Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7551) gabancs válasza BiP (#7549) üzenetére


gabancs
addikt

Mivel is tud többet?

(#7552) Gusztáv válasza Boonen007 (#7541) üzenetére


Gusztáv
addikt

Mondjuk pont az sms-értesítés, amin 1000 éve szenvedsz, alig pár embernél probléma. Nálam soha nem volt ilyen gond, pedig használtam Win 10-et 730,830, 930 és 640XL-en is.

Laci

(#7553) Boonen007 válasza Gusztáv (#7552) üzenetére


Boonen007
őstag

Tehát, ha csak pár embernél van ez akkor már semmi gond tök jó? :)

(#7554) Plazmacucci válasza kvcstms (#7547) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ha a gyerekbetegségeit kijavítják

Ha ilyen betegségei vannak egy olyan os-nek ami az előző verzió ráncfelvarrása akkor nem tudom miben hisztek. Egyáltalán, hogy került bele? Ne mond, hogy alapoktól írták újra az egészet.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7555) Glenda válasza gabancs (#7551) üzenetére


Glenda
addikt

Continuum, Hello.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7556) BiP válasza gabancs (#7551) üzenetére


BiP
nagyúr

QHD felbontás (nem hittem volna, de tényleg sokkal szebb a 930-nál is), Continuum, triple led, infrakamera a Windows Hello-hoz, így hirtelen.
735-höz képest pedig már egy 930 is jobb, ez meg azt is übereli.

Persze, ha a fentiekre épp nincs igényed, akkor tudhat akármit, nem fog meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

(#7557) Glenda válasza Plazmacucci (#7554) üzenetére


Glenda
addikt

Minden OS az előző ráncfelvarrása, kivéve az Android 1.5, az első iOS és a WP7.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7558) ZavaBalazs válasza BiP (#7556) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

hol lehet megtapogatni? én azon az állásponton vagyok, hogy az FHD-nál nagyobb felbontás bőven felesleges, szóval kíváncsi vagyok, meg tud-e győzni az ellenkezőjéről.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#7559) Plazmacucci válasza Glenda (#7557) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát ezért kérdem én akkor hogy lehet elb@szni alapvető eddig működő funkciókat.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7560) BiP válasza ZavaBalazs (#7558) üzenetére


BiP
nagyúr

Pontosan nem tudom, hol vannak bemutatók, kiállítási darabok, de az tuti, hogy jövő hétvégén kint lesz a Veletech-en.
Ezekről Bobtail kolléga tudna többet mondani, vagy talán a 950 saját topikjában lenne érdemes olvasgatni, vagy ha még nem írták le, rákérdezni.
(Vagy ha megbeszéled vele, szerintem szívesen megmutatja a sajátját)

[ Szerkesztve ]

(#7561) Glenda válasza Plazmacucci (#7559) üzenetére


Glenda
addikt

Sok dolgot újraírtak szerintem. Másrészt nálam szépen megy, a teljesítménnyel vannak bajok, de azt egy erősebb SoC megoldja.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7562) gabancs válasza Glenda (#7555) üzenetére


gabancs
addikt

Continuum???
A világ legnagyobb parasztvakítása.

Ha valakinek van monitorja, billentyűzete és egere, miért dugdosgatná a kábeleke? Arra ott a PC. Ráadásul köröket ver egy asztali processzor bármelyik mobil procira. Akinek nincs miért venne?
Konkrétan mire is jó? Egy előadást is egyszerűbb pendrive-ra tenni, nem egy 27"-os monitort bámulni egy hatalmas előadó teremben.
Arról nem beszélve, hogy mindig magunknál kell hordani a kis kiegészítőt.

A Hello-t nem tudom mi, erről lemaradtam.

(#7563) BiP válasza gabancs (#7562) üzenetére


BiP
nagyúr

Ahogy a tablet/notebook hibrideknek sincs semmi létjogosultsága, mégis viszik, mint a cukrot. Értem.

Szerintem jó dolog a continuum. (kár, hogy a korábbi modellek nem tudják)

Ha van dokkolód, akkor nem kell dugogatni, hanem úgyis ott az asztalon összerakva, te csak 1 kábelt dugsz be a telefonba.
Előadóban meg illik előkészítve várni az előadót, neki sem kell dugogatni, és nyilván nem egy 27"-os monitoron mutatják be az előadást, hanem projektoron/videófalon. (nézd meg az MS-féle prezentációkat a témában).
Ha meg mégis magaddal kell vinned a kütyüt, nem olyan nagy az.

Céges környezetben, (főleg inkább managereknek), ahol minden a telefonodon van, és amúgysem kell workstation teljesítmény, szerintem szuper alternatíva a mobil+laptop/tablet hiváltására. Nem kell szinkronizálgatni, de mégis kényelmesebb, mint 5"-on barmulni az emailekkel.
(és itt jön be szintén az, hogy miben jobb, mint egy 735, azért mégiscsak sokkal gyorsabb, már eléri a desktopként is használható teljesítményt)

De ahogy mondtam, ha neked nincs igényed rá, úgysem fog tetszetni, nem fogod látni az értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#7564) gertitorpe válasza Boonen007 (#7553) üzenetére


gertitorpe
tag

Az uj szoftverek mindig bugosak. Az osszes. A WM 10 pedig meg meg sem jelent. Sot, a korabbi modellekre csak 2016 ban jon a vegleges verzio, mert most a legujabb modellelre optimalizaljak hogy meg karacsony elott boltba kerulhessenek. Nagyon unalmas mar hogy az ertelmes HSZek helyett itt sir mindenki egy opcionalis beta hibain ahelyett hogy orulne hogy a 3 eves telefonja par honap mulva teljesen uj rendszert kap

(#7565) Boonen007 válasza gertitorpe (#7564) üzenetére


Boonen007
őstag

Vélhetően ez a kiadásra szánt verzió tehát nem opcionális béta. Persze nem biztos, de nagyon úgy tűnik, tehát ha így van ez fog megjelenni mindre és nem fog pár hónap múlva újabb frissítés megjelenni a régebbi készülékek miatt csupán azok szerintem később kapják meg már csak a szolgáltatók miatt sem mert mire kiadnák a frissítést következő karácsony van. :D

(#7566) Ryoo válasza Boonen007 (#7565) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nagyon dobálóztok ezzel az RTM-mel, de van hivatalos forrás arról, hogy ez az RTM? Én speciel sehol nem találkoztam ilyen hírrel.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#7567) gabancs válasza BiP (#7563) üzenetére


gabancs
addikt

Értem! És, hányan tartanak olyan bemutatót, ahol ez nélkülözhetetlen? És, most ne az MS féle reklámra gondoljunk, hanem a való életre. A felhasználók hány %-a?

Te mire fogod használni? És a fórumozók mire tudják használni? Parasztvakítás, mondom.

(#7568) vhunor


vhunor
őstag

Eltöltöttem tegnap bő fél-háromnegyed órát a 950 XL-lel. Röviden: jó cucc. Belső, fejlesztői build volt rajta (nem írhatok verziószámot), döccenésmentesen futott, a Hello pillanatok alatt és pontosan feloldott. Egyébként mellbevágóan könnyű a telefon, jó a fogása, mérete ellenére nálam simán elmegy egykezesnek.

(#7569) gabancs válasza BiP (#7563) üzenetére


gabancs
addikt

" A Continuum használata során az okostelefonnal lehet telefonálni, vagy SMS üzenetet küldeni, miközben a monitoron tovább lehet dolgozni. Azt hozzá kell tenni, hogy a monitoron nem egy asztali Windows 10 verzió fog megjelenni, azaz a funkcionalitás korlátoltabb lesz egy számítógépnél."

[lMég mindig nagy kaland?L]

(#7570) Glenda válasza gabancs (#7569) üzenetére


Glenda
addikt

Per pillanat a Word és a VS van nyitva csak, ami nem universal app. A Windows 10 óta szinte csak uwp appokat használok, mivel sokszor szinkronban vannak a telefonommal is, ráadásul az ablakban futás miatt már értelmük is van.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7571) celka5 válasza Glenda (#7570) üzenetére


celka5
tag

Böngésző? Totalcmd? winamp ?vmware,skype,utorrent,thunderbird.(putty-mremoteng)

1 darab univerzális appot nem használok win10en. Legutóbb mikor néztem elég ratyik voltak.
Nem most fogom megnézni újra:

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#7572) no1r válasza celka5 (#7571) üzenetére


no1r
őstag

hehehe, jajdevárom már hogy az MS végre kukázza a w32 támogatottságot ;]
lenne ám világvége hangulat mert "nincs totalcmd"

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7573) celka5 válasza no1r (#7572) üzenetére


celka5
tag

Azt várhatod :)

[-CeLkA-]

(#7574) gabancs válasza Glenda (#7570) üzenetére


gabancs
addikt

Még, ha így is van. Én nem azt mondtam, hogy nem működik. Hanem, hogy nincs értelme.
Írhatok SMS-t? LOL.... Mióta okos telefonom van, jó ha összesen 2 SMS-t írtam.
Nézhetem a monitoron ugyan azt, amit a telefonon látok? Minek?

Még egyszer. Akinek van monitorja, billentyűzete, egere, annak PC-je is van. Ráadásul az én monitoromon nincs is olyan bemenet, amit ez a kütyü használ. Ha csak nem a "DisplayPort" alatt értik a hagyományos VGA csatit. Nem hiszem, a fénykép alapján rá se férne.

(#7575) ZavaBalazs válasza gabancs (#7574) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

én pl simán el bírom képzelni, hogy otthonra a meglevő bill + egér mellé csak egy HDMI-s 20" körüli huszonezres monitort veszek, és amikor megyek haza albérletből, nem kell a laptopot hurcolni, úgy meg már táskát se kell vinni, mert megoldom telefonból.

"Nézhetem a monitoron ugyan azt, amit a telefonon látok? Minek?"
ne haragudj a kérdésért, ez most komoly? :)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#7576) zzz03


zzz03
őstag

Tarcsazo kepernyön amikor ütöm be az elsö szamot akk beakad nagyon kicsit (leütest jelzö hang is hozsabb), de utana magahoz ter es a többi szamot egyböl megjeleniti ahogy ütöm.
Masnal is igy van :F

(#7577) no1r válasza celka5 (#7573) üzenetére


no1r
őstag

remélem már nem sokáig.
az irány adott, már csak fel kéne pörgetni a dolgokat, hogy végre kukázni lehessen a sok ocsmány gagyi 3rd party helyekről beszerezhető, ellenőrizhetetlen vagy warezmókusok által összehekkelt bloatware-el telenyomott sz@rt.

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#7578) gabancs válasza ZavaBalazs (#7575) üzenetére


gabancs
addikt

Marhaság! 160-200 ezerből veszel egy tisztességes telefont (640) és egy igen jó laptopot. És az a laptop fényévekkel jobb mint a 950.
De mindenki arra pazarolja a pénzét amire akarja.

[ Szerkesztve ]

(#7579) HaZse válasza Воланд (#7532) üzenetére


HaZse
őstag

Mivel ez még mindig TP, ezért lehetnek és vannak is benne hibák. Szerintem a 950 és 950XL telefonokra nem ez a build van feltelepítve. Ez olyan, mint amikor kijöt pl. a 640-es, akkor azon is más rendszerverzió futott. Szerintem itt is pont az van.

Amúgy kicsit túlzás ez a hulladék szó nem gondolod?

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#7580) Plazmacucci válasza gabancs (#7578) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Annyi pénzért egy csotrogány műanyag sz@rt kapsz, nem notebookot.

(#7579) HaZse
Igen Insider felhasználókat direkt szopatják, amúgy a valóságban jó a rendszer :D

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7582) HaZse válasza Plazmacucci (#7580) üzenetére


HaZse
őstag

Nem jól értelmezed, amit írtam. :D Én arra gondolok, hogy a 950-esen egy más verzió fut. Valaki itt írta, hogy a 950XL-en egy belső verzió fut. Gondolom, hogy most a 950-es szoftverén dolgoznak, mert nemsokára megvásárolható lesz a 950-es.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#7583) ZavaBalazs válasza gabancs (#7578) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

Persze, 160-(640 ára) pénzért szutykot kapok, nulla speccel, nulla minőséggel, hányás kijelzővel. Arról nem is beszélve, hogy most is 930-am van, nem 630-am (ezt most nem azért mondom, hogy felvágjak, csak ténymegállapítás) szóval esetemben ez az alap kiindulás, hogy a 950 már megvan. Ehhez tényleg csak egy displaydockot, meg egy monitort kell venni, nem egy full (szar) laptopot, és otthon netezni, faszbukozni, sorozatot/filmet nézni pont jó is lesz. Nyilván a far cryhoz és társaihoz már minimum a notim kellene, de hát bumm, majd otthon nem játszom. :D

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#7584) gabancs válasza ZavaBalazs (#7583) üzenetére


gabancs
addikt

Áruld már el nekem, 160 ezer forintos telefon mellé milyen szutyok kijelzőt veszel? Akkor hol is tartasz már?230-250-nél? És mit fog rajta csinálni? Nézegetni a csempéket? Mert tárhely semmi, ellenben a laptopban 1TB. Hoppá! 8 GB RAM-al. Tényleg annyira szutyok?
Teljes verziós Windows és Office. Hoppá!

Mit tudsz vele kezdeni? Semmit, csak annyit amit a telefon is tud. Parasztvakítás, örülök, hogy van rá igény!

(#7585) Boonen007 válasza HaZse (#7582) üzenetére


Boonen007
őstag

Szerintem egy szoftveren dolgoznak az összes telefonra max a kompatibilitáson dolgoznak 950 esetében. :)

Na úgy 10 HR 1x 8.1-10 váltás után automatikus frissítés kikapcsolás stb után csak sikerült lefrissíteni az összes appot. Olyan hiper modern érzésem lett most, hogy ismét teljes funkcióval üzemel a Glance. :D (Csak az a fránya elforgatásgátló... :/ )

[ Szerkesztve ]

(#7586) zzz03


zzz03
őstag

Sracok!

A hivasszürest merre talalom? Most nyalaztam vegig a beallitasok menüt de sehol nem lelem.

Lehet, hogy ez lesz az egyik nem frissült alkalmazasom -> Network Services?

(#7587) Boonen007 válasza zzz03 (#7586) üzenetére


Boonen007
őstag

A gépház legalsó menüjében az Extrák menüben a hívás+sms szűrő az. :)

(#7588) zzz03 válasza Boonen007 (#7587) üzenetére


zzz03
őstag

Nekem ott olyan bizony nincs. :)

Erintes, ertekeles, extrak+info, halozat+, hang, keszulekkozpont, megjelenites.
Akk valoszini, hogy az ami nem frissul...

HR segithet?

[ Szerkesztve ]

(#7590) Glenda válasza celka5 (#7571) üzenetére


Glenda
addikt

Böngésző?
Edge

Totalcmd?
2009 óta beépített, de végülis az is natív, szóval akkor +1.

winamp
Groove

vmware
Hardveren szoktam tesztelni, ha épp más felbontás kell, akkor Hyper-V, de én azt a VS-be raknám.

skype
Messaging

thunderbird
Mail

(putty-mremoteng)
Itt +0.5, általában a natív Remote Desktop appot használom, de az universal se rossz.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7591) gabancs válasza #40993792 (#7589) üzenetére


gabancs
addikt

:R

(#7592) Boonen007 válasza zzz03 (#7588) üzenetére


Boonen007
őstag

Hát akár, vagy nézd meg az Áruházban, hogy mi a helyzet. :)

(#7593) Glenda válasza HaZse (#7579) üzenetére


Glenda
addikt

Szerintem a 950 és 950XL telefonokra nem ez a build van feltelepítve.

Én is ettől félek. Utoljára valami béna internal build volt rajtuk. Hát, működött pár dolog.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7594) tatararpad


tatararpad
őstag

Ha már contuinitium, akkor a tápellátás hogy lesz megoldva? Ugyanúgy akksin keresztül, pusztuljon csak?

(#7595) Glenda válasza tatararpad (#7594) üzenetére


Glenda
addikt

Ez nem 2005.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#7596) gabancs válasza tatararpad (#7594) üzenetére


gabancs
addikt

Helyesbítek, talán van külső táp.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#7597) celka5 válasza Glenda (#7590) üzenetére


celka5
tag

Edge ameddig nincs kiegészítője addig nem böngésző számomra.(elvileg majd lesz,akkor majd megnézem újra),
wp10-en jelenleg használhatatlan az edge(lassú mobil nettel).
A total commanderes alternatívát nem értem.
Mail: fapados thunderbirdhez képest, üzenetszűrőt nem találtam benne, Aláírás nem lehet html (képpel)(ezek csak azok amiket most 2 perc alatt megnéztem),csili vili de fapados.(Leveleimet sem mutatja(mappákat mutatja tehát login sikerült neki,naptárat sem)
kép
Ez még rosszabb mint a desktop linux,pedig az azért nem gyenge :D

[ Szerkesztve ]

[-CeLkA-]

(#7598) tatararpad válasza Glenda (#7595) üzenetére


tatararpad
őstag

Miért mi volt akkor?

(#7599) Plazmacucci válasza tatararpad (#7598) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Jézusom mi van veletek :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#7600) Melack


Melack
veterán

Outlook naptár webes felület - telefon naptára közötti sync jó másnak? Vagy csak engem tisztel meg azzal, hogy a FB/LinkedIn syncelt születésnapok ott maradnak törlés után?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.