Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950

Hozzászólások

(#451) Tompie válasza DMG (#53) üzenetére


Tompie
őstag

CNS hivatalos fórumáról:
"Úgy látszik a speedshop kft-vel a CNS nagyon mellényúlt mint partner. Nem tudom más is vállal-e garanciális javítást CNS készülékekkel, de ha lehet messzire kerüljétek a speedshop kft-s garanciával ellátott készülékeket.

December végén adtam le a készülékemet garnciális javításra (gyarkolatilag csere, mert mint akkor is említettem itt egy zárlatos (gyári) usb kábel miatt elfüstölt). Hát azóta is ülnek ezen a komoly problémán.

Kritikán aluli szervíz.

Maga a készülék nagyon jó volt amíg működött (2 hét kb), de azóta maradt a papír alapú térkép."

Mással is megcsinálták/megcsinálják, ez csak megerősít abban, hogy bármilyen termékkel kapcsolatban elkerüljem messziről ezt a céget :D

(#452) Rick4 válasza Tompie (#451) üzenetére


Rick4
félisten

Nekem sose lesz CNS-em, de már a sokadik navimat vettem a Speedshoptól, én elégedett vagyok velük. Igaz, csak a kiszolgálás oldaláról ismerem őket, sose romlott el semmim...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#453) Luissimo válasza Rick4 (#452) üzenetére


Luissimo
veterán

ha sose romlott el egyikse, akkor mértveszel mindig újat belőlük?? :N :D

(#454) TeeCee válasza Tompie (#451) üzenetére


TeeCee
csendes tag

Nekem a SpeedShoppal sosem volt problémám.
Egyszer az akkor legolcsóbb DuinO fapados navit vettem, megjött a futár, laknám be, de bekapcsolás után nem reagál semmire... Skype-on felvettem a kapcsolatot velük, gyorsan válaszoltak, MÁSNAP (!!!) itt volt a futár, ingyen elvitte, 3. napra jött egy zsír új készülék.

Ez persze nem most volt, tán 2 éve lehetett, vagy már 3 is megvan.
Ráadásul skype-on kérdezve minidig kompetens válaszokat kaptam és pár percen belül.

TeeCee - the One and Only

(#455) Tompie válasza Rick4 (#452) üzenetére


Tompie
őstag

Miért zárkózol el ennyire a CNS-től? :)

(#459) Rick4 válasza Tompie (#455) üzenetére


Rick4
félisten

Egy ismerős vett egyszer, akkor nekem adta ide, hogy ez milyen jó. A menü egy okádék volt, a külső kidolgozása felületes, és egy hasonló tudású wayteq-nél többe került, mint ahogy ez azóta is így van.... Plusz vissza is vitte 3 napon belül, mert valami olyan gondja volt, hogy nem is ment rendesen. Azóta nekem és a rám hallgató ismerősöknek csak wayteq-jük volt, és mindenkinél megy a több évvel ezelőtt vett készülék is, van hogy a harmadik- negyedik gazdánál.....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#460) Rick4 válasza Luissimo (#453) üzenetére


Rick4
félisten

Egy 410-es után jött a 470-es, aztán a 770BT, a 920BT, most meg a 950HD BT. Miért? Csak. Mert úgy gondolom, hogy vennék egy újat. Ennyi.:D Baj?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#461) sysrq válasza Rick4 (#460) üzenetére


sysrq
őstag

Szép lista, a 410-es nem is volt olyan régen, mégis sokol rádió a 950-hez mérve. Még nem dobtam ki, de már nem ad képet, kicsit olyan mint a "hétzenés karcóra". (A cns lobby még mindig erős a wayteq fórumban)

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#466) dudibá válasza laszlohu (#465) üzenetére


dudibá
csendes tag

kösz, de honnan?

Türelem, a hosszú élet ritka.

(#469) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Innentől a warezpistiket kiteszem a vérbe. :((( :((( :(((

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#470) dudibá válasza Bog (#469) üzenetére


dudibá
csendes tag

Ok. Bocs.

Türelem, a hosszú élet ritka.

(#471) laszlohu válasza Bog (#469) üzenetére


laszlohu
addikt

Bocsika

(#472) georgeh válasza süti5 (#403) üzenetére


georgeh
tag

Privi ment

(#473) snowdog válasza Rick4 (#459) üzenetére


snowdog
veterán

Egy ismerős vett egyszer, akkor nekem adta ide, hogy ez milyen jó. A menü egy okádék volt, a külső kidolgozása felületes, és egy hasonló tudású wayteq-nél többe került, mint ahogy ez azóta is így van.... Plusz vissza is vitte 3 napon belül, mert valami olyan gondja volt, hogy nem is ment rendesen. Azóta nekem és a rám hallgató ismerősöknek csak wayteq-jük volt, és mindenkinél megy a több évvel ezelőtt vett készülék is, van hogy a harmadik- negyedik gazdánál.....

Csak a tárgyszerűség kedvéért álljon itt más vélemény is. :D

Eddig három Wayteq gépem volt: N770BT, N800, X920BT
- Az N770BT-vel nem volt semmi baj, de mivel elavult egy idő múlva eladtam.
- Az N800 pár napig volt meg, ugyanis mindjárt a megjelenésekor vettem meg, és típushibásra sikerült. A wifi elindításakor a gép lefagyott. Visszavittem a boltba, elővettek egy másikat, ugyan az, visszaadták a pénzt.
- Az X920BT-vel megvoltam elégedve, amíg működött. Ez egész pontosan 1 év és 1 hónap volt. Ugyanis akkor dobta fel a talpát. Persze a garancia egy év volt rá.

Most egy CNS Globe HD van. Eddig megvagyok vele elégedve. Szép küllem, tartalmas belső.

[ Szerkesztve ]

(#474) Rick4 válasza snowdog (#473) üzenetére


Rick4
félisten

Az lehet, hogy a mostani Globe a régi Lunánál jobban sikerült, ilyenek vannak. Ellenben én havi 6 ezer km fölött megyek, van, hogy a navi egy héten 6 napot megy, és napi 18 órán keresztül be van kapcsolva, ezt bírta a 770-es is, a 920-as is, és most bírja a 950-es is. Mi kell még, amikor a meglévő is tud mindent amit kell? Nekem nincsen időm tesztelgetni, anno a CNS elrúgta a pöttyöst, addig másikat nem hiszem, hogy venni fogok, amíg az adott pénzért a Wayteq adja a jobb kijelzőt, jobb tudást, nagyobb memóriát.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#475) snowdog válasza Rick4 (#474) üzenetére


snowdog
veterán

Jó neked, ha ennyit bírtak. Nekem nem volt velük ilyen szerencsém.

A 770BT havonta egyszer volt bekapcsolva, az N800 meg semennyit. Végül az X920 egy év alatt háromszor-négyszer üzemelt élesben. És ennyit bírtak. Kell ennél többet mondani? :)

Természetesen azt nem állíthatom, és nem is állítom, hogy minden Wayteq gép hibás lenne. Mint ahogy azt sem állítom, hogy a többi típus meg hibátlan. Csak kicsit elfogultnak tűnt az írásod, ezért bemutattam a Wayteq azon oldalát, amit nem ismersz. Ilyen oldala is van. Ettől még életed végéig ragaszkodhatsz a Wayteq-hez. Más esetleg meg elgondolkodik a leírtakon.

[ Szerkesztve ]

(#476) snowdog válasza Rick4 (#474) üzenetére


snowdog
veterán

Wayteq adja a jobb kijelzőt, jobb tudást, nagyobb memóriát.

Próbálj már meg egy kicsit tárgyilagos lenni! Azt a legnehezebb eldönteni, hogy melyiknek jobb a kijelzője, egyéni ízlés kérdése, ezért azt nem is veszem figyelembe. De nézzük a többi paramétert. Almát az almával, HD-t a HD-vel vessük össze.

WAYTEQ X950 HD
Kijelző méret 5"
CPU SiRF Atlas V Dual Core ARM11
CPU sebesség 500MHz
RAM 128MB
ROM 4GB
Bővíthető memória MicroSD/MicroSDHC
Operációs rendszer Win CE 6.0
TMC Opcionális

CNS Globe HD 5
Kijelző: 5 coll TFT LCD 65 ezer színű érintő kijelző, 800x480 pixel felbontás
CPU: SIRFatlas V AT550 500MHz
RAM 128MB
Memória: 4GB Nand Flash ROM
Bővítés: microSD, microSDHC (max. 16GB-ig)
Kommunikáció: USB, Bluetooth (DUN)
Op.rendszer: Microsoft WindowsCE 6.0
TMC Opcionális (soros porton)

Na most akkor mitől jobb tudású?
A proci sebessége egyforma. RAM mérete egyforma.
Szerintem a CNS-nél nem jól tüntették fel az oprendszert (adatok a netről származnak), mert azon már az újabb Microsoft WindowsCE 6.1 van.
Mintha a Wayteq nem tudná Bluetooth DUN módot. Hol van a Wayteq-en valódi soros port?
A memória meg mindkettőben 4GB. Vagy a Wayteq 4GB nagyobb, mint a CNS 4GB? :D

[ Szerkesztve ]

(#477) Rick4 válasza snowdog (#476) üzenetére


Rick4
félisten

Próbálj már meg egy kicsit korrekt lenni, és ha lehet akkor ne félmondat második felét idézz, hanem azt amit leírtam... Ha már a mondatom egyik felét bemásoltad, és választ is adtál rá, akkor én bemásolom a másik felét: amíg az adott pénzért mert ugye ezzel kezdődött. Tehát most akkor jöhetsz, melyik mennyi pénz? Én nem azt mondtam, hogy egyik jobbat ad a másiknál prociból, memóriából... Vagy tényleg ez lenne kiolvasható abból a mondatból?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#478) laszlohu válasza Rick4 (#477) üzenetére


laszlohu
addikt

Sziasztok!

Snowdog-nak igaza van. ő azon akadt fenn, hogy azt írtad, "nagyobb memóriát", mintha bármelyiknek is nagyobb lenne a memóriája. Mindkettőben azonosak a memória paraméterek.

(#479) Rick4 válasza laszlohu (#478) üzenetére


Rick4
félisten

Olvasd el azt amit írtam, úgy szól, hogy:
amíg az adott pénzért a Wayteq adja a jobb kijelzőt, jobb tudást, nagyobb memóriát.
És akkor legyen itt példának a két felhozott készülék árai az árgépről:
X950: [link] 20935Ft-tól
globe hd5: [link] 27862Ft-tól
Tehát ha vered magad itt a földhöz, akkor is az van, hogy ha navira 21 ezret akarsz szánni, akkor wayteq-ből vehetsz 5"-os 4GB memóriával szerelt 800X480-as kijelzős navit, cns-ből meg nem. Az totál lényegtelen, hogy szinte ugyanazokkal a paraméterekkel kapható cns-ből is navigációs készülék, mint wayteq-ből, senkit se érdekel, én se erről beszéltem. a 21 ezres ár mellé egy 27 ezres ár hol versenyképes, ha a paraméterek is 90%-ban megegyeznek? Sehol. Tényleg nem érthető amit leírok, és tényleg nekem kell elmagyarázni, hogy ez közepesen bonyolult mondatnak mi is a jelentése? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#480) Tompie válasza Rick4 (#479) üzenetére


Tompie
őstag

Te most akkor a sima x950-et hasonlítod össze a Globe HD-vel? A sima x950 az nem HD az x950 HD meg nem 21.

(#481) Rick4 válasza Tompie (#480) üzenetére


Rick4
félisten

Igazad van, az nem 21, hanem 23 ezres: [link], köszi, hogy szóltál.. Ettől függetlenül az állításom még mindig érvényes marad.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#482) Rick4 válasza Rick4 (#479) üzenetére


Rick4
félisten

Nos, alaposan utánajárva a dolgoknak, úgy néz ki, hogy a CNS Globe 5HD BT és FM képességekkel is meg van áldva, így más kissé másabb a helyzet, speedshopnál most 31890Ft, míg a Wayteq X950BT-HD ugyanott 26990Ft. Tehát ha szinte minden paraméter megegyezik, (pl a Wayteq-ben van fényszenzor, nekem ez általában 50%-on van, és szeretem is, hogy benne van, tehát nekem nem kell, hogy ultrafényes legyen a kijelző) akkor is plusz 4900Ft. Igaz, egy évvel több gari van rá. Itt egy jó összehasonlítás: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#483) DM43 válasza snowdog (#476) üzenetére


DM43
őstag

mert azon már az újabb Microsoft WindowsCE 6.1 van.
Helyesebben: WinCE 6.0 Core SP1

(#484) DM43 válasza Rick4 (#482) üzenetére


DM43
őstag

Jó hogy linkelted ezt az összehasonlítást. A fényszenzor kivételével miben is tud többet a Wayteq?
A CNS-ben újabb op.rendszer van, lehet vele Bluetooth DUN kapcsolaton keresztül netezni, HR kompatibilis a tartója, stb-stb-stb. És meg egy fontos dolog: folyamatos, ingyenes ROM támogatás. De a táblázat alapján mindenki el tudja dönteni, hogy melyik gép miben jobb.
De amúgy igazad van, mindenki olyan kütyüt vesz, amilyet akar :K

(#485) Tompie válasza Rick4 (#482) üzenetére


Tompie
őstag

Viszont nem csak a speedshop létezik a világon :)
Pl aqua WayteQ X950BT HD
CNS Globe HD
Itt mennyi is az árkülönbség? Ha jól számolok akkor 585Ft :D

Ui: senkit sem akarok meggyőzni CNS-ről csak lássuk tisztán az árakat :)

(#486) Rick4 válasza Tompie (#485) üzenetére


Rick4
félisten

Mondjuk ha a speedshopnál 27 ezres alatt van a Wayteq, akkor megint kit érdekel egy másik üzlet, ahol drágább a cucc.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#487) Rick4 válasza DM43 (#484) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor neked is leírom, miben tud többet:
az adott pénzért a Wayteq adja a jobb kijelzőt, jobb tudást, nagyobb memóriát.
Annyit is belekeverhetünk, hogy a nagyobb tudásból azok a paraméterek élvényesen, amik nekem fontosak. Kb ennyi. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#488) Tompie válasza Rick4 (#486) üzenetére


Tompie
őstag

De akkor meg is fordíthajuk a dolgot :) ha a CNS az qauanal 28.475Ft akkor kit érdekel, hogy a speedshopnál 31.890Ft :D

Amúgy még egy indok, hogy nem csak a speedshop létezik mert ha jobban szétnéz az ember akkor a wateq ott is drágának számít mivel ipon-nál 23.938Ft :D és a CNS-t még meg sem néztem biztos van ettől olcsóbb ára is mint az aqua :)

Amúgy még biztos lehetne ezt csűrni csavarni :)

Egy a lényeg, mindenki olyan készüléket vesz amilyet akar és ott ahol akarja :D

[ Szerkesztve ]

(#489) Tompie válasza Tompie (#488) üzenetére


Tompie
őstag

elnéztem az nem BT-s, a lényegen ez nem változtat :)

(#490) DM43 válasza Rick4 (#487) üzenetére


DM43
őstag

Én nem vitatkozni akartam veled (főleg nem győzködni), csak leírtam a száraz tényeket. Természetesen mindenki keressen a saját igényének és pénztárcájának megfelelő eszközt. Ez már a "kinek a pap, kinek a papné (vagy paplan)" kategória.

[ Szerkesztve ]

(#491) Tompie válasza DM43 (#490) üzenetére


Tompie
őstag

Ennyi :)

(#492) Rick4 válasza DM43 (#490) üzenetére


Rick4
félisten

Én is ezt mondom, ha nekem pl: a BT-on keresztüli netezés lett volna fontos, akkor ugye eleve nem veszek X950-est.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#493) Rick4 válasza Tompie (#489) üzenetére


Rick4
félisten

Ugye milyen egyszerű belekavarodni? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#494) sysrq


sysrq
őstag

Mindig olyan izgalmas mikor átjönnek a cns fanok hinteni az igét.
Pedig jó kis ketyere a 950. Még a HD-val sincs baj.
Meg lehet venni 850-est is, meg a Sygic sem akkora tré mint amennyire be van állítva, az aura meg kifejezetten alternatívája az NNG termékeknek.
Ha meg valaki warezol az ne itt sírdogáljon ha nem megy a program, (hanem ahonnan szerezte).
Ja! És ezt mint felhasználó írom nem mint leendő vásárló.
Remélem ezzel a szösszenettel kibasztam a biztosítékot a fanoknál, de tessék szépen nagyot nyelni, és átfáradni a saját topikba. Ha meg mindenképpen téríteni akartok azt lehet a Milyen GPS-t vegyek? részlegen. Mert ez olyan mint az ATI-nVidia vagy az AMD-Intel (értelmetlen) kötözködés.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#495) DM43 válasza sysrq (#494) üzenetére


DM43
őstag

Itt szó sincs fan-ságról, meg térítésről (a biztosíték ki...-ról meg pláne). Nekem van ilyen gépem is, meg olyan gépem is (lehet, hogy régebben mint neked). Csak a száraz tényeket közöltem.
De ha már olyan okos vagy: az aurát a felsorolt gépek melyikén futtatod? (mert a 990-t nem említetted)
És ne írd már elő nekem, hogy melyik topicot látogassam, egyenlőre (még) szólás szabadság van.

(#496) gipsztigris válasza sysrq (#494) üzenetére


gipsztigris
addikt

Úgy látszik, nekem csak akkor kell megszólalnom ha le kell, hogy ültesselek! :-) Lassan itt az idő, hogy ideadd az ellenőrződet, mert be kell írnom egy intőt!
Ne piszkálj senkit sem, mert egyszer azon kapod magad, hogy visszapiszkál valaki!
Üljlefiamegyes!

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#497) sysrq


sysrq
őstag

Az ifjú padavan még hiányzik.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#498) snowdog válasza sysrq (#494) üzenetére


snowdog
veterán

Ja! És ezt mint felhasználó írom nem mint leendő vásárló.

Nem térítettem senkit, leírtam hogy volt három különböző Wayteq gépem. Tulajdonképpen kettővel még elégedett is voltam, míg az egyik egy év egy hónap után el nem halt (pont lejárt a garancia, gép ment a kukába). Ez nem nyerte el a tetszésemet. Ezek után vettem egy CNS gépet. Ettől CNS fun lettem? :W

Miért érzem most is úgy, hogy inkább kereskedő, vagy Wayteq dolgozó lehetsz, mint egyszerű felhasználó? Talán mert már belefutottam pár ilyen hozzászólásba, aztán csak kiderült ki van a nick mögött? :D

(#499) DM43 válasza snowdog (#498) üzenetére


DM43
őstag

Érdekes, hogy a hsz-d után milyen csönd lett. Lehet, hogy beletrafáltál ... ? :DD

(#500) gipsztigris válasza DM43 (#499) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem érdemi mondanivalója nincsen a "barátunknak". Majd megint előkerül néhány nap múlva, és mond valami frappánsat aztán megint eltűnik. :K

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.