Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) Fehi85 válasza Celtis (#3900) üzenetére


Fehi85
tag

Köszi az infót. :)
Megpróbálom neten megkeresni a modem leírását (vagy a papírjait a pincében :D), de gondolom, ha nincs feltüntetve rajta, akkor csak sima.
A nagyon lassú az kb mennyit takar?

(#3902) Celtis válasza Fehi85 (#3901) üzenetére


Celtis
veterán

100 megabit másodpercenként. Egy 2GB-os film (SD minőség) másolása A NAS és a gép között majdnem 3 percig fog tartani. Gigabiten 20-25 másodperc lesz.

Nem kell leírás. Jobb alsó sarokban jobb klikk a hálózat ikonra, hálózati beállítások megnyitása, Az Ethernet csatolóra kattintva megnyitod a tulajdonságokat és legörgetsz a tulajdonságokig és ott lesz a kapcsolat sebesség. Ha ott 1000 van, akkor örülsz. Ha csak 100, akkor vagy a routered nem gigabites vagy a LAN kábeled rossz.

Egyébként router csere sem szükséges, elég egy gigabites switch. Ebbe dugod a NAS-t és a PC-t és a router egyik LAN portját. Konfigurálni sem kell.

(#3903) Fehi85 válasza Celtis (#3902) üzenetére


Fehi85
tag

Gigabites. :))
Köszi a tippet, a hálózati dolgokban nem vagyok otthon, hogy úgy mondjam. :R Ha csak simán a modemre dugom rá a nas-t, mit kell konfigurálni rajta? Láttam, hogy elvileg a SIMBA-t is be kell állítani. :F

(#3904) Izirajder


Izirajder
újonc

Sziasztok!
Van egy 6Tb mycloudom, merjem e frissíteni az OS5re? Olvastam, hogy nem lesz telepíthető a transmission rá. Most a 2.41.116 vezérlőprogram van rajta.

(#3905) humigabi válasza Izirajder (#3904) üzenetére


humigabi
aktív tag

Ha jót akarsz, ne tedd! Én hülye mikor felajánlotta, frissítettem, aztán jöttem rá, hogy szar a Twonky médiaszerver és nem tudok egyik TV-n sem és MI sticken sem lejátszani róla semmit (sticken már másképpen igen). :W

humigabi

(#3906) Noxy válasza humigabi (#3905) üzenetére


Noxy
veterán

Hát nem tudom, de nekem 2 db WD My Cloud Mirror GEN2
NAS-m van. Semmi probléma nincs az OS5-n a Transmis.. sem pedig a Twonky médiaszerver-l. [LG] webOS TV NANO793NE simán kezeli.
Az öreg samu tv-re meg egy RPI van rákötve. Szintén OK.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3907) humigabi válasza Noxy (#3906) üzenetére


humigabi
aktív tag

Azon elhiszem, hogy simán megy, de az én WD My Cloudomon nem. Sajnos a neten is megtaláltam az erre vonatkozó cikkeket, miután frissítettem.
WDMyCloud, WX11DC6H1xxx

humigabi

(#3908) Izirajder


Izirajder
újonc

Én kifejezetten a transmission támogatásra gondoltam a my cloud gen 1 (6tb)típusnál. Torrentezni használom szinte. Másik kérdésem, hogyan lehetséges az, hogy egy teljesen ismeretlen torrent jelenik meg a transmissionban amit nem én teszek bele.
Csak az ncoreból töltök, ezek pedig ismeretlen trackereket tartalmaznak.

(#3909) freeapro


freeapro
senior tag

Sziasztok, egy hete próbálom átmásolni egy 4TB-s egylemezes My Cloud hdd tartalmát egy 6TB-s HDD-re. Több programot és több módszert használtam (intelligens, bit-bit másolás) de csak nem akar összejönni, pirosan villog és safe módban van.
A cél az lenne, hogy a mentések, és a torrent hekkelések megmaradjanak a nagyobb hdd-n is. Valaki tudja mi a titok?

Megjegyzés: a 4TB-s másolat sem áll fel az új hdd-n, még az utolsó partíciót meg sem próbáltam megnövelni.

[ Szerkesztve ]

(#3910) Noxy válasza freeapro (#3909) üzenetére


Noxy
veterán

Másolást felejtsd el.
Klónozni kellene.
Én ezt használom évek óta. [link]
Ha nem akarod meg venni, 30 napod van a költözésre.
Ja és visszaállításkor rákérdez, hogy csak a 4TB akarod használni, vagy lénybe veszed a 6TB-s helyet.
De sztm van egy két ingyenes hasonló program is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3911) Kroni1 válasza freeapro (#3909) üzenetére


Kroni1
veterán

Nem akarom elvenni a kedved a próbálkozástól, de nekem 1gen mycloud 2TB Red hdd-ről Minitool-al ugyanolyan vinyóra átklónozás után nem ment az új hdd-vel a nas, talán még paragon-al is próbáltam az összes particiót átvitte de semmi.

Sajnos nálam csak egy gparted livecd-ről bootolás után a 2tb-os virgin image felrakása oldotta meg a dolgot, az adatokat külsőről kellett visszamásolni, torrent és egyebeket előlről kellett beállítanom.

(#3912) freeapro


freeapro
senior tag

Én is minitoolt és macrium reflectetet használtam (klónozni, nem másolni)
Hát ez nem jó hír, nincs kedvem mindent elölről kezdeni. Az elődjét a WD worldot még lehetett másik hdd-re mozgatni...

(#3913) Andras6800


Andras6800
senior tag

Sziasztok,

olvasgattam a forumot, illetve felnéztem angol forumokra is.
Beleestem abba, hogy frissítettem a WD My Cloud Gen2-nket Cloud OS5-re. Minden szép és jó, de így nincs támogatott torrent letöltő kliens. Ha jól láttam ráadásul a támogatott My Cloudokból , csak erre :W

Van valami módja, hogy felvarázsoljak rá torrent kliens? Lehetőleg olyan mód, amihez nem kell expert programozói képesítés.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#3914) Poki79 válasza freeapro (#3909) üzenetére


Poki79
tag

Valamikor korábban volt egy leírás, miként kell elkészíteni a winyón a particiókat, utána már fog is működni a Cloudban. Egyszer én is végig csináltam , valami dos-os progi is volt benne, ha jól emlékszem. Nem egy bonyolult dolog, mint elsőre látszik, de már nem tudom pontosan itt olvastam, vagy valamelyik tag készítette, de magyarul volt az biztos :)

(#3915) Joe215


Joe215
aktív tag

Sziasztok

Elővettem a szekrény aljából a régi behalt WD My Cloud Gen.1 -t.
Pár éve elhalálozott mint kiderült csak a winyó.
Most olvasgatva kipróbáltam egy 160GB -os winyóval és láss csodát működik.
Viszont lefrissítettem a firmware -t erről 03.04.01-230 erre 04.05.00-353 amit feldobott és azóta a kezelő felületet nem érem el.
A NAS tartalmát látom hálózaton letudom játszani, másolni de a kezelő felületre nem tudok belépni. :F

(#3916) Poki79 válasza Joe215 (#3915) üzenetére


Poki79
tag

Én ezt használom, tökéletesen működik: v04.05.00-334
Azóta nem frissítem, mindig mindent újra kell utána állítani, nem nyerek vele semmit igazán az újabb verzióval. Úgy tudom mostmár a támogatás is megszűnt erre a típusra.
Próbáltad egy reset-tel újra indítani?
Egyébként ha jól tudom putty-on keresztül ha eléred akkor is tudod konfigurálni parancsokkal.
Egy időben én azt figyeltem meg, hogy torrent esetén, ha gyorsan töltött le valamit akkor lehalt az egész rendszer. Csak a Reset segített, vagy a kihúz-bedug. Most már csak 1000 Mbit/sec a max sebesség így nincs baja.

(#3917) Joe215 válasza Poki79 (#3916) üzenetére


Joe215
aktív tag

alapból így dob el

40 mp reset után idáig jutok hosszú betöltés után

(#3918) #72806656 válasza Kroni1 (#3891) üzenetére


#72806656
törölt tag

Szia. En is ezt az uzenetet kapom. Leirnad nehany sorban, hogy ez nekem mit fog jelenteni a jovoben? Néha tavolrol szoktam kepeket appbol megnezni.

(#3919) Kroni1 válasza #72806656 (#3918) üzenetére


Kroni1
veterán

A távoli elérés nem fog menni áprilistól... nekem van mikroszerver gépem amin plex servert futtatok, az alá becsatoltam és így láthatóak maradnak a képek zenék videok távolról is plex alól, máskülönben csak otthoni nasként lehet tovább használni..

Sztem direkt nem csinálnak már supportot hozzá, ők se gondolták h 8-10 év után is hibátlanul fognak menni ezek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3920) direwolf válasza Kroni1 (#3919) üzenetére


direwolf
őstag

Én is így használom, csak a Plex szerver egy Raspberry Pi 4-en fut. Sajna úgy 40-50 mbites stremnél már erős bufferelés kell Plex kliens oldalon. pl. Samsung TV-n akadozik. Neked nincs ilyen gondod?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3921) Kroni1 válasza direwolf (#3920) üzenetére


Kroni1
veterán

Nincs nálam buffer, de igazából nem a szerver hanem a kliens oldalon van gond Plex esetén: Egy Athlon 3000G procis szerver gépem van, win10 SSD-n, Adatok egy WD RED 4TB vinyón, (+ MyCloud-on mentés) és az androidos Philips tévémben is elkezdett szarakodni a Plex kliens, szörnyen lassú az indulás, a keresés akár NFS akár SMB megosztás esetén, úgyhogy már meguntam a szarakodást. A h265 vidiket nem is folytatta az előző helyről, sorozatoknál se kezdi lejátszani a következőt csak homokórázik, és hiába szép de unblok dög lassú!

Ami helyette bevált: Kodi app a tévére + Aeon Nox skin, Kodiplexconnect app-ot feltenni a Kodiban és bejelentkezni a PLEX-serverre az alól. Azóta öröm és boldogság! Az alap skinnél csak a Movies és TV Shows mappák vannak, ebben az Aeon Nox-ban viszont ki lehet tenni a főmenübe az összes, PLEX-ben megadott mappádat és ugyanugy külön tudod őket tallózni mint plex kliens alatt. Ha opensubtitles plugint felteszed és van regisztrációd akkor a feliratkereső is jobban működik alatta mint a plex beépitett. Szóval gyakorlatilag hátránya nincs nagyon kb. csak előnye, de az bőven! Szerintem.

Hogy a Samsung TV-re van-e Kodi azt nem tudom, de android-os eszközeimen van, és nagyon gyors vele a Plex szerver elérése, FHD és 4K vidiket is gyorsan beolvassa, keresés is fürge, mintha nem is ugyanaz a gép lenne.

(#3922) #72806656 válasza Kroni1 (#3919) üzenetére


#72806656
törölt tag

Koszonom.
Tehat router moge téve ha hazaerek es racsatlakozok a wifire, akkor menni fog?

(#3923) Kroni1 válasza #72806656 (#3922) üzenetére


Kroni1
veterán

persze, csak a távoli elérést tiltják le..

(#3924) direwolf válasza Kroni1 (#3921) üzenetére


direwolf
őstag

Samsungra nincs semmi :O De amúgy ha a raspberryre dugott ssd-ről streamel a plex, még a 4k hevc hdr-ek is remekül mennek. Valahogy nem bírja szegény a sambáról olvasás + stream küldést egyszerre a net if-en :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3925) direwolf


direwolf
őstag

Volt egy leírás DSM install gen1-es wd-re. Egy nem működő gdrive linket találok csak. Megvan ez valakinek?
Ha jól emlékszem hdd partícionálás linux alatt, swap, raid beállítás, és image írás a menet. Vagy kell hozzá működő mycloud firmware előbb?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3926) direwolf válasza direwolf (#3925) üzenetére


direwolf
őstag

Megtaláltam: [link]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3927) Noxy válasza direwolf (#3926) üzenetére


Noxy
veterán

Ügyes vagy. Köszi. :R Nekem is meg volt a Go..drive-n, de ezek szerint ide költözött.
Van egy WDMyCloud-Gen2 OS 5-l (most frissítettem) amire fel akarom hegeszteni a Transmission_2.92-1.bin-t. Nem tudom hogy felmegy e rá? Nem akarom téglásítani, mert nem az enyém.
Szerinted nem küldöm haza, ha megpróbálom? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3928) direwolf válasza Noxy (#3927) üzenetére


direwolf
őstag

Uhh, passz, nekem gen1 van. Erre is spéci build kell. Gondolom, ha találsz hozzá valót, mehet.

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3929) Noxy válasza direwolf (#3928) üzenetére


Noxy
veterán

OK :R

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3930) mts


mts
tag

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata WD My Cloud Home és Plex kombóval? Azt látom a leírásból, hogy támogatja, csak nem tudom mennyire kompromisszumos megoldás. Csak filmezésre használnám tv-n, 4k HDR-ben életképes lehet, nem HD hanggal lejátszva?

(#3931) redingitell válasza mts (#3930) üzenetére


redingitell
senior tag

Ez engem is érdekelne.

(#3932) redingitell válasza direwolf (#3924) üzenetére


redingitell
senior tag

Samsungra van emby, próbáld azt

(#3933) mts válasza redingitell (#3931) üzenetére


mts
tag

Működik vele, kipróbáltam. Nincs akadás, vagy minőségromlás.

(#3934) redingitell válasza mts (#3933) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi :R

(#3935) direwolf válasza redingitell (#3932) üzenetére


direwolf
őstag

Az enyémre (2018-as) nincs emby kliens :(

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3936) Noxy


Noxy
veterán

Az OS5-l kapcsolatban egy észrevétel.
Hozzam került frissítésre egye My Cloud NAS. Rendben meg is történt, de az istennek sem tudtam IPhone-n app-n keresztül elérni.
Az oka meg az volt, hogy az egyik megosztásban ékezetes betű volt.
"Xy..iPhone képek"
Ez OS 3-ban nem volt gond, mert működött.
Ja és egy iPad mini-n csináltam szemüveg nélkül. :DDD I

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3937) redingitell válasza Kroni1 (#3921) üzenetére


redingitell
senior tag

Nálam a 4k tartalmakat nem viszi, kevesli a processzort vagy mi a szösz

(#3938) Noxy válasza redingitell (#3937) üzenetére


Noxy
veterán

Mi nem viszi?
Milyen lejátszó eszközzel éred el a NAS-t?
Pld nálam egy RPI 1 WI-FI-n (700 MHz ARM11 processor.
512 MB of RAM) csak 720 kezel akadás nélkül.
1080-nál már néha megakad.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3939) Kroni1 válasza redingitell (#3937) üzenetére


Kroni1
veterán

Milyen tévéd van?! Nekem Philips 2020-as modellek vannak, 1500MHz-es 4 magos CPU-val, azok szépen viszik a 4K anyagokat..

Ha PC-n megvan a 80MBps másolási sebesség a NAS-ról akkor a hálózati sebességgel sincs gond, tehát ha nem megy a 4K (olyan 50-60Mbps adatsűrűségig) akkor a kliens a gyenge, vszleg azzal van gond.

[ Szerkesztve ]

(#3940) redingitell válasza Kroni1 (#3939) üzenetére


redingitell
senior tag

A tv samsung qn90 , a kodi nvidia shield 2019-re telepítve. Most néztem a sebességet másolásnál, az 70 000 kb/ sec.
Az az érdekes, hogy a plex önállóan szépen viszi a 4k tartalmat, de elinduláskor az általad leírt "félperc tekerés" megy.

(#3941) Kroni1 válasza redingitell (#3940) üzenetére


Kroni1
veterán

Plex az nincs optimalizálva rendesen. Ugyanez, ha Kodiba felviszel egy SMB megosztást menni fog, főleg shield-en, az erős cucc.. 70Mbit vagy 70MByte? nem mindegy, utóbbinak kéne lenni a sebességnek, azzal a kodi már jól kell menjen! WD MyCloud 1gen NAS-ról játszod le a tartalmakat?!

(#3942) redingitell válasza Kroni1 (#3941) üzenetére


redingitell
senior tag

2 gen azt hiszem.

(#3943) Noxy válasza redingitell (#3942) üzenetére


Noxy
veterán

Rosszul hiszed. Ezekből nincs 2 gen.
Ez egy Western Digital My Cloud Home. [link]
Meg van a Western Digital My Cloud Home Duo (2 lemezes)

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3944) redingitell válasza Noxy (#3943) üzenetére


redingitell
senior tag

Értem. Akkor rossz rossz topikban vagyok? :DD

(#3945) Noxy válasza redingitell (#3944) üzenetére


Noxy
veterán

Nem, de maradjál mert ennek a NAS-nak nevezett valaminek, nem hiszem hogy van külön topikja. :N
Rá kerestem. Nincs.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3946) Kroni1 válasza redingitell (#3942) üzenetére


Kroni1
veterán

ezt nem szokták dicsérni, de mennie kéne talán. ezen fut a plex server?

Nem shield pro-d van esetleg? az elvileg tud plex server is lenni. Hogyha erről futnak a videók fhd-ig akkor örülj neki, plex leginkább csak jóval erősebb és drágább nasokon szokott menni hivatalosan...

[ Szerkesztve ]

(#3947) redingitell válasza Kroni1 (#3946) üzenetére


redingitell
senior tag

igen megy, van hozzá alkalmazás. Síma shieldem van, a cső.

(#3948) direwolf


direwolf
őstag

Most, hogy közeledik a WD MyCloud gen1 support vége, felmerülhet a firmware DSM-re cseréje. Van egy elég jó leírás az alábbi oldalon, de angolul. Lefordítottam és kicsit értelmezhetőbbé tettem. Használjátok egészséggel:

Forrás: https://fox-exe.ru/WDMyCloud/WDMyCloud-Gen1/Synology_DSM/
Szétszerelés: https://www.youtube.com/watch?v=DKoBWOVmbjA
===========================================================================
Hogy telepítsünk Synology DSM 5.2-t WD My Cloud Gen1-re:
* Szükség lesz egy Linuxra. USB-re írt Live Ubuntu megfelel.
* Minden alábbi paracsot root-ként kell kiadni.
* Dugjuk a számítógépre a HDD-t és bootoljunk a Live Linuxal
===========================================================================
0a. Legegyszerűbb ha az elején root-á válunk, így nincs szükség sudo-t írni a parancsok elé:
sudo su -
0b. Ha a Live Linuxunk nem tartalmazza alapból, fel kell telepíteni a parted programot:
apt-get update && apt-get install parted
1. Keressük meg a HDD-nket:
parted -l
* Valami ilyesmi lesz a fizikai elérése: /dev/sda esetleg /dev/sdb ..c ..d stb.
* Az alábbiakban feltételezem, hogy /dev/sda , de nagyon fontos, hogy ha nem ez, akkor mindenhol ahol ez szerepel cseréljük ki az aktuálisra!!!
2. Futtassuk a parted-et:
parted /dev/sda
3. Írassuk ki a partíciókat:
print
4. Ha nem üres a lemez, töröljük az összes partíciót:
rm 1
rm 2
stb.
5. Hozzuk létre az új partíciókat (GPT séma, 8db partíció):
mklabel gpt
mkpart primary 0% 2048M
mkpart primary 2048M 3072M
mkpart primary 4828M 100%
mkpart primary 3072M 4624M
mkpart primary 4624M 4724M
mkpart primary 4724M 4824M
mkpart primary 4824M 4826M
mkpart primary 4826M 4828M
6. Kiléphetünk a parted programból:
quit
7. Hozzuk létre a swap-et (2-es), és formázzuk meg a partíciót (1-es és 3-as):
mkswap /dev/sda2
mkfs.ext3 /dev/sda1
mkfs.ext3 /dev/sda3
8. Hozzunk létre könyvtárakat a mount pointoknak, majd ide mountoljuk fel az alábbi partíciókat:
mkdir /mnt/sda1
mkdir /mnt/sda3
mount /dev/sda1 /mnt/sda1
mount /dev/sda3 /mnt/sda3
9. Töltsük le a fenti linkről a firmware fileokat (3db) a 3-as partícióra. Nem kötelező ide tenni, bárhonnan használhatjuk ahol elérhető:
cd /mnt/sda3
dsm-kernel.img
dsm-rootfs.tgz
dsm-bootconfig.env
10. Csomagoljuk ki a dsm-rootfs.tgz-t az 1-es partícióra:
tar xvfz dsm-rootfs.tgz -C /mnt/sda1
11. Töltsük be a megfelelő partíciókra az image fileokat:
dd if=dsm-kernel.img of=/dev/sda4
dd if=dsm-bootconfig.env of=/dev/sda7
12. Unmountoljunk mindent:
umount /mnt/sda1
umount /mnt/sda3
16. Szinkronizáljuk a filerendszert:
sync
17. Most már kikapcsolhatjuk a számítógépet (várjuk meg amíg rendesen kikapcsol, ne power gombbal erőltessük!), lehúzhatjuk a HDD-t, és beépíthetjük a keretbe. Bekapcsolás után várjunk amíg elérhető lesz a web gui. Belépés: admin/mycloud -al.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3949) direwolf


direwolf
őstag

Mivel a HDD csere sem különbözik sokban, ezért ezt is közkinccsé teszem:

Forrás: https://fox-exe.ru/WDMyCloud/WDMyCloud-Gen1/
Szétszerelés: https://www.youtube.com/watch?v=DKoBWOVmbjA
===========================================================================
Hogy cseréljünk HDD-t vagy javítsunk meg egy "brickelt" WD My Cloud Gen1-et:
* Szükség lesz egy Linuxra. USB-re írt Live Ubuntu megfelel.
* Minden alábbi parancsot root-ként kell kiadni.
* Dugjuk a számítógépre a HDD-t és bootoljunk a Live Linuxal
===========================================================================
0a. Legegyszerűbb ha az elején root-á válunk, így nincs szükség sudo-t írni a parancsok elé:
sudo su -
0b. Ha a Live Linuxunk nem tartalmazza alapból, fel kell telepíteni az mdadm és a parted programokat:
apt-get update && apt-get install mdadm parted
1. Keressük meg a HDD-nket:
parted -l
* Valami ilyesmi lesz a fizikai elérése: /dev/sda esetleg /dev/sdb ..c ..d stb.
* Az alábbiakban feltételezem, hogy /dev/sda , de nagyon fontos, hogy ha nem ez, akkor mindenhol ahol ez szerepel cseréljük ki az aktuálisra!!!
2. Futtassuk a parted-et:
parted /dev/sda
3. Írassuk ki a partíciókat:
print
4. Ha nem üres a lemez, töröljük az összes partíciót:
rm 1
rm 2
stb.
5. Hozzuk létre az új partíciókat (GPT séma, 8db partíció, majd raid beállítás):
mklabel gpt
mkpart primary 528M 2576M
mkpart primary 2576M 4624M
mkpart primary 16M 528M
mkpart primary 4828M 100%
mkpart primary 4624M 4724M
mkpart primary 4724M 4824M
mkpart primary 4824M 4826M
mkpart primary 4826M 4828M
set 1 raid on
set 2 raid on
6. Kiléphetünk a parted programból:
quit
7. Formázzuk meg a data partíciót (4-es), és hozzuk létre a swap-et (3-as):
mkfs -t ext4 /dev/sda4
mkswap /dev/sda3
8. Amennyiben volt a HDD-n raid, valószínűleg létrejött egy automatikus tömb /dev/md0 vagy hasonló néven. Állítsuk le:
mdadm --stop /dev/md*
* Ha azt írja ki, hogy "Not found" akkor nem volt, rendben van. Egyébként leállítja.
9. Hozzuk létre újra a raid tömböt:
mdadm --create /dev/md0 --level=1 --metadata=0.9 --raid-devices=2 /dev/sda1 /dev/sda2
* Az alábbi paranccsal nézzük meg, hogy létrejön. Várjunk 100%-ig, utána lépjünk ki ctrl+c -vel:
watch cat /proc/mdstat
10. Hozzunk létre egy könyvtárat (pl. /mnt/sda4) majd ide mountoljuk fel a data partíciót:
mkdir /mnt/sda4
mount -t ext4 /dev/sda4 /mnt/sda4
11. Töltsük le a fenti link Backups könyvtárából a v3-al kezdődő firmwaret (nekem a v4-el nem ment) a data partícióra. Nem kötelező ide tenni, bárhonnan használhatjuk ahol elérhető. A lényeg, hogy csomagoljuk ki a 3db .img kiterjesztésű filet:
cd /mnt/sda4
tar xvfz original_v3.04.01-230.tar.gz
12. Töltsük be a megfelelő partíciókra a kicsomagolt image fileokat:
dd if=kernel.img of=/dev/sda5
dd if=kernel.img of=/dev/sda6
dd if=config.img of=/dev/sda7
dd if=config.img of=/dev/sda8
dd if=rootfs.img of=/dev/md0
13. Hozzunk létre egy könyvtárat (pl. /mnt/md0) majd ide mountoljuk fel a raid tömbünket (erre töltöttük az előbb a root filesystemet):
mkdir /mnt/md0
mount /dev/md0 /mnt/md0
14. Létre kell hoznunk egy 0 byteos filet, amitől az első indulás egy fresh install lesz, különben 0Mb helyet lát a rendszer:
touch /mnt/md0/etc/.fresh_install
15. Unmountoljunk mindent:
umount /mnt/md0
umount /mnt/sda4
16. Szinkronizáljuk a filerendszert:
sync
17. Most már kikapcsolhatjuk a számítógépet (várjuk meg amíg rendesen kikapcsol, ne power gombbal erőltessük!), lehúzhatjuk a HDD-t, és beépíthetjük a keretbe. Bekapcsolás után várjunk amíg kék nem lesz a led (5-10 perc), majd a web felületen adjunk ki egy factory resetet. Ha piros lesz a led, nem kell megijedni. Van, hogy nem tudja felmountolni a data volume-t. A lényeg, hogy ne 0 MB szabad helyet mutasson. A factory reset megoldja.
18. Frissítsünk a legújabb firmwarere, ha akarjuk.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#3950) Poki79 válasza direwolf (#3949) üzenetére


Poki79
tag

:R Nagyon szépen köszönjük a befektetett munkádat és a segítséget. Ez egy igazán hiánypótló leírás. :)) :C
Nálam is még az eredeti gen1 az eredeti winyóval 2011 óta ketyeg, már lehet a végét járja, emiatt jó lesz majd ez a leírás és pikpakk kész is lesz a csere. Ha valaki esetleg frissít DSM-re vele, várom a tapasztalatokat. :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.