Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Xiaomi Redmi Note 5 Global ( kódnév: whyred ) topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16951) Pityu. válasza Trailblazer (#16946) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja betű típust akartam :) de akkor minden régióban ugyan azok a betűtípusok találhatóak?

#B2man2

Nekem jó a magyar régió csak egy két dolgot változtatok aztán vissza állok magyar régióra.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16952) B2man2 válasza Pityu. (#16951) üzenetére


B2man2
aktív tag

Én úgy tudom, hogy betűtípust csak indiai régión állítható.

(#16953) kerobi válasza Narxis (#16916) üzenetére


kerobi
senior tag

Detto

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#16954) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
A kamerából ezt az un. "mesterséges intelligencia" dolgot hogyan lehet előcsalogatni?
Nemrég ezt már valaki megkérdezte de nem kapott rá választ.
Talán már tudja valaki.😁

(#16955) ElDiabloo válasza creed33 (#16954) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Ha lenne benne ilyen nem kéne csalogatni. De nincs benne.

(#16956) Henker2


Henker2
addikt

Sziasztok.
Memóriakártyát szeretnék a Note 5-be venni és nem tudom,hogy csak SDHC vagy SDXC is bele megy-e?
Tudtok erről valamit?
Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#16957) amphenol válasza creed33 (#16954) üzenetére


amphenol
csendes tag

Én gyári kamerán a felbontás beállítását sem találom... más programmal igen...

(#16958) Goose-T válasza Henker2 (#16956) üzenetére


Goose-T
veterán

SDXC is belemegy, én 128GB-os kártyával használom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16959) Viktor0610 válasza ElDiabloo (#16955) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem attól ÉJÁJ, hogy elmossa a hátteret, meg szépíti az arcot a mesterséges intelligenciával? :U
Nálam nem volt szempont, nem is hiszek benne, ha benne is van, nekem MIUI kellett meg nagy akku, egy számomra megfelelő kamerával. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#16960) Viktor0610 válasza amphenol (#16957) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs benne ilyen lehetőség.
Max. a 4:3/16:9 kapcsolóval tudsz a 9 és a 12 megapixel között váltani.

Samsung Galaxy A54

(#16961) jUUh válasza Viktor0610 (#16959) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Attól ÉJÁJ, vagyis attól lenne, hogy elvileg (egyébként ha jól emlékszem MASIK-ba egy időbe volt ilyen kamera), felismer pár helyzetet ( pl.: naplementét, egy macskát, kutyát, növényeket) és annak megfelelően állítgat a kép beállításain. ( gondolom naplementénél feltolja a szaturációt, cicánál az élességet, de fogalmam sincs). Szerintem rettentő sokat nem javít a képeken.

Samsung Galaxy S23+

(#16962) creed33


creed33
aktív tag


Erre gondoltam.Van e esély rá hogy a jövőben MIUI frissítés magával hozza ,és mint a képen látható note 6 esetén benne lesz.

(#16963) ElDiabloo válasza Viktor0610 (#16959) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Ahogy utánad írják, más modellek kamera appjában van konkrét AI funkció ami magától állítja a szükséges dolgokat. Masik-on néha próbálgattam, de én nem igazán láttam különbséget. De lehet a képek voltak túl egyszerűek :D

Ezzel reklámozták még sincs benne, nem tudom idővel belerakják-e. Eu romon sincs a kamerában, pedig az kínai alapú, és ott még a neve is ez,hogy Ai, szóval érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#16964) madrac válasza ElDiabloo (#16840) üzenetére


madrac
őstag

Szerintem nem. Úgyhogy marad a manuális felülírás.

(#16965) pulguinha


pulguinha
aktív tag

Sziasztok,
Azt be lehet valahogy állítani, hogy ha SIM1-en beszélek és a SIM-2en is jön be hívás, akkor ne hangpostára kapcsolja kb 5 mp némaság után (teszteltem ki se cseng), hanem azt is bejövő hívásként várakozóra tegye? :R

(#16966) Pityu. válasza ElDiabloo (#16955) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem lehet,hogy az Ai az az lenne mikor a kamera elhomájosítja a hátteret portré módban és,hogy pontosan körbe homályosít pl nem lóg bele sehol az emberbe a háttér mosás?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16967) Pityu. válasza amphenol (#16957) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én meg tegnap kipróbáltam két programot de mindig arra jutok,hogy a gyári app jobb,de nem azért mert amazok rosszak lennének de itt valamiért igen. Samsungon jobbak lettek a képek külső fotós appokkal,itt nem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16968) Goose-T válasza pulguinha (#16965) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ahhoz dual active-nak kéne lennie a telefonnak, de csak dual standby. Amíg beszélsz az egyik SIM-en, a másik SIM nem elérhető egyáltalán.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#16969) Narxis


Narxis
nagyúr

Megoldottam a téma áruház Hálózati hiba problémát. Le kellett tölteni apkmirror-ról az újabb verzióját. Amúgy nézegettem és a MIUI Launcher, Weather és a többi MIUI app is le van maradva jó néhány frissítéssel nem csak Masiknál de pl. xiaomi.eu ROM-oknál is és ki is van szedve belőlük a rendszeralkalmazás frissítő, igaz ez lehet aksi szempontból előny.

Thanos was right.

(#16970) ElDiabloo válasza Pityu. (#16966) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Hát az elég szerény lenne, hiszen MIUI10-el ezt mindegyik telefon tudja. De #16962-nél láthatod is, hogy más modelleknél konkrét Ai funkció van felül.

(#16971) ElDiabloo


ElDiabloo
senior tag

Eheti update-ben egy egész jó újítás jön majd. Frissítő appból lehet egyenesen visszaváltani majd stable-re.
A képminőség valamiért szabadságra ment bocsi. De higygétek el ott van a funkció :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16972) pulguinha válasza Goose-T (#16968) üzenetére


pulguinha
aktív tag

köszönöm, szomorú hír :(

És olyat esetleg el lehet érni, hogyha az én hívásom várakozó hívás a másik félnél, akkor kiírja nálam a telefon? (Van Samsung ami tudja és hasznos lenne nálam is).

(#16973) Trailblazer válasza Pityu. (#16966) üzenetére


Trailblazer
addikt

Az elhomályosítás maga a portré mód, ahhoz nem kell AI. (Mielőtt a bootloader nyitva lett volna a telómon, a legelső héten lőttem egy képet portré módban elhomályosítván a hátteret és kiemelvén a képen szereplő személyt, tehát akkor még nem volt root és moddolt kamera app AI-val.)

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#16974) Elemental válasza Sys85 (#16860) üzenetére


Elemental
addikt

Hát, ha hamisítvány is, akkor irtó jól megcsinálták. Minden passzol millire.

Ahogy vizsgálgatom, teljesen ugyanolyan, mint ami a p9 lite-nak jött.

[ Szerkesztve ]

(#16975) w333 válasza Elemental (#16974) üzenetére


w333
félisten

Ez biztos hogy nem hamisítvány ! :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16976) zzz03 válasza Elemental (#16974) üzenetére


zzz03
őstag

ilyen spigent neztem en is aminap. akk ezek szerint ajanlott. :)

en pedig ilyen supcase tokot rendeltem. (aliexpress supcase official store-bol ) hivatalos honlapon en se talalok xiaomihoz, de az eddigi tokok kozul minosegre magasan ez a legjobb amivel talalkoztam. szal ha hamis akkor jobb mint mas falytakbol az eredetiek. ;)


[ Szerkesztve ]

(#16977) Elemental válasza zzz03 (#16976) üzenetére


Elemental
addikt

Részemről biztosan ajánlott. Nagyon jól passzol mindene. Gombok teljesen jól nyomhatók.

(#16978) baitsee23 válasza Elemental (#16977) üzenetére


baitsee23
őstag

Esetleg egy link...?

小米 12 - 8/256GB

(#16979) Pityu. válasza Elemental (#16974) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én inkább azt gyanítom amit hamisítványnak hívnak az nem mind konkrétan hamisítvány hanem szerintem inkább vannak cégek akik mondjuk meg veszik a licencet,hogy a márkanevüket rá tegyék egy tokra pl nem egy tokkal találkoztam csak mondjuk 3 más néven ami azonos volt,Nekem pl ilyen van és nem egy ilyen tokot láttam már csak más márkanévvel.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16980) WhiteWalker válasza ElDiabloo (#16971) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#16981) Elemental válasza baitsee23 (#16978) üzenetére


Elemental
addikt

(#16982) Sys85 válasza Elemental (#16974) üzenetére


Sys85
veterán

Lehet hogy eredeti,csak ugye fura,hogy a hivatalos Spigen honlapon nem szerepel.
Amúgy a kis kártyán szereplő számsorozattal ellenőrizhető hogy eredeti e. [link]
Mondjuk ha jó cucc,akkor édes mindegy,hogy eredeti e.
Bár én ezt a Rugged Armor tokot már nem igazán szeretem,a Honor 8-on is ez volt,meg előtte 2 telón is,meguntam. :)
Kár hogy Neo Hybrid nincs Note 5-re.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#16983) Pityu. válasza ElDiabloo (#16970) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tessék csak van köze az Ai nak a háttérelmosáshoz pl az előlapi kamera is így mos szerintem,azért gondold el csak kell valami hozzá,hogy pontosan ki tudja jelölni a körvonalat és ne mosson bele mondjuk az arcodba is vagy egyéb helyre.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16984) baitsee23 válasza Elemental (#16981) üzenetére


baitsee23
őstag

Köszi!

小米 12 - 8/256GB

(#16985) ElDiabloo válasza Pityu. (#16983) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Persze, hogy kell, de a beharangozott Ai az konkrét funkció, amit lehet semmikor nem fog tudni a telefonunk.

(#16986) WhiteWalker válasza ElDiabloo (#16971) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az updater nekem hibát ír ki. Igaz , hogy az csak a 8.11.22-est mutatja.

(#16987) Pityu. válasza ElDiabloo (#16985) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem nem lehet olyan nagy durranás,szóval meg lennék nélküle.Sőt szerintem túl van gondolva sokaknál ez az Ai

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16988) ElDiabloo válasza WhiteWalker (#16986) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Ez a következő frissítésben jön péntek.

Pityu: Szerintem sem. Én mikor próbálgattam nem láttam különbséget. Csak utóbbi időben többen is keresték, hogy hol érhető el.

(#16989) Potyka03 válasza zzz03 (#16976) üzenetére


Potyka03
senior tag

Fúú ez jól néz ki.Linket kérhetek? :D (aliról)

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#16991) Potyka03 válasza zzz03 (#16990) üzenetére


Potyka03
senior tag

Köszi!

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#16992) WhiteWalker válasza ElDiabloo (#16988) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azt tudom. :R
De a 22-est sem kezdi el letölteni... Pedig a mostanit (8.11.1) updater alól raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#16993) Pityu. válasza ElDiabloo (#16988) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Valószínű sokan hiszik,hogy nagy durranás vagy nincsenek teljesen otthon a dologban azért keresik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#16994) ElDiabloo válasza WhiteWalker (#16992) üzenetére


ElDiabloo
senior tag

Próbáltad külön egybe letölteni és kiválasztva telepíteni?

(#16995) WhiteWalker válasza ElDiabloo (#16994) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Most már megvárom a pénteket , aztán megnézem a 28. heti kiadást . Azzal teszek próbát .

(#16996) n_stolz


n_stolz
tag

Ma sikerült betörni a hátlap kamera üvegét. Tudtok beszerzési forrást hátlapra vagy kamera-üvegre? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#16997) Viktor0610 válasza n_stolz (#16996) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezt már korábban sem értettem. Hogy lehet ilyet összehozni? :D
A haladó szint az volt, mikor egy ügyfelem a kb. 2 centi vastag(!!!) tokkal játszotta el ugyanezt. :))

Samsung Galaxy A54

(#16998) n_stolz válasza Viktor0610 (#16997) üzenetére


n_stolz
tag

A zsebemben volt, illetve volt egy üvegfolia csak a kamerán...
Valami történt, mer kivéve a zsebből, pókhálós volt mindkettő felület. Egyszerű. De nem ez volt a kérdés :U

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#16999) Headless válasza Viktor0610 (#16997) üzenetére


Headless
őstag

Nekem is sikerült telefonnal a kezemben navigáltam bringán, aztán lementem egy patkán, telefon tok kezembe maradt, telefon pedig leesett. Csak a kamera védőüveg bánta, de nem cseréltem ki, mert fotózáskor nem látszik egy repedes van csak a két kamera között, vaku sem szűrődik bele a képekbe. Nekem marad így.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#17000) Geniusg válasza Elemental (#16974) üzenetére


Geniusg
csendes tag

Szia, azt meg tudnád mondani, hogy ehhez a tokhoz milyen kijelzővédő fóliát használsz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.