Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Space marine


Space marine
aktív tag

Esetleg a Tomatin 18éves, éppen hogy 20 alatt :)
Állítólag a Glenmorangie Nectar d'or se egy megvetendő tétel, 20ig belefér. Sajnos még nem bontottam fel, köv. hétvégén lesz megkóstolva.

(#252) Maximum1 válasza kr:sz (#247) üzenetére


Maximum1
őstag

Én egy Bourbont ajánlanék a hölgyemény miatt.
Bulleit Bourbon

Akashi is kellemes, csajos.

[ Szerkesztve ]

(#253) adamssss válasza Maximum1 (#252) üzenetére


adamssss
veterán

Nem szeretem a burbon-t, de ennek nagyon jók az értékelései. Lehet 9000-et megér. Amúgy is legyen itthon legalább egy.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#254) Maximum1 válasza adamssss (#253) üzenetére


Maximum1
őstag

Fejlövés -ben láttam meg. :D

Még a Maker's Mark-ot is tudom ajánlani, metro áruházban 8 ezerért el lehet csípni.
/Ezt is valamelyik filmben láttam, egy pap itta állandóan, megkívántam...../

(#255) sutszi


sutszi
veterán

Elnézést az OFF-ért de kapcsolódó témában lenne kérdésem. Minden évben a whisky mellé veszünk egy pár szivart is szilveszter estére... De tavaly hiába mentünk el a cigar towerbe abban a reményben, hogy valami jót találunk, igazából nem volt finom amit kaptunk. Tudtok valami helyet vagy konkrét szivart ajánlani?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#256) kr:sz válasza adamssss (#248) üzenetére


kr:sz
tag

Sziasztok Srácok!

Köszönöm a gyors és szuper segítséget! (@adamssss, @Mercutio_, @Zanik, @Space marine, @Maximum1, tényleg kösz a gyors segítséget!)

Több is szóba jöhet az ajánlottak közül, volt koreai főnököm aki szereti a Whiskyket, még bedobta nekem ezt: Lagavulin

(#257) Zanik válasza kr:sz (#256) üzenetére


Zanik
addikt

Hát, igen, a Lagavulin. Remek whisky. Van is nekem itthon. De mint minden Islay-szigeti whisky, úgy ez is durván tőzeges. Füst és tengeri só uralja az ízeket. Nem biztos hogy ezzel szeretettnéd meg a pároddal a whisky-zést! :N

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#258) zoszt válasza kr:sz (#256) üzenetére


zoszt
tag

Lagavulin legyen majd egyszer mindenképp, de kezdéshez azért egy könnyedebb whisky nagy valószínűséggel alkalmasabb.
Egyébként, ha a legelső benyomás egy finomnak mondott single maltról nem feltétlen pozitív, akkor érdemes kis időt hagyni neki. A pohárban is változhat illetve az üvegben, ahogy a szint csökken, úgy jöhetnek elő újabb élmények az itókával kapcsolatban.
Személyes élményem, a szépséges "sima" (10 éves) Glenmorangie kapcsán: üvegbontás utáni első kóstolás nem volt kifejezetten pozitív élmény, illatra is inkább büdös volt. Lehet, hogy én voltam rossz passzban, lehet hogy a whisky, de arra gondoltam, hogy legközelebb a szörnyeteget (Ardbeg 10) magában rendelem, mert annak a tengeri, hínáros, tőzegfüstös, sós (majd édes) ízét kimondottan magával ragadónak találtam. Majd a második, harmadik kóstoláskor, illetve később, ahogy fogyott a szint a 10 éves Glenmorangie üvegében, már nagyon ízlett, valóban lágy, finom és selymes volt. Amikor elfogyott elhatároztam, hogy egyszer még, ha más alap maltokon is túl leszek még visszatérek e nedűhöz vagy 12 éves nővéreihez...

Írtad, hogy nem vagy otthon a témában csak ezért említeném, hogy single maltot jó tisztán vizsgálni, élvezni illatra és ízre is, majd pár csepp vízzel lehet újabb illatokat, ízélményt előcsalogatni.

Nekem illatra adnak fenomenális élményt a könnyedebb maltok, nagyon hosszan szeretem őket szagolgatni. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:
Kóstolásához, pontosabban az illat élvezetéhez milyen poharat használtok? Van egy Glencairn poharam, ami minden más itthon lévő poharamnál alkalmasabb a szimatoláshoz. Van ennél jobb vagy ehhez hasonló illatélményt nyújtó pohár? Kellene még párat beszeretni, mert ennyire intenzív illatmintát csak ebből az egy pohárból tudok nyerni.

"Egyszerű életet élek: ami üres, megtöltöm, ami tele van, kiürítem."

(#259) Jhonny06 válasza sutszi (#255) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ugyan nem értek a szivarokhoz, de kétlem, hogy rosszat adtak volna a cigar tower-ben, maximum nektek nem ízlett. Ez két külön dolog. De ez alapján baromi nehéz "finomat" találni, mert ugye kinek mi.

(#260) sutszi válasza Jhonny06 (#259) üzenetére


sutszi
veterán

Olyat kértünk ami lágy enyhébb ízű. Meg árban 1-1,5 ezer per szálban gondolkodtalunk. A gülü szemű fickó meg ramuttott két dobozra. Ezek vannak. Hát jó... Kipróbáljuk. Aztán csípős volt úgy eleve rossz ízű. Korábbi években csak úgy random vettünk valamit. Azok között is volt nem túl jó... De pont ezért mentünk egy olyan helyre ahol értenek hozzá.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#261) jookomak válasza sutszi (#260) üzenetére


jookomak
őstag

Nem szeretem a szivart, párszor próbáltam csak, pedig dohányzom, de gondolom a nagy nevekkel kevésbé lehet mellélőni. Cohiba, Romeo y Julieta, Monte cristo?

(#262) Zanik válasza zoszt (#258) üzenetére


Zanik
addikt

Nekem is Glencairn poharam van. Szerintem a legjobb.
Láttam már fedeles poharakat is, de nem tudom, hogy az illatok koncentrálásán túl van-e bármi előnye, hisz két kóstolás között (tisztán->kevés vízzel) a párolgás szerintem minimális, sőt lehet, hogy inkább előnyös is valamennyire.
Most vettem egy 10 éves Arran díszcsomagot hasonló tulipános poharakkal, mert szegény Glencairn pohárt naponta mosogathattam! :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#263) Eugene Roe válasza sutszi (#260) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Van egy magyar szivarblog, nem emlékszem a nevére, de tuti megtalálod, illetve 2000 ft alatt / szál elég nehézkes lesz a keresés. Kezdd inkább drágább szivarkával 5 db 3000-3500 ft, cigi után azt sem egyszerű leküzdeni egyben :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#264) sutszi


sutszi
veterán

jookomak & Eugene Roe :Köszi a tippeket. Majd keresgélek még. Egyébként nem dohányzom... Csak évente egyszer szeretek a whisky mellé rágyújtani egy jó szivarra.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#265) Space marine válasza Zanik (#262) üzenetére


Space marine
aktív tag

Amig nem vettem Glencairn poharat, nekem bejött a pálinkás pohár. Van rá esély, hogy nem csak pálinka lesz benne ezek után sem :)

(#266) kr:sz válasza Zanik (#257) üzenetére


kr:sz
tag

Akkor valószinűleg ez egy későbbi menet lesz, ha elkapjuk a fonalat! :)

(#267) kr:sz válasza zoszt (#258) üzenetére


kr:sz
tag

Lehet szentségtörésnek számít, de nekem egyelőre egy ikeás "whiskys" poharam van. Utána olvasgattam már korábban is ennek a tulipán pohárnak, szerintem egyre benevezek.

Viszont az ajánlásaitoka után inkább meg kellett volna rendelnem az egyiket és becsukni az internetet! :D Nagyon el lehet veszni az italokban... Olvastam további kettő szimpatikusról is :/ Nem lesz ez így egyszerű..

Teeling Single Malt

Bruichladdich

Mindkettő talán a fogyaszthatóbb kategória kezdőként.

(#268) adamssss válasza zoszt (#258) üzenetére


adamssss
veterán

Én is Glencairn-t használok. Bármit is veszel egy a lényeg. A pohár alja öblös legyen a teteje pedig szűküljön össze. Így nagy felületen tud párologni az ital a lögybölés után, és koncentrálódik is.

Az ilyen pohárfedők szerintem semmit nem érnek, max a a laikusok előtt lehet velük felvágni. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#269) Space marine


Space marine
aktív tag

Jó reggelt! Profil tisztitás miatt eladó egy-egy darab:

Chivas Regal 18éves 17ezer
Ardbeg Uigeadail 20ezer

Bontatlanok, budapesti átvétel.

(#270) igi válasza sutszi (#255) üzenetére


igi
aktív tag

Pár éve az olcsóbbak közül a Belindat kóstoltam. Eléggé könnyed, kellemes ízű volt. Ár/érték arányban szerintem rendben van. Ha lehet még ma is kapni, érdemes vele megpróbálkozni.

Becsomagolva így néz ki.

this is the beginning of a beautiful friendship

(#271) sutszi válasza igi (#270) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi. :R Szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#272) apholyon


apholyon
aktív tag

Sziasztok!
Az ünnepekre keresek valami kortyolgatni valót, lehetőleg 20k alatt (ha olcsóbb nem baj :) ).
Most egy Laphroaig Select fogyott el (tehát nem baj, ha füstös, de nem feltétel). Esetleg valami jó akció?
Előre is köszönöm! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#273) igi válasza apholyon (#272) üzenetére


igi
aktív tag

Itt van egy adventi naptár :)
Pénteken rengeteg whiskyt akcióztak.

Kedden lesz még valami, azt talán még érdemes megvárni, de akkor Karácsonyra nem tudom, kiér-e a cucc.

A 20-as keretbe a Lagavulin 16 még éppen belefér :D

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#274) apholyon


apholyon
aktív tag

Black Label-ről vélemény? Annyira nem rajongok Sétáló Jánosért, de a fekete eddig kimaradt, most meg jó áron van...

[ Szerkesztve ]

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#275) adamssss válasza apholyon (#274) üzenetére


adamssss
veterán

Annyira nem rossz. Azert eg es fold a red-hez kepest.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#276) igi válasza apholyon (#274) üzenetére


igi
aktív tag

A Black most tényleg jó áron van, 1-2 multinál 7.500 Ft/ü. Ennyiért megéri.
Ha a füstös ízeket szereted, még érdemes kipróbálni a Duble Black Johnnie-t, nekem eléggé bejött.

this is the beginning of a beautiful friendship

(#277) adamssss


adamssss
veterán

Aldott Boldog Karacsonyt kivanok minden whisky szereto forumtarsnak!

Kinek mit hozott a Jezuska?
Nekem azt, hogy vegre kinyitottam a Sanaig-ot es most azt tudom kortyolgatni. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#278) Jim-X válasza adamssss (#277) üzenetére


Jim-X
őstag

Palinkat :DDD ;]

A játék az nem játék!

(#279) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[kép]
Valakinek megvolt már?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#280) jaffa 2843 válasza BlacKSouL (#279) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Utánaolvasva nem tűnik szimpatikusnak. :(

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#281) Maximum1 válasza BlacKSouL (#279) üzenetére


Maximum1
őstag

Meg.
Nyáron ihatatlan, télen meg imádom, minél hidegebb van kint annál jobban kívánom.

(#282) jookomak válasza BlacKSouL (#279) üzenetére


jookomak
őstag

Ha ez az egyetlen magyar whisky, akkor az valami borzalmas, volt hozzá balszerencsém.

(#283) adamssss válasza BlacKSouL (#279) üzenetére


adamssss
veterán

A legrosszabb ital amit valaha ittam. Olyan mint egy rossz palinka amibe beleborult az etolaj meg a tesco gazdasagos fustozkocka.
Ami megprobaltam volna az az Agardi palinkafozde whiskije.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#284) Space marine válasza adamssss (#277) üzenetére


Space marine
aktív tag

Kicsit késön... de csupa alap kiadást :D Glenlivet Founders, Jameson Black Barrel, Connemara zőőőd és vettem egy Unicum Riservát mert végre egy prémium magyar cucc a piacon prémium kinézettel

BUÉK minden szaktársnak! :R

[ Szerkesztve ]

(#285) Acapulco válasza adamssss (#277) üzenetére


Acapulco
csendes tag

Glenfiddich 12 éves.
Szerintem ez egy nagyon jó,sima, "kezdő" single malt.

(#286) adamssss


adamssss
veterán

Az idei év első whiskykóstolója rögtön mélyvíz haladóknak: Füst minden mennyiségben, kevésbé ismert márkák

Biztosan jó lesz. Én még gondolkodom. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#287) apholyon válasza adamssss (#286) üzenetére


apholyon
aktív tag

Ajánlhatnátok jóféle füstösöket, lehetőleg 20k alatt, megint fogyóban a készlet... :U

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#288) adamssss válasza apholyon (#287) üzenetére


adamssss
veterán

Nekem az első füstös whisky-m egy Benriach Curiositas volt. Eléggé füstös de nem egy nagyon tömény, nehéz whisky.
Ami nagyon ízlik az Kilchoman: Sanaig, Lagavulin 16, Caol Ila.
Van otthon egy üveg Ardbeg 10 is. Az valahogy régebben jobban ízlett most nem annyira favorit. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#289) sutszi válasza apholyon (#287) üzenetére


sutszi
veterán

Nem mennyire számít jónak, de nekem bejön a Glenfarclas 15. Az első kóstolásnál nem jött be annyira. De utána fokozatosan ahogy többször is ízlelgettem, egyre inkább megkedveltem.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#290) adamssss válasza sutszi (#289) üzenetére


adamssss
veterán

A Glen 15 jóféle, bár nekem a 12 jobban ízlett. Egy gond van felük, hogy nem füstösek a kolléga meg olyant keres. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#291) Jhonny06 válasza sutszi (#289) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Glenfarclas 15 nagyon jónak számít, kb. kivétel nélkül nagyon magas pontszámokat kapott mindenhol. Ár/érték arányban az egyik legjobb single malt, nekem nagy kedvencem a lágysága miatt, meg nagyon jól kijönnek az ízek.

(#292) sutszi


sutszi
veterán

Én is megszerettem... Úgy olvastam, meg ízében is füstösnek éreztem...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#293) Zanik válasza apholyon (#287) üzenetére


Zanik
addikt

Nálam a 10 éves Laphroaig és a 16 éves Lagavulin vitte eddig a prímet füstösökből.
A 12 éves Bowmore annyira nem jött be.

A Caol Ila-ból és az Ardbeg-ből sajnos még nem kóstoltam egyet sem, de rajta vannak a listán, következő körök valamelyikében beszerzek azokból is.

Ami még nagyon bejött nekem az a 10 éves sima Talisker.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#294) adamssss válasza Zanik (#293) üzenetére


adamssss
veterán

Tényleg a Talisker-t nem is írtam. Nagyon jó whisky, de az is elég testes.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#295) Acapulco


Acapulco
csendes tag

Egy kis érdekesség.
Ha közel laktok a nyugati határhoz, Ausztriában a Spar árulja ezt potom 10 eurért.
Én vettem, de még nem próbáltam.

(#296) adamssss válasza Acapulco (#295) üzenetére


adamssss
veterán

Sokkal többet nem is érhet. 3000 ft egy single malt-ért... Nem szeretném tudni, hogy mi van benne. Egy jó single malt 9000-nél kezdődik.

[link]

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#297) Acapulco válasza adamssss (#296) üzenetére


Acapulco
csendes tag

Igen,egyetértek. Jó a linked.
Ez csak a 42. legrosszabb whisky- :)

(#298) Maximum1 válasza apholyon (#287) üzenetére


Maximum1
őstag

Benromach harapni lehet a füstöt.

(#299) Acapulco


Acapulco
csendes tag

Eladó 8000 Ft-ért.
2 üveg van.
Vagy cserélhető nem fehér rumra.

(#300) apholyon válasza Zanik (#293) üzenetére


apholyon
aktív tag

Eddig nálam is a Laphroaig volt a nyerő... csak ugye szeretnék valami újat kóstolni... majd az általatok felsoroltak közül lövök egyet.

Köszönöm mindenkinek! :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.