Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8401) Nebogipfel válasza Nebogipfel (#8400) üzenetére


Nebogipfel
csendes tag

Megvan, semmi :D

(#8403) donceleger8


donceleger8
őstag

Ebben a win 10-ben nem lehet beállítani valahogy hogy az emailben küldött képet lekicsinyítse valahogyan? 8.1-en automatikusan méretezte, itt meg 4-5 megás képeket akar küldeni. Ez egy jó funkció volt ami nekem hiányzik.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#8405) Ringman válasza donceleger8 (#8403) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyszerű. újabb értelmes dolog, amit nem sikerül az új rendszerbe beépíteni.

(#8406) Syl válasza Švejk (#8390) üzenetére


Syl
nagyúr

Én tegnap este raktam fel és ma reggel jött egy fogaskerekező frissítés.
Apropó, hol lehet megnézni a build-et? Csak mert az extrák és infóban nem tudok eligazodni :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8407) bepken válasza Ringman (#8405) üzenetére


bepken
veterán

én már annak is nagyon örültem, amikor néhány napja végre megtaláltam, hogy hol lehet átírni az alias nevet. minden fiókból ugyanazzal a névvel válaszoltam :D
még abból is, ami nem az én fiókom...egyébként nem tudom, miért volna ez evidens, miért állítja be önkényesen mindenhova ugyanazt az alapértelmezetten alias nevet.

csak ha már arról beszéltünk, mi volt még, ami jól működött eddig.... :D ;]

Syl! Settings > System > About - azon belül pedig "More information"

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8408) MrCsiT válasza HaZse (#8395) üzenetére


MrCsiT
addikt

"Sajnos itt azok pampognak hibásan működő alkalmazásokról" - na ezt benézted.
Nem volt semmiféle mentésből visszaállás, simán települt a build, mint update, és vannak olyan ikonjaim, hogy csak a neve van ott a csempén, a képe nincs.
Tudom, erre írtad, hogy még nem végleges, de az általánosításod akkor sem helytálló.

Most akkor, lesz mostanában végleges build, vagy sem? :F

OTG-t valóban támogatja a Win10, próbálta valaki?

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#8409) tomboy0013 válasza donceleger8 (#8403) üzenetére


tomboy0013
veterán

Én örülök, hogy kivették ezt az automatikus méretezést, marha idegesítő volt 8.1 alatt, hogy nem tudtam elküldeni egy fullos képet e-mailbe. Szerencsére nem vitték tovább ezt a tömörítéses baromságot az új rendszerre.

(#8410) ZavaBalazs válasza tomboy0013 (#8409) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

fullosnak ott volt a onedrive eddig is, de ezek szerint tömörítettre most nincs megoldás. :(((
azért a 4-5 megás képek, talán te is belátod, hogy nem éppen mobilnet-barátok, míg a párszáz kB képek igen.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#8411) gretzky77 válasza ZavaBalazs (#8410) üzenetére


gretzky77
veterán

Ebben igazad van kinek a pap kinek a papné, speciel ez a része nekem sem gond inkább menjen el teljes méretben , de megértem ha valakinek ez baj. Ebből is látszik , hogy nem lehet olyat csinálni ami mindenkinek jó , bár a választás lehetőségét megadhatnák.

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#8412) Tottalino válasza gretzky77 (#8411) üzenetére


Tottalino
tag

+1

Egy tisztességesen megírt szoftver a beállítások között felkínálja a lehetőséget. Sajnos az MS szoftverei semmilyen beállítást nem kínálnak. A legtöbb időjárás app-ban sem lehet beállítani, hogy milyen időközönként frissítse magát. Android után ez nagyon szembetűnő.

(#8413) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Na desktopon tegnap éjjel lement egy elég hosszú frissítés, reméljük, hogy most már csoportosítanak át elég embert a WP-hez... Irónia OFF. :DDD

Lenne pár kérdésem, hátha tudtok segíteni:

Arra nem tudtok esetleg megoldást, hogy FB messengernél az érkező üzeneteket felhasználónként csoportosítsa, és ne jelenítsen meg minden új üzenetsort, külön üzenetként?

OneDrive kliensben meg lehet oldani, hogy a teljes tartalmat tárolja helyben az sd kártyán is?

Tárcsázó billentyűzetnél tényleg nem hajlandó ékezetes neveket kikeresni, vagy csak én bénázok el valami beállítást valahol?

(#8414) bepken


bepken
veterán

zene hallgatás ügyileg katasztrófa mostanában a Groove Music.... sok tracket egyszerűen átugrik, máskor gond nélkül lejátszik. olykor gondol egyet és leáll az egész. ilyenkor a shuffle képes akár harmadjára is ugyanabban a sorrendben lejátszani a számokat. vagy épp reggel melóba érkezve leállítom valahol a zenét, délután onnan szeretném folytatni, el is indul az adott track, majd pár másodperc után visszalép a (random) lejátszási listában, amit már kívülről fújok néha.... :D

ezek ismerős dolgok másnak is vagy egyedi probléma?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8415) thxer válasza bepken (#8414) üzenetére


thxer
aktív tag

Amikor már elindult, akkor nincs gond, ellenben miután rábökök egy albumra hogy play, utána sokáig szöszmötöl, 15-20 másodperc mire elindul a zene, ha elindul, van hogy pöttyözik egy darabig, és kiüríti a listát. Music Pass-om van.
A random ahogy megfigyeltem úgy megy, hogy mikor ráböksz a random gombra, akkor megkeveri a listát, és utána folyamatosan abban a sorrendben játssza.

(#8416) savoo válasza bepken (#8414) üzenetére


savoo
addikt

Nekem mostanában az a legkirályabb android fícsör a rendszerben, hogy spotify hallgatás közben, ha megnyitok egy emailt, elkezd akadni a zene... :DDD

(#8417) bepken válasza thxer (#8415) üzenetére


bepken
veterán

ja hogy ilyenkor nem átugorja a számokat, hanem megkeveri :D music pass nálam még nem játszik, előbb legyen hozzá egy normális lejátszó.

(#8416) savoo! ilyen nálam szerencsére nincs. ennél a pontnál elválnának útjaink... egyébként az eddig jól működő DI.FM app is beszart...csak pöttyöz percekig :/

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8418) csacsi67


csacsi67
addikt

Nálatok 586 alatt müködik a hivásszrés mert én se hogyan sem akar.Köszi.

(#8419) Glenda


Glenda
addikt

Na, áll a winmagazin? Lehet bedurciztak és leállították. Vajon most hol fogunk ilyen jó, ténylekkel alátámasztott, igényes szakmai cikkeket olvasni? :(

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#8420) tomboy0013 válasza Glenda (#8419) üzenetére


tomboy0013
veterán

Tech2? ;]

(#8421) Syl válasza Ringman (#8405) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy látom az Időjárás modult is száműzték a lezárási képernyőről. :(((
Mielőtt valaki nekem ugrik: nem arra a két soros, képernyőről lelógó apró betűkre gondolok, hanem a nagy táblázatra és az automatikusan cserélődő háttérképre (például)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8423) Bukk900 válasza MrCsiT (#8408) üzenetére


Bukk900
őstag

OTG-t támogatja, de most csak az új csúcsmobilok kiváltsága. [link]

(#8403) donceleger8: kényszermegoldás, de külső programmal megoldható a képek tömörítése. [link]

(#8424) Syl válasza #40993792 (#8422) üzenetére


Syl
nagyúr

Éljen! Egy telefon újraindítást követően ez a kétsoros, apróbetűs kis időjárás-jelentés is eltűnt a lock screen-ről (pedig a gépházban be van állítva) :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8426) bepken válasza Syl (#8424) üzenetére


bepken
veterán

random működik csak :D illetve nem mindig jelenik meg egyből.

zárképernyő és edge alatt másnál is rendszeresen összeszarja magát a kép? valami nagyon ronda mozaik kép lesz ilyenkor a kijelző tartalmából :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8428) Syl válasza #40993792 (#8427) üzenetére


Syl
nagyúr

Kicsit alpha-s ennek az OS-nek az állapota :U
Gondolom jövő decemberben fog megjelenni, nem most :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8429) bepken válasza #40993792 (#8427) üzenetére


bepken
veterán

zárképernyős cuccot lehet elő tudod varázsolni Te is, ha esetleg érdekel :P

indítsd el a zenét, majd lezárt képernyő mellett nyomj egy hangerő gombot, hogy előjöjjenek a lejátszó kézelőgombjai, válts a következő számra és ha szerencséd van, láthatod a csodát :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8430) Plazmacucci válasza bepken (#8429) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tiszta gingerbread :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8431) #97246720


#97246720
törölt tag

a ma hajnali frissítés óta elég szépen javult az akkuidőm :DD 9:00 körül vettem le és 13% merüléssel kibírta 16:00-ig átlag használat mellett :DD

(#8432) mtm800 válasza #97246720 (#8431) üzenetére


mtm800
senior tag

Eddig nem tapasztaltam javulást :( ........bár úgy legyen ahogy írod, örülnék neki én is .

(#8433) bepken válasza Plazmacucci (#8430) üzenetére


bepken
veterán

androidon képernyő széthullást éppen nem tapasztaltam....más kérdés, hogy durvább dolgokat is produkált az évek alatt :P

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#8434) #97246720


#97246720
törölt tag

10586.17 belső körön tesztelés alatt :) kíváncsi leszek milyen javítások lesznek majd :) [link]

(#8435) mdraco válasza #97246720 (#8434) üzenetére


mdraco
őstag

Valami híresztelések arról szóltak, hogy még ezen a héten megjön.

(#8436) #97246720 válasza mdraco (#8435) üzenetére


#97246720
törölt tag

valóban,. de még van 2 nap a hétből :DD lehet mikulás ajándék lesz :D bár én olyat is olvastam hogy kicsit dizájnosabbra dolgozzák át a win10mob-ot... [link]

(#8437) Воланд válasza #97246720 (#8436) üzenetére


Воланд
titán

ez egy fan made ize.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8438) honeker válasza #97246720 (#8434) üzenetére


honeker
őstag

nem javítgatni kellene hanem végre normálisan meg csinálni....de lehet alkalmazták Mekk Elek ezermestert :W

http://www.youtube.com/results?search_query=honeker%40&o

(#8439) #97246720 válasza honeker (#8438) üzenetére


#97246720
törölt tag

hát már ideje lenne valami hatásos kiadással előrukkolni amire azt mondja egy user hogy "ez már döfi" :DD

(#8440) Glenda válasza honeker (#8438) üzenetére


Glenda
addikt

Mielőtt falbaverős emoticont raksz, nézd meg hogy az egyik egy fan fiction blog, a másik meg egy fanmade concept. Ezektől még az index tech rovat is megbízhatóbb.

Nem tudom ki, valaki innen wmpowerusert linkel, hogy "mertbezzeg ott megmondták!". Na az az oldal szerintem az Echo TV-ről szedi az infókat.

Amit érdemes olvasni az a windowscentral, thurrott meg sams és a verges faszi tweetjei (nem jut eszembe most a neve). A Windows Central, főleg ha Dan írja a cikket túl optimista, thurrott meg túl pesszimista.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#8441) Воланд válasza Glenda (#8440) üzenetére


Воланд
titán

Thurrott oreg mar, azert ilyen. :DDD belefaradt a sok ms fele majd jovore tortenetbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8442) #97246720 válasza Воланд (#8441) üzenetére


#97246720
törölt tag

nincs 2 egyforma ember, a vélemények mindenkinél eltérőek lehetnek, tapasztalat és használattól függően...pl én powerusernek tartom magam, mert én ha tehetem intenzíven használom a telefont, nem csak telefonálni meg sms-ezni :D, ezeken kívül még netezek,játszom, zenét hallgatok,kamerázok,facebook,tweeter,instagram,email stb...

(#8443) pprod94 válasza Syl (#8367) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szívesen! Bár gondoltam tudod, mivel jár. :)

(#8444) kisbodza


kisbodza
tag

Volt ma már?: "Lesz ma új build?" 👅😈

[ Szerkesztve ]

Galaxis 10

(#8445) kutitomi73


kutitomi73
aktív tag

Újra raktam a telót!8.1-en is és a Win10-en is volt HR.Mindent újra telepítettem a Win10-en. 2 nap múlva 2x újra indult!😒. Ma este töltőre raktam 64%-nál, mert holnap szolgálatban leszek és kikapcsol úgy hogy csak akku kivét után tudtam újra bekapcsolni!!😓 (640Xl).Akkor szerintetek jó ez a rendszer???

"A remény hal meg utoljára"

(#8446) hroberto válasza kutitomi73 (#8445) üzenetére


hroberto
veterán

Míg csak előzetes formában van kinn a telefonodra, addig felesleges siránkozni!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#8448) kvcstms


kvcstms
csendes tag

akkor én valószínűleg a nagyon szerencsés user vagyok, mert a 735-öm sem nem indul újra, sem nem fagy, és minden gond és hiba nélkül megy. leszámítva, h az emaileknek nincs hangja. és a rate your device, motion data, érintés appok nem hajlandóak frissülni már jó pár hete, de who cares, amire kell arra nekem hibátlanul működik! :DD

Rule#5 HTFU

(#8449) vhunor válasza #40993792 (#8447) üzenetére


vhunor
őstag

Hát igen, még szerencse, hogy ez a build nem került kereskedelmi forgalo... oh wait.

(#8450) tomboy0013


tomboy0013
veterán

2-3 napja kijött a Facebook-ho egy frissítés amivel újra visszaállt a W10 dizájnra. Én tegnap frissítettem, de maradt minden a régi, a verzió szám sem 10.1 hanem 8.3. valamennyi. Ma letöröltem és a Windows Centralos link alapján újra feltettem de ismét a régi verziót húzza le. Mi a fene van, megint visszatették a helyére a régit vagy mi?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.