Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Funthomi


Funthomi
aktív tag

Én tegnap utólagos tejfakasztóra megkaptam cimbiktől a Glenfarclas 17 éves verzióját és nekem nagyon bejött:


Ahogy olvastam itt a fórumon nem igazán voltatok elégedettek a Glenfarclas 10, 12, 15 éves tételétől. Ezeket ugyan nem kóstoltam, de ha tényleg a "fiatalabbak" még nem annyira vállalhatók, akkor azért nem semmi, h ennyit kell várni egy korrekt whisky-re ebből.

YOLOska

(#852) bagyulajuve válasza Funthomi (#851) üzenetére


bagyulajuve
addikt

úúú, ez az egyik kedvencem, iszok is belőle egy picit :D

egs! ;)

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#853) Funthomi válasza bagyulajuve (#852) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Cheers, én is így teszek :C

YOLOska

(#854) đe$|re


đe$|re
senior tag

Így, hogy elfogyott a Macallan és közeledik a születésnap, beugrott egy ilyen:

Macallanről annyit utószóban, hogy simán vásárlós lenne, csak nem az eredeti árán.

(#855) Acapulco válasza Funthomi (#851) üzenetére


Acapulco
csendes tag

Vízzel,vagy tisztán?

(#856) Acapulco válasza đe$|re (#854) üzenetére


Acapulco
csendes tag

Hát igen,ez egy legendás whisky.
Egészségedre!

(#857) đe$|re válasza Acapulco (#856) üzenetére


đe$|re
senior tag

kb. 2 éve, hogy kósoltam és nagyon bejött.
Eljött az idő, hogy be is szerezzem. :))

Köszönöm! :R

(#858) Funthomi válasza Acapulco (#855) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Tisztán és pár csepp vízzel is próbáltam, nem volt rá panaszom :)

YOLOska

(#859) zsotesz81 válasza Gibo (#845) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Hétvégén elfogyott a 12-es Bali, hát nem volt egy nagy szám, ízre olyan semmilyen, lecsengésben jött a vanília. Ennyi pénzért vagy 1-2e Ft-tal drágábban vannak jobbak, ihatatlannak én azért nem mondanám de nem egy nagy eresztés

[ Szerkesztve ]

(#860) worxland válasza zsotesz81 (#859) üzenetére


worxland
addikt

Nem véletlen, hogy régebben a 12 éves akciósan az Ósanban a sima Ballantines ára felett volt cirka 1000-1500 forinttal, vettem-ittam párat. Egy fekete Johnny vagy egy Chivas mérföldekkel jobb pia.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#861) Gibo válasza zsotesz81 (#859) üzenetére


Gibo
senior tag

Após kimondottan szereti a piros Johnnie Walkert...engem a hideg ráz ki tőle :)
Ízlés kérdése minden, kinek mi jön be :) ez nem is vita téma :DDD

Talisker Port Ruighe milyen? Kóstolta már valaki?

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#862) Gibo


Gibo
senior tag

Megint akció van az experten illetve a weisshaus.at-n, nem bírtam ellenállni.. :DDD
Az expert es csomag meg is érkezett:

Bocsi a körítésért a home office hátránya..a pincébe szorultam :DD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#863) worxland válasza Gibo (#862) üzenetére


worxland
addikt

A tej és a cukor nagyon durva a jobb oldalon...

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#864) MADcat válasza worxland (#863) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Szarvasival egyetemben mi? :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#865) Gibo válasza MADcat (#864) üzenetére


Gibo
senior tag

A szakértö :R :R :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#866) Gibo válasza worxland (#863) üzenetére


Gibo
senior tag

a jobb oldali asztalt kénytelen voltam lerámolni, így is épp csak elfér a három monitor. A KV kellékekkel együtt a másik asztalra szorult :DDD (a cukor mögött pedig a szűrt vizes palack látható)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#867) OPiiPO válasza worxland (#863) üzenetére


OPiiPO
addikt

a zöld színű klasszik satupad meg smafu? :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#868) sutszi válasza MADcat (#864) üzenetére


sutszi
veterán

Tudod, ha esetleg ír kávéra vágyna... :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#869) zsotesz81 válasza Gibo (#862) üzenetére


zsotesz81
senior tag

nice, Jack az nagyon jó, Ardbeg-et még nem kóstoltam, majd egyszer nekem is sorra kerül

(#870) Frogged válasza Gibo (#862) üzenetére


Frogged
aktív tag

Nagyon szép zsákmány :C

Kíváncsi leszek az Ardbegek hogy fognak ízleni az Uigeadaile nekem jelenleg a Number 1 whisky .

(#871) Gibo


Gibo
senior tag

Megérkezett a weisshaus-os küldemény is :DD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#872) MADcat válasza sutszi (#868) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

A satupadon. 😅

Amúgy szép készlet. Tud élni.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#873) OPiiPO válasza Gibo (#871) üzenetére


OPiiPO
addikt

Gyönyörű :R A satupadért nagy pacsi :DDD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#874) Gibo válasza OPiiPO (#873) üzenetére


Gibo
senior tag

:DDD :R

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#875) Gibo válasza MADcat (#872) üzenetére


Gibo
senior tag

Már csak egy üveg hiányzik, és 110 darabosra hízik a gyűjtemény :D (szigorúan bontatlan palacok, a fogyasztásra szán whisk(e)y-ket nem számolva). Sokkal több már nem is igazán fér el a lakásba...a single maltok már így is össze vannak zsúfolva... :(((
Hogy számon tudjam tartani mi van meg, csináltam egy teszt webshopot
:DD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#876) Gibo


Gibo
senior tag

Ma láttam, hoyg az expert24 szerzett még a 10 ésves Glen Moray 10 Years Old Chardonnay Cask Special Reserve-böl néhány üveggel...Már tavaly leaálltak vele, így gyorsan rendeltem is két üveggel :) Maradt még 6 a webshopban, ha valakit esetleg érdekel :DDD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#877) amzso


amzso
tag

Sziasztok! Hagyatékból előkerült egy üveg bontatlan Johnnie Walker az 1970(?)-es évekből. Kérdés, hogy képvisel bármilyen értéket? Esetleg érdekel valakit közületek? Üdv Zsolt

(#878) Gibo válasza amzso (#877) üzenetére


Gibo
senior tag

A whiskybase.com szerint olyan 200€-t ér :) [link]
Aztán, hogy hol tudod ennyiért eladni...jó kérdés.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#879) Gibo


Gibo
senior tag

Tegnap este megkóstoltam a J.P. Whiser's 10yo-ot. Az élmény kellemes volt. Nem az eldobom az agyam whisky, de - főleg az árához képest, ami 15€ volt - nagyon kellemes.
Alapvetően édes ( Frogged, szerintem neked bejönne :DDD )melaszos ízzel nyit. A háttérben enyhén érződik a rozs, lecsengésében megjelenik finoman a tölgy enyhe vaníliás jegyekkel.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#880) Gibo


Gibo
senior tag

Na, ez is megjött...most egy fél évig rá se nézek a webshopokra :D

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#881) Frogged válasza Gibo (#880) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én is azt hittem legutóbbi beszerzés után hogy majd hónapokig nem vásárólok .
Aztán úgy döntöttem hogy meg ünneplem hogy nagyjából épségben át estem a koronán.
Befigyelt egy Jack Cask Strenght egy 4x1decis Glenmorangie pakk meg egy Kilchoman Machir Bay + Sanaig páros.
De már nem mertem képet lőni róla mert még szenvedély betegnek gondolnátok ;)

(#882) Gibo válasza Frogged (#881) üzenetére


Gibo
senior tag

:DDD
Az utolsó párosról mindenképpen írj majd milyen volt!
Most számoltam, hogy az elmúlt 1,5 hónapban 21 üveg whisk (e)y-t vettem..mondjuk abból 8 a gyűjteménybe ment :U

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#883) worxland válasza Gibo (#882) üzenetére


worxland
addikt

A Sanaig igen jó anyag, illeszkedik a többi füstös Islay közé. Ízről nem nyilatkoznék, azt meghagyom a szakértőknek, nekem inkább fás, mint jódos, kicsit talán édeskés.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#884) Frogged válasza Gibo (#882) üzenetére


Frogged
aktív tag

Tudom nagyon szubjektív lesz a véleményem de én valahogy így látom a Kilchoman és a többi füstös whisky viszonyát:

Nekem az tetszett meg az Ardbeg, Talisker Lagavulin füstös vonalban hogy nem emlékeztet a hagyományos maláta whiskyre.
A Laphroaigh , Caol Ila 12 kicsit világosabb íz világ őket kevésbé szeretem de azért még mindig elég jók.

A Kilchoman Machir Bay nekem nem jött átt olyan mint egy hagyományos maláta whisky csak füstel.

A Sanaig egyedibb kellemesebb de el követi azt a hibát amit a Nikka Days, igen csak édesen kezdődik és a végén agyon csapja fanyarsággal.

A Laga, Talisker, Ardbeg pont abban jó hogy kicsit meg kínoz és utána barátságosan édes ízekkel folytatva béke jobbot nyújt a meg próbáltatások után.
És szerintem ez így zseniális mint mikor a kis gyerek elesik játékközben anyutól kap egy puszit és már is minden jobb :K

De ez a édesen kezdődik fanyarúl végződik viszont szerintem olyan mint ha anyukád hívna hogy gyere van finom süti és mikor bemész a konyhába nem süti hanem egy kiadós felpofozás vár :P

(#885) Gibo válasza Frogged (#884) üzenetére


Gibo
senior tag

és #883 worxland :R :R :R

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#886) Funthomi válasza Frogged (#884) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Ezek a hasonlatok nagyon tetszenek :D A Talisker általában ilyen vagy csak bizonyos évjáratai?

YOLOska

(#887) Frogged válasza Funthomi (#886) üzenetére


Frogged
aktív tag

Még csak az alap verzióhoz a Talisker 10-hez volt szerencsém.
Nagyon jó belépő szerintem a füstös ízek világába és árérték arányban is szerintem remek.

(#888) Funthomi válasza Frogged (#887) üzenetére


Funthomi
aktív tag

Köszi az infót! Gondolkodom rajta, h megkóstoljam. Van otthon egy Scarabusom, az akkor lehetséges, h füstösebb, de ez nem probléma :)

YOLOska

(#889) Gibo


Gibo
senior tag

Ausztriában a Billa-ban ill. Billa plus-ban (egykor Merkur) 28.-ig csak 14,99€ a 0,7 l-es Chivas Regal 12 yo.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#891) Gibo


Gibo
senior tag

Ma megbontottam a Ben Bracken Speyside Single Malt-ot.

Gyönyörű színe van, kár, hogy mindezt karamellel érték el. :(
Illata gyümölcsös, az alma és a körte dominál.
Megízleleve először édes, enyhén karamellás, aztán jönnek a gyümölcsök. Némi mazsola, sült alma, a végén pedig kellemesen fűszeres közepes lecsengéssel.

Ha valaki be tudja szerezni Romániából, ott csak ca.3500 Ft egy palack ára, annyiért best buy azoknak akik szeretik a lágy whisky-t, de még az itthoni ár is rendben van.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#892) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Ma reggel érkeztek :))

[ Szerkesztve ]

(#893) Gibo válasza zsotesz81 (#892) üzenetére


Gibo
senior tag

Szép zsákmány! Élménybeszámolót kérünk! :DD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#894) zsotesz81 válasza Gibo (#893) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Röviden, k*rva jó mindkettő :DD
Macallen édeskés kicsi sherry-s íz is felfedezhető, annak ellenére, hogy 40%-os, nekem kicsit erősebbnek tűnik, fogyasztása szobahőmérsékleten javasolt, de nekem egy kevés jéggel jobban ízlett.
Glenfiddich édes karamellás tölgyes mind ízre mind illatra, nekem egyébként jobban bejött mint a macallen, ezt valahogy különlegesebbnek érzem. Annak ellenére, hogy ez 47%-os kevésbé érzem erősnek mint a macallent. Ilyet még valszeg venni fogok, macallen-t elsősorban az ára miatt nem valószínű, meg van még pár drágább whisky a listámon amit meg akarok még mindenképp kóstolni :)

(#895) Gibo


Gibo
senior tag

Tegnap este megbontottam az Einar-t. Kicsit többet vártam tőle, de alapvetően azt hozza mint a 12 éves Highland Park.
Kezdetnek van egy enyhén édeskés felütés amit egyből fás jegyek követnek némi ásvánnyal megszórva, végül enyhe borsossággal zár közepes lecsengéssel. Nem rossz, de nem az én világom. :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#896) Demertin


Demertin
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Jómagam szeretem a whiskeyket (kb 15 - 25k kategória, amik kb játszanak) és szeretném az asszonyt is idecsábítani. A probléma annyi, hogy amíg én a single maltokat kedvelem, pl Laphroaig, Glenmorangie, Glenfiddich, addig ő leragadt a Jack Daniels honey ízesítésűnél. Szerintetek van esély közös nevezőt találni? Hajlandó vagyok elhagyni a komfort zónámat. Halvány gőzöm nincs milyen irányban induljak el. Számomra az ilyen whiskey likőr ízesített cuccok teljesen ismeretlenek. Egyáltalán vannak e normálisabb minőségben? Nem feltétlenül ízesített, de aminek határozottan édeskés íze van.

[ Szerkesztve ]

(#897) Frogged válasza Demertin (#896) üzenetére


Frogged
aktív tag

Szerintem reménytelen egy whisky likör-t imádó embert át kovertálni.
Sok haverom van akik alpavetően pálinkásak, és whiskyböl csak a Jack Honey és a Jim Red stag ami igazán ízlik nekik.
Persze meg isszák ha kínálom öket a könyedebb whiskykel is de azért egyik sem költene rá a saját pénzéből.

Én is sokáig keresgéltem az ultimate dessert whiskyt mert nem minden nap kívánom a füstöt.
De arra jutottam hogy egy whisky vagy könnyed de nem elégé édes pl: Glenmorangie, Jameson crested, Redbreast,Kavalan, Johnnie Ultimate és még sorolhatnám.
Vagy talán már elég édes de nem elég könnyed mint pl a Bulliet bourbonök.

(#898) zsotesz81 válasza Demertin (#896) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Én két nappal ezelőtt kóstoltam meg a juharszirupos jim bean-t, na az édes :DD , amúgy nem rossz bár valszeg nem veszek többet, ezt szerencsére Faterom fizette :DDD . Amúgy én a whisky likőrökből a Jack Fire-t szeretem leginkább, az fahéj likőr, nekem bejön.

(#899) Gibo válasza Demertin (#896) üzenetére


Gibo
senior tag

Szia,

hogy mennyire lehet "elcsábítani" az jó kérdés, de én ebben az esetben a West Cork-tól az IPA Cask Matured-el próbálkoznék vagy egy Glen Moray 12 years old-al..Aztán ha ezek bejönnek neki, akkor már lehet majd haladni tovább :D Esetleg meg lehetne játszani egy Wild Turkey Rare Bread-et is.

Zsotesz, a JB Maple nagyon jó, nekem is bejött... A Fire-től kicsit félek a fahéj miatt :DD

Frogged, nem jársz valamikor Sopronban? Beugorhatnál :))

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#900) Demertin válasza Gibo (#899) üzenetére


Demertin
tag

Köszönöm az ajánlásokat. Teszünk velük egy próbát. Hátha rájön az asszony, hogy miért adok ki ennyi pénzt, amikor olcsón is van "jó" whisky.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.