Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Új Metallica album

Hozzászólások

(#51) ftc


ftc
nagyúr

Metallicától a kedvenc számom:Nothing else mother,One.
Nálam Tankcsapda jobban bejön,de majd meghalgatom az új albumukat is.

(#52) rvs válasza Polesz (#49) üzenetére


rvs
aktív tag

Apocal rulz! ;]

(#53) _Volkovy_ válasza ftc (#51) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Akkor kb. egyezik az ízlésünk.Nekem a Nothing else matters,az Unforgiven,na meg az Unforgiven2 a kedvenc számom.Meg a One.Meg a House Jack Built..:)

Tankcsapda is jó,de a Metallica nem egy kategória azért velük :) Mikor is jön az új Tankcsapda?Szept.1 ?

(#54) ftc válasza _Volkovy_ (#53) üzenetére


ftc
nagyúr

Tudom,hogy nem egy kategória.Koncert most lesz a Pecsaban 14-én.Sajna nem leszek ott:OMaxilemez most jelent meg.

(#55) Polesz válasza ftc (#54) üzenetére


Polesz
addikt

Tankcsapda jobb :) Csak nincs felkapva annyira főleg külföldön :DDD:DDD:DDD

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#56) _Volkovy_ válasza ftc (#54) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

A Maxi elég jóra sikerült szerintem,remélem az album is lesz legalább ilyen..A koncit ne sajnáld,én se leszek ott..:)

(#57) _Volkovy_ válasza Polesz (#55) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Tankcsapdának vannak ilyen happys beütésű számai.Metallica szerintem jóval zúzósabb..

(#58) thord


thord
tag

A legjobb szám szerintem egyértelműen a Frantic. Már vagy 10-szer meghallhattam az albumot.
Ami hiányzik, hogy vhogy nem Metallicás egyre jobban. :)

(#59) jeges


jeges
senior tag

No, én is meghallgattam párszor.
Szvsz az ereje teljében lévő Slayerre emlékeztet leginkább (lásd Seasons in the Abyss).
Meglepő, de tuti jobb, mint a Load meg a Re-load együtt. ;]

(#60) bélanéni


bélanéni
őstag

csontprimitív :(

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#61) Szőrös  válasza bélanéni (#60) üzenetére


Szőrös 
veterán

Mi csontprimitív ???
Új Metallica ? Hmmhmm. Anno nagyon szerettem őket de a Load óta azt se tudom mi a fene van velük. Meg egy kicsit más irányba tendálódtam. Régi szép számok ... Damage INC , Orion meg a többi. Meg az MTK-s koncert asszem '94-ben. Hja de jóóóó vót az ! :D

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#62) jeges válasza Szőrös  (#61) üzenetére


jeges
senior tag

Te hallottad már az újat?
Ha a régieket szeretted, ez jobban fog tetszeni, mint a Load, és társai

(#63) Szőrös  válasza jeges (#62) üzenetére


Szőrös 
veterán

Még nem hallottam de kíváncsi vagyok rá . Habár amint olvastam kitették szűrét a régi basszgittyosnak... :( pedig jó arc volt a csóka.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#64) jeges válasza Szőrös  (#63) üzenetére


jeges
senior tag

Az bizony! Jason rulez! Azt hallottam, hogy valamelyik zenekar basszgityósával helyet cseréltek :D Ráadásul - ha a pletykák valósak - a két zenekar menedzsmentje is azonos :DDD

(#65) BaLinux


BaLinux
tag

Láttátok tegnap este a koncertjüket az MTV-n? Hogy tetszett?... Érdekes, hogy alig játszottak új számokat (a St. Angert, Frantic meg talán még egy), sőt a Load/Reload/Garage -ból talán egyet sem. Nem mintha hiányzott volna valami :)

(#66) Sidaries válasza jeges (#64) üzenetére


Sidaries
őstag

Na pontosítsunk egy kicsit. Először is nem volt semmi helycsere és kirúgás. Jason úgy gondolta, hogy ez a Metallica már nem az, amelyikbe ő belépett és ezért otthagyta a zenekart. Ezután kőkemény verseny kezdődött. hogy ki legyen helyette. Végül Robert Trujillo (ex - Suicidal Tendencies) mellett döntöttek.
Ha jól tudom a producerük valóban mindkettőjüknek Bob Rock volt, de szerintem neki aztán semmi köze sem volt a dologhoz.

Jason pedig a Voivodba ment át. Remélem jól fogja érezni magát.

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#67) Polesz válasza Sidaries (#66) üzenetére


Polesz
addikt

A Voivod jó zenekar, remélem az is marad :)

Amúgy akárhányszor hallgatom a Metallicat még mindig nem tetszik :(

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#68) jeges válasza Sidaries (#66) üzenetére


jeges
senior tag

Bocs, lehet, hogy Neked van igazad, épp hogy én is meglepődtem, mikor aztat hallottam, hogy kirúgták.
Voivod? Hmm, érdekes váltás, de valszeg ez legalább kihívást jelent szakmailag. (annyi legalább igaz, hogy a két zenekarnak van köze egymáshoz, de manapság melyik banda nem mondhatja el magáról, hogy Bob Rock producerként közreműködött valamelyik lemezénél? :DDD) Egyébként, ha Jason ezt nyilatkozta, csak egyet tudok vele érteni, ez a Metallica valóban nem az, amelyikhez a 80-as évek végén csatlakozott. :O

ui: félre ne értsd, szvsz Bob Rock a maiak között az egyik legjobb megérzésekkel megáldott producer, nagyon jó orra van ahhoz, amit csinál :)

(#69) jeges válasza Polesz (#67) üzenetére


jeges
senior tag

Én a St. Anger hatására újra Slayert hallgatok, rájöttem, hogy az eredeti jobb, mint a másolat :D
Szvsz a Decade of agression az egyik legjobb koncertlemez, amit valaha kiadtak: üt, mint állat, húz, mint a ló, és valami elképesztően pontosan játszik mindenki (és persze nem hamis). Annak ideján, ha jól emléxem, támadták is őket, hogy stúdióban vették fel az anyagot.

(#70) bélanéni


bélanéni
őstag

igen az újra gondoltam. szerintem ezt visszafejlődésnek nevezik. ezt a ''régi még jó volt, a mai már nagyon szar'' tézist nem értem. ez a módi? valaki elkezdte szajkózni, és annyira elterjedt széles körben, hogy már mindenki ezt a nótát fújja.
qrv@ unalmas. azt még megértem, hogy pl A Yes együttes régi lemezeire azt mondják, félig-meddig igazuk van. a régiek tartalmasabbak, komolyabbak voltak.
de a Metallica? attól marad jó egy együttes, hogy ugyanazt a ''szart'' játsza az örökkévalóságig (maga a Metallica mondja: ''SHIT'' :) )? ezt nem értem. ez a felfogás szűk látókört sejtet. szerintem sokkal jobb, ha tudnak újat alkotni, és nem 20X kiadják ugyanazt a lemezt kicsit más szöveggel és hangszeres kísérettel.

lehet, hogy nincs igazam :)

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#71) dnacrew válasza BaLinux (#65) üzenetére


dnacrew
tag

Volt szerencsém a koncerthez. Hát kalap ismét megemel...

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#72) Polesz válasza bélanéni (#70) üzenetére


Polesz
addikt

Valamit félreértessz szerintem :)

A Metallica a régi zúzós albumaival nagyot alkotott. Etalon volt a zenében. Elindultak a lágyabb hangzás felé, ami nem baj, max veszítenek egy csomó hardcore rajongót és nyernek sok lágyabb zenét kedvelőt. A minőség az viszont meg volt még ekkor is. Eddig minden Metallica album bejött és tetszett is annak ellenére, hogy nem hörgős-pörgős mint régen. Az új viszont szerintem elég katasztrófálisra sikeredett. Egyszerűen semmi igazán metallicás nincs benne. Sok az után érzett, hogy ezt már hallottam valahol. Nem az a gond, hogy nem a régi vagy új zenéket játszák, hanem, hogy egyszerűen olyan zenét játszanak ami tucatzene és igazán nincs az a feeling, ami akkor jött elő, amikor egy metallica számot meghallgatsz és már 10mp után tudod, hogy ez melyik.

Na meghallgatom mégegyszer. Talán megszeretem ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#73) thord válasza Polesz (#72) üzenetére


thord
tag

Vazzeg, teljesen fake album volt fent neten :)
Most hallgatom az eredetit, majd pontozok.
De félek rosszabb lesz, mint a fake :(

(#74) thord válasza bélanéni (#70) üzenetére


thord
tag

Nagyon nincs igazad. A régi Metallica (a Black albumig) egyszerűen felülmúlhatatlan. És ennek köszönhetik, hogy felemelkedtek. És tudod mit? tőlem alkossanak újat, de azt ne Metallicaként tegyék. :(

Na ez az eredeti St. Anger borzalmas eddig. Jamesre nem tom mi jött rá, egyszerűen nyafog bazzeg. A zene még jó lenne (köze nincs a régi Metallicához sajnos), de amit Hetfield művel az nevetséges...:(

Még csak a fele albumot hallottam, de már bánom, hogy megvettem. Asszem ismét a Black album lesz az utolsó Metallica a gyűjteményemben. Ezt meg kidobom a fa**ba.

Egy óra múlva majd pontozok.

(#75) hungeek


hungeek
senior tag

deyo hogy nem vette meg..... amint meghallgattam mp3-ban 2 számot megnyomtam az F8-at......

(#76) anulu


anulu
félisten

Nekem olyan érzésem volt, mintha egy System of a down albumot hallgatnék. Sehol semmi olyan, amire fel kéne kapnom a fejem. Nekem a Reload kivételével az összes album tetszett.
Ezt az újat hallva viszont, hát nem tudom. Az a bagy bajom, hogy nem tudom hova elrakni. De hogy még mp3-ban sem kell, az biztos. És ezzel a Metallica elérte azt, hogy a neten ne cserélgesség az albumaik számait. De nem azért, mert jog, meg miegyéb, hanem azért, mert egyszerűen pocsék!!!! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#77) Ketama


Ketama
aktív tag

Szvsz is csúcsgagyi az új album, semmi köze a banda régi stilusához... Túl sok idő telt el ahhoz képest amikor még ütött a zenéjük. Ez a mostani ténlyeg kicsit SOAD beütésű, de ez nem Metallica. Nekem jobban tetszett volna egy régi hangvételű album, mint ez a mostani divatmajom hangzás.

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#78) thord


thord
tag

Pontozás:
zene:
frantic

(#79) thord válasza thord (#78) üzenetére


thord
tag

Majd mindjárt jön a rendes is, az előbb behalt az opera.

(#80) thord


thord
tag

Pontozás: zene: ének:
1. Frantic 5:50 10/7 10/1
2. St. Anger 7:21 10/8 10/-5
3. Some kind of.. 8:25 10/5 10/0
4. Dirty window 5:24 10/4 10/-9
5. Invisible kid 8:30 10/7 10/1
6. My world 5:45 10/6 10/1
7. Shoot me again 7:10 10/9 10/3
8. Sweet amber 5:27 10/6 10/-100
9. The unnamed feeling 7:09 10/9 10/4
10. Purify 5:13 10/2 10/0
11. All within my hands 8:47 10/4 10/-2

A pontok kétszeri, nagyjából végighallgatás után születtek és hirtelen felindulásból.
A számok hosszát azért írtam oda, mert azokból kiderül, hogy nem-e a fake Metallicát hallod-e.
A zenéhez hozzátartozik, hogy bár köze nincs a Metallicához, azért nem lenne rossz. De az. Mert hetfield bácsi énekel. Nem is akárhogy. Mint egy buzi.
Metallica is dead. For ever.

(#81) existen válasza Flashcash (#6) üzenetére


existen
tag

Newsted alkoholelvonó kúrára jár, mivel alkoholista..

(#82) Arius


Arius
aktív tag

Öö én szerintem nem a fake-et hallgatom, mert itt van előttem eredetiben az album, és DVD-vel ofkórz :)
Azért valamit ne felejtsetek el...
Több mint 20 éve kezdték...tinédzserként...mostmeg benne vannak azért már a korban nem tizen, nem huszon, és nem is harmincévesek már.
Az jó lenne ha 20 év alatt ugyanazt nyomták volna? Semmi fejlődés?
A Justice után nem volt hová fejlődni a ''metálos irányban'' (valaki szerint fejlődés, ha egyre ''keményebb'' speed/trash/death metálosabb lesz a zene, de szerintem ez nem feltétlen az...ezt keverik össze sokan).
Nekem az ÖSSZES Metallica szám tetszik...van amelyik nagyon, és van amelyik kevésbé...jah és az összes számot felismerem, nemhogy 10 másodperc múlva, de szerintem max 5....általában az első riffből :)):DD:))

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#83) thord válasza Arius (#82) üzenetére


thord
tag

A DVD viszont elég ütős, élőben jobban nyomják, James sem énekel annyira.
Szerintem nem az a fejlődés, hogy próbálunk populárisabbak lenni. Lehet, hogy a Black albummal kiégtek.
Nem tom, nekem pl tök jó lenne, ha megmaradtak volna Justice for all szintjén. :)
Akkor pl nem csak a régi albumokat hallgatnám.

(#84) Arius válasza thord (#83) üzenetére


Arius
aktív tag

Khm...azért nehogymár a Metallica legyen az az együttes aki a legjobban akar populáris lenni (jójó, ne 500-as szurkolótáború garázsbandákat nézzük).
Szerintem elég jól bírják még...pedig manapság kőkeményen megalkuvók a zenekarok szinte kivétel nélkül.
Nehogymá úgylegyen, hogy Hetfield szíve szerint még mindíg kill 'em all stílusban nyomná, csakhát akkor kevesen vennék a lemezét és ezért csinálja máshogy... ez szinte válaszra sem méltó gondolat :)):DD:))

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#85) thord válasza Arius (#84) üzenetére


thord
tag

Lehet, hogy csak túl sokat néz MTV-t. :)
Jó, az tényleg túlzás, hogy azért énekel így, hogy több cd fogyjon, de én akkor sem tok kibékülni ezzel az énekstílussal, amikor így hajlítgatja ide-oda a hangját, mint vmi néger énekesnő.
Vagy akkor vegyék ki a Metallica névből a Metal-t és akkor már rendben is van. :)
Singalica.

(#86) Arius válasza thord (#85) üzenetére


Arius
aktív tag

Na azért a singalica is túlzás ;)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#87) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Nekem is bejött eddig az összes Metallica album Kill' Em All-tól a Load Reload Garage Inc. S&M szériáig. :)
Ezek az albumok 1az1-be úgy jók ahogy kiadták.

Az új albumot még nem volt időm meghallgatni.

(#88) Arius válasza thord (#85) üzenetére


Arius
aktív tag

Hallottad már pl Dave Mustaine-t élőben énekelni?
Na neki is jönnek ki ''érdekes'' hangok a gigáján :)):DD:))
Az csak a sors tréfája, hogy Ő is Metallicás volt anno ::DDD

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#89) Arius válasza Flashcash (#87) üzenetére


Arius
aktív tag

Hát legyen...szerintem egész jó.
Tényleg nincs Justice,Black szinten, de akkor is jó ... és Metallica :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#90) Arius válasza Arius (#89) üzenetére


Arius
aktív tag

Jah és a Creeping Death kiadótól meg 1 centet kapok minden ilyen hozzászólásért :)))))))))))

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#91) delta9


delta9
senior tag

Nem a zenével van a baj, bár kétségtelen, hogy nem az a stílus, amivel kezdtek, de igenis fejlődés. lehet, hogy itt sokaknak ez nem tetszik, de a metallica zeneileg rengeteget fejlődött az utóbbi években! én elég régóta ezzel foglalkozom, úgy értem zenélek, és nemcsak úgy hogy hébe-hóba leülök gitározgatni. egyértelműen egyre jobb a metallica. nem lehet még mindig a 10 évvel ezelőtti stílusokat nyomni, mindemellett gyökeres változást mégsem hoztak. az új albumon a studiomunka (leginkább a soundok és a mix) van hihetetlenül elcseszve!

(#92) anulu válasza delta9 (#91) üzenetére


anulu
félisten

Nem lehet még midíg a régi stílust nyomni? Miért ne? Szerintem a Maiden zeneileg fejlődött, de még az előző, Brave new world albumnak is nagyjából olyan a hatása, mint egy Killersnek, vagy egy No prayer-nek. Ennek ellenére 2001-ben 250000 (igen, kettőszáz-ötvenezer) ember előtt játszottak Rioban.

Lehet, hogy fejlődtek, de nekem ez a SOAD-féle teperünk, egy pillanat alatt belassulunk, újra teperünk mint az állat a Metallicától nem jön be! Baromi nagyot csalódtam bennük. Az MTV-s koncerten még úgy-ahogy elment, de ott is a régebbi számok jöttek be.
Ami nagyon fáj az új Metallica albumban az az, hogy Kirk szinte teljesen eltűnt. Satriani mester forog a sírjában! (pedig még meg sem halt!!!)

A Metallicánál lehet, hogy új korszak kezdődött, meg miegyéb, de ez részemről annyit jelent, hogy az egyik kedvenc csapatom zeneileg meghalt. A régi számokat viszont továbbra is ugyanúgy szeretem.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#93) anulu válasza anulu (#92) üzenetére


anulu
félisten

Lehet, hogy fejlődtek mármint a Metallica-ék! :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#94) JulWCZar válasza anulu (#92) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Iron Maiden istenjó, bár a Brave New World nem ér fel egy Powerslave -el.

(#95) CsendPenge válasza Arius (#82) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hmm...mondasz valamit! Azt az albumot meg egy meghallgatás erejéig hozzámvághatnád. ;]

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#96) anulu válasza JulWCZar (#94) üzenetére


anulu
félisten

Lehet, hogy nem ér fel vele, de a stílus az nem sokat változott. Ehhez képest a Metallica egy elég veszélyes talajra tévedt. Gyorsan vissza kéne térniük a heavy-metal-hoz, mert ez az új album max babzsúrra jó, de többszöri meghallgatásra, vagy esetleg koncertre nem! :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#97) Arius válasza CsendPenge (#95) üzenetére


Arius
aktív tag

NEMADOM!! ENYÉM!! A DRÁGASZÁGOM!!! :DDD:DDD:DDD

Ok, kölcsönadom, gyere át érte egyszer vagy valami :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#98) sequator


sequator
senior tag

háát, én is meghallgattam, és nagyon nem jön be, egyszer is alig tudtam végighallgatni, nem hogy rongyosra hallgassam mint a többi albumukat:O
nagyon vártam ezt az albumot, de nagyot csalódtam bennünk:(

szvsz nagyon gyenge lett ez az album, olyan nagyon nemmetallicás, olyan mint ha valami teljesen más együttes lenne:(

azért még bízom, h lesz még jó albumuk mielőtt végleg feladják a zenélést

Sautia

sequator

(#99) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Sziasztok lenne egy kerdesem ,latta valaki a Cliff 'em all filmet?

(#100) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Upsz!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Új Metallica album
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.