Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) -bálnaphoto-


-bálnaphoto-
csendes tag

Sziasztok. Már jó ideje megvan az öreg 560-om, azért vettem, hogy lássam megéri-e komolyabban feccelni yongnuóba. Hát, "ütöttem vertem" , nemegyszer aktiválódott a túlmelegedés megelőző játék is, de azt kell mondanom, le a kalappal! Száz százalékban hozza amit kell, úgyhogy már úton is van kishazánk felé az újabb rendelésem; pár yn560II, és a yongnuo wireless trigger set. Az 560-nak tényleg lenyűgöző a fényereje, masszívabb mint gondoltam, és asszem az áráról nem is mondok semmit. Viszont egy észrevétel. Szerintem, jobban megéri 1.5 voltos elemmel hasnyálni mint 1.2 akksival, nálunk egy kínai butikban van ceruzaelem (gp) 400/4db áron. Akksival, én úgy látom sokkal hamarabb merül. kb fél éves Nrgizer 2200mah nem lehasznált akksikkal megyek, és elemmel kb.3-4 szer (!!!) tovább villogok. Úgy érzem később sem fogok upgrédelni Canon gyári cuccokba, úgyhogy részemről yn, ott a pont.

(#452) Bulitt válasza -bálnaphoto- (#451) üzenetére


Bulitt
őstag

eneloop aksikat tessék használni ;) Az az igazi ilyen célokra

Én a 468II-höz Eneloop XX aksikat használok, és 700-800db képet tudok villantani mire kezd lassabban tölteni :) Persze soha nem full erősségen

[ Szerkesztve ]

(#453) kozmate válasza Bulitt (#452) üzenetére


kozmate
tag

Még egy szavazat az eneloopra. Több száz képet bír egy csomag. Még ha ennél 4x többet is tudna az elemed, amit nem hiszek, akkor is hamar többet költenél elemre mint az akksikra.
De csak egyszer folyjon bele az kínai elemed a vakuba aztán nézhetsz.

(#454) duni84 válasza -bálnaphoto- (#451) üzenetére


duni84
aktív tag

a többiekkel tudok egyetérteni. eneloop akksikkal több száz képet tudsz csinálni és az is csak kb 1800-2000/4db. pár éve én is lecseréltem minden AA elemem/akksim eneloopokra ás azóta maximum egyszer volt velük gond.

#metszéspontok

(#455) #00099328


#00099328
törölt tag

Üdv!

Yongnuo 460-as vakuval akadt probléma. Konkrétan nem villan.
Namármost a neten legtöbbször az elektronikát hibáztatják és több videó is van a megoldásukra, de műszerész szerint az elektronika rendben, inkább a villanócső ment tönkre.

De szívesen fogadok más véleményt is, ha van tippetek.

köszi

(#456) -bálnaphoto-


-bálnaphoto-
csendes tag

Nahh! Köszi a tippet!! én is el voltam kissé keskenyedve, mert mondjuk hosszútávon, gáz elemet használni....A hama meg az enegrizer akksik elég 'halékonyak',. Kipróbálom amit írtatok, még egyszer köszi!

(#457) futizoli


futizoli
tag

Sziasztok!

A fórumot látogatók közül használ valaki Nikon D90-hez Yongnuo YN 468II vakut? Ha igen, elégedett vele?
Köszönettel várom az esetleges válaszokat.

Üdv.: Zoli

(#458) A Zéé


A Zéé
addikt

[link] Újdonság!

már majdnem rávettem magam a 468 II-re, de lehet, hogy megvárom ezt, amíg lesz Nikonban.

Just a simple Lineman...

(#459) Corolla


Corolla
csendes tag

Üdv.mindenkinek!

Ezen vakuval szemezgetek:

[link]

Ha a vakuval kapcsolatosan van tapasztalata valakinek akkor ossza meg legyen szíves! Jelenleg vaku vásárlás előtt állok és ezen két vaku között vacillálok.
Yongnuo YN 568 vs. Canon 430EXII

[ Szerkesztve ]

***LG UB850V***

(#460) Corolla válasza A Zéé (#458) üzenetére


Corolla
csendes tag

Üdv!
Van infód mikor kerül a boltokba?

(.... Ez a vaku (YN500) jobban feküdne nekem mint az 568-as)

***LG UB850V***

(#461) A Zéé válasza Corolla (#460) üzenetére


A Zéé
addikt

canon verzió (nekem nikon kell) már van pár eladónál az ebayen, 140-150 dollár környéke. Folyamatosan alakul majd a kínálat szerintem a többi eladónál is.
Néztem én is az 568-at is, de ez a kistesó nekem is szimpatikusabb.

Just a simple Lineman...

(#462) Corolla válasza A Zéé (#461) üzenetére


Corolla
csendes tag

És még az ára is szuper! A Mikrosat remélem mielőbb beszerzi!

***LG UB850V***

(#463) duni84 válasza Corolla (#459) üzenetére


duni84
aktív tag

nekem ugyan nincs yn568, csak yn565 és 430ex2, de az utóbbi 1 év párhuzamos használata mellett nyugodt szívvel merem ajánlani a yongnuo-t ;) gyorsaságbn/terhelhetőségben/fényerőben az 565 tényleg versenyben van az 580ex2-vel (ezutóbbit csak rövid ideig használtam, mert az 565 miatt végül nem kellett :) ). de a hss miatt tervezem az 565 lecserélését egy 568-ra, csak megvárom még a fizut :B

#metszéspontok

(#464) m3ss válasza A Zéé (#458) üzenetére


m3ss
veterán

hat ez most engem is elgondolkodtatott, en is 468II-t terveztem..de ez a hss poen lehet. 150 dollar nem is tunik erte soknak, ha tenyleg ennyi lesz...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#465) m3ss válasza m3ss (#464) üzenetére


m3ss
veterán

hss vazrol leveve, kabellel nem mukodik, ugye? vezerloket most nem akarom lecserelni...na meg ki se jott meg nikonra az 500ex ugy latom, csak canonos talalatokat ad ebay. lehet akkor en maradok a 468II-nel :U

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#466) j.bravo válasza m3ss (#465) üzenetére


j.bravo
addikt

Nem tudom, nem próbáltam, de TTL kábellel a józan paraszti nekem azt mondja hogy mennie kéne.

Whatever.

(#467) SottiNikon


SottiNikon
csendes tag

Sziasztok!

Látom mindenki érti a beállításokat nekem a ttl és manuál megy a többi nem...
Vaku tipusa: YN565EX

- Stoboszkóp
- Beépített vakura való villanás

Nem tudom beállítani , a segitséget előre is köszönöm!
User manual van , de igy sem megy valamiért...nekem egy link is elég ahol megtudom nétzni stb... a váz Nikon D5100

[ Szerkesztve ]

(#468) Z0mbi


Z0mbi
senior tag

Sziasztok,
tudom itt nem hirdetunk... csak segitenek annak aki egy 468 ast canon hoz akar 20 rongyert Pesten. (es kb 30 at villant.)
mindene megvan.
kocc

(#469) nagysandor11


nagysandor11
csendes tag

Sziasztok!

Valaki élt már a garanciával HK-ba visszaküldve? Tapasztalat?

Esetleg ötlet, hogy az AF segédfény miért nem világít YN468II... eddig működött aztán mostmár nem.. (nem a fényképezőn van kikapcsolva)

(#470) nagysandor11


nagysandor11
csendes tag

Esetleg vélemény a Yongnuo YN-565EX vakuról? Tapasztalat?

A beállító fény az milyen? Köszi

(#471) kozmate válasza nagysandor11 (#470) üzenetére


kozmate
tag

Az 568-on annyit csinál hogy kb egy másodpercig folyamatosan világít (nagyfrekvenciával villog).

(#472) Stirlitz válasza kozmate (#471) üzenetére


Stirlitz
senior tag

pontosan ezt teszi az 565 is.

(#473) nagysandor11 válasza Stirlitz (#472) üzenetére


nagysandor11
csendes tag

Köszi... a távolság mérése mennyire pontos?

(#474) Stirlitz válasza nagysandor11 (#473) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ha arra gondolsz, hogy az objektíven beállított gyújtópontot visszajelzi-e, igen visszajelzi 10mm-s lépésekben a kijelzőjén.(Vigyázat, a vaku lábban vagy méterben jelzi az objektív aktuális gyújtópontját, ez menüben állítható.De ki is kapcsolható az automatikus zoom!) A vaku önmaga nem mér távolságot, nem értem ezt a kérdést, vagy félreértettem valamit. A modellezőfényt a váz rekesz mélységellenőrző gombjának megnyomására "adja ki" magából. Ilyenkor 1mp-ig nagy sebbességű stroboszkop villanást produkál.

@SotiNikon

A másik vakú villanására elvillanás funkció S2 néven szerepel a leírásában, mennie kell, olvasd el, hogy lehet bekapcsolni. (Ezt a funkciót én egyszer próbáltam csak ki, nem emlékszem pontosan milyen gombok együttes nyomása kell hozzá.) Ha nincs meg a leírás, írj és beszkennelem neked a leírás ezen részét.

[ Szerkesztve ]

(#475) sasquach


sasquach
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy a Nikon D5100-es miért löki fel a beépített vakút, ha egy YN-560 III-as "M" módba van kapcsolva és ott figyel a vakusaruban?

(#476) j.bravo válasza sasquach (#475) üzenetére


j.bravo
addikt

Csak automauta illetve piktogramos módokban, vagy A/S/M módban is?

Whatever.

(#477) sasquach válasza j.bravo (#476) üzenetére


sasquach
csendes tag

Megnéztem P, A, S, M módban nem csapja fel a beépített vakut :). Lehet ez így normális manuális vakunál?

Úgy tűnik, csak M módban lehet a D5100-et normálisan használni, mert P,A,S esetében ő számolja ki az egyéb adatokat (zárseb, blende, stb.) és mivel a vakuról nem tud, mindig alul vagy fölül-exponál.

Egyébként, ha valakit érdekel $77-ért vettem [tőlük]. Nagyon korrektek, csak ajánlani tudom.

Itt egy jó oktatóvideó a manuális belövésről

Review 1

[ Szerkesztve ]

(#478) sasquach


sasquach
csendes tag

YN-560 III Review 2

Olcsó diffúzor hozzá

[ Szerkesztve ]

(#479) koma106


koma106
senior tag

Sziasztok! 550d, YN468II pároshoz szeretnék egy olcsó, de strapabíró slave manuál vakut, ami a fő vaku fényére villanna el. Mit válasszak? 460 vagy 560 jó választás lenne?

[ Szerkesztve ]

-

(#480) Corolla


Corolla
csendes tag

Sziasztok!
YN 568-hoz diffúzort hol lehet beszerezni?

***LG UB850V***

(#481) kozmate válasza Corolla (#480) üzenetére


kozmate
tag

pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#482) Stirlitz válasza sasquach (#477) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Jó videó, köszönöm! :R

(#483) saintuss


saintuss
csendes tag

Sziasztok,
Nekem most futott be egy 560 lll, egy pár 603-as távirányítóval. Az árához képest remek minőségű kis masina mindkettő. A vaku brutális kemény, "Nikon jellegű" dobozban, egy az egyben Canon 580EX koppintás. (Persze a 2-es 560 is az volt.) Mivel a 2. 560-ast úgyis mindenki ismeri már, inkább a beépített rádiós egységről szólnék, ami egy remek dolog. Pár gombnyomás, és a vaku közvetlenül veszi a 603-as (vagy 602-es) adó jelét, és szépen villan, akár normál, akár stroboszkóp módban (utóbbi módban vagy a programozott időtartamig, vagy az expozíció időtartamáig, amelyik előb végetér). Jó dolog, hogy nem kell a vakut még az vevőegységen is egyensúlyozva állványra rakni. (A vaku rögzítése ugyan nagyon stabil, tű+csavar megoldású, a vevő viszont csak vakupapucsba csúsztatós.)

Ajándékként (vagy tarozék, nem tudom) érkezett egy egyszerű műanyag diffúzor. Elég alap cucc, és erősen szorul a vakun, de meglepően hatékonynak bizonyul.

A 603-az (adó)vevőt sajna csak kettesével árulják, így hiába a vaku beépített egység, akkor is két egységed lesz. Nekem ugyan jól jön, hogy stúdióvakuval is működik majd a rendszer, de gondolom sokaknak felesleges lesz. Elvileg távkioldónak is lehet használni a készletet (bár már van Yangnuo távkioldóm, ami még 430Mhz-n üzemel), gyakorlatilag sajna a mikro jack - canon 3 tűs kábel, amit küldtek feltehetőleg kontakthibásra sikerült, mivel csak élességet állít, de nem exponálja a gépet (egyik adóval sem), valamint eszetlenül szorul a fényképezőben. Még mejd írok a boltnak, mit javasolnak, de végülis ez túlélhető hiba (mivel nem is kioldózsinórnak vettem a rendszert)

Sajna idehaza elég drágán mérik mind a vakut, mind pedig a távirányítót, ahoz képest, amennyiért a szülőország forgalmazza, dehát ez van. Itthon viszont van garancia (már ahol).

Ha több tapasztalatom lesz leírom, egyenlőre ennyi, még csak ma délben futott be, és egy órát csak a kicsomagolás vett el, mivel a kínaiak valamiért kötelezőnek érzik, hogy úgy legyen becsomagolva minden mintha drogot csempésznének, én meg nem akartam már a kibontáskor összevagdalni a masinát.

[ Szerkesztve ]

(#484) saintuss válasza sasquach (#478) üzenetére


saintuss
csendes tag

Nekem is az említett diffúzort küldték hozzá, és a cikkben írt áron jött a vaku.

(#485) saintuss válasza sasquach (#475) üzenetére


saintuss
csendes tag

A gép nem tudja hogy vaku van rajta. (A manuális vaku nem kommunikál vele.) Ugyanúgy megpróbálja a saját vakut használni mintha a saruban nem lenne semmi. Egyébként jól látod, a manuális vakuhoz M mód dukál, vagy negfelelő mértékű expozíció korrekcióval csökkentve a P,A ill S mód. A teljesen automata üzemmódoknak nincs igazán értelme.

[ Szerkesztve ]

(#486) saintuss válasza SottiNikon (#467) üzenetére


saintuss
csendes tag

"Beépített vakura való villanás"

Nem vagyok Nikon gürü, de azt hiszem, a gépedben nincs ttl jeladó. (Ha van akkor azt kell beállítani.) Vedd rá a vakudat, hogy 1-et villanjon, és a vakut S1 módba tedd. (Illetve S2-be ha mégis kettőt villana a masina.) Elvben, ha a beépített vakut teljesen mauálisra állítod, és minimumra veszed a fényét, akkor működik majd, S1 állásban.

A Stroboszkóphoz hosszú expozíciós idő kell. (A vakun meg a Multi-mód.)

(#487) 600d-s


600d-s
csendes tag

Sziasztok!
Ha van valakinek Yongnuo yn-468 II vakuja, kérem, hogy ossza meg velem a tapasztalatait! Ha ráadásul Canon 600d-vel használja, az már hab lenne a tortán! Azt olvastam róla, hogy a(z amúgy is karcsú) 33-as kulcsszám valójában csak 20. Elsősorban a TTl működése érdekel, szobában indirekt és szabadban derítésre, portré, gyermek. Nem utolsó sorban az is érdekel, hogy ez mennyire alternatívája a Canon 430 ex II-nek, annyival jobb-e a Canon, hogy 3x annyiba kerül?

[ Szerkesztve ]

(#488) koma106 válasza 600d-s (#487) üzenetére


koma106
senior tag

550d-vel használom, legtöbbször TTL módban, teljesen általános célra. Nekem tökéletesen elég a kulcsszám.

-

(#489) 600d-s válasza koma106 (#488) üzenetére


600d-s
csendes tag

Köszi! Beállítások? Én úgy gondolom, hogy szobában Manual 60ad, 100ad, 6,3 vagy 7,2 rekesszel, ISO 200, 400. Szabadban derítés? Na erről fogalmam sincs. Ott is működik a TTl, vagy mindig korrigálni kell?

(#490) Bulitt válasza 600d-s (#489) üzenetére


Bulitt
őstag

Az általad írt értékekkel a vaku teljesen rendben van. Simán képes megvillantani. Az én szobám 360cm magas, és simán tudok deríteni a vakuval a mennyezetre villantva. Szabad téren már nem ennyire tűnik látványosnak TTL-ben, de manuálban 1/1 erősséggel még messziről is jó képeket lehet csinálni.

(#491) 600d-s válasza Bulitt (#490) üzenetére


600d-s
csendes tag

Nagyon köszönöm! Már csak az árát kell megszerezni!

(#492) koma106 válasza 600d-s (#491) üzenetére


koma106
senior tag

Ebay-t javaslom. Huszonpárezerért vettem Hongkongból.

-

(#493) Bulitt válasza 600d-s (#491) üzenetére


Bulitt
őstag

23k volt a 468II+ rendeltem hozzá kapásból 4db eneloop XX aksit az még plusz olyan 4,5k volt. Szóval durván 30k-ból meg volt minden. Az itthoni új ára valami 40-50k környékén mozog.

(#494) 600d-s


600d-s
csendes tag

28ért láttam a v terán:

Remélem ugyanarról beszélünk.

http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/kiegeszitok/vaku_lampa/yongnuo_yn_468_ii_ttl_vaku_lcd_kijelzo_canon_1742181317.html

(#495) 600d-s


600d-s
csendes tag

Sziasztok! Köszi a válaszokat, időközben viszont, úgy tűnik, megtaláltam az igazit! Yongnuo 500-as! Lesz! Ha meg lesz rá a zsé.

(#496) 600d-s


600d-s
csendes tag

Sziasztok!

Mennyi lehet az esélye, ha EU-n kívülről rendelek, hogy fennakad a vámon a cucc? Vámot ugyan nem, de áfát kellene akkor fizetni. Úgy már nem érné meg. Angliából 36 lenne a vaku (YN500), HK-ból pedig 30, ha csont nélkül átjön. Ha tudtok, írjatok tapasztalatokat az ebayről.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#497) Bulitt válasza 600d-s (#496) üzenetére


Bulitt
őstag

HK-ból jött az enyém is. Ha nem írja rá a feladó, hogy mi van benne (alkatrész, fotókellék..stb), illetve értéket, akkor nem foglalkoznak vele. Csont nélkül átjön. Persze a véletlenszerű ellenőrzés esélye mindig benne van a pakliban

[ Szerkesztve ]

(#498) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv!

Előszó:
Nemrég - márciusban - egy rendezvényen előjelek nélkül megpusztult a Nissin Di-622 Mk-I i-TTL vakum. Még 2009-ben vásároltam, eddig semmi problémám nem volt vele és széthajtva sem volt.
Bekapcsol, a kondi feltölt, sipol ha végzett, a fej követi az objektívet, csak épp nem villan. Egy műszerész nézte, elvileg - szerinte - minden alkatrésze (kondenzátor, gyújtóelektronika, teljesítménykontroller IC-k, cső...) jó, de mégsem villan. Sokszor állt, lehet ez sem használt neki.

Tárgy:
A fenti probléma miatt úgy néz ki új vakut kell vennem. Nézegettem több típust. Kóbor pillanataimban Nikon Sb700/910-et, Metz 44 AF; ~52-AF ~58-AF. Előbbit anyagilag nem érem fel utóbbiak közül a kissebbik elérhető, a második szimpibb tudásban, de kicsit drágállom, a harmadik meg majdnem annyi, mint a Nikon Sb910. Sajnos nincs pénzverdém, hogy ennyit költhessek vakura...
A Nissin-től fázok, így alternatívaként felmerült a Yongnuo is.
Ebből a ma/hamarosan kapható mindhárom - YN-565; YN-568; YN-500* i-TTL-ben van valami ami tetszik. Szóval mindhárom játszós, árban ~10E a differencia legolcsóbb és a legdrágább között.
A manuálisok kilőve, van egy Sunpak AutoZoom 3600** nyelesem ha szöszölni akarok a beállításokkal azt használom.

Kritériumok:
-elérhető ár
-jó ár/érték/teljesítmény arány
-megbízhatóság (ne fossa el magát 2-3 hónap után)
-nem haszontalan, ha van külső csatlék (PC vagy jack édesmindegy)
-HSS nem haszontalan, de meglennék nélküle
-jól kontrollálható manuális üzemmód
-slave funkciók

Használat helye, módja:
Nikon D70 és D90 vázak. Általános cél, valamint modell és rendezvény fotózás. (utóbbi munkaköri kötelesség)

Kérdések:
Kérlek Benneteket írjátok le a Yongnuo vakukkal, ha lehetséges a fenti háromra is, kapcsolatos tapasztalataitokat. Ha lehet pro/kontra.
Valamint javítási ötletet is szívesen fogadok a Nissin-em hibájára vonatkozóan.

Köszönöm.

*: tudom, hogy jelenleg nem elérhető a Nikon talpas, Mikrosaték szerint hamarosan lesz
**: nem ez, csak ilyen

Üdv. V. Körte

(#499) A Zéé válasza vadkörte (#498) üzenetére


A Zéé
addikt

az 500-ast én is várom, hogy megjelenjen végre. 568-at nézd még meg esetleg, állítólag nagyon jól sikerült darab, mindkét irányba 180 fokot forgatható a feje, (ezt mondjuk bánom, hogy nincs benne az 500-asban), tud HSS-t, ami neked jól jöhet, ha már a D90 tudja. Erős, tetszetős vaku, csak nagy :)
565-öt nem vennék, ha tényleg bejön az 500-as végre. Szerintem a hss többet ér, mint a picit nagyobb kulcsszám, meg ami miatt nekem nagyon tetszik az a kompaktabb mérete, ennek ellenére nagyjából ugyanazt tudja mint az 568.
Bár ha munkához is kell, akkor bizony kiköhögném legalább a használt sb-700 árát, azzal biztos nem tudsz mellényúlni.

Just a simple Lineman...

(#500) duni84 válasza A Zéé (#499) üzenetére


duni84
aktív tag

565/568-al tavaly tavasz óta fotózok esküvőkön. mellé nyúlni nagyon ezzel sem lehet ;) ár/érték bajnok (és picit gyorsabb, mint a canon 580ex2)

#metszéspontok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.