Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Új Metallica album

Hozzászólások

(#101) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Hopsz

(#102) szucsi válasza Arius (#88) üzenetére


szucsi
őstag

Láttam őt a Metallica előtt fellépni Megadeth-ben anno.

Harákolt, turházott a tömegbe, és úgy károgott, mint egy gégerákos varnyú. Ráadásul nagyon ótvarul festett, el sem hitte az ember, hogy az a krákogó giliszta maga a nagy Mustaine.

(#103) salgado


salgado
tag

fölélesztem ezt a totyikot!
nem hiányoljátok erről az albumról kirk hammett fantasztikus szolóit,mint pl a fekete albumon volt!?
amugy nem lenne rossz csak ez igy szolók nélkül elég nyers .

(#104) Fade_Away válasza salgado (#103) üzenetére


Fade_Away
őstag

kirk nélkül sajnos sosa lesz olyan a banda mint rég....

(#105) salgado válasza Fade_Away (#104) üzenetére


salgado
tag

miért kivált belőlük?
nem newsted vált ki?

(#106) Fade_Away válasza salgado (#105) üzenetére


Fade_Away
őstag

őőőő lehet keverem a neveket.

Szóval a gitáros aki kivált a bandából nekem ő nagyon hiányzik a BS gitárosa seholsincs hozzá képest. Ez az ST.Angeren is nagyon látszik: Nagyon jó csak pont az hiányzik belőle amitől olyan népszerű/sikeres lenne mint a korábbi albumok.

(#107) Enton


Enton
addikt

Frissüljön egy kicsit a TOPIC!

Kiadták már lassna 1-2 hete a 2008-as demo felvételüket a srácok!Nagyon brutális kis 44 perces egyveleg 10 számmal és iszonytos szólókkal!
Mivel még sehol sem találtam hozzájuk való tabot vagy ilyesmit, hogyha holnap ráérek, nekiállok kihallgatni és leírogatni az alap hangmeneteket.Ha valakit érdekel akkor ide is feltolom őket, hogy lehessen javítgatni és commentelni!

Metallica RULEZ!!! :R

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#108) frame>24 válasza Enton (#107) üzenetére


frame>24
addikt

első benyomások:
...nagyon nehéz...(hangulata) szenvedős, "vonszold a kereszted"-stílusú...
nekem túl hasonlóak is a számok egymáshoz
(lehet, h még emészteni kell)

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#109) fokukac válasza Fade_Away (#106) üzenetére


fokukac
nagyúr

izé.
a st. angeren még nem is volt trullio.
a producer pengette föl a basszust, úgy ahogy.

a st. angerrel nekem az volt a bajom, hogy olyan volt, mint egy kis riff-gyűjtemény, dzsemmelés; a számok többsége kétszer olyan hosszú volt, mint amennyit egy egyszerű téma indokolt volna, viszont hiányoztak a szólók.

nem is hallgattam sokat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#110) Enton válasza fokukac (#109) üzenetére


Enton
addikt

Igen jól írtad!A St. Anger-en még a lemezen nem ő játszik ő csak a koncerteken nyomta de elvileg már ezen az uj demo-n ő nyomja!

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#111) hencz56


hencz56
újonc

Hát,meghallgattam a 08-as demót!nagyon állat!!el sem hiszem,tiszta Justice szerintem,üt nagyon!Főleg az I.N.U című dal,ezt hallgatom vagy 3 órája folyamat,már nagyon várom az albumot!Én amúgy mindegyik albumot szarrá hallgattam a Killtől a St.Angerig!minden kislemezt koncit !mindent!!imádom ezt a bandát,úgy ahogy van!és majdnem elsírtam magam a demó hallatán!pedig én nem várok tőlük visszakanyarodást,csak új dalokat!ami mindegy ,hogy milyen,mert úgy iss szarrá hallgatom!csak Lars legyen a doboknál ,Kirk gitározzon,James pedig énekeljen,vagy darálja a szöveget!mindegy csak Metallica legyen!ez a demo tiszta Metallica!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#112) zvaragabor


zvaragabor
senior tag

LOL ugye nem mondjátok komolyan, hogy elhiszitek, hogy ez a "demo" a Metallicáé? Elkaparom magam. :W Ez az Eternal Decision albumainak számai. Itt van pár dalszövegük, a Thrashed c. szám az valójábban a Risen.

Úgyhogy ismétlem ez a 10 számos album nem a Metallica, hanem az Eternal Decision!

[ Szerkesztve ]

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#113) Vigneau válasza salgado (#105) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó öreg topik, de sebaj.

De de, Newsted vált ki és helyette jött a "raszta srác". Mellesleg ez az album az előzőekhez képest igen csak haloványra sikerült. Ha 2x meg tudtam hallgatni, akkor sokat mondok. Nagy Metallica fan vagyok, de ez nekem nagyon nyers, befejezetlen albumnak tűnik a mai napig.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#114) zvaragabor válasza Vigneau (#113) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Rob Trujillo nem raszta, hanem csak 4 copfba volt kötve a haja. De már ez se most volt. :)

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#115) Vigneau válasza zvaragabor (#114) üzenetére


Vigneau
félisten

Igaz, igaz, de jobb szavam nem volt rá hírtelen. Egy biztos, nem hagyott bennem mély nyomokat a srác... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#116) zvaragabor válasza Vigneau (#115) üzenetére


zvaragabor
senior tag

Hát a koncerteken kívül máshol még nem annyira hallhattuk, majd elvileg szeptemberben jön ki a következő lemez, majd meglátjuk, milyen bassz témákatt írt. Különben nekem nagyon szimpatikus, szerintem nagyon jó basszeros, én nekem bejön a srác és a tudása...sőt...

I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

(#117) Vigneau válasza zvaragabor (#116) üzenetére


Vigneau
félisten

Lehet, hogy sokat vártam tőle és akkor még nem vette úgy fel a fordulatot. Hiába, nehéz az előd emlékének megfelelni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#118) salgado


salgado
tag

nem tujátok mi az uj album cime?
nem tom hogy keressek rá és már k...ra akarom hallgatni! :Y :Y :Y

(#119) Olcsi válasza salgado (#118) üzenetére


Olcsi
senior tag

(#120) Face8814


Face8814
őstag

Megjelent! :C

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#121) fokukac válasza Face8814 (#120) üzenetére


fokukac
nagyúr

és milyen? :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#122) Face8814 válasza fokukac (#121) üzenetére


Face8814
őstag

Most hallgatom először.
8. számnál járok, de egy dolog már leszögezhető. Az előzőnél klasszisokkal jobb ( bar azt azért nem volt nehéz űberelni ), de azért nem egy Master of Puppets.
A számok nagyon hosszúak - a legrövidebb 5, a leghosszabb 10 perc - átlag több mint 7 percesek.
Teljesen amatőrként írom most a következőket, így tessék nyugodtan fenntartásokkal kezelni, de valahogy a dob kissé egyhangúra sikeredett benne - szvsz Lars ugyanazt dobolja már vagy 4 album óta - viszont a gitár témák nekem tetszenek. Mondjuk mindig is Kirk rajongó voltam, így szerintem most is jó témákat játszik.
Megnéztem az első klipjüket is, arról a véleményemet röviden le is írom: sz@r!!!! :(
Azt hiszem ezt is emésztenem kell mint az új Slipknotot és kb 8-10. hallgatás után már komolyabb véleményt is tudok majd róla mondani.

Egy dolgot azért mégis írnék még. Az első szám nálam nagyon ül, illetve most hallgatom éppen az utolsót is, ami szintén zenész. :K Viszont a dob itt is.... :(
Hogy az egyik zeneileg képzett cimborámat idézzem Lars mostanában nem más mint egy "lagzidobos".

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#123) fokukac válasza Face8814 (#122) üzenetére


fokukac
nagyúr

Lehet már kapni nálunk az új albumot?

tényleg, egyáltalán mi a címe?

Amúgy, nekem első hallgatásra a régiek se tetszettek. A Metallicának mindig is többször kellett nekifutnom, de aztán mindig nagoyn megszerettem, nem tudom, mi erre a magyarázat. Az előző album csak uncsi riffgyűjtemény volt, akkor hallgattam pár számot egy hónapig, de azóta se raktam be... szóval azt nem nehéz überelni.

ha hozzák a szokásos témáikat, és vannak jó gitárszólók, akkor valószínűleg tetszeni fog, majd meglátom :)

egyet tudok, voltam tavaly Bécsben a koncertjükön, és élőben még mindig nagyon jók. :B

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#124) Face8814 válasza fokukac (#123) üzenetére


Face8814
őstag

A címe: Death Magnetic
Hivatalosan szeptember 12. a megjelenés, de Franciaországban valami üzlet elkezdte már most árulni. :DDD
Nálunk valszeg csak az eredeti időponttól lehet lesz majd kapni.
Sajnos én még nem voltam koncertjükön, de jó néhányat sikerült beszereznem már xvid,dvd, esetleg HD-ben. Ezekből is látszik ( már amennyire egy videó visszaadhat bármit is ) hogy mennyire nagy hangulatot tudnak csinálni, de azt is meg lehet nézni, hogy ezt szinte kivétel nélkül a régi albumaik számaival csinálják.
Kíváncsi leszek hogy erről az új albumról mennyi számot fognak majd nyomni élőben.
A legutolsó koncertjük amit láttam az az idei Rock Am Ring ( 2008 június ) volt, de ott nem játszottak csak régi dalokat.
Gondolom a nagy "titkolózás" miatt....
Meglátjuk mennyire jön majd be ez az album a rajongóknak. :U
Most hallgatom másodszorra, de még nem nagyon fogott meg. Talán majd ötödikre. ( Pedig a régi albumokat de imádom. A mai napig a kedvenceim.... :R )

Ez az első klip dala Hallgasd meg.

[ Szerkesztve ]

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#125) deniro2 válasza fokukac (#123) üzenetére


deniro2
senior tag

Az előző album csak uncsi riffgyűjtemény volt

Hát elég szegényes gyűjtemény volt a St. Anger azzal a számonkénti 1-2 buta riffel... :)

(#126) deniro2 válasza Face8814 (#124) üzenetére


deniro2
senior tag

Meghallgattam az új dalt... Siralmas. Bármelyik c kategóriás amerikai banda ír ilyen számot. :(

[ Szerkesztve ]

(#127) frame>24 válasza Face8814 (#120) üzenetére


frame>24
addikt

Hoppá, a Broken, Beat & Scarred így elsőre is egész tűrhető. More on the rest later...

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#128) Face8814 válasza deniro2 (#126) üzenetére


Face8814
őstag

Hát nem is az az album legjobb dala.
3-szori meghallgatás után azt kell hogy mondjam azt kaptam amit vártam. És ezt most rossz értelemben mondom.
Nem vártam valami hatalmas eufórikus katarzist az új albumtól és hát nem is kaptam. Nagyon nem. :(
Van egy két dal ami tetszik, talán három is, de összességében azt kell hogy mondjam hogy sótlan. Nincs benne semmi amire odakapnám a fejem és azt mondanám hogy "...vazze, ez mekkora volt..."
A gitártéma jó alatta, de egye fene kimondom: nem tetszik. :(
Azért adok még neki esélyt és végleges véleményt csak később alkotok, de..... :U :U :U

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#129) frame>24


frame>24
addikt

Hát nem tudom, hallgatom egyre és egyre (mosmá ~2 órája), de nem az igazi.

Ha meg visszaváltok az új Slipknot albumra, akkor ehhez képest meleg nyugalom önti el a testem.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#130) Kephamos


Kephamos
addikt

Most hallgatom az új albumot. A St. Anger-höz képes jelentős a javulás, de továbbra is amondó vagyok, hogy abba kellenük már hagyniuk a zeneszerzést és csak koncertezniük kellene.

(#131) fokukac válasza Kephamos (#130) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért, nem ezt csinálják?
az elmúlt 10 évben kiadtak egy feldolgozásalbumot (garage), és riffgyűjteményt (anger) és ebben ki is merül a dolog. IGaz, koncertezni rendszeresen szoktak, pl. két koncertjükön is voltam az elmúlt 10 évben.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#132) Kephamos válasza fokukac (#131) üzenetére


Kephamos
addikt

Load? Reload? Bár azok még hallgathatóak. Szerintem bölcsebbek maradtak volna, ha nem adnak ki albumot. a black után.

(#133) venember83


venember83
nagyúr

Újat, a múltjukhoz méltót nem tudnak alkotni. Csak ezt könnyebb kivülről meglátni.

(#134) lajafix válasza Kephamos (#130) üzenetére


lajafix
addikt

"abba kellenük már hagyniuk a zeneszerzést és csak koncertezniük kellene."
mint minden zenekarnak az első 10 év után. :K

Rock'n Roll

(#135) fokukac válasza Kephamos (#132) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tudom, hogy ősmetálosoknál ezt a két albumot szidni szokás,
de szerintem a Load minden idők egyik legjobb albuma. Nem metál, az igaz, viszont egy megkomponált rockzene, ahol minden hang a helyén van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#136) lenox válasza fokukac (#135) üzenetére


lenox
veterán

Es ha meghalgatod a RideThe Lightningot vagy a Master Of Puppetst, akkor neked nem az jon le, hogy azok mennyivel jobbak?

(#137) fokukac válasza lenox (#136) üzenetére


fokukac
nagyúr

nem. de ezt majd holnap kifejtem, most megyek aludni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#138) frame>24 válasza fokukac (#135) üzenetére


frame>24
addikt

Igen, tegnap akartam írni, hogy a Black Album után a Load még igen jó volt, számomra a Reloadtól van visszaesés (Pedig utóbbi kettő elvileg dupla album, bár eltéréssel kiadva). Talán túlkomponálták magukat, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#139) Kephamos válasza fokukac (#135) üzenetére


Kephamos
addikt

Persze, nem rossz, még a Reload sem. Viszont én nem ehhez szoktam hozzá a Metallicától.

(#140) Face8814 válasza Kephamos (#139) üzenetére


Face8814
őstag

Váltottak. Ennyi. Ki akartak próbálni valami mást. Mondhatnám úgy is eladhatóbb lemezt akartak csinálni és ezáltal több pénzt is keresni. Na mind1 ebbe nem akarok belemenni, mert a Load-ról is van pár szám ami tetszik nekem, de az első 5 album jelenti nekem a Metallicát.
Élen a Masterrel. :R
Most is az új albumot hallgatom ( megígértem adok neki még esélyt ), de még mindig nem fog meg. Ellentétben az új Slipknottal, amiről első hallgatások után szintén nem volt túl jó véleményem ( lévén nekem az Iowa és Slipknot album nagyon bejövős volt, a Vol 3 viszont már nem annyira ), de ez megváltozott. Nem olyan mint az első kettő, merőben más, új, de bejövős. Nagyon. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#141) deniro2 válasza Face8814 (#140) üzenetére


deniro2
senior tag

Messze a fekete albumból adták el a legtöbbet, úgyhogy a Load vonal üzletileg nem volt éppen jó húzás. Ennek ellenére nem rossz lemez az sem, bár nálam a Metallica a Justice-ig tart...

(#142) Face8814 válasza deniro2 (#141) üzenetére


Face8814
őstag

Az rendben van hogy a Black albumból adták el a legtöbbet, hiszen ott volt a váltás. A Load szvsz a Black sikereinek újbóli meglovagolása lett volna. Igaz kisebb sikerrel, de az "új" Metallica rajongók körében ez is hódított rendesen.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#143) jeges


jeges
senior tag

tetszik.
három dolog jut eszembe:
and justice for all
iron maiden
anthrax

sokkal jobb sztem, mint az előző. akkor kiderült, hogy azt a vonalat kár erőltetni, a slayer jobban csinálja. :D

(#144) harylmu


harylmu
őstag

2. hallgatásra iszonyat jó az album. ;)

(#145) feka007


feka007
nagyúr

(#146) Face8814 válasza feka007 (#145) üzenetére


Face8814
őstag

Ha már tökéletes számról beszélünk, az nálam valahol itt kezdődik, illetve talán még itt.
De ez a The Day That Never Comes nagyon messze áll ezektől. Nagyon messze!!!! :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#147) feka007 válasza Face8814 (#146) üzenetére


feka007
nagyúr

Nekem tetszik. Mondjuk tényleg nem tökéletes, talán még dob nélkül jobb lett volna, mint ez a monoton csörömpölés... De a gitár, bassz nagyon bejön.
Egyébként ami nálam viszi a tökéletes címet: [link]

(#148) deniro2


deniro2
senior tag

Na, "megvettem" én is a lemezt. :) Első hallgatás után nem olyan rossz, mint ahogy a The day that never comes című rettenetes klip után vártam. Tele van dobálva klisékkel az egész lemez, de a szívemnek olyan kedves thrash vonal miatt tuti hallgatni fogom.
Érdekes, hogy mindenki mást mond, hogy melyik együttes ugrik be neki a dalok hallatán, én a South of heaven-es Slayer-t érzem szinte minden számban.

(#149) adalbert1 válasza feka007 (#147) üzenetére


adalbert1
veterán

A te korodban nekem is az volt az egyik kedvenc zeném... :))

Az új albumról egyelőre még csak az új Unforgiven-t hallgattam meg, nekem az előző kettő sokkal jobban tetszett...

(#150) feka007 válasza adalbert1 (#149) üzenetére


feka007
nagyúr

Szerintem is az első két verzió volt a jó, ma is ez csöngött a fülemben egész nap [link], nekem a Black album a kedvencem. :K

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Új Metallica album
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.