Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950

Hozzászólások

(#251) m.jeno válasza Tim72 (#249) üzenetére


m.jeno
senior tag

Miért is nem az, van de mégsincs, vagy mi van, vagy hol van, vagy akkor miért is nem müxik? :Y

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#252) BullZeye válasza orbitalion (#248) üzenetére


BullZeye
veterán

Na jó, érdemes elolvasni, hogy mást mát ír, és mire reagál, mielőtt mondunk valamit.

Senki se beszélt az x990ről.

(#240) glutamin
PA02-5002 :R :R :R
Na egy ilyenért már én is cserélném a mostanit.

(#241) BullZeye válasza glutamin (#240) üzenetére
x950-hez képest jobban akadnának a navi programok, talán még a filmek is :) nekem ez nem kéne. Belseje ugyanaz mint X920-nak :) nagyobb képernyő viszont jóval nagyobb memóriát és procit követel meg.

(#242) glutamin válasza BullZeye (#241) üzenetére
Remélem mielőbb jönnek a WiFi-s változatok is. Amikor a 920-ast vettem, akkor úgy gondoltam, hogy jó pár évig nem lesz érdemi fejlődés, ami miatt cserélnék, de lehet hamarabb eljön ez az idő.
Azért filmnézéshez is bizony jobban jönne egy nagyobb kijelző, mondjuk 7"-os. Azon a 800*480-as felbontás is megfelelő lenne.

(#245) BullZeye válasza glutamin (#242) üzenetére
Hajadra kenheted a nagyobb felbontást, ha akad rajta a film, már pedig egy 800x480as film azon a készüléken 500mhzes procival bizony akadna.
Egyenlőre x950bt jöjjön ki, én azt veszek, x990 bizony nagyon jó lesz, de árról nem tudni semmit, arról sem, hogy memóriát növelnének e benne, ha meg nem, akkor ekkora felbontás megint kínlódás lesz. Abban nem lesz ugyanúgy wifi se semmi érdemleges. Úgyhogy sztem jövőre jönnek csak wifivel szerelt gps-ek. de ez még mindig csak GPS/PNA, nem PDA.

Itt te valahogy belekeverted az x990-et holott eddig nem is arról besézltem, csak megemlítettem, hogy tényleg jó lesz, de nem olyan lesz amilyen neki kell -.- x990ről annyit írtam, hogy ha marad 128 mb memória, akkor ekkora felbontásnál nem lesz olyan hatásos, és azt, hogy nagyobb felbontás (PA02-5002) ugyanakkora procival/memóriával bizony lassabban fogja futtatni a navi programokat, ebbe köss bele akkor, hogy ez miért hülyeség, és merre kéne tájékozódnom, ahol mást mondanak O.o

Naszóval erről ennyit....

3D gyorsítást pedig arra szokták mondani, ha külön grafikus chip szolgál rá, itt nem erről van szó, hanem csak a processzor számolja le azokat, amiket ugyanúgy leszámol az 500MHzes változat is. :\ így részemről akkora sallang szöveg mint a TMC ready.

(#253) orbitalion válasza BullZeye (#252) üzenetére


orbitalion
tag

"Senki se beszélt az x990ről."
Pedig arról beszéltünk, az x950.ben nincs is 800x480 és 3D sem!

"3D gyorsítást pedig arra szokták mondani, ha külön grafikus chip szolgál rá"
Pontosan.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#254) BullZeye válasza orbitalion (#253) üzenetére


BullZeye
veterán

PA02-5002

CPU Sirf Atlas-IV, CPU 500MHz
RAM 128 MB DDR-I
Resolution 800*480 pixels.
WiFi Built-in
GSM(GPRS)/TD-SCDMAWCDMA Antenna Built-in

Melyik része hasonlít az x990hez? Vagy mely része volt, amelyikkel utaltam arra, hogy az x990-ről beszélek?

[ Szerkesztve ]

(#255) orbitalion válasza BullZeye (#254) üzenetére


orbitalion
tag

Idézet tőled:
"x990 bizony nagyon jó lesz, de árról nem tudni semmit, arról sem, hogy memóriát növelnének e benne, ha meg nem, akkor ekkora felbontás megint kínlódás lesz."
aztán:
"Haverom szerint ez a 3D gyorsító kb akkora marketing szöveg, mint a TMC READY."

De ha ez neked annyira fontos, legyen neked igazad, mert én nem fogok itt szótisztázásokba kezdeni értelmetlen dolgok miatt. Én lezártam a kérdést.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#256) BullZeye válasza orbitalion (#255) üzenetére


BullZeye
veterán

Érdemes tájékozódni, mielőtt mondunk valamit. Az x990 600MHz-es procival jön ki. A memória kérdésben igazad van. A hardveres gyorsító konkrét dolog, de van egy buktatója, íme:
Hol írtam, hogy x990-ben nem 600mhzes proci van?

3D gyorsító annyira marketing sallang, mint a Dual Core processzor az x920BT-ben, vagy ott ténylegesen 2db 500MHzes mag ketyeg benne? :) Erősen kétlem. Ha lesz benne egy külön grafikus chip, ami csak 3Dért felel, akkor valóban az, addig hívhatják akár burgonya extrudátornak, attól még a processzor végzi azokat a műveleteket.

Amiket írtam azt a WiFis 800x480as készülékre írtam, egyértelműen kiemeltem a szövegrészleteket amikre reagáltam. az 500Mhz, 128mb ram, és annyit írtam, hogy x950-hez képest LASSABB lesz, mert majd 4x nagyobb felbontás, ugyanazzal a belsővel (+wifi,+gsm).

(#257) orbitalion válasza BullZeye (#256) üzenetére


orbitalion
tag

Befejeznéd?

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#258) Tim72 válasza m.jeno (#251) üzenetére


Tim72
tag

Vas nem tudja. Program (ami el van rejtve) tudná, ha a vas tudná. Még mindíg korrektebb mint a fordítottja (amire nem kevés példa van).

(#259) Fotozgato


Fotozgato
tag

Sziasztok!

Omnia telefonomat simán látom Win7 alatt a MyMobiler1.25-tel.

Sajnos az x950-el nem bírtam összehozni, pedig fontos lenne.

Van valamilyen megoldás?

Nem fut WinCE alatt?
 

Ezzel is próbálkoztam:

http://www.pcworld.com/downloads/file/fid,76385-order,3/reviews.html
Siker: 0

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#260) orbitalion válasza Fotozgato (#259) üzenetére


orbitalion
tag

ActiveSynk módban próbálod? Mit szeretnél elérni az x950-en?

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#261) glutamin válasza BullZeye (#256) üzenetére


glutamin
őstag

A 920-asban egy tokban van a központi CPU meg a GPS vevő, ha jól tudom. Ettől 2-magos:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#262) DMG


DMG
senior tag

Ami a felbontás kérdést illeti, egy 800x600 as felbontásnál egy ekkora képernyőn, hogy tudnánk gépelni, annyival lenne ugyanis kisebb a Windows billentyűzete a képernyőn. :DDD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#263) WindyJoe válasza orbitalion (#228) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Ezt csak azért írod, mert nem láttál még ezek szerint 800×480-as fölbontású 4,3"-os kijelzőt...
Tűéles kép, teljesen olvasható.
riGO-hoz tényleg fölösleges, 1 méterről nem fogod megkülönböztetni vezetés közben, hogy 800×480, vagy 480×272, de pl böngészéshez, alkalmazásokhoz és főleg navitelhez (kirándulni) nagyon jól jön a 3× több pixel.
Ja navitel... indított már el valaki ezen a nyomi CE6-on új navitelt? (:
Arról meg még nem is volt szó, hogy egy 5 éves HP, miért van jobban fölszerelve, mint egy 920-as? Miért nem merül az akkuja készenlétben, míg egy 920-as 1 hét alatt 20%-ot veszt a töltöttségéből?

A skin téren viszont igazad van sajnos, de ez is pusztán azért van, mert a PNA-k kb 70%-a ilyen felbontású...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#264) orbitalion válasza WindyJoe (#263) üzenetére


orbitalion
tag

Összevetve mindent, ki lehet mondani, hogy ha van benne Wifi, azaz lehet netezni vele normálisan, akkor érdemes a 800x480, egyébként nem kimondottan éri meg a felárat.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#265) BullZeye válasza orbitalion (#264) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha Wayteq kijönne egy 6"-7", WiFi-s, 800x480as PNA-val. Arra beneveznék én is :D de 5"nál...
Ilyen tervük nincs? :D Bár még a 950bt-t se sikerült "időre" forgalomba helyezniük...

(#263) WindyJoe
Egy 5 éves HP sejtésem szerint nem 20-28k volt :\ a készenlét dolog meg sok minden miatt lehet. Más fajta processzor pl, aminek kell folyamatosan egy kevés craft, hogy elindítsa készenlétből a dolgokat. Gondolom egy ROM hackel lehetne állítgatni rajta. De most komolyan ha 1 hétig nem használod, miért nem kapcsolod ki inkább?
Cserében gyorsabb és ár/értékben még mindig a WayteQ-ek a legjobbak. Nem nézegettem mostanában, de azt már néztem, hogy azonos tudásban a márkásabbak sokkal sokkal drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#266) BullZeye válasza BullZeye (#265) üzenetére


BullZeye
veterán

Franc, kifutottam mod időből, de az Androidos verzióról tud valaki valamit? Mikor lesz, és a "hagyományos" WinCE-s változatokra később rá lehet buherálni, ugye? Hisz ugyanaz lesz a hardver, ennyi miatt csak nem cserélnek benne semmit ....

Viszont akkor gondolom speciális Androidos változatú navigációs szoftver kell majd ... DE így legalább lehet IGO legálisan rajta nem? Van abból Androidos, jól emléxem, ugye? :S

(#267) milszab


milszab
senior tag

nem lehet valahogy elérni a vezérlőpultot? Jobbegérgomb-tulajdonságokra nemhoz be semmit! 920-on legalább az megvolt...

(#268) tjb007 válasza BullZeye (#266) üzenetére


tjb007
nagyúr

Majd ha kapható lesz önállóan akkor lesz Androidra legálisan iGO.

A kijelzőt azt mindenképp cserélniük kell mert az Android csak a következő felbontásokat támogatja: 240x320, 240x400, 240x432, 320x480, 480x800, 480x854

[ Szerkesztve ]

(#269) housejoy


housejoy
tag

üdv mindenkinek !

valaki megtudná mondani hogy a wayteq x850 és x950-be lelehet e cserélni az indító boot képet?(az autós képre gondolok). a régi módszerek nemmennek ami jóvolt x820+x920-ra :(

(#270) The Man


The Man
csendes tag

Sziasztok.Tegnap vettem egy x950-est.Tetszik a 770bt-után határozottan gyors.Ujratrvezéskor nagyon észrevehető a sebességbeli javulás.De akad vele egy kis gondom.A videó lejátszás.Nem tudom mind ezt produkálja-e,de az enyém elég vacakul játszik le bármilyen videót.Lehet az avi,divx,xvid...konvertálva 480×272 512kbs,20-15fps...mindegy.A kamera mozgásoknál zavaróan lépteti a képet,mintha kihagyna képkockákat.Valaki másnál is előfordul,vagy én fogtam csak ki?Mellesleg az n770-nem problémázott ugyanezekkel a videóbeállításokkal.

(#271) Fotozgato válasza orbitalion (#260) üzenetére


Fotozgato
tag

>ActiveSynk módban próbálod?

Természetesen azzal csináltam, nem USB módban.

>Mit szeretnél elérni az x950-en?

Azt, hogy ki tudjam vetíteni az x950 képernyőjét projektorral egy vetítővászonra nagy méretben.
De a saját monitoromon sem jelenik meg a PDA képe.

WinCE-ben települt a MyMobiler, elindítom a PDA-ról a MyMobile-t, de semmi eredmény.
Total Commanderrel látom a PDA meghajtóit, mappáit, fájlait, tehát él a kapcsolat.

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#272) orbitalion válasza Fotozgato (#271) üzenetére


orbitalion
tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de mintha találkoztam volna x920 esetében egy olyan programmal, amivel rá lehetett csatlakozni és a PC-n megjelent a felület és egérrel lehetett kezelni a PNA-t. De csak ennyi van meg, és nem emlékszem hol, talán a gpsforumon. Ha ráakadok belinkelem...

>Természetesen azzal csináltam, nem USB módban.

Csak pontosítok, hogy mindketttő USB mód. Az egyik az AS a másik a Mass Storage. Ez utóbbi felel meg a PenDrive-ok által használt módnak.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#273) Tim72 válasza The Man (#270) üzenetére


Tim72
tag

Nekem nincs bajom. HD-t nem próbáltam, de egyéb meglepően jól futott. (nem kódoltam semmit sem át) persze néha meg-meg akadt egy kicsit, de élvezhető volt (már amennyire a kis képernyőn lehet / felbontásban)

(#274) milszab válasza The Man (#270) üzenetére


milszab
senior tag

Én csak 1 picit veszem észre, ha mondjuk folyamatosan megy a kamera és valami tájat mutat! Mer ha mozgás van a képen nagyon nemvenni észre...

(#275) The Man


The Man
csendes tag

Akkor én lehet kifogtam.Nekem is kameramozgásoknál látszik nagyon,legyen szó bármilyen filmről.Kipróbáltam feltettem egy másik videólejátszót,win ce-ről indítottam a filmet és azzal gyönyörűen megy minden.Csak a gyárival nem.Lehet holnap beviszem hátha kilehet cseréltetni..Esetleg valaki jó megoldást a win ce ből való kilépésre a reset-gombon kívül?

(#276) Tim72 válasza The Man (#275) üzenetére


Tim72
tag

GPS icon? :) (igaz ez újraindítja)

\residentflash2\yfapp\iphoneshell\iphoneshell.exe - elindítja a shell-t. Az 1. program elindítása után a taskbar is eltűnik. Utána a setting / explorer gyakorlatilag kilép a shell-ből.

Wince felületen szerintem még hasznos apróságok a \residentflash2\yfapp\poweroff.exe és az USBconnect.exe (ezt elindítva a számítógép látni fogja wince felület esetén is usb-drive ként. (nekem ha wince-ben vagyok nem indul el a kommunikáció magától hiába dugom a számítógépre)

Én ezeket a programokat kitettem shortcut-ként .(No nem a desktopra)

(#277) The Man válasza Tim72 (#276) üzenetére


The Man
csendes tag

Köszi a segítséget.Nekem sem látja a gép ha win ce-n van.Elöször ma rákérdezek az üzletben ahol vettem h.ez a videólejátszás normális-e,megnézem egy másik ilyen vas is ezt csinálja-e.
remélem ha ennek van valami baja kicserélik. :F No majd estére kiderül.majd megírom mi lett a végeredmény.

(#278) BullZeye válasza orbitalion (#272) üzenetére


BullZeye
veterán

Ezek szerint lehetne GPS-t külsö GPS vevőként használni laptophoz is?

(#279) Tim72 válasza BullZeye (#278) üzenetére


Tim72
tag

Rendkívül hasznos lenne! :))

(#280) Clemi


Clemi
veterán

Lehet, hogy nagyon hülye kérdés, de feltehető vajon az x950-re egy W7 mobile, vagy mi?

(#281) orbitalion válasza Clemi (#280) üzenetére


orbitalion
tag

Nagy valószínűséggel, nem.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#282) tjb007 válasza Clemi (#280) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem.
Mellesleg nem Windows Mobile 7 hanem Windows Phone 7 a neve, a nevéből már lehet következtetni, hogy miken lesz elérhető.

(#283) BullZeye válasza tjb007 (#282) üzenetére


BullZeye
veterán

http://www.windowsmobile7.com/release-date/comment-page-1#comment-12271

Fölös fenn akadni ezen szerintem. PDA-kra ugyanúgy lesz WM7 mint telefonokra :\

Ne feledd, hogy a GSM része egy PDAnak kb olyan szolgáltatása mint a WIFI.

Tipikus kutya-eb szójáték esete. És nem emiatt nem lesz erre, hanem mert ezek a Windows Mobile OS-ek hardver specifikusak. Azaz a Wayteq kell hozzá, hogy ők csináljanak hozzá olyan ROM-ot (benne minden hardverhez driver), amit később rárakhatnál. Amit ők nem fognak megtenni, mert bár nem látok bele a dolgokba, de feltételezem új szerződést kéne kötniük a Microsoft-tal, hogy CE helyett egy komplexebb OS-t rakhassanak rá. Hisz a WinCE egy butított mása a WM-nak. Ezt arra tudnám hasonlítani mint laptopoknál alapból adnak hozzá OS-t, ők (majd később te az árban) fizetnek érte. Ha WM lenne rajta, akkor lehet nem 30k lenne, hanem 40k.

Az más tészta, hogy ha eléggé közkedvelt PNA lesz a WayteQ a késöbbiekben talán felfedezi magának egy ügyes emberke, aki aztán forraszt rá egy WM7 ROM-ot.

(#284) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok.
nem tudom, hogy ez csak nálam van-e így, vagy másnál is,de nekem azt csinálja, ha navigációból csak készenlétbe teszem utána nem találja a navigáció a műholdokat, de a beépített GPS tesztelője is csak egy teljes kikapcsolás után talál magára. Egyébként gyorsan pozicionál, bár fényereje lehetne nagyobb nappal. Az pozitív viszont, hogy éjszakai módban nem világit annyira a legkisebb fényerőnél sem, mint az IconX.
Játékokat még lehet rá tölteni?
Illetve a Win6 CEre hol lehet még találni programokat? (legálisakra gondolok)

köszi

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#285) tjb007 válasza BullZeye (#283) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezek azok a minimum feltételek amik a WP7 futtatásához szükségesek:

-kapacitív, 4 pontos multi-touch kijelző WVGA felbontással
-1 GHz ARM v7 vagy ennél jobb processzor
-DirectX9 rendering-capable GPU
-256MB RAM legkevesebb 8GB belső memóriával
-gyorsulásérzékelő iránytűvel, fényérzékelő, elfordulásérzékelő és A-GPS
-5 MP -es kamera villanóval
-FM rádió tuner
-6 dedikált hardveres gomb

Szóval nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy nem lesz.
Ha véletlen lenne az sem a 30.000 Ft -os kategória lenne hanem a 130.000 ft -os kategória.

[ Szerkesztve ]

(#286) WindyJoe válasza BullZeye (#265) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

24, de jobban föl van szerelve, mint a 920-as... jobban megéri 5 éves HP-t venni, mint 920-ast (2 GB belső+2GB kártya, legális IGO (oks régi, de akkor is... (: ), sirf TITAN proc, 128 RAM, 800×480, BT, cserélhető akku (kb 4 órát bír így 5 évesen))
A 920-ra írtam, hogy merül, mert szarul van megtervezve, a proci nem hinném, hogy eszi a kraftot, inkább a memória, az van folyamatosan áram alatt. Ezen nem tudsz ROM-hackel állítani... (: Minek kapcsoljam ki, mikor ez készenlétben sem merül? :P
Cserében sem gyorsabb, és ár érték arányban simán leveri a 920-at, de még az n800-at is, ha nincs életbevágó szüksége az embernek wifi-re...
A hasonló tudású márkásabbak drágábbak, viszont cserébe normálisan vannak összerakva, nem pedig 5-ből 4-nek valami baja van, aztán a szervizről meg ne is beszéljünk, ennél még a mistral-os garanciális ügyintézés is jobb volt... :U

Lehet csak a 920-as volt elcseszett széria, de 2-ből 2 xarba belefutottam...
Talán 3-4 év múlva, ha GHz körüli procik lesznek a PNA-kba, akkor kipróbálok egy Wayteq-t (ha lesz még... (: ), de addig ez bőven jó...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#287) BullZeye válasza WindyJoe (#286) üzenetére


BullZeye
veterán

Melyik HP amiről te beszélsz? Most már tényleg érdekel.

Most rákerestem google-ben, hogy milyen HP GPSek vannak, IPAQ 316-ot dobta ki ez 3 éves, 4.3"-os 800x480.

Ez most 75k azaz 3db x920bt-t lehet belőle venni majdnem. Az x920bt pedig kb 1 éves termék, kettő között 2 év különbség van, és 50 ezer forint majdnem.

Elhiszem, hogy a 3x annyiba kerülő kütyü jobb, ez logikus is, attól még inkább megveszem az olcsóbbat némi kompromisszummal. De ezek után az ár/érték arányról nem igazán tudok nyilatkozni. 3x drágább, szerinted 3x jobb is? Mert akkor lennének 1 helyen ár/érték arányban.

És az x920bt-nél nem 5ből 4nek volt baja, hanem egy komplett széria szar volt :D és mindnek ugyanaz volt a kehéje, és más hibája nem volt. Amit undorító módon a szervíz tagad, de ettől még ne a készüléket szidd, hanem a magyar "forgalmazót".

x950 pedig egyenlőre hibátlan, senki se panaszkodott semmilyen hibával úgy tudom. Remélhetőleg az x950bt is ilyen lesz. Az pedig navigálás közben gyorsabb mint a 3 éves 75k-s HP :\ végtére van egy +250Mhzes mag. És akkor még jön az x990, ami ugyanúgy 600Mhzes lesz, és +300MHzes DSP, de erről ugye semmit nem tudunk, mmint az áráról. De kétlem, hogy drágább lenne mint 75k.

(#288) tr4nc3


tr4nc3
tag

Sziasztok!

Sikerült valakinek találni jól müködő PDF olvasó programot az x950-eshez? :)

[ Szerkesztve ]

(#289) orbitalion válasza tr4nc3 (#288) üzenetére


orbitalion
tag

FoxitReader egyik verziója jól futott(x920-on, de ez ebből a szempontból mindegy.). Ha kell elküldöm, csak írj egy levelet amire válaszolhatok. (adatlapomon van a címem)

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#290) Tim72 válasza tr4nc3 (#288) üzenetére


Tim72
tag

DM43 bőrben is van egy pdfviewer nevezetü. Nekem ez is működött rendesen. (egy 60Mb-s szervizkönnyvel igaz hogy legalább 10 percet mojolt, de utána mutatta.. Azért ez is szép eredmény.)

(#291) DM43 válasza Tim72 (#290) üzenetére


DM43
őstag

A számból vetted ki a szót, van abban bizony kétféle pdfviewer is :)

[ Szerkesztve ]

(#292) WindyJoe válasza BullZeye (#287) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

hm, csak 3 éves lenne? :B régebbinek gondoltam...
Használtan 25k alatt lehet kapni, tehát az ár 1:1, kicsit jobban megéri, mint a 920BT.
Volt ott más összeszerelési gixer is, panaszkodtak páran, hogy lötyög az illesztés,
az újabb verziókon a control panelt sem lehetett elérni, a menü az animálás miatt veszett lassú, stb...

Amúgy már a sirf titanban is van DSP mag, és 600 MHz-es a procca, szal kb. a 990 szintjén lehet.
Amúgy érdekes, hogy a sirf honlapján nincs kint az V-ös széria leírása...

Azért akkor is durva, hogy csak most 3 év után jönnek ki hasonló kaliberű navival a gyártók...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#293) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Most akartam én is venni egy ilyen készüléket,de sehol sem kapni.Mindenhol elfogyott. :O

A logikában semmi sem véletlen!

(#294) DM43 válasza hoby36 (#293) üzenetére


DM43
őstag

Dehogy fogyott, csak rossz helyen kerested. Sőt, itt az új szériát már 4GB belső memóriával lehet megvenni.

(#295) BullZeye válasza WindyJoe (#292) üzenetére


BullZeye
veterán

Ne vegyük alapul a használtat, mert ennyi erővel x920bt-t is lehet venni 10k-ért (ennyi volt a legalja amit láttam más fórumokon hirdetésben, és ami el is kelt), mert inkább x990bt-t venne majd. Maradjunk az új dolgoknál. :)

Az összeszerelési gixerről nem tudok nyilatkozni, majdnem az összes HSZ-t elolvastam x920 és x950-el kapcsolatban, és ha annyi ember tapasztalta volna, akkor valszeg feltűnt volna nekem is az a comment, de nem emléxem ilyenre. Sőt...ahol eddig olvastam róla leírásokat, illetve teszteket, ott azt írták, hogy az árához képest kitűnő anyagokból lett felépítve, és nem tapasztaltak nyekergéseket, illetve hogy lötyögne akárhol is az illesztés.

Használtam x820bt, x920, x950-et is mostanra már, a menü akadás-t én egyiknél sem tapasztaltam, úgyhogy ezt nem is tudom mire vélni. Animáció be volt kapcsolva, és ahova nyomtam oda be is lépett azonnal, és nem akadt egyszer se be.

A Sirf Atlas V leírása pedig itt van. Viszont a Titanról semmit sem találok rajta, így se cáfolni, se erősíteni nem tudom ezt a DSP dolgot. Bár fura, hogy IV-ben még nincs DSP de 3 éves titan-ban már van, de miért kamuznál... Viszont azt erősen kétlem, hogy egy 3 éves processzor egy szinten lenne egy vadi újjal. Ahogy 3ghz-es processzor és 3ghz-es processzor között is van különbség.

Azt viszont elhiszem, hogy felszerelésben jobb, hisz ehhez még hálózati töltő sincs, bár nagy szükség nincs is rá.

(#296) hoby36 válasza DM43 (#294) üzenetére


hoby36
senior tag

Itt sincs!!Beszerzés alatt. Várható érkezés: 2010-09-20

Felhívtam ma 6 webes áruházat.Sehol sincs.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#297) BullZeye válasza hoby36 (#296) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez annyira nem lep meg, eléggé lassan jönnek kis hazánkba a wayteq cuccok, valszeg gyártási soron van a probléma :) vagy a wayteq eu kft bénázik, ahogy mindig.

(#298) WindyJoe válasza BullZeye (#295) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Uhh, mi lett a sirf oldallal... :F
Tegnap még beadta a pdf-et, meg teljesen máshogy nézett ki.
Most meg mintha soha nem is lett volna ilyen termékük.
De hátha a hőn szeretett wayteq-dnak elhiszed, hogy van benne DSP. ;]
Azért ez nem akkora váltás, mit a P4 vs c2d, szal 600 MHz az 600 MHz... nem hinném, hogy teljesen újra tervezték és halálra optimalizálták azóta, ráadásul az akkor prémium kategória volt, most meg az alapkategóriában van, szal valószínű ugyan az a procc...
Én meg láttam 20-ért HP-t, szóval ha azt nézzük a 2×-es árkülönbséget még így is simán megéri.
Nem azt mondtam, hogy akad a menü, hanem azt, hogy lassú, megnyomja az ember a gombot, és vagy 2 s mire bejön az almenü.
A win CE-ről meg még nem is beszéltünk, ég és föld. Mint mondtam az újabb szériánál már be se jött a control panel, de a régebbinél is csak pár menüpontja volt. Ez meg majdnem olyan, mint egy PDA. Aztán ott van a CE6 szívás, hogy alig van alá normális navi progi, majd talán ha kijön a CE 7 akkor érdemes lesz CE 6-ra váltani, hátha jobb lesz az ellátottsága.

Na mind1 nem győzködni akarlak, én már 2× szívtam wayteq-val, szal eléggé szkeptikus vagyok a működőképességében, majd talán ha lesz legalább n800 szintű ketyeréjük 30 alatt, akkor kipróbálom. (Ez meg a 3. szívásom velük, hogy mire eladtam a 2. 920-at beszüntették az n800 forgalmazását, mondjuk lehet nem is baj, mert így legalább HP lett... (: Félre ne érts a HP-t mint márkát rühellem nagyon, de tény, hogy ez össze van rakva rendesen...)

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#299) dany27


dany27
őstag

hali

hol tudok venni az x950-hez tokot?? Mert edigitalnál, ahol vettem a gépet ott csak 820-hoz van az meg ugye 4,3". Illetve most már előrendelni lehet az 5"-hoz valót(x920, x950).

Peseten kellene valami bolt.... Illetve az is jó ha kihozzák csak péntekre kellene....

(#300) Tim72 válasza dany27 (#299) üzenetére


Tim72
tag

én itt vettem: http://www.digitaltrend.hu 1132 Budapest, Kresz Géza utca 21

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.