Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3951) direwolf válasza Poki79 (#3950) üzenetére


direwolf
őstag

Én megcsináltam, simán megy. Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3952) Noxy válasza direwolf (#3951) üzenetére


Noxy
veterán

Szia!
Csak annyit kérnék tőled hogy egy WD My Cloud Mirror Gen 1 lehetne így valamit kezdeni?
Köszi előre is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3953) direwolf válasza Noxy (#3952) üzenetére


direwolf
őstag

Szia!
Nézz körül a linken
Én úgy látom a mirrorra van 6-os DSM, és simán telepíthető gui-ból. De nincs ilyenem, úgyhogy csak fejben sakkozom...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3954) Noxy válasza direwolf (#3953) üzenetére


Noxy
veterán

Köszi. :R Megvan a link. Még amikor a Google dri..n volt akkor is tudtam róla.
Megpróbálom nem vesztek semmit, mert most itt van HDD-k nélkül. Az OS5 miatt le kellet cserélni egy Gen 2-re.
A távoli mentesek miatt nem akartam mást venni. 4 ilyen NAS-t kötöttem össze a backup-k miatt.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3955) direwolf válasza Noxy (#3954) üzenetére


direwolf
őstag

Én Synologyra váltottam :B

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3956) Noxy válasza direwolf (#3955) üzenetére


Noxy
veterán

Nekem ezek évek óta mennek 24-ben.
Nem torrent bajnokok, de probléma mentesen dolgoznak.
2 iroda meg 2 lakás van a rendszerben. Heti 1 alkalommal szinkronizálnak egymás között.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3957) direwolf válasza Noxy (#3956) üzenetére


direwolf
őstag

Nekem is jól ment az egyfiókos, ha nem járatták volna le a supportját, nem is cseréltem volna le.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3958) Kroni1 válasza direwolf (#3957) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi! Tényleg hasznosak a leírások!

(#3959) Piotor


Piotor
tag

Sziasztok. Barátkozom egy Mycloud home 2TB típussal, új vásárlás lenne. Torrent szerintetek megy rajta?

Köszi

(#3960) Noxy válasza Piotor (#3959) üzenetére


Noxy
veterán

Sztm felejtsd el.
Inkább más valamilyen NAS-t vegyél. [link]
A HOME sorozat, egy NAS-nak nevezett valami.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3961) Piotor válasza Noxy (#3960) üzenetére


Piotor
tag

Ok köszi

(#3962) Iga007 válasza direwolf (#3949) üzenetére


Iga007
tag

Köszi!
Lehet nekilátok ennek a kis frissítésnek a jövő héten…
Remélem nem lesz használhatatlanul lassú…
Kíváncsi leszek visz majd DSM alól DLNA-n a 4k filmeket…

(#3963) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!
Kaptam egy WD My Cloud NAS-t. Gen 1-es. Kicserélték benne az 1 TB-os winchestert 2TB-osra, és utána már nem tudták használni. Odáig eljutottam vele, hogy feltettem a 2TB-os virgin image-t, linux segítségével. Hogyan tovább? Routerre rákötve mit kell beállítani, hogy hozzáférjek?

(#3964) Poki79 válasza renegat1 (#3963) üzenetére


Poki79
tag

Ebben a hsz-ben van a válasz: #3949

(#3965) renegat1 válasza Poki79 (#3964) üzenetére


renegat1
tag

Kösz!
A virgin image megcsinálta a partíciókat, de ezek szerint kell a firmware is. Azt viszont nem találok. Csak a 4-es verziót.

(#3966) direwolf


direwolf
őstag

Gond van kollégák. Elnémult az orosz oldal ahol a firmwarek voltak :(
Ha tud valaki megbízható, hosszú távon működő filesharet kb. 260MB cuccnak, közkinccsé teszem amiket leszedtem: WD v3 firmware és DSM 5.2 firmware.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3967) renegat1


renegat1
tag

Sziasztok!
Találtam v3-as firmware-t. A 3949-es hozzászólás szerint próbáltam feltenni a partíciókra az image fájlokat, de valami nem kerek nálam. Az 5,6,7,8 partíciókat nem kell formázni és mountolni? MD0 nálam nincs, helyette az 1,2 partíciókra menne az image fájl. Kiírja, hogy a könyvtárba került a fájl, de egyik partíció mérete sem változik. Tud segíteni valaki?

(#3968) direwolf válasza renegat1 (#3967) üzenetére


direwolf
őstag

Szia!
Segítek. Nem kell formázni az 5,6,7,8 partíciókat, a dd parancs bytecopy-val rámásolja az imageket. Mountolni végképp nem kell, csak azokat amikkel akarunk is valamit tenni.
MD0 addig nincs amíg a 9-es pontban létre nem hozod (vagy ha már előtte létezett. ezért írtam a 8-as pontban, hogy lehet, hogy nem létezik) Azért nem jó, hogy ha mindkettőre külön másolod, mert úgy nem lesz raid, és a firmware induláskor keresni fogja, és elhasal a boot.
A fileokat végülis nem szükséges rámásolni a hdd-re, a lényeg, hogy a firmware legyen kicsomagolva a 4-es partícióra.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3969) Poki79 válasza direwolf (#3966) üzenetére


Poki79
tag

Jajj, ezt az oldal megszűnést én is most láttam. Sajnos nem szedtem le a tartalmát, míg lehetett volna :((
Ha esetleg lesz valami mód valahonnan letölteni, akár időlegesen is, akkor letöltöm gyorsba. Esetleg google drive-ba fel lehet tölteni és onnan megosztani.

(#3970) direwolf válasza Poki79 (#3969) üzenetére


direwolf
őstag

Nem szeretném, ha hozzám kötődne, mert nekem már nincs WD NAS-om. De ha létrehozol egy fiókot, feltöltöm szívesen a leírásokkal együtt.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3971) renegat1 válasza direwolf (#3968) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Köszönöm a segítséget. Végigcsináltam mindent a leírásod szerint. Hiba nélkül ment minden. Viszont most sem működik. Bekapcsoláskor sárga volt a led. majd piros, majd most újra sárga. Lehetséges, hogy a hdd nem kompatibilis? WD Caviar Green. Több mint fél óra alatt már csatlakoznia kellett volna nem?

(#3972) direwolf válasza renegat1 (#3971) üzenetére


direwolf
őstag

Próbáltál bejelentkezni a webui-ra?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3973) renegat1 válasza direwolf (#3972) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Csatlakoztattam routerre, de meg sem jelenik az eszközök között. Itt [link] próbálkoztam, de nem ismeri fel.

(#3974) direwolf válasza renegat1 (#3973) üzenetére


direwolf
őstag

A router nem oszt neki IP címet? A DHCP oldalon nincs kiosztott címe? Mert közvetlen IP címre kellene belépned, nem a cloud címre. valahogy így: http://192.168.0.108
A hdd-t hallod működni bekapcsolás után? Nem a felpörgést, hanem a fejmozgásokat. Ha nem csinál semmit, akkor valamit mégsem jól csináltál. Ha mozog a fej akkor az azt jelenti, hogy a boot folyamat elindul, és IP címet kell hogy kérjen a DHCP szervertől, ami gondolom a routered, hacsak nem üzemeltetsz valahol máshol egyet.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3975) Noxy válasza renegat1 (#3973) üzenetére


Noxy
veterán

A routerben nem látod? :F
Conected device. (Csatlakoztatott eszköz)
Ha igen akkor ott lesz az IP címe.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3976) renegat1 válasza direwolf (#3974) üzenetére


renegat1
tag

Igen. Nem kap IP címet. Próbáltam fix IP-vel is. Bekapcsoláskor felpörög a hdd, de utána mintha nem csinálna semmit. Törlöm az egészet, és kezdem újra. Az nem gond ugye, hogy a firmware-t pendrive-ról töltötte be? Amikor töltöttem le, akkor kiírta, hogy a data partícióra (/mnt/sdb4 volt nekem) nem menthetem. Oda engedte kicsomagolni is, és onnan töltötte be a partíciókra.

(#3977) direwolf válasza renegat1 (#3976) üzenetére


direwolf
őstag

Logikailag így néz ki a folyamat:
- létrehozod a gpt sémájú 8db partíciót pontos sorrendben és méretekkel
- az első kettőre beállítod a raid flaget (ez lesz a rootfs)
- a másodikat swapre formázod
- a harmadikat ext4-re (ez lesz a data, a mérete is a hdd méretétől függ)
- rátöltöd az imageket a partíciókra (a raid tömböt azért kell előtte elindítani, mert arra kell tölteni a rootfs-t, nem külön a két partícióra. Az imageket akárhova kicsomagolhatod ahol eléred. A data partíció mountolása, és oda másolás csak opció)
- a footfs-en (a raid tömbön) létre kell hozni ezt a 0 byteos filet: /etc/.fresh_install

Ennyi. A leírás csak egy módszer ahogy ezt meg lehet tenni. Más módon is működhet.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3978) direwolf válasza renegat1 (#3976) üzenetére


direwolf
őstag

Szia!
Ma reggel telepítettem egy HDD-re, és belefutottam olyanba, hogy a .fresh_install file nem jött létre. Ezt mindenképp ellenőrizd amikor oda érsz (14-es pont).
cd /mnt/md0/etc
ls -la
Szerepelnie kell a listában a .fresh_install nevű filenak

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3979) direwolf válasza direwolf (#3978) üzenetére


direwolf
őstag

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből...

Még annyi, hogy úgy tűnik nem megy a WD firmware letöltési oldala. Nem tudom, hogy ez mennyire általános, de ha nem tud frissíteni, akkor innen le lehet tölteni, és fileból telepíteni a webui-n: [link]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3980) renegat1 válasza direwolf (#3978) üzenetére


renegat1
tag

Köszönöm!
Megnéztem, volt .fresh_install file. Feladtam! Másik hdd-vel ugyanaz. Nem ad életjelet egyáltalán. Routerben nem látszik, kék fény nincs, setup fájlt, mivel nem ismeri fel nem tudom letölteni. Létezik, hogy az elektronika megadta magát?

(#3981) direwolf válasza renegat1 (#3980) üzenetére


direwolf
őstag

Persze, simán lehet, hogy véget ért valamelyik elektronikai cucc :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3982) renegat1 válasza direwolf (#3981) üzenetére


renegat1
tag

Szia!
Úgy néz ki, mégiscsak jó lett. Visszaadtam a tulajdonosának, akinél simán felismerte a router. Nálam sem az Asus, sem a TP-Link nem ismerte fel. A te leírásod alapján lett összehozva végül is. Köszönöm még egyszer a segítséged!

(#3983) KonaBilfisch


KonaBilfisch
csendes tag

Sziasztok !
Örülnék ha tudna valaki segíteni, WD MyCloud Home 4TB -re szeretnék Transmissiont vagy hasonlót felrakni. Előre is köszönöm!

(#3984) Johnzy


Johnzy
tag

Aki unja a hegesztést meg az órákon át tartó szenvedést a telepítgetéssel meg formázgatással, akkor csapjon le az eladó EX2 Ultra-ra (hirdetéseim között). ;)

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

(#3985) Poki79 válasza KonaBilfisch (#3983) üzenetére


Poki79
tag

Home-ra nem lehet tudtommal ilyesmit felrakni, csak a sima mycloudra.

(#3986) gardener


gardener
senior tag

Fehér WdMycloud 4TB-s-ban milyen vinyó van?

(#3987) oszy


oszy
veterán

Melyik WD NAS-t érdemes megvenni mostanában ami nem túl drága? :) Szeretném a letöltött adatokat nézni hol egyik, hol másik tv-n. Elegem van már a másolgatásból. :)

2012-es Mac minit használok. Nem tudom ez fontos-e.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3988) Noxy válasza oszy (#3987) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3989) oszy válasza Noxy (#3988) üzenetére


oszy
veterán

Köszi a tippet. Érdemes külön HDD-t venni vagy olyat választani, amiben gyárilag van?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3990) Noxy válasza oszy (#3989) üzenetére


Noxy
veterán

Van hozzá gyári belevaló WD Red HDD.
A helyedben, először körül néznék a hardver aprón. Nálam 2 megy 4-5 éve hibátlanul 24 h-ban.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3991) Madize válasza direwolf (#3948) üzenetére


Madize
csendes tag

Ilyen synology DSM-el ha frissitem a 4TB-os mycloud gen1-emet, akkor valami appon keresztul tudok majd tavoli elerest? vagy a DMS utan is csak egy szimpla router mögötti NAS marad, amit csak bentről tudok elérni?

(#3992) Rigiboy


Rigiboy
tag

Sziasztok, ma kaptam egy regen használt My Cloud EX2-t nem az ultra. Olvastam hogy csak a regi szoftverrel megy megy az os-3mal. Meddig fog az menni már nem is fogom tudni használni semmire a NAS-t?

(#3993) január


január
csendes újonc

Sziasztok!
Egy 8éves my cloud eddig hibátlanul működött viszont egyszer csak elérhetetlen lett a weblapja, csak helyi hálózatban használtam. Ki- majd bekapcs nem segített, próbáltam resetelni >40s. Ez után már a böngészőben megjelent a kezdő oldal, megkérdezte a nyelvet és következő lépésben "megfagyott" a webloldal.
Ha most beírom az IP címét akkor bejön a My Cloud Acessing WD My Cloud meg az egyik amerikai nagyváros képe majd gyors eltűnik, feljön egy piros hibaüzenet 0,5s-ra: The user name or password entered is incorrect Try entering it again. Ezután már csak a bal felső sarokban mutatja a WD My Cloud logót és feliratot, a weblap tök üres. Ebben az az érdekes, hogy nem kérdezi meg a jelszót és a felhasználónevet, szóval nem én hibáztam.

SMB megosztásként látom a nason a videokat telefonról, de így nem tudom a torrent klienst feltelepíteni és TV-ről se tudom elérni a nas tartalmát.

Már többször reseteltem, de mindig ugyan ez a hiba jön elő. Próbáltam telefonról, tabletről és PCről is belépni, de mind sikertele volt. SSH-n, FTP-n elérhetetlen.

Mit kellene csinálni, hogy a web felülete elérhető legyen?

[ Szerkesztve ]

(#3994) envagyok válasza január (#3993) üzenetére


envagyok
veterán

Próbáltad több böngészővel?
Esetleg inkognitó módban?
Vagy előzményeket, cookie-kat törölve?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#3995) január válasza envagyok (#3994) üzenetére


január
csendes újonc

Firefox, Safari, mindig inkognitó módban van és a minden bezáráskor törlődnek a sütik.

(#3996) schor


schor
tag

Sziasztok, szeretnék venni egy NAS-t, de a kezdők kezdője vagyok a témában. Olvastam a neten egy csomót róla, így keveredtem ide, a WD My Cloud topikba. Már ezt is alaposan átnéztem, de még mindig tanácstalan vagyok, melyiket lenne érdemes választanom.
A leendő felhasználásomat tekintve ( fotók, videók, dokumentumok feltöltése és elérése bárhonnan) elegendő lenne nekem egy 4-6TB-os Home is, de több helyen olvastam, hogy azt inkább ne.
De akkor melyiket?
Tudnátok segíteni, kérlek!
Köszönöm 😊

(#3997) vicces


vicces
addikt

sziasztok,
szeretnék megválni a my cloud 4tb nasomtól. eladás elött mit állitsak vissza??
a nas menüben van ilyen lehetőség, de aztán eladás után az új gazdája be tudja majd a saját accountja alá regisztrálni??

:)

(#3998) Noxy válasza vicces (#3997) üzenetére


Noxy
veterán

Be. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3999) vicces válasza Noxy (#3998) üzenetére


vicces
addikt

köszi! ráküldtem egy teljes visszaállítást. fél óra után még mindig csak 5%-on áll. :N

:)

(#4000) Johnzy válasza vicces (#3999) üzenetére


Johnzy
tag

Örülj neki, az tök gyors, akkor 10 óra alatt meglesz.
Azért egy 4 terrás HDD végiggyalulása nem 5 perces meló...... :U

Pörögjünk!!! - mondta a papagáj és belerepült a ventilátorba...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.