Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Flashback válasza Tommmysun (#100) üzenetére


Flashback
addikt

565EX még sehol :( Mikor lesz belőle valami?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#102) ClintEastwoo válasza Flashback (#101) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Elvileg júniusba kellene jönnie, de pont te írtad május közepén hogy már listázzák ebayre :D

Throme: kicsit elfajult már a vita a két modellről, szerinetm írd re a nevüket két papírra, keverd össze és amit kihúzol azt vedd meg.

(#103) Flashback válasza ClintEastwoo (#102) üzenetére


Flashback
addikt

Hát ezaz, egy fórumon olvastam én is. Na mindegy Június már nem olyan hosszú... :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#104) Flashback


Flashback
addikt

565EX kint van, bár hivatalosan még nem listázták az ebayre...
[link]
Jó hír hogy: 21401,6 forint ha jüanról visszaszámoljuk! :Y

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#105) Flashback


Flashback
addikt

565ex

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#106) jancsi90


jancsi90
tag

Sziasztok! Szeretnék 467est venni a Canonomra, akik rendeltek hongkonból azt akarom kérdezni, hogy a paypal kb mennyi kezelési költséget vett le és kb mennyi idő alatt érkezett meg a vaku és összesen mennyi került? Ja és még annyi, hogy fémtalpas? Köszi!

Innen venném: http://cgi.ebay.com/YN-467-ETTL-Flash-Speedlite-Canon-40D-50D-350D-400D-/160554086154?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item2561c4ef0a#ht_3239wt_1139

[ Szerkesztve ]

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#107) tankcsabee


tankcsabee
csendes tag

Itt: http://thephotogadget.com/de/content/new-pictures-and-information-about-yongnuo-yn-565-ex azt írják, hogy Július 7-én fog debütálni. :C Az a 20-onpárezer forint gondolom a nagytételes vásárlásra vonatkozhat, de még így is best offer gyanús. :R Remélem a Nikon változatra nem kell még majd külön is várni.

A football az egyetlen valóságshow, amit szeretek..

(#108) vlevi válasza jancsi90 (#106) üzenetére


vlevi
nagyúr

A paypal nem számít fel külön kezelési költséget (legalábbis nem neked). Annyiba kerül, amennyibe az eladó hirdette. A szállítási idő viszont nagyon változó, attól függ, az eladó hogyan adja fel. Különleges esetben lehet 1 hét is, de akár 3-4 is.

(#109) jancsi90


jancsi90
tag

A Yongnuo YN467-es vakuk fémtalpasak ugy-e?

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#110) Frigetrus válasza jancsi90 (#109) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Úgy tűnik, hogy az újabbak már igen. (De túl sokat nem számít.)

(#111) Sucuka


Sucuka
senior tag

Üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy ezek a Yongnuo vakuk típusonként hogy értelmezhetők? Egy adott darab pl. a 467-es létezik Canon ill. Nikon papucsosban is? Vagy van olyan a típusszám tekintetében, ami csak Nikonra ill Canonra, vagy más gépre való. Köszi az "útbaigazítást"!

(#112) Frigetrus válasza Sucuka (#111) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Létezik 465-ös és 467-es Canon és Nikon változatban is. 468-as csak Canon változatban van. (Érthetetlen módon...)

(#113) Sucuka válasza Frigetrus (#112) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi! Amiről pár hsz-el előrébb szó van, a legújabb, ami most jelenik meg, az is lesz mindkettőre vajon?

(#114) Frigetrus válasza Sucuka (#113) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Nos erre csak annyit tudok mondani, az előző modellekből kiindulva, hogy remélhetőleg.

(#115) szeva000


szeva000
addikt

Hi!

Szeretnék venni a dealextreme-ről egy YONGNUO vakut az FZ20-ra.Meg tudná valaki mondani melyik lenne rá jó?(YYN460,465,467,560????)
Egy olyat keresek,ami a későbbiekben is,egy dslr váltásnál megmaradhatna.

[ Szerkesztve ]

(#116) deathrow23


deathrow23
csendes tag

apámnak 465-öse van nemrég vette és nagyon tetszik neki, állandóan csak arról beszél, nekem nincs vele tapsztalatom de igy merem ezt ajánlani

Hmmmm.... de fura..... http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=deathrow23&submit=

(#117) Tommmysun válasza szeva000 (#115) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ha már tiszta számodra, hogy később melyik márka tükrös gépét veszed (és nem olyat amihez nincs TTL vezérlésű YN vaku, pl Pentax, vagy Sony), akkor egyértelműen célszerű azt venni ami a későbbi rendszerhez passzol (addig meg használhatod sima manuál módban a vakut), ha még nem tiszta milyen tükrösre váltasz, akkor YN460II, vagy leginkább YN560-as! Azt minden gépen (kivéve Sony/Minolta) tudod majd használni manuálban!

(#118) szeva000 válasza Tommmysun (#117) üzenetére


szeva000
addikt

Canon vagy nikon DSLR-ben gondolkodom(ez szinte bizta),de sztem keret csal év vége körül lesz rá leghamarabb,de lehet csak jövő év első harmada.Ezért is akarnék olyat venni,ami majd nagy eséllyel passzolna arra is.Most pedig mindenféleképpen szükségem van az FZ20 miatt a manuális módra.

(#119) Tyler Durdan válasza szeva000 (#115) üzenetére


Tyler Durdan
csendes tag

Sziasztok!
Én egy 465-öst cseréltem ki 467-esre, megbízható, jó teljesítményű volt a 465-ös, de a 467-es jobb, motoros zoom 85mm-ig, iTTL-ben is állítható teljesítmény.
Meg a 467-es fémtalpas (legalábbis amelyik nálam van).
Szóval jó 465, de a 467 használhatóbbnak tűnik. Ja, Nikon verziós.
Üdv: T.D.

(#120) Cancer


Cancer
senior tag

Tud valaki megbízható forrást YN-467-re? Lehet Mo-i is, feltéve, hogy e-bay-nél nem drágább.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#121) Peethy válasza Cancer (#120) üzenetére


Peethy
őstag

[link] Ennél olcsóbban én még nem láttam. Top rated seller és ingyen postáz.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#122) szeva000 válasza Cancer (#120) üzenetére


szeva000
addikt

Én is keresgélem közben a nekem valót...itt találtam 468-at is.Nomeg 100%-os eladó.
[link]

(#123) Cancer válasza Peethy (#121) üzenetére


Cancer
senior tag

:R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#124) jancsi90


jancsi90
tag

Úgy hallottam, hogy az af segédfénye nagyon gyenge a 467nek. Mennyire igaz? Azon tanakodok, hogy vagy yongnuo 467est veszek vagy 430 ex-et használtan. A Canon verziónál a ttl megbízható?

''Ami igazán számít, az az intuíció'' A. Einstein

(#125) Frigetrus válasza jancsi90 (#124) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Teljes mértékben igaz. Gyakorlatilag használhatatlan arra amire eredetileg ki van találva. (bár engem szinte hidegen hagy)

(#126) andorra válasza Frigetrus (#125) üzenetére


andorra
őstag

Ez érdekes, semmi gondom nem volt még vele. Néhány méterről, még derengő fény mellett is, látom a fókuszpont körül a piros fényt a keresőben és könnyen élesre is áll vele.

(#127) Sucuka


Sucuka
senior tag

Melyik jelenleg a legtöbbet tudó YN amit Nikonra tudok tenni? Köszi!

(#128) Cancer válasza Sucuka (#127) üzenetére


Cancer
senior tag

Ha jól tudom a 468-as.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#129) andorra válasza Sucuka (#127) üzenetére


andorra
őstag

A 467-est választanám, akkor is, ha már létezne 468-as. A ledsor visszajelzés sokkal praktikusabb számomra, mint az lcd kijelzés.

(#130) vlevi válasza andorra (#129) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 468-as régóta létezik.
Az 565-os az, ami új lesz.

[ Szerkesztve ]

(#131) Sucuka válasza vlevi (#130) üzenetére


Sucuka
senior tag

De az kérdéses, hogy lesz-e Nikon papucsosban. :F

(#132) Frigetrus válasza andorra (#126) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Látni én is látom a fényt a keresőben, de inkább azért talál élességet, mert nagyjából anélkül is találna a gép.
Gyenge fényviszonyok között a vaku ledje nélkül, és a gép lámpája nélkül is gyakran talál fókuszt.

(#133) Frigetrus válasza vlevi (#130) üzenetére


Frigetrus
senior tag

468-as? Nikonra? Mióta?

(#134) vlevi válasza Frigetrus (#133) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, Nikonra? Arra nemtudom...

(#135) Sucuka válasza vlevi (#134) üzenetére


Sucuka
senior tag

Na ez az.... korábban már kérdeztem, hogy vajon az 565 lesz-e Nikonra, mert EX van a végén, azt meg a Canon használja a vakuk típusai után, ha jól tudom. Nem tudom, hogy ezzel összefüggésben van-e a YN típusszámozása...

(#136) Frigetrus válasza Sucuka (#135) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Ezt talán egyedül csak a gyártó tudná megmondani neked.

Nem tudom mennyi a logika a típus számozásnál Kínában. Ha azt vesszük 465 és 467-es sem lehetne Nikonra, mert a teljes nevük Yongnuo SPEEDLITE YN467 / 465.
Azért emeltem ki a speedlite szót, mert így a Canon nevezi a vakuit, míg Nikon speedlight-nak nevezi. Ezen a logikán alapulva nem lehetne Nikonra. De még sincs így. Így simán kinézem kicsi kínai barátainktól, hogy EX ide vagy oda, lesz Nikonos változat is. :D :D

Ja, ráadásul némelyik vaku feje/háza teljesen Nikonra hajaz, némelyik pedig Canonra.
Továbbá 46# szériánál a vaku fej Nikonos kinézetű, míg a hozzá járó vakutalp Canon koppintás.

[ Szerkesztve ]

(#137) Metalfan válasza Sucuka (#135) üzenetére


Metalfan
senior tag

Lesz. Egyébiránt szemezek az 565-tel, de kicsit még várok vele - leginkább anyagi okok miatt, meg talán jövő héten veszek tükrös gépet, ahhoz pont jó lenne.

(#138) Sucuka válasza Metalfan (#137) üzenetére


Sucuka
senior tag

Akkor megvárom :D Köszi!

(#139) Peethy


Peethy
őstag

Én 468-ast sem nagyon láttam Nikonosban, pedig elvileg van. Legszívesebben olyat vennék...
560 vagy 467? Másodvakuknak lennének, portrézáshoz.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#140) ClintEastwoo válasza Peethy (#139) üzenetére


ClintEastwoo
tag

560

(#141) Tommmysun válasza Peethy (#139) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Mivel másodvakunak használnád leszedve a gépvázról és valószínűleg nem rádiós TTL kioldóval, így semmi értelme a 467-nek! Egyértelműen 560!

(#142) tankcsabee


tankcsabee
csendes tag

Hát a korábbi hivatkozott forrással ellentétben, itt a Lighting at Photo & Imaging Shanghai 2011 kiállítás beszámolójában azt írják, hogy az 565 EX Canon verzió augusztusban fog megjelenni 180 USD árazással, a Nikon verzióra pedig újabb 2-3 hónapot lehet még várni. Úgyhogy még mindig várhatunk..

[ Szerkesztve ]

A football az egyetlen valóságshow, amit szeretek..

(#143) vlevi


vlevi
nagyúr

Nekem most olyan hülyeségeket csinál a 468, hogy hol villan hol nem :(
Pl. nyomtam egy "plot" gombot, hogy pontosabb legyen az expozíció, erre kétféle dolog történt. Az egyik az, hogy az utána készült kép vagy halál sötét lett, vagy totál világos.
Aztán rájöttem miért. Nem villan el mindíg. Tehát a "plot"-ra elvillant, bemérte a megfelelő expót, de utána fotózáskor nem. Vagy pedig, a másik esetben a "plot" nem villant, ennek az lett a hatása, hogy a fénykép készítésekor egy atomvillanással felérő fénnyel árasztotta el a termet :(
Akkunak Eneloopot használok, és nem tartom valószínűnek, hogy le lennének merülve, mert a piros visszajelző led emlékeim szerint nem lenne piros, ha le lenne merülve az elem.

(#144) Tommmysun válasza vlevi (#143) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Elég gyanús, hogy itt is a Yongnuo betegség lépett fel! Az egyik kis kondi haldoklik valószínűleg! Ha egyre ritkábban fog megfelelően működni, akkor szinte 100%, hogy erről van szó.
Vagy esetleg még a szokásos vaku saru elkoszolódás jöhet még szóba!

(#145) vlevi válasza Tommmysun (#144) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Vagy esetleg még a szokásos vaku saru elkoszolódás "
Sajnos az nem valószínű, mert a vakun nyomom a "pilot" gombot, és akkor sem villan :(
Ezzel a kondival lehet valamit kezdeni?

(#146) andorra válasza vlevi (#145) üzenetére


andorra
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#147) Sucuka válasza vlevi (#145) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ki lehet cserélni a kondit. De ha gondolod én meg tudom nézni neked, hogy mi a nyűgje...

(#148) ClintEastwoo válasza Sucuka (#147) üzenetére


ClintEastwoo
tag

Metzekhez értesz ?

(#149) Sucuka válasza ClintEastwoo (#148) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nem konkretizálnám a dolgokat, az elektronikához értek :)

(#150) Sucuka válasza Sucuka (#149) üzenetére


Sucuka
senior tag

Kedves Yongnuo vaku(ka)t (is) használó kollégák!

Elvállaltam, hogy megnézem, mi baja lehet vlevi fórumtárs YN468-asával. Tegnap érkezett meg hozzám a villanó, és bár vlevi-nek azt ígértem, hogy csak hétvégén tudok belemélyedni, nem bírtam magammal, és szétkaptam :D (de ez nem változtata dolgon természetesen...)

A következő fontos információt szeretném közölni minden YN vakut használóval:

A vakukban úgynevezett nem regenerálódó hővédelem van, ami közvetlenül a tápellátást biztosító áramkörbe van építve! Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogyha valami oknál fogva (üzemszerű használat esetén) túlmelegedne a vaku, akkor ez a védelem kiold, és többé nem kapcsol vissza, így jószerivel azt gonolhatjuk, hogy "meghalt" a vaku, mert többé nem lehet bekapcsolni a készüléket.
Egy ilyen túlmelegedés okozta leoldás után a hővédelmet biztosító alkatrész kicserélése újra "feléleszti" a vakut. Az alkatrész a jobb elektronikai boltokban megtalálható, cseréjét szakemberrel lehet végeztetni (pl. velem :DD ).

(Ezt azért írtam le, hogy ne érjen senkit sem megletpetés, ha netán egyik percről a másikra "halott" vakuja lenne, érdemes ezzel kezdeni a javíttatást. vlevi YN-ének nem ez a baja természetesen, hisz bekapcsol.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.