Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) helkis válasza dokar (#5900) üzenetére


helkis
addikt

software-atyánk ki a regiszterekben vagy, jöjjön el a te programozásod, ahogy az ATi-n úgy az nV-n is, flatout2 engine-t minden(ki)nek! :R :))

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5902) helkis válasza dokar (#5900) üzenetére


helkis
addikt

illetve: SG-cikk ;)
szerk mekkora demagóg duma! :D

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5903) RpPRO válasza __Psion__ (#5876) üzenetére


RpPRO
őstag

SG.hu-rol jobb lett volna a bemutato. :) 3.5MB/s korul szalad le rola a cucc.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#5904) dokar válasza helkis (#5901) üzenetére


dokar
addikt

jaja, már nagyon várom az új flatout-ot :)

extra - SEXRay

(#5905) kem


kem
addikt

Hali!
Van valakinek eladó 5*512Mb DDR memóriája?

Köszi!

(#5906) vedini válasza dokar (#5900) üzenetére


vedini
őstag

na majd meglátjuk
a 3d-s tervezésed meg elmenne geforce ti4200-on is :DDD

jah és jó étvágyat ha még nem kajáltál ;)

még mindig keresek házat táppal ;)

workworkwork...

(#5907) helkis válasza kem (#5905) üzenetére


helkis
addikt

5x512Mb, valami új Penta-chanelt tesztelsz? :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5908) madve válasza helkis (#5907) üzenetére


madve
tag

"Penta-chanelt" :DD Ez jó... :R

[ Szerkesztve ]

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#5909) Coyot válasza vedini (#5906) üzenetére


Coyot
őstag

meglesném én azt 1millió poligon felett(ami amugy nem sok), 8x AA val :))

Má' nem

(#5910) Coyot


Coyot
őstag

Jah és van egy eladó ATI FireGL: [link]

Má' nem

(#5911) vedini válasza Coyot (#5909) üzenetére


vedini
őstag

mondjuk sztem itt nem 3dsmax-ról van szó, hanem vmi 3d home maker-ről ami elfut 98-on is :DDD
de dokar majd megmondja mivel tervez

megtaláltam ahol olcsó az ON, küldöm privibe

workworkwork...

(#5912) Coyot válasza vedini (#5911) üzenetére


Coyot
őstag

köszöntem :R

ha home méker akkor meg ugyis mindegy integráltal is elmegy:DDD

Má' nem

(#5913) helkis válasza helkis (#5895) üzenetére


helkis
addikt

elkelt.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5914) helkis


helkis
addikt

viszont aki kicsit nagyob teljesítményt szeretne, minimális fogyasztással:
E6750 G0 ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5915) kovi válasza helkis (#5895) üzenetére


kovi
senior tag

Köszi de sok lesz az. Elég most a 7300. Megnézzük jövő héten a 9600GT-t.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5916) kovi válasza dokar (#5900) üzenetére


kovi
senior tag

Te sem vagy csöppet sem elfogult az ATi Technologies-el szemben... ;)

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5917) __Psion__ válasza RpPRO (#5903) üzenetére


__Psion__
tag

Hát nekem nem. :U
Eredetileg az sg.hu-ra készült ez a "bemutató", A korlátlan internet korlátai ciimú UPC-s pr cikk miatt.
Abban az időpontban (délután 5 és 6 óra között) az sg szerver leterhelt volt. Maximum 700-800Kb/sec-al csordogált az adat.
Ezért választottam a hardwired.hu-t. A szerverek nagyon gyorsak, és egy játékdemó éppen a megfelelő méretű ehhez a "teszthez".

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#5918) dokar válasza kovi (#5916) üzenetére


dokar
addikt

Én max technológiai szempontból lehetek elfogult. Tehát nem érdekel, hogy ki csinálja meg, de azt fogom jobban kedvelni, amelyikben több a fejlődés. Ha jobban belegondolok sokan éppen azért szimpatizálnak az Ati-val, mert nem Nvidia! Az utóbbi időszakban csak a technológiai fejlődés útjában állt, akadályozta azt a saját profitja miatt. Lefizette a piacot, hogy az ne tartsa a lépést az MS DX10 API szabvánnyal és helyette az ő elavult megoldását használják. Sem az Intel, sem az AMD, se az MS nem nézi jó szemmel, amit az Nvidia művel. Ha a G200 is a G80/G92 elveket fogja követni, akkor nagyon nagy bakot fognak lőni.

extra - SEXRay

(#5919) RpPRO válasza __Psion__ (#5917) üzenetére


RpPRO
őstag

Biza. A hardwired szerverek nagyon jok, az otthonit en is azon tesztelgetem neha ('csak' 8 megabit). 2MB/s korul limitalnak szerintem.
Ezert is voltam meglepodve, h ma de. milyen gyorsan jott az adat sg-rol. Hozzateszem, az egyetemi gerincrol probaltam. ;) Na, ezt meg szegeny speedtest.net sem birja kiszolgalni. :DDD

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#5920) __Psion__ válasza RpPRO (#5919) üzenetére


__Psion__
tag

Jahh, a speedtest kilóméterórája "csak" 30Mb/sec-íg mér... :DDD

dokar: Azért nem csak az NVidia tehet ezekről hibrid félmegoldású DX10-es játékokról (jajj! Nem a Crysis-ra gondoltam!). Egyszerűen arról van szó, h. egy saját engine-el rendelkező játék fejlesztése legalább 3 évet igényel.
Hol volt még 3 éve a DX10? Gyerekcipőben...
Az Nvidia nagyon jól tudta ezt, és csinált egy baromi gyors "mutánst"
Jól átlátták a helyzetet, ezért nem lehet megkövezni őket.
Másfelől nem hiszem, h. pusztán ők fognák vissza a DiretcX10 elterjedését (persze van rá nem is egy példa). Hisz vannak független stúdiók, amiket talán nem befolyásolnak (pl. Remedy). Ha jól tudom ők közelebb állnak az Microsoft-hoz (az Ms meg az ATI-hoz), így valószínű, h. az Alen Wake lesz az első játék ami teljesen kihasználja az új API-t lehetőségeit.

Persze én is hasonlóan látom a dolgot mint te.
Szimpatizálok az ATI technológiai újításaival. Ezért évek óta piros nyákra szerelt videókártyát vásárolok.
De azért azt nem szabad elfelejteni, h. az ATI sem a mi kedvünkért fejleszt és újít.
Kis cég, csak előre menekülhet. Míg az Nvidia diktál... ha fordulna a kocka, más lenne a helyzet, ebben szinte biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#5921) dokar válasza __Psion__ (#5920) üzenetére


dokar
addikt

hibrid félmegoldású DX10-es játékokról (jajj! Nem a Crysis-ra gondoltam!)

a Crysis-ban tudtommal semmi DX10 nincs :U

én különösebben nem szimpatizálok az ATi-val. nem érzek rá kényszert, hogy évekig ATi-t vegyek. egyszerűen most ő a technológiai vezető. később lehet, hogy fordul a kocka.

extra - SEXRay

(#5922) vedini válasza dokar (#5921) üzenetére


vedini
őstag

hát ami azt illeti, nvidiának lehet még egy dobása, amivel megint áthúzhatja az ati számításait

az ageiai felvásárlásával, lehet keményen rágyúr a fizikára, amin ati simán elvérezhet
bár a óriásmogul intel havok-ja akkor biztos a pirosakkal fog össze

workworkwork...

(#5923) dokar válasza vedini (#5922) üzenetére


dokar
addikt

Az Aegia felvásárlásából adódó előny sajnos tiszavirág életű lesz. Az AMD Fusion és az Intel Larrabee a jövő. Egyre jobban körvonalazódik a GPGPU. AMD annak idején lehet, hogy mégis helyesen döntött, amikor megvette az ATi-t. Nagyon előre gondolkoztak. Kétszereplős lesz a piac: AMD vs Intel. Sajnos nem sok esélyt látok rá, hogy az Nvidia-nak lesz mibe megkapaszkodnia. Továbbá az is jó lenne ha a VIA is megerősödne. :K

extra - SEXRay

(#5924) __Psion__ válasza dokar (#5921) üzenetére


__Psion__
tag

„a Crysis-ban tudtommal semmi DX10 nincs"
Talán ezért emeltem ki, nem gondolod? :W
Minden fórumon ezt szajkózza az összes "jól értesül" vérpisti.
Egy kevés DX10 talán szorult bele. A részecske szimulációt DirectX10 alatt gyorsabban hajtja végre, így valószínű, h. ott már az új API-ra támaszkodnak. Persze ez nem biztos.

Amit vedini, mond az akár az elkövetkezendő 1-2 hónapban megvalósulhat. Hiszen "csak" driver szinten kell megoldani a dolgot.
GPGPU a jövő zenéje, évek kellenek mire a játékosok asztalán lesznek ezek a kártyák.
A fejlesztések az Nvidia részről is régóta folynak. Már 2004-ben kiadott egy sajtóanyagot a cég, h. ebbe az irányba haladnak a fejlesztések. És tavaly (2007-ben) piacra is dobták a Tesla C870 nevű terméküket.
Bővebben itt.

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#5925) dokar válasza __Psion__ (#5924) üzenetére


dokar
addikt

"vérpisti" :DDD ez nagyon jó még nem is hallottam :B

közösségi beszélgetős topikban mi értelme van az OFF-nak? itt minden ON, kivéve az üresposzt. :D

én most nem is a közeli jövőről beszéltem. ;)

Mikor lészen már végre sör melletti beszélgetős veszprémi tali???

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#5926) csibor válasza b-max (#5883) üzenetére


csibor
őstag

Közben mágától megoldódott,2 nap pihi után tökéletesen működik.

(#5927) vedini válasza dokar (#5925) üzenetére


vedini
őstag

mostanában jól viselkedtem, engem elengednek :DDD

workworkwork...

(#5928) dokar válasza vedini (#5927) üzenetére


dokar
addikt

engem múltkor így fogadott az asszony:

Mit keresel már megint itthon, a kocsmában lenne a helyed! :DDD

extra - SEXRay

(#5929) helkis válasza dokar (#5928) üzenetére


helkis
addikt

szekrénybe, ágyalá benéztél? :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5930) dokar válasza helkis (#5929) üzenetére


dokar
addikt

a vízvezeték-szerelőn kívül senki nem volt ott. :D

extra - SEXRay

(#5931) __Psion__ válasza dokar (#5925) üzenetére


__Psion__
tag

„közösségi beszélgetős topikban mi értelme van az OFF-nak? itt minden ON, kivéve az üresposzt."
Széljegyzetnek szántam... azért szürke.

„én most nem is a közeli jövőről beszéltem."
Semmi gond, próbáltam eloszlatni a kétségbeesésedet, h. csak az Intel, és az ATi marad a piacon... :DDD

[ Szerkesztve ]

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#5932) kovi válasza dokar (#5918) üzenetére


kovi
senior tag

Aha, bár azért ez a pletyka része...
Az igazságot nem tudjuk. Ki, kit hátráltat. Azt csak ők tudják. Sztem ezt a sok badarságot pont az NV ellenesek hordták össze. Aztán a weboldalak ebből csináltak híreket, stb...

Áhhh....

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5933) dokar válasza kovi (#5932) üzenetére


dokar
addikt

Az igazságot nem tudjuk. Ki, kit hátráltat.

MS megálmodta a DX10-et. ATi alkalmakodott, Nvidia nem tudott, ezért ellehetetlenítette alkalmazását a játékok körében. Eddig egyetértesz?

extra - SEXRay

(#5934) dokar válasza __Psion__ (#5931) üzenetére


dokar
addikt

egész jó hsz-eid vannak :R
kivéve az aláírosod :(

btw én egyáltalán nem vagyok kétségbe esve a PC-s hardverpiac miatt. már megvettem a HD3850-em és sokáig ki szeretném vele húzni.

extra - SEXRay

(#5935) helkis válasza dokar (#5934) üzenetére


helkis
addikt

vazz, mostmár tudja a vizvezetékszerelő is milyen karid van, nemsokára visz mindent! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#5936) vedini


vedini
őstag

nincs valakinek egy eladó tápja?

workworkwork...

(#5937) cigam válasza vedini (#5936) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

at vs atx? power?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5938) dokar válasza helkis (#5935) üzenetére


dokar
addikt

lehet hogy mire hazamegyek egy vízhűtést beaplikál a gépbe :DDD

extra - SEXRay

(#5939) vedini válasza cigam (#5937) üzenetére


vedini
őstag

atx min 400w, 775-ös intelhez kellene

workworkwork...

(#5940) cigam válasza vedini (#5939) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

akkor én passzolok (300W)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5941) todaly


todaly
csendes tag

Sziasztok!

Nem tud valaki Veszprémben 2,5" satás usb-s külsö racket 2500ft-ig?
Köszi

Üdv todaly

(#5942) Tanya- válasza todaly (#5941) üzenetére


Tanya-
tag

Nézd meg itt, én tőle vettem, és elhozta, mert erre volt dolga, azt mondta pár hetente jár errefele.

(#5943) todaly válasza Tanya- (#5942) üzenetére


todaly
csendes tag

Köszi

Üdv todaly

(#5944) todaly válasza todaly (#5941) üzenetére


todaly
csendes tag

Sziasztok!

Még mindig keresek Veszprémben 2,5" satás usb-s külsö racket 2500ft-ig.

Üdv todaly

(#5945) kovi válasza dokar (#5933) üzenetére


kovi
senior tag

" ATi alkalmakodott, Nvidia nem tudott, ezért ellehetetlenítette alkalmazását a játékok körében." pl erről beszélek.

Ezt nemtudhatjuk biztosan. Az is lehet hogy az NVidia nem tartja fontosnak a 10.1 kiegészítést. Hiszen azt sem tudjuk mennyivel több a 10.1 plusz tudása.
Jó, elvileg le van írva. De sztem a lényeg, hogy mitől kezdik alkalmazni.

Emlékezz az SM3-ra. Ott pont az ellentettje volt. Amikor már volt games ami használta onnantól az ATi is implementálta. (X1000 series)
Pedig volt értelme, főleg a HDR-nek! Egyszerűen a sok évi tervezés néha rossz időpontban csapódik le. Ne félj, amire lesz DX10.1-es games addigra lesz NVidia kártya is 10.1-re.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5946) kovi


kovi
senior tag

Valaki megdobhatna egy Technisat Skystar2-vel.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5947) __Psion__ válasza dokar (#5934) üzenetére


__Psion__
tag

„egész jó hsz-eid vannak"
Hát nem lehet mindenki tökéletes... :DDD
kivéve az aláírosod"
Morbid jövőkép.

„én egyáltalán nem vagyok kétségbe esve a PC-s hardverpiac miatt. már megvettem a HD3850-em és sokáig ki szeretném vele húzni."
Jó neked. De én tartok tőle, h. az Nvidia előránt a "varázskalapból" egy új szabványt, és a csodálatos ATi kártyáink fabatkát sem fognak érni.
Persze azért teljesen nyugodtan alszom. :U

kovi nehéz leírni, hogy j-á-t-é-k?

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#5948) dokar válasza __Psion__ (#5947) üzenetére


dokar
addikt

tavaly a feleségemnek volt egy 2 hónapos kemoterápia + sugárkezelés kúrája. elég sokat megfordultam az onkológián. szóval... :U

az nvidia felőlem a kockásfülű nyulat is előhúzhatja a varázskalapból, de nem az nvidia diktálja éppenséggel a szabványt, hanem az MS. egy jó valódi DX10-es karival kéne már előrukkolniuk, mindenkinek jobb lenne.

extra - SEXRay

(#5949) vedini válasza dokar (#5948) üzenetére


vedini
őstag

itt van pl a 9600GT ami egy agyonbutított kari, mégis felveszi a versenyt a 38xx-ekkel, nem hiába esett az áruk majd egy tizest
jelenleg nincs is értelme nagyobb egymagos karit kidobni nvidia-nak, mert nincs konkurencia

amd-ati-nak még mindig az a problémája, hogy túlságosan az instabil jövőre alapoz, és nem a jelen ill. közeljövő igényeit szolgálja ki, emiatt felemészti az erőforrásait, és ha véletlen nem úgy alakulnak a dologok, akkor padlót fognak, lásd K10

38xx architektúra, csíkszélesség sokkal fejletteb mint a g92-g94 de jelenleg nem ér vele semmit, amikor meg már érhetne késő lesz

ebédelünk ma együtt ?

workworkwork...

(#5950) __Psion__ válasza dokar (#5948) üzenetére


__Psion__
tag

Fogadd mélységes együttérzésemet, remélem teljesen meggyógyult!
Viszont ha gondolod "csomagolok" neked egy kis empátiát, h. jusson azoknak is, akiknek jövőre jut ki ebből a szörnyű betegségből...

A Microsoft a szabványokat, az Nvidia pedig a játékok nagy részét (közvetve) gyártja. Tényleg brutális teljesítménye van 9600 kártyának, és nézd meg mi történt az árakkal ATi térfelén.
Mi lenne, ha egy valódi DX10 kártyát adnának ki?

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.