Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950

Hozzászólások

(#301) beller


beller
aktív tag

Sziasztok! Lecseréltem az IGO 8-at primora kártyán. A 8-as, a GPS ikonra 2x kattintva indult, a Primot sajnos nem tudom csak CE-ből indítani. Beállítások (ikon)-Explorer-MyDevice-SCMMC kártya-IGO Plus. Segítsetek, hogyan lehetne a GPS ikonnál kijelölni az utat, hogy a kártyán elindítsa a Primot. Előre is köszi.

(#302) SimonYana válasza dany27 (#299) üzenetére


SimonYana
addikt

Én tudok 24'600-ért.
Nem tudom mennyire jó ár , mert nem néztem hol mennyi!

® SimonYana ®

(#303) hoby36 válasza SimonYana (#302) üzenetére


hoby36
senior tag

Nekem holnap hozzák.Ez amúgy 1 jó ár.

A logikában semmi sem véletlen!

(#304) kiliti


kiliti
csendes tag

Bakker, ugyanannyiért adják most a 4 gigást a GoldenIt-nél, mint amennyiért a 2-est vettem nemrég :(

(#305) hoby36


hoby36
senior tag

Hellotok!Segítenétek térkép telepítésben?Hogyan kell erre feltelepíteni?
Egyáltalán a pc-n,hogyan láthatom a gps mappáit?

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#306) hoby36 válasza hoby36 (#305) üzenetére


hoby36
senior tag

Kártyával működik,de én a belső memóriába raknám a térképet.Ezt hogyan kell?

A logikában semmi sem véletlen!

(#307) orbitalion válasza hoby36 (#306) üzenetére


orbitalion
tag

Sygic térképet telepítenél? Ha nem akkor annak a tárgyalása itt kitiltással jár...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#308) hoby36 válasza orbitalion (#307) üzenetére


hoby36
senior tag

Igen.

A logikában semmi sem véletlen!

(#309) orbitalion válasza hoby36 (#308) üzenetére


orbitalion
tag

Szerintem csak fel kell másolnod a ResidentFlash-be, és beállítani a GPS indítómenüben az elérési útvonalat. A mappákat úgy látod, hogy az USB beállításban kiválasztod a Mass Storage módot, és felcsatlakoztatod az USB-re. Egy fájlkezelőben megjelenik, mint egy pendrive...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#310) hoby36 válasza orbitalion (#309) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszönöm!Sikerült a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#311) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

A napokban cseréltem le noname navimat egy wayteq X950-esre. Sajnos nálam is előfordul (mint azt már többen is jelezték), hogy a primo-nál, a gurjon skinben nem jeleníti meg az aktív műholdak számát. Nem tudom, min múlik, de van amikor kijelzi, hogy pl. 9-9 hold (ez be is ragad, mert nem változik), aztán egy kikapcsolás és bekapcsolás után már egyet sem lát, a kijelzőn 0-0 látható. Persze közben a navigáció működik rendesen. A GPS saját, belső műholdjelzője látja. Tudom, hogy ezekkel a készülékekkel másoknak is volt gondja, de nem emlékszem, hogy lenne rá valami megoldás. Ha valaki tudná, kérem jelezze.
Köszi

Zsolt (Wayteq X950)

(#312) BeregiZs válasza BeregiZs (#311) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi, de már máshonnan megkaptam a választ. :P

Zsolt (Wayteq X950)

(#313) Lonny válasza BeregiZs (#312) üzenetére


Lonny
csendes tag

No de mi a válasz? :Y

(#314) BeregiZs válasza Lonny (#313) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Ezt kellett beírnom a sys-be, és már gyönyörűen megjelentek a gurjon skin-ben az elérhető műholdak számai.

[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1
baud = 38400

Ráadásul úgy tűnik, valamivel gyorsabban talál rá a holdakra.

THX Stancy :R

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#315) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok a napokban kaptam én is egy X950-es navit és az lenne a kérdésem,hogy amikor leállitom a motort akkor az újboli inditásnál a navigáció nem indul hanem olyan kép fogad mintha szinkronizálnám a pc-vel.
Ilyenkor csak a navigációs program újra inditása oldja meg a dolgot és ez egy kicsit idegesitő.
Esetleg valakinek lenne erre ötlete?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#316) BeregiZs válasza barrasz (#315) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Próbáld meg ezt beírni a sys-be, hogy ne kapcsolja ki a navit, ha elveszed a tápot.

[interface]
shutdown_time=0

Zsolt (Wayteq X950)

(#317) barrasz válasza BeregiZs (#316) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a segítséget beírtam a sys-be és majd délután lesz a próba,remélem sikerült megoldani.
Más! Nekem is van olyan problémám,hogy a gps menüben nem látni a holdakat csak az egyéb adatokat,koordináták meg a többi.
Be írtam azt amit az előző hsz-ben írtál de az sem segít ugyan úgy nem mutatja holdakat.
Erre van valami ötleted?

(#318) BeregiZs válasza barrasz (#317) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Nem tudom, mi a gond, nekem egyből mutatta. Próbáld meg szabad ég alatt újra keresni (reset-elni) a műholdakat, esetleg még az is, hogy törlöd a save mappát, bár nálam erre nem volt szükség, de szokták ajánlani, ha a sys-t megváltoztatjuk.

Zsolt (Wayteq X950)

(#319) Loituma69 válasza dany27 (#299) üzenetére


Loituma69
őstag

media markt 2500ft

(#320) Loituma69


Loituma69
őstag

820BT 11 hónapig használtam rendszeresen, tökéletesen működött, Most X950 használok 2 hete és ezidáig még tökéletesebb mint a 820bt volt! Csak ajánlani tudom. Ennyi pénzért még csak hasonló sincs a piacon! Hp, Mio, Navman meg se közelíti a wayteq-t.

(#321) barrasz válasza BeregiZs (#318) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm a műholdakat már látszanak de még mindig kikapcsol ha inditom az autót.
Ha nem nagy kérés akkor meg tudnád adni az egész sys fájlt amit használsz?
Előre is köszönöm.

(#322) BeregiZs válasza barrasz (#321) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Szívesen megadom, de hidd el nincs benne más, csak amit írtam. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én most cseréltem le a navimat, és ennél még nem próbáltam meg, mert nem töltöttem a kocsi töltőjéről. Az előző pedig rendesen működött ezzel a bejegyzéssel. Ha majd kipróbálom, írok az eredményről.

[ Szerkesztve ]

Zsolt (Wayteq X950)

(#323) barrasz válasza BeregiZs (#322) üzenetére


barrasz
aktív tag

Kösz akkor várom a tapasztlatokat.

(#324) BeregiZs válasza barrasz (#323) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Szia!

Más csatornáról származó infóm szerint a primohoz ez a sys bejegyzés kell a megfelelő működéshez.

[shutdown_time]
interface=0

Próbáld ki, és jelezz, hogy működik-e.

Zsolt (Wayteq X950)

(#325) BeregiZs válasza barrasz (#323) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Hú bocsi, csak most olvastam el pontosan, amit írtál! Neked az indításnál van problémád, nem a leállításnál. "Nyugodj meg", most próbáltam ki én is, nekem is ugyan ezt produkálja az új X950-esem. Sajnos ennek megoldását még én sem tudom, ezért csatlakozom hozzád, és várom tapasztaltabb fórumozóink építő segítségét! :F :(

Zsolt (Wayteq X950)

(#326) BeregiZs


BeregiZs
csendes tag

Próbálgattam egy kicsit az előző írásaimban tanácsolt beírásokat.
Tapasztalatok:
a GPS bejegyzésnél a baud értéket inkább 57600-ra kell állítani. Ezt a save mappában található system.ini-ből olvastam ki. E szerint így néz ki a sys-ben.

[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1
baud = 57600

Ha azt akarjuk, hogy ne kapcsoljon ki a töltés elvételekor, akkor ezt kellett beírnom

[interface]
shutdown_time=0

Erre a beállításra nem reagált, ugyanúgy kikapcsolt 10 mp múlva

[shutdown_time]
interface=0

És végül amit Berrasz már nagyon vár!
Nekem úgy sikerült a töltés bekapcsolásakor jelenkező adatátviteli jelzést megszűntetni, hogy a készülék beállításban található USB kapcsolat tipusát átállítottam activesync-re. Szerintem ez így akkor is gáz, hogy a CE nem tud különbséget tenni a két kapcsolódási tipustól (áram v. PC). Az előző noname pna-n nem volt ilyen gond.
Ha esetleg valaki tudja a korrekt megoldást, jelezze!!! :K

Zsolt (Wayteq X950)

(#327) DM43 válasza BeregiZs (#324) üzenetére


DM43
őstag

Ez az első Primo-ra volt igaz. Az 1.1-hez (ugyanúgy mint az igo-khoz) az
[interface]
shutdown_time=0
bejegyzésre van szükség (vagy egy megfelelő skinre, amiben ezt állítani lehet)

(#328) barrasz válasza BeregiZs (#326) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm szépen akkor neked is hasonló problémával kellett szembenézned.
Ugyan most dolgozom de reggel kipróbálom,hogy átállitom az usb kapcsolatott AC-re.
Kiváncsi leszek de ez elég rossz dolg az X820-as nem csinálta ezt.
Ha ez a probléma megoldodik akkor jön DM43 kolléga SI-je remélem azt elfogadja a készülék.

(#329) BeregiZs válasza DM43 (#327) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Gurjon 2.16-ot használok. Abban nem rémlik ilyesmi. Vagy tévedek? :F

Zsolt (Wayteq X950)

(#330) Tim72 válasza BeregiZs (#326) üzenetére


Tim72
tag

Nekem nem vol ilyen gondom, de ha a TMC be volt kötve, a számítógépel sem kommunikál.
-> próbáld meg TMC-vel. Úgy is kommunikálni akar a töltővel?

(#331) BeregiZs válasza Tim72 (#330) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Sajnos egyelőre nincs TMC antennám, de ha majd veszek, megírom neked az eredményt. Én akkor is érdekesnek tartom, hogy ilyen alap problémával kűzd a szoftver, de hát nem lehet minden tökéletes, nem?! :P

Zsolt (Wayteq X950)

(#332) DM43 válasza BeregiZs (#329) üzenetére


DM43
őstag

Hogy az eredeti Gurjonban benne van-e, azt nem tudom (gyanítom, hogy igen). Viszont, hogy abban, amit az eredetiből ST3 barátom csinált, abban biztos (a megérkezés beállításai menüpontban)

(#333) barrasz


barrasz
aktív tag

Sziasztok!
Na végre sikerült rendesen működésre birni a készüléket BeregiZs fórumtárs hasznos észrevételei alapján,és igy már tökéletesen működik és a táp lecsatlakoztatásakor sem lép ki a navigációs programból.
Igaz,hogy a jővő héten lesz a hosszabb próba de eddig úgy nézz ki,hogy a javaslatok beválnak.
Köszönöm az eddigi segítséget.
DM43-nak: Az álltalad készitett SI felrakása után meg lehet majd változtatni az inditó képernyőt,hogy ne látszanak a játékok ikonjai?

(#334) DM43 válasza barrasz (#333) üzenetére


DM43
őstag

Az álltalad készitett SI felrakása után meg lehet majd változtatni az inditó képernyőt,hogy ne látszanak a játékok ikonjai?

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell :)

Legegyszerűbb, ha az ini file-kban kitörlöd (kikommentezed) a játékokra vonatkozó dolgokat.
Melyik verziót használod? Megcsinálom neked szívesen!

(#335) nzoli2 válasza BeregiZs (#326) üzenetére


nzoli2
tag

X950 GPS
Port=1
Baud= 38400
most csináltam egy automata keresést.
:N

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#336) BeregiZs válasza nzoli2 (#335) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Ez jó!!! Én is ezzel az értékkel írtam be legelőször. A save mappában található system ini file-ben pedig az 57600-as érték szerepelt. Ezért írtam át a sys-ben is. Egyébként nem tudom mennyit számít, de nagy különbséget nem vettem észre. Gondolom Te az iGO8-al nézted meg. Az ezt az adatot adta meg?

Zsolt (Wayteq X950)

(#337) barrasz válasza DM43 (#334) üzenetére


barrasz
aktív tag

Szia!
AZ X820-as készülékemen a 6.1-es Si-t használtam de a 6.4 is biztos klasz de ahol néztem ott azt irja,hogy az oldal megszünt de persze meg fogom keresni.
Az igazság az,hogy valami olyasmit szeretnék mint a mostanában megjelenő CNS globe HD inditó képernyője,persze több navi program inditását lehessen elérni és a többi egy egy mappában lenne.
Már én is gondolkodtam,hogy el kellene merülni a készités rejtelmeibe de lehet,hogy a tudásom még nem elég hozzá.

(#338) DM43 válasza barrasz (#337) üzenetére


DM43
őstag

Regisztrálj ide, itt az enyémen kívül még jó párat találsz.

A 6.1-ben (meg az azóta készültekben) a mobilenavigator\ini\480x272-es mappában levő ini file-okban (a games-ekben nyilván nem kell) a 47. sor környékén van a baloldali játék gomb megjelenítése. Ha a BITMAPBUTTON-tól a ShutDownAnimation-ig törlöd a sorokat (vagy csak ;-vel kikommentezed) akkor nem lesz játék lehetőség.

(#339) barrasz válasza DM43 (#338) üzenetére


barrasz
aktív tag

Köszönöm az információt nagyon jó oldal sok lehetőséggel csak ilyenkor a bőség zavara miatt nehéz dönteni de mindegyik munka nagyon szép és ötletes.
Az ember nem is gondolja,hogy egy navit igy fel lehet dobni.
Köszönöm.

(#340) Loituma69 válasza BeregiZs (#326) üzenetére


Loituma69
őstag

38400 nem 57600

(#341) suto2


suto2
csendes tag

Sziasztok!

Még új tulaj vagyok, eddig nem volt PNA-m. A melegedéséről, szellőzéséről érdeklődnék. Elromlott az mp3 lejátszóm, és ideiglenesen ezt használnám. Van hátul az a kis szellőző lyukacska, de gondolom az inkább a hangszórónak van.
Mi történne, ha pl. belső zsebbe raknám? Túlmelegedne mert nem tudna szellőzni? Gondolom cooler nincs benne, csak valami passzív hűtés. Vagy abszolút nem kell ilyenekkel foglalkozni és nyugodtan tehetem akár hova?

Köszi a válaszokat!

(#342) BeregiZs válasza Loituma69 (#340) üzenetére


BeregiZs
csendes tag

Köszi az infot! Egyébként más fórumokon is megoszlottak a vélemények a két érték között.

Pl.itt: http://sympda.info/forum/viewthread.php?thread_id=402&pid=3834

Milyen probléma lehet belőle, ha nem 38400-at írok be? :F

Zsolt (Wayteq X950)

(#343) Loituma69 válasza BeregiZs (#342) üzenetére


Loituma69
őstag

Ha te keresteted a készülékeddel a gps vevőt akkor mindig 38400 talál tehát nagy valószínüséggl ez a jó érték vagyis az optimális!

(#344) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok.

Valaki meg tud adni olyan elérhetőséget ahol lehet találni ingyenes PDF olvasó ami jó erre?
Próbáltam a Foxit-readerrel, azal megy is az 5.0ás verzióval, csak az unregistered rész azér zavar.

Köszönöm a segítséget

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#345) chatran


chatran
őstag

Sziasztok!

Tegnap elindítottam a Primo-t, de nem talált műholdakat, 20 perc várakozás után sem. Csak a Gps keresése villogott a bal felső sarokban. Erre rábökve 0 műholdat mutatott. A főmenüben az antenna jelnél mindhárom pötty fullon volt. Próbáltam kilépni a Primoból, belépni újraindítani a PNA-t, de semmi. A wayteq menüjében a GPS-nél viszont tökéletesen látta a műholdakat. Aztán nyomtam a Primo menüjében egy gyári beállítások visszaállítását, ez megoldott a problémát megtalálta a műholdakat, de így az összes beállításomnak annyi lett és a mentett útvonalaimat is kitörölte.
A sys.txt-ben ez van:
[gps]
protocol = "NMEA"
set_messages=0
port = 1
baud = 38400

Mi lehet a probléma? Létezik a Primonak olyan reset-je, ami nem törli a mentett útvonalakat?

[ Szerkesztve ]

(#346) Fan29


Fan29
csendes tag

DM 43 fórumtársunk által készített SI felületről lenne szó, amely elkészítését ezúton is köszönöm neki...
Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy az ikon képét tartalmazó *.ico file helyett mozgó ikon képet (pl.:*.ani;*.gif) lehetne megadni. Én próbáltam, de az SI elszáll hibaüzenettel. Valaki esetleg tudna valami okosat?! Előre is kösz minden segítséget. :R

(#347) Fan29 válasza suto2 (#341) üzenetére


Fan29
csendes tag

Mi történne, ha pl. belső zsebbe raknám? Túlmelegedne mert nem tudna szellőzni? Gondolom cooler nincs benne, csak valami passzív hűtés. Vagy abszolút nem kell ilyenekkel foglalkozni és nyugodtan tehetem akár hova?

Bárhova teheted, biztos, hogy semmi baja nem lesz. Az általad megjelölt nyílás az valóban nem a hűtést szolgálja. A jelenlegi navik melegedésének a hűtését, csak a hűtőbordaként használt lemezek végzik (ez elég nekik).

[ Szerkesztve ]

(#348) m.jeno válasza chatran (#345) üzenetére


m.jeno
senior tag

A végéről kezdem, olyan reset nem létezik, ami ne törölné a mentett utvonalakat, ha a reset alatt a save mappa törlését érted, mert ezek ott kerülnek letárolásra, - a sima hardverreset ezt nem távolíthatja el - tehát mentsd el a sava mappát törlés előtt, és abból ha kell késbőbb vissza tudod álítani a mentett útvonalaidat.
A gps vételel kapcsoltaosan, első körben megnézném, hogy a sava mappa alatt lévő gps beállítások egyeznek-é a sys.txt alatti beállításokkal, a save mappában található beállításokat, a mappa létrehozásakor a program szedi össze, ezt a sys.txt-ben lévő paraméterezéssel írod felül, ha nem egyezik a kettő, akkor el kellene döntened, hogy melyik lehet a jó, ezért én törölném a save mappát - az ajánlott mentés után - majd kiszednén a sys.txt-ből a gps-re vonatkozó beállításokat és ujra setupoltatnám a készüléket.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#349) DM43 válasza Fan29 (#346) üzenetére


DM43
őstag

Ha sikerül megoldanod, akkor számolj be róla! :D

Tudomásom szerint maga a keretprogram nem támogatja az animált dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#350) Fan29 válasza DM43 (#349) üzenetére


Fan29
csendes tag

Tudomásom szerint maga a keretprogram nem támogatja az animált dolgokat.

Értelek. Utána nézek fórumokon, és ha tudok valamit, mindenképp leírom itt is. Egyébként ha valaki önállóan egy ilyen si felületet szeretne magának "írni", milyen tudás, ami nélkül ezt el se kezdje? Mert persze úgy könnyű, hogy elveszem másét, és módosítom az ini filéket, esetleg az ikonokat, és azt mondom az enyém! Én szeretnék egy sajátot, de nem tudom honnan induljak. Például a JavaScript program nyelv ismerete kell hozzá? Olyan jó lenne, ha valaki csak a kezdő irányt megmutatná.
Ha viszont valakinek PNA-s elektromos (töltés, HF erősítés stb.) problémája adódna, keressen meg, ha tudok segítek.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.