Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4751) 313313 válasza kiir (#4750) üzenetére


313313
addikt

3 éve lakok itt, a helységek közepe sose volt meleg, csak a falak mentén. 30 éves szerelés szürke csővel.
Tisztítva tavaly oktoberbe volt, oldószer+kompresszor. Kazán idén lett fel rakva, 5 autómata légtelenítő van a rendszerbe.
Nincs hidrováltó, nincs hőcserélő, nincs radiátor, csak padlófűtés.
Alsó felsőszint T idommal kapcsolódik egymáshoz.
Előremenő 45 fok, visszatérőt nem tudom mérni.
Igazából fűt, kazán csere után jobb lett, mint előtte, de szerintem nem tökéletes.
Kazánt termosztát indítja, napi 7-8 órát megy,bent 22-23 fok, egy helységbe 1 fokkal van hidegebb(az a leghosszabb kör), mint a többibe...
Lent jóval melegebb a padló, mint fent, nyilván a 3-3,5 méter szintkülömbség miatt...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4752) Caldera válasza 313313 (#4751) üzenetére


Caldera
aktív tag

1. fűtésnél nem számít a szintkülönbség. A szivattyúnak a rendszer ellenállást, nem a magasságkülönbséget kell leküzdenie.
2. a kazánban lévő szivattyú gyenge a fűtései rendszeredhez, ezért hidegebb az emelet és a legtávolabbi kör. Nem kapnak megfelelő mennyiségű fűtővizet.
Röviden ennyi a lényeg.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4753) sgery válasza 313313 (#4749) üzenetére


sgery
őstag

én a körök hosszán lepődök meg. Egy 16m2-es szoba nálam pl 2 körből adja csak ki és az is körönként ~80 méteresek osztótól osztóig.
Ha csak a széleken fut nálad az nem tudom hogy ad le elég hőt és hogy nem pattan el a burkoló lap/padló fölötte.
Ha 1x le akarod mérni, akkor osztón le kell venni a csöveket és levegővel kifújni a vizet az adott körből. A víz mennyiségéből és a cső keresztmesztetéből ki tudod számolni hány méter cső van letéve.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#4754) 313313 válasza Caldera (#4752) üzenetére


313313
addikt

Hogy tudom orvosolni, hogy jó legyen? Érdemben tud segíteni, mert a jó lesz az uggyal tele a padlás...Kit keressek, esetleg valakit tudtok ajánlani (helyileg Bács-Kiskun, Kecskemét)

Kazán szivattyúja elvileg 732l/órát tud.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4755) 313313 válasza sgery (#4753) üzenetére


313313
addikt

30-35 évvel ezelőtti szerelés, ha véletlen van is csigavonal/egyéb vonal benne, az mégnagyobb kör 20-as csövekkel... Akkor viszont nem csőhosszt mértem, de aránynak jó...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4756) Caldera válasza 313313 (#4754) üzenetére


Caldera
aktív tag

"Kazán szivattyúja elvileg 732l/órát tud."
Ennél a munkapontnál mennyi a szivattyú emelőmagassága (m v. kPa)?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4757) 313313 válasza Caldera (#4756) üzenetére


313313
addikt

A b görbe, 25KW-os kazán.

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4758) Caldera válasza 313313 (#4757) üzenetére


Caldera
aktív tag

Igen, nem túl izmos szivattyú, főleg padlófűtéshez. Egyébként ez egy 35kW-os kazán ami vissza lehet szabályozva 26kW-ra. Próbaképpen el kellene zárni a fsz. osztóját és megnézni, hogy az emelet és a legtávolabbi kör elkezd-e rendesen fűteni. Ha igen akkor be kellene szabályozni a vízmennyiségeket, ha megvan a lehetősége (szabályzó szelepek).

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4759) Doki16


Doki16
addikt

Sziasztok! Van egy ilyen kazánom. [link] Sajnos nagyon magas a gázfogyasztásunk és kellene alternatívákat keresnem a csökkentésére. Napi szinten elmegy már most 13-15 m3.
Van hozzá csatolva egy ilyen tartály. [kép] [kép] [kép] Meg lehet valahogy oldani, hogy ne termelje éjjel nappal a HMV-t állandóan ebbe a tartályba, hanem csak működjön sima átfolyós vízmelegítőként a kazán? Semmi szükségem nincs napi 1-2 órát eltekintve a meleg vízre.
Alternatívaként van egy bojlerem ami rá van kötve a vízkörre. [kép] Ez csak tartalék lényegében. Ki lehet valahogy kapcsolni a kazánon a HMV-t, hogy csak fűtsön? É na leírásban semmi ilyesmit nem találok.

Legutolsó dolognak, már az is jó lenne, ha meg lehetne mondani a kazánnak, hogy csak este csináljon meleg vizet. Erre sem találok utalást a leírásban.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4760) Gézengúz válasza Doki16 (#4759) üzenetére


Gézengúz
addikt

Szigeteléssel, hogy állsz?

(#4761) Doki16 válasza Gézengúz (#4760) üzenetére


Doki16
addikt

Nem rég költöztünk be. Jövőre kellene ha belefér a kasszába. Csak nehezen tudok leakasztani több milliót :) Főleg ha most elviszi a gáz a maradék pénzemet is.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4762) Gézengúz válasza Doki16 (#4761) üzenetére


Gézengúz
addikt

Padlás esetleg? Tekercses üveggyapottal amit magadnak is meg tudnál csinálni? Legolcsóbb, leghamarabb megtérülő.

(#4763) Dorian válasza Doki16 (#4759) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nekem új: kombi kazánra rá lehet kötni indirekt tartályt is?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4764) Doki16 válasza Dorian (#4763) üzenetére


Doki16
addikt

Hát rajta van, én nem értek hozzá. Már így vettem a házat. De legszívesebben kiiktatnám, mert feleslegesen gyártja a meleg vizet.

#4762 Gézengúz: Járhatónak kell lennie a padlásnak, meg amíg a falon kiszökik a meleg addig csak a födém szigetelés nem sokat ér. [kép]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4765) Gézengúz válasza Doki16 (#4764) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ezzel nagyon sokan tudnának vitatkozni, ha beszélnél pár hőszigeteléses témában jártas emberrel.
Én most szeptemberben dobtam 20cm-t a padlásra, nem gondoltam, hogy ilyen szintű lesz a változás.

(#4766) Dorian válasza Doki16 (#4764) üzenetére


Dorian
félisten

A meleg felfelé megy ki a legjobban. Először födémet szigetelünk, aztán ablakokat cserélünk, a falak csak ezután jönnek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4767) Doki16 válasza Gézengúz (#4765) üzenetére


Doki16
addikt

Sajnos csak kis részen lehet leszigetelni a födémet, mert a többi helyen már be van építve a padlástér és ott nyilván nem fogom feltörni a betont. Sajnos nem tudom, hogy hogyan lett megcsinálva anno.
Ilyen a padlástér (födém). [kép] Lehet ezt normálisan szigetelni?
EPS100-at tervezek majd ide jövőre azonnal amint jobb idő lesz már.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4768) Dorian válasza Doki16 (#4767) üzenetére


Dorian
félisten

Nem a födémet szigeteled le, hanem a ferde tetősíkot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4769) FattyDove


FattyDove
őstag

Kicsit elpörgött a topik, így megkérdezem újra, hátha:

Az mitől lehet, hogy a kombi gázkazán néha nem fűti fel a csapvizet, csak épphogy langyosra? Ha kikapcsolom, meg be, akkor utána már megy rendesen, meg akkor is, ha elzárom a vizet, várok kicsit és újra megnyitom.
A radiátorokat rendben felfűti.

(#4770) Laszmen


Laszmen
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Mika 6 tipusú kazán, kb 1 éve van beüzemelve, ez a 2. "szezonja", 1 hónapja csinál egy olyan problémát hogy randomban F23 hibával leáll a készülék, ez van hogy 2 napig nem jön elő, van hogy naponta többször is, újraindítás után berregő hangja van, ami 5-10 perc után abbamarad, annyit sikerült kifigyelnem hogy ezt akkor csinálja amikor emelek a hőfokon(50-60 között ingázik) vagy ha a radiátorokat le, vagy feltekerem. Sajnos éjszaka sokszor megáll, így reggelre jégverem van a lakásban emiatt a megállása miatt, ami f23 hiba, és annyit sikerült kiderítenem hogy a leírásában hibásan szerepel a hibakód jelentése! Esetleg valakinek ötlete van hogy mi okozza, vagy mindenképen hívjak szerelőt? Aki beüzemelte az nem ért ehhez az elektronikai részéhez mert ő szerinte az a gond, de mielőtt hívnék szakit szeretnék a témában kicsit elmerülni, köszönöm! :R

(#4771) Dorian válasza Laszmen (#4770) üzenetére


Dorian
félisten

Ha ilyen fiatal, akkor ez garanciális, nem? Aki szerelte jöjjön és oldja meg.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4772) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Ezen képek alapján valaki meg tudná-e mondani pontosan, hogy ez milyen cső? (egy linket megköszönnék hozzá). (Radiátorok lesznek rákötve).

Köszönöm előre is.

(#4773) Doki16 válasza Dorian (#4768) üzenetére


Doki16
addikt

Mármint magát a tetőt ahol a cserepek vannak?

#4772 q13579 [link] Ötrétegű cső

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4774) Dorian válasza Doki16 (#4773) üzenetére


Dorian
félisten

igen

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4775) Doki16 válasza Dorian (#4774) üzenetére


Doki16
addikt

Hát az egyelőre nagyon kivitelezhetetlen. Óriási felületről van szó és alapjaiban kellene újjáépíteni a tetőszerkezetet. Nem egyszerűbb csak a födémet leszigetelni?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4776) Caldera válasza q13579 (#4772) üzenetére


Caldera
aktív tag

16x2 Unidelta ötrétegű cső. Ilyen méretbe ma már sok gyártmány van.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4777) Dorian válasza Doki16 (#4775) üzenetére


Dorian
félisten

Miért kellene újraépíteni? A szarufák közés teszed a hőszigetelést, úgy, ha a cserép és hőszig közt legyen légrés is, alul párazáró, felül párafékező fóliával. Így a már beépített tető-rész is a termikus burkon belülre kerül.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4778) Gézengúz válasza Dorian (#4777) üzenetére


Gézengúz
addikt

Valljuk be, azért ez sokkal összetettebb mint az egyszerű födémszigetelés, üveggyapotot kigurítani, rendesen illeszteni. És mégis itt van már mindjárt december.

(#4779) Degeczi válasza Dorian (#4777) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert ha nem került be az építés idején fólia, akkor le kell szedni a cserepeket, cserépléceket. Ugyan belülről is meg lehet oldani jobb híján, de az is nagy munka.

(#4780) Dorian válasza Gézengúz (#4778) üzenetére


Dorian
félisten

Igaz, összetettebb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#4781) Gézengúz válasza Doki16 (#4775) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nagyon el kellene azon is gondolkodni, hogy biztos szükség van-e annyira a padlás használhatóságára mint amennyi fűtés forintot tudna megspórolni Neked 20-30cm üveggyapot, hogy egy klasszikust idézzek az index
hőszigetelés topikjából.
Olvass bele, Mekk Elek néha nagyon fura, de iszonyat jó ötletei vannak.
Én konkrétan lehidaltam mikor elmesélte a padlásfeljáró szigetelését.
Kell pár darab összeragasztott hungarocell-nikecell, 20-30cm vastagon, mondjuk 2*2m négyzet.
Csonka gúla szerűen kivágni a feljáró alakját. Úgy, hogy alulról felfelé feltolható legyen. Amikor felmegy az ember, felfelé nyomja és oldalra eltolja, visszafelé simán magára húzza, kis súly is kell rá, hogy könnyen a helyére csússzon. Érdemes összejelölni a sarkokat és akkor mindig ugyanúgy cuppan a helyére. Fent jól körbeszigetelni, rögzíteni a nem mozgó részt. Azért tud a csóka, no.

(#4782) Doki16 válasza Gézengúz (#4781) üzenetére


Doki16
addikt

Nincs annyira szükség rá. Csak jövőre akartam megcsinálni EPS100-el és utána lebetonozni, hogy be tudjam építeni később egy szobának. És ha most leterítek egy nem kis értékű üveggyapot szigetelést, utána nem sok mindent tudok már vele kezdeni. Vagy akkor az lesz, hogy mégsem csinálom meg mostanában a padlást beépíthetőre és megmarad sokáig az üveggyapot.
Jól meg kell gondolni, mert kb 50m2 felületről van szó. [kép] Sárga rész.
És akkor ott van az erkély ami egy masszív hőhíd mert alatta a nappali van. Azt még nem tudom, hogy fogom leszigetelni :)

Na de visszatérve az eredeti kérdésre. A kazánhoz és HMV-hez hozzá tud valaki szólni? :) [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4783) Laszmen válasza Dorian (#4771) üzenetére


Laszmen
aktív tag

Nem ilyen egyszerű a történet sajnos

(#4784) csemberlen válasza Doki16 (#4782) üzenetére


csemberlen
őstag

Nem a HMV készités miatt annyi a gázfogyasztásod.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#4785) 313313 válasza Caldera (#4758) üzenetére


313313
addikt

Próbaképp elzártam lent a köröket. Fent nem vettem észre érdemi változást, inkább langyos a padló 4 körrel, ami a kazánhoz képest 2 emelettel van....
Eddig akárhogy próbáltam a lentit visszafogni, fent ugyanúgy langyos volt a padló, lent meg melegedett, szinte minimálisan nyitott körökkel is....

Előző kazánnal is ugyan ez volt, csak akkor az emelet volt melegebb, a fökdszint hidegebb mert a régi kazán az emelet felett volt, és a lenti rész volt a kazánhoz képest 2 szinttel lejebb...

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4786) Caldera válasza 313313 (#4785) üzenetére


Caldera
aktív tag

Akkor kevés a szivattyú emelőmagassága a rendszerhez (korábbi is). Csak a közelebbi köröket tudja ellátni fűtővízzel.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4787) 313313 válasza Caldera (#4786) üzenetére


313313
addikt

Igen erre az elgondolásra jutottam én is.
Berakok/berakatok egy random szivattyút a gerincbe és annyi? Vagy valamire figyelni is kell? Kazánhoz közelebb rakjam, vagy az emeletre az osztó elé?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4788) TillaT válasza FattyDove (#4769) üzenetére


TillaT
junior tag

Nálunk is előfordult már ez a jelenség.
A háttérben az is állhat, hogy a kazán utáni melegvíz vezetékeknél, csatlakozásoknál vízkőszennyeződés miatt leszűkült az átfolyási keresztmetszet, és a kazánban az átfolyásérzékelő nem érzékel olyan mértékű térfogatáramot (átfolyást), aminél a vezérlésnek kapcsolnia és modulálnia kellene az égőt, hogy meginduljon a program szerinti vízmelegítés.

Én ilyenkor ki szoktam tekerni a csapoknál a perlátorokat, és megtisztítom, vízkőmentesítem* őket. Aztán miután átöblítettem és visszatekerem a helyükre, már problémamentesen jön rajtuk keresztül a melegvíz. Jó ideje már havonta egyszer megcsinálom ezt mindegyik perlátorral és már régóta (több éve) nem is tapasztaltam az általad is jelzett problémát.
Egy próbát neked is megér. Remélhetőleg nálad is csak ez áll a háttérben.

*Én úgy szoktam ezt csinálni, hogy egy kicsi pohárba, vagy egy nagyobbacska tusfürdős flakon kupakjába beleteszem a perlátort, aztán öntök rá annyi vízkőoldót, amennyi éppen ellepi. Hagyom 15-20 percig, hogy dolgozzon a vízkőoldó, aztán egy öblítés után mehet vissza a helyére a perlátor. Általában citromsavas vízkőoldót használok, és egymás után több perlátort is ugyanabba a löttybe teszek bele.

[ Szerkesztve ]

(#4789) FattyDove válasza TillaT (#4788) üzenetére


FattyDove
őstag

Köszi, majd ránézek.

(#4790) Doki16 válasza csemberlen (#4784) üzenetére


Doki16
addikt

Persze nyilván nem az a legnagyobb része. De akkor mi lehet a gond? A november már majdnem 400 m3 volt és pedig csak alig 90m2 amit fűtök. Eléggé nagy bajban vagyok úgy érzem.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4791) Madwe válasza Doki16 (#4790) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez egy kondenzációs kazán, milyen az előremenő (s visszatérő ha tudod mérni) vízhőmérsékleted? Milyen hőleadóid vannak? Ha radiátor, akkor mekkorák?
lehet ha túl magas az előremenőd de mehetne lejjebb is, akár 10-20% is meg tudsz spórolni.
90m2-re valóban elég masszív már most a 400m3… azt olvastam h szigeteletlen, de pl a falak miből vannak s mennyire vastagok?
hány fokra fűtesz? Programozottan? Egész nap kell, vagy vannak olyan órák amikor feleslegesen megy a fűtés?

(#4792) Caldera válasza 313313 (#4787) üzenetére


Caldera
aktív tag

Először a kapcsolást kellene látni. Már az is gyanús, hogy a padlófűtés osztók csak rá vannak kötve a kazánra, mint egy radiátor. Attól tartok van egy prémium kazánod egy alkalmatlan hidraulikával.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4793) Agostino válasza Gézengúz (#4781) üzenetére


Agostino
addikt

ez egy fontos tipp. nem ismertem sem topikot sem a figurát akit említeszt, de azt hamar összeraktam, hogy a padlósfeljárón ömlik be a hideg / meleg. építettem rá én is egy dobozt mindenféle maradék eps-ből és fokokkal jobb az idő a lépcsőfordulóban, ezáltal az emeleten is.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4794) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ősz elején új lemezradiátorokat raktam fel.
Régi cirkóm van.
A szelepek (alsó, felső) teljesen nyitva vannak.
Az utcai szobák közül az egyiket kicsi jobban felfűti a rendszer.
Ha az alsó szelepen zárok egy kicsit (bal oldali szoba), akkor a másik irányba (jobb oldali szoba) fog menni a meleg jobban?

(#4795) Caldera válasza GEPESZ66 (#4794) üzenetére


Caldera
aktív tag

:K

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4796) Doki16 válasza Madwe (#4791) üzenetére


Doki16
addikt

Igen kondenzációs kazán. Most 53 fokosra van állítva a kazán. A visszatérő is közel annyi. De nem mérvadó, mert van egy főág és arról ágazik le még pár ág. A legutolsó radiátornál a visszatérő ág már langyosnak sem nevezhető, de a főágé ami visszamegy a kazánban meg rendesen meleg, mert nyilván egy közelebbi radiátor gond nélkül megfordul a víz.

Ezek a radiátorok vannak: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Ezek meg az emeleten. De jelenleg el vannak zárva: [kép] [kép]

Falak amennyire tudom talán ilyenből lehetnek: [kép] Vastagsága 30-40cm körül lehet

22 fokra fűtök és egy COMPUTHERM Q7RF vezérel. Tegnap programoztam pont egyet, hogy 7-21-ig 22 fok, 21-7-ig meg 21 fok. Nem nagyon tudom lejjebb venni mert a pont a leghidegebb szobában lakik egy 2 éve és egy 6 hónapos baba. És pont abban a szobában nem hajlandó ettől jobban melegebb lenni a radiátor. [kép]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#4797) Madwe válasza Doki16 (#4796) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hm, ezek alapján kondenzációshoz méretezett radiátorjaid vannak s az előremenő hőfok is jónak tűnik.
azzal esetleg próbáltál már játszani, hogy a gyerekszobában van csak csutkára tekerve a radiátor, s a többi szobában jobban zárod a csapokat, hogy azokat ne fűtsd feleslegesen olyan hőfokra amire nincs szükségetek?
egyéb tippem nekem ide nincs, de hátha lesz másnak…

(#4798) Kickass válasza Doki16 (#4796) üzenetére


Kickass
őstag

Így teljes sztorival sajnos ez valószínűleg ilyen...
Szigeteletlen, rossz energetikai besorolású ikerházunkban 240m3 volt a novemberi fogyasztás, de itt napközben 20/20.5 fokra van programozva a termosztát, délutántól estig fűt 21-re majd este 10től megint csak 20-ra. Ha 22-re lenne állítva valószínűleg nekünk is meglett volna a 400.
Viszont a bejárati ajtónkon nagyon sok hő szökik (talán januárra kicserélik....) és a padlás is csak egy hete van teljesen szigetelve.
Ha nem kell a tetőtér én gyorsan leborítanám a helyedben a padlót 15centi vmilyen gyapottal (célszerűen a legolcsóbbal). De persze ez a ti döntésetek.

[ Szerkesztve ]

(#4799) 313313 válasza Caldera (#4792) üzenetére


313313
addikt

Milyen kapcsolást?
Van egy kazán, azt egy termosztát vezérli. A kazánból 25/26mm-es csővel megy a gerinc a két osztóig. Lent 3 körös, fent 4 körös Far osztóval. A padlóba mindenhol 20mm-es csövek vannak fektetve.
Igazából most a kazáncsere volt a lényeg, de az se lett volna baj, ha mindent is megcsinálnak, hogy jó legyen. Tervező azt mondta így jó lesz, hőcserélő nem kell mert csak padlófűtés van... a plusz szivattyút is ellenezte, mondván a kazáné elég...

[ Szerkesztve ]

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#4800) Madwe válasza Kickass (#4798) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ilyenkor egyébként ha leszigeteli az ember a beépített tetőterét, akkor gondolom vízteleníteni is kell a fenti csöveket, hogy ne fagyjanak el? Vagy annyira azért nem fog kihűlni a tetőtér?
illetve hozhat e érdemi előrelépést ez a 15 vagy 20cm szigetelés, ha amúgy a ferde falsíkban is van 15cm már? (Nálunk pont ez a helyzet)
A padlóra fektetett gyapot mennyire fog porlani pár év múlva mikor felszedi az ember s újra be akarja lakni? (Azért az nem a legegészségesebb tudtommal…?) illetve mennyire lesz az a gyapot újrahasználható mondjuk egy esetleges tetőtér szigeteléshez ferde falsíkban?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.