Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) narumon válasza Crystalheart (#44) üzenetére


narumon
őstag

Mondjuk a profi kamerák közül is van ami inkább "DSLR szerű" kialakítású. Pl a Black Magic
[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#52) sellerbuyer válasza narumon (#49) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jaja és utóbbiakban egyébként maximális létjogosultsága van a DSLR-eknek, az esküvői videózással ellentétben.

(#53) sellerbuyer válasza narumon (#50) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez nem ajánlás, ezek azok, amiket én beszereztem.

Pentacon csak azért, mert ezt tudtam venni. Ha van egy Helios, amit feldobnak egy fórumra, az már nem is koppan, szóval képtelenség hozzájutni jóformán. Ezért maradt a Penta, amivel teljesen meg vagyok elégedve. Olympus e510-em volt, Olympus Zuiko obikat használtam (+Penta), de ez a korszak már lezárult, váltok Canonra. Egyelőre ehhez még nincsenek obik, de nem is szeretném a gagyi 80eFt-os Canon zoom obikat megvenni. Egyelőre egy kitobit mindenképpen veszek hozzá bagóért, nagy eséllyel abból is 10k-ért valami hibásat, ami csak manuálfókuszos, itt is árulnak PH-n egyet (ha még meg van), ilyesmi. Ugyanis videózáshoz az is tökéletes, ellenben a fotózással. Fotósok persze lehurrognak ezért, mert ezt írom, de ettől még ez a valós helyzet.

A follow focus semmi extra, csak egy tekerentyű, amivel kézre esik a fókusz állítás és ennyi. A fényképezőknél ugyanis probléma ugye, hogy egyszerre nem tudsz zoomolni és manuálisan fókuszt is állítani, mert kb. három-négy kéz kellene hozzá. Ezt oldja meg ez a kézre eső, nagy méretű tekerőgomb.

A Magic Lantern kötelező, ha videózol DSLR-el. Nagyon sokan nem ismerik a funkcióit, hanem csak a gyári fw-ben élnek, ezért is nem tudják elképzelni, hogy lehet jó egy DSLR filmkészítésre... hát a ML-el kérem, ennyi. :D :K

(#54) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#55) narumon


narumon
őstag

Van itt valaki aki ismeri a Twixtort? Elvileg neten mindenütt csak azt látom, hogy nem is állígatják csak lassítják a felvételt oszt kész.
Nos nekem ez valahogy nem akar összejönni. Amikor lassítok akkor a subject körül mintha egy "erőtér" lenne. Nem olyan tiszta mint amit videómegosztókon lehet látni. Mi lehet a gond? Próbáltam 24p-s felvétellel is meg 60p-vel is. Mindkétszer ugyanaz.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#56) sellerbuyer válasza narumon (#55) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Konkrétan milyen géppel készíted a felvételt?

(#57) narumon válasza sellerbuyer (#56) üzenetére


narumon
őstag

Konkrétan Canon 550D, ami annál is furcsább, hogy youtube tele van Canon 550D 1000fps videókkal amik twixtorral készültek :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#58) sellerbuyer válasza narumon (#57) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, viszont van sok olyan is, amiken lehet látni azt a jelenséget, amiről írtál. Akkor ez beállítási gond lesz, ahhoz meg sajnos nem tudok hozzászólni, mert aktívan nem használom ezt a funkciót, sorry. :(

[ Szerkesztve ]

(#59) narumon válasza sellerbuyer (#58) üzenetére


narumon
őstag

Okés köszi azért, hogy megpróbáltad!
Esetleg valaki? Bárki? Akárki? :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#60) Crystalheart válasza narumon (#59) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kérdezd meg szerintem a Halivud.hu-n, tuti vannak, akik használják

(#61) kolumbus


kolumbus
csendes tag

Az lenne a kérdésem, ha videóznom kéne DSLR-el egy hangversenyen, akkor a keverő kontroll kimenetét összedughatom a gép mikrofon bemenetével? És ha igen, akkor mire kell figyelnem?

(#62) sellerbuyer válasza kolumbus (#61) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Összedughatod, más választásod úgy sincs, hacsak nem akarsz külön hangrögzítőt alkalmazni.

Annyi, hogy ha van olyan beállítás a gépedben, hogy a mikrofon bemeneten milyen jelszint legyen, akkor állítsd mic-ről line-ra. Ha nincs, akkor nagyon óvatosan adagold a keverőn a jelszintet, mindenképpen ellenőrizd a dslr-re kötött fülessel, hogy nem torzít-e, nem sok-e.

Inkább lődd alá kicsit, mint fölé, mert azt utómunkában könnyedén tudod korrigálni.

Ha nincs módod a keverőt módosítani, mert hangtechnikusok vannak, akkor kérd meg őket, hogy az aux-ra kössenek és ott külön szabályozzák neked a jelszintet. Színezni meg neked úgysem kell, az is utómunkában megy. Egyébként is jó az auxos megoldás, ha te kezeled a keverőt, jobb, mint a main. Illetve a legjobb ha van a keverőn valamilyen REC (pl. TAPE REC) kimenet, mert az frankón line szintű és a MAIN-nek a keverési arányai is megmaradnak rajta, nem úgy, mint AUX-on, ahol külön kell keverni. Szóval ha van olyan (RCA-s kimenet szokik lenni), akkor azt használd inkább!

[ Szerkesztve ]

(#63) kolumbus válasza sellerbuyer (#62) üzenetére


kolumbus
csendes tag

Köszönöm. :)

(#64) Cancer válasza narumon (#57) üzenetére


Cancer
senior tag

Hali!

A twixtorral az a helyzet, hogy szoftveresen számolja ki az egyes "hiányzó" pixeleket. Zehát, ha mondjuk feezed a sebességet, akkor minden képkocka közé "rajzol" egy átlagot a kettőből, ha harmadolod, akkor kettőt negyedeled, akkor hármat és így tovább... Viszont ebből adódóan elmosott átlagolt pixelek jelennek meg ott, ahol az előtér és a háttér is részletgazdag. Twixtorral a legszebb munkát homogén (pl égbolt) háttér előtt lehet emiatt elérni. Ott nem jelentkezik ez az "erőtér" probléma.
Minden olyan videónál, ahol részletgazdag (pl.: park) háttér előtt elmosás nélkül lassítanak, az valós nagysebességű kamerával készült.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#65) Cancer válasza sellerbuyer (#53) üzenetére


Cancer
senior tag

bocsi a dupláért

Egyet értek veled, hogy videóra (dslr, minőségi) csak manuál fókusz. S abban is, hogy bizony a régi manuális objektíveknek van egy verhetetlen előnyük, ez pedig a fokozatmentesen állítható írisz! Nekem van egy 58-as Heliosom...hatalmas!
Egyrészt a Canon 1.8/50-essel ellentétben, amelyiknek kb negyed fordulat a teljes zoom tartománya, a Heliosnak több, mint háromnegyed. persze így egy mozdulattal nem is tudom végig tekerni a két állás között (vagyis csak technikásan), viszont sokkalta finomabb élességállítást tesz lehetővé.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#66) Crystalheart válasza Cancer (#65) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Persze, az autofókusz eleve bénán is néz ki videón, nem arra találták ki, legföljebb videó előtti beállításra jó. :) A nagy filmes kamerákban viszont van fókuszmakró, azaz több szinten beállíthatod a kívánt fókuszt, és az átmenet sebességét, aztán gombnyomásra átvált. Ez 2+ arc (vagy bármi) sorozatos átfókuszálásánál nagy könnyebbség és sokkal pontosabb is, mintha kézzel csinálnánk. Gondolkodtam már, hogyan lehetne megoldani ezt pl. egy kis számítógép-vezérelt elektromotorra kapcsolt follow focus-szal, vagy magával egy mini-számítógéppel, ha már úgyis elektronikusan adja le a jelet, csak nem vagyok sem gépész, sem elektrotechnikus, sem az ilyen szintű programozáshoz nem értek... De valahogy biztosan meg lehetne csinálni. (Apropó, nem árulnak follow focus-t ilyen funkcióval? :D)

Hasonló, hogy végre kezdenek elterjedni a robotdaruk rendesen. Rémlik, amikor filmekben távolról mutatnak mondjuk egy száguldó autót, de a kép szélén látszik, hogy azt csak szemre követték? Na, az ilyen algoritmikus keresővel rendelkező daru ezt is orvosolja, mert magától leköveti a kiválasztott tárgyat, értelemszerűen sokkal fluidabb képpel.

[ Szerkesztve ]

(#67) sellerbuyer válasza Crystalheart (#66) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ezeket a funkciókat is tudja többek közt a DSLR-ekhez kitalált Magic Lantern. Ez kötelező azoknak, akik filmezésre használják a DSLR-jüket.

[ Szerkesztve ]

(#68) Cancer válasza sellerbuyer (#67) üzenetére


Cancer
senior tag

Én egy picit óckodok az ML-től...de annyian dícsérik, hogy lehet én is telepítem.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#69) Crystalheart válasza sellerbuyer (#67) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mármint a fókusz-makrót? (A másikat aligha, mert az a daru dolga... :D) Ha így van, az nagyon jó, nem kell rajta agyalnom.

(#70) sellerbuyer válasza Crystalheart (#69) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A fókuszt igen és még sokminden mást. A darut természetesen nem annyira oldja meg. Az milyen lenne? Szoftveres daru. :DD Na az már tényleg magic lenne a javából! :D

(#71) Crystalheart válasza sellerbuyer (#70) üzenetére


Crystalheart
senior tag

És az átmenetet is be lehet állítani (átmenet sebessége, íve)? Mert ha egy pillanat alatt átvált, azzal ilyen tekintetben nem sokra megy az ember.

(#72) Cancer válasza sellerbuyer (#70) üzenetére


Cancer
senior tag

Programozható robotkar?

Lassan kezjük elérni a milliós határt.. Euróban :DD

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#73) sellerbuyer válasza Crystalheart (#71) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#74) sellerbuyer válasza Cancer (#72) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Királyság! Az USB-n keresztül le is lehetne bonyolítani a dolgot. Vagy a vez. nélküli vakuvezérlővel! :))

(#75) Crystalheart válasza sellerbuyer (#73) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Na, az szuper. :)

Nagy kérdés ezek után, hogy miért olyan mérhetetlenül béna még mindig majdnem minden amatőrfilm hazánkban...

(#76) sellerbuyer válasza Crystalheart (#75) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Háááát, azért a filmezéshez más is kell, mint rack focus. :) A ML sem olyan varázslatos, hogy egy rossz operatőrből jót faragjon. :)

Alapvetően én a problémát a Mo-i filmezésnél a forgatókönyv írók hiányában, pláne a jó forgatókönyv írók hiányában látom. Eleve ott véreznek el az amatőr filmek, hogy a történeteik kidolgozatlanok és maguk a filmkészítők fognak hozzá valamiféle forgatókönyv félét írni, ha egyáltalán írnak ilyesmit és hát ők meg kevéssé értenek hozzá, vagy semennyire sem.

A jó film két legfőbb összetevője szvsz. a jó színész és a jó forgatókönyv. A többi már nem vészes, ha esetleg nem a legjobb. Jó pár olyan filmet láttam már, ami itt-ott bénán volt kamerázva, meg vágva, de csak akkor vettem észre, mikor már többedjére néztem, mert annyira lebilincselő volt a sztori és a színészi játék, hogy eldobtam az agyam. ZS kategóriásnak kikiáltott és független filmeknél is elő szokott fordulni hasonló eset, lásd halivud.hu.

(#77) Crystalheart válasza sellerbuyer (#76) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igazából költői kérdésnek szántam. :) Nem bánom a dolgot, hiszen így sokkal kisebb a konkurencia; gyerekjáték a többiekénél jobb filmet készíteni, ha a forgatókönyv nem jelent problémát, színészeket meg ismer az ember.

(#78) Cancer


Cancer
senior tag

FOR-A FT-ONE

Hogy miért érdekes?

4k-s kamera ami 900 FPS-t rögzít!! :Y

:( 22 milla feletti lesz az ára...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#79) sellerbuyer válasza Cancer (#78) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát igen, erre találták ki a bérlést. :U

(#80) Cancer válasza sellerbuyer (#79) üzenetére


Cancer
senior tag

Kár, hogy hobby célra még bérelni sem éri meg... :(

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#81) Crystalheart válasza Cancer (#80) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hobbicélra 900 fps? :DDD

(#82) Cancer válasza Crystalheart (#81) üzenetére


Cancer
senior tag

Ja, 4k-s méretben... :))

De FullHD-ban kiváltaná a twixtort.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#83) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Egyébként tudja valaki, a 300-ban mekkora lassítást használtak maximum? Annál nagyobb szerintem egy átlag filmbe fölösleges, hacsak nem épp a szétrobbanó vízcseppképével akar művészkedni a rendező...

(#84) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Ha 50p-ben veszek fel de 24p-ben renderelek, akkor ugyanazt az eredményt kapom mintha 24p-ben vettem volna fel?

(#85) Crystalheart válasza HollyBoni (#84) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nagyjából, de néhol kissé mosottabb lehet. 50p-ről 25p-re érdemes renderelni, akkor mindenképp szép képet kapsz.

(#86) HollyBoni válasza Crystalheart (#85) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi. :R

(#87) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Lenne egy viszonylag egyszerű problémám.

Beépített VGA van a gépben, maga a gép nem gyenge, viszont ezáltal a Corel meg az újabb Cyberlink progik egyszerűen használhatatlanok!

Tudtok olyat mondani, amivel a videó minősége nem romlik, de elmegy komoly erőforrások nélkül is?

Power Director 7-el próbálkoztam, de használhatatlan okádék minőségre konvertálja le, olyan pixeles lesz tőle a videó mint az állat + a hang recseg össze vissza!

1920x1080p, illetve 1920x720p a felbontás.

Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#88) HollyBoni válasza ludsimon (#87) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor most mi is kéne? Egy videóvágó progi? Bocs, de nem esik le. :DDD

(#89) ludsimon válasza HollyBoni (#88) üzenetére


ludsimon
veterán

Igen, videóvágó program.

undefined

(#90) HollyBoni válasza ludsimon (#89) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem az Premiere Pro mindenen elmegy, csak ugye fizetős. Nekem az i3-540 GPU-ján is nagyon szépen futott.

[ Szerkesztve ]

(#91) ludsimon


ludsimon
veterán

Végül is megoldottam, megszereztem a 10-es Power Directort, gyors is ill. már hozzászoktam és mindent tudok benne.

Viszont egy valamire képtelen vagyok rájönni!

Miért csinál a 720p 60 fps videóból 720p 100 fps-t????

undefined

(#92) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ezt az effektet hogy csinálják? Már csomó filmben láttam.

1:09-nél

[ Szerkesztve ]

(#93) sellerbuyer válasza HollyBoni (#92) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez szimpla bullet time effect megbolondítva egy kis computer technikával, ami összefűzi a felvételeket.

Egyébként én először egy Rolling Stones klipben láttam nagyon régen ezt a technikát. Meg mernék esküdni, hogy akkor használták először és aztán a hatalmas sikerre tekintettel terjedt el jobban.

De láttam már olyan megoldást is, ahol a főszereplőnek közéjük kellett mennie, hozzájuk kellett érnie és mozgatnia kellett őket, ezért profi "merevedős emberekkel" oldották meg a dolgot, egyszerűen. Gondolom olyanokkal, akik köztéri élőszobrok is szoktak lenni. :U

[ Szerkesztve ]

(#94) Cancer válasza sellerbuyer (#93) üzenetére


Cancer
senior tag

Egy pár pantomim és van másfél órád egy ilyen jelenetre kényelemesen. :C

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#95) narumon válasza Crystalheart (#66) üzenetére


narumon
őstag

Ez 2+ arc (vagy bármi) sorozatos átfókuszálásánál nagy könnyebbség és sokkal pontosabb is, mintha kézzel csinálnánk. Gondolkodtam már, hogyan lehetne megoldani

Mintha Magic Lanternben lenne valami ilyesmi nem?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#96) narumon válasza Cancer (#64) üzenetére


narumon
őstag

Minden olyan videónál, ahol részletgazdag (pl.: park) háttér előtt elmosás nélkül lassítanak, az valós nagysebességű kamerával készült.

Én kimondottan olyanokról beszélek ahol 550D-t használtak. Tele van a youtube ilyenekkel és ott nincsenek ezek a csúnya anomáliák mint nálam.....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#97) Crystalheart válasza narumon (#95) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Igen, sellerbuyer már meg is mutatta. Mondjuk még az érdekelne, hogy lehet-e ezt valami külső eszközzel irányítani, mert a kamerához hozzáérve, gombokat nyomogatva mindenképp beremeg az eszköz, ami felvétel közben nem szép.

(#98) narumon válasza Crystalheart (#97) üzenetére


narumon
őstag

Nem tudom igazából én még nem használtam az autómata módot csak a manuálist szoktam, nem remeg az annyira.
Azért van itt egy nagy téveszme. Ha megnézitek a profi felvételeket (filmek, videoklippek, stb) akkor bizony abban is van valamennyi mozgás. Ha kiölsz minden bemozdulást akkor nagyon mesterkélt az egész videó. Szerintem. Persze nem rángatni kell, meg egy totálhoz kell az állvány, de hát a rack fokuszt nem is ilyen esetbe szokták használni. Van, hogy videót vágok és a minimális remegést ki lehetne szedni szoftveres stabival. Kiszedem aztán inkább törlöm a stabit mert elveszi a lelkét a felvételnek.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#99) Crystalheart válasza narumon (#98) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Azért a hollywoodi filmek többségében olyan nincs, hogy egy átfókuszálásnál megremeg a kép, már csak azért sem, mert erősen kellene rángatni a böhöm ülődarus, tucat helyen csillapított mozgású filmes kamerát hozzá. :D Értelemszerűen azt a hatást szeretném én a kis kézi vacakkal is megközelíteni. A zsánerem leginkább a tragikus dráma és a nosztalgikus melankólia, amihez szintén nem illik nem csak a remegés, de még a handicam sem.

(#100) sellerbuyer válasza Crystalheart (#97) üzenetére


sellerbuyer
őstag

1. Nem remeg be, ha tisztességes statívot használsz.

2. Van egy olyan opció ehhez, hogy be tudsz wait-et állítani. Így megnyomod a gombot és tegyük fel, hogy beremeg. Nem lényeg, mert a vágásnál úgysem innen indulsz, mivel az átélezés nem azonnal indul el a gomb megnyomásakor, hanem vár és csak utána. Ezt be tudod állítani, hogy mennyit várjon.

Forgatásnál azt csinálod, hogy megnyomod a gombot (elindítod az effektet, de még nem csinálja, mert wait ugye)... csapó mehet indításkor azonnal, majd mondod a színésznek, hogy mikor kezdje el a mondatát, úgyis utószinkron megy rá.

Persze az is megoldás, hogy megmondod neki, két mp-e van, de hát úgysem tudja azt olyan pontosan megoldani, ezer más dologra kell figyelnie, jobb, ha inkább te szólsz neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.