Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) j.bravo válasza A Zéé (#400) üzenetére


j.bravo
addikt

Kellene pedig hogy legyen direkt yongnuo-ra való, gyakran küldenek is ajándékba.

Whatever.

(#402) Whysperer válasza A Zéé (#400) üzenetére


Whysperer
addikt

Okés köszönöm szépen. amúgy ezek a vakuk miért rosszabbak,hogy ennyivel olcsóbbak? megrendeltem már csak kíváncsi vagyok a miértre! Sok helyen azt írták jó vakuk!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#403) A Zéé válasza j.bravo (#401) üzenetére


A Zéé
addikt

10 másodperc ebayezés után találtam 1-et, amit kimondottan YN-ra írnak, meg 13-at, amit a Canonra. Azért mondtam a Canonost, mert gyanítottam, hogy arra több találatot dob :)

Just a simple Lineman...

(#404) Whysperer válasza A Zéé (#403) üzenetére


Whysperer
addikt

YONGNUO YN560 Diffuser mert ilyen szóval itt az angol gép nem is dobja ki ezt! pedig igy kerestem rá na mind1 kösz!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#405) Whysperer válasza A Zéé (#403) üzenetére


Whysperer
addikt

hja megvan mi a problem! mivel próbáltam már vagyis vettem már pár dolgot kínából ide Uk-ba valamire kellett valamire nem kellett adót fizetni és ezért beállítottam UK only-t!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#406) j.bravo válasza A Zéé (#403) üzenetére


j.bravo
addikt

A lényeg hogy van :) rendes tőled hogy rákerestél!

Whatever.

(#407) nikizolikaja


nikizolikaja
csendes tag

Sziasztok. Az YN 560-om ami teljesen manuális , megéri lecserélni egy 467II-re?

Mivel sokat fotózok discoba, jó lenne ha tudna valami elővillanást, vagy AF segédfényt?, hogy találjon fókuszt. mivel a 560-al elég probléma néha fókusz találni.. ilyet tud a 467II?

Esetleg, hogy a Canon 450D-vel működne minden "tudása"? Gondolok arra, hogy teljesen automata módon kívül is lenne AF segédfény?

(#408) Whysperer válasza A Zéé (#403) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszi zéé vetem egy olyan canonosat aztán ráoperálom 8)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#409) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, YN 565 EX vakuhoz milyen ttl kábelt lehet használni?
Ez jó lenne hozzá?

(#410) MTbc


MTbc
senior tag

Előző kérdés már tárgytalan.

De van másik :)
Használ valaki sima Eneloop és XX aksikat? Milyen különbség van köztük? :R

(#411) Bulitt válasza MTbc (#410) üzenetére


Bulitt
őstag

Alapból eneloop XX aksikat vettem a vakuhoz, majd úgy adódott hogy egy rendezvényen szükségem volt barátom sima eneloop aksijaira. Én azt éreztem, hogy az XX aksikkal sokkal gyorsabb töltőt fel, és tovább is bírta mint a simával. Persze ezt nem tudom tesztekkel bizonyítani. :K

(#412) MTbc válasza Bulitt (#411) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi, remélem van más is aki kicsit jobban kipróbálgatta őket! :) Elég nagy az árkülönbség szerintem köztük.

(#413) Bulitt válasza MTbc (#412) üzenetére


Bulitt
őstag

ebay-ről 4000Ft-ért meg van a 4db ingyen postával :K

(#414) MTbc válasza Bulitt (#413) üzenetére


MTbc
senior tag

Te mivel töltöd őket? Ebay- nézem köszi, csak most lehet már késő lesz mire ide ér.:(

(#415) Bulitt válasza MTbc (#414) üzenetére


Bulitt
őstag

GP márkaboltba vettem 8000ft-ért egy digitális asztali töltött, mely LCD kijelzőn mutatja mennyire van feltöltve, vagy ha hibás ilyesmi. Ezzel töltőm őket csak.

(#416) duni84 válasza MTbc (#414) üzenetére


duni84
aktív tag

én spec a conrad-féle Voltcraft IPC-1L-el töltöm őket ha nem otthon vagyok. ott meg egy hasonló áron beszerezhető Tenergy TN160 tölt 12db-ot egyszerre :)

#metszéspontok

(#417) Tomcatfly


Tomcatfly
csendes tag

Sziasztok!

Látom karcoljátok ennek a kínai csodának a lényegét, segítsetek kérlek! :)
Canon 600D-hez akarok külső vakut, de olyat, ami wireless vezérelhető (600D tudja), és a TTL-t tudja.

Vázon is és külön is nyomnám.

Most akkor melyiket kéne megvennem, amelyik mind a kettőt tudja?

Nagyon köszi ha szántok rám 1-2 percet.

Üdv,
Tom

(#418) Stirlitz válasza Tomcatfly (#417) üzenetére


Stirlitz
senior tag

565ex a te barátod.

(#419) Tomcatfly válasza Stirlitz (#418) üzenetére


Tomcatfly
csendes tag

Nagyon köszi, ezt sejtettem. ;-)

(#420) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Kérdeznék én is a "kommunától" már egyet. Több mint egy év után, arra jutottam, hogy az 565EX egyik tulajdonságát jó lenne kikapcsolni. Nevezetesen a modellező fény-t. De nem találok erről semmit a netten. Nem tudja véletlen valaki, ki lehet ezt kapcsolni egyáltalán?

(#421) Fuji82


Fuji82
tag

Sziasztok!

Vettem egy Yongnuo YN560-at egy Canon EOS 550D-hez. Szeretnélek megkérni benneteket, hogy írjátok meg nekem, hogy milyen típusú vakukioldó alkalmas egyrészt arra, hogy a gép oldja ki a vakut(ha ráteszem a vakut a gépre akkor nem ismeri fel), másrészt ha külső kioldóval szeretném a vakut működtetni.

Előre is köszönöm szépen!

Fuji

(#422) :AMF: válasza Fuji82 (#421) üzenetére


:AMF:
senior tag

a yn-560 egy "buta" középérintkezős manuális vaku. elvileg működnie kellene a vázaddal, ami jelen esetben csak elvillantaná azon a fényerőn, amire beállítottad (ttl kommunikációról ne is álmodj).
"m" módban kell lennie, "s1" és "s2" módban nem fog működni a vázon. (vázon történő használatra nem kell külön kioldó).

ha leveszed a vázról, akkor a legegyszerűbb rádiós kioldó is elegendő hozzá. pl. egy yn rf-601, 602, stb.

ha nem működik a vázadon, akkor én a helyedben megpróbálnám egy másik vázon is, mielőtt bármilyen kioldót vennék hozzá. ha másik vázon sem villan, akkor erős a gyanú, hogy hibás a vaku.

[ Szerkesztve ]

(#423) Fuji82 válasza :AMF: (#422) üzenetére


Fuji82
tag

köszönöm szépen..már próbálom is ki...

(#424) hegyilevi97


hegyilevi97
csendes tag

Sziasztok!
Éppen most állok vakuvásárlás elött és kinéztem magamnak a YN-560 II-öt és érdeklödnék hogy canon eos 600d vel kompatibilis szerintetek?:)
Köszi:)
Üdv.: Levi

(#425) :AMF: válasza hegyilevi97 (#424) üzenetére


:AMF:
senior tag

a yn-560 egy manuális vaku, középérintkezővel. működni fog a géppel, de ttl-ről ne is álmodj.

(#426) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Vettem egy 467-es vakut, és az a gondom, hogy nem mindig villan el. Váratlan, hogy mikor villan vagy mikor nem. a 462-es elvillant ugyanezekkel az akkukkal, talán arra gondolok, hogy ez érzékenyebb a fesz-re? 4*1,2V-al használom, tudom hogy 1,5-el kéne, de a régi vakum ezekkel is jó volt. Ez lehetséges hogy ez az oka?

(#427) Bulitt válasza matyi012345 (#426) üzenetére


Bulitt
őstag

Nem hiszem. Én egy 468II-t használok Eneloop XX aksikkal 4*1,2V és működik. Vagy érintkezési probléma, vagy a vaku maga hibás. esetleg a fényképező nem vezérli rendesen, bár ezt kétlem, de ki tudja

[ Szerkesztve ]

(#428) :AMF: válasza matyi012345 (#426) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ez tipikus YN betegség. A topik elején (50.-ik hsz környéke) találod a hiba feltételezhető okát és a megoldást is.

(#429) matyi012345 válasza :AMF: (#428) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszönöm, megtaláltam. Érdekes, hogy ma egyszer sem produkálta semmilyen módban, semmilyen fényerőn pedig 40-50-szer elvillantottam. Ha mégis előjön újra a probléma akkor viszont kicseréltetem. Ismersz valakit a fórumról (vagy akár máshonnan) aki vállalja az ilyen javítási munkát?

(#430) vlevi válasza matyi012345 (#429) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam is az volt a kórtünet, hogy amikor rossz kedve volt, akkor nem villant el. Például fényméréshez akartam villantani, akkor nem villant, ergo bemérte magának a 0 fényerőt, majd a fénykép készítésekor maximál fényerő * 10000 erővel egy atomvillanással felérő fényjelenséget produkált... Vagy fordítva, fényméréskor villant, de vakuzáskor nem.

Az enyémet sucuka rakta helyre.

(#431) matyi012345 válasza vlevi (#430) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszönöm a segítséget és a leírásodat, ha újra előjön vele a probléma akkor megkeresem majd a fórumtársat. feb 8-án lenne egy komolyabb esemény amin kéne fotózni, addig még tesztelgetem, de lehet hogy oda még a régi bevált vakummal megyek el, aztán csak utána foglalkozok a problémával, ha újra előjön.

(#432) FRICKY


FRICKY
csendes tag

Sziasztok!

Vaku vásárlása előtt vagyok csak nem tudom,hogy melyiket szeressem YN560II vagy YN-468II Nikon vázzal használnám mennyire lenne hátrány a TTL hiánya?Legtöbbször itthon használnám portrézáshoz egy helios 44m-es obival meg egy 18-70mm af-s obival...

(#433) A Zéé válasza FRICKY (#432) üzenetére


A Zéé
addikt

Szerintem, ha nagyjából fix dolgokat vakuzol, ugyanarról a távolságról, nagyjából ugyanazok a körülménynek között, akkor nem kell a TTL, mert pár villantással belövöd, hogy hogyan lesz jó, és tudod mindig ugyanazt a beállítást használni.
Viszont ha gyakran változtatod a gyújtótávolságot, változik a téma távolsága, az egyéb megvilágítás módja, akkor jól jön a TTL, pláne az elején, amíg nem érzel rá a vakuzásra.
Elsőre példa a műtermi fotózás, vagy tárgyfotózás, a másodikra példa lehet a rohangászó gyerkőc, kisállat.

Bár csak okoskodok, mert még nincs vakum :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#434) matyi012345 válasza FRICKY (#432) üzenetére


matyi012345
őstag

Jól tud jönni a TTL de portrézni nem feltétlenül kell szerintem. Max ha elsőre nem sikerül akkor megmondod a portré alanyodnak, hogy lőssz még párat. Inkább a slave mód az ami neked jól jön szerintem, ezt meg tudják ezek a vakuk.

(#435) FRICKY


FRICKY
csendes tag

Köszi szépen a válaszokat akkor maradok a manuálisnál, ha már a manuális obihoz hozzászoktam nem fog gondot jelenteni a manuális vaku sem :) szép fényeket!!

(#436) FRICKY


FRICKY
csendes tag

Sikerült vennem egy YN560II-ast következő lenne a kérdésem infrás távkioldóval hogyan tudom szinkronizálni?Ugyanis észre vettem ha s1-be rakom a vakut akkor elsüti a távkioldó csak a gépemmel nincs szinkronban.

(#437) Bulitt válasza FRICKY (#436) üzenetére


Bulitt
őstag

Ted s2-re, már ha van ilyen az 560n

[ Szerkesztve ]

(#438) j.bravo válasza FRICKY (#436) üzenetére


j.bravo
addikt

Két dolgot tehetsz:

a) ha a gépedbe épített/gépeden levő vaku TTL-ben működik (azaz elővillan és aztán villan élesben), akkor tedd a YN-t s2-be
b) tedd a gépedbe épített/gépeden levő vakut is manuális módba (ekkor csak egyet villan) és a YN-t S1-be.

Whatever.

(#439) FRICKY válasza Bulitt (#437) üzenetére


FRICKY
csendes tag

van s2 de nem egy másik vaku fényére akarom hogy elvillanjon!

(#440) FRICKY válasza j.bravo (#438) üzenetére


FRICKY
csendes tag

de a beépített vakut nem akarom használni. Mivel a gépem D3000 infrás távkioldóval kitudom oldani.. és a vakut is eltudom sütni a távkioldóval s1-ben Na most úgy kéne össze hoznom,hogy a gépem és a vaku egyszerre dolgozzon ne egymás után...

(#441) j.bravo válasza FRICKY (#440) üzenetére


j.bravo
addikt

Öööö milyen kioldó pontosan?

Whatever.

(#442) FRICKY válasza j.bravo (#441) üzenetére


FRICKY
csendes tag

Nikon infrás távkioldó elsüti a YN560II vakut is csak nem egyszerre a gépemmel ez a problémám...

(#443) j.bravo válasza FRICKY (#442) üzenetére


j.bravo
addikt

Oh, szerintem ez nem feature, hanem bug, már ha a sima infrás távkioldóra (vagy egy kínai másolatára, nekem is olyan van) gondolsz. Szerintem (persze tévedhetek) nem kéne a vakunak elvillannia erre.

Én a helyedben keresnék valami infraszűrőt - pl. fényt kapott és előhívott negatív (pl. tekercs eleje ami a befűzésnél mindenképp fényt kap, teljesen jó), vagy exponálatlan dia kockát, azt odarögzíteném a beépített vaku elé. Ezáltal a beépített vaku fénye nem fog látszani a képen, de mivel az infrát átengedi, a külső vaku slave módban el fog villanni.
Persze lehet kapni gyári infraszűrőt is.
Szóval a távkioldóval csak a vázat sütném el, a vakut már nem azzal, hanem a váz vakujával, csak a látható tartományt onnan kiszűrve.

Vagy ha nem muszáj hogy vezeték nélküli legyen a móka, akkor egy szinkronkábel is megoldás.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#444) FRICKY válasza j.bravo (#443) üzenetére


FRICKY
csendes tag

Eredeti Nikon a kioldó érdekes ez a bug valahogy csak ki kéne használnom ezt a hibát.Jó lenne megspórolni egy szinkron kábel árát...Amúgy melyiket lenne érdemes megvenni, nézegettem ebből is van ezerféle.

(#445) Bulitt válasza FRICKY (#444) üzenetére


Bulitt
őstag

Ezzel a megoldással soha nem lesz szinkronban. Ennek csak ez az egy hibája van :)

(#446) FRICKY válasza Bulitt (#445) üzenetére


FRICKY
csendes tag

Az baj :) milyen szinkron kábelt ajánlotok ehhez a masinához?Ahogy nézegettem van egy pár fajta.

(#447) Bulitt válasza FRICKY (#446) üzenetére


Bulitt
őstag

Sajna ebben már nem tudok segíteni. Én a beépített vakuval vezérlem. Be állítom manuálra és le veszem 1/16. Így nagyon minimálisat szól bele a képbe, de a többi vakut elvillantja. Ha kell le is takaróm a beépítettet :) Szinkron kábelből meg szerintem a legegyszerűbb is jó lesz ami jó a vázadhoz. Bár ezt egy profi megmondja aki használt már ilyesmit :)

(#448) j.bravo válasza Bulitt (#447) üzenetére


j.bravo
addikt

Én meg a fent leírt módon beépített vakuval, mimimumon, infraszűrővel :)
Ha akarsz később ttl vakut akkor eleve olyan kábelt érdemes venni.

Whatever.

(#449) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!

Yongnuo yn467-es vakuval járt már valaki úgy, hogy tönkrement a zoom funkció? Most amikor bekapcsolom a vakumat nekiáll zúgni és nem megy a zoom fej. Állandóan kivillantja a legnagyobb látószöget. Mennyiért lehet ezt kb megjavítani?

(#450) matyi012345 válasza matyi012345 (#449) üzenetére


matyi012345
őstag

bocsi user error volt :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.