Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-04-25 21:58:57

LOGOUT.hu

Appok (csak saját felelősségre, ha nem az eredetit használod [első link]):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10551) miki16


miki16
csendes tag

Akinek van Mi Band karkötője, azt szeretném kérdezni hogy a karkötő csak a saját alkalmazásával működik,vagy működik más alkalmazással is?
És a karkötő alkalmazható mondjuk zene szüneteltetés/indítására, vagy kép készítés gombnak?

(#10552) Criminal017 válasza miki16 (#10551) üzenetére


Criminal017
őstag

Stabilan a Mi Fit alkalmazással, és a két nagyobb Notify programmal (Mi Band Notify és Mi Band Tools) megy.

Az utolsó kérdésre a válasz nem, ilyen dolgokra egyelőre nem használható.

[ Szerkesztve ]

(#10553) fant0mi


fant0mi
addikt

Egy szines ledesben agyalok most nagy serényen.
Banggodrol lenne kb 5e Ft, itthon edigi 8e. Edigisben az vonz hogy ha nem jon be, 14 napig visszaviszem a boltba (neten fogom rendelni, pont ezért).
Nekem 3 dologra kene: ébresztés; alvásfigyelés; valamint jelezze a hívást, sms-t, vibert (külön színnel akarom).
Ezeket mind tudja a Mifit app? Vagy kell mellé vagy helyette notify app? Mivel nem kell fittségellenőrzés, valami más app ajánlás, mint ami az összefoglalóban van?

[ Szerkesztve ]

(#10554) Arween válasza fant0mi (#10553) üzenetére


Arween
senior tag

Nekem is pont ezek voltak a fontosak , több mint egy éve vettem a színes led-es verziót a miui.hu-ról letöltött értesítéses verzióval tökéletesen működött minden,sajnos elvesztettem pár napja de baromira hiányzik szóval rendelés alatt az utód :)

(#10555) torma1981 válasza fant0mi (#10553) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.

Szerintem tökre felesleges ez a szín variálás. Rezgés mintákat tudsz variálni melyik alkalmazáshoz,hogy rezegjen. Szerintem ez úgy is fontosabb mert kabátban,pulcsiban úgy sem látod milyen szín van. A rezgést meg érzékeled.

(#10556) sublett


sublett
tag

Sziasztok!

Ezt a verziót próbálta már valaki: http://app.mi.com/detail/68548?ref=search Playen 1.8.441 van, ez meg a 1.8.711.
Van egy topic az Endomondo oldalán: https://support.endomondo.com/hc/communities/public/questions/207130347-Xiaomi-Mi-Band-1S-support-for-heart-sensor-and-steps onnan jött az információ.

(#10557) fant0mi válasza torma1981 (#10555) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor még lenne tudatlanként kérdésem. Híváskor végig rezeg, s utána is valamilyen mintát, amíg mondjuk a telefonon az értesítési LED villog?
Addig rezgi a mintát, amíg le nincs koppintva a band-en az értesítés?
Nekem olyan lenne a testhezálló, hogy addig rezeg, mint a telefon, utána már csak villog, mint a telefon.

(#10558) torma1981 válasza fant0mi (#10557) üzenetére


torma1981
veterán

Villogni nem fog utána. Hívásnál végig rezeg. Üzeneteknél stb be lehet állítani hogy mennyi időközönként figyelmeztessen,hogy üzenet stb érkezett ha nem nézted meg még. Nagyon hasznos. Rengeteg féle képen lehet variálni.

Mi Band Notify V2. Én ezt használom. Rengeteg hasznos funkció van benne.

[ Szerkesztve ]

(#10559) trebrona válasza sublett (#10556) üzenetére


trebrona
nagyúr

1.8.711 a miuiandroid.hu-n, magyarul. Letöltéshez lehet, hogy regisztrálni kell.
screenshot

Pulzusmérés is benne van, ha emiatt volt kérdés. Nekem viszont nem 1S-em van.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10560) sublett válasza trebrona (#10559) üzenetére


sublett
tag

igazság szerint csak jeleztem, hogy van egy ilyen verzió és érdekelt, hogy valakinek van-e vele tapasztalata a 711-vel, esetleg a 441-hez képest előnyök, hátrányok.

(#10561) szpali válasza trebrona (#10559) üzenetére


szpali
addikt

ez a .711 tud Google Fitt-el syncelni?

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10562) fant0mi válasza torma1981 (#10558) üzenetére


fant0mi
addikt

Köszi!

(#10563) trebrona válasza szpali (#10561) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem.

Bocs, valamiért dupla lett. :U

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10564) trebrona válasza szpali (#10561) üzenetére


trebrona
nagyúr

Nem.

Mintha azt olvastam volna, de nem biztos, hogy azt csak a Play-es verziók tudják.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10565) szpali válasza trebrona (#10564) üzenetére


szpali
addikt

Köszi, akkor nem töltöm le

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10566) zsiz


zsiz
őstag

Sziasztok.

Már a hajam is kihullik lassan, de sehogy sem sikerül a band-nek párosodnia a telefonommal. Az este is vagy 4 órán keresztül csak olvasgattam a fórumot, meg különböző verziójú Mi Fit-eketet telepítgettem, de nem jutottam semmire.

A band sima fehér LED-es, fel van töltve. WP8.1 (Lumia 520 BT4.0-val) gond nélkül látja, bt menüben párosítottam, felraktam a Bind Mi Band és a MiBand Tracker BETA programokat, mindkettő látja és fogjuk rá, hogy működik (lépésszámot leszinkronizálja, de pl ébresztés már nem megy).

A másik telefon amivel most párosítani szeretném, az egy ZTE Blade (Android 4.4.4-et tettem rá, viszont csak BT2.1-et tud). De ez sehogy sem sikerül. Olvastam, hogy BT2-vel meg 3-mal is működik egyeseknek. De nekem se a Mi Fit, se a BT menü nem látja a band-et. A WP-vel nincs párosítva már elvileg (az app azt írta, hogy a BT menüben párosítsam, ott meg is tettem, és ugyanott le is csatlakoztattam, de próbáltam az alkalmazáson belül is már szerintem mindent). Próbáltam már, hogy a wp-s alkalmazásokat is letöröltem. De az androidos teló sehogy sem látja. Próbáltam droidon azt a régi verziós mifitet, amihez írta itt valaki, hogy BT2-n csak azzal csatlakozott a band, de nekem azzal sem. Próbáltam a magyart is, a play-ről is, valami orosz verziót is, meg nem tudom még miket. Valamit tudtok javasolni? Ha nem, akkor meg van hirdetve már ... :D Másik droidos eszköz nincs a közelben, amivel megnézhetném.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10567) pető bá' válasza zsiz (#10566) üzenetére


pető bá'
őstag

"...viszont csak BT2.1-et tud). De ez sehogy sem sikerül. Olvastam, hogy BT2-vel meg 3-mal is működik egyeseknek."

szerintem válaszoltál magadnak.. Van, akinél valahogy elindult, sikerült összehozni, de alapvetően ennek így nem kell működnie, és ahogy látod, nem is működik :D
Mondjuk én nem próbálkoztam ilyennel, lehet, hogy lesz valakinek még valami ötlete..

"... and I hope you have a great day!"

(#10568) zsiz válasza pető bá' (#10567) üzenetére


zsiz
őstag

Jó, hát nem olvastam végig 10k hozzászólást :D Azért írtam, hogy egyeseknek, mert akit láttam azoknál működött, ha nem is elsőre. De nekem sokadjára sem. A többségnek meg gondolom azért nincs problémája, mert nem ilyen ősrégi telefont használ :D Mindegy, úgyis csak eladásra vettem, mert olcsó volt, de azért kipróbálnám.. ha beválna az intelligens ébresztés, még lehet hogy meg is tartanám. Csak ez meg az alvásmonitorozás érdekelne, a többi funkció egyáltalán nem izgat. De egyelőre kipróbálni se tudom, mert wp-n működne elvileg, ha frissíteném a band FW-jét (meg megvenném a teljes app-ot), amit viszont csak droiddal lehetne, ami viszont nem hajlandó működni :D Más is kínlódott már ezzel, hátha tud valami tippet adni, amit esetleg én még nem próbáltam. :) A telefoncsere nem opció, drioid meg iphone nem kell (ami kéne, az meg annyiba kerül, hogy annyit nem adok érte :D )

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10569) andrisbandi válasza zsiz (#10568) üzenetére


andrisbandi
őstag

Csak tippelek;
mivel a band FW-je újabb, lehet már nem indul el régi bt-al.

Az ébresztéshez csak egyszer kell a megfelelő teló, Mifittel.
Beállítod pl egy haver telefonján (3 db különböző ébresztést lehet ráküldeni), utána már nem kell hozzá teló. Van saját órája a pántnak, a telefonról állítja be magát.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#10570) miki16


miki16
csendes tag

Ti honnan rendeltétek az Mi Band-et?
megbízható Gearbest-ről rendelni a karkötőt, és kb menyi idő a kiszállítás?
Vagy inkább aliexpressről rendeljem?

(#10571) Drenadar válasza andrisbandi (#10569) üzenetére


Drenadar
veterán

Remélem egy mi4c-vel menni fog minden zökkenőmentesen ^^

én jövőhéten kapom majd meg valamikor, ha a magyar posta is úgy akarja...

(#10572) zsiz válasza andrisbandi (#10569) üzenetére


zsiz
őstag

Bind Mi Band szerint a FW 5.15.7.2 és alatta írja, hogy frissítés szükséges, különben egyes funkciók nem mennek. Gondolom emiatt nem megy az ébresztés sem WP-nal, hiába állítom be, nem ébreszt.

PC-n használok androidot, de az is csak 4.2 + BT sincs. Laptopon BT van (nem tudom milyen) de nem indul a droid emulátor, miniPC-n meg szintén csak 4.2 van, pedig ott talán a BT is stimmelne. (Tegnap estig még a telón is csak 4.2 volt, de arra találtam 4.4-es ROM-ot, Nem tudom a miniPC-re találok-e, de mikor néztem pár hónapja akkor nem találtam.) Ha más nem, akkor tényleg az marad, hogy keresek valakit akinek megfelelő a telója, legalább a frissítéshez. Vagy egyszerűen kihajítom az ablakon a telefont meg a karperecet is :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10573) andrisbandi válasza zsiz (#10572) üzenetére


andrisbandi
őstag

Android emulátor
http://www.bluestacks.com/
- Jófajta, ... virtuális gépben tökéletesen működött, guglis fiókkal bejelentkezve szinkronizálta a fiókot, a játékok futottak. Erre van kitalálva.

A pánt és a PC közötti bt kapcsolat amit nem igazán lehet egyenlőre megoldani. Legalábbis így olvastam.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#10574) szpali válasza miki16 (#10570) üzenetére


szpali
addikt

Én aliról csak refund-ot kaptam :)
Tavaly az egyik (színes LED-es) ebay-ről jött (aug10 rendeltem és szept02-án vettem át), a másik (1S) pedig Tinydeal, amit Jan10-én rendeltem meg Jan29-én vettem át a postán.
Most a Gearbest-en volt jóárasítás, feb10-én rendeltem egy 1S-t, deviza könyvelést követően 5966 Ft lett a vége trackinggel, de még nem indult útnak.

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#10575) zsiz válasza andrisbandi (#10573) üzenetére


zsiz
őstag

Köszi, én az Andy-t használom. Az is jól működik, ezt szoktam használni pl netes vásárláshoz, ha valami mobil app-os kedvezmény van, meg sok minden másra is, mivel a Blade régi teló és nincs eleresztve tárhellyel, 2-3 programnál több nem megy fel rá.

Viszont most jobban utánajárva találtam 4.4-es ROM-ot a miniPC-re, este feldobom rá, hátha azzal működik majd minden ahogy kell.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10576) spiderpig820 válasza zsiz (#10572) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nekem az ébresztéshez nem kellett androidos telefon, azt simán WP-vel is be tudtam állítani.

4B

(#10577) zsiz válasza spiderpig820 (#10576) üzenetére


zsiz
őstag

Beállítani én is be tudom, de a band nem ébreszt a beállított időpontban.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10578) zsiz


zsiz
őstag

No, sikerült párosítani az android miniPC-vel miután szereztem rá egy 4.4-es ROM-ot. Így már a csatlakozás is elsőre sikerült. A band is frissült. Már csak az alvásmonitorozásra leszek kíváncsi, meg hogy én felébredek-e erre az ébresztőre.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10579) Napfénysüti

Jelentem hogy romcserével megoldódott végre a Mi Band problémám, most már használatba is vette párom. :)

Més que un club!

(#10580) htc07 válasza zsiz (#10568) üzenetére


htc07
addikt

Nekem 3.0-val nem sikerült összehozni.

Gondolom függ attól, hogy milyen gyártó bluetooth chipje van a telefonban.

(#10581) andrisbandi válasza Napfénysüti (#10579) üzenetére


andrisbandi
őstag

Beírhatnád a pontos típust és verziószámot, így utólag kereshető lenne.
Biztos lesz akinek hasznára válik.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#10582) Napfénysüti válasza andrisbandi (#10581) üzenetére

Xiaomi Mi4C készülékről volt szó és ezt a romot tettem fel rá:
xiaomi.eu_multi_libra_V7.1.6.0.LXKCNCK_v7-5.1

Amivel pedig nem ment a Mi Band az a következő volt:
miuihuglobal_libra_6.1.7_5.1.1

Més que un club!

(#10583) andrisbandi válasza zsiz (#10578) üzenetére


andrisbandi
őstag

Sokan örülnénk ha megosztanád milyen bluetooth chip van a miniPC-ben.
Hátha lehet venni ilyen chipset-es bluetooth USB stic-et, amivel a pánt és a PC kapcsolódni tud.

...................

Napfénysüti
- Köszi az infókat! :)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#10584) htc07 válasza andrisbandi (#10583) üzenetére


htc07
addikt

Lehet, én egy időben virtualbox-al frissítgettem (mert a fent említett 3.0-s telómmal nem ment).

[link] így néz ki az enyém is, Cambridge chipes.

[ Szerkesztve ]

(#10585) zsiz válasza andrisbandi (#10583) üzenetére


zsiz
őstag

Ha elárulod, hogyan derítsem ki :)

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10586) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

[link] ;]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#10587) Melack


Melack
veterán

A fenti appok közül melyik az, ami a MiFit-et meg a Notify-t egyszerre tudja helyettesíteni?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#10588) Upo válasza zsiz (#10585) üzenetére


Upo
addikt

Ha van rajta FCC címke/címkék, akkor meg kell nézni hogy mi van a bluetooth címkére írva. Illetve szokás az is, hogy kombinált chip van benne, wifi+BT egy tokban, akkor az van a címkén is.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10589) Upo válasza Melack (#10587) üzenetére


Upo
addikt

Milyen fenti? Esetleg MiFit+Mi Band Tools. ;]

A MiFitet nem tudod helyettesíteni, nem igazán vant kint leírás. Van valami nyílt forrású orosz kísérlet, a playen fent van ha a miband kifejezésre keresel, kézzel kell beírni a bt mac címet, és lépést számlál meg akku %-ot ír ki. Minden máshoz kell a mifit (legalábbis a párosításhoz).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10590) zsiz válasza Upo (#10588) üzenetére


zsiz
őstag

Nincs semmi ilyesmi. Szoftveresen nem lehet valahogy kiíratni milyen chip van benne?

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#10591) sublett


sublett
tag

Az lehetséges, hogy a ma reggeli mi band notification frissítés óta többször hagyja el bt-t a karkötőt?

(#10592) ivcsi86


ivcsi86
tag

Sziasztok.
Gondolkodom egy 1S megvételén.
Igazából az a döntő kérdés nálam, hogy megbirkózik e olyan 40méteres távolsággal a telefontól. Maximum ilyen távolságra futkosnék a telefontól (tornaterem szélén hagynám).
Ekkor még tudnak egymással kommunikálni? próbálta más vki?
Elvileg 100m a BT hatótáv, de ugye az "elvileg" az kulcsszó itt :)

(#10593) dajkapeter válasza ivcsi86 (#10592) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Ez miért lényeges? Ha reggel látták egymást utoljára akkor is este mindent beszinkronizál.

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#10594) ivcsi86 válasza dajkapeter (#10593) üzenetére


ivcsi86
tag

Köszönöm.
Ezt nem tudtam, hogy van "agya" , azt hittem folyamatos kapcsolat kell neki a telefonnal.
Így viszont elég korrekt a 20-30 napos üzemidő...

(#10595) htc07 válasza ivcsi86 (#10594) üzenetére


htc07
addikt

Nálam folyamatos kapcsolatban van (értesítések miatt), és így is simán megvan a három hét.

Mondjuk a pulzusmérés drasztikusan csökkenthet ezen.

[ Szerkesztve ]

(#10596) sanyci válasza ivcsi86 (#10592) üzenetére


sanyci
senior tag

A Bt hatótáv elvileg is csak 10m, 100m-es hatótávú eszközt utóljára 2.1-esben gyártottak, de az is ritka volt, mint a becsületes politikus...
Mivel manapság már a hosszabbító is wifi-s, az interferencia miatt nem is működne a 100m csak a pusztában, ott viszont pár km a guiness rekord... ;)
Viszont már írták, ha nem kellenek az értesítések, a teló akár a szomszéd városban is lehet, menni fog a lépésszámlálás...

[ Szerkesztve ]

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#10597) dajkapeter válasza ivcsi86 (#10594) üzenetére


dajkapeter
senior tag

Nem folyamatos a kapcsolat a telefonnal. A Band felől a telefon felé nem folyamatos, kivéve ha az app meg van nyitva. A telefon felől a Band felé pedig csak akkor mikor értesítést küld a telefon.

Nekem ez a tapasztalatom. :))

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#10598) Hegasus válasza htc07 (#10595) üzenetére


Hegasus
senior tag

nem mondanám, hogy drasztikusan csökkenti a pulzusmérés az akkuidőt, nekem be van kapcsolva hogy éjszaka is figyelje, meg edzés közben végig figyeli, ébresztés is be van kapcsolva, és 25 nap körül meg szokott lenni, de 20 biztos hogy kijön.

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#10599) ivcsi86 válasza dajkapeter (#10597) üzenetére


ivcsi86
tag

Köszönöm a hasznos infot.
Most Tiny-n 5200.- sztem ma le is nyomom

(#10600) Drenadar


Drenadar
veterán

nah most már én is ide tartozom :)

most kaptam meg GLS-el az 1S-t, gearbest-től.

Kíváncsi vagyok nálam mit fog alkotni :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.