Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) kp78


kp78
addikt

Vki próbálta az Aliexpress-es, Banggood-os regisztrációjánál lecserélni az indamail-es címét?
A vipmail-re egyik helyről sem érkezik be az email cím cseréhez szükséges a megerősítő kód / email. :F

(#402) pooty válasza kp78 (#401) üzenetére


pooty
tag

indamailt cserélnéd vipmailre? az is indamail-es alcím volt és megszűnt. Biztos, hogy vipmail-esre akarod változtatni az alis címedet?

[ Szerkesztve ]

(#403) kp78 válasza pooty (#402) üzenetére


kp78
addikt

Rosszul fogalmaztam.
Indamail alatt az összes alá tartozó emailt értettem.
Nekem ezek közül vipmail van, azt cserélném le, de nem jön be rá a megerősítő kód egyik helyről sem. :((

(#404) pooty válasza kp78 (#403) üzenetére


pooty
tag

a régi email végződésről (pl. vipmail) való levél továbbítás úgy rémlik csak a 2022 végéig volt biztosítva, utána csak az egységes indamail végződésre érkeznek meg a levelek.
Egyébként elég fura, hogy a régi email címre küldenek megerősítő kódot, nálam mindig az újra küldték.

(#405) kp78 válasza pooty (#404) üzenetére


kp78
addikt

A mai napig is jönnek be rá levelek, 2 portálon minden további nélkül küldtek oda megerősítő levelet, amire kattintva meg tudtam adni az új email címet.
De ez Alie. és Banggood ilyen levelei nem jönnek be.
Alie. hirlevelei meg naponta jönnek.
Ezért különösen érthetetlen. :F

(#406) george61


george61
csendes tag

Hali ! A vipmailfiók letöltésével kapcsolatosan mndent úgy csináltam ahogy feljebb leírtad, de csak a bemenő emaileket töltötte át. A kimenő emaileket nem hozta át.
Ugyanígy ha egy Thunderbirdben próbáltam letölteni szintén nem töltötte be a kimenő emaileket.
A Thunderbirdben csak a pop 3 -al működött az IMAP -ot nem fogadta el.
Valami ötlet ?
Elöre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#407) pooty válasza george61 (#406) üzenetére


pooty
tag

Nekem több almappám volt, azokat se töltötte le. Az én megoldásom az volt, hogy a bejövő leveleket átmozgattam indamailen belül egy ideiglenes mappába, mjad az almappák tartalmát tettem direktbe a bejövő mappába és indítottam egy szinkronizálást a thunderbirdben. Majd thunderbirdön belül szintén külön mappát csináltam neki és oda átmásoltam.
IMAP nálam sem működik...

(#408) george61 válasza pooty (#407) üzenetére


george61
csendes tag

Köszi. Közben én is így csináltam meg.

(#409) george61


george61
csendes tag

Hali!
Na végre sikerült a Thunderbirdbe letölteni a bejövő leveleket a vipmailről. Azt meg tudná valaki mondani, hogyan tudom a Thunderbird -ből a bejövő leveleket áthelyezni egy új gmail fiók bejövő leveleihez?

Előre is köszönöm a választ.

(#410) zichie válasza george61 (#409) üzenetére


zichie
senior tag

Közvetlenül az indamailről tudod pop3-on átvinni gmail fiókba, én is így csináltam pooty mappamozgatós trükkjével több lépésben. Így átmentek gmail-be a kimenő levelek is, de ott a bejövőkhöz vagy spam-be kerültek, ahonnan áttettem gmail-en belül egy "indamail bejövő" mappába.

Próbáltam imap megoldást is, de az imap nagyon bizonytalanul működik. Kb. 10 próbálkozásból egyszer ment az imap, emiatt az imapsync-et sem tudtam használni.

Érdekes, hogy amikor megváltoztattam az indamail jelszavam, akkor webes belépés és a pop3 jelszó megváltozott, de az imap a régi maradt. Az imap egyébként csak a 993-as porton megy, a 143-as port zárva is van. Ha megadom a helyes felhasználónevet és jelszót, akkor timeout hibát kapok, ha elgépelem, akkor jelzi, hogy rossz a felhasználónév vagy a jelszó. Egyszer sikerült belépnem imap-on keresztül és mobilon láttam AquaMail-el a leveleimet, de többször már nem sikerült.

(#411) pooty válasza george61 (#409) üzenetére


pooty
tag

Vagy esetleg ha már thunderbirdben megvan és van SMTP lehetőséged a net szolgáltatótól, akkor át tudod küldeni a leveleket, akár 1 levélbe berakva többet is.

(#412) draco31 válasza sz_gabor (#396) üzenetére


draco31
veterán

Sikerült a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#413) sonar válasza sz_gabor (#396) üzenetére


sonar
addikt

Neked az indamail-en a könyvtárban lévő leveleket átvitte?
Nekem nem. :(

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#414) pooty válasza sonar (#413) üzenetére


pooty
tag

Esetleg ezt próbáld meg: [link]. Kicsit macerás de nekem működött Thunderbirdös lementésnél.

(#415) sonar válasza pooty (#414) üzenetére


sonar
addikt

Köszönöm! Este kicsit hulla voltam már, reggel olvastam újra a hsz-eket kicsit figyelmesebben, hogy ez az egy megoldás játszik csak.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#416) Llew


Llew
senior tag

Ki hova költözik? Ahogy olvasom thunderbird meg gmail a cél leginkább.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#417) sonar válasza Llew (#416) üzenetére


sonar
addikt

Nálam három kategória van. Ez az első kettő váltja a vipmailes cimeimet.
protonmail - mindenféle fórumos kevésbé safe regisztrációk
outlook - ide mennek a hirlevelek meg webshopos vásárlások
gmail - privát és hivatalos levelezés ahogy eddig is.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#418) pooty válasza Llew (#416) üzenetére


pooty
tag

A thunderbird nem egy email szolgáltató, nem váltja ki az indamailt, ez csak egy kliens a levelezés kezelésére.

Amúgy szintén gmail.

(#419) bango


bango
tag

3 éve költöztettem az inda-ra az akkor 20 éves mailbox.hu-s accountomat, mert ott is kitalálták hogy fizetős lett
sok értelme volt..

most vissza néztem a mailbox.hu-ra a srác rájött hogy mégis visszaállítja az ingyenes lehetőséget :)) (nekem elég lenne a nevetséges 200MB)

de már csak akkor mennék oda vissza ha jól megfizetné :D

marad a világot pórázra kötő tech óriás

(#420) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Lezárult egy korszak, ma este búcsút intettem a vipmail.hu-s email címemnek. Élt majd két évtizedet. :R

[ Szerkesztve ]

(#421) Ba cy lus válasza bango (#419) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én személy szerint a mail.com-ot is szeretem, érdemes kipróbálni.

(#422) bango


bango
tag

Működik még valakinek a POP3 vagy IMAP?
Ha igen milyen paraméterekkel?
az email webmail-es végű így a felhasználó név is ilyen lesz a szerver címe meg elvileg indamail.hu

1 hete indítottam egy importot gmail-re de azon kívül hogy jött 2 üzenet hogy " egy a(z) xxxx fiókjában található üzenet érvénytelen méretű, ezért a szerveren maradt." semmi nem történt
de levelező programban se jutottam semmire nem tud a szerverhez kapcsolódni

(#423) sonar válasza bango (#422) üzenetére


sonar
addikt

Csak POP3 és mindenféle titkosítás nélkül.
user: indamail-es emailcimed (bango@vipmail.hu)
server: pop3.indamail.hu port:110

Viszont csak az inbox-ot fogja lerántani!

gmail nekem az inbox-ot szépen átrántotta, és minden bejövöt megkapok gmail-re is.
Meg családban csináltam még egy párat és mindenhol működik.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#424) bango válasza sonar (#423) üzenetére


bango
tag

kösz akkor nálam van vmi hiba pontosabban a thunderbirddel sehogy se akarja az igazságot
de most kipróbáltam outlookkal és uazokkal az adatokkal ment!

de egyébként az indamail.hu-n ált. harmadjára enged csak be
és az outlook se fért hozzá csak másodjára

[ Szerkesztve ]

(#425) bango válasza sonar (#423) üzenetére


bango
tag

legnagyobb meglepetésemre elértem IMAP-el is Outlookból
(legalábbis per pillanat )

sent-ben benne vannak az elküldöttek is
trash-ben a szemetes tartalma
stb.

(#426) sonar válasza bango (#425) üzenetére


sonar
addikt

Mázlista! Mondjuk outlook-kal sosem próbáltam

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#427) bango válasza sonar (#426) üzenetére


bango
tag

pontosítok: win10 posta (hibás smtp-vel is felkonfigurálható az imap lekérdezés) ha más is ebben a cipőben jár

thunderbirddel is ment végül az imap, az az smtp-t is mindenáron be akarja állítani (és egyszerre így sose tudni a hibaüzenetet mire küldi) így azzal kicsit többet kellett tökölni

[ Szerkesztve ]

(#428) sonar válasza bango (#427) üzenetére


sonar
addikt

Be tudtam konfigolni, de egy deka levelet se húzott le imap-on a thunderbird.
Lehet, hogy sokan reklamáltak aztán erre a kis időre megoldották a problémát. :F

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#429) HoTaZo válasza sz_gabor (#396) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Ha importálás közben ilyen üzeneteket dob ( Egy a(z) ...@freestart.hu fiókjában található üzenet érvénytelen méretű, ezért a szerveren maradt. ), akkor hogy találom meg, hogy melyik üzenetet nem tudta importálni?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#430) HoTaZo válasza HoTaZo (#429) üzenetére


HoTaZo
őstag

Lefuttattam egyszer, de rájöttem, hogy a Saját mappákat nem vitte át, ezért pooty leírása alapján átszerveztem a mentendő mappákat, újra kezdtem az importálást sz_gabor (#396) leírása alapján, de azt írja, hogy: Hiba
Ez a fiók jelenleg nem importálható. Kérjük, később próbálkozzon újra.

Mi lehet a gond?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#431) Beldar


Beldar
tag

sziasztok! sajnos nekem sehogy sem működik az importálás.... :(
próbáltam Outlook, T.bird, Gmail megoldásokkal is, egyik sem, mi lehet a gond?
pl. Gmail a legegyszerűbb, beírom a jelszavam, pop3.indamail.hu (port 110), a webmail.hu-s teljes címem, de semmi, nem fogadja el.... a fiókomba be tudok lépni.

(#432) pooty válasza Beldar (#431) üzenetére


pooty
tag

Nem állítottál be régebben külön pop3 jelszót? Ha igen és más mint a belépő jelszavad, akkor az lehet még gond.

(#433) Beldar válasza pooty (#432) üzenetére


Beldar
tag

Ilyenre nem emlékszem, 2005 óta van meg a fiókom, és végig webes felületen használtam egy belépési jelszóval...
Annyi változás volt az évek során, hogy a @torzsasztal.hu címem @webmail.hu-ra változott, ez utóbbival tudok a webes felületre belépni.

(#434) sonar válasza Beldar (#433) üzenetére


sonar
addikt

Usernévhez is a teljes email cimedet adtad meg?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#435) Beldar válasza sonar (#434) üzenetére


Beldar
tag

Igen.

(#436) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Ti be tudtok lépni a fiókotokba?
Egyik böngészőn keresztül se enged belépni. Mentett felhasználónév és jelszóval, de külön bepötyögve se, visszadobta az üres mezőket. :(((

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#437) Beldar válasza HoTaZo (#436) üzenetére


Beldar
tag

nem enged be engem se ez a fosch....

(#438) Beldar


Beldar
tag

viszont most újra próbáltam és importálta a leveleket végre Gmail fiókba.

(#439) HoTaZo válasza Beldar (#437) üzenetére


HoTaZo
őstag

Egyre jobbá fejlesztik.
Ha nem tennék fizetőssé, akkor is csak spam-parkolónak tartanám meg. Még néhány levelet kell kimentem, az itteni címes regisztrációimat már átírtam.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#440) Llew


Llew
senior tag

Ez fantasztikusan hangzik ha egy hónappal a hataridő előtt már nem lehet belépni, mert en meg nem mentettem at rola a cuccaimat.
Szerk.:
Firefoxban engem sem enged be, de edgben működik

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#441) HoTaZo válasza Llew (#440) üzenetére


HoTaZo
őstag

Mobilról vagyok, de Edgeben sem enged be.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#442) Llew válasza HoTaZo (#441) üzenetére


Llew
senior tag

En gepen leptem be.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#443) HoTaZo válasza Llew (#442) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hó!nap megpróbálok gépről is belépni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#444) Llew válasza HoTaZo (#443) üzenetére


Llew
senior tag

Töröld az oldal sütijeit. Nekem ez gépen firefoxon megoldotta.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#445) HoTaZo válasza Llew (#444) üzenetére


HoTaZo
őstag

Valamit barkácsoltak, mert elsőre sikerült Chrome-ban belépnem, süti törlés nélkül.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#446) Llew


Llew
senior tag

Az létezik, hogy több nagy szolgáltatónál sincs email importálás opció? Olyan mint gmailnél, hogy egy egész fiók tartalmát simán át lehessen húzni rá?
Indamail utód keresés közben regisztráltam pár fiókot, de sem az outlookban sem a yahooban nem találok ilyet. Vagy nagyon el van dugva.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#447) Llew válasza bango (#427) üzenetére


Llew
senior tag

Ezt a win10 postas módszert le tudnád írni, hogyan ment?
Megpróbáltam hozzáadni, de nem szinkronizál.

Hihetetlen, hogy egyedül a gmail képes exportálni más fiókokból magához közvetlenül, a többiek nem csinálnak ilyet. Próbálnék máshova menni gmail helyett, de nem úgy tűnik, hogy egyszerű lenne.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#448) Intruder2k5 válasza Llew (#446) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg a Protonmail? Bár a protonmail-t használom, de ezt a funkciót sosem próbáltam.

(#449) Llew válasza Intruder2k5 (#448) üzenetére


Llew
senior tag

Igen, néztem azt is, az lesz a következő alany valószinűleg.

Más:
Nem ide a legjobb, de most a költözés miatt kicsit belemerültem ebbe az email kérdesbe. Konkrétan abba, hogy mennyi kell.

Sok helyen azt írjak, hogy biztonsági szempontból célszerű többet használni. Valamennyire eddig is csinaltam, mert van a fő gmailes meg volt az indamail szemetelősnek, ilyen fórum meg hasonló regisztralósnak.

Most is ilyennek kéne egy új, viszont nem tudom a gmaileröl erdemes-e különszedni a webshoposokat, szolgaltatokat, ha már eddig ott voltak. Egy webshopba nem sok ertelmet latom anonim emaillel regisztralni, ha ugy is megadja a nevét, cimét az ember.

Ki hogy csinalja? Mi a jó megoldas? Régi emailt nem dobnek ki, így teljesen tiszta lappal nem nagyon tudnék kezdeni.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#450) bango válasza Llew (#447) üzenetére


bango
tag

már nem tudnám leírni, max ha újracsinálnám de mivel működött így nem nyúlok már hozzá
kimásoltam a beállításokat hátha ez segít, nekem ez így lehúzott mindent, az összes almappába (sent, trash stb.) lehet be kell "nézni" egyenként hogy ténylegesen le is töltse a tartalmát
levélletöltést manuálisra sztem csak utólag állítottam át mikor már minden lejött.
az SMTP egy fals cím, de a letükrözés így is ment


a thunderbird-ös verzió sokkal zűrösebb volt, lehet nem menne mégegyszer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.