Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Érdekel a véleményetek. Miért van az, hogy ősz végén egyik napról a másikra olyan mértékben romlik a gáz fűtőétéke, hogy a két éves Bosch átfolyós vízmelegítőmmel így tél közepére (tavaly ugyanez volt, a vízmelegítő tökéletesen működik) már szinte maximumon kell melegítenem a vizet. 6 állása van a lángmagasságnak, és a vízátfolyást fokozatmentesen tudom állítani. Egész évben 2-es állásban használom, olyan forró vizet csinál, hogy hideget kell hozzá keverni a csappal, aztán az első hidegebb napon már 3-asra kell tekernem a kellemes melegvízhez, jelenleg 5-ösön megy (ilyenkor már rendesen hangosan ég), és az átfolyáson is csökkentenem kell, tehát kb. 3-4x annyi gázzal csinálok lényegesen langyosabb vizet. Azt a magyarázatot nem fogadom el, hogy hideg van, és hidegebb a víz, mert a bejövő városi víz hőmérséklete ~állandó 10 fok, messze nem indokolja a 3-4x-es fogyasztást, a vízmelegítőm konkrétan új, a fűtőértéket pedig saját bevallásuk szerint, ha akarnák sem tudnák befolyásolni. A nyomás lehetne kisebb télen a nagyobb vételezés miatt, de ez meg azon bukik, hogy hallhatóan sokszorosát fogyasztja a vízmelegítőm. Egy fazéknyi vizet egy örökkévalóság felforralni. Hideg a fazék? Csak mert a víz még mindig 10 fokos...valaki hazudik...de nem én...hogy csinálják, és miért nem ellenőrzi/ bünteti meg őket senki?! Vagy ha reális magyarázata van valakinek, epekedve várom.
A Ti tapasztalataitok is érdekelnek. Egyébként ez GDF Suez, DÉGÁZ szolgáltatási terület.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#2) tope válasza Jovanny2 (#1) üzenetére


tope
addikt

Bevizsgáltathatod a szolgáltató saját embereivel (haha) független meg nincs, vagy nem ismerik el.
Egyébként igen, a gáz minősége ilyenkor mikor sokan használják kritikán aluli.

(#3) Jovanny2 válasza tope (#2) üzenetére


Jovanny2
őstag

Sajnos nincs itthon gázkromatográf. :DDD Mondjuk sokat azzal sem érnék meg, max. a fogyasztóvédelemhez mehetnék. Mi köze egyébként a sok gázelvételnek a minőséghez? Lehet, hogy ez? Nem politikai jelleggel, a kormány szó az éppen aktuális kormányt jelöli. Lehetséges, hogy az évközben az országban tárolt gáz, amit belepumpálnak ilyenkor a rendszerbe, ennyivel rosszabb minőségű lenne? Vagy levegővel nyomatják a tárolókat, és az rontja így le a fűtőértéket? De ennek a számlán is meg kellene jelennie, de a számlákat 3 hónapra előre kapom!!!! Megjósolják, vagy mi?! Tény, hogy egyik napról a másikra olyannyira romlott a gáz fűtőértéke, hogy az addig forró víz helyett éppen langyos jött a vízmelegítőből. Sajnos nem írtam fel ezt a napot, de jövőre megteszem, kíváncsi lennék, mi változott a szolgáltatónál azon a napon. Ha akkor nyitották ki a tárolókat, akkor megvan a titok nyitja. :U

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#4) GumisPeter válasza Jovanny2 (#1) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Olyan ez, mint az internet régen...napközben hasít, mert mindenki dolgozik, este meg lefagy, mert mindenki lóg rajta...na a gázzal ugyanez van....nyáron senkinek sem kell, télen meg sokan vagytok rajta.:)

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#5) Jovanny2 válasza GumisPeter (#4) üzenetére


Jovanny2
őstag

Na azért szerintem ez nem olyan. 25 mbar jön be kintről, annyira csak nem esik le a nyomás, hogy azt ne tudja tartani a nyomáscsökkentő. Annál jóval nagyobbat lehelek. :D

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

(#6) Jovanny2


Jovanny2
őstag

Jelentem, hogy márc. 15-én elkezdett kicsit melegedni a víz, ugyanazokkal a beállításokkal. Mondjuk ennél már csak jobb lehet, maxon volt egész télen szerencsétlen vízmelegítő.

Az élet túl rövid a hardverek biztonságos eltávolításához.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.