Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Why Jon Snow will Win the Game of Thrones

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11402) monti0222w válasza #45997568 (#11400) üzenetére


monti0222w
addikt

Az igaz, d itt a topicba nincs, nem lesz szünet, erről a Feri gondoskodik! :K :D
Igazi fan!

(#11403) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Arya akkor válhat csak igazi Arcnélkülivé, ha teljesíti a feladatát. De vajon azzá akar-e válni egyáltalán vagy csupán annyira jó tanuló volt, hogy megtéveszti Jaqent?

Szerintem az utóbbi. :D

(#11402) monti0222w

Megpróbálom tartani a ritmust, hacsak ki nem "utálnak" innen. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11404) monti0222w válasza LendvaiFeri1 (#11403) üzenetére


monti0222w
addikt

Ááá, téged, te vagy a topic életben tartója! :N :D

Arya nem lesz arc nélküli szerintem, mert Nyméria benne van, vagy fordítva, ő is varg! Emiatt nem tud az lenni. :N

(#11405) Gretel válasza monti0222w (#11404) üzenetére


Gretel
tag

De a sorozatból mintha teljesen kimaradt volna a vargság nála. A könyvben elég gyakran voltak álmai, anyu megtalálása de a sorozatban egyre sem emlékszem.

steam: ziretta

(#11406) LendvaiFeri1 válasza monti0222w (#11404) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Igyekszem.

Szerintem sem lesz az. Túl sok befejezetlen ügye van Westeroson, ami eléggé hátrány ebben a szakmában. Megtanul ezt-azt, majd irány Walder papa.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11407) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Nekem most ugrott be a hétfői rész kapcsán hogy, akkor most HODOR-ból nem lesz havas zombi?! :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11408) LendvaiFeri1 válasza gyuromoj (#11407) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Én is filóztam már ezen. Milyen badass lenne, kicsit kitűnne a többi csontváz közül. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11409) k-adi válasza gyuromoj (#11407) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hodort annyian szeretik, hogy kizárt, hogy ezt meglépjék... :)

[ Szerkesztve ]

(#11410) LendvaiFeri1 válasza k-adi (#11409) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ez a GOT, itt akármi megtörténhet, sőt, remélem, hogy meg is fog. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11411) monti0222w válasza Gretel (#11405) üzenetére


monti0222w
addikt

A sorozatban nincs is benne, nem hangsúlyozták ki, pedig fontos dolog szerintem, mert ez lesz a döntő a tovább lépésben. :K

(#11412) Gretel válasza monti0222w (#11411) üzenetére


Gretel
tag

Igen, egyértelmű lényeges elem, főleg ha azt vesszük, mennyi blökit maga köré gyűjtött Nymeria, de ha eddig nem lett kidomborítva a sorozatban, hogy Arya varg, lehet, hogy eztán sem fogják.

steam: ziretta

(#11413) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Hasonlítanak? :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11414) whitezo88 válasza LendvaiFeri1 (#11413) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a "holló" vagy hogy hívjuk a fák szemével lát. A könyvben nem kint sétálgatnak mikor visszatekintenek, hanem a fa szemével látják a dolgokat.

(#11415) batai15


batai15
félisten

simán eltudom képzelni hogy zombi lesz.
Arya szerintem is átveri majd és elhagyja a rendet

(#11416) LendvaiFeri1 válasza batai15 (#11415) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Csak nehogy füstölés legyen... :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11417) fateless


fateless
veterán

Eszembe jutott valami, amit esetleg kihasználhatnának a készítők:
A 3. évad 10. részében, mikor Sam és Szegfű kimásznak a kútból, átadott pár sárkányüveg tőrt Bran-éknek. Akkor Bran adott egyet Hodornak is, és mondta neki, hogy tegye el, amikor tiltakozott. Mivel Hodort még csak elkezdték szabdalni a zombik, de nem halt meg a rész végére, én kihasználnám ezt. Pl úgy, hogy az Éjkirály odaáll Hodor elé, aki már zihál. Ekkor Hodor előkapja a kapott tőrt, belevágja. Ebből kiderül, hogy az Éjkirálynak nem árt a sárkányüveg, aki végez Hodor "maradékával".

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11418) k-adi válasza fateless (#11417) üzenetére


k-adi
nagyúr

ez ötletes :K

(#11419) attisx válasza fateless (#11417) üzenetére


attisx
addikt

Asszem' ez lenne az a húzás, ami után benioffék tényleg már csak testőrök kíséretében merszkedhetnének ki az utcára... ;] :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#11420) LendvaiFeri1 válasza fateless (#11417) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Jó lenne, csak csórikám már rég halott lesz.

vagy nem.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11421) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Maga George R.R. Martin állt a Trónok harca legújabb fordulata mögött.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11422) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#11421) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Már linkeltél egy ilyen cikket. :P

Üdv. Johnny

(#11423) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

(#11422) jonnyjoker01

Hinnye, fel sem tűnt. Bocsi. :B

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11424) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#11423) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:O

Üdv. Johnny

(#11425) batai15 válasza LendvaiFeri1 (#11423) üzenetére


batai15
félisten

(#11426) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11427) monti0222w válasza LendvaiFeri1 (#11426) üzenetére


monti0222w
addikt

A könyvben nem ő tartotta, hanem az öregedő kovács mester Doyle, ha jól emlékszem még a nevére. :K

(#11428) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Napokban jöttem rá, hogy nekem újra kell néznem az egész sorozatot TV-n mert anno 480p-ben néztem 6,4'-en a mobilomon (helyszűke miatt) :C

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#11429) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Egy átlagos Dany nap... :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11430) gerii válasza jonnyjoker01 (#11428) üzenetére


gerii
addikt

6,4 lábat nem neveznék helyszűkének ;]

(#11431) #45997568


#45997568
törölt tag

Hatralevo epizodok cimei :

6.08 - No One
6.09 - Battle of Bastards
6.10 - The Winds of Winter
szoval 8-ik resz Arya korul lesz, 9-ik a szokasos hentelos, eszak fiai merkoznek meg valoszinuleg Winterfell elott, 10-ik meg White Walker foleg, gondolom alkotnak valamit, amitol be-pi be-ka es ragjuk a kormunk egy evig hogy mi is varhato :U

Arya interju, figyelmesen nezzetek :)

[ Szerkesztve ]

(#11432) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#11431) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Egy olyan epizód, ami "lényegében" Aryáról szól? Nemár... :(((

Az utolsóba le fog omlani a fal. Most az évad végén, vagy a következő elején megérkezik Dany, aztán a 7. évad a WW-k elleni harcról fog szólni.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11433) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#11432) üzenetére


#45997568
törölt tag

Arya az egyik legjobb es legfontosabb karakter, amin az a kiscsaj (meg kis gyerek amikor a tortenet kezdodik) keresztul megy, amilyen utat bejar, az valami felelmetes. Nezd meg honnan indul, kislanykent jatszik otthon a biztonsagos kastelyban, aztan minden osszeomlik korulotte, kivegzik a fatert, elszakitjak a csaladjatol, menekulnie kell, talalkozik Gendry-vel, Jaquin-el, szolgalja a csaladja legfobb ellenseget Harrenhal-ban, aztan a Hound veszi a szarnyai ala, lat halalt, feltamadast, szenvedest, ollnie kell szamitasbol, kenyszerusegbol, elhagynia a sajat foldjet es egyedul elmennie Bravosba. Itt beallni egy szektaba ahol megtanitjak egy rakat dologra, szolgalni, ollni, turelmesnek lenni, parancsokat kovetni ami nem az erossege. Nyugodtnak lenni amikor orjongene legszivesebben... Mindezek ellenere megvan benne a csaladja iranti szeretet, hianyzik neki a szulofoldje, nem tudja letezik-e meg, ki el, ki halt meg.
Nagyon kemeny csaj lesz belole ha felno, kivalo karakterfejlodes eleg gyengen prezentalva a sorozat keszitoi altal, az egyik legjobb karakter szamomra Tyrionnal karoltve. Mindezek mellett meg almodik Nymeria-val, talan o az aki segit neki a lelket megorizni ennyi sokk utan.

Ha megnezzuk a tobbit: Daenerys fontos, a szineszno gyatra, Jon nagyon fontos, de nem lathatunk nagy szineszi alakitast. Tywin nagyon jo volt, Cersei is jo szerintem mint szineszek es karakterek, megha nem is a kedvenceim. Sansa elegge atlagos szinten, Littlefinger oke, Varys oke, nincs igazan sok jo szinesz, de a sztori es par jo karakter elviszi a hatan a musort.

[ Szerkesztve ]

(#11434) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#11433) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Csak a mostani dolgok nagyon unalmasak körülötte. Egy lány ez, egy lány ez, egy lány ezt csinálja, egy lány azt csinálja, aztán nem halad egyről a kettőre. A többi viszont jó lesz.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11435) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#11434) üzenetére


#45997568
törölt tag

Egyaltalan nem unalmas szerintem csak amint irtam, nincs igazan jol visszaadva szamunkra a sztorija. Azert amit lerendez a kuplerajban az 5*-os. Kivallo a karakter, jo a szineszkisasszony is, de nincs elegge jol elmagyarazva nekunk sajnos, roviden csak. :(((

(#11436) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#11435) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Csak azt az öreg Walder g*cit ölje meg, oszt csókolom. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11437) fateless válasza LendvaiFeri1 (#11434) üzenetére


fateless
veterán

Ezért jobb olvasni inkább, sokkal nagyobb élmény mindez, mint filmen. Komolyan

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11438) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#11436) üzenetére


#45997568
törölt tag

A masik, sokan utaljak, de Ramsey es Roose karaktere nem szimpatikus sokaknak, szerintem nagyon zsenialis mindketto, az oreg aki mindent kiszamol rendesen, okosan kapcsolja magat a hatalmi csoportosulasokhoz, szamito modon arulja el a Stark-kat hogy a sajat hazat felepitse, vagy Ramsey aki egy pszichopata allat, mindemellett nagyon jol alakitjak es jatszak el a szerepuket. Nem kedvenzek de zsenialisak, es akkor az aprosagokra nem is maradt ido :)

Szoval jol felepitett karakterekkel dolgozik GRRM, mindegyiknek van helye es szerepe, a szineszeken sok mulott a TV valtozatban :C

(#11439) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#11438) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Viszont nagyon buta szegénykém, ezért is fogja cumizni azt a bizonyos Longclaw-t. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11440) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#11439) üzenetére


#45997568
törölt tag

Varjuk ki a veget az evadnak, a fene se tudja mar mik lesznek itt :)

(#11441) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#11439) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem tudunk semmit, ennek példája a "kiszivárgott szkript" (amit linkeltél, vagy írtál, vagy mi), fele se igaz eddig. Ha az Euronos dolog bejön amúgy akkor sikítozni fogok a cliffhanger miatt.

Üdv. Johnny

(#11442) jonnyjoker01 válasza gerii (#11430) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Najóóó :DDD :R

Üdv. Johnny

(#11443) LendvaiFeri1 válasza jonnyjoker01 (#11441) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

ŐŐő, irónia? :O

Ja igen, bocsi, hogy linkeltem. Én kérek elnézést.

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11444) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#11443) üzenetére


#45997568
törölt tag

Biztos nem ironia, hanem egy ravilagitas arra hogy az nem jott be ugy ahogy ott leirtak. Ez nem rajtad mulott, szoval ne vedd magadra :) Te csak linkelgessel szepen tovabb, aztan majd kiderul :P

[ Szerkesztve ]

(#11445) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#11444) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Én személy szerint nem olvastam el.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11446) fateless válasza LendvaiFeri1 (#11445) üzenetére


fateless
veterán

:Y
Úgy azért ne linkelj dolgokat, ha lehet...

Jó, ha információforrás vagy, de ez neked is fontos lehet, hogy tudod, mit adsz tovább másoknak

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11447) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#11443) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Semmi gondom azzal, hogy linkelted. Azt hittem, hogy az ott leírtakra referálsz azzal a kommenteddel, amire most válaszoltam. Az a forrás pedig nem 100-as (pl szerinte Willys azért mondogatja, hogy Hodor, mert fejbevágták :)) )

Üdv. Johnny

(#11448) k-adi válasza LendvaiFeri1 (#11445) üzenetére


k-adi
nagyúr

feri nézd, a poénos dolgokat továbbra is lökheted ide, az okés.. de ahogy fateless is írta, a spoileres, story-val kapcsolatos dolgokat csak ésszel linkeld pls. :R

(#11449) LendvaiFeri1 válasza fateless (#11446) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ki volt írva, nem is 1x, hogy milyen dolgok vannak benne. Innentől kezdve én nem érzem azt, hogy rossz dolgot csináltam volna.

Ha pedig nem úgy vannak benne a dolgo, ahogy valójában történtek, akkor az egy plusz meglepetés annak, aki olvasta azokat.

Viszont ha ennyire szembetűnő a dolog, akkor hanyagolom.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11450) #45997568


#45997568
törölt tag

Upsz, baki :)

Kozben Bran :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.