Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950

Hozzászólások

(#51) DMG válasza tjb007 (#50) üzenetére


DMG
senior tag

Igazából inkább a wayteq garanciális problémához való hozzáállásáról volt szó. Ha 3 napon belül viszed vissza akkor is elviszik a szervízbe, nincs egyből csere, vagy pénz visszafizetés, beválalják két hétre, majd a harmadik hét után kapod vissza, jobb esetben javítva.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#52) tjb007 válasza DMG (#51) üzenetére


tjb007
nagyúr

Szabad tudni, hogy hol vetted ?

[ Szerkesztve ]

(#53) DMG válasza tjb007 (#52) üzenetére


DMG
senior tag

Már elhangzott.

Speedshop

Az aqua-ba kellett volna, ezt elszúrtam. :W

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#54) tjb007 válasza DMG (#53) üzenetére


tjb007
nagyúr

Köszi.
Ott sem fogok a jövőben vásárolni.

Én az Extreme Digital -nál vettem, ha 3 napon belül visszaviszed és a cseréjét kéred akkor kicserélik, ha a vételár visszafizetését akkor visszafizetik.

[ Szerkesztve ]

(#55) DMG válasza tjb007 (#54) üzenetére


DMG
senior tag

Igen, én úgy tudom, hogy ez nem csak gesztus, hanem szabály, ezt is kérdeztem a fogy.véd. től, hog yez most hogyvan. Tűkön ülve várom a választ.

Az Aqua-ba akkor is cserélik 3 napon belül, ha ugyan a készüléknek nincs baja, de neked teszem azt egy számtech alkatrésznél kompatibilitási gondjaid merültek fel, eredeti csomagolásban visszaveszik.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#56) zsoltf


zsoltf
csendes tag

Az en 950-es gepem nem remeg es max 15mp alatt kap jelet (de sokszor rogton amint bekapcsolom megy).
Remelem a remegos problemat vegleg megoldotta a gyar a 950-es sorozattal.

[ Szerkesztve ]

(#57) DMG


DMG
senior tag

Na öntsünk tiszta vizet a pohárba.

X920BT

Kipróbáltam nyílt terepen, bekapcsolás után 2 perc után kapott tökéletes jelet 4 műholdal. Másik próbálkozáskor pár másodperc alatt feljött a műholdjel rendesen. De még próbálkozok, meglátjuk holnap hogy fog üzemelni úton.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#58) Gordiann


Gordiann
őstag

Na nem bírtam várni, vettem egy X850 -et. Pedig nagyon x950-et nézegettem, de végül ez lett, és nagyon tetszik. (miért is ne tetszene :D )

Nincs viszonyítási alapom, de elég jónak tűnik. Gyors, okos, mindent tud, és szép.

Az egyetlen, amit nem tudok, hogy hogy fogom ki-be venni a tartójából.... vagy a készüléket veszem ki, de akkor a kis pöcök kopik, meg el fog törni. Vagy a ráerősített tartó-tartóval együtt veszem ki a tartóból, de ez meg nagyon erős/körülményes. Vagy az egész cuccot veszem le a műszerfalról/üvegről, de akkor meg az egész tartó megy tönkre....

pff... na mi legyen :F

[ Szerkesztve ]

(#59) m.jeno válasza Gordiann (#58) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nézz körül, hogy melyik mennyibe kerül ha tönkremegy, a kis pöckös rész, ha jól emlékszem csak 1000,- Ft.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#60) DMG válasza Gordiann (#58) üzenetére


DMG
senior tag

Kis hazánkban amúgy sem árt (sajnos), ha kiszálláskór leveszed az egész kütyüt az üvegről. Van egy fanatikus kollégám, az még az üveget is letisztítja utána, hogy ne látszódjon a kerek folt.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#61) Kelvin válasza Gordiann (#58) üzenetére


Kelvin
őstag

Szia, én kicsit megreszeltem a pöcköt, hogy ne legyen olyan nagy. így szépen erőlködés nélkül lehet ki és berakni a tartóba. :)
Én várom már, hogy kiszórják a sok gagyi kijelzőt és jöjjenek a 800×480 kijelzővel felszerelt ×850, ×950 -es készülékek. Az lesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#62) DMG válasza Kelvin (#61) üzenetére


DMG
senior tag

Csak akkor kevesebb memória marad a magas felbontás mellett egyéb munkálatokra, tudni kell áldozni a szépség oltárán. :R

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#63) Kelvin válasza DMG (#62) üzenetére


Kelvin
őstag

Tényleg, van érdembeli különbség a két kijelző között (480×272 ; 800×480) egy ekkora készüléken? Elméletben van azt tudom de látszatja van? Azért kérdem mert még csak 480×272 -es gps volt a kezemben.
Sajnos a cns stylus-omnak szépen berepedt a kijelzője úgyhogy lehet egy x950-es lesz az utódja.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#64) DMG válasza Kelvin (#63) üzenetére


DMG
senior tag

Majd a duplája a felbontás, biztos van látszatja de hogy sok értelme lenne ekkora négyzetméteren a nagyobb felbontásnak, azt vitatnám. Max videozáskor lehet látványos a különbség.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#65) BullZeye válasza DMG (#60) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez nem fanatizmus, hanem egyszerűen ésszerű védekezés az élelmes kisebbség ellen. Van ismerősöm aki mindig levette de nem törölte le, és mivel az ember 99%ban az autóban tárolja GPS-t ha kiszáll valahol, ezért egy árulkodó folt is elég, hogy feltörjék, és elvigyék a 25 ezres GPS-t 50 ezres kárt okozva. :\

(#66) orbitalion válasza BullZeye (#65) üzenetére


orbitalion
tag

Én mindig a zsebemben hordom, vagy az övtatyóban. Fogok készíteni egy táblát a GPS helyére, hogy:
NE TÖRD FEL, A GPS A ZSEBEMBEN VAN! :)

Fél szó az x920BT remegésről, nekem is remeg, és bizony néha nagyon bosszantó. De ez itt nem az a topic!

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#67) Kelvin válasza orbitalion (#66) üzenetére


Kelvin
őstag

Jó lenne tudni, hogy az x950-es készülékeken is megvan-e a remegős hiba.
írjatok tulajok :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#68) zsoltf válasza Kelvin (#67) üzenetére


zsoltf
csendes tag

Az én 950-es gépem nem remeg.

(#69) Zokoka válasza zsoltf (#68) üzenetére


Zokoka
csendes tag

az enyém sem...12.-i vétel

(#70) Kelvin válasza Zokoka (#69) üzenetére


Kelvin
őstag

Köszi a válaszokat :)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#71) milszab válasza Kelvin (#70) üzenetére


milszab
senior tag

Nah megvan az enyém is, kicseréltettem a 920-ast! Nem remeg, a menüje nagyon tetszik! Gyorsabban bekapcsol, de viszont nálam a zöld led az folyamatosan ég! Ellenben ha feltöltődött akkor nem... :F Jah és a leírásában a bizonyos Q.C Passed papírra direkt írja, hogy az a garis cucc! A másik topiknál volt erről vita...

(#72) DMG


DMG
senior tag

Csak megérkezik ez is

:C

[ Szerkesztve ]

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#73) orbitalion


orbitalion
tag

Kicsit nézelődtem a x950 RF2 könytárában, és azt találtam, hogy az x920-al ellentétben a Skin nem xml állományokból építkezik, hanem egy dat állomány van Skinenként(miután a 950-ben már 4 gyári Skin közül lehet választani).

Van valaki, aki már tud erről valami bővebbet? Gondolok itt a Skin buherálásra...
Megjegyzem, szerintem simán rá lehet húzni az x920 RF2 megfelelő Skin részeit is. Ha meglesz ez lesz az első amit kipróbálok...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#74) orbitalion válasza orbitalion (#73) üzenetére


orbitalion
tag

Találtam némi xml-t is a IPhoneShell mappában. Ezekben vannak szerkeszthető állományok is, bár a dat-okban még mindig nem tudom mi lehet.

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#75) DMG válasza orbitalion (#73) üzenetére


DMG
senior tag

Onnantól kezdve, hogy hivatalosan elérhetem rőla a Win CE felületet, nekem már skinek sem kellenek, közvetlen indítok majd WinCE-ről, és úgy használom. szépen kiteszem a fontos progikat az asztalra, meg a startmenübe. :DD

Kényelmesebb mint minden új programnál skint szerkesztgetni, gondolok itt egy freeware progiga, amit csak kidobok az asztalra shortcut. Skineknél meg külön gombot kell kreállni, pozícionálni stb.

Nem azt írták amúgy újdonságnak hogy személyre szabható a skin? ezt akkor abból áll, hog yvan 3 féle amik közül válogathatsz? :(

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#76) orbitalion válasza orbitalion (#74) üzenetére


orbitalion
tag

Rájöttem, a dat-okban a Skin-ekhez tartozó képek vannak... :W

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#77) orbitalion válasza DMG (#75) üzenetére


orbitalion
tag

Autóban jól jön, ha kellően nagyok a kezelő gombok, és pont úgy vannak elhelyezve. ahogy neked jó. Én ezután is szerkesztem inkább. Közben kiderült számomra is, hogy ugyanúgy lehet szerkeszteni, mint a 920-on...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#78) milszab


milszab
senior tag

A fülhallgató kimente eléggé zajos! Fülesen lehet nem is lehet hallani de autórádiónál nagyon...

(#79) orbitalion válasza milszab (#78) üzenetére


orbitalion
tag

Ennek megoldása az oldalamon található. Feltéve, ha csak akkor zajos, ha a töltőt is bedugod...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#80) DMG válasza orbitalion (#79) üzenetére


DMG
senior tag

mennyi munkadíjért tudsz egy ilyet összeforrasztani? :DD

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#81) BullZeye válasza DMG (#72) üzenetére


BullZeye
veterán

Ennél szebbé nem is varázsolhatnád a napomat ! ^^
Ahogy jön rendelek is egyet, ha meg remeg 8 napon belül visszaküldöm, legrosszabb esetben 1-2 ezer forintot bukok posta miatt ... aztán még fél év várakozás, de én már július eleje óta várakozok GPS-re úgyhogy ... ^^

(#82) DMG válasza BullZeye (#81) üzenetére


DMG
senior tag

Új infó, hog yhozzájuk is csak szeptemberben érkezik, szerintem addigra máshol lesz olcsóbban, itt a 35.000 kicsit sok szerintem ebből akciósan lehet most hozájutni 30.000-ért.

Szerintem érdemes még rá várni.

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#83) Pale


Pale
csendes tag

950 tulajok! A win ce elérés azt jelenti,, hogy teljes mértékben pda-ként használható? Lehet rá mindenféle programot telepíteni? Valaki próbálta már pl. a russa-t? http://www.technet.hu/gps/20060121/russa_-_navigacio_keletrol_nyugatnak_is/
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#84) Fotozgato


Fotozgato
tag

 
Sziasztok!
 
Ma jött meg az x950-esem.
Az x820-am még itt hever az asztalon.
Kérdéseim a következők:
Windows felületről hogyan kapcsolom ki a gépet?
- Start menüben az alsó csak Suspend. (Főkapcsolóval ismét bekapcsolva 1 sec alatt áll a Windowsos felület.)

- A főkapcsoló is csak Suspend módba teszi a gépet.

- A Win asztalra kitett Shortcut-tokat átnevezve nem találja meg az *.lnk a *.exe fájlokat.

Előre is köszi.

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#85) Fotozgato


Fotozgato
tag

*.lnk kérdés törölve.
Megtaláltam a Windows/Desktop mappában a fájlokat. Itt kell átnevezni.

A kikapcs még kérdés maradt.

Samsung Galaxy Note3 (T-Mobile-H), Samsung Galaxy Tab Note Plus 12.2" P901

(#86) milszab válasza orbitalion (#79) üzenetére


milszab
senior tag

Nem csak akkor! 1forma a zaj ha bevan dugva, ha nincs!

(#87) orbitalion válasza milszab (#86) üzenetére


orbitalion
tag

Az érdekes, mert nekem nem zajos a 920bt, sőt egész jó minőségű a hangja. Remélem a 950-be nem tettek másik hangchipet!

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#88) orbitalion válasza Fotozgato (#84) üzenetére


orbitalion
tag

Ahogy látom nem erőltették meg magukat a fejlesztők, és csak egy buta WinCE-t dobtak ide koncnak. Olvasgass a gpsfórumon minden kérdésre van válasz. A kikapcsoláshoz egyébként a PowerOff.exe kell. Az RF2 System könyvtárban van. Az ikonok megmaradásához a Regisztrációs adatbázisban kell módosítani. Erről itt nem írok, olvasgass a fórumon. Jelzem, hogy a 920-ról szólnak az írások, de a 950 is nagy eséllyel ugyanúgy működik...

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#89) <Adamsky> válasza Lonny (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Engem leginkább az érdekelne, hogy mit tud ez a "SiRF Atlas V, 500MHz ARM11 CPU" es a "250MHz Enhanced DSP for GPS". Vajon van benne OpenGL ES tamogatas? Asszem az iGO Primo támogatja.

(#90) orbitalion válasza <Adamsky> (#89) üzenetére


orbitalion
tag

Szerintem semmi köze az OpenGL-nek a DSP-hez. Ez "csak" egy lebegőpontos számológép egység.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#91) milszab


milszab
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

(#92) orbitalion


orbitalion
tag

Kedves x950 tulajok! Megnéznétek egy PC hangszórón, vagy autórádión, hogy az analog fejhallgató kimenet nektek is zajos-e? Befonom a hajam, ha a remegés megjavítása árán elrontották a hangminőségét a kötyünek!

Fotozgato! Neked van még 820 is. Összehasonlítanád?

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#93) BullZeye válasza orbitalion (#92) üzenetére


BullZeye
veterán

Másnak is van ilyen problémája, legalábbis olvastam ilyet az egyik webshop kommentjei között.

(#94) milszab válasza orbitalion (#92) üzenetére


milszab
senior tag

Azt csináltam amit mondtál! 2 ellenállást bekötöttem és most állatul szóól!!!!

(#95) milszab


milszab
senior tag

Viszont a töltő bezavar neki szal azzal még kell valamit kezdeni

(#96) orbitalion válasza milszab (#94) üzenetére


orbitalion
tag

Akkor ezek szerint nem ugyanaz az erősítő van benne. Örülök, hogy terhelve normálisan szól, mert már kezdtem megijedni, hogy soha nem lesz egy normális példány ebből a kütyüből!

A töltő sajnos ilyen, csak DCDC galvanikus leválasztással lehet a problémát megoldani. Erre való a kis tápom.

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#97) orbitalion válasza DMG (#80) üzenetére


orbitalion
tag

Sajnos nem tudok ilyen jellegű tevékenységet folytatni, nem győzném...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

(#98) DMG válasza orbitalion (#97) üzenetére


DMG
senior tag

Egyszer majd rászánom magam összeforrasztom, csak gondoltam megkérdezem. :-)

Amit ma megtehetsz, azt tegnap kellett volna.

(#99) BullZeye válasza orbitalion (#97) üzenetére


BullZeye
veterán

Egy képet tudnál mutatni nekem a leválasztóról, hogy ez pontosan hova van betéve, és hogy néz ki? Én galvanikus leválasztót utoljára TV-hez csináltam, több kevesebb sikerrel, mert végülis jobb lett a helyzet, de nem lett tökéletes, mert nem tudtak szerezni normális alkatrészeket az üzletben :D

(#100) orbitalion válasza BullZeye (#99) üzenetére


orbitalion
tag

Képet a beépítésről nem tudok mutatni, mert a tápot betettem a középkonzol alá, nem látszik. Az egész egy fehér téglatest, két kijövő kábellel. Fixen bekötöttem a szivargyúljtó saruira. Nekem gyújtáson(fél kulcs fordulaton) van csak áram a szivargyújtón. A lengő szivargyújtó aljzat hozzáférhető a középkonzol alatt a gázpedálnál felől, és ide bedugtam a gyári tápot és elrejtettem(begyűrtem) a vezetékeket és a töltőt. Simán elfér szerintem minden autóban. A vezeték fel van hozva és a résekben rögzítve. Nekem még az audió kábel is itt jön fel, az egész kb. 40cm.. Ez eltérő lehet minden autónál, attól függően, hogy hol lehet jól felhozni a kábeleket Láttam olyat is, hogy a szellőző járatokon keresztül jött a kábel, alig volt 10cm.
Amikor nem használom el tudom gyűrni a kábelt a középkonzol mögé ha nem akarom hogy látszon, vagy bedobom a végét a középkonzol tartójába a váltó elé. Nem zavaró.
Gondolom a cikket a megépítésről láttad az oldalamon...

Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  WayteQ x950
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.