Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) nike_


nike_
addikt

Nekünk most a sulival kell járni úszni. Egyre jobban megszeretem, bár nagyon elfáradok mindig. Talán rosszul veszem a levegőt.

(#102) flash-


flash-
veterán

hi!
azért írok,mert valami úszó edzésterv kellene(biztos van ilyen)
sajna magamtól tanultam úszni,ezért csak a mellúszás megy nagyon jól,gyorsúszás sajna nem...na nem is ez a lényeg most,hanem az hogy én úszással szeretnék 1 hónap alatt fogyni minél többet november végére úgy hogy heti 2x -3x járjak úszni.
valami edzésterv van esetleg,vagy tipp hogy hogy ússzak hogy az a fogyás szempontjából a legjobb legyen?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#103) bandus válasza flash- (#102) üzenetére


bandus
veterán

csak úszással nehéz lesz ezt elérned. az aláírásomban találsz egy linket. ha belőttél egy megfelelőétrendet, és mellette úszol 2-3x egy héten 30-40 percet szép folyamatos tempóban, nem sietve. akkor menni fog a fogyás. ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#104) bbazsy


bbazsy
őstag

XI ker környékén diáknak, BMEs uszodán kívül (36k/félév) valami olcsóbbat tud valaki esetleg ?

nincsenek nagy igényeim (bár a BMEs ezt az igényküszöböt épphogy átlépi:D)..

jaigen: mindenképpen bérletest keresek, heti 3-4-5 alkalomra.

[ Szerkesztve ]

..

(#105) bandus válasza bbazsy (#104) üzenetére


bandus
veterán

szobatársam válasza borotválkozás közben:
"margit-sziget. olcsó, de jó. de inkább nyáron jó, mert van 3 kinti medence is, meg jó picsák. nézhetsz vízilabdát. vihetsz be kaját is, de nem drága a kaja" :DDD

viccet félretéve, tényleg a margitsziget a legjobb megoldás, ha anyagilag nézed. csak oda-vissza minimum egy óra (moszkváig valamelyik vilivel, onnan meg 4-6 ).

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#106) bbazsy válasza bandus (#105) üzenetére


bbazsy
őstag

igen, pont ez a baj, h marhasok időben.
akkor már komjádi is, oda még talán kedvezményt is tudnék..

de neeeem akarok 1000 évet utazni. nyáron jó, mert bicikli és kész, meló mellett elmegy.
de így sulinál annyira nem. BMEs volt ezért kiváló, még 12 / félévért az elején, mert 2 perc..

csakhát ugye a minőséget meg kell most fizetni, biztos ezért 36 ;]:DDD

kondorosi / mányokiba nincs esetleg diákkedvezmény ?

mod: vagy esetleg nem tudjátok, h Corvinusosként mennyi a Mányoki ill kell-e fénykép a bérlethez ?

[ Szerkesztve ]

..

(#107) bandus válasza bbazsy (#106) üzenetére


bandus
veterán

errők a kondorosi/mányoki ojjektumokról nem hallottam még :B

meg a bme-s usziban is egy éve voltam utoljára. szobatársam is csak a margitszigetre jár, bár ő marhára ráér :))

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#108) bbazsy válasza bandus (#107) üzenetére


bbazsy
őstag

ehhj, kár :(
[ kondorosihoz 18/41/.. vilivel kell jönni lefele, mányoki pedig ott van aaaa móriczot és gellért teret összekötő úttal párhuzamosan a BMEtől ellenkező irányban 1 utcával :D a Corvinus Állam és Jog Karának (asszem) uszodája, és elég igényes.. csak kedvezménnyel is 900/alkalom ]

szeretnék én is ráérni ilyenekre.. :D

mod: támpont :D csokirálynál kell felmenni 'hegy' felé, az az utca kb a Mányoki.

[ Szerkesztve ]

..

(#109) DarkByte


DarkByte
addikt

Hmm, ilyen topik is van a PH! -n. Én nem túl rég óta tudok úszni (lásd. [link]) Mostanság megint kicsit kedvem lett hozzá és most jobban céllá vált hogy lefogyjak vele, mert kezd idegesíteni a pocakom. Mivel kb. az úszás az egyetlen sport amit szeretek csinálni és hozzám képest jól is megy, ezzel szeretnék lefogyni egy 10-15kg -t. Hogyan és mint érdemes hozzáfogni? Durván heti 2-3 -szor egy órában tudnék időt rászánni. A diéta része az ami gázabb, az hogy eléggé finnyás vagyok még leküzdhető lenne, a nagyobb gond hogy ilyen kajákat beszerezni úgy látom nem egyszerű, na meg nem is feltétlen olcsó. (Lehet nem a legjobb a topik mondjuk erre, de egy "gyúrósok ide" topikba még benézni sem nagyon merek :D)

[ Szerkesztve ]

(#110) LOTR válasza DarkByte (#109) üzenetére


LOTR
addikt

;]

gyúrós topik első hozzászólásában a linket olvasd el, a bb.hu-s linken van egy diétás írás is, azt is főleg

One Ring to rule them all

(#111) DarkByte válasza LOTR (#110) üzenetére


DarkByte
addikt

Nézem, viszont ezek testépítős cikkek. Én ettől olyan messze vagyok mint Geronazzo Mária a Miss World szépségversenytől. :DDD Próbáltam már magamnak találni ilyen cikkeket, de a bőség problémájával küzdök. Nem tudom mi az amire nekem szükségem lenne és értelme is van. Látszólag egymásnak ellentmondó dolgok fordulnak elő néhol.

[ Szerkesztve ]

(#112) LOTR válasza DarkByte (#111) üzenetére


LOTR
addikt

én elmondtam, hogy mit nézz meg, ha más módszerrel sikerül leadnod a felesleget, akkor kérlek írj, mert feltaláltad a spanyolviaszt
valószínűleg azért ezt alkalmazzák már több tíz éve, mert ez a módszer a hatásos
persze a te dolgod, hogy miben hiszel....

One Ring to rule them all

(#113) DarkByte válasza LOTR (#112) üzenetére


DarkByte
addikt

Elnézést ha a fától nem látom az erdőt szindróma áll fent, sajnos ehhez a területhez eléggé hülye vagyok; nagyon az alapoknál kell indítanom. Megpróbálom jobban átfutni az említett oldalt, de tartok tőle hogy jövök majd kérdezgetni.

(#114) Gergello válasza DarkByte (#109) üzenetére


Gergello
addikt

Holnap én is kipróbálom azt a cooper tesztet, amit az írásodban találtam. A héten eddig 16 hosszokat úsztam, fele gyors, fele mell szünetekkel. Erőnléten kell javítanom, mert amikor 2 gyors van egymás után, akkor a másodikra már nem marad erőm rendesen végighúzni a tempókat. Diétával nem kell annyira elszállni, egyél egészségesen aztán kész. Rajtam is van többlet, de dolgozok rajta. Gondolod, tolhatjuk néha együtt.

(#115) DarkByte válasza Gergello (#114) üzenetére


DarkByte
addikt

Nekem a gyors nem megy. A lábammal van egy érzésem hogy valamit rosszul csinálok mert nem haladok sehová sem, viszont iszonyat gyorsan elfáradok vele, begörcsöl a lábam.
Sajna nekem a péntekek nem jók mert akkor megyek haza, valószínűleg egy hétfő, kedd, csütörtök hármas lesz amikor megyek, persze majd a suli is közbe szól hogy hogyan sikerül az órákat rendezni a 8 óra munka mellé, de most augusztusban még erre nem nagyon kell gondolom, szerencsére. :)

[ Szerkesztve ]

(#116) Fecogame


Fecogame
veterán

25 méteren a 20mp, mellben az elég gáz, ugye? :F

Mennyi lenne a "már jó" szint?

:R

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#117) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Nemsokára elkezdek egy intenzív úszástanfolyamot. (2x5 nap, napi 1 óra Császár-Komjádi uszoda)

Eddig egyáltalán nem úsztam, a nulláról fogom kezdeni. (Már elmúltam 20 úgyhogy érdekes lesz :) )

Mit érdemes vennem/vinnem? (ugye törölköző + papucs alap)

Nekem nem jön be a kisebb méretű alsó, inkább a short.(3500-től kezdődnek) Az is megteszi? Az alá ugye nem kell semmi?

Sapka (Speedo 990-ért?)

Szemüveg? (4500-től kezdődnek)

Ha esetleg tudtok ajánlani tanfolyamot máshol, az is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#118) bandus válasza btf (#117) üzenetére


bandus
veterán

hali!

sapi mindegy, szemüveget próbálj :) hervisben sokféle van, kb 4,5k-tól kezdődnek, ahogy írod. próbáld fel mindet, amelyik kényelmes azt vedd (speedo, arena). hosszabb úszókból a márkás drága tud lenni, érdemes megnézni a decathlont vagy arena webshopot.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#119) btf


btf
aktív tag

A héten elkezdtem az intenzív tanfolyamot (2x5 óra)

Shortból kettőt vettem 5,6k-ba kerültek, a sapka 2k volt a szemüveg meg 4k (IMAX fekete - nagyon tetszik a design) mindegyik cucc Arena.

Első órán a siklás alapjait vettük + mellúszás egyik felét.

Ma vettük a másikat. Holnap összerakjuk. :)

Vannak dolgok amivel egyenlőre nem tudok mit kezdeni:

Miért süllyedek el gyorsan? Miért megyek ferdén? (balra húzok)

A kulcsot hova szoktátok rakni?

Melyik uszoda a legolcsóbb Budapesten? (nincs diákom)

A jelenlegi helyen a 10 alkalmas bérlet lenne 15k.

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#120) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

két hete elkeztem uszikálni járni. A lelkesedéssel egyenlőre nincs baj.

Sajnos magamtól tanultam még úszni még régen, úgyhogy a technikám az nem lehet valami fényes :-(

45 percet tudtam ma reggel úszni, mellúszásban egy 1,1km-re volt elég. Próbált a gyorsúszást, de úgy nem megy az 50 méter sem, talán olyan 35. Amennyire tudom (youtube videok :N ) próbálom szabályosan csinálni, de levegővétel elég nehezen megy.

Illetve ajánlottak ilyen kézre tehető valamit, ami megnöveli a tenyér felületét, elvileg segít a technikát fejleszteni. Érdemes lehet egy ilyet beszerezni?

MZ/X

(#121) bandus válasza DopeBob (#120) üzenetére


bandus
veterán

ilyesmi ellenállásra gondolsz? [link]
felesleges, főleg, hogy nem is az a célja, mint gondolod :) leginkább az erőnlét fejlesztésében hasznos, de meglehetősen nehéz tud lenni vele az úszás, így ha még magával a gyorsúszással is akadnak gondok, akkor javaslok inkább egy tanfolyamot :)

szerk: természetesen a balaton-átúszás ismét elmarad :(

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#122) btf


btf
aktív tag

Ma lett vége a tanfolyamnak.

Nulláról kezdtem, a mell- és a gyorsúszást vettük, a levegővétel még nem megy.

Szeptemberben folyt. köv. (heti 2 alkalom)

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#123) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Olvassa ezt még valaki? :D

(#124) bandus válasza kolosanyi (#123) üzenetére


bandus
veterán

yep :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#125) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Nem igazán pörög a topik mi? :D

(#126) bandus válasza kolosanyi (#125) üzenetére


bandus
veterán

nem sajnos, de felpörgethetjük és gyűjthetjük a hsz-eket :D

egyébként mostanában jobban ráálltam az úszásra is, heti két alkalom azért megvan. legutóbbi edzésem úgy nézett ki, hogy 1500 m gyors, 500 m gyors tenyérellenállással és még 1000 m gyors a végére. persze ezeket inkább alapozásnak szánom, keresnem kell lassan egy kicsit speciálisabb edzéstervet, hogy gyorsuljak, illetve a lábtempón kellene fejlesztenem még. jelenleg kb 20 perc kell 1 km-hez, ezt jó lenne levinni 16-17 perc környékére.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#127) kolosanyi válasza bandus (#126) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én meg múlt héten kezdtem el megint úgy, hogy évek óta vízben se voltam. Most jelenleg úgy néz ki egy hetem, hogy 4 edzés, ebből 2 erőedzés, 1 úszás és egy futás. Edzenék én akár 6-szor is egy héten, de egyszerűen 3-4 edzésnél többet nem bírok kipihenni. Nem regenerálódok elég gyorsan és jön az állandó izom kimerültség, majd a gyulladásos, túlterheléses sérülések stb. Akkor tudnék többet edzeni, ha semmi más dolgom nem lenne, csak a sport, de nem így van. :N

Mindegy, most olyan a beosztás, hogy egyik hét intervallum jellegű edzés, másik meg laza hosszabb. Tegnap 125 m bemelegítés volt, 500 m technikázás (lábtempó gyakorlás stb.), utána meg 20*25 m (10 gyors, 10 mell) max erőkifejtéssel úszás és 125 m levezetés a végén. Ugye ez nem hosszú táv, de sz*rrá durrantam, savasodtam tőle. :D
Majd ha kicsit hozzászokok az úszáshoz megint, növelek a távon szép lassan. :)

Amúgy tenyérellenállással milyen úszni? Én gyerekként versenyeztem, akkor mi nem, csak a "nagyok" használták. Gondolkodom a beszerzésén az intervallum stílusú edzésekhez.

[ Szerkesztve ]

(#128) bandus válasza kolosanyi (#127) üzenetére


bandus
veterán

nyilván nehezebb, jót tesz az erőnlétnek, de a legfontosabb szerepe mégis abban van, hogy rákényszerít a helyes kézfej-tartásra. mivel ha rosszul áll a tenyered, akkor egyszerűen kicsavarodik a kezedből az ellenállás. ezért kell úgy használni, hogy csak az ujjaid dugod bele a "pántokba", ami a csuklódat hivatott szorítani, azt kihagyod. vagy a legegyszerűbb olyat venni, amin nincs is csuklópánt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#129) kolosanyi válasza bandus (#128) üzenetére


kolosanyi
veterán

Zsír. Hétvégén be is szerzem akkor. Amúgy nincs semmi extra célom az úszkálással, nem akarok se Balatont átúszni, se úszóversenyre menni, csak egész egyszerűen szeretek úszni, mégha ritkán is megyek. Ráadásul még júniusig ingyen is tudok járni plusz még szauna is van. Hülye lennék nem kihasználni. :)

(#130) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Jaj de jó volt ma! 250, tempószámlálásos gyors, 250 mell (csak láb), 500 gyors húzó (eleje lassú, vége egyre gyorsabb), 500 mell húzó. Negyedik úszásom tavaly óta, kezd finomodni a mozgásom. A végére teljesen elfáradtam. A tegnapi erőedzés után mindenhol izomlázam van, most meg még rá is dolgoztam... :DD

(#131) perempe


perempe
addikt

szokott úszni vki természetes vízben? én kb. 90percet úszok Tiszafüreden a szabadstrandon szinte napi rendszerességgel.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#132) F-ECT$


F-ECT$
titán

Ha elalszol egy vízzel teli medencében, és víz alá kerül a fejed, akkor felébredsz rá, vagy megfulladsz?

Dive ever, work never.

(#133) lorcsi


lorcsi
veterán

kézi ellenállást szeretnék úszáshoz..
ilyet találtam
kissé vicces a pk..

eddig a deca-ban találtam 2,5k összegért..
ebay sem bővelkedik az olcsó, de minőségi modellekben..
ha valakinek van jó tapasztalata..szívesen veszem

(#134) bandus válasza lorcsi (#133) üzenetére


bandus
veterán

én speedot használok, azt ajánlom, de már nem tudom a pontos típust. a finis termékek is nagyon jók. esetleg a triatline boltban érdeklődj utánuk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#135) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Nem tudom aktuális-e itt ez a kérdés, de mivel ülő munkát végzek úgy döntöttem, hogy eljárok úszni (heti 2-3 alkalommal tudnék) mert az állítólag jót tesz a hátnak, gerincnek. A kérdés az, "hogy" csináljam? Nagyjából mennyi időt, milyen úszásfajtákat? (mell és gyorsúszást tudom jelenleg). Úszás előtt/után hogy érdemes bemelegíteni/nyújtani?

BANZAII

(#136) F-ECT$ válasza MaciG (#135) üzenetére


F-ECT$
titán

Rosszul szerintem nem lehet csinálni :) A gyorsúszásnál arra figyelj, hogy ne 1 oldalról vegyél levegőt, az a jó, ha minden 3-ik tempóra tudsz venni.

Szerintem menj el úszni, nézd meg mennyit tudsz, aztán azt próbáld meg szép lassan növelni.

Érdemes lehet konkrét célt kijelölni, pl Balaton átúszás, ahhoz van konkrét edzésterv is.

Dive ever, work never.

(#137) F-ECT$


F-ECT$
titán

Széchényi fürdőben járt mostanában valaki? Mindig ilyen koszos a külső úszómedence alja? Kb olyan, mintha fél mázsa sódert szórtak volna szét benne.

Dive ever, work never.

(#138) lorcsi


lorcsi
veterán

(#139) Csabee. válasza lorcsi (#133) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Vegyél a decathlonba, van több méret és nem sokkal drágább az ebaymél, viszont cserébe azonnal megvan, felpróbálhatod, és van rá garamcia :)

Üdv: Csabee.

(#140) anorche1


anorche1
őstag

Nem túl aktív a topic sajnos, de hátha figyeli valaki.

Gyorsúszást szerintetek, magamtól, érzésre, és videók, leírások alapján megtudom tanulni? Vagy mindenképp szereznem kéne egy edzőt, vagy eljárni úszásoktatásra?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#141) bandus válasza anorche1 (#140) üzenetére


bandus
veterán

Utobbi :) eleg osszetett dolog ez, es neked valojaban a vizben fogalmad sem lesz a mozgasodrol, es nem kapsz semmi visszajelzest, hogy jol csinalod-e.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#142) daninet válasza anorche1 (#140) üzenetére


daninet
veterán

Sok embert lattam magatol uszni tanulni es ez meglatszik a technikan. Van ismerosom aki 30 eve jar uszni minden masnap de soha nem jart oktatohoz. Halad, jo az allokepessege, de a rossz beidegzodott technika lassitja. Nagyon nehez megszabadulni a rossz mozdulatoktol ha egyszer megtanultad oket. Sokkal egyszerubb rogton jol tanulni.

Gyors az egyebkent viszonylag halas dolog, sokkal kevesbe tecnika igenyes mint egy mell uszas.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#143) 1eske válasza bandus (#141) üzenetére


1eske
tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire aktív a topik még, de a 11. kerületben hol lehetne úszóórára menni? Neten nem találtam semmit. Hátúszást szeretnék megtnaulni

:R

(#144) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Halihó!

Balatonátúszásra megy valaki?

Üdv: Csabee.

(#145) Rica


Rica
senior tag

Eleg halott a topik, ahhoz kepest, hogy nalunk van a vilagbajnoksag :((
Bedobok egy rovid kis szosszenetet, hatha vasarnapig meg hozza szol valaki :)

Budapesti úszó VB - magyar esélyek, részletes tipp

- Katinka három számban esélyese az aranynak, 200 és 400 vegyesen, valamint 200 háton. A világbajnokság programja ugyanakkor meglehetősen kedvezőtlen számára. Mindjárt a második napon ütközik a 100 hát középdöntője és a 200 vegyes döntője. Ez utóbbira alig tud egy szusszanásnyit pihenni azok után, hogy egy sosem látott erős mezőnyben kell háton a döntőbe úsznia magát. Célszerű lenne az előző este 200 vegyesen a középdöntőben (az) új világcsúcsot úsznia, hogy mindjárt az első napon letegye a névjegyét (és egyben egy komoly pszichés terhet is a versenytársak vállára), majd másnap este nem feltétlenül a legjobb idővel (ami így is várhatóan nagyon kemény lesz, szorosan az 59 másodperc két oldalán) a 100 háton kvalifikálnia magát, a rövid pihenő után pedig egy nem sokkal 2:07 alatti idővel bezsákolnia a vegyes aranyat (idén nem tűnik úgy, hogy rajta kívül bárki más képes lenne ezt a határt átlépni, mint ahogy a brit SMOC-nak is csak egyedüliként sikerült tavaly Rióban), a harmadik napon pedig csak a hát döntőjére összpontosítani, elengedve a teljesen felesleges 200 gyorsot (esetleg csak bemelegítésre használni), amit úgyis Ledecky fog megnyerni, a dobogó két másik fokáért pedig Coleman, McKeon, Pellegrini és Ikee fognak megküzdeni. Ha sikerül bajnokunknak 100 háton a tavalyi hihetetlen bravúrt megismételnie (úgy, hogy most senki sem tartja esélyesnek), amihez ezúttal várhatóan világcsúcsra lesz szükség, zsebében három arannyal (az utolsó napi 400 vegyesen kizárt, hogy bárki is veszélyeztesse az elsőségét) akár további kettőt is megcélozhat. A 200 pillangó idén nem tűnik annyira kiélezettnek, különösen akkor nem ha Belmontét előtte, az első három nap során a bejelentett öngyilkos programjával halálra fárasztják. 200 háton pedig valószínűleg Katinka fog egyedül 2:06 alá menni.

- Boginak a legkomolyabb kihívással mindjárt az első napon kell szembenéznie, 400 gyorson az ezüstért legkevesebb egy másodpercet kell javítania tavalyi egyéni legjobbján, de Smith legyőzéséhez lehet, hogy 4:01 alá kell mennie. 800-on és 1500-on ő az esélyesebb, de itt is szüksége lesz új egyéni csúcsokra.

- Csak imádkozni tudunk, hogy Kenderesi Tamás 100 %-os formában legyen. Ha meghallgattatunk, akkor ő a bajnok végre oly sok balszerencse után. Cseh Lacinak nem biztos, hogy sikerül pályafutása végére feldolgoznia azt, hogy tavaly elszalasztotta élete egyetlen olimpiai aranyát. Korrektebb lenne ezért Tamás mellett 200-on ifjú titánunkat, Milák Kristófot indítani, mellyel egyúttal annak az esélye is megnőne, hogy két magyar álljon a dobogón egymás mellett. Ehelyett 100-on kapott csak lehetőséget, ahol nem sok esélyünk van idén.

- Mire elérkeztünk a világbajnokságig, 200 férfi mellen annyian lettek a 2:07-esek elit klubjában, hogy gyakorlatilag bárki megnyerheti a döntőt, aki bejut. Papírforma szerint Gyurta Dani sajnos nem esélyes a dobogóra sem. Csak fülsiketítő szurkolással tehetjük azzá.

- Verrasztó Dávidnak 400 vegyesen viszont mindenképpen ott a helye a pódiumon. Ha rá tudna még erősíteni a gyors hajrájára, egy újabb arannyal akár hazánk második helyét is bebetonozhatná a kínaiakkal szemben, feltéve persze, hogy azok nem indítanak háromnál több laboratóriumban felkészített bajnokot. Ez sajnos csak rajtuk múlik, a FINA ilyen lényegtelen kérdésekkel nem foglalkozik.

Részletes tipp

Magyar időeredmények

Hosszú Katinka
200 vegyes 2:05.45 WR a középdöntőben, 2:06.82 arany a döntőben
100 hát 58.08 WR arany
200 pillangó 2:05.12 arany
200 hát 2:05.77 arany
400 vegyes 4:30.21 arany

Kapás Boglárka
400 gyors 4:01.28 bronz
800 gyors 8:14.19 ezüst
1500 gyors 15:39.41 ezüst

Kenderesi Tamás
200 pillangó 1:52.22 arany

Verrasztó Dávid
400 vegyes 4:05.36 arany

Nemzetek versenye

1. Egyesült Államok 14-4-6
2. Magyarország 7-2-1
3. Kína 5-4-4
4. Svédország 4-1-0
5. Nagy Britannia 3
6. Oroszország 3
7. Japán 2
8. Olaszország 2
9. Ausztrália 1
10. Szingapúr/Ukrajna 1-1

Versenyszámonkénti győztesek

Férfiak
50 gyors: Morozov/RUS
100 gyors: Adrian/USA
200 gyors: Sun/CHN
400 gyors: Sun/CHN
800 gyors: Detti/ITA
1500 gyors: Paltrinieri/ITA
50 hát: Xu/CHN
100 hát: Xu/CHN
200 hát: Murphy/USA
50 mell: Peaty WR /GBR
100 mell: Peaty WR/GBR
200 mell: Watanabe/JPN
50 pillangó: Govorov/UKR
100 pillangó: Schooling/SNG
200 pillangó: Kenderesi/HUN
200 vegyes: Hagino/JPN
400 vegyes: Verrasztó/HUN
4×100 gyors: USA
4×200 gyors: GBR
4×100 vegyes: USA

Hölgyek
50 gyors: Sjöström WR /SWE
100 gyors: Sjöström WR /SWE
200 gyors: Ledecky/USA
400 gyors: Ledecky WR/USA
800 gyors: Ledecky WR/USA
1500 gyors: Ledecky/USA
50 hát: Fu/CHN
100 hát: Hosszú WR/HUN
200 hát: Hosszú/HUN
50 mell: King/USA
100 mell: Efimova/RUS
200 mell: Efimova/RUS
50 pillangó: Sjöström/SWE
100 pillangó: Sjöström/SWE
200 pillangó: Hosszú/HUN
200 vegyes: Hosszú WR/HUN
400 vegyes: Hosszú/HUN
4×100 gyors: USA
4×200 gyors: USA
4×100 vegyes: USA

Vegyes váltók
4x100 gyors: USA
4x100 vegyes: USA

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#146) Csabee. válasza Rica (#145) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Úgy tűnik nincs itt élet! Mindenki élőben nézi, vagy a vízből nem tud postolni :D

Üdv: Csabee.

(#147) Rica válasza Csabee. (#146) üzenetére


Rica
senior tag

Vagy senkit nem erdekel az uszas reszletesebben, mint sport. :(((
Mondjuk megertem. Ket eve ugyanaz: Hosszu megmenti egyedul az orszagot a szegyentol, az elvtarsak meg tapsoljak egymas kozt a milliardokat, kozben meg ot fikaztatjak a berfirkaszokkal.
btw, a fenti tipp 60 %-os pontossagu lett :))

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#148) batagy


batagy
őstag

Melyik egy jó úszószemüveg, ami nem párásodik?
Alkalmankénti hobbi úszásra csak.

Nekem Speedo Biofuse Rift van, ez egy egyben lévő széles látókörű nagy szemüveg. Kényelmes, de csak bepárádosik nekem, olyan az arcformám, hogy nem tapad meg 100%-ra.

[ Szerkesztve ]

(#149) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Egesz nap az egyetemen ulok, vagy a munkahelyemen ulok, vagy pedig otthon ulok, esetleg kocsiba vagy buszon. Heti 1-2x eljarok futni, illetve box edzesre, de a nao nagyreszeben igy is ulok, emiatt elegge faj a derekam. Igazabol csak az egyetemen valo ules viseli meg a derekam, ott az eloadokban fix szekek vannak, fix tavoosaggal, es az nekem valahogy nem jo, nem tudok tajta kenyelmesen ulni.
Arra gondoltam, hogy az usszas segiteni fog. Annyi kerdesem lenne, hogy mi az ajalnlott felszereles? Egy rendes uszonadragot mindenkeppen beszerzek. Sapka, szemuveg szukseges, ti hasznaltok?
Elore is koszi :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#150) batagy válasza anorche1 (#149) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

1) Én úszószemüveg nélkül nem bírnék meglenni. A korábban írt Speedo Biofuse Rift helyett szerintem sokkal jobb a Dec*thlonos Nabaiji Active úszómaszk, puhább a pereme és jobban rátapad az arcomra. Nekem ez van, L-es méret, szerintem nagyon kényelmes. A víz nem jön be rajta. Ez UV szűrős is, sőt be is vizsgáltattam optikában, hiteles. Csak éppen nem tudom hova írtam fel, hogy mennyi fényt szűr. Télen viszont, illetve uszodában nem nyerő a UV-s, mert nagyon sötétít. Amit adnak hozzá műanyag hordozó dobozt, az is hasznos.

2) Úszósapkát uszodákban általában előírják. Ebből szerintem nem kell drága, legolcsóbb is jó. A strandokon nem szokott kelleni.

3) Úszónadrág sincs nekem semmi extra, sima kínait használok, ezt a bermuda-félét, aminek van nadrágszára és betét benne. Azért olyan legyen, ami kényelmes és nem töri fel a lábat közét.

4) Opció: uszodai fülvédő, nekem ilyen van. Nem a hang ellen, hanem hogy a víz ne menjen be a fülembe. Egyéni méret.

1 törölköző, 1 papucs, nyáron 1 mini naptej (csak az úszás után kenem be).

(#151) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata vízhatlan strand táskával kapcsolatban? Gyakorlatban is vízhatlan?

A segítséget előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#152) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Láttam van másik úszás topic is, de ott 2018-as a legújabb bejegyzés.

Egy-két kérdésem lenne, megköszönném, ha valaki ellátna pár jó tanáccsal.

Idén szeretném átúszni a Balatont. (Visszakeresve nem sok hsz-t találtam róla, amit furcsállok is. :F ) Október óta járok úszkálni. Szemüveg nélkül úszom, de a Balatonba kelleni fog. Tudnátok ajánlani nekem ár-érték arányban jó szemüveget? Illetve mik azok amik idegesítőek lehetnek egy rosszul választott szemüvegnél? Hogyan kell kiválasztani, hogy melyik a jó? Vannak ajánlott márkák?

Átúszással kapcsolatban, pedig minden tanácsot szívesen fogadok.
-sötétített szemüveg, vagy nem
-UV álló úszósapka vagy szalmakalap? ( :DDD )
-naptej, vagy búvárruha
-előtte nap bezabálja, ne zabáljak
-stb...

Próbáltam csinálni az erre kiadott edzéstervet, de végül hagytam a francba, és leúsztam medencében az 5200-at január elején, ami tudom, hogy nem ugyanaz mint a nyílt vízen, de nem volt kedvem azt követni. Korábban sosem úsztam egyébként. Max a strandon látott vizet a testem meg a fürdőszobában. :D

:R

Ja, és még annyi, hogy nem feltétlenül ez az én sportom, csak amolyan challenge számomra, mint a rubik kocka kirakás. :) Szeretném idén átúszni, aztán lehet az életben soha többet. :D

[ Szerkesztve ]

(#153) Rica


Rica
senior tag

https://magaduram-hu.cms.webnode.hu/a-magyar-tortenelem-logikusan/

(#154) csatacsita


csatacsita
tag

Sziasztok!
Az orvosom heti 3*1-1,5 monoton mozgásra "ítélt" a munkahelyi stressz miatt. Az úszás a legszimpatikusabb, ahol ezt meg tudnám valósítani.
Hogy kezdjek neki? Ússzak kényelmes tempóban mellet ( a kedvencemet) és hagyjam, hogy magától gyorsuljon vagy esetleg menjek neki célirányosabban?
Beltérre milyen szemüveget válasszak? :)

(#155) Wmwinters01 válasza csatacsita (#154) üzenetére


Wmwinters01
tag

Hali, nem tudom mennyire aktuális még .. :D szerintem mindenképp fokozatosan kezdj neki, az úszás is ugyan olyan sport, amit ha túltolsz az elején az nagyon el fogja venni a kedvedet. Elején érdemes mindig légző gyakorlatozni és akkor nem azt fogod érezni 3 hossz után, hogy nem kapsz levegőt.. :D Meg úgy amúgy is, érdemes a jó légző technikát elsajátítani és akkor gyorsabban tudod terhelni magad (szerintem).

Más, kb fél éve használok egy Decathlonos Nabaiji 500 spirit úszószemüveget ( [link] ). Első alakalommal úgy szuperált, ahogy az ember elképzeli, másfél óra tempozás után is ugyan úgy kiláttam rajta, no pára, sehol egy csepp víz és kényelmesen illeszkedett. Második alkalommal már elkezdett vizenyős lenni a szemüveg belső része kb. fél óra után először kevésbé, majd egyre zavaróbban, amíg eljutottunk 1 óra után arra a szintre, hogy alakokat láttam már csak halványa...
Amikor végeztem, megnéztem közelebbről és a belső bevonat "olvadt" meg - vagy legalábbis annak tűnt - , gondoltam hagyom hátha megszárad... hát megszáradt, de ugyan úgy nem lehetett kilátni rajta, bementem a decathlonba és az egyik "vizisport" eladónál elpanaszoltam a problémát. Annyit mondott, hogy vegyek párátlanító filcet ( ?WUT? ) és az majd megoldja, ha nem, akkor lehet típushiba.. hát nem oldotta meg, szóval felrúgva az utasítást "lekapartam" a genyoréteget amennyire tudtam... nos ezzel elértem azt hogy most már többnyire kilátok és nem párásodik, de azért nem minden cuccot tudtam leszedni róla és sávokban (főleg a lencse peremén) megmaradt a trutyi.. :F

Most hogy kijött a jó idő és elérhető távban van a Balaton, plusz a kültéri medence is használható (na meg a beltéribe is besüt a nap) erősen gondolkodom egy füstös lencsés úszó szemüvegen, de az előbb felvázoltak miatt elbizonytalanodtam, hogy milyet is kellene ...Valakinek hasonló tapasztalat ezekről a típusokról, vagy csak én voltam szerencsés? :D :D :W

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#156) batagy válasza Wmwinters01 (#155) üzenetére


batagy
őstag

Nekem a Nabaiji Active úszómaszk van. Azon is volt egy hasonló réteg, és én is lekapartam. Párásodik nekem is.
Próbálgattam egy páramentesítő sprayt, DM-ben is kapni. De annyira az se győzütt meg. Kb 5 vagy 10 percet nyertem vele, mielőtt levettem bevizezni.

(#157) mastodon


mastodon
aktív tag

Az úszószemüvegem orrpántja elszakadt (ami a két szemrészt összeköti), tudom valahogy helyettesíteni, van efféle tartalékalkatrész?

(#158) bandus válasza mastodon (#157) üzenetére


bandus
veterán

Nezd meg pl ebayen a konkret tipushoz, hogy van-e, ha nincs akkor ujat kell venni :/

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#159) mastodon válasza bandus (#158) üzenetére


mastodon
aktív tag

Oh, ez csak olyan ez dobjunk ki mindent hozzáállás miatt van. Azt gondoltam, van erre valami hack :)

(#160) perempe


perempe
addikt

Mihályvári-Farkas utcahosszal nyert 400 vegyesen, hallani se lehetett róla,
amiért a sajtót hibáztatom. Ha tud egy jó időt, akkor miért hallgatnak róla?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#161) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Szeretnék rendszeresen úszni, azonban valami jó sapka kéne. Nem is tudom, van e olyan úszósapka ami védené a fülem a viztől? Nem engedné bele de kényelmes is a viselete?
59cm a fej kerületem homloknál.

(#162) perempe válasza perempe (#131) üzenetére


perempe
addikt

Disznóság, hogy belépős már a szabadstrand, de legalább szeptembertől ingyenes. Megyek is ma úszni, jelenleg is 23°C a víz. Pár éve előfordult, hogy október 1-én is tudtam még úszni, de az kivétel volt. 20-21°C alatt biztosan feladom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#163) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Elkezdtem járni uszodába. Ahogy látom a legtöbb ember úgy mellúszik, hogy berakja a fejét a vízbe. Én nagymamásan szoktam (kint a fejem), de látom, hogy kb mindenki gyorsabb nálam a másik módszerrel. Egyelőre nem vagyok képes berakni a fejem a vízbe, mert rögtön fulladozni kezdek. Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet elkezdeni úgy úgyszni, hogy fulladozás nélkül, vízben legyen a fej? :DDD Van valami trükk erre? Gyorsúszásra jelenleg pont emiatt nem vagyok képes, ezt is javítanám.
A segítséget előre is köszönöm! :R

#161fulton : Én vettem egy Nabaiji sapkát, belül szövet kívül szilikon. A többihez képest nem volt olcsó, de abba bízok, hogy tovább fog tartani (nem nyúlik meg, nem szakad el stb). Mivel össze is van varrva, ezért nem biztosított a száraz haj. Ha a fülemre is ráhúzom, akkor elég jól távol tartja a vizet egy darabig, + hátúszásnál a kezdeti hosszokban a bent ragadt levegő fent tartja a fejem. Ahogy beszivárog a víz a varratoknál, úgy az utóbbi hatás elmúlik.
Én sima szilikon sapkát vennék ha nagyon zavarn a víz.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#164) batagy válasza Szevam (#163) üzenetére


batagy
őstag

Nem tudom, aktuális-e még a kérdésed, én csak most tévedtem ide.

Én ugyanígy voltam 40 éves koromig, nem tudtam a fejem beletenni a vízbe, mert kisgyerek koromban nem tanították meg rendesen a szabályos mellúszást (és bármilyen más úszást sem). Én 40 évesen (pár éve) elmentem egy kimondott felnőtt úszásoktatásra. Kovács Krisztához. Őt nagyon ajánlom. S 3 alkalom alatt megtanított, hogy szabályosan , fejjel a vízben tudjak mellúszni. A plusz 1 alkalmon pedig a hátúszást tanultuk. Nagyon hálás voltam neki és örültem, hogy annyi év után megtanultam. Azóta is tudok rendesen fejjel a vízben úszni.

Amúgy a fej kitartás fizikailag sem egészséges, a nyak ízületeknek.

Tanulni mindig lehet! :)
Ha Budapesten laksz, akkor ajánlom. Ha máshol laksz, akkor is kereshetsz felnőtt úszásoktatót.

(#165) Szevam válasza batagy (#164) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Szia!
Igen még mindig aktuális. Youtube videókkal és hörcsög pofával haladok előre. Közönöm az ajánlást, szerintem megpróbálkozok nála, hogy valami normális technikát tanuljak.
Jelenleg 25 m-t 1 perc 11 mp alatt úszok :DDD.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#166) batagy válasza Szevam (#165) üzenetére


batagy
őstag

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.