Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) zolimage


zolimage
csendes tag

Sziasztok!

Foglalkozik valaki közületek Yongnuo vaku javítással? Az én 468-am már egy ideje megadta magát (néha nem villant exponáláskor, majd egyre gyakrabban nem villant, most meg már alig-alig)
Régebben felvettem innen valakivel a kapcsolatot, de elfelejtődött a dolog :(

Szóval valaki tudná vállalni a javítást jó áron? Budapest közeliek előnyben, írjatok rám privátba, nagyon köszi előre is!

(#502) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Na, úgy látszik gondom van a 467-esemmel. Eddig D40-en használtam, még mindig semmi baja nincs a vakunak, de most D90-re váltottam, és nem akar rendesen menni az i-TTL.
Olyan mintha nem szeretné az új vázat, mintha nem lenne jó a kommunikáció a váz és a vaku között. Zoomfej néha összevissza jár ahogy a gyújtótávolságot állítom az objektíven, nem mindig villan, és ha villan, akkor csak minimálisat. Manuális üzemmód viszont tökéletesen működik. Továbbá a gépről levéve is, nyomogatva a vakut, minden üzemel rajta.
Tapasztalt valaki hasonlót? Úgy tűnik szerezhetek be másik vakut a géphez...

(#503) Bulitt válasza Frigetrus (#502) üzenetére


Bulitt
őstag

Nekem 468II van és az simán ment haver D90-n gond nélkül

[ Szerkesztve ]

(#504) fókakrém válasza nagysandor11 (#470) üzenetére


fókakrém
csendes tag

Én használtam Yongnuo YN-565EX vakut, és a beállító fény piros színű, és megfigyelésem szerint több fókuszpontot használ, mint a Canon Speedlight 580 EX II, tehát ilyen szempontból jobbnak bizonyul. Nincs komoly különbség a Yongnuo YN-565EX és a Canon Speedlight 580 EX II között, az árát leszámítva.

Különbségek:
A Yongnou-nak kicsit idegesítő hangja van, de azt szerencsére ki lehet kapcsolni. A Canon vaku esetében az akksi tartónak a fedele egy kicsit modernebb kialakítású, ám a Yongnuo is tökéletesen működik. Amiben egyértelműen jobb a Canon vaku, az a vaku rögzítésa a fényképezőgépre. A Canon gyorszárral sokkal hamarabb és kényelmesebben lehet rögzíteni a vakut, mint a Yongnuo esetében, de még így is nagyon-nagyon megéri a Youngou rendszervaku.

Jelenleg van egy eladó Yongnuo YN-565EX i-TTL ITTL Flash Speedlite Nikon kompatibilis vaku.

(#505) fureszcanon


fureszcanon
csendes tag

YN-468 vakunak hiányzik a hátsó nyomógombos panel-e.
Javíttatnám illetve vennék hibás régi YN-468-at

kösz

(#506) ChiliChili


ChiliChili
tag

Szerintetek, Yongnuo MC-36R N3 kapható valahol az országban?

(#507) kerol81


kerol81
újonc

Vettünk egy YN565-ös modellt, 600D-n szeretnénk használni, de akármit csinálunk a záridőt sem TV sem M módban nem engedi 1/200-nál magasabbra, vagyis hiába állítjuk mondjuk 1/1000-re, lenyomjuk az expo gombot, és visszaugrik 1/200-ra, és a képet is ezen készíti el. Van valakinek ötlete?

(#508) kozmate válasza kerol81 (#507) üzenetére


kozmate
tag

A gép tudja, hogy mire képes... :)

A vakuszinkron ideje a gépnek 1/200, erről itt olvashatsz: [link]

(#509) duni84 válasza kerol81 (#507) üzenetére


duni84
aktív tag

az yn568 tudja csak a hss módot. az 565-ből ez kimaradt. az egyel korábbi hsz-ben bővebben ugyanez.

#metszéspontok

(#510) kerol81 válasza duni84 (#509) üzenetére


kerol81
újonc

1/250-es szinkronsebességgel van hirdetve, akkor ez hiba, hogy csak 200-at enged? Még annyit, hogy nem találtam a neten adatot, a 430 EX (I) tudja ezt a HSS-t? Egyébként az van írva, hogy így is 1/800-ad kb. amira képes, mármint ha benne van a HSS funkció. Van esetleg ötleted, hogy egy 430EX I-el hogyan készültek olyan kivakuzott naplementés képek, aminél 1/2000-ed a záridő? Ha esetleg butaságokat kérdezek elnézést, csak úgy látom te nagyon járatos vagy a témában.

(#511) Bulitt válasza kerol81 (#510) üzenetére


Bulitt
őstag

záridőnél a fényképező váz sebessége van megadva, a vaku villanási sebessége nem ennyi. Ha az exif tartalmazza, hogy vakut használtak akkor annak sebessége biztosan nem 1/2000 volt.

(#512) duni84 válasza kerol81 (#510) üzenetére


duni84
aktív tag

bocs, tegnap csak telefonról kommenteltem :) a gépvázad határozza meg, hogy neki mi a leggyorsabb zárideje, ha a rá csatlakoztatott vaku nem támogatja a hss (canon) vagy fp (nikon) módokat: ez tipikusan (gép függő, a kézikönyvükbe szokták leírni) 1/200 - 1/250. lehet, hogy a tied épp 1/200.
az 1/800-at meg nem a fényképező záridejére gondolták yongnuo-ék, hanem magára a villanásra: a vaku maga tud 1/800-1/20000s időkre folyamatosan a beállított fényerőt produkálni. a gépváz zárideje szinkronban a vakuval már más téma.

a canon 430ex (1 és 2) természetesen tudja a hss módot (ahogy a yn568 is).

szóval pl az 1/2000-es záridős képek úgy néznek ki, hogy a hss engedélyezve van a vakun és a vaku expozíció kompenzálás fel van tolva (pl +2/3 mert értelemszerűen az érzékelő nem lesz az egész villanás alatt a fénynek kitéve, ezért nagyobbat kell villannia, mint ahogy a gépváz és obi infói alapján kiszámolná).

lényegében csak annyi, hogy a vaku hss nélkül nélkül nem tudja a villantását szinkronizálni a gépvázzal (hogy akkor kezdjen villanni, amikor az első redőny elindul és egészen addig villanjon is ugyanazzal a teljesítménnyel, amíg a második be nem záródik)

#metszéspontok

(#513) kerol81 válasza duni84 (#512) üzenetére


kerol81
újonc

600d a gépváz, elméletileg 1/4000-et tud, és be lehetne állítani az 1/250-et, mégsem engedi.

(#514) duni84 válasza kerol81 (#513) üzenetére


duni84
aktív tag

Maximum flash x-sync speed is 1/200-second de ugyanez biztos, hogy a kézikönyvében is le van írva

#metszéspontok

(#515) kerol81 válasza duni84 (#514) üzenetére


kerol81
újonc

nagyon szépen köszönöm a kommenteket. még annyit hagy kérdezzek, hogy a műszaki adatoknál meg van adva, hogy villanási idő 1/200-1/20000-ig Í(565-nél), sajnos ezt néztem be mit jelent? mert akkor ez nem a záridő?

(#516) kozmate válasza kerol81 (#515) üzenetére


kozmate
tag

A villanási idő és a záridő, ahogy a neve is mutatja, nem ugyanaz. Ha ezt elolvasod megérted a villanási időt: http://www.paulcbuff.com/sfe-flashduration.php

Ebből pedig az látszik, hogy a gép legrövidebb zárideje és a vakuszinkron idő miért különbözik: http://mr-chompers.blogspot.hu/2008/06/sync-speed-explained.html

[ Szerkesztve ]

(#517) peterx88


peterx88
csendes tag

Sziasztok, 568 -as vakuhoz keresek fedelet, Sajnos letört egy pöcök.. Járt már valaki így? vagy én bénáztam?

hol próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

(#518) edy11


edy11
csendes tag

A minap vettünk egy YN568-at, de a gyerkőc hamar kicsinálta a használati utasítást... :((
Valakinek nincs egy magyar nyelvű letölthető formátumban? :B

(#519) opti06


opti06
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőmnek vettünk kínából egy YN-560- II es vakut kb7 hónapja eddig tökéletesen működött, utoljára kb. 2hónapja volt használva, azóta benne voltak az akksik is, múlt héten szerette volna használni nem kapcsolt be, gondoltuk lemerültek az akksik, feltöltöttük és utána sem kapcsolt be, akksikat megnéztem újra jól vannak-e benne, minden jól volt, újra megpróbáltam bekapcsolni, ekkor felvillant a kijelző de csak újra indult folyamatossan semmire nem reagált, utána már be sem kapcsolt.

Írtam kínaiaknak ahol vettük van-e rá garancia vagy valami, nem reagáltak semmit (pedig supportra 24-48órás választ garantáltak...)
azóta még 2x rájuk írtam de semmi. kb 10napot vártam, most szétszedtem megnézem, mert ezek már úgy sem reagálnak gondolom..

végül panel elég szépen megvan feketedve elégett valami benne, esetleg alkatrészt vagy donort lehetne valahol találni?
az a baj nem tudom mi égett el, smd kondinak tűnik, de nem lehet semmit se leolvasni róla, teszek fel nemsoká róla fényképet hátha valaki okosabb...

(#520) opti06 válasza opti06 (#519) üzenetére


opti06
aktív tag


(#521) edy11


edy11
csendes tag

Valaki próbált már ki ilyen videófényt?

Yongnuo YN-160

Mennyire használhatók?

(#522) kozmate válasza peterx88 (#517) üzenetére


kozmate
tag

A törött ajtóra:
http://www.ebay.com/itm/Battery-Door-for-Yongnuo-Flash-Speedlite-YN-568EX-Canon-Nikon-YN-568EX-II-Canon-/281199882124?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item4178d1af8c

Valahogy én is letörtem, de nem tudom mikor, még jó, hogy három pöcök van ott.

[ Szerkesztve ]

(#523) Anthony111


Anthony111
csendes tag

Sziasztok, vettem egy Yongnuo 565ex-et, és kb. a 2-ik nap után beszinesedett az LCD-je. Ez normális? Járt még így valaki?
(ja és ahol a felső részét lehet forgatni ott a kettő között van valami ragacs, az?)

(#524) vadkörte válasza Anthony111 (#523) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem, ez nem normális!
Ha Magyarországon (magyar garanciával) vetted élj a garanciával! Ha külföldről és van rá gari írj az eladónak/webshopnak és jelezd a hibát.

Üdv. V. Körte

(#525) amba


amba
újonc

Sziasztok!

Sajnos tegnap történ egy baleset, aminek következtében nem kapcsol be a vakum :(
Egy YN-467-ről van szó, amivel nagyon meg voltam elégedve, csak sajnos tegnap kiesett a szekrény polcáról és azóta nem kapcsol be :(:(:(:(:
Megpróbáltam szétszedni, a fejet sikerült is, de az alsó testet nem tudtam :(
Hiába rázogatom, nem zörög semmi benne, csak abban bízok, hogy egy csatlakozó pl. szétcsúszott(de jó lenne), csak ahhoz, hogy ezt lecsekkoljam szét kéne tudni szedni. Esetleg valaki vállalná a megjavítását??? :)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#526) Auriol


Auriol
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni egy YN565EX-et egy nikon D3100-ra.Van valakinek esetleg jó tapasztalata ezzel kapcsolatban.Esetleg ajánlotok valami mást?Sima fotózáshoz kéne semmi extra gyerekek beltérben stb....
Köszi előre is!

(#527) Heisenberg válasza peterx88 (#517) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

mától én is ugyanebben a cipőben járok: letört 2 pöcök a háromból. Sikerült ebay-ről pótolnod? Ha igen, az masszívabb kivitel?

(#528) kozmate válasza Heisenberg (#527) üzenetére


kozmate
tag

Nekem közben megjött az ajtó az ebayről, egy perc alatt sikerült is kicserélni.

(#529) Heisenberg válasza kozmate (#528) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

elvileg az enyém is úton van, garanciálisan küldik.
Volt pár email-váltásom a gyártó képviseletével, szerintük semmi baj az ajtóval, és én voltam ügyetlen.
Az utolsó emailben kinyögték, h október óta fejlesztettek az ajtón.
Az új ajtó, amit kaptál szemre ugyanolyan, mint a régi?

A régi mennyit bírt nálad?

(#530) kozmate válasza Heisenberg (#529) üzenetére


kozmate
tag

Elég intenzíven használom, kicsit több mint egy évet bírt.
Fogalmam sincs mikor törhetett le, csak mikor itt írta más akkor néztem rá, hogy az enyém hogy áll.
Hozzá kell tenni, hogy a hatból "csak" két pöcök tört le tehát nem vált használhatatlanná, csak nem akartam kockáztatni.

Annyira eredeti, hogy a fröccsöntőforma lenyomta is ugyanaz rajta, csak bele van gravírozva a yongnuo felirat. Lehet, hogy csak rosszul látok, de mintha az anyaga kicsit más lenne, de lehet, csak azért tűnik másnak mert új.

(#531) Heisenberg válasza kozmate (#530) üzenetére


Heisenberg
tag

Nekem kb. 1 hónap után adta meg magát, úgy, hogy még az első szett akksi volt benne!
Nekem is 2 pöcök tört le, baloldalon, és működik így is, csak kiáll az ajtó sarka, így nem valami bizalomgerjesztő az egész kinézete :D

(YN586EXII-ről van szó egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#532) Heisenberg válasza Heisenberg (#531) üzenetére


Heisenberg
tag

Megkaptam az új akksi ajtót garanciális csereként (Angliából jött, GLS futár hozta),
Ha valaki megbízható YN eladót keres ebay-n, akinél tényleg működik a garanciális ügyintézés, írjon, és megadom a nevét.

(#533) tboy72


tboy72
aktív tag

Megérkezett nekem is egy ilyen összeállítás.
Egyelőre mégy csak tesztelgetem, elég frankónak néz ki eddig!

(#534) Heisenberg válasza tboy72 (#533) üzenetére


Heisenberg
tag

Jónak tűnik, használd egészséggel :)
Mire fogod használni elsősorban?

(#535) tboy72 válasza Heisenberg (#534) üzenetére


tboy72
aktív tag

Igazából még nem tudom, de két héttel ezelőtt az unokahúgom szalagavatóján már jól jött volna.
Még egyelőre nem sikerült rábírnom, hogy a távvezérlő is működtesse, de próbálkozom.

(#536) tboy72


tboy72
aktív tag

Üdvözletem mindenkinek!
Remélem valaki a segítségemre lesz.
Megérkezett a YN560-III. vaku, meg hozzá egy RF-603-as rádiós vezérlő. Namármost a két cucc elvileg egy csatornán van, a békesség kedvéért az 1-esen. És nem akar az istennek sem működni. Az angol nyelvű leírásból nem derül ki, hogy kell-e párosítani az eszközöket, vagy valami, de nem is tudtam rájönni, hogy kellene-e.
Akinek ilyen rádoós cucca van, segíthetne, hogyan kell életre kelteni ezt a technikát!
Köszönettel!

(#537) apitoka


apitoka
csendes tag

Sziasztok!
Újdonsült Yongnuo tulaj vagyok. Esetleg valakinek 603Rf, ill.560-III magyar használati Pdf-ben.
Megköszönném.Használtan vettem, és csak postabontás után derült ki hogy nincs magyar leírás.
Köszönettel:Talapka István.
apito@freemail.hu

(#538) tboy72 válasza apitoka (#537) üzenetére


tboy72
aktív tag

Akkor sorstársak vagyunk! Nem bonyolult amúgy a vaku, nagyon frankó és sok mindent tud, de nekem nem sikerült párosítanom a rádiós távvezérlővel. Te helyilyeg merre vagy? Esetleg ki tudnánk próbálni, hogy melyik viszi mindkettőt.

(#539) mi-kulás


mi-kulás
újonc

Sziasztok!

Kaptam ajándékba egy Yongnuo YN565 EX típusú vakut, de a használati útmutatót nem találta meg. Valaki tudna nekem küldeni egyet. Lehetőleg magyar nyelvűt, mert annyira nem megy az angol. Előre is köszönöm!

(#540) Heisenberg válasza mi-kulás (#539) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

meglepődnék, ha sikerülne magyar nyelvűhöz jutnod (hacsak vki be nem szkennelte a magyarországi disztribútortól vásárolt sajátját, és el nem küldi), szerintem itt majdnem mindenki szürke importból szerzi be a cuccait - így nyilván angol használati útmutatókkal vagyunk jól ellátva.
Persze a remény hal meg utoljára, sok sikert! :)

[ Szerkesztve ]

(#541) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Sziasztok! Most szeretnék a napokban eBay-ről vakut rendelni valaki nem tudna valaki egy megbízható eladót?
amit szeretnék vásáróni az egy Yongnuo 565ex lenne Canonra .

(#542) tboy72 válasza Zsolt_16 (#541) üzenetére


tboy72
aktív tag

Tőle már vásároltam, megbízható!

(#543) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Nem nagyon ismerem ezt a oldalt :/ de egy próbát megér :)

(#544) duni84 válasza Zsolt_16 (#543) üzenetére


duni84
aktív tag

(#545) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

tökéletes köszönöm! :)

(#546) Heisenberg válasza Zsolt_16 (#541) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia, ha EU-n belüli hivatalos viszonteladót keresel ebay-en, tudok segíteni.

(#547) Byk01


Byk01
senior tag

Kis segítséget kérnék: 468II-t használok(nék) D90-en, de valamiért nem akar elvillanni. Se gépen M és TTL módban, se S1, se S2 módban. A gépen a vaku CLS módra van állítva, de kipróbáltam TTL-en is. Pilot gomb elvileg elvillantaná, ha jól értelmezem, de az se ment. A LED hátul pirosan világít, tehát elvileg fel van töltve. Próbálkoztam frissen töltött akkukkal és vadi új elemekkel is.

Valakinek vmi ötlete?

[ Szerkesztve ]

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#548) Heisenberg válasza Byk01 (#547) üzenetére


Heisenberg
tag

Szia,

ha a Pilot gomb sem villantja el a vakut, az sajnos nem sok jót ígér. :( Szerintem meg kellene nézesd szakemberrel.

(#549) Byk01


Byk01
senior tag

Tud valaki jón, olcsón és gyorsan dolgozó szakembert? (tudom, a három feltételből csak kettőt választhatok :) )

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#550) Heisenberg válasza Byk01 (#549) üzenetére


Heisenberg
tag

Itt a fórumon többeknek segített sucuka topictárs, vedd fel vele a kapcsolatot, hátha... :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.