- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- gerner1
- hcl: Kelj fel komám, ne aludjál
- Yézi: 10 év
- GoodSpeed: Ugrás 32 GB RAM-ról 64 GB RAM-ra: Corsair Vengeance CMK64GX5M2B6000Z30
- [Re:] Deezer - A francia Spotify?
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
44kos
csendes tag
válasz
Peter Kiss #5910 üzenetére
Ma ismét foglalkoztam a témával, és arra jutottam, hogy az implicit konverzió, amiről a könyv ír a for ciklusban szereplő c++ művelet során történik? Ezt én jónak találom.
Aki tudja, hogy ez-e az implicit konverzió, az légyszi írja már meg.
-
44kos
csendes tag
válasz
Peter Kiss #5910 üzenetére
A msdn-es példában pl. a double num = dig; részben az értékadó operátor jobb oldalán egy Digit típus, a bal oldalán egy double típus van, és a Digit osztályban megírt operátor implicit elvégzi a konverziót.
Ezt értem.Az általam írt példában a char c = 'A' ennek mintájára az 'A' karaktert egy számmá konvertálja, amit mint egy karaktert jelelő számot tárol el a c változóban?
Tehát a char egy numerikus típus? (azt tudom, hogy a számítógép csak számokkal dolgozik, és a legmélyebb szinteken a betűk is számok.)Ez a megoldás?
-
44kos
csendes tag
Sziasztok!
Egy könyvből tanulom a c# nyelvi elemeit és sajátosságait, és ehhez a példához jutottam el:
for (char c = 'A'; c <= 'Z'; c++)
{
Console.WriteLine((int)c);
}A könyv ezt írja róla:
A char típust implicit módon tudjuk numerikus típusra konvertálni, ekkor a karakter Unicode értékét kapjuk vissza.Itt mi az implicit konverzió?
Az cw paraméterlistájába írt (int)c tudtommal egy explicit konverzió.
Az író a char c = 'A' értékadásról írhatta ezt a magyarázatot? -
44kos
csendes tag
válasz
Peter Kiss #5693 üzenetére
Jó tudni
Ez a namespace dolog még sötét folt nekemEttől függetlenül meg lehet oldani, hogy a "Console." elé írása nélkül is működjön a WriteLine/ReadLine metódus?
Lehet ilyet egyáltalán? -
44kos
csendes tag
Sziasztok!
Mit kell usingolni ahhoz, hogy a WriteLine metódus anélkül is működjön, hogy a Console.-t elé írnám?
Már próbáltam a Console-t, a System.Console-t is, és mindkettőre azt írta a VS, hogy nem léteznek.Köszi a segítséget!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● ha kódot szúrsz be, használd a PROGRAMKÓD formázási funkciót!
- Dell Inspiron 7577 GAMER LAPTOP
- Xiaomi 14T Pro 12/512GB Titán ezüst színű 3év Vodafone garanciával dobozával + 120W gyári töltővel
- HOPPÁ! SUPREME7 Turkálója - Garázs és fiókürítés - Többnyire bontatlan kincsek-leletek - Nézz be! :)
- LG 32UL750-W Monitor, 31,5" 4K UHD USB-C eladó közel féláron
- iPhone 13 / 256GB / Blue / Gyári kártyafüggetlen (163)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
- AKCIÓ! ASRock Z390 i7 8700K 32GB DDR4 500GB SSD RTX 3050 8GB Zalman i3 Edge Seasonic 650W
- BESZÁMÍTÁS! Samsung Galaxy A34 5G 128GB mobiltelefon garanciával hibátlan működéssel
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest