Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DonDennis


DonDennis
senior tag

A világon már egyre nagyobb teret hódít az MMA és annak fő zászlós hajója a UFC. Ilyen topic még nem volt itt PH-n és mivel én elég nagy kedvelője vagyok e sportnak így megalkottam.

A topic lényege, hogy megvitassuk a következő meccseket, elemezzük érdekességeket osszunk meg a másikkal, de szigorúan a UFC események kapcsán.

Röviden a sportról:

Az MMA (Mixed Martial Arts vagyis kevert harcművészetek) egy full kontakt küzdősport amelyben a versenyzők álló és földharcot is folytathatnak. A kevert harcművészet mivoltját a különböző harcművészeti stílusok adják mint az ökölvívás, bírkózás, brazil jiu jitsu, thai box, kickbox, taekwon-do, karate, judo. A modern vegyes harcművészetek gyökere egészen az ókori görög olimpiákig vezethető vissza ahol a "pankráció" mint verseny szám szerepelt. A pankráció a birkózás és az ökölvívás elemeit használta fel de szinte minden engedélyezett volt. Az első modern kevert harcművészeti tornákat az 1900-as években rendezték meg. 1920-ban a Vale Tudo indúlt hódító útjára Braziliából. 1993-ban alakult meg az MMA mai legnagyobb szervezete az UFC (Ultimate Fighting Championship)
A Vale Tudo elég veszélyes volt így az UFC kiegészítő szabályokat alkotott így téve biztonságossá az MMA-t.
Ezeket a szabályokat alkalmazzák ma is.

A küzdelmek súlycsoportok szerint zajlanak. Ezek szervezetenként változó. A küzdelmet három módon lehet megnyerni. Pontozással, kiütéssel és az ellenfél feladásra kényszerítésével.

[ Szerkesztve ]

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#2) DonDennis


DonDennis
senior tag

Következő számozott torna a UFC 205. Ez lesz az első torna a küzdősportban méltán híres Madison Square Garden-ben.

Fő meccs:

Eddie Alvarez (C) vs Conor McGregor (C)

Többi érdekes meccs:

Tyron Woodley (C) vs Stephen Thompson

Joanna Jedrzejczyk (C) vs Karolina Kowalkiewicz

Chris Weidman vs Yoel Romero

de ha most néz valaki ilyen gálát a felhozó meccsektől kezdve a 205 mivel első MSG gála igen látványos lesz.

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#3) rigoberto


rigoberto
őstag

:D

(#4) Amur


Amur
addikt

Upolnám a topicot, mert thai boxerként a kedvenc ketrec harc gálám.
Nézek mellette Bellatort(bár amióta ifj. Növényi megsérült, a másik magyarunk meg nem játszhatott címmmeccset mert több pénzt hozott az elöző újrameccselése, nem kicsit haragszom rájuk.. One-t is szoktam nézni néha, az brutális. Ott tele van ázsiaival,kicsit más a stílus, de adnak rendesen egymásnak. Legutóbb cikkeztek róla hogy az egyik koreai versenyző lába eltört egy rugástól.....

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#5) Ricardo válasza Amur (#4) üzenetére


Ricardo
félisten

A one szériát nem ismerem. UFC-t szoktam nézni. Bellator gálákat hol lehet nézni? Ritkán futok bele a tévében.
Ezzel kapcsolatban egy kérdés. Borics Ádámot szívesen látnám az UFC-ben, de nem tudom mennyire érzi magát késznek rá. Amennyire tudom régebben hívták, de még nem érezte magát elégnek hozzá, és visszautasította. Azóta sokat fejlődött. Jó lenne tudni ezzel most mi a helyzet. Az ifjabb Növényi sajnos nekem kimaradt. Még nem láttam egy meccsét sem.

[ Szerkesztve ]

(#6) Amur válasza Ricardo (#5) üzenetére


Amur
addikt

Figyelj, én letöltöm őket általában, magyarul nem tudom bellatort hol lehet nézni.
Boriccsal nemrég láttam egy riportot, azt mondta ha most hívnák nem menne, mert a bellator jobban fizet valami 70%-al többet ad a bevételből, az más kérdés hogy lehet egy UFC gálán 5% is veri azt..de azt nyilatkozta hogy ha itt címet szerez, és újra hívják, akkor megpróbálja.
ifj.Növényi egy olasz rendezésű bellator gálán talán milanoban volt látható utoljára, ott boricstól már sokat látott repülő térdessel jóformán a meccs elején leterítette az ellenfelét.
szerintem youtube-on rákeresel hogy novenyi bellator biztos felhozza, mert elég látványos befejezés volt! 2017-ben a ufc tehetség kutatójában feltünt egyébként egy másik magyar, aki lány, Fábián Melinda, róla tudsz valamit merre kallódott el? azóta sem hallok róla!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#7) Ricardo válasza Amur (#6) üzenetére


Ricardo
félisten

Róla még nem hallottam. :B
Rákeresve ezt a videót találtam [link]
Ebben azt mondja, kb még 4 évig szeretné csinálni. 2019 decemberi a felvétel. Ebből kiindulva nem hiszem, hogy látni fogjuk nagy gálán. Ne legyen igazam.

(#8) Ricardo


Ricardo
félisten

Friss Borics Ádám interjú.

[link]

(#9) Amur válasza Ricardo (#8) üzenetére


Amur
addikt

Köszi!
Itt azért már elég konkrétan említi az UFC-t. Szívesen látnám ott. Itt ha befut akkor ott is be fog. A bellator semmivel nem gyengébb ha harcosokat nézzük, csak a nézettségük bujhat el sajnos egy UFC gála mögött, akik a mobiltól a CBS-ig mindenhová streamelik jó pénzért.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#10) robita


robita
csendes tag

Sziasztok,
Vasárnap hajnalban lesz a UFC 279: Chimaev vs Diaz mérkőzés. Ki milyen győzelemre tippel? :U

Ha elűzöd az összes démont, az angyalok is tovaszállnak. _No SMS, No Viber_

(#11) Amur válasza robita (#10) üzenetére


Amur
addikt

Így utólag megnéztem volna azt a párosítást..de sajnos Chimaev elbohóckodta a mérlegelést így nem volt címmeccs.. Amúgy ellene is Diaz győzelmet tippeltem volna.
Nate igazi vadállat. kevesen tudják megállítani. Chimaev "orosz" stílusa kifejezetten kevés lett volna, hiszen Nate nem sok mindent enged földharcban, sőt ha kell akkor ott is tud kegyetlenkedni.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.