Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó probléma help!!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lambda


Lambda
tag

Üdv mindenkinek! A problémám a következő: Beraktam egy 40gigás maxtort egy 3gigás quantum helyére, plusz még kicseréltem egy cdromot, de bármelyik ide kábelt dugom vissza a vinyóba(akár a régibe is) indításnál megáll primary master hard disk fail-el. viszont van egy ide kábel ami közvetlenül megy az alaplapba, ha azt dugom bele nem csinál semmit. megáll és kész. Valami ötlete valakinek? persze mielőtt kicseréltem működött minden. Nagyon sürgös lenne a segítség. Elöre is kössz!

(#2) Morbid


Morbid
tag

Jumperek az új HDD-n is megfelelő állásban vannak?

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#3) Lambda


Lambda
tag

igen

(#4) Morbid válasza Lambda (#3) üzenetére


Morbid
tag

Az eszközök kiosztása a kábeleken rendben van?

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#5) rambo


rambo
csendes tag

Szoszi
Az én kis maxtorom az IDE I-be van bedugaszolva, de megelőzi őt a CD-cuccos. IDE II-> floppy+mobilrack

[Szerkesztve]

S**r az élet...de az ERŐ velem van!!

(#6) Lambda


Lambda
tag

elvileg minden rendben van. minden jumper a helyén minden kábel a helyén de egyszerűen nem működik. a cdrom külön ide kábelen masterként a vinyó külön ide kábelen masterként de nem megy. ilyenkor minden hibaüzenet nélkül megáll. az ezközkiosztást hogy értsem?

(#7) Morbid válasza Lambda (#6) üzenetére


Morbid
tag

Ha ATA-s rendszered van, nem mindegy a sorrend. (master / slave)

Most olvastam el figyelmesebben a leírásodat. Nem lehet, hogy rossz a HDD?
''Szokásos'' tipp, hogy próbáld ki másik gépben. :-)

[Szerkesztve]

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#8) Morbid válasza Lambda (#6) üzenetére


Morbid
tag

Jártam már úgy, hogy felcseréltem a két HDD sorrendjét a kábelen (master / slave), és nagyobb lemezműveleteknél lefagyasztotta a rendszert.

''Nincs olyan eszköz, melyhez az ember ne folyamodna, hogy megmeneküljön a gondolkodás fáradalmaitól!''

(#9) q0w1e2


q0w1e2
tag

külön-külön megy mind a kettő?

(#10) q0w1e2


q0w1e2
tag

a mien biosod van? autodetectel?

(#11) Lambda


Lambda
tag

ha egy vinyóval csinálom akkor se megy. másik gépen meg működik. biztos hogy nem rossz. bios meg autodetectel se találja meg. viszont ha a vinyó jumpert cabel select master/slave re állítom akkor lassan töltögetve továbblép, és eljut az indítólemezig, viszont az fdisk kiírja hogy a vinyóhoz nem lehet hozzáférni. a poén még az hogy ekkor a cdrom meghajtót letiltja mintha nem is kapna áramot.

(#12) q0w1e2


q0w1e2
tag

idekábelt cserélted már?

(#13) Lambda


Lambda
tag

cseréltem. következő a helyzet. most a régi vinyóval elindul. berakom az újat (tök ugyanúgy jumperelve, ugyanazzal a kábellel) és master hard disk fail.

(#14) q0w1e2


q0w1e2
tag

ha biztosan jó másik gépben, akkor nincs ötletem... sorry
biztosan jó? nem az a kérdés, hogy jó volt -e, hanem, hogy most jó -e. szóval azután ,hogy ezt csinálta a te gépedben, próbáltad másikban? vagy csak előtte?

(#15) Notes


Notes
senior tag

BIOS refresh?
Alaplap tudja egyáltalán a 40Gb-ot?

Romanes eunt domus!

(#16) q0w1e2 válasza Notes (#15) üzenetére


q0w1e2
tag

azt mondta, hogy van amikor lassan felismeri, úgyhogy valszeg tudja.
a bios frissítés nem árt.

(#17) q0w1e2


q0w1e2
tag

milyen lapod van?

(#18) Polesz válasza Lambda (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Jumpereld a winyót 32GB-osra és láss csodát az alaplapod látni fogja. Gondolom nem mai deszkába próbálod meg beletolni és sajnos ott ez a jelenség előfordulhat. A vinyó tetejére általában rá van írva a capacity limit jumper helye és pozíciója. Próba fel és boldog karácsony.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#19) naga


naga
senior tag

Ott a pont, milyen alaplapról is van szó?

(#20) Lambda


Lambda
tag

valóban nem mai, BE6-II-es alaplap. capacity limitre állítottam a vinyót és még mit kell állítani hogy 32gigásnak lássa? szerintem is valami ilyesmi lehet a probléma.

(#21) naga


naga
senior tag

Bios update segíteni fog, tedd fel a legutolsót!

(#22) naga


naga
senior tag

http://www.abit-usa.com/faq/mb/check75gb.php

(#23) Lambda


Lambda
tag

biost még nem frissítettem :( nem tudnál segíteni?

(#24) naga


naga
senior tag

Itt le van írva:

http://www.abit-usa.com/downloads/bioshelp.php

röviden:
1. lépés beazonosítani pontosan a lapodat, mert be6-osból több féle van, ez az infó rajta van a lapon szitázva,+ a legalsó sloton matrica, de aida vagy a sisoft sandra is kiírja szerintem.
2. letölteni a megfelelő alaplap verzió utolsó bios fálj-t az abit honlapjáról
3. formázól egy rendszer floppy-t és rámásolod amit letöltöttél vagy a hdd-re másolod mondjuk a fő könyvtárba.
4. tiszta boot floppyról vagy hdd-ről(semmit sem töltesz be, csak parancssor)
5. runme.bat futtatása ezután értelemszerűen, de fenti linken ott van minden
6. CMOS törlés a jumperrel
7. új winyó rádug és örül, hogy megy.

Az írási folyamat 15-20 másodperc kb. ezalatt ne legyen áramszünet(ima)!
Ennyi. Nézd a fenti linket!

(#25) PaladiN válasza Polesz (#18) üzenetére


PaladiN
aktív tag

:C

Valojaban addig soha nem veszitesz, amig abba nem hagyod a probalkozast.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Vinyó probléma help!!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.