Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) dewillright válasza Orionk (#250) üzenetére


dewillright
csendes tag

Szia!

Mi lenne a kérdésed?
Remélem tudok segítni.

(#252) telefonfulke


telefonfulke
tag

Manfrotto állvány és videófej: hogyan lehet rögzíteni rendesen a fejet? Amikor felcsavarom, akkor természetesen a vízszintesen rögzítő csavart zárom, de nem tart annyira erősen, hogy olyan szorosra fel tudjam csavarni az állványra, hogy aztán felvétel közben biztosan ne lazuljon le. Nagyon zavaró tud lenni.

(#253) Orionk válasza dewillright (#251) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

köszi szépen.

Azt szeretném megtudni, hogy ebben a videóban : https://www.youtube.com/watch?v=zCR7PTGNkT8

az első 20 másodpercben hogyan valósítja meg azt, hogy amikor az újjával hozzáér a papírhoz, akkor a papíron az írás megváltozik, mintha érintőkijelző lenne.

köszi

(#254) Crystalheart válasza Orionk (#253) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyszerű vágás: odanyúl, ott tartja a kezét, kicseréli a lapot, folytatja. Aztán a vágóprogramban kivágja a nem kellő részt. Ha megnézed, a vágáskor néha elugrik a keze egy kicsit, a hanghatás eltereli a figyelmet. De attól még jópofa. :)

[ Szerkesztve ]

(#255) Orionk válasza Crystalheart (#254) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

Én is erre gondoltam, de szerintem nem lehet pont ugyanott tartani a kezed, amíg mozognia kell a testednek, hogy kicseréld az A/4 es lapot.
Vagy nagyon sokszor felvette, mire sikerült neki.

(#256) telefonfulke válasza Orionk (#255) üzenetére


telefonfulke
tag

Vagy van egy segítője, aki egyszerűen segít neki, és akkor neki nem kell mozognia. Az állványos problémára nem tudtok vmi tippet?

(#257) Crystalheart válasza Orionk (#255) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincs is pont ugyanott tartva a keze, fél centiket elmozdul. Töltsd le, nézd vissza kockánként és láthatod. De ja, segítője is lehetett.

(#258) Orionk válasza telefonfulke (#256) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi mindkettőtöknek.

Az álvánnyal mi a gond ?
Visszaolvastam, de a szavaidból azt vettem ki, hogy csak szorosabbra kellene meghúzni, nem ?

(#259) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Lenne egy újabb kérdésem. :)

Ebben a videóban : https://www.youtube.com/watch?v=fW7x05oEg-8

4:07nél hogyan csinálhatta azt, hogy elhúzza a kezét a füzet felett és ahogyan halad a keze balról jobbra, úgy jelenik meg az írás is a füzetben ?

Valami olyasmi megoldás lehet ez mögött, mint amit lentebb beszéltünk, de valahogyan nem tudom elképzelni, mert nem tudja mindig ugyanoda visszatenni a kezét.

köszi

(#260) Nova_ válasza Orionk (#259) üzenetére


Nova_
tag

Egyszerű vágás.
Látszik ahogy a füzet nem ott van, mint előtte. Azaz odahelyezték.

Az első klipben még csak a "Travel review by" felirat van a füzetbe írva (legyen ez az "A" klip).
Azután beleírták, pluszba hogy "Casey Neistat" és azt is felvették kamerával (legyen ez a "B" klip).
A kettőt úgy vágták, hogy amikor a kéz középen jár (azaz kitakarja a könyv nagy részét) átváltanak "A"-ról "B" klipre.

(#261) Orionk válasza Nova_ (#260) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia !

köszi
Igazad van.

Megnéztem lassítva és amikor a kéz középen jár, akkor egyszer csak bevágják a B klipet, mert a kéztől jobbra is megjelenik a felirat.

(#262) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Egy újabb "melyik program az, ami" kérdés lenne...
Épp Norvégiában, a sarkkörön vagyok, Északi Fényt jöttem látni, fényképezni és a fényképekből time-lapse sorozatokat összerakni.
Egy bő hete vagyok itt, minden este kinn fagyoskodok valahol. Már 2000 kép felett járok, amiből a látható szaggatás határáig, 8-10-12 fps-re vett videókkal, még így is alig 3 percnyi anyag van.
Van még pár panorámakép, amiket több képből tettem össze, tehát felbontása bőven van; továbbá pár jobb kép, de azok is 16 Mpx, tehát van miből kroppolni; ezekkel tornásznám még kicsit fel a hosszát. Tudtok-e valami freeware (munkagép, semmi illegális nem lehet rajta - tehát Vegas kiesik) videószerkesztőt vagy eszközt, amivel fényképből lehet belenagyítós-pásztázós videó-darabkákat csinálni?
Illetve: milyen freeware videószerkesztőt ajánlanátok?
Köszi!

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#263) Orionk válasza .mf (#262) üzenetére


Orionk
senior tag

Sajnos én ilyen ingyeneset nem tudnék neked ajánlani.

Én Sony Vegast használok és Pinnacle Studio 12 őt használtam régen.

Én is csak Googleban tudnék keresni ingyeneset.

(#264) Lackó86


Lackó86
tag

Üdv mindenkinek!

Tudnátok segíteni egy olyan dologban, hogy két sima webkamerával egy számítógépen hogyan tudok két párhuzamos felvetélt készíteni? (egyidősben) ,más más pozícióban?Ehhez javasolni szoftvert? :)
Válaszotokat előre is köszönöm!
üdv.: Lackó!

jambi

(#265) Lackó86


Lackó86
tag

Ehhez hasonló módszerrel szeretnék eseményt rögzíteni!
[link]
köszi!

jambi

(#266) Crystalheart válasza Lackó86 (#264) üzenetére


Crystalheart
senior tag

(#267) Lackó86 válasza Crystalheart (#266) üzenetére


Lackó86
tag

danke! :D

jambi

(#268) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Ebben a videóban : https://www.youtube.com/watch?v=Eo4e3WFEKD0
a 44ik másodpercnél kezdődő gyorsított felvételt hogyan kell megvalósítani szerintetek filmkészítés szempontjából ?
Hogyan kell felvenni és megszerkeszteni ?

Ugyanakkor 08:04 perckor is kezdődik egy ilyen részlet.

köszi

üdv.,

(#269) InterFox


InterFox
senior tag

Sziasztok.
Készít mostanában valaki amatőr filmet?

PSN ID: interfoxthedead

(#270) Orionk válasza InterFox (#269) üzenetére


Orionk
senior tag

Mire gondolsz pontosan ?

Milyen hosszú, stb ?

(#271) InterFox válasza Orionk (#270) üzenetére


InterFox
senior tag

Szia, csak az érdekelne, hogy dolgozik e valaki, akár egy saját, akár egy csapat által megírt és kidolgozott rövidfilmen!? :R

Én nemrég kezdtem el tanulni a szakmát, a vágás a színkorrekció és az egyedi színkeverés (fényelés)-t már megtanultam.
Most tanulom a forgatókönyv írást, a rendezést és az operatőri dolgokat (Milyen szögeket használunk, milyen objektívek kellenek hozzá, stb...)

PSN ID: interfoxthedead

(#272) Crystalheart válasza InterFox (#271) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"a vágás a színkorrekció és az egyedi színkeverés (fényelés)-t már megtanultam." - Addig nem mondhatod, hogy megtanultad, amíg nem dolgoztál szakemberként profi filmen. Sőt, még akkor sem. :) Az ember mindig tanul valami újat, még a nagy filmrendező művészek is megújulnak.

Az írásról nem is szólva. A forgatókönyvírás a film alapművészete. A technikáját lehet tanulni, a nagyobb részét viszont csak megalkotni lehet.

(#273) InterFox válasza Crystalheart (#272) üzenetére


InterFox
senior tag

Most én ezekkel a közhelyes kijelentésekkel és egyértelmű kötözködéssel mit kezdjek?
Szerintem egyértelműen leírtam mindent, és nem az jött le belőle, hogy a megtanult dolgokban már profi vagyok.
Megtanultam a technikáját és az alapszabályait.
Ráadásul az eredeti kérdésre, még most sem kaptam válasz. :)

PSN ID: interfoxthedead

(#274) Crystalheart válasza InterFox (#273) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Csak arra akartam rávilágítani, hogy a mondatod első és második fele abszolút üti egymást: "Én nemrég kezdtem el tanulni a szakmát" kontra "a vágás a színkorrekció és az egyedi színkeverés (fényelés)-t már megtanultam."

(#275) Orionk válasza InterFox (#271) üzenetére


Orionk
senior tag

Én nem dolgozom rövidfilmen.
Egy ismerősöm van, aki készített egy rövidfilmet az utóbbi időben, de ő távoli ismerősöm.

Egyébként úgy tudom, hogy a rövidfilm, amit készített kisebb ismertséget is szerzett Magyarországon.

Ezt a csúszópénz című filmet készítette:

http://daazo.444.hu/2015/03/17/friss-hus-2-0-klasszikusok-csuszopenz/

(#276) InterFox válasza Orionk (#275) üzenetére


InterFox
senior tag

Köszi a választ, este megnézem a filmet!:)

PSN ID: interfoxthedead

(#277) Orionk válasza InterFox (#276) üzenetére


Orionk
senior tag

Milyennek találtad a filmet?

(#278) InterFox válasza Orionk (#277) üzenetére


InterFox
senior tag

Lassan már lesz rá időm, hogy megnézzem, de jelenleg aludni meg enni van csak időm.

PSN ID: interfoxthedead

(#279) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !
Elkészült egy újabb videóm, itt elérhető :
http://v.4klip.hu/RhnWTyVnxBY
Ha van időtök és megnézitek, akkor itt kommentben szívesen fogadok pozitív és negatív kritikákat is.

(#280) Mr. Zöld


Mr. Zöld
csendes tag

Hozzá értő tanácsát kérem, videó felvételhez (kis film készítés melyet fesztiválra is nevezném tehát a lehető legjobb minőségű felvételekre van szükségem) szeretném a következő fényképezőgépek egyikét használni Canon 600D, Nikon D3300 vagy Panasonic lumix dmc-G6. Melyiket válaszam?

[ Szerkesztve ]

(#281) industrial válasza Mr. Zöld (#280) üzenetére


industrial
tag

Inkább a Panasonic Gh1,Gh2,Gh3,Gh4...esteleg a G7 et kellene megnézned elégjók videózásra ha nem a legjobbak. Panasonic Gh3-am van és menőségben ott van a felső kategóriás Full Frame gépekke és a Firmware cserélgetéssel egész jól belehet lőni a kívánt igényekhez, akár 100mbit/s video. De vannak itt nálam sokkal jobban hozzá értők is. :) :) Ez csak saját tapasztalat.

(#282) 80hun válasza Mr. Zöld (#280) üzenetére


80hun
addikt

Inkább itt kérdezd meg .
De a felsoroltakból természetessen a pana G6. :)

(#283) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdvözlet!

Kérdezném, hogy a fényképező által készített *.MTS videókat (Pana LX7) milyen formátumba érdemes átkódolni amely nem jár nagy minőségromlással és lényegesen kisebb lesz a fájlméret?
Illetve milyen programmal?

Előre is köszönöm.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#284) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok,

van itt valakinek jól bevált otthon elkészíthető sliderre ötlete?
Olyat szeretnék ami elbír a gopro mellett egy kisebb MILC-et is.

(#285) maser válasza gonger (#284) üzenetére


maser
tag

Én magam még nem próbáltam, de tetszett a videó.
Ez még DSLR-t is elbír. :)
[link]

Foredene @ Ragnaros | maser#2802

(#286) 2pills


2pills
újonc

(#287) Szmuki


Szmuki
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
Powerdirector 11-et használok.
Videókészításnél a .mov kiterjesztésű videófájl-nál nincs hang.
Holott ha simán megnyitom(más videóláejátszóba), itt van.
Csak a Powerdirectorban nincs.
Tudnátok segíteni?

Üdv_Szmuki

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#288) industrial válasza Szmuki (#287) üzenetére


industrial
tag

Quicktime fent van? Érdekes módon nekem az volt egyszer a probléma, bár az Vegasnal. Egy próbát megér.

(#289) Szmuki válasza industrial (#288) üzenetére


Szmuki
tag

Hali!

Nem nagyon találok ilyen prgoit XP-re, reklamál hogy nem vista meg Win7...

''Semmi indoka annak, hogy bárki is számítógepet akarjon otthonra.'' Ken Olson, a Digital Equipment Corporation elnöke es alapítója (1977)

(#290) industrial válasza Szmuki (#289) üzenetére


industrial
tag

[link]
Ezt próbáld.

(#291) klaca1978


klaca1978
tag

Sziasztok! HVR-z1e kamerát szeretnék venni mit kell nézni a fejóra állásnál. Itt egy kép példának:
Amit kinéztem azon az operation 270 x10, a threading 272 x10 ez túl sok? mi számít soknak

(#292) düh


düh
újonc

Sziasztok! Kíváncsiságból kérdeznék, egy ilyen videót(akciókamerát kivéve) milyen eszközökkel lehet össze hozni(kamera/dslr ami kb hozza ezt a minőséget stb...)? Válaszotokat előre is köszönöm! https://www.youtube.com/watch?v=ppR1E0jhaZA

[ Szerkesztve ]

(#293) mrgergoke


mrgergoke
aktív tag

Sziasztok!

Videót szeretnék vágni Premiere CC-ben, eddig nem is volt gondom vele. Pár napja akármit csinálok, a bevitt egyetlen fájlnyi média szarakodik velem. Egy darab telefonos .3gp videót importáltam, és még így is az a tapasztalatom, hogy önmagán belül elcsúszik valahogy a videó a hanghoz képest. A sávok ugyanott kezdődnek és ugyanott is végződnek, ergo nem konkrétan a sávok vannak elcsúszva egymáshoz, mert jól kezdődnek, és jól is van végük, úgy, ahogyan az a valóságban is megtörtént. A probléma az, hogy pár másodperc után szép fokozatosan elkezd elcsúszni a videó a hanghoz képest, és egy jó 2-3 másodperces csúszásig elmegy. Egy 8 perces videónál észre sem lehet venni, hogy hol lassult be így a videó, és hol gyorsul vissza annyira, hogy a vége megint jó legyen. VLC-ben megnéztem, és semmi baja a fájlnak, nem a telefon a hibás. Csináltam már új projektet, újraindítottam, módosítottam a preview videó beállításokat, semmi. Kipróbáltam, hogy kirenderelem a megcsúszottnak tűnő videót, mi sül ki belőle, és a végeredmény egy valóban megcsúszott videó lett (VLC-vel néztem).
Eddig nem csinált ilyet, de így használhatatlan a program. Tudnátok segíteni?
Köszi! :)

https://rendeljkinait.hu/

(#294) Formaster


Formaster
addikt

Üdv Urak! Létezik a Resolve-on kívül bármilyen megoldás BRAW felvételek szimpla megvágására, majd továbbmentésére ugyanebben a formátumban? Utazni készülök és nem tudom, hogy milyen feltöltési sebességem lesz, ezek függvényében vennék még tárhelyet, de ha le tudnám vágni a laptopommal helyben a felesleges elemeket, az megoldaná a kérdést. Sajnos viszont a Resolve be sem tölt dedikált VGA nélkül, hibát dob rá. :R

A kérdés másik része még az lenne, hogy át lehet-e verni valahogy a Resolve-ot, hogy elinduljon IntelHD Graphics-al.

[ Szerkesztve ]

(#295) Bady8


Bady8
csendes tag

Sziasztok,

kérlek ne kövezzetek meg :DDD , telóval szeretnék pár minőségi videót csinálni amihez képstabilizátort keresnék. Tudtok ajánlani jó minőségű és jó szoftverrel rendelkező stabilizátort?

Köszönöm :R

(#296) Mephike


Mephike
senior tag

Sziasztok! Slidert szeretnék vásárolni Youtube termék videóhoz. Nem ragaszkodom a motorral felszerelt változathoz és nem Hollywoodi AAA filmkészítéshez vásárolnám, ugyanakkor nem szeretném ha semmit sem érne.
Hosszra kb. 80 cm kellene, ha több nem gond. Súlyra el kellene bírnia egy Canon R8-at (kb. 461gramm) és egy 35mm-es obit (300gramm). Köszönök előre is bármilyen tippet/linket!

(#297) picstike


picstike
tag

Sziasztok! Létezik lehetőleg Magyarul tudó videószerkesztő progi ami használható is?
Ti mire esküdtök?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.