Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) atirag


atirag
őstag

Üdv. Kétszárynú kaput szeretnék vezérelni valamilyen módon. Aqara cuccaim vannak és gondoltam veszek reléket és azzal kapcsolom a kapukat. De sztem a hub nem fogja látni bluetooth-on. Wifi meg nem olyan jó ha mondjuk baj van a hálózattal akkor nem tudok hazamenni :)
Milyen távolságról működik biztonságosan? Magát a relét elérem közvetlenül is?

(#6952) carpediem007 válasza Bear (#6944) üzenetére


carpediem007
tag

Szia. HUB2 be még benne vannak a riasztási funkciók? Pl ha beállítom hogy ajtó nyitásra riasztó ként működik? Köszi :))

(#6953) Bear válasza carpediem007 (#6952) üzenetére


Bear
aktív tag

Szia, ha a Guard-ra gondolsz, akkor az nincs benne.

(#6954) Buckey válasza carpediem007 (#6952) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Igen, nincs benne. :(
De az a kis sípoló hang az amúgy sem nagy riasztás. Értesítést meg lehet úgy állítani, mintha riasztó is lenne, plusz még egy okoskonnektor és egy jó hangos sziréna. És már nem is zavar, hogy nincs benne az a kis csipogó. :DD
Én már kezdem megszokni, hogy nem csipog. :DDD

(#6955) carpediem007 válasza Buckey (#6954) üzenetére


carpediem007
tag

Igen arra gondolok. Hát, sípol az rendesen :C Azért egy plusz kürt nincs itthon konektorra kötve 🙂🥹 Szomorúan olvasom 🥺. Ha jól olvastam internet nélkül is működnek az autómataizálások? Gondolom ez csak Zigbee és Bluetooth eszközökkel működik, wifissel nem? Köszi :R

(#6956) Buckey válasza carpediem007 (#6955) üzenetére


Buckey
senior tag

Pedig jó az a plusz kürt a 100plusz decibelével. :DD
Net nélkül még nem próbáltam, mert eddig jól működik a rendszer. Egy-két apróbb finomításokat kellett végeznem a használat során.
De nem elképzelhetetlen, hogy minden müködik net nélkül is, hiszen a WIFI-s készülékek is a hálózaton vannak (persze, ha a router müködik, csak net nincs).

[ Szerkesztve ]

(#6957) MaCS_70 válasza humigabi (#6950) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, de ne fáradj, ennyit nem ér az egész!

A szigetelőszalag is megteszi, amíg nem találok / szerzek megfelelő csavarokat.

:R :R :R

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6958) dussy válasza atirag (#6951) üzenetére


dussy
őstag

Szia, a téma engem is érdekelne, de egyenlőre nem találtam megfelelő megoldást rá.
Én arra gondoltam, hogy relét nyomógombként kéne használni, amit a vezérlőre lehetne kötni...

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#6959) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

1 éve vettem egy Xiaomi Smart Clock- ot. A google fotók-val össze is tudtam hangolni, hogy saját képek jelenjen meg az órán.
Viszont most ez évben kb február óta az albumba rakott képek közül csak párat jelenít meg. Olyan mintha szűrné a képeket, de ilyet nem állítottam be és nem is találtam erre vonatkozó beállítást! A factory resetet próbáltam, de nem javított rajta.

Mi lehet a probléma? Hogyan lehetne ezt orvosolni, hogy megint az összes képet megjelenítse?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6960) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Most a mi home telefonon fut. Ha felteszem egy másik telefonra vagy táblagépre és belépek a fiókommal akkor látszani fognak az eszközeim vagy fel kell venni újra mindent? Több helyen is lehetek belépve egyszerre?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#6961) enginev3.0 válasza < CyberBob > (#6960) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ugyan az fog látszódni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6962) picur10


picur10
aktív tag

Sziasztok!
Mi LED Desk Lamp 1S asztali lámpát a Xiaomi home alkalmáson kívül mással is tudnál ki-bekapcsolni? Kicsit pazarlásnak érzem a fél gigás appot azért, hogy reggel az ágyból bekapcsoljam a lámpát. :)
(az ütemezett kikapcsolást meg úgysem csinálja, szóval az már nem is érdekel)

(#6963) Criminal017 válasza picur10 (#6962) üzenetére


Criminal017
őstag

A gyártó Yeelight alkalmazását tudod még hozzá használni, Samsung esetén valószínűleg a SmartThings-el is megy. Vagy valamelyik hangasszisztenst üzemeld be.

(#6964) picur10 válasza Criminal017 (#6963) üzenetére


picur10
aktív tag

Köszönöm, megnézem ezeket. (Samsung telóm van)
:R

(#6965) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok! Le vagyok kicsit maradva a temaban, valaki vezessen pls!
Legtisztito: anno a 2Ht neztem, de az ugye kifutott.
Nezehettem par egyseget, de jo lenne ha megfeleloen pontos lenne (allergias feleseg) es a panel szobait le tudna fedni.
Par egysegnel olvastam a pontossagbeli eltereseket
Off: van esetleg valami megfelelo por/pollen akarmi mero egyseg?
Bonusz kerdes: honnan rendeljem majd? Anno BGrol megerte rendelgetni, de vamolas ota eleg valtozo...stb.

Koszonom! :R

(#6966) humigabi válasza Alien4 (#6965) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Nem tudom mennyit akarsz rákölteni, de ha veszel azt ajánlom, inkább nagyobb, mint kisebb teljesítményűt.
Nekünk van egy 3H (hálószoba) és egy 4Pro (nappali).
Neked a 4 Pro-t ajánlom az egész lakásra, talán elég lenne. Nagy szűrő van benne, elég nagy a légszállítása és szépen dolgozik az app automatizálása szerint. Tavaly áprilisban üzemeltem be, minden nap megy, hol többet, hol kevesebbet (lebegő portól függ) és még mindig 162 napot ír a szűrőre.
Én mindkét típussal elégedett vagyok, igaz rendszeresen takarítom a szűrőket és a szűrőházakat is.

Üdv:

humigabi

(#6967) Alien4 válasza humigabi (#6966) üzenetére


Alien4
tag

Takaritas menete/javaslatok esetleg? Koszi a tippet!
(Honnan erdemes most beszerezni?)

(#6968) humigabi válasza Alien4 (#6967) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

Egy xiaomi álló porszívóval szoktam kefés fejjel először kívülről körbe porszívózni a házat (rengeteg por marad a műanyagon), aztán óvatosan kihúzva a szűrőt szintén teljes felületen, végül kompresszorral lefúvatom belülről kifelé, aztán a külső felületet. Ha kell áttörlöm a házat nedves törlővel, aztán szárazra. Utána minden vissza a helyére és hadd menjen.

Hol érdemes venni? Itt [link] nézz körül, vagy külföldi beszerzés, attól függően fontos-e a garancia.

Üdv:

humigabi

(#6969) tlala


tlala
addikt

Ha már szóba jöttek a légtisztítók:
Nekem ilyen Xiaomi Air Purifier Pro-m van, jó nagy és jó drága filtert kéne benne cserélnem, ami itthon 25e Ft körül van.
Van Aliexpress-ről stb. bevált forrásátok filterre?

[ Szerkesztve ]

(#6970) csumpirudi


csumpirudi
friss újonc

Valaki tudja hogy az Mi smart hub ( ZNDMWG02LM ) 4 eszközt kezel jelenleg az Mi home app-ban de ha hozzáadom a homekit-hez semelyik eszköz nem látszik, mi lehet a probléma?

(#6971) user12 válasza csumpirudi (#6970) üzenetére


user12
őstag

Az, hogy azok a child eszközök nem támogatottak a homekit alatt.
Ami támogatott eszköz az megjelenik (pl a zigbee-s temp és humidity sensor, fénymérő), ami nem az nem (pl ugyanez bt-s verzióban).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6972) csumpirudi válasza user12 (#6971) üzenetére


csumpirudi
friss újonc

Fura mert Conbee illetve Aqara hub-on keresztül pedig ezek az eszközök megjelennek a homekit-ben.
( aqara zigbee switch )

(#6973) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Ha más is belefutna a xiaomi mi 360 2k kamera fw frissítési hibájába, akkor ez alapján lehet javítani.
Indítottam az updatet és lefagyott, folyamatosan világított a sárga led.

[ Szerkesztve ]

(#6974) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!

Most kezdtem az ismerkedést biztonsági kamerával. A sors egy Mi Home Security Camera 360° 1080p MJSX05CM el hozott össze.

Letöltöttem egy okostelefonra a Xiaomi Home app-ót, regisztráltam. Telefonom WiFi-n kapcsolódik az internetre.

Kamerán megnyomom a reset-et (5sec), az app-val a kamera talpán lévő QR kód sikeresen beolvasva az app a folytatásnál hibaüzenetet dob: nincs internet kapcsolat.

Milyen internet kapcsolat kellene?

A kamera sugároz a 6-os WiFi csatornán egy chuangmi-camera_ipc019_miapC7316 WiFi AP-t, de minek?

Nincs titkosítás ezen az AP-n, telefonnal tudok csatlakozni hozzá (ilyenkor természetesen nincs internet kapcsolatom). Böngészővel próbáltam betölteni ehhez az átjáróhoz (192.168.14.1) tartozó WEB oldalt, de csatlakozásom visszautasítva.

BT nem talált semmit, amihez lehetne csatlakozni.

Hogy működik egy ilyen kamera?

Lakáson belül van egy Sonoff kapcsoló relém, ami a WiFi routeremhez csatlakozik és az eWeLink app-val működtetem.

mezis

(#6975) mezis válasza mezis (#6974) üzenetére


mezis
nagyúr

Magamnak válaszolok.
A kamera talpán lévő QR kód sikeres szkennelése után a mobil app-ja feldob egy QR kódot. Ezt ka QR kódot Kínából küldték, ezt kell a kamera "szemének" bemutatni és már jöhet is a kamera WiFi kapcsolatának összehozása!

Nem is olyan bonyolult, de nem lehetett volna ezt érthetően leírni. Vagy legalább lerajzolni?
Esetleg a falra való felfúrás részletezése helyett? :F

mezis

(#6976) bupemko válasza mezis (#6975) üzenetére


bupemko
senior tag

Nekem napokban kellett wifi plug-ot resetelni, Android app több telefonon, több verziót próbálva se ment, végül asszony iPad Minijével sikerült... Lehet megint van valami zavar az erőben...

(#6977) Adler válasza Adler (#6959) üzenetére


Adler
aktív tag

Sziasztok
Erre valakinek van valami megoldása?

Biztos használ valaki ilyen órát!!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#6978) Robbertho


Robbertho
aktív tag

Hello,

Első generációs Xiaomi Robot Vacuum-om van, még jó régről (LIDAR-os, csak porszívózik), ilyen: [link]
Egy ideje már kb. 10 takarításból 1x hallucinál dolgokat, amik nincsenek ott. Lent egy kép, hogy milyen szépen körbetakarította a sarkot, ami amúgy teljesen üres volt. Gyanúsan egyébként sokszor ebben a sarokban rendetlenkedik, de máshol is előfordult már.
Tiszta és gyakran takarítom az oldalsó, első és alsó szenzorokat. Volt baj a LIDAR-ral, mert kosz került bele, de azt is szétszedtem és kitakarítottam, azóta nincs panasza.

Mi lehet a baj? Kerékszenzort írtak itt-ott, de akkor nem tudna soha egyenesen menni, itt valamit rosszul érzékel. Mint látszik egyébként a fantom akadályt leszámítva, úgy-ahogy kitakarított rendesen, bár ez a sárga pontnál, ahol a porszívó van, látható össze-visszaság is jellemző néha. Ezek után áttöröltem megint, és újra elindítva kitakarított ugyanott gond nélkül.
Valakinek csinált ilyet, mi lehet a fő gond, mit kéne esetleg cserélni?
Hogyha az oldalsó szenzorok voltak esetleg pókhálósak, akkor miért tudott máshol rendesen takarítani? A vasbeton miatt a mágneses szenzora bolondulhat meg, vagy mi lehet ez?

(#6979) nemethsza válasza Robbertho (#6978) üzenetére


nemethsza
tag

Korábban nem volt ott probléma?
Ha nem, akkor mi (és mikor) változott?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#6980) Robbertho válasza nemethsza (#6979) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Ez jó kérdés, nem volt vele gond kb. 2 évig, nagyjából egy éve kezdett ilyen ritkán előfordulni. Azóta elköltöztünk, a régi lakásban és az új házban is csinálja.
Ezenkívül nem igazán változott semmi... eredeti szűrő és főkefe van benne most, talán az oldalkefe nem eredeti, de ki tudja már.

(#6981) nemethsza válasza Robbertho (#6980) üzenetére


nemethsza
tag

Mit csinál, ha a kérdéses helyen adsz ki zónatakarítást?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#6982) Robbertho válasza nemethsza (#6981) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Miután nem takarított ki ebben a sarokban, zónatakarításra visszaküldtem és akkor megcsinálta rendesen.
Előtte áttöröltem az oldalát kézzel, nem tudom volt-e rajta porcica vagy valami, előfordulhatott. Viszont ha a falérzékelő folyamatosan látna valamit, akkor körbe-körbe kéne mennie.

(#6983) nemethsza válasza Robbertho (#6982) üzenetére


nemethsza
tag

Én megpróbálnám, hogy kitörlöm a térképet, és újra elindítok egy full takarítást (újratérképezést).

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#6984) Robbertho válasza nemethsza (#6983) üzenetére


Robbertho
aktív tag

Minden új, teljes takarítás esetén törli a térképet, nincs itt még arra opció, hogy megjegyezze. Csak akkor tudsz zónát is takarítani, ha előtte már volt feltérképezés.

(#6985) nemethsza válasza Robbertho (#6984) üzenetére


nemethsza
tag

Ja, az enyém menti...

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#6986) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Sziasztok,

Azt tapasztalom hogy a yettel mobilhálózatáról sokkal lassabban érem el a kamerákat mint korábban. Wifin minden okés de a yettel mobilnettel nem túl jó. Ez kb 2 hete tart. Más nem tapasztalt ilyet?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#6987) pron2ooo


pron2ooo
csendes tag

Sziasztok!
Mai nap beszereztem egy Mi Smart Clock eszközt, sikerült hozzáadnom a Mi 360 Security Camera 2k Pro kamerát is, viszont borzalmas ahogy streameli, késik a kép, hang, akad, eldobja a jelet. Olvastam több helyen is ezt a problémát, de megoldást sehol nem találtam. Valakinek van ötlete?

(#6988) Zsolty20 válasza pron2ooo (#6987) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Én 3 kamerával is ezt tapasztalom, sajnos passzolom a dolgot, de ha van megoldás szívesen hallgatom. Én arra gondoltam, hogy gyenge a hardver és nem tudja folyamatosan közvetíteni.

(#6989) pron2ooo válasza Zsolty20 (#6988) üzenetére


pron2ooo
csendes tag

Az a baj, hogy csak ez miatt vettem, éjszakai babafigyelésre, azt még meg is tudnám szokni, hogy 3 másodperceket ugrálva mutatja a kamera képét kb fél perces késéssel, de pár perc után kikapcsolja a stream-et.

(#6990) erzol válasza pron2ooo (#6989) üzenetére


erzol
őstag

Általános tapasztalat (nálam is), hogy 5 másodpercenként megszakad a stream.
Sima 2k kamerával is ezt tapasztalom.
Tetszerős ébresztőórán kívül más hasznát nem találtam.

(#6991) htom127


htom127
tag

Üdv
Adott egy Mi Smart Plug WiFi okosaljzat, ha szeretném hőmérséklet változás alapján kapcsoltatni, egy Xiaomi Monitor Clock Pro - val (BHR5435GL) megoldható? Hub kell közéjük?

" Bazinga !"

(#6992) user12 válasza htom127 (#6991) üzenetére


user12
őstag

Szia
Van olyan eszköz felvéve az appban, ami méri a hőmérsékletet?

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6993) htom127 válasza user12 (#6992) üzenetére


htom127
tag

Szia
Ez egy "hőmérséklet- és páratartalom-figyelő óra" , úgy tudom [link]

" Bazinga !"

(#6994) Calogero válasza user12 (#6992) üzenetére


Calogero
addikt

Én ezt használom: [link] 5 db van belőle.

(#6995) htom127


htom127
tag

Úgy tudom, ehhez kell a hub, ha vezérelni akarom vele az aljzatot

" Bazinga !"

(#6996) user12 válasza htom127 (#6993) üzenetére


user12
őstag

Ez bluetoothos, szóval igen, kell
https://mstore.hu/xiaomi-mi-smart-home-hub-okosotthon-kozpont-1513

A konnektor megy hub nélkül is

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6997) user12 válasza Calogero (#6994) üzenetére


user12
őstag

Igen, ezt ismerem, van nekünk is :D
bár most épp a hub nélkül mennek, csak "bután" mutatják a hőmérsékletet és páratartalmat, de gyakoraltilag pont ennyire is van szükségünk

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#6998) htom127 válasza user12 (#6996) üzenetére


htom127
tag

Köszönöm

" Bazinga !"

(#6999) carpediem007


carpediem007
tag

Mi Smart hub 2 - vel, ami most az új verzió. Valakinek sikerült a Zigbee s EUs plugot csatlakoztatni? Társításig látja, utánna semmi. És a konnektor is csak villog.... :W

(#7000) hubber1


hubber1
kezdő

Uraim, segítsetek :
A Google Home-ban észleltem, hogy a Mi Home eszközeim "offline" állapotban vannak, amik Xiaomi készülékek. Yeelight lámpák OK, de ami (Xiaomi) Mi Home az mind offline.
Volt már korábban ilyen, akkor unline és reconnect megoldotta. Most nem, sőt egy ismeretlen hibát kapok :

Más is tapasztal ilyet?
Van erre bármi megoldás?
Szeretném megint ha a Mi Home eszközök online lennének.
Vagy valami Xiaomi network/cloud hiba lehet? Köszönöm. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.