Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Crystalheart válasza HollyBoni (#200) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nekem már az AE sem megy használható sebességgel. :D

(#202) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na hát egy jó alternatíva lehet a pénzesebb független filmkészítőknek, ill. rendezvény videósoknak a paraméterei és az ára alapján: [link]

Az már más kérdés, hogy ha szabvány 4/3-as obik valók hozzá, akkor honnan lesz hozzá objektív, amikor ezeknek már rég leállították a gyártását...? Valószínűleg speckó obikat ad hozzá a Pana, de akkor meg minek az egész? Mindenkinek az a leghőbb vágya, hogy megvegyen egy másfél milkás vadiúj kamerát, amihez aztán használtan, kéz alól vehet régi Olympus obikat... :W

Hát ez egy újabb ok, amiért az életben nem vennék többé Panát semmiből sem. Totálisan átgondolatlanok a termékeik. Folyton arra mennek, hogy valami olyat csináljanak, amit a többi gyártó nem, csak sajnos nem veszik észre, hogy általában ez a használhatóság erős rovására megy. Pl. a consumer kameráikon nem lehet tölteni a kamerán az aksit, csak külön töltőben! Whyyy? Egy kameránál ez alap elvárás hadd legyen már! :W Bármilyen Pana cuccot vettem, vagy néztem az utóbbi időben, kapásból felfedeztem pár dolgot rajta, amitől a használhatósága messze alulmarad vetélytársaival szemben, az ára pedig természetesen a minőségi, márkás termékeknek megfelelő.

A 4/3 szabvány erőltetése is baromi nagy hüpeség szerintem, így 2012 tájékán, amikor már rég bebukott és mindenki szabadult az ilyen cuccaitól, aki csak tehette... :W

[ Szerkesztve ]

(#203) HollyBoni válasza Crystalheart (#201) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az nekem még úgy nagyjából fut, ha nem sok az effekt. De most megnéztem a gépigényét a SpeedGrade-nek, brutális!

(#204) Crystalheart válasza HollyBoni (#203) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ja, elég durva - igazság szerint a majdani laptopomat ahhoz kellene igazítani.

Az Autodesk Flare-t (vagy a régit, a Lustre-t) próbálta már valaki? Mondjuk azok nem olyan, khmm... egyszerűen elérhetők...

(#205) HollyBoni válasza Crystalheart (#204) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én csak azt nem értem, miért kell neki ennyi erőforrás.

(#206) Crystalheart válasza HollyBoni (#205) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért kérdeztem, hogy próbálta-e valaki az alternatívát, mert a Premiere és a Vegas közt is hatalmas rendszerigény-béli különbség van... És talán a SpeedGrade és a Flare közt is.

(#207) narumon válasza sellerbuyer (#198) üzenetére


narumon
őstag

"Addig nem is fogod érteni, miről regélek és nem is fogsz látni semmilyen változást az említett beállításokban, amíg automata módban dolgozol. Kapcsolj át kézi módba a ML-ben, hogy állítgathasd az ISO értéket és a shutter speed-et. Na, így most már talán érthetőbb lesz..."

Nem tudom honnan vetted, hogy bármiféle automatikát használnék, ha így lenne akkor még ML sem kéne. Természetesen MINDIG MINDENT manuálisan állítok be. Szerintem te nem érted, hogy én miről beszélek. Ha normális filmszerű hatást akarsz elérni, akkor a shutter speed-et NEM ÁLLÍGATHATOD! Ez ennyi, ezen nincs mit szépíteni, minden DSLR-el foglalkozó oldal, könyv, tutorial MINDEGYIK! ezzel kezdi. Nem kötelező betartani (mint ahogy néhányszor muszáj is eltérni), de AJÁNLOTT! Megnézhetsz számtalan videót, tesztet, bármit olyan emberektől akik értenek hozzá EZ AZ ALAP BEÁLLÍTÁS!

Az aperturától teljesen független természetesen annak semmi köze hozzá.
Ugye ezzel vicceltél? Nem, hogy nem független, de ez a két érték (az ISO-val együtt három!), pontosabban ezeknek a viszonya, ill. aránya a legfontosabb, ha azt akarod, hogy egyáltalán legyen valami a képen tök sötétségen kívül. És ez nem fotó, vagy videó függő, mindkettőnél teljesen természetesen ugyan úgy műxik ez a dolog. Ez fizika.

Nem nem vicceltem. Miért is lenne összekötve a kettő. A shuttert én (szinte) mindig az ajánlott értéken hagyom (fps duplája), ez nem befolyásolja sem az AV értéket sem az ISO értéket, hiszen azok ettől teljesen függetlenül állíthatóak. Így van ezeknek az arányával tudsz mindent beállítani, de ha a shuttert birizgálod azt a film minősége bánja. Azaz minél jobban eltérsz az ajánlott (fps duplája) beállítástól annál inkább handycam szerű lesz a felvétel. Ez is fizika. Javaslom nézz utána a dolgoknak mielőtt osztod az észt, egyébként no offense.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#208) narumon válasza HollyBoni (#200) üzenetére


narumon
őstag

Kérdés milyen a géped. Nem nagyon használom de kipróbálás alapján nem tűnt olyan nagyon lassúnak. (Vagy mit nevezünk annak, az AE sem éppen a sebességéről híres:D)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#209) narumon válasza sellerbuyer (#202) üzenetére


narumon
őstag

Az már más kérdés, hogy ha szabvány 4/3-as obik valók hozzá, akkor honnan lesz hozzá objektív, amikor ezeknek már rég leállították a gyártását...?

Hmmz, a Pana fényképezők nem ezt használják? Azokhoz meg mindig jelentenek be új obikat, szóval szerintem nem állt le annak a gyártása. (Persze lehet, hogy valamit benéztem)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#210) HollyBoni válasza narumon (#208) üzenetére


HollyBoni
veterán

Gépem az adatlapon!

(#211) narumon válasza HollyBoni (#210) üzenetére


narumon
őstag

Hm papíron nem tűnik az olyan nagyon gyengének. Talán a procival lehet baja. Nekem ez a konfigon viszonylag normálisan ment amikor egy tutorial alapján végigszaladtam rajta (de igaz, hogy azóta sem használtam mert én mindenféle gradingre a beépített toolokat használom meg a Redgiant féle Look-ot.)

Gépem: Core i5-3570K, HD5770 VGA, 8GB RAM, meg a többi adalék, de szerintem ez a lényeg.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#212) sellerbuyer válasza narumon (#207) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sajnos totálisan mellébeszélsz, csak azért, hogy védd a nem létező igazad.

Senki nem beszélt itt filmszerű élményről, meg ilyenekről. A blődségeket tettem helyre, amiket leírtál, mégpedig kategorikusan. Aki elolvasta, az láthatta, nem fogom újra leírni, ennyi. No offense.

(#213) sellerbuyer válasza narumon (#209) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A 4/3-nak leállt teljesen a gyártása, m4/3 megy helyette.

(#214) narumon válasza sellerbuyer (#212) üzenetére


narumon
őstag

Sehol nem írtam semmilyen hülyeséget.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#215) narumon válasza sellerbuyer (#213) üzenetére


narumon
őstag

Panasonic honlapja szerint M4/3-at használ az AF101 is. Ugyanazok az obik érhetők el hozzá mint a cserélhető obis fényképezőgépeikhez. (Amit te linkeltél ott is ezt írja!), Szóval nincs azzal a kamerával semmi gond.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#216) sellerbuyer válasza narumon (#215) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#217) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Továbbjutott az Új Akropolisz pályázatán az egyik írásom, épp az, amelyikből az első kisfilmemet forgattam - és mindössze egy-egy lájkra volna szükségem (minden elérhető FB-fiókból :DDD) az alábbi listában a Harangszó című művemre! Még versenyben van a legjobbak közé jutásért is, de ezzel a közönségdíjat lehetne megszerezni - na meg egy kicsit felhívni rá a figyelmet.

Tehát katt a "Tetszikre" a cím mellett a listában, ennyi. Kösz előre is mindenkinek! :)

(#218) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Hátha valakit érdekel, mert a töltőjét 110V-os dugóval kapta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#219) HollyBoni


HollyBoni
veterán

A filmekben hogy csinálják azt, hogy például egy beszélgetést vesznek fel két kameraállásból, de sosem látszik a másik kamera? :B Sokszor olyan szögből veszik hogy bőven látszania kéne a másiknak, de mégsem.

[ Szerkesztve ]

(#220) narumon válasza HollyBoni (#219) üzenetére


narumon
őstag

Nem egyszerre veszik fel. Az két külön beállítás. Először felveszik az egyik színészt és az ő mondandóját, aztán setup állítás és jön a másik színész, aztán setup és közös képek is. Majd a vágószobában lesz ez olyan mintha egymással beszélgetnének. Ezért nehéz a színész mesterség.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#221) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egy alkonyatban filmezéses ML tapasztalat:

Mélységélesség ugye kb. a nullához tendál, így az ML focus peak funkciója kiváló segítség volt, el sem tudom mondani, mennyire! :C

Az aksi az ML miatt jobban merül ugyan, de vastagon megéri! Pót akku beszerzése meg mindenképpen kötelező lenne amúgy is. :K

(#222) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#223) turbobusa


turbobusa
senior tag

Sziasztok! Érdekel nagyon a videózás, manuális beállítások egyszerűen elképesztőek. Emellett a fotózás is érdekel. Fontos lenne egy gép ami lowlight-ba is elég jó videókat készít.. Sajnos nincs pénzem több százezres masinára...

(#224) Crystalheart válasza turbobusa (#223) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Pedig lowlightba csak drága cucc tud jókat venni (jellemzően vállkamerák), a fényképezőre vehető drága magas fényerejű obinak meg kicsi a mélységélessége, csak bizonyos felvételekhez jó. Filmezésnél inkább világítani kell megfelelően, lámpát venni olcsóbb. :D Ha rendezvényfelvétel kell, akkor meg milla körüli vállkamera.

(#225) HollyBoni válasza turbobusa (#223) üzenetére


HollyBoni
veterán

550D vagy GH1 fényerős obival a legolcsóbb kategória, de ahogy felettem mondták nagy blendénél kicsi a mélységélesség.

(#226) turbobusa válasza HollyBoni (#225) üzenetére


turbobusa
senior tag

550d a fotósképessége miatt meggyőzőbb számomra, bár nem lehet kapni már nagyon sehol se.

(#227) HollyBoni válasza turbobusa (#226) üzenetére


HollyBoni
veterán

Újonnan nincs egyik sem, de újonnan ennyiért nem kapsz jó videós fényképezőt. :N

Azt speciel nem tudom rosszabbul fotóz e a GH1, nekem tökéletesen megfelel, 14-42-vel is pengeéles. Viszont lehet hackelni, úgy tényleg nagyon ütős a videó minősége.

550D-nél felvétel közben lehet állítani a blendét és a zársebességet?

[ Szerkesztve ]

(#228) turbobusa válasza HollyBoni (#227) üzenetére


turbobusa
senior tag

nem mernék megesküdni rá...

(#229) narumon válasza HollyBoni (#227) üzenetére


narumon
őstag

ML-el biztosan, nativon fogalmam sincs. (de ki az aki úgy használja?)

Egyébként lehet kapni újonnan 550D-t miért ne lehetne?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#230) HollyBoni válasza narumon (#229) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lehet, benéztem. Bár árgép szerint 176 a váz, az kicsit elavult ár, nem? :F

(#231) narumon válasza HollyBoni (#230) üzenetére


narumon
őstag

Hát akorül van most. Egyébként ugyebár az utódja a 650D az van most mindenhol de az azt hiszem 200 fölött van csak a váz, bár nem néztem mostanában.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#232) HollyBoni válasza narumon (#231) üzenetére


HollyBoni
veterán

178-tól kezdődik a 650D árgépen, ezért gondoltam hogy nem reális ár.

(#233) narumon válasza HollyBoni (#232) üzenetére


narumon
őstag

Akkor egyértelműen 650D! Canonnál egyébként soha nincs árzuhanás. Egyszerűen a régit kivonják és kész jön helyette az új. Nincs olyan, hogy akkor az 550D egy csomó ideig olcsón megvehető. (a többi típusnál is így van, most hogy olcsó lenne az 5D Mark II szinte el is tűnt)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#234) turbobusa válasza narumon (#233) üzenetére


turbobusa
senior tag

komoly lenne 520-ért adnák a helyén a mark3-at :D

(#235) narumon válasza turbobusa (#234) üzenetére


narumon
őstag

Jah, de annak is örülnék ha még lenne 5D Mark II és szépen lekúszna az ára 300 alá :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#236) narumon


narumon
őstag

By the way tud valaki egy normális after effects forumot ahol van is élet? Elkezdtem kicsit komolyabban foglalkozni vele de nagyon sok a homály és konkrét kérdésem is lenne.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#237) turbobusa válasza narumon (#235) üzenetére


turbobusa
senior tag

300-ért mostanában láttam pár 7d-t, 370-410 használtan a mk2, bár azért megvannak nyúzva :D

(#238) narumon


narumon
őstag

Nah srácok nagy fába vágtam a fejszémet, tehát minden segítséget elfogadok, elméletit és manuálisat is :)

Haveroknak van egy progresszív rock bandájuk (szerintem nagyon jó zenét nyomnak), és most megbeszéltük, hogy csinálnék nekik egy videóklippet. Nekem szerintem jó gyakorlás lenne és nagyon érdekel ez a téma - ők meg ingyen kapnak egy klipet ami remélhetőleg tetszik is nekik.
Egyelőre csak ötletelésen voltam tegnap, de már most jól jönnének ötletek segítségek mielőtt akár a felvételeket elkezdjük. Canon DSLR-el lesz felvéve az biztos, néhol lehet, hogy egy Nikont is bevetek (ha kell egyszerre két kamera), Premierrel fogom vágni és After Effects lesz a kiszolgáló. Egyelőre nem tervezünk semmi durva technikai bravúrt, de azért nem is szeretném ha valami okos megoldás nélkül menne le az egész. Erre is jöhetnek ötletek. Egyáltalán ha valaki csinált már ilyesmit akkor mik azok a buktatók amikre mindenképpen figyeljek!

Ez egy hosszabb projekt lesz (szerintem pár hónapot igénybe fog venni) - szóval ebben számítanék némi folyamatos segítségre!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#239) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ha valakit érdekelne, privátban megtalál: [link]

(#240) M@trixfan


M@trixfan
addikt

A szorító határidő miatt itt is feltenném a kérdésemet, itt is releváns:

Sziasztok! Ipad 3 videójából csinálok DVD-t. Abban tudtok-e nekem tanácsot adni, hogy milyen fps-ű projekttel dolgozzam? A probléma az Ipad 3 változó fps-éből fakad. Optimális esetben 29.97 fps, de alacsony fényerejű jeleneteknél készít 24 fps-sel, illetve a kettő közti értékkel. Tehát van egy óra anyag ami egyrészt 24 fps, néhol 29.97 fps és akad benne köztes, abszolút nem szabványos fps-ű klipp is. Mindent konvertáljak 24-re, vagy inkább mindent felfelé konvertáljak 29.97-re? Általánosságban véve egymáshoz nem jól viszonyuló fps arányok esetén felfelé vagy lefelé konvertálva kapom a legjobb kompromisszumot? Sajnos az idő is szorít, nem tudom sikerült-e érthetően leírom a problémát...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#241) HollyBoni válasza M@trixfan (#240) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem felfelé nem is működik a dolog, szóval 24-ből csinálhatsz 30p-t, de totál ugyanúgy fog kinézni. Én 24p-ben hagynám az egészet.

(#242) M@trixfan válasza HollyBoni (#241) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszönöm, 24-ben hagytam én is végül. Fel fogok tenni valami komolyabb videós appot amivel nem ugrál a framerate.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#243) sellerbuyer válasza M@trixfan (#240) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha DVD lesz a vége, akkor én mindenképpen 25p-t készítenék (ha PAL az eredeti anyag). 24p-ből is simán mehet a 25p.

[ Szerkesztve ]

(#244) narumon válasza sellerbuyer (#243) üzenetére


narumon
őstag

Hali elment már a steady?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#245) sellerbuyer válasza narumon (#244) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem, az ilyesmit sokáig kell általában hirdetni. Teljes videós felszerelést is árulok mellette... Na az is szép lesz... Kb. egy-másfél év hirdetést saccolok neki, úgy szokik lenni általában az ilyen cuccoknál. :)

(#246) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Kezdőknek jó lehet ez a DVD sorozat, most találtam rá a bemutatóira Yt-on: [link]

(#247) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

A Videopraktika honlapról tudtok vmit? Megszűnt létezni? :F

(#248) Crystalheart válasza sellerbuyer (#247) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ne is ismertem eddig, jók a videók. :)

Egy derítőt nekem is kellene eszkábálnom valamiből.

Amúgy most, hogy kijött az EOS 70D, a 60D-nél valószínűleg nagy leárazások lesznek karácsony tájékán. Ejj, valahogy össze kellene kanalazni kétszázat addigra. :)

(#249) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Közeledik a karácsony, vajon meddig megy le a 60D ára?

Kitben most úgy 1000$ körül lehet kapni. Pl.

(#250) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Van még itt valaki ebben a csoportban ?

Tudok segítséget kérni a videózáshoz ?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.