Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-15 14:23:44

LOGOUT.hu

Xiaofang és Dafang kamerák Kínán kívüli használatát a Xiaomi letiltotta, lehetséges megoldás itt (de ne gmailről írj nekik!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6601) Alien4 válasza MaCS_70 (#6598) üzenetére


Alien4
tag

Melyik appot hasznalod? A play aruhazasat vagy az oroszt?

(#6602) MaCS_70 válasza Alien4 (#6601) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az eredeti playes appot. A VEVS beszerzése kicsit macerás nekem.

Viszont mára meggyógyult a BT-eszközök észlelése. Az égvilágon semmit nem változtattam, de reggelre szépen felajánlgatta a beüzemelt hőmérőket.

A Gateway viszont továbbra sem hajlandó frissíteni. Jelzi, hogy 1.4.6 helyett feltenné az 1.4.7 FW-t, de egyetlen százalékkal sem jut előbbre.

Veszítek ezzel valamit?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6603) erzol válasza MaCS_70 (#6602) üzenetére


erzol
őstag

Nálam 1.5.0 fut rajta. Itthoni beszerzés.

(#6604) Buckey


Buckey
senior tag

Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy nekem ismét nem jönnek értesítések. Tegnap kicsit késve jött, ma meg sehogy.
Én vagyok csak ilyen szerencsés, vagy ez másnál is van?
Május óta ezzel nem (nagyon) volt gond Iphone-on.
Vagy most megint eljátsza azt, hogy megvolt a beetetés (mint androidnál) és utána ennyi? :F :W
Frissítés nem volt múlt hét óta! :K
Mert eddig arra jöttem rá, hogy ez csak a vásárlók megtévesztése, ahol hiába reklamálsz (ha valahol is tudsz!), sz@rnak a vásárló fejére. Ez így csak egy játék hülye felnőtteknek. Komolyan nem tud működni. Vagyis akármilyen konfigurációban is próbáltam (igen, volt router csere is több beállítással, telefoncsere is volt), egy darbig jó, utána meg kész, valami gebasz mindig van.
Bocs, de ez így kikívánkozott belőlem.

(#6605) Endless


Endless
aktív tag

Érdemes ezeket az okos eszközöket a vendég hálózatra konfigurálni? Vagy teljesen mindegy? Mert most a rendes hálózaton van és gondolkodom rajta, hogy átkonfigurálom.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#6606) Buckey válasza Endless (#6605) üzenetére


Buckey
senior tag

Nekem nem ment Vendég hálózaton, ugyanis ott nem látják egymást a készülékek. Épp ez a lényege, hogy külön van minden mindentől (amennyire én értek hozzá).

(#6607) Buckey válasza Buckey (#6604) üzenetére


Buckey
senior tag

Na, rájöttem valamire!
A kínai régióban/szerveren megjönnek az értesítések, csak a többin nem (vagyis a manuális értesítésküldés biztosan). :W
Viszont így elölről kell kezdenem az összes automatizálás beállítását (ami nem kevés), és még nem is biztos, hogy a hozzáadni szándékozott eszközök működni is fognak! :W
Ráadásul mindenféle kínai reklámok, vásárlási lehetőség stb. "csirkelábasan" ott virítanak. :(((
Úgyhogy, várok pár napot, hátha megjavul, de nem bízok benne. Androidon is így volt! :((( :W :W :W :((( :O
Úgyhogy, szerintem karácsonyra kinézek egy másik, talán megbízhatóbb rendszert, ezt a kínai csodát meg elengedem. Csak a baj van vele.

(#6608) Moki2 válasza Buckey (#6607) üzenetére


Moki2
aktív tag

Na ez érdekes , ha china mineland cuccod van eddig hogy jöttek értesítések , ha meg nem akkor hogy tértél át arra . Hacsak vevs okosságot nem csináltad meg androidon..Amúgy én china régión vagyok , ahogy látom mostanság eu szerveren voltak gondok

(#6609) Buckey válasza Moki2 (#6608) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem kínai cuccom van, mind magyar áruházakból vásárolt.
Átállítottam a régiót kínára, és beállítottam a kézi értesítés kérését. Az jött meg a kínain. Az európain meg sem nyekken tegnap óta semmi.
És ez a baj, hogy nem fog menni a kínain semmi sem, hiába jönne meg az értesítés.
Iphone-ra meg nincs vevs.
Mondjuk mikor androidon kísérleteztem, ott még kínából sem jött semmi, ezért is tértem át májusban az Iphone-ra. Tegnapig az értesítések viszonylag rendben voltak.

(#6610) Moki2 válasza Buckey (#6609) üzenetére


Moki2
aktív tag

Akkor még biztosabb , hogy mostanság eu szerver szar . Nálam china cuccok vannak china szerver , működik mind .

(#6611) Buckey válasza Moki2 (#6610) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, az EU szerver szar. Androidon is így kezdte, hogy egyszer csak késve jöttek az üzenetek, majd sehogy.
Most Iphone-n is ugyan így van. :W
Igaz, hogy ez a legolcsóbb rendszer, de a legsz@rabb is. Vagyis nálam. Hiába váltottam mobilnetről vezetékesre, hiába van csili-vili WIFI, itt már nem nálam van a hiba. :(
Pedig az elején úgy voltam vele, hogy a mobilnet kavar be, majd a Huawei telefon. Xiaomi telefonon pár hétig ment, és utána megint semmi. Most az Iphone-nal van ez a gond. :W :(((

(#6612) bandeevw


bandeevw
tag

Na most van tele a hócipőm ezekkel a Xiaomi okosotthon cuccokkal...asszem amit lehet visszaküldök, hogy legalább ne legyen ráfizetés. Írok nektek egy kis összegzést mielőtt felgyújtom az egészet :DDD

Xiaomi Mi Smart Plug

- wifi only cucc (se BT, se Zigbee)
- Mi Home app látja, kb ez az egyetlen pozitívum...
- a dobozon lévő felirat alapján Amazon Alexa kompatibilis, hát én több napnyi próbálkozás után sem tudtam összehozni (iphone 11 + app store-ból letöltött Mi Home és Amazon Alexa), valakinek ez sikerült egyáltalán?
- Scene-ben (automatizálásban) az "IF" függvényhez nem lehet hozzáadni, tehát semmit nem tudsz automatikusan csináltatni, ha ki vagy bekapcsolsz 1 ilyen konnektort akár távolról, akár az eszközön lévő gombbal, így nem lehet csoportba sem rendezni többet ("THEN" függvényhez hozzáadható, de az ezen nem segít)
- nincs lehetőség "inching" mode-ra, mint a Sonoff kapcsolóknál (Inching mode = auto off X idő után)
Ez mind csak programozás lenne, de nyilván sz@rnak rá...
- baromi nehéz volt szétszedni (de legalább masszív), hogy megnézzem át tudom e alakítani, hogy rövidzárat adjon ki (NO érintkező) és ne fázist (át lehet, de nem egyszerű...)
- fogyasztást nem mér

Yeelight Smart Dual Control Module

- wifi only cucc (se BT, se Zigbee)
- Mi Home és Yeelight app látja
- két külön kimenete van (L1 és L2), amit külön lehet kapcsolni az app-ból, ez pozitívum

- mindkét kimenetre a fázist tudja csak kiadni (NO érintkezős "relé" üzemre nincs lehetőség)
- App-ban meg lehet adni, hogy fesz alá helyezés után az L1 és L2 kimeneteken legyen/ne legyen fázis. Ez totál baromság, ki a bánat akarná, hogy pl egy 2 mp-es áramszünet után mindenáron világítson a mögé rakott lámpa? Nyilván kiválasztja az ember, hogy fesz alá helyezés után OFF legyen mindkét kimenet.
- olyan természetesen nincs, hogy áramszünet után az L1 és L2 kimenet álljon vissza az utolsó állapotra
- elvileg meglévő villanykapcsoló mellé is köthető, na ez a gyakorlatban nem igaz (vagy az enyém hibás), mutatom miért:

Elvileg ha az S1-en bemegy a fázis (ez lenne a meglévő villanykapcsoló), az L1 bekapcsol. Ha közben az appban megnyomod hogy L1 kikapcs, ki is kapcsol (miközben a villanykapcsoló fent van folyamatosan). Ez tökjó eddig.
A gond
- ha a fizikai S1 villanykapcsolód lent van
- és bekapcsolod az L1-et az app-ban
- ugyan bekapcsol az L1 kimenet gond nélkül, viszont ha ilyenkor
- a fizikai S1 villanykapcsolót felkapcsolja valaki, kikapcsol az L1 kimenet
Tehát, ha az app-ban felkapcsoltad a villanyt, a fizikai kapcsoló bukta. Hát ehhez csak gratulálni tudok...

Másik probléma:
- beállítottad, hogy áramszünet után ha feléled, L1 és L2 kimenet OFF legyen
- igen ám, de ha akkor van áramszünet, amikor a fizikai S1 kapcsolód épp fent van, miután újra feléled a kütyü, kikapcsolt állapotban lesz mindkét kimenet
- ilyenkor ha lekapcsolod a fizikai S1 kapcsolódat (tehát kvázi lekapcsolod a villanyt)
- bekapcsol az L1 kimenet
Tehát lekapcsolt villanykapcsolóra bekapcsolással reagál. :W
- mindemellé a ki-be kapcsolások között többször megbolondult, újraindult, ilyenkor több esetben valami rejtélyes oknál fogva újra detektálta a Mi Home app, mint zsír új és soha nem látott eszközt :F
- ennyi alap hibát egy több éves, elvileg kiforrt cuccnál nem is értek :U

Szumma:
Az okos dugalj elég gyenge eresztés, ez a kapcsoló pedig egyenesen ratyi így (esetleg csak és kizárólag távoli vezérlésre még alkalmas lehet, bár néha abba is belezavarodott és nem kapcsolt) :C

(#6613) v.attis válasza bandeevw (#6612) üzenetére


v.attis
őstag

Az IF/THEN problémád okát tudjuk, hibás a legfrissebb app, ezért régebbit használunk, tökéletesen működik. Olvass vissza, hátha almás platformra is van megoldás. Ha jól tudom androidon, régebbi appal be tudod állítani az automatizálást, csak az kell, hogy ugyanabba a Mi fiókba jelentkezz be. Ha megvan, akkor Ios-en is meg fog jelenni amit beállítottál az androidos készüléken.

A Switch sem hibátlan, ez tény, de bőven használható. Én például a konyhában egy led szalagot (pult világítás) és egy konnektort vezérlek vele. Vagy 8 féle automatizálás van beállítva, mind működik. 5-kor ébredünk, 4:57-kor bekapcsol a kávéfőző, mire lefőzi a friss omniát felkapcsol a világítás. A konnektor 10 perc után lelövi saját magát, majd 8-kor a világítás is. Így tutira nem marad semmi bekapcsolva. Ezen felül Smart Switch is rá van automatizálva, tehát kézzel is tudom kapcsolgatni a relé kimeneteit.

Esetedben nincs jó beállítás szerintem, a hagyományos kapcsoló mindig be fog kavarni úgy gondolom. Én pont emiatt vettem okos kapcsolót, hogy ne hibrid rendszer legyen, hanem full smart. Így mindent kedvem szerint konfigurálhatok.

olyan természetesen nincs, hogy áramszünet után az L1 és L2 kimenet álljon vissza az utolsó állapotra
Gondoljuk ezt végig. Pl egy hősugárzó, egy kávé vagy teafőző van rákötve. Reggel bekapcsolt állapotban van amikor elmegy az áram és ez nem 2 perces, mert mondjuk leszakadt egy vezeték. Elmész dolgozni, majd visszajön a delej és emiatt az utolsó állapotra vált, tehát bekapcsoltra. Akkor egész nap megy a hősugárzó, mert nem lesz neted a vezeték szakadás miatt és nem kapsz értesítést? Vagy leég a ház a kávéfőző miatt?
Nyilván megpróbálják univerzálisra csinálni az eszközt és valamelyest biztonságosra is, ezért tudod alapértelmezetten kikapcsoltra állítani.

Viszont a száraz kontaktus hiányát én sem értem, nem hiszem, hogy nagy varázslat kellene az ilyen funkcióhoz. De ez van.

(#6614) bandeevw válasza v.attis (#6613) üzenetére


bandeevw
tag

Köszi a részletes reagálást!

Van itthon android-os készülék, megnézem azon régebbi app-al(ios-re nem találtam). Egy verziót tudnál írni? Köszi előre is!

Hagyományos kapcsoló mindig be fog kavarni
Még jó hogy úgy hirdetik, használható hibrid módon is :U
Ez csak programozás / konfigurálás kérdése lenne, semmi több…jelenleg hibás, csak gondolom nem érdekli őket

Áramszünet utáni üzemmód
És ha tényleg világításra használod? És egy 2 mp-es áramszünet után nem akarsz mindent kézzel be / kikapcsolni?
Biztos van olyan, ahol a jelenlegi működési forma megfelel.
De milyen jó lenne, ha ezt nem a programozó döntené el és mindenki b@ssza meg aki mást akar, hanem meghagyná a döntés lehetőségét a felhasználónak.
Tehát ez is csak programozás kérdése lenne.
Amúgy annyi legalább beállítható, hogy feléledés után on vagy off legyen, de semmiből nem tartott volna odabiggyeszteni azt az opciót is, hogy “same like the last setting”.
Nem is ez a fő gond, hanem hogy egy áramszünet után a fizikai kapcsoló működése inverz lesz (lekapcsolt villanykapcsolóra bekapcsol a kimenet, fel kapcsolt villanykapcsolóra lekapcsol a kimenet). Agyrém.

Alexa ügyben valaki?

(#6615) Calogero válasza bandeevw (#6614) üzenetére


Calogero
addikt

Régi androidos verzió: [link]

(#6616) tobias40


tobias40
veterán

Sziasztok!
Az ilyen [link] BT senzorokat hogyan tudom betenni az itthoni okos otthonomba hogy elérjem a mobil internetemről is ?
[link] Minden érzékelőm egy ilyen központhoz kapcsolódik.

(#6617) A-Bag válasza tobias40 (#6616) üzenetére


A-Bag
tag

Szia! A hőmérőkhöz Bluetooth gateway kell. A te hubod szerintem nem Bt-s.

(#6618) tobias40 válasza A-Bag (#6617) üzenetére


tobias40
veterán

Igen,a többi eszköz wifin kapcsolódik,de gondoltam hátha vmilyen módon megoldható a távoli elérés ezzel a felállással is!

(#6619) A-Bag válasza tobias40 (#6618) üzenetére


A-Bag
tag

Nekem pl. a kamerán keresztül tudnak csatlakozni a rendszerhez.

(#6620) tobias40 válasza A-Bag (#6619) üzenetére


tobias40
veterán

Ilyen BT senzorok,vagy mik?

(#6621) Moki2 válasza A-Bag (#6617) üzenetére


Moki2
aktív tag

Másik opció ha estleg veszel bt-s celling lightot, ha tervben van világítás modernizálás . A te hubod nem BT- képes , arra a v3 való .

(#6622) A-Bag válasza tobias40 (#6620) üzenetére


A-Bag
tag

Igen. A kamera bt gatewayes. Vagy amit Moki2 ír :)

(#6623) v.attis válasza bandeevw (#6614) üzenetére


v.attis
őstag

Esetleg még a csengőkapcsoló segíthetne rajtad, tehát amelyik nem marad úgy, csak egy impulzust ad. De ez csak egy ötlet, aki próbálta, vagy használja, majd megmondja, hogy működőképes-e...
Vagy tényleg a Smart Switch. Az nem fordít meg semmit, ráadásul 3 kapcsolási módot tud, mind külön automatizálható.

Persze vannak branden belüli fali kapcsolók is, szóval van alternatíva...

(#6624) bandeevw válasza v.attis (#6623) üzenetére


bandeevw
tag

A csengőkapcs nem jó, nem impulzusos a működése a Xiaomi kütyünek - csak addig van állapotváltozás a kimeneten, amíg a bemeneten is van :( tegnap este ezzel szarakodtam vagy 3 órát, de mivel nem adnak a programban szabad kezet a konfiguráláshoz, ezért csak úgy lehet használni, ahogy ők megálmodták. De az meg hibás :((
Már nézegetem a Sonoff cuccokat…eddig csak egy Basic R2 kapcsoló van itthon, de még az is többet tud a konfigurálás miatt.
Pl simán be lehet állítani a programban, hogy ha a saját időzónád szerint már szürkület/sötét van, reagáljon a kapcsoló.
Xiaomi-nál ez csak alkonykapcsoló + HUB meglétével lehet.
Megoldott a relé (NO) működés is, ha azt akarod és még sok más…árban pedig kb ugyanaz.

(#6625) tobias40 válasza Moki2 (#6621) üzenetére


tobias40
veterán

Emiatt nem veszek másik központot,dobnál linket erről a lámpáról?
Lehet hogy ebbe beruháznék,ez hogyan működne a rendszeremben és hogyan működne utána a hőmérséklet sensor a Xiaomi Home progiban?

(#6626) Moki2 válasza tobias40 (#6625) üzenetére


Moki2
aktív tag

Pl ez : [link]
Ilyenkor ha ezt felveszed mi home-ba onnan online is látod BT eszközöket , nincs további teendő . Bár mostanság EU szerver elég heptikus , de elvileg így megy . Én china szerveren vagyok ott látszik minden bt gateaway eszköz alatt minden bt eszköz ami előtte már fel volt véve.

(#6627) Moki2 válasza tobias40 (#6625) üzenetére


Moki2
aktív tag

Pl így
Persze ha nincs hatótávon kívűl..

[ Szerkesztve ]

(#6628) tobias40 válasza Moki2 (#6626) üzenetére


tobias40
veterán

Lehet hogy akkor jobban megéri wifis hőmérőt vennem,mert ez nem olcsó! :D

Értem,még nézgelődök vmi hasonló de olcsóbb megoldást. :R

(#6629) Moki2 válasza tobias40 (#6628) üzenetére


Moki2
aktív tag

Azért mondtam ha tervben van esetleg , de bt-s hub annyira nem vészes , vagy ha kamerára van igény akkor A-bag ajánlotta bt-s . De azt kell mondjam ez még nem is vészes ár , annó szobámban volt 2 foglalatos hagyományos , amiben üzemelt 2db 120 w-os izzónak megfelelő energiatakarékos . Aztán annó vettem egy 50 w-os yeelightot ( szintén tudja bt átjárót) és ég és föld, de az 3-4 éve volt 45 .

[ Szerkesztve ]

(#6630) A-Bag válasza tobias40 (#6628) üzenetére


A-Bag
tag

Vagy ott az aqara hőmérő csak azon nincs kijelző.

(#6631) Moki2 válasza A-Bag (#6630) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ott a pont , ha még a bt-s nincs meg . Sőt az még légnyomást is mér , bár azt igen ritkán nézem . Pl pesten látom magas a páratartalom , esik a légnyomás , na otthon esik 😂

(#6632) tobias40 válasza A-Bag (#6630) üzenetére


tobias40
veterán

Ebből a kijelzős fajtából még régen vettem 2 db.-ot mert fillérekért volt.
Most tönkrement a wifis hőmérőm és ezt akartam betenni de így nem jó mert távolról nem látom hogy mennyi a hőfok a vendégházban,és csak erre használnám.
Vszínű ezeket visszarakom a fiókba és veszek egy wifiset,és letudtam a gondot.
Aszittem egyszerűbb lesz de nem.. :)

(#6633) Moki2 válasza tobias40 (#6632) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha a távolság a gond akkor BT se jobb , úgyhogy marad wifi , ha az működött .

[ Szerkesztve ]

(#6634) tobias40 válasza Moki2 (#6633) üzenetére


tobias40
veterán

A távolságot nem úgy értem hanem pl. otthonról a mobilnetemről vagy az itthoni wifiről lássam a hőmérsékletet,a 10 km-re levő vendégházban.
A hőmérő 2-3 méteren belül van a központi egységemtől.

(#6635) Moki2 válasza tobias40 (#6634) üzenetére


Moki2
aktív tag

De ha onnan nem ment zegbees akkor BT sem megy , nem jobb a hatótávja.De 2-3 méterről mennie kell zigbee-nek is , nálam házgyári vasbetonnal megy .

[ Szerkesztve ]

(#6636) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok. Mi lehet a baj? Egyszerűen nem tudok létrehozni automatizálást, hiába választom ki så parametereket, amikor leokézom eltűnik minden. Semmit nem enged, meg a meglévőket sem tudom módosítani. 7.12.702 hivatalos play verzió van fent és mainland china szervert használok.

(#6637) A-Bag válasza nababika (#6636) üzenetére


A-Bag
tag

Tegyél fel régebbit.

(#6638) erzol válasza nababika (#6636) üzenetére


erzol
őstag

Állítsd a mi home-ot német nyelvre, hozd létre az automatizálást, majd mehet vissza a nyelv. :K

[ Szerkesztve ]

(#6639) nababika válasza erzol (#6638) üzenetére


nababika
aktív tag

Ez volt a megoldás köszönöm szépen. Mire mennék én nélkületek..,... 😀😀😀

(#6640) tobias40 válasza Moki2 (#6635) üzenetére


tobias40
veterán

Nem mondtam hogy nem ment a wifis,azt mondtam hogy elromlott és ezért próbáltam meg ezeket a BT-ket.. :)) (ment vagy 4 évig a wifis)

(#6641) nababika


nababika
aktív tag

Lehet buta kerdes, de ezzel [link] a hub-al mennek a xiaomi cuccai? Ha igen , honnet tudom mi mukodik vele? Jelenleg egy regi xiaomi hub-ot hasznalok china szerveren.

(#6642) Moki2 válasza nababika (#6641) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem ,ezzel nem mennek , ez aple homra lett kitalálva , esetleg ha aqara akkor aqara m1s . Az megy mi homban , de ha china akkor ott új xiaomi hub : [link]
Csak ne global verziót válaszd.

[ Szerkesztve ]

(#6643) nababika válasza Moki2 (#6642) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszi. Akkor ezek szerint a global verzió nem megy China szerveren?

(#6644) Moki2 válasza nababika (#6643) üzenetére


Moki2
aktív tag

Nem , sajna nem átjárható a dolog , pont ezért találták ki ( hogy szakadna meg aki ezt először kitalálta ) .

(#6645) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

2 éve használok xiaomi eszközöket, egyelőre viszonylag alapokat. Hőmérő, mozgás-, és nyitás érzékelő, meg kamera. Aliról szoktam cuccokat rendelni, így Kínai szerveren vagyok.

Most szeretnék beépíteni levegőztető ventillátort, amire mindenképp dimmelhető kapcsolót fogok tenni, de gondoltam jobb lenne, ha okosat tennék, mert akkor nem kell felmennem az emeletre, ha állítani szeretnék rajta. Tud valaki ajánlani olyat, ami kompatibilis lesz a xiaomi smart hub-hoz?

Köszi (:

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#6646) vegyszer válasza umfrider (#6645) üzenetére


vegyszer
addikt

Szervusz!

Nekem lámpához van ilyen, teszi a dolgát, de hogy az általad kinézett eszközt tudja-e vezéreli, az passz.

Yeelight Wireless Smart Dimmer

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#6647) Csalanka válasza erzol (#6638) üzenetére


Csalanka
friss újonc

Szia köszönöm kipróbálom.

(#6648) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Sziasztok!

Vettem tanácsotokra egy Xiaomi Smart LED Ceiling Light lámpát, és tökre tetszik, viszont a falon egyelőre egy hagyományos billenő kapcsoló van, amit ha lekapcsolunk, akkor értelemszerűen elveszíti a kapcsolatot a hálózattal és kell a manuál felkapcsolás, vagy mindig appból lehet lekapcsolni.

A kérdésem az lenne, hogy milyen gazdaságos kapcsoló javasolt hozzá, amivel tartható az állandó wifi+BLE fizikailag lekapcsolva is? Az imént említett smart dimmer jó esetleg erre a célra, mert ezzel kinyomni is lehet, vagy csak tekergetni tudom?

szerk: közben videó alapján kiokosodtam, hogy ez jó erre a célra, viszont elemes. van ebből esetleg a hálózatra beköthető változat, amit a meglévő kapcsoló helyére tudok szerelni?

[ Szerkesztve ]

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6649) Mosqu!to válasza Mosqu!to (#6648) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Lejárt a szerk, közben találtam emagon egy kommentet:

"katasztrofális kompatibilitás (inkább annak majdnem teljes hiánya)
Se smarthub, se semmi nem ismeri fel! Naivan azt hittem hogy házon belül a xiaomi termékekkel működni fog. Nem. Nem fog. Tele az otthonom xiaomi ökoszisztémához tartozó egységekkel, minden kommunikál mindennel a smarthub-on keresztül. (Zigbee, BT, Wi-Fi) Ez meg az ezer féle xiaomi LED közül néhányat tud vezérelni. Ragyogó. Ennek tudatában vásárold meg, szegényes támogatás mellett, ha van egy nyamvadt lámpád és az pont a támogatottak egyike, nosza. De ha mindened xiaomi, akkor meg semmire nem jó. Köszönjük a gyártónak, remek megoldás! Van hova fejlődni. Öngól."

Tudható esetleg, hogy mivel működik és mivel nem?

Tervezetten az alábbiak lesznek itthon:
Xiaomi Smart LED Ceiling Light
Yeelight C2001C450
Zeeray 220-240V 28W Smart Wifi Bluetooth Ceiling Light Starry Lampshade Stepless Dimming APP Remote Control

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#6650) Moki2 válasza Mosqu!to (#6649) üzenetére


Moki2
aktív tag

Ha a keresésben szereplő , akkor yeelight bt remote
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.