Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Frogged válasza Mercutio_ (#750) üzenetére


Frogged
aktív tag

Egyrészt a hype után hogy a maltok királya stb magasak voltak az elvárások ahhoz képest objektíven nézve egy elég átlagos whisky az árához képest nem nagy szám.

Szubjektíve: meg az elején egy villanás erejéig cherry utána meg tölgy tölgy és még sok sok tölgy.
Az én ízlésemhez rettentően nem passzól, nekem mindig ünneprontó egy jól kezdődő whisky végén a hosszú fanyar lecsengés de ez nem a lecsengésben fanyar hanem az egész.

(#752) Gibo


Gibo
senior tag

Ma megbontottam a Ben Bracken Islay Single Malt-ot, és elég pozitív volt a találkozás. Illatában és ízében is dominál a füst, de nem zavaróan. A füst alatt egy gyümölcsös ízvilágú whisky bújik meg. A gyümölcsösség gyors lecsengésű, a füst hosszan tart ( kb. negyed órája kóstoltam, de még mindig érzem a számban enyhén a füstöt :DDD ). Ha valaki kíváncsi az Islay vonalra annak ár / érték arányban jobb belépőt nem is lehetne ajánlani.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#753) Flashback


Flashback
addikt

Én most a Whisky-k mellett kaptam egy üveg Diplomático Reserva Exclusiva 12 Years-t.
Valaki kóstolta már?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#754) sutszi


sutszi
veterán

Úgy futottam neki az ünnepeknek, hogy Japán vonal lesz...aztán annyira nem tudtam dönteni, hogy ma reggelre már a [Glenfiddich 18 éves Small Batch Reserve]-ért indultunk el a boltba...
Végül a srác meggyőzött és egy [GlenAllachie 15 éves] -t vettünk. :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#755) Gibo válasza sutszi (#754) üzenetére


Gibo
senior tag

jól néz ki, biztos finom lesz!:C

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#756) adamssss válasza Flashback (#753) üzenetére


adamssss
veterán

Én igen. Jó rum, de nekem már szinte túl édes, túl gejl. De következőnek a Manutano után azt hiszem az lesz. Bár én lehet csak a sima Exclusiva-t ittam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#757) Zanik


Zanik
addikt

Én most fatert tanítgatom épp a whisky-ivásra. Kicsit túllépve az általa eddig megismert Grants, Ballantines, Chivas Regal blended trión, kezdésnek megkóstoltattam vele egy Glenkinchie 12-t. Ízlett neki. Hamarosan megyünk tovább single malt vonalon, és talán egyszer majd egy Islay-t is értékelni tud. :D

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#758) Frogged


Frogged
aktív tag

Ünnepekkor a Talisker 10-emet fel itta a család 1 nap alatt, így rendeltem is egy üveggel és egy Laphroaigh Selectet is szülinapi ajándéknak .
Amíg a szállításra vártam bontottam egy Lagavulin 16-ot és sajnos ez is elégé ízlik félek ebből is újra kell rendelnem ha elfogy.
Évek alatt nem találtam olyan Maláta whiskyt ami igazán ízlene most meg 1hét alatt 2is a gatyám rá fog menni erre a hobbira :D

(#759) Gibo válasza Frogged (#758) üzenetére


Gibo
senior tag

Ne is mond :DDD Megint 10% akció van experten...Ill nekem vhoyg csak most esett le, hoyg a Tullamore leváltotta a 10 évest a 14-essel, így gyorsan rendeltem egy román webshopból két üveggel a 10 évesböl...egy legyen legalább a gyüjteményben is :DD

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#760) Flashback válasza adamssss (#756) üzenetére


Flashback
addikt

Eléggé bejött. Szerintem marad.
Igen kicsit tényleg édes de eléggé Whiskys íze van amúgy.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#761) bagyulajuve válasza Frogged (#751) üzenetére


bagyulajuve
addikt

épp most iszogatok a 17 éves verzióból, ez nagyon jó és most óvatosan fogalmaztam

Flashback - ebből a Diplomatico-ból én is ittam már, bár nincs sok rum tapasztalatom, de igen kiváló ízű; Matuzalemet ittam még, de utóbbi szerintem jóval gyengébb volt

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#762) Frogged válasza bagyulajuve (#761) üzenetére


Frogged
aktív tag

Remek ital lehet, de nekem már a laga 16 is olyan árban van amit nem szívessen költök italra de úgy is lassan fogy el mert nem fogom másnak kínálgatni :D.

Rá kóstoltunk a Laphroaigh selectre is elég jó de számomra a Talisker 10 és a Lagavulin 16-tól elmarad.
Kevésbé intenzív jobban emlékeztet a hagyományos maltokra amiket nem annyira kedvelek.
De így is 2 újabb üveggel bővült az utóbbi hetekben azon italok száma amiből mindig kell legyen itthon egy üveggel.

(#763) bagyulajuve válasza Frogged (#762) üzenetére


bagyulajuve
addikt

hát igen, nem olcsóak ezek az italok - általában 13-18k körül igyekszem vásárolni, de azért néha becsúszik 1-1 drágább is

most nekem egy Ben Riach Smokey Twelve lett egy új szerzemény - bár meg kell vallanom, hogy nem vagyok túl füst párti, de ha nem túlzottan domináns, akkor jó is tud lenni, és ez szerencsére ilyen

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#764) jookomak válasza Frogged (#762) üzenetére


jookomak
őstag

Ha ennyire bejön a füst, akkor az Ardbegeket is próbáld ki. A 3 legnagyobb Islay-i lepárló gyakorlatilag sétatávolságra van egymástól, de nagyon is eltérő a végtermék.
Laphroaigból nekem a select az meeh, a 10 éves a kedvenc whiskym, a quarter cask meg a kettő között.

(#765) Frogged válasza jookomak (#764) üzenetére


Frogged
aktív tag

Igen tervben van az Ardbergen is meg a Caolila 12-ön,Tallisker storm majd de van még sok minden a listán, ezer éve halogatom a Redbrest 12őt és a Woodford reservet stb.

Ami nekem a Laga 16-ban bejön az az hogy számomra gyakorlatilag egy desszert whisky mert engem semmivel nem bánt ellentétbe a legtöbb malt whiskyvel.
A füst mennyiség pont jó, a tölgyes fanyarság szinte nem is érződik és a tőzeg is minimálissan.
De van íze zamata mint egy jó Bourbonek nem hallvány/vérszegény mint pl egy Dalwhinnie 15 vagy Glenkenchie 12 amik tipikus deszert maltok ként vannak számon tartva.

A Laphoraigh azért nem jött be annyira mert ott már bőven van tölgy.
Az első füstös whiskym 6 éve a Jonni double black volt de az nagyon nem jött át akkor nagyon soknak éreztem a tőzeget benne és kevésnek a füstöt, de lehet már az is ízlene.

[ Szerkesztve ]

(#766) Gibo válasza Frogged (#765) üzenetére


Gibo
senior tag

Taliskerböl a Dark Storm-ot kóstoltam, az brutálisan füstös volt..Mondjuk lehet újra kellene kóstolni :DD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#767) Frogged válasza Gibo (#766) üzenetére


Frogged
aktív tag

Az alap 10es nekem lehetne kicsit füstösebb ezért lestem a stormot, de ahogy olvasom ez a dark strom annak a még erősebb változata.
Szívesen rákostólnék de nem szeretek árban 20k fölé menni, a lagavulin 16 lesz a kivétel, meg majd egy Bookers ha újra kapni itthon :)

(#768) Gibo


Gibo
senior tag

Ti innen 35€-ig mit választanátok? Kellene még egy palack az ingyenes szállításhoz, de nem tudok dönteni... :( :DDD
A 10 éves Bulleitet néztem ki, de az most sajnos nincs nekik raktáron...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#769) bagyulajuve válasza Gibo (#768) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én a Four roses single barrel-t választanám, mert a Bűnvadászokban is ezt a márkát itták :D (igaz nem a single barrel-t) - én még sosem próbáltam amúgy

Resistencia eterna

(#770) Frogged válasza Gibo (#768) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én ezek közül ami van raktáron 35 dollárig a Jim single barrelt választanám, nekem ízlett még ha többet is vártam tőle.
Bár lehet neked annyira nem jönnebe , édes és az alkohol elégé csíp a 47 fokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#771) Gibo válasza bagyulajuve (#769) üzenetére


Gibo
senior tag

Nem vesztettél semmit...Nekem a FR Single Barrelböl csak az alkohol emléke maradt meg...akkor már inkább a small batch, az kellemesebb volt. :(

#770 Frogged

szemeztem vel, csak kicsit félek töle...a12 éves Signature Craft csalódás volt, azóta kicsit tartok Jim bácsitól (mondjuk a knob creek - még a 9éves jelzéssel ellátott - viszont nagyon bejött, és a devils cut is kellemes emlékeket hagyott...)

Az Ardbeg Uigeadail-t akartam megkóstolni, nagyon dícsérik, de sajnos ez is elfogyott :(

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#772) Gibo


Gibo
senior tag

Na, végül is egy Glen Moray 15 Years Old Elgin Heritage lett a kiválasztott :)

Kosárba került még két West Cork Blended Irish Whiskey IRISH IPA CASK FINISH és két West Cork Single Malt Irish Whiskey CALVADOS CASK FINISHED :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#773) Frogged válasza Gibo (#771) üzenetére


Frogged
aktív tag

Ha a Signiture Jim nem jöttbe akkor az SB sem ízlene szerintem.
Én imádtam a Signituret mert nagyjából a régi distillers editon tovább érlelve és kevesebb alkohollal lágyabban barátságosabban, édes finomság szinte semmi fanyarság .
Az SB kb ugyan ez az édes ízvilág csak nyersebbre karcosabbra sikeredet, több tölgyel, alkoholal .

[ Szerkesztve ]

(#774) igi válasza Gibo (#768) üzenetére


igi
aktív tag

Már túl vagy a választáson, de szerintem a Maker's 46 is megér egy próbát.
Tavaly nyáron egyszer sikerült megkóstolnom fél üveggel :DDD, nekem nagyon bejött. Nem úgy a sima Maker's Mark - az nagyon nem.

this is the beginning of a beautiful friendship

(#775) Gibo


Gibo
senior tag

Jó ötlet, köszönöm! Legközelebb lehet akkor megpróbálom. Azon is gondolkodtam, hogy érdemes lenne megkóstolni a füstös vonalon a Talisker és Ardbeg 10yo-ot.. meg majd az uigeadail-t :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#776) Gibo


Gibo
senior tag

Tesco-ban kiárusítják a régi The Glenlivet 18 Years old-ot, így most "csak" 17899,- Ft egy üveggel!

A közelben lévő kistescoban már csak egy üveggel volt, azt behúztam :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#777) Gibo


Gibo
senior tag

Nem utolsó szempont, hogy ezt a 43%-ost leváltotta a Glenlivet a 40%-os Batch Reserve-el, szóval ez a kiadás már sajnos nem lesz kapható..

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#778) igi válasza Gibo (#776) üzenetére


igi
aktív tag

Hová lett a világ dicsősége! (Meg a forintárfolyam :DDD)
Alig több, mint egy éve, 2019 Karácsonyán még 14.000 Ft-ért lehetett venni a Auchanban :(
De holnap reggel azért én is leszkennelem a szomszédos Tesco-t.

this is the beginning of a beautiful friendship

(#779) Frogged válasza igi (#778) üzenetére


Frogged
aktív tag

Sajnos nem csak a forint árfolyam hanem, az is durván feltudja tolni az árakat ha valami keresettebb lesz mint amennyit kínálni tud a készítő.
A Blantons original 18k volt 1-2 éve most 32k ha épp kapni, a Hibiki Harmoni lassan 40k mielőtt befutott 20on pár ezerért lehetett kapni ha jól emlékszem.
Vagy árat emelnek vagy a terméket butítják mint pl a Knoob creek Johnni gold esetében.
Van bőven példa ezekre sajnos.

(#780) Gibo válasza igi (#778) üzenetére


Gibo
senior tag

Azt néztem, hogy a webshopkoban, ahonnan vásárolni szoktam már csak a batch reserve van, de az 60€+ ...szóval akkor lenne 18e Ft ha csak 300Ft lenne az €... Mondjuk az durva, hogy 19 karácsonyán ennyivel olcsóbb volt.... :(

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#781) Gibo válasza Frogged (#779) üzenetére


Gibo
senior tag

Ez most kint is így van..Pl. a Blanton's ára ugrál össze vissza...Most épp 100€ környékén lehetne kapni, de egy hónapja volt az 54,20€ is... :(((

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#782) sutszi válasza sutszi (#754) üzenetére


sutszi
veterán

Hát... írnék egy rövid véleményt a GlenAllachie-ról...

Többféle módon próbáltuk. Szoba hőmérséklet(20-22fok), és hűtve is. Nagyon alkoholos... szinte mást nem is érzek... és ízeket is nehéz azonosítani. Főleg utóízek vannak.
Maradt még belőle...esetleg még egy jeges próbálkozás talán lesz, de ez sajnos most nagyon nem jött be. :(

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#783) Gibo válasza sutszi (#782) üzenetére


Gibo
senior tag

Kár érte..egy 15éves Speyside Whiskey-től többet várna az ember... :(

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#784) igi válasza Frogged (#779) üzenetére


igi
aktív tag

Igen, ezt már én is fejtegettem a cimboráknak. Mármint, hogy túl nagy ütemben emelkedik a világban a kereslet a korosabb whisky-k után. És ugyebár egyik évről a másikra nem lehet pl. megkétszerezni a 18+ éves whiskyk termelését (ha a döntés meg is születik, azért van jópár év felfutása a termelésnek). A piac meg teszi a dolgát, kereslet-kínálat alapon...

[ Szerkesztve ]

this is the beginning of a beautiful friendship

(#785) igi válasza Gibo (#776) üzenetére


igi
aktív tag

Bakker, a szegedi Extrában még mindig 24.
Úgy látszik van némi szabad keze az árazásban az egyes áruházakban.
Friss tapasztalat: Az új kiadású Chivas Extra 13 az egyik áruházban 20 eFt, városon belül a másikban 34%-os akcióval 13 eFt :Y

this is the beginning of a beautiful friendship

(#786) Gibo válasza igi (#785) üzenetére


Gibo
senior tag

wow...az úgy elég vad...

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#787) Frogged válasza jookomak (#764) üzenetére


Frogged
aktív tag

Úgy alakult hogy kezdtem kifogyni füstös whiskyből, ezért körbe jártam ezt az Ardbeg témát.
Végül bátran berendeltem egy Uigeadail-t mert arra tippeltem hogy ez lesz az a palack ami a legjobban passzolni fog a kínálatukból az ízlésemhez.
A Lagavulin 16 igen csak bejött korában de picit édesebb és füstösebb-en még jobb lett volna, az Uigeadail pont ezt hozza bár kicsit vadabb ízvilág de nekem még pont kellemes kihívást nyújt.
De azért még a héten össze kóstolom párszor őket biztos ami biztos:)

Nagyon jó szériában vagyok hogy nem nyúltam mellé, szülinapra kaptam egy Naked Grouse-t és meg leptem egy Redbreast 12-ővel magam mind2 kellemes könnyed ital .

(#788) adamssss válasza Frogged (#787) üzenetére


adamssss
veterán

En jo par eve kostoltam az Uigedealt. Bevallom nekem akkor nem allt ossze igaz h jol emlekszem az volt eletem elso hivatalos kostoloja. Erdekes azonban, hogy a Corrywreckan (elnezest ha rosszul irtam) meg nagyon izlett.
Ha jol emlekszem az Uigedal szamomra tuls “sos” volt.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#789) Gibo válasza adamssss (#788) üzenetére


Gibo
senior tag

Mindkettö bakancslistás... :DDD

Mondjuk úgy lenne jó kóstolni öket, hoyg többen összeálni egy üvegre, mert ezek nem az "esténként elöveszem egy pohárkára" whisky-k.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#790) Frogged válasza adamssss (#788) üzenetére


Frogged
aktív tag

A Corryvreckan-t és az An Oa-t is néztem de azok már keményebb játékosok az elbeszélések alapján.

Új még nekem ez a világ a legbarátságosabb Ardbeg-el akartam kezdeni én azt szűrtemle az összehasonlítós videókból hogy az a Uigeadail és a 10-es illetve most már az 5éves hogy lehet kapni.
Egyébként a kevésbé ismert Islay gyártók ízvilágban melyik nagyhoz hasonlatossak?

Azt hallotam hogy a Bowmore sokkal kevésbé füstös mint a többi Islay .
A Caol Ila ha jól szűrtem le enyhébb mint a Laphroaigh és Ardbeg.
De a Kilchoman,Bunnahabhain stb közül mit érdemes még számításba vennem ha a Lagavulin és Ardbeg féle ízvilág jobban fekszik nekem mint a Laphroaigh féle?

[ Szerkesztve ]

(#791) Frogged válasza Gibo (#789) üzenetére


Frogged
aktív tag

Én mondjuk az Uigedal és a Laga 16-al is gyakran iszogatom mert bár nem olcsók de végül is kapni őket meg kis mennyiséget is iszok napi 1-max 2db 0,2-04cl-es adagokkal így hónapokig kitart egy üveg.

Amivel óvatosan bánok azok a kiadások amiket nem nagyon kapni most pl: Bakers, vagy a Rare Breed mert kitudja mikor tudok újra venni itthon.

[ Szerkesztve ]

(#792) Gibo válasza Frogged (#790) üzenetére


Gibo
senior tag

a Bowmore 12-n nem is igazán érezni a füstöt, föleg ha pl. egy Ardbeg-gel hasonlítod össze. Annyi füst van a Makers Mark-ban is. A Bowmore ízvilága inkább a börös, földes jegyek felé irányul. Persze van egy csomó különféle whisky-jük, én a 12 years old-ot kóstoltam eddig.

A ritkábban iszokot nem is az ára miatt írtam, hanem ahhoz hoyg egy iylen testesebb, füstösebb whisky-t igyak az olyan nem mindennapi...ahhoz kell a megfelelö hangulat és környezet :)

Kicsit a borokhoz tudnám hasonlítani. Vannak pl azo ka vörösek, amiket szeretek, kellemesek nem túl karcos, könnyen iható, simán lecsúszik midnen este, mindig tudom élvezni, aztán vannak azo ka testes, domináns vörösök, amik tényleg a pillanatnak vannak teremtve, letaglóz, élvezed minden cseppjét, de minden estére me´gsem kellene, mert kell hozzá az a plusz :))

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#793) Mercutio_ válasza Frogged (#790) üzenetére


Mercutio_
félisten

index Single Malt fórumán korábban elég nagy élet volt, ott a kereső elég sok leírást, kóstolási tapasztalatot kidob, érdemes olvasgatni. (Van némi átfedés a whisknet-es véleményekkel, majd észre veszed)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#794) zsotesz81


zsotesz81
senior tag

Sziasztok

Ha már van ilyen topic akkor had osszam meg a mai loot-om :D

(#795) Gibo válasza zsotesz81 (#794) üzenetére


Gibo
senior tag

A Glenfiddich 12 egy kellemes whisky :C
A sétáló uraságot viszont szerintem jobb ha elrakod...hátha egyszer a limitált kiadás miatt érni fog valamit...amiért meg majd tudsz vmi tényleg finomat venni :DDD de persze ez csak magánvélemény...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#796) zsotesz81 válasza Gibo (#795) üzenetére


zsotesz81
senior tag

már felbontottam :DD , amúgy nekem bejön, nincs az a füstös íz mint a red-black-gold-nál

(#797) adamssss válasza Gibo (#795) üzenetére


adamssss
veterán

Egyet értek. Bár ezt a limitált Johnnie-t még nem ittam.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#798) jookomak válasza Gibo (#795) üzenetére


jookomak
őstag

Azt hittem ez csak egy átcímkézett red label. Kölyökkorunkban a megtestesült macsóság volt, igazi ámerikaji életérzés. Aztán felnőttünk, és rájöttünk, hogy ez a kalinka vodka helyi megfelelője.
A black szerintem teljesen iható, és valahogy attól még másnapos sem nagyon vagyok. :D

(#799) Gibo válasza jookomak (#798) üzenetére


Gibo
senior tag

Àllítólag spec blend, de engem kirázott töle a hideg...akárcsak a pirostól. Lehetett kóstolni vmi céges rendezvényen. Számomra is a feketénél kezdödik az iható Johnnie :DDD

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#800) adamssss válasza Gibo (#799) üzenetére


adamssss
veterán

A fekete korrekt.

Kérdés: A feketéből hogyan lehet önteni mert nekem csak csöpög azon a hülye csapon amit ráraktak. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.