Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) adamssss válasza jaffa 2843 (#48) üzenetére


adamssss
veterán

Hmm... Ha egy kicsit gyumolcsosebb "noiesebb" italt szeretnel akkor a Nikka All Malt nagyon finom. Ha valami brutal-t szeretnel akkor Nikka from the Barrel. Ez egy 51.4 szazalekos kulonleges hordoerossegu whisky. En mindig fel szoktam vizezni, es utana ugy kinyilik hogy az csak na. Szerintem egyik jobb mint a masik. ;)

Jhonny06: egyetertek. Csak azert nem ajanlottam mert mar a 12 eves is nagyon jo (sokkal jobb mint a 10 eves) illetve ez mar tobb mint 12 000 ft.

bajnokpityu: hogy oszinte legyek nem ittam meg toluk semmit. Ez nagy hiba. Egyebkent sok helyen dicserik ugyhogy biztosan vannak jo italaik. (Csak ugye amit nem probal az ember azt nem ajanlja)

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52) bajnokpityu válasza adamssss (#51) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Kóstold meg őket. Csak az olcsóbbakat kósoltam, még kint, ott akkor felébe, harmadába kerültek, mint ma itthon.

Ami leírást találtam róla, olyan szerintem is.
[link] :)
skye

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#53) adamssss válasza bajnokpityu (#52) üzenetére


adamssss
veterán

A whisky show-n megfogom. Nagyon érdekel, hogy mit tudnak. :K

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#54) jaffa 2843 válasza Jhonny06 (#49) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Igazából jelenleg a Whiskynet elég jó árban van a többihez képest. Sehol nincs 16 ezer alatt a Glenfarclas 15. :(

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#55) escape


escape
aktív tag

Sziasztok. Megrendeltem egy 10 éves Taliskert a whiskeynetről, kíváncsi vagyok az ízére. Ha megjött és volt alkalmam megkóstolni, megírom majd a tapasztalatokat. :)

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#56) Flashback


Flashback
addikt

Az első üveg single maltomat nyáron vettem. Nevezetesen egy Jura volt. Csak ajánlani tudom! Viszont mi legyen a következő?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#57) jaffa 2843 válasza Flashback (#56) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Olvass vissza kicsit, nagyjából ugyanezt kérdeztem nemrég. (#46)

Nekem eddig Glenfiddich Malt Master's Edition jött be a legjobban, de a többi ajánlást még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#58) adamssss válasza Flashback (#56) üzenetére


adamssss
veterán

Az elso hsz-ben eleg sok belepo es kozepkategorias whisky-t felsoroltam. Valogass kozuluk! ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#59) Flashback


Flashback
addikt

Végigpörgettem a topikot, sok minden tetszett. Igazából kisit döntésképtelen vagyok. JAmeson, Famous Grous ami blendedből bejön. Gelnlivet-et ajánlották a másik fórumban, szerintetek? :)

Meg valami jó füstöset szeretnék kóstolni abból mit?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#60) Jhonny06 válasza Flashback (#59) üzenetére


Jhonny06
veterán

Füstösből Lagavulin 16 vagy Talisker 10.

(#61) adamssss válasza Flashback (#59) üzenetére


adamssss
veterán

Lagavulin +1 ha kissebb a keret akkor benriach curiositas.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#62) Flashback


Flashback
addikt

Köszönöm nektek!! :)

Amúgy valaki kóstolta már a Jura-t?

Most vettem észre hogy nem igazán sikerült helyesen írnom...Siettem...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#63) Flashback


Flashback
addikt

Valaki egy kis akciós Whiskyt?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#64) adamssss válasza Flashback (#63) üzenetére


adamssss
veterán

Ha adsz egy szla szamot utalnam az osszeget. ;]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#65) kr1st0f


kr1st0f
újonc

Hello.

Csatlakoznék én is a topikhoz. :) Most kezdek el komolyabb whisky-k után nézelődni. (eddig mentek a Jack Daniels,Jameson,Famous Grouse,Jim Beam, Black Velvet stb.)
Ami kérdés felmerült bennem, hogy ezeket ti rendelni szoktátok, nem nagyon néztem még szét a szupermarketek polcain, hogy ezeket ott is meg lehet találni?

(#66) simonek válasza kr1st0f (#65) üzenetére


simonek
csendes tag

Az ismertebb márkák kaphatók akár Tescoban, Auchanban vagy Metroban is (ársáv 10e-től mondjuk 20e-ig, Metroban vannak drágábbak is). Ha valami egyedibbet akarsz próbálni akkor netről szerintem.
Whiskyneten kívűl tud valaki még megbízható beszerzési forrást?

(#67) Jhonny06 válasza simonek (#66) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Culinaris üzletekben még egész korrekt választék van, ezen a kettőn kívül pedig leginkább kiszállítós ital cégek. Itt ugyan olcsóbb valamennyivel, de a szállítási költségen el is bukod a különbözetet. De szvsz főleg Whiskynet, itt is van kiszállítás.

(#68) Lajos1966 válasza kr1st0f (#65) üzenetére


Lajos1966
tag

Először is sziasztok....én is új belépő lennék a csoportban! :)
Amiket felsoroltál,mind a belépőkategória tagjai (én is így kezdtem,ezek kb. a hagyjuk kategória).Szupermarketek polcain találni néha komolyabbnak mondható italokat,de általában drágábbak,mint a szakosodott forgalmazók.Én ajánlanám pl.a Whiskynet,Tassi Kft. oldalát...itt érdemes nézelődni!Azt viszont nagyjából Neked kell eldönteni,hogy egyáltalán melyik fajta ízvilág az,ami szimpatikus számodra.

[ Szerkesztve ]

(#69) kr1st0f


kr1st0f
újonc

Glenfiddich 12 éves Single Malt Scotch mellett döntöttem, mint első komolyabb whisky. Első nyitásra az illata valami elképesztő, legalább 10 percig nem tudtam betelni vele. Ízre igen erős legalábbis nekem, viszont negatívat első kóstolásra nem tudok mondani.Ár/érték arányban szerintem mindenféle képpen jó választás volt.

.

[ Szerkesztve ]

(#70) adamssss válasza kr1st0f (#69) üzenetére


adamssss
veterán

viszont negatívat első kóstolásra nem tudok mondani Mivel ez ezek szerint életed első jó whisky-je.

Amúgy a Glenfiddich nem rossz whisky sőt, de mivel híres márka ezért nagyon túl van árazva. Szóval pont nem jó ár/érték arányú whisky. De alapvetően jó márka. Bár sokaknak nem jön be a kicsit érces karcos karaktere. Nem egy kifinomult whisky.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#71) adamssss


adamssss
veterán

Írtam egy kis összefoglalót a Whisky Show első, szakmai napjáról és az általam kóstolt italokról. A blogbejegyzés itt érhető el: [link]

Mindenkit bíztatok, hogy menjen el a mai napon mert óriási élmény!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#72) sanzi89


sanzi89
addikt

Felbontott whiskyt hogyan érdemes tárolni? A neten olvasgatva a következőkre jutottam:

- ne érje fény
- ne legyen 20 C foknál melegebb helyen, de inkább tartós 15 C fok
- mindig állítva kell tárolni az eredeti üvegében
- légmentesen kell zárni, sőt arra is figyelni kell, hogy ne érje sok oxigén. Például ha már az üveg fele elfogyott, akkor az üvegben lévő levegő is ronthat a helyzeten

Az utolsó kritériumra pedig gondoltam, hogy beszerzek egy ilyet: Vacu Vin vákumdugó

Igaz első sorban borokhoz lett kitalálva, de gondolom whisky esetén is ugyanúgy működik. Nem vagyok egy nagy fogyasztó, de szeretnék egyszerre több fajtát kóstolni, egymással összehasonlítani, barátokkal kóstolgatni. Főleg gond ez, ha egy drágább márkáról beszélünk, mivel egyszerre nagyon nem fogy el 7 deci, de lehet fél év múlva kerülnék oda, hogy újra kóstolgathassak. Vélemények?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#73) adamssss válasza sanzi89 (#72) üzenetére


adamssss
veterán

Nem kell túlparázni a dolgot. Legyen közvetlen napfénytől és extrém hőingadozásoktól védet helyen és ennyi. Az üveget gondosan zárd le, de semmi baja nem lesz egy kis levegőtől. Nekem van olyan palackom ami 2 éve megvan és ma is tökéletes pedig már a fele elfogyott.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#74) sutszi válasza adamssss (#71) üzenetére


sutszi
veterán

Bár hamarabb tudtam volna róla... :( :O

Egyébként mostanában keresgélek egy üveg jóféle whiskyt. Pár éve már, hogy szilveszter este ezt iszogatjuk. Eddig volt Ballentines, Jim Beam, Jack Daniels. Idén még nem tudom mi legyen. Glenfiddich eddig amire gondoltam. Nagyjából ezen az áron miből lehet még választani?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#75) adamssss válasza sutszi (#74) üzenetére


adamssss
veterán

Én megkóstolnék egy BenRiach-ot például. De itt a fórumon sok elhangzott azok közül válassz nyugodtan. Esetleg van valamilyen elképzelésed, hogy milyen ízvilágot keresel?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#76) escape


escape
aktív tag

Időközben nekem is bővült a készletem. A 10 éves Talisker mellé beszereztem egy hordó erősségű Nikka-t, valamint egy olcsóbb Pig's Nose-t.
A Taliskert bátran merem javasolni annak is, aki egyébként nincs oda annyira a whiskyért. Egyik ismerősöm kóstolta, és azóta ha összejövetel van nálunk, mindig lejmol belőle egy nyeletnyit :D
A Nikka erőssége az ereje, karcol rendesen, de egy pici vízzel felöntve sokkal gazdagabb ízvilágot tol az arcomba.

Szerettem volna menni a Show-ra, de sajna annyi itthon a meló, hogy nem tudok elszakadni :(

A következő áldozat egy Glenmorangie lesz, valamikor...

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#77) Milán13 válasza sanzi89 (#72) üzenetére


Milán13
tag

Szia, pont erre a célra használom a Vacu Vin dugót és nekem nagyon bevált. Üdv, Habzsi

(#78) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam a topikra. Még kezdő vagyok a kóstolgatásban, eddig az alábbiakat próbáltam ki:
Lagavulin 16YO, Ardbeg Ugedail, Glenfarcals 12YO, Nikka (All Malt, Blended, Taketsuru, From The Barrel), Jura Superstition, Johhnie Walker Black, Pig's Nose, Tullamore Dew 12YO, Talisker 10YO.

Ezek közül a Johhnie Walker Black nekem már túl karcos volt. A nagy kedvencem a Nikka és a Lagavulin.
Ajánlom figyelmetekbe a következő honlapot, én vásárlás előtt itt szoktam nézelődni és elolvasni a többiek véleményét: https://www.masterofmalt.com/

Üdv, M.

[ Szerkesztve ]

(#79) adamssss válasza escape (#76) üzenetére


adamssss
veterán

Abbol mehet az alap 10 aztan meg a quinta ruban ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#80) sutszi válasza adamssss (#75) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi, megnéztem a BenRiach-ot, de elbizonytalanodtam. Ez a tőzeges íz milyen amit említenek ennél a fajtánál? Erősebb füstös, vagy más?

Az a gond, hogy nem igazán tudom pontosan mit keresek. Próbálok évről-évre kicsit jobb minőséget, kicsit másabb ízvilágot választani mint ez előzőekben.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#81) adamssss válasza sutszi (#80) üzenetére


adamssss
veterán

Náluk is van nagyon sok fajta. Én az alapot kóstolnám először. Kicsit tőzeges, de alig érezhető. Amúgy egy Glenmorangie 10 éves neked is ajánlott. ;)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#82) sanzi89


sanzi89
addikt

Én is beszereztem életem első single malt whiskyjét, a jól ismert Glenfiddich 12 évesét. Most 8560Ft-ért elég jó vétel, ha valaki gondolkodik rajta.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#83) flatline#2


flatline#2
tag

Sziasztok,

Szeretném kérni a tanácsotokat :)
Nem értek a whiskyhez, csak a populárisabbakat kóstoltam eddig: Ballantines, Johnny, Jameson.
Viszont lenne egy ünnepi alkalom amire azt találtam ki, hogy meglepem magam egy jobb vagy több jobb whiskyvel.
A felső ár 30.000 Ft.
Ebbe kellene, hogy beleférjen 1 vagy több ital.
Mivel nem vagyok otthon a témában, ezért arra gondoltam, hogy több jobb lenne, nem csak a mennyiség miatt, de azért is, mert így többet is megkóstolhatnék :)
Jelenleg minden tapasztalat nélkül a következő 2 whiskyre gondoltam:
Arran 10 éves
Bushmills Malt 10 éves
Annyi volt a döntés mögött, hogy két különböző régió, két különböző karakter a leírások alapján.
Kb. 1 héten belül aktuális lenne a vásárlás, ezért segítségeteket kérném ajánlás formájában, vagy megerősítést, hogy a választott italok is tökéletesek lesznek :)
Whiskeynetről lenne rendelve szinte biztos.
Előre is köszönöm :R

(#84) escape válasza flatline#2 (#83) üzenetére


escape
aktív tag

Szia.

Én sem értek hozzá annyira, de ha Arran, akkor a 14 éves (lila címkés) verziót nem érdemes kihagyni. Csak egy mintát kaptam belőle egyik rendeléshez, de tuti, hogy beszerzek egy nagy üveggel belőle.
A bushmills viszont még nekem is hátra van, de egy jobb fajta Jameson is jó lehet. Én úgy vettem észre, hogy 10 és 20 K között érdemes whiskyt venni, ami fölötte van az már flancolás (néhány kivétellel), szóval szerintem könnyedén bent leszel a 30K-ban.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#85) flatline#2 válasza escape (#84) üzenetére


flatline#2
tag

Szia,

Igen, olvasgatva én is azt éreztem, ahogy te is mondod, hogy 10-20k között elég jó whiskyk vannak már, ezért is gondoltam, hogy több üveggel.
A 14 éves Arran-ra ránézek.
Köszi a tippet :)

(#86) Jhonny06 válasza flatline#2 (#83) üzenetére


Jhonny06
veterán

10-20k-s kategóriában már rengeteg whisky-t próbáltam, ár-érték arányban szerintem a legjobb a Glenfarclas 15 és a nálam sokkal tapasztaltabbaknak sem túlzottan más a véleményük. :)

Illetve füstösből a Lagavulin 16, de ezt nem ajánlom kipróbálás nélkül, az előbbit viszont simán.

(#87) -v- válasza Jhonny06 (#86) üzenetére


-v-
addikt

Asszem én is újítok egy üveggel, jönnek az ünnepek :) valaki rendelt már tőlük? Igaz, halál f*szán lehet átvenni :D de elég jó áron van a Glenfarclas 15 :) [link]

(#88) Jhonny06 válasza -v- (#87) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én átvételi lehetőséget se látok :D Szerintem ez nagyker, az árak is gyanúsak.

(#89) escape válasza Jhonny06 (#88) üzenetére


escape
aktív tag

Azért van lehetőség átvételre de csak személyesen:

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#90) Mercutio_ válasza flatline#2 (#83) üzenetére


Mercutio_
félisten

Arranból az "alap" 10 éves is nagyon rendben van, ahogy a Glenfarclas 10y is (bár az Arran számomra szélesebb spektrumú, míg a Glenfarclas egy szűkebb tartománban mozog, de azon belül több az árnyalat)

Bushmills 10 éves önmagában kellemes, de a Glenfarclassal együtt kóstolva utóbbi nyer minden szempontból.

Ha 30k-t szánsz rá, akkor én egy Nikka All malt, Arran 10y, Tamdhu 10y (hogy legyen egy sherry hordós érlelés is) hármast javaslok.
Füstöst/tőzegest pedig valami kevésbé drága helyen kóstolnék, hogy eldöntsem bejön-e egyáltalán az a vonal.

Vagy veszel a januári whiskynet szervezett kóstolóra 10k-ért jegyet a maradék 20-asért pedig veszel 2 olyan viszkit ami ott nem lesz.

sutszi: Füstöst kóstolj szerintem valami "kocsmában" olcsóbb mint kerülgetni a palackot, ha nem jön be a tőzeg.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#91) sutszi válasza Mercutio_ (#90) üzenetére


sutszi
veterán

Tőzeges egyelőre hanyagolva a megosztó tulajdonsága miatt. Glenfiddich már kóstolva volt és tetszett...Így most az lesz idén a befutó... De jövőre lesz időm tőzegest kóstolni... :) Kösz a tippet.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#92) Mercutio_ válasza sutszi (#91) üzenetére


Mercutio_
félisten

Emlékeim szerint abban is van egy kis füstösség, de csak színesiti az összképet.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#93) flatline#2 válasza Mercutio_ (#90) üzenetére


flatline#2
tag

Szia

Köszi az ötleteket, azóta megtörtént a vásárlás is
Arran 10 éves
Teeling Small Batch

Egy pár ismerősömmel már megkóstoltattam őket, eddig senkit sem ért csalódás :)

(#94) adamssss válasza flatline#2 (#93) üzenetére


adamssss
veterán

A Small Batch nekem is nagyon ízlett. Az egyik első ír whiskey-m volt. Kezdésnek szerintem nagyon jó. Sőt!

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#95) flatline#2 válasza adamssss (#94) üzenetére


flatline#2
tag

Nekem kicsit jobban is tetszik mint az Arran. :)
Egyik jóbarát akit megkínáltam előre jelezte, hogy neki az ír whisky kell, de aztán csak jobban ízlett neki a skót :D

(#96) adamssss válasza flatline#2 (#95) üzenetére


adamssss
veterán

Mondjuk a 10 éves Arran egy jó whisky, de nekem olyan elég semmilyen volt. A Small Batch-nek volt egy finom karaktere, ami nagyon lágy volt, de volt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#97) flatline#2 válasza adamssss (#96) üzenetére


flatline#2
tag

Szerintem nekem pont a lágysága miatt jött be jobban.
Elég érzékeny vagyok egyébként magára a szesz ízére és ezt jobban kiéreztem az Arranból, pedig mindkettő 46 fokos.

(#98) sanzi89


sanzi89
addikt

Biztos van aki majd lekap a tíz körmömről, hogy mégis mit irkálok hülyeséget, de az elmúlt időszak whisky kóstolgatásai, valamint az ünnepek alatt rögtönzött családi whisky kóstolások közben előkerült egy üveg Teacher's Highland Cream. Tuti van aki nem fog ezzel egyet érteni, de 4-5k-ért érdemes adni neki egy esélyt, az biztos, hogy nálam mindig lesz itthon belőle egy üveg, mivel számomra az eddig kóstolt legfinomabb blended skót. Nagyon ajánlom másnak is!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#99) adamssss válasza sanzi89 (#98) üzenetére


adamssss
veterán

Elolvastam rola eleg sok velemenyt kulfoldi oldalakon is lehet en is beszerzek egy palackal. (Blend most ugy sincs itthon) :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#100) Flashback válasza sanzi89 (#98) üzenetére


Flashback
addikt

Jameson vagy a Famous Grouse jobb szvsz.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.