Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29201) darál0w válasza M1lkaa (#29200) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

nb feszt is emelni kell a ramfeszen kívül.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29202) SilveRado válasza darál0w (#29175) üzenetére


SilveRado
tag

Köszi szépen a választ. Még annyi lenne hogy ennek a cpu-nak mi lenne a vége mennyin megy max stabilan? E5200-ről van szó még mindig :) :R

(#29203) Süni 1985 F válasza darál0w (#29199) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

FSB : 423
1.400V ezt a kettőt.
Asus P5K deszkában

TDI POWER

(#29204) theartofdota válasza SilveRado (#29202) üzenetére


theartofdota
tag

ezt előre nem nagyon lehet megmondani. sokmindentől függ: cpu stepping, hardverkörnyezet, beállítások stb

van amelyik 4ghz alapfeszen tudja de ez ritka az átlag csak 3400-3500 megy.

(#29205) pockhome válasza pockhome (#29180) üzenetére


pockhome
senior tag

na akkor valaki segítene?? :DD ^^

Girls call me ugly, 'till they find out how much money I make. Then they call me ugly and poor.

(#29206) sonaj0203


sonaj0203
aktív tag

Sziasztok!

Mostanában vettem egy Q6600 G0-ás procit Hyper Tx2-es hűtővel, P5B lapban, 2X1 GB Kingmax 800Mhz DDR2 ramokkal megyen szépen, illetve én hülye figyelmetlen :W csak most vettem észre, hogy a cpuz aszt írja core speed 1600 Mhz :Y :O :( gondolom ez nem normális ugye :F
Ennek alapból 2,4-en kéne mennie nem?
Nyugtassátok meg lámaságom, :B hogy ez csak azért lehet, mert amikor beraktam az új procit a régi C2D E6300 helyére, akkor Biosban csináltam egy defaultot és alapból erre álította be magának.
Egyébként az lenne még a kérdésem, hogy hogyan miként tudnám fennebb húzni, olvasgattam én itt vissza meg előre, meg máshol is, de nekem tényleg szájbarágósan kéne, mondjuk csináltam már ilyet az előtt is az E6300-al, de már nagyon rég volt.
Ja és a core temp szerint 42 43 fokos a cpu, 1-órás prime alatt is 50 fok alatt maradt.
Köszi minden segítséget :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29207) mitkov77 válasza Süni 1985 F (#29197) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Apám!!! 1,4V? 1,286 az én E0 példányom VID-je. 1,2V-on visz nekem 3,6 GHz-et. Milyen hűtőd van? Nem hiszem, h nagyobb szufla kellene neki, mert kiszáll belőle a füst és akkor már nem műxik tovább :D

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29208) theartofdota válasza pockhome (#29205) üzenetére


theartofdota
tag

biosból tuningoljál, ne programmal.
ezeket szedd le:
CPU-Z-----> proci adatokhoz ,CORETEMP--->proci hőmérséklet, MEMTEST esetleg
ORTHOS, PRIME95---->stabilitás teszthez
EVEREST--> összes info a gépről

(#29209) mitkov77 válasza M_o_g_y_i (#29191) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A cm hyper 212+ nem passzív, így a 900 rpm venti sebességgel egy fullra húzott i7-920 még jó hogy FAIL!

Lehet fikázni, de inkább kicsit zajongjon 8k-ért, és elviszi az i7-860 procimat 30 fokon, mint 20k-t költsek egy hűtőre pár fok miatt.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29210) theartofdota válasza sonaj0203 (#29206) üzenetére


theartofdota
tag

volt régen p5b-m e2140-el, nem tudom mennyire lesz alkalmas quad tuninghoz. csak jó hűtéssel, hőfokokra odafigyelve

BIOS advanced
jumperfree
AI tuning manual
cpu freq: alap nálad 266 asszem ezt emeled feljebb értelemszerűen.
dram freq ddr2 800
pci express freq 100
pci clock synchronization 33.33
spread cpectrum disabled
mem voltage 1.95- max2.1
cpu vcore voltage: 1.4-él nagyobbat ne, csak jó hűtővel nehogy megsüsd
FSB termination voltage 1.400V
NBVcore 1.45V
SBVcore (sata, pcie)1.5V
ICH chipset voltage 1.057V

CPU information
modify ratio support enabled
ratio cmos setting: 9
C1E support disabled
Max CPUID value limit disabled
Vanderpool Technology disabled
CPUTM function disabled

[ Szerkesztve ]

(#29211) _gabber_ válasza Süni 1985 F (#29203) üzenetére


_gabber_
csendes tag

ez brutálisan sok fesz ilyen fsb-re.
remélem a LLC (loadline calibration) ki van kapcsolva biosban mert ilyen fesz mellett hajtani léghűtéssel nem szabad 45nm-es procit (1.3625V a MAX!)
saját tapasztalataim alapján 450-es fsbhez nem kell 1.35v-nál több.
a többi beállítást kellene finomhangolni, majd darál0w megmondja, hogy, nem akarok beleszólni.
ha lehet, ne hajtsd addig ilyen feszültséggel amíg nem kapsz további segítséget inkább tedd vissza alapra, a mai nap folyamán úgyis beállítják neked a fórumon.
hajrá :)

(#29212) mitkov77 válasza sonaj0203 (#29206) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ha csináltál bios defaultot, akkor az eredeti Q6600 órajelére kell beálljon. Az ok, h alacsonyabbat mutat az az energia takarékos mód, tehát, ha nincs terhelve leveszi a szorzót a legkisebbre.
Nézd meg a biosban, h mennyire van állítva az FSB. A proci alapja 266 MHz.
Az Advanced -> jumpfree AI tuning alatt tudod módosítani az FSB-t, 100-400-ig tudod módosítani, a CPU szorzója 9x. Az, h mennyit bír ki kell tapasztalni. 5-10 FBS-s lépésekkel emeld, és utána teszteld. Ha fagyi van, v nem ad képet akkor az előző stabil beállítást tudod használni.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29213) sonaj0203 válasza theartofdota (#29210) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Nagyon nagyon kösz :R :R rögtön neki látok, de ugye nincs a procinak gondja, hogy 1,6-on indult bios default után :F
Kérlek nyugtass meg, hogy ez normális.

Ok mitkov77 gyors válaszáért is hála mostmár megnyugodtam, tényleg 266-ra van állítva :C :C :DD :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29214) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29212) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszönöm :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29215) theartofdota válasza sonaj0203 (#29213) üzenetére


theartofdota
tag

mondjuk ezt az intel honlapján is meg tudod nézniQ6600
bus/core ratio 9 2400mhz/9= 266,666...

(#29216) sonaj0203 válasza theartofdota (#29210) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Igyekeztem mindent a leírásod alapján csinálni, az alábbiakat tapasztaltam

Most cpuz szerint core speed 2698 Mhz
multipler 9
bus speed 299
rated fsb 1199
Memoria
dram freq 299
fsb:dram 1:1
4
4
4
12

Core temp szerint 49 47 43 46 fokosak a magok így alapon használva

amit állítottam
cpu freq 300, mert 400-on nem indult semmi
dram freq 800
memory 1.80 féltem fennebb venni :B mondjuk lehet ezért nem indult el 400-on
cpu vcore 1.325
fsb 1.3
Ezeket alább nem találtam a biosban :F
NBVcore 1.45V
SBVcore (sata, pcie)1.5V
ICH chipset voltage 1.057V
Ezt meg nem hagyta állítani így maradt enable Vanderpool Technology
Szerinted örüljek :DD vagy ne :( ??
Kell-e valamit másképp? Érdemes-e? Jók-e az értékek?
Köszi :R

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29217) mitkov77 válasza sonaj0203 (#29216) üzenetére


mitkov77
aktív tag

400 -on azért nem indult, mert lehet túl volt terhelve a mem, vagy kevés fesz ment a CPU-ra.
A dram freq, ha 200 MHZ-nél magasabb vissza kell osztani, mert nem fog indulni.
Ha DDR2 ram van benne, akkor 1,9 is lehet a fesze, sőt az enyém 2,1-től megy 2,4-ig, de 2,1V-on használom. Ezt a gyártó oldalán meg tudod nézni. Még ott okoskodhatsz a memória késleltetéssel is, h magasabbra teszed.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29218) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29217) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

dram freq biosban 800-ra van állítva akkor ezt vegyem vissza 667-re.?
Cpu-z a memoria fülnél jelenleg 299 dram freq-et ír.

"a memória késleltetéssel is, h magasabbra teszed." őőőő :B :B :B mit is és hol tudom magasabbra tenni :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29219) darál0w válasza SilveRado (#29202) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

stepping?

alapfesz?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29220) darál0w válasza Süni 1985 F (#29203) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

az kevés lesz...

a többi feszt is fixálni kell és a pcie frekit is.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#29221) mitkov77 válasza sonaj0203 (#29218) üzenetére


mitkov77
aktív tag

A dram freq 800 maradjon, ha lehet fixálni. A PCI-e is 100 MHz legyen, ha lehet állítani.
A latency(késleltetés), 4-4-4-12 azt hiszem ennyit írtál, 5-5-5-16 ra mondjuk, de ezt az everestben meg tudod nézni, hogy az egyes FSB-khez mit tud a ram. Ezzek a stabilisást tudod szabályozni.
400 MHz, 333 MHz, 266 MHz.

A CPU-z jól is írja, az 299 *2 tehét 600 MHz pötyög a ramod, az jelenleg kicsit alacsony.
Szerintem 300-325 MHz FSB-t be tudsz még lőni...

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29222) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29217) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Köszi

A kingmax honlapján ezt találtam a ramokhoz az enyém 800mhz-es
.Voltage: 667MHz / 800MHz: JEDEC Standard 1.8V 1066MHz: 1.8~2.1V
‧CL: 667MHz / 800MHz: 5 1066MHz: 6

Akkor ezek szerint 1.8v-ot kell neki adjak? :F
A másik ismét kicsit láma kérdés, hogy az everestben konkrétan hol találom az fsb-hez való késleltetéseket? :B

Köszönöm türelmed :R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29223) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Vki tudna segíteni? A gép az adatlapomon. Képek a Biosról :[link] [link] [link]. Egyszerűen nem tudom benne húzni a procit. Beállítom a BCLK 167, Ram 1333, PCIE 100 értékeket és reset után csak villog a monitor. A proci egy pretested darab, ezt alapfeszen tudni kell. De adtam már plusz feszt a cpunak és a VTT-nek is, de semmi változás. Fogalmam sincs mihez kéne még hozzányúlni, hogy stabil legyen....

(#29224) mitkov77 válasza csucsbicep (#29223) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Próbáld meg először alacsonyabb szorzóval, 20-20,5. És onnan szépen felfelé viheted.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29225) csucsbicep válasza mitkov77 (#29224) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Azt már végig jártam, de úgyis csak villogott a monitor.

(#29226) mitkov77 válasza csucsbicep (#29225) üzenetére


mitkov77
aktív tag

C1 be van kapcsolva? Ezt kapcsold ki ha igen, A ram freqijét is vedd vissza, hátha az a gond.
Próbáld alacsonyabb BCKL-el, 150, ha megy akkor apránként emelt teszteléssel.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29227) csucsbicep válasza mitkov77 (#29226) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Az energiatakarékos cuccokat nem bántottam. Ez a QPI Frek mi akar lenni?

(#29228) mitkov77 válasza csucsbicep (#29227) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Itt egy i5-650 proci tuningja van leírva.. De ebből kiindulva próbáld meg a sajátod. Leírhattam volna, de beleolvastam, és ennél egyszerűbben én sem tudtam volna leírni :D

http://logout.hu/cikk/clarkdale_core_i5_tuning_kezdoknek_2/feszultsegek_es_homersekletek.html

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29229) csucsbicep válasza mitkov77 (#29228) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt már sokszor elolvastam, de itt sztem vmi kis hiba van, amire nem tudok rájönni.

(#29230) mitkov77 válasza csucsbicep (#29229) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Kipróbáltad optimális beállítással betölteni a bios-t és útána a teljesítmény növelést?
Azért kellene aprónként emelni, h lásd hogyan váltocik a CPU hőmérséklete, miként változnak a feszek, és a pci-e freqije, illetve a mem freqije....
20%-ot tudnia kellene simán. Én az i7-860-t 30%-kal meg tudtam húzni minden nehézség nélkül. 3,6 GHz stabil volt. C1 ha be van kapcsolva lehet azért nem ad képet, vagy a PCI-e.... Csin képet egy stabil állapotról, mondjuk 145 MHz, akkor kiderülhet a bibi, mert így alap beállításokkal nehéz kivenni.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29231) csucsbicep válasza mitkov77 (#29230) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A feszeknek elégnek kell lenniük. De azok látszanak a képen.
Ezt mire állítsam: [link]?

(#29232) mitkov77 válasza csucsbicep (#29231) üzenetére


mitkov77
aktív tag

QPI-t hagyd auton.... Ez nem nagyon befolyásolhatja a CPU indulását. :P

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29233) csucsbicep válasza mitkov77 (#29232) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Akkor ezt tuningál auton lehet hagyni? Pedig reménykedtem, hogy ez kever be. Egyébként ez mit befolyásol?

(#29234) mitkov77 válasza csucsbicep (#29233) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ez jó kérdés, megnézem a lap leírást, h mit állíts be a legoptimálosabbra.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29235) mitkov77 válasza csucsbicep (#29233) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Hát khm.. nem sok beállítási lehetőséget kínál a lap. A dram fesz lehet érdekes, ezt a gyártó oldaláról nézd meg.
A QPI legyen autó, de próbálkozhatsz alacsonyabb értékkel is, hátha ad képet ;)

De a lényeg a BCKL. 133-ról menj 5 MHz lépésekkel, és meglátot mi az amit tényleg elbír...
Akkor kijöhet a hiba is.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29236) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29221) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Na megint jövök egy kicsit szóval. A dram freq furcsa módon 600-on volt amikor vissza mentem a biosba, hiába állítottam be 800-at neki. Most úgy sikerült, hogy a cpufreq-et át állítottam 320-ra, így a dramfreq beállt 800-ra.
Nem tudok másként FSB-t és késleltetést állítani :F Nem tudom, hogy ezen a P5B lapon lehet-é. Everest ben szintén csak lámáskodtam :B :B :O
De
Adtam mindennek egy kis feszt még.
Most 2880Mhz-en pörög a cpu. 9x -es multiplier
320 bus speed
rated fsb 1280

A memória
Dram freq 400MHz
Dram : FSB 4:5
5
5
5
15

A hőmérséklet pedig időnként eléri az 50-et egy egy magon.
A nagy kérdés pedig, hogy
Jó ez így???????
:R

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29237) csucsbicep válasza mitkov77 (#29235) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mi az ami, akkora hátrány és nincs benne? A ram fesszel mi a gond?

(#29238) mitkov77 válasza sonaj0203 (#29236) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Ha stabil akkor jó. 50°C egy 20% tuningnál szerintem megfelelő.
Everestet indítsd el, és talán az eszközök között van egy CPU stress tesz. Ez mindent 100%-ban megterhel, ha 2 órát stabil, akkor az is marad. 2880 -nál nem hiszem, h magyon feljebb tudod tornázni, mert a memória ebben az esetben már korlát lehet.

csucsbicep

A ram fesz 1,6V körül lehet. Pontosan nem tudom milyen típusú memóriád van, így ezt löttem be körülbelül.

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29239) csucsbicep válasza mitkov77 (#29238) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

1,5V gyárilag. CSak azt nem értem a lap miért ~1,61V-t ad neki alapból.

(#29240) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29238) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

nagyon hálásan köszönöm :C :R :DD

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29241) mitkov77 válasza csucsbicep (#29239) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Mert 1,559 a minimum amit tud a lap, Próbáld meg lejebb vinni 1,575-re elvileg ennyit tud a ram.

sonaj0203
Nincs mit. Azért tegyél fel a beállításokról képet, h tiszta legyen a kép, hátha valaki hasonló gondokkal küzd, és neki is hasonló eszközei vannak :D

[ Szerkesztve ]

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29242) kispucur válasza M1lkaa (#29194) üzenetére


kispucur
csendes tag

Szia.
Akkor azt a bios resit és a hdd formázást hogy tudom megcsinálni?

(#29243) mitkov77 válasza kispucur (#29242) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Alaplapon két lehetőség van, a jobbakon már egy kapcsoló, ha nem akkor egy jumpert kell átállítani 1-2, ről 2-3.ra.
Majd vissza. Vagy belépsz a biosba és load default setup.
HDD-t az oprendszer telepítése közben meg tudod formázni.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29244) csucsbicep válasza mitkov77 (#29241) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ezt az értéket nem tudom honnan nézted, de 0,9V-2V közt tudom állítani a ramfeszt.

(#29245) mitkov77 válasza csucsbicep (#29244) üzenetére


mitkov77
aktív tag

hm.. Akkor bocs, lehet benéztem.. Mind1, mert 1,5V a ram, elég neki ennyi bőven. Sőt... Tuning nélkül alul is feszelném :P

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29246) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29241) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Ok lövök majd képet is.
Everestbe nem találtam test-et, lehet mert home premium van fent.
De prime ment 1 óráig hiba nélkül, core temp szerint a legmagasabb hőmérséklet közben 69 fok volt, igaz csak az egyik magnál, a többi valamiért maradt 65-67 fokos :F
Szerinted rendben ez így?

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29247) mitkov77 válasza sonaj0203 (#29246) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Valószínű a Prime az első magot jobban használja. Lehet, h az everest a premium miatt nem tartalmazza a stress tesztet.?! :F
A 69 fok kicsit magas. Milyen szellőzése van a háznak?

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#29248) sonaj0203 válasza mitkov77 (#29247) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Nincs fent a háznak egyik oldala sem, ezen kívül külön a háznak nincs semmi hűtés, a szobában kb. 27 fok van. A cpu-t hyper tx2-es hűti.
:F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#29249) csucsbicep válasza mitkov77 (#29245) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Érdekes dolog történt. Biosban ramokat beállítottam 1066@CL9 és OC Tunner eljutottam 3900ig alapfeszen. Nekem ez még túl bonyolult.

(#29250) mitkov77 válasza sonaj0203 (#29248) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Akkor azért magas a CPU hőmérséklet... Zárt házzal alacsonyabb lenne.

csucsbicep

Hát az a 3900 kicsit meredek.. reboot után is 3900 marad?

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Tuning kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.