Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-11-19 09:14:46

LOGOUT.hu

WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Met válasza Mattb (#4650) üzenetére


Met
nagyúr

Ha nem tudod akkor sehogy, wp-config file-ban írd át arra amit te adtál meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4652) Mattb válasza Met (#4651) üzenetére


Mattb
senior tag

És ez mondjuk hány helyet érint?

(#4653) Met válasza Mattb (#4652) üzenetére


Met
nagyúr

:F
Van egy weboldal, ahhoz tartozik egy adatbázis.
Az adatbázis user/pass-t átírtad ezért most az oldal nem tud csatlakozni az adatbázishoz.
Mivel az adatbázis eredeti jelszavát nem tudod ezért az oldal file-jai között lévő wp-config.php file-ban kell átírnod a user/pass-t hogy tudjon csatlakozni az adatbázishoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4654) Mattb válasza Met (#4653) üzenetére


Mattb
senior tag

Ömm igen.
Most a config fájét megnyitva a cpanel felületéről, van benne egy jelszó. Ez lehetett az előző nem?

SZerk: Igen. Az az volt, sikerült visszaállítani! :D Köszi szépen :C

További kérdésem az, hogy egy wp felhszanálót hogyan tudok kreálni így?

[ Szerkesztve ]

(#4655) Met


Met
nagyúr

WP szakik!

Korábban Wamp szerveren készítettem az oldalakat, ha elkészült BackWPup-al exportáltam, feltöltöttem a szerverre, sql adatokat beírtam a wp-configba majd az interconnect/it-el kicseréltem a domain címeket.
Működött minden.
Viszont, váltottam Xampp-ra. A korábbi export nem működik mert az sql-be beletesz ilyen sorokat "elementRealPath\";s:93:\"D:\\xampp\\htdocs\\culinaria2/wp-content/visualcomposer-assets/elements/basicButton/basicButton/\
Minden (export, feltöltés, csere) ugyan úgy csinálok mint korábban de az oldal nem működik, ezért gondolom hogy a Xampp kavar be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4656) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!
Olyan plugint keresek amivel egyszerűen létretudok hozni ranking táblát a sidebarba.
Helyezés - Csapatnév - Pontszám oszlopokra lenne szükségem.
A sportpress nem lenne rossz de nekem túl sok és túl komplikált.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#4657) rii


rii
nagyúr

sziasztok ...

ha van A.hu domain, és most van még egy B.hu, akkor a B-t hogy lehet az A-ra irányítani, hogy akik berírják a B-t, az A-n találják magukat?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4658) Tatejka84 válasza rii (#4657) üzenetére


Tatejka84
tag

.htacces-be tudod átarányítani a látogatókat. Ez csak egy megoldás a sok közül.

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^olddomain.com$ [OR]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.olddomain.com$
RewriteRule (.*)$ http://www.newdomain.com/$1 [R=301,L]
</IfModule>

Elméletileg jónak kell lennie.

(#4659) rii válasza Tatejka84 (#4658) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszönöm .-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#4660) Met válasza Met (#4655) üzenetére


Met
nagyúr

Még annyi kiegészítés hogy az admin oldal bejön.
Ingyenes Visual composert használtam. Azt deaktiváltam majd újra aktiváltam, hátha az a baj hogy ehhez a domainhez nincs hozzárendelve az account.
Bemegyek az oldallistába, rákattintok akármelyikre (új üres oldalt is létrehoztam), ott edit with visual composer és csak pörögnek a körök, nem tölt be.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4661) Fecogame válasza Fecogame (#4647) üzenetére


Fecogame
veterán

Megoldva, a customernek végül nem is az kellett, amit kérdeztem :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#4662) sz.j


sz.j
nagyúr

Egy referencia oldalt szeretnék készíteni ahol döntő többségben képek lennének.
Tudnátok erre a célra egy ingyenes, de jó plugint ajánlani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4663) sz.j válasza sz.j (#4662) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ja, és nagyon lényeges lenne, hogy asztali és táblagépen, valamint telefonon is tökéletesen működjön.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4664) hummel


hummel
csendes tag

Sziasztok!

Két woocommerce alapú webshop közt közt kellene szinkronizálnom automatikusan a termékeket. Az egyik egy nagykeres oldal, a másik egy normál kisker.

Van -e erre valóban jól működő - az sem baj, ha fizetős modul -, amivel pontosan szabályozható, hogy mit szinkronizáljon?

Tel: +36(20)5084388 https://webshopkeszites.eu

(#4665) topjoyy


topjoyy
tag

Ezt a két hiba üzenetet kaptam ,amikor telepíteni akartam a Local by Flywheelt.


(#4666) Met


Met
nagyúr

Hol lehet állítani a Wordpress default margo beálíltását?
pl. fejléc alatt szokott lenni 30 px, vagy 2 container között.
Egyedi css-el szoktam megoldani (ha megtalálom a support fórumon) de a múltkor találtam egy leírást hogy hol lehet kikapcsolni, angol nyelven, még a wp-t is átállítottam angolra mert nem jöttem rá melyik menüpont az magyarul. És most nem találom. :W

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4667) qqzs


qqzs
őstag

Élesben kezdtem szerkeszteni az oldalt azon a domain-en ahol lesz. Most jut eszembe hogy nem kellene letiltani a Google nek hogy lássa amíg csak szerkesztek? Robot txt ben vagy hogy kéne ezt csinálni?

Eladó: GTS450

(#4668) The DJ válasza sz.j (#4662) üzenetére


The DJ
addikt

Ezt érdemes lehet kipróbálni, reszponzív, jó értékelései vannak és jól testre lehet szabni: [link]

De én kedvelem és sokszor használom a NextGen Gallery-t is: [link] Nem véletlenül ez az egyik legnépszerűbb galéria bővítmény.

(#4664) hummel: Ezeket lenne érdemes átnézni első körben: [link] & [link]

(#4665) topjoyy: Valamiért nem sikerült telepítenie a VirtualBoxot. Ha ismételt próbálkozás után is ez a helyzet, akkor megpróbálnám kézzel telepíteni a VirtualBoxot külön, aztán utána ismét mehet a Local telepítése.

(#4666) Met: A margók minden esetben az aktuális sablon függvényei, az ottani style.css határozza meg a méretüket, tehát ezt minden esetben másutt és máshogyan kell testre szabni.

(#4667) qqzs: Beállítások / Olvasás --> "Megtiltjuk a keresőmotoroknak, hogy bejárják az oldalunkat." elé pipa, majd mentés.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4669) topjoyy válasza The DJ (#4668) üzenetére


topjoyy
tag

Hogy kell külön telepíteni?

(#4670) topjoyy válasza topjoyy (#4669) üzenetére


topjoyy
tag

Úgy érted töltsem le ezt, majd Local-t telepítsem?

(#4671) qqzs válasza The DJ (#4668) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi
Van valami gyors modszer arra hogy 100+ fotot feltoltsek szoveggel kategoriaval portfolioba?

Eladó: GTS450

(#4672) The DJ válasza topjoyy (#4670) üzenetére


The DJ
addikt

Igen, pont erre gondoltam.

(#4671) qqzs: Erre a célra is a fentebb linkelt NextGen Gallery plugint ajánlanám. Egyszerre fel tudod tölteni a képeket megadott kategóriába és a leírást is gyorsan hozzájuk tudod adni, már amennyiben nem felel meg a kép alapértelmezett neve leírásként.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4673) topjoyy válasza The DJ (#4672) üzenetére


topjoyy
tag

Újabb hiba akadt. Ezúttal sikerült feltenni, de a második összetevőt a háromból azt nem tette föl.

(#4674) hummel válasza The DJ (#4668) üzenetére


hummel
csendes tag

Köszönöm,

Az a gondom ezekkel, hogy nem tudom őket tesztelni, mielőtt megvenném. Sajnos elég komplikált a nagykeres oldalról történő szinkronizálás az árképzés miatt, ráadásul még egy külső adatbázisba is ki kell napi szinten importálni a cuccost.

Azt hiszem, lepasszolom a feladatot egy adatbázis programozónak :)

Tel: +36(20)5084388 https://webshopkeszites.eu

(#4675) qqzs válasza The DJ (#4672) üzenetére


qqzs
őstag

Nem jo mert ez csak fotogaleria, sajat adatbazissal, tagokkal stb. Nekem az kene hogy kijelolok 40 fotot amibol letrehoz 40db portfolio projectet vagy valami tag alajan megcsinalja ezeket. Enelkul egyenkent kell vegig kattogni uj projekt add foto, add tag stb. Ha portfolio managerre keresek plugint, akkor is fotogaleriakat ad

Most hogy belebujtam a portfolioba lett par kerdes

1. A related items-eket a tagok alapjan adja igaz?

2. Most rajottem hogy tudok par dolgot allitani bulkban de bulk letrehozasra meg nem jottem ra

3. A regi oldalunkon volt termekcsoport folap ami a termekcsoportrol szolt es az adwordsot tudtam ra celozni. Viszont a mostani portfoli galeria tok jo hogy egyben van minden es vannak felul szuro gombok amik viszont nem adnak kulon linket. Errol kerdezek de pl ha egy kategorianevre kattintok akkor behozza a kategoria oldalt a linkben a kategoria nevevel viszont eltunik a szuro igy

4. Portfolio rendezesnel nekunk fontos hogy bizonyos termekek elol legyenek. Viszont csak datum, nev, tag stb rendezesi lehetoseg van. A nev alapu az a "project title" akar lenni? Abba gondoltunk sorszamot rakni, ha csak jobbat nem ajanlotok ami eleg gagyin fog kinezni merthogy 001 stb vel fog kezdodni igy a title

Eladó: GTS450

(#4676) Met


Met
nagyúr

WP-ben hogy működik ha több nyelvű az oldal?
Azért kérdeztem mert csináltam egy oldalt még Muse-ban és most kéne még ez az bele, ott duplikáltam az oldalakat és kicseréltem a szöveget és az EN-re az angol verzió töltött be.
Hosszútávra jobb lenne WP alatt újra összerakni az oldalt viszont ez több idő és lehet az oldal is változna kicsit.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4677) qqzs válasza qqzs (#4675) üzenetére


qqzs
őstag

Kettesre talaltam valamit. CSak nem tudom biztosan hoyg ez valami template specifikus feltoltes akar lenni vagy altalanos wordpress megoldas? Es az se vilagos hogy a linket fogja importalni vagy a linken levo kepet be is fogja tolteni a mediak koze

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#4678) phenomHUN


phenomHUN
aktív tag

Ilyen egyszerűbb sliderhez van ajánlott, vagy bevált plugin? Nem igazán találtam, csak olyanokat amivel csilli-villit lehet...

Nem főoldalra kell, csak az egyik aloldalra és több sorban is.

[ Szerkesztve ]

(#4679) ace05


ace05
senior tag

Meglehet nézni valahogy egy poszt statisztikáját, hogy mennyien nyitották meg az oldalt ? Kell külön bővítmény hozzá ?

(#4680) Tatejka84 válasza ace05 (#4679) üzenetére


Tatejka84
tag

(#4681) soldi3r


soldi3r
veterán

Ha egy felkesz oldalt szerentem megmutatni valakinek, akkor ezt hogy tudom megoldani a legegyszerubben? Van valami lehetoseg, hogy mondjuk egy NAS-ra felmasoljam az oldalt?

E30 (oo=[][]=oo)

(#4682) spiritex


spiritex
veterán

Olyan kérdésem van, hogy azt szeretné az ügyfél, hogy olyan hírleveleket küldjön ki, amiknek kész a váza, kész a sablonja, de a tartalmi részét random rakná (olvasná) bele a hírlevélküldő egy táblázatból vagy adatbázisból, amit időnként kézzel is tudna bővíteni. Hallottatok már ilyesmiről? Létezik ilyen akár WP alatt, vagy azon kívül?

Előre is köszönöm!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4683) topjoyy


topjoyy
tag

Hali!

Hogy lehet át tenni a szerveren lévő oldalamat a wampserverre? Átmásoltam a fájlokat,felülírtam, majd a wp-config-ban átírtam a táblát, jelszót stb.. és még mindig alap oldal van.

Köszönöm!

(#4684) Rolly válasza spiritex (#4682) üzenetére


Rolly
veterán

WordPresst kerülöm így ott nem tudom, hogy milyen pluginnel kell felrakni... Egyedi fejlesztésben minden hirlevelunk így működik...

(#4685) Met válasza spiritex (#4682) üzenetére


Met
nagyúr

Minek hozzá WP?
Vannak erre rendszerek. pl. [link]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4686) spiritex válasza Rolly (#4684) üzenetére


spiritex
veterán

Milyen egyedi fejlesztésre gondolsz? Php, MySQL?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4687) spiritex válasza Met (#4685) üzenetére


spiritex
veterán

Nahát, köszi, ez nekem totál új. De ha jól látom, akkor ez fizetős rendszer. Akkor ezzel meg lehetne oldani, hogy egy kézzel is bővíthető adatbázisban van 5000 idézet, és minden nap kiküld egy hírlevelet kb.50-60 főnek, az 5000-ből random választott idézettel?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4688) spiritex válasza spiritex (#4687) üzenetére


spiritex
veterán

A hírlevélküldést sajnos csak az évi 300e + 1x-i 150e Ft-os csomagban látom, ennyi pénze nem lesz az ügyfelemnek.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4689) topjoyy


topjoyy
tag

(#4690) Met válasza spiritex (#4688) üzenetére


Met
nagyúr

Valószínűleg van olcsóbb is.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4691) The DJ válasza topjoyy (#4689) üzenetére


The DJ
addikt

Kinézed az adatbázisból mi a jelenlegi admin felhasználónév és adsz meg neki egy új jelszót, kiválasztod mellette, hogy MD5 és elmented.

Vagy hagyod ezt így ahogy van és kreálsz magadnak egy teljesen új admint, így: [link]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4692) qqzs válasza qqzs (#4675) üzenetére


qqzs
őstag

A negyesre meg nincs megoldas. Valaki?

Eladó: GTS450

(#4693) spiritex


spiritex
veterán

Arra van valami megoldás, hogy egy weboldalt, ami www.weboldal.hu/kategoria/2 /3 /4 /5... stb. aloldalakra van bontva egyben megjelenítsen a böngésző? Vagy ha az nem működik akkor egy html-ben, pdf-ben vagy doc-ban le tudjam menteni? Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4694) The DJ válasza qqzs (#4692) üzenetére


The DJ
addikt

A "project title" valószínűleg a név alapú rendezést jelenti, ahogy tippelted. Működhet a megoldás, de ebben az esetben tényleg ott lesznek a címek előtt a számok. Ha ez gond, akkor mehet a dátum alapú rendezés is, mondjuk növekvő sorrendben, így amiket előre akarsz tenni ott csak meg kell változtatnod a közzététel dátumát valami régebbire, így ezek fognak automatikusan előre kerülni. Kicsit macera, de így egyesével be lehet állítani szépen a sorrendjüket, már ha a dátum nem jelenik meg a frontenden, mert akkor viszont lehet ez sem ideális.

(#4693) spiritex: Tiéd az oldal? Vagy van hozzáférésed a wp-adminhoz? Ha nincs, akkor nem lesz egyszerű. A 2/3/4/5, stb a pagination, azaz a lapozás, meg van adva, hogy hány elemet jelenítsen meg abból a tartalomból egy oldalon, a többit lapozással lehet elérni. Ha nincs beépítve "mindet megjelenít" opció, akkor nem fogod tudni adminisztrátor hozzáférés nélkül egyszerre az összeset egy oldalon tudni és úgy lementeni. Persze, ha nem gond, hogy külön vannak, akkor le lehet menteni HTML-ként simán a böngészőből egyesével.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#4695) spiritex válasza The DJ (#4694) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi, féltem, hogy ez lesz a válasz, mert sajnos nem az enyém az oldal, csak fel kéne használni belőle szövegeket. Mivel kb. 2000 aloldal van (kategóriánként 80-180 db), így szerintem ejtem ezt a feladatot...

Itt írtam le pontosan a problémát.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4696) topjoyy válasza The DJ (#4691) üzenetére


topjoyy
tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4697) topjoyy


topjoyy
tag

Miért ír hibát, ha egy levelet, akarok elküldeni? Lehet az a baja, hogy localhoston vagyok?

(#4698) Met válasza topjoyy (#4697) üzenetére


Met
nagyúr

Az a baj, a küldést majd az éles tárhelyen tudod tesztelni/beállítani.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#4699) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Sziasztok!

Ti hogyan fejlesztetek olyan honlapot, ami SSL tanúsítvánnyal működik? Próbálnám localhost-ra költöztetni egy régebben gyártott webshopomat, de sehogy sem megy, mindenféle kínja van. És egyszerűen viccnek tartom, hogy ez ennyire bonyolult lenne.

[ Szerkesztve ]

We are only Stardust...

(#4700) VIBO


VIBO
őstag

Hali

Ajánljatok nekem kérlek egy vitaminos, étrendkiegészítős webshophoz jó templatet pls :R

iPhone 14 pro, Buds Pro, Apple Watch Ultra, MK7 GTI, Zenbook i7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.