#219) politika


politika
csendes tag

Kedves Fórumtársak!

Tulajdonosa vagyok egy yn-468 -as vakunak. Azért nem írom, hogy "boldog tulajdonosa", mert sajnos nem úgy mennek a dolgok, ahogy az kellene.
Ugyanis EOS 600D mellé vettem... viszont ezzel a típussal nem hajlandó kommunikálni!
Semmilyen formában!
Előtte leszögezném, hogy a vaku elvillan PILOT gomb hatására, sőt EOS 60D-n rendesen működik, viszont a 600D-vel egyszerűen nem működik!
Valakinek tapasztalata e téren?
Találtam egy kompatibilitási táblázatot:
http://speedlights.net/2011/02/19/yongnuo-compatibility-with-canon-dslr/
mely szerint a 468-as nem működik a 600D-n. Elvileg. Ugyanis ez még nincs teljes mértékben megerősítve a táblázat alapján!
De még ha így is van... azt nem értem, hogy 60D-n és 550D-n miért működik, és 600D-n miért nem???

(#220) andorra válasza politika (#219) üzenetére


andorra
őstag

Gondolom a tervezéstől, a gyártásig bizonyos időnek el kell telnie. a 600d idén tavasszal jelent meg. Én egyáltalán nem csodálkozom ezen. Viszont még vásárlás előtt könnyen tisztázni lehetett volna, hogy megveheted-e ehhez a típushoz.

(#221) vlevi válasza politika (#219) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ez benne van. Még a Canon is azzal az indokkal szokta kiadni az újabb vakuit, hogy az újabb típus már tökéletesen együttműködik az újabb vakuval.
Vagy, mondok másikat, asszem 450D-hez azért volt firmware update, hogy felismerje!!! Az új, 270EX vakujukat.

(#222) duni84 válasza ClintEastwoo (#199) üzenetére


duni84
aktív tag

nem találom a cikket/bejelentést, amit olvastam kb 2 hónapja, miszerint nem vámköteles az 1000 jüan-t (ez kb 30e ft) meg nem haladó értékű termék kínából (ugyanez az usából 100$, tehát kb 20e ft), így pl ahogy én kérleltem őket, h írják rá, hogy 990 CNY. felhívtam őket megint, de most már színélyesen elirányítottak az ebay kezdőlapjára, hogy megkapom onnan. ez még elsején úgy nézett ki, hogy mindössze erősködni kellett, hogy márpedig látom, h forgalomban van a taobao-n és nekem most kéne és blablabla, aztán fél óra alatt el is jutottunk oda, h elfaxoltak egy számlát, utaltam a pénzt, kaptam a csomag számát, ami valahol magyarországon tengődik épp a posta bugyraiban, de ez egy másik történet...

#metszéspontok

(#223) Valkűr


Valkűr
őstag

Nekem a 467-es van... Nikon D3100-asl tökéletesen működik..21 ezret nevetve megért, ennyiért rablás...TTL van benne és S1, S2 valamint manuál. Nekem eddig gondom nem volt vele. Sztem jó vaku. Nikon SB600 közeli minőség.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#224) jancsi90


jancsi90
tag

Vajon a Yongnuo 467-es kompatibilis a Canon 1100D-el?

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#225) ClintEastwoo válasza Valkűr (#223) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Anno 18-ért vettem a 468-at.

(#226) szeva000 válasza ClintEastwoo (#225) üzenetére


szeva000
addikt

én is nézegettem a 467-et a D90-re....15körül kapható símán

(#227) Peethy válasza jancsi90 (#224) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem nem kompatibilis. Korábban írták, hogy Canon 600D-vel sem az, mert újabb gép, szerintem hasonló lehet a helyzet a Canon 1100D-vel, de érdemes rákérdezni valahol hivatalos helyen.

(#228) Metalfan


Metalfan
senior tag

565-ből külön van Canonos és Nikonos változat, vagy - ahogy az ebay-en írják - egyszerre tudja kezelni a két rendszert?

(#229) vlevi válasza Metalfan (#228) üzenetére


vlevi
nagyúr

Külön készülék lesz az.
Mert itt kerek perec le van írva, hogy

(#230) Real_Necro válasza vlevi (#229) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kicsit lejjebb olvasva ott a további válasz, ami a félreértést eredményezhette:

Suitable Camera and Flashes in Wireless TTL Slave mode:

Camera: Canon 7D, 60D, 600D
Flash: Canon 580EX II, Nikon Nikon SB-900, SB-800, SB-700

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#231) Metalfan válasza vlevi (#229) üzenetére


Metalfan
senior tag

Ez már elég egyértelmű, csak elkerülte a figyelmemet :B

szerk: hát, akkor asszem várnom kell a Nikonos változatig... ami számomra jelenleg nem nagy érvágás, tekintve, hogy vakura most nincs pénzem :N

[ Szerkesztve ]

(#232) duni84


duni84
aktív tag

el is felejtettem megírni röviden a tapasztalatokat az yn-565-ről: nem lötyög, nem zörög, 1/1 villanás után eneloop akksikkal kb 3s a töltés, 1/32-nél viszont már tudja tartani a lépést a váz 8 fps tempójával, tehát ezzel nem lesz gondja senkinek. ha túlmelegedik, akkor egy 3 perces időzítő van benne (legalábbis nekem akkor sem villant, ha lehűtöttem ennél hamarabb, hanem szigorúan kivárta azt a 3 percet) és megy is tovább minden...

ha valaki épp az első vakuján gondolkodna, akkor összehasonlítás gyanánt annyit tudnék mondani, h ezt akkor is látom, ha a tenyeremet a szememre szorítom

nikonnal nem próbáltam slave vakuként, canon vakukról/vázakról viszont biztos, hogy rendesen működik. gondoltam, h csinálok valami videós review-t is, aztán rájöttem, h időm nem sok van rá, viszont vannak már bőven a videómegosztókon ezekből

eredeti canon vakuk után is merem ajánlani

#metszéspontok

(#233) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Nagyon féltem tőle, de több pénz híjján vettem egy YN-467 vakut Nikonra. Meglepő módon minden rendben van vele! Eddig legalábbis...kopp-kopp-kopp. :)

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#234) duni84 válasza duni84 (#232) üzenetére


duni84
aktív tag

csak, h könnyítsek egy picit mások életén: az yn-565 af segédfénye a keresőnek csak a középső spot mérő részét világítja meg. én speciel sokat agyaltam és majdnem minden opciót végig zongoráztam, mire rájöttem, h minden jól van beállítva, még világít is a led az elején, látom is a fényét velem szemben, de mégsem segített semmit sem az AF-nek .... amíg a használt AF pontot vissza nem állítottam a felső érzékelőről a középsőre ;)

tehát fyi a használni kívánt af pontot érdemes tök sötétben átnyomni a középsőre, ha ki akarjuk használni a vaku segéfényét ;)

ja és 1 szett eneloop akksival (1900 mAh) kb 300-350-et átlag 1/4-0.7 és 1/32 villanást produkált, tehát én a fogyasztásra sem panaszkodom.

beltéri bulin sem forrósodott fel annyira, h ne villanjon (kb 3 óra alatt)

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#235) Flashback válasza duni84 (#234) üzenetére


Flashback
addikt

Jó hírek! A logoutra csinálhatnál egy tesztet!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#236) Cancer


Cancer
senior tag

Én eddig nagyon meg vagyok elégedve a yn-467-tel. Sacc per kb 3-500 villanást simán visz egy normál akkuval. Ráadásul úgy , hogy 1-1,5 hónap alatt történt ez..

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#237) vandorka


vandorka
csendes tag

Szervusztok,

Én is gondolkodok egy VN-565ex-en. Itt: [link] olvastam egy 73246.számú hozzászólást.

Tapasztaltatok hasonlót?

vandorka

(#238) duni84 válasza vandorka (#237) üzenetére


duni84
aktív tag

nálam tökéletesen működik a slave funkció is. következő héten lesz pár szabad órám, akkor felteszek valami blog bejegyzést róla videóval, fotóval, ilyesmi :)
amúgy lehet, h az a vevő spórolni akart 10$-t és nem a gyártótól vette, hanem valamelyik másik kínaitól, aki hamisítja a kínait ;)

#metszéspontok

(#239) vandorka válasza duni84 (#238) üzenetére


vandorka
csendes tag

Tudnál esetleg megbízható eladót ajánlani esetleg az ebay-en?

(#240) duni84 válasza vandorka (#239) üzenetére


duni84
aktív tag

ez a yongnuo oldalán is megadott saját webshopból:
hkyongnuophotoequipment 173$, regisztrált csomagként küldik ... ha veszek még, akkor én spec ezt fogom, az tuti

partnerük, akiket ajánlottak arra az időre, amíg még ők maguk nem töltötték fel a különböző webshpojaikat:
hk-econcept 162$, nem regisztrált csomagként

ez meg egy általánosan megbízható hely, habár tőlük vakut még nem rendeltem, csak állványokat és folyamatos világításhoz izzókat, lámpatesteket, ilyesmit, amikor épp olcsóbbak voltak:
meking studio 145$ + 2$ regisztrált levélként. nem tudom, h ők ezt a vakut pontosan honnan szerzik be, de gyanússá teszi a dolgot, h majdnem 30$-al olcsóbb, mint ha a gyártól veszed közvetlenül ;)

innen kezdve a józan paraszti ész / pénztárca hányados lesz gondolom a döntő tényező :) ha vársz még egy picit, amíg szent orbánunk esetleg megmenti a kiválasztott népet, akkor az a 30$ különbség nem 7000 lesz, hanem csak 5500 :) vagy 10000 és akkor egyértelműen az olcsóbb a nyerő :D

[ Szerkesztve ]

#metszéspontok

(#241) vandorka válasza duni84 (#240) üzenetére


vandorka
csendes tag

Köszönöm az információkat, hasznos volt.

Esetleg, lehetnek olyan kereskedők, akik elvisznek a gyártótól xx darabot rögtön valamilyen kialkudott kedvezménnyel, amit ők raktároznak és osztanak tovább. Nem értek hozzá...

(#242) Hayhasimo


Hayhasimo
csendes tag

Tiszteletem!

Végre rátaláltam erre a helyre. Véleményekre lennék kíváncsi, hogy vajon a Yongnuo Nikon-os i-TTL-es vakui működnek Fuji gépekkel?

Valamint mindenki keres, kutat teszteket. Én ezt olvasom mindig szerintem elég jó:
http://speedlights.net/

(#243) Peethy válasza duni84 (#240) üzenetére


Peethy
őstag

A meking studiotól szereztem be az enyémeket (2db Yn-560), tökéletesen működnek. Emellett rádiós kioldót, állványokat, ernyőket, meg egyéb dolgokat is vettem már, megbízhatóak.

(#244) Sucuka válasza Peethy (#243) üzenetére


Sucuka
senior tag

Már néztem én is ezt az eladót, ha jól emlékszem te ajánlottad. Később írok privátot, mert volna ezzel kapcsolatban kérdésem.

(#245) duni84 válasza Peethy (#243) üzenetére


duni84
aktív tag

mint ahogy írtam, tőlük én is rendeltem vakun és háttéren kívül mindent ;) mindössze nekem spec gyanús az árkülönbség miatt a forrás (főleg összehasonlítva pl a másik eladóval, aki viszont 100%, h vásárolt pár raklapnyit és azon nyerészkedik). kínainak meg kb 5 éve azt sem hiszem el, ha kérdez :)

#metszéspontok

(#246) jancsi90


jancsi90
tag

Skacok nagyon kéne vegyek egy 467-est és nem tudom, hogy kompatibilis-e az 1100D vázammal, annyit kerestem utánna de seholsem kaptam rá választ! Segítsetek! Köszi!

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#247) andorra válasza jancsi90 (#246) üzenetére


andorra
őstag

Feltüntetik azokat a típusokat, amikkel kompatibilis. Sokkal nehezebb és ésszerűtlenebb lenne fordítva, ha azokat sorolnák fel, amikkel nem.
pL:
YONGNUO Speedlite YN467 Canon
Blitzgerät für CANON Modelle 1100D 600D 550D 500D 450D 400D 60D 50D 40D 30D 20D 10D 7D 5D 2D 1D
Google ?

[ Szerkesztve ]

(#248) Cancer válasza jancsi90 (#246) üzenetére


Cancer
senior tag

Az lesz.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#249) jancsi90 válasza andorra (#247) üzenetére


jancsi90
tag

Na mind1, kaptam valaszt a speedlight.net-en. Azert koszonom.
Mostmar lemondtam a yongnuo ttl vakujairol mert a 467-es es a 468-as sem kompatibilis az 1100D vazammal es 565EX-et nem veszek mert az arabol veszek egy hasznalt 430EX-et, ami joval megbizhatobb szerintem.
Yongnuo slave vakut akarok venni mindenkepp, elsore a 460as jott be de rengeteg hibat lattam a neten, tobben panaszkodtak, hogy az elso 10-50 villantas utan meghalt tehat gondolom hogy ti sem ajanljatok. A masik verzio pedig az 560-as, ezzel is kaptam hibat de joval kevesebbet es akkor sem volt teljesen elromolva hanem vmi fura remiszto zajos hangot adott ki. Az en kerdesem az lenne, hogy barkinek kozuletek volt-e porblemaja az 560-as yongnuo vakuval kiveve a kondis problemat a hozzaszolasok elejerol. Mert nagyon megvennem es vennek hozza 603c triggereket is es akkor mar konnyebb lenne a portrefotozas na meg a hegyikerekpar versenyek fotozasa is.

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.