Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) k-adi válasza LendvaiFeri1 (#11350) üzenetére


k-adi
nagyúr

mi az a rektelés? :D (gyakori kérdések szerint "tizenéves hülyegyerek vagyok, aki baromi menőnek tartja, hogy halandzsa nyelven beszél". :DD ) ;]

amúgy én abba reménykedtem, hogy valami hibridként tér vissza.. na az menő lett volna

[ Szerkesztve ]

(#11352) LendvaiFeri1 válasza k-adi (#11351) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Kiba**ás, oltás, stb... :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11353) k-adi válasza LendvaiFeri1 (#11352) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen oltás, de a "get rekt" az kb. azt jelenti, hogy "el lettél pusztítva/le lettél győzve megalázó módon", így a szövegedben 0 értelme van.. ;)

(köv. részig még sokat kell aludni, így marad a nyelvtannáciskodás :D )

[ Szerkesztve ]

(#11354) LendvaiFeri1 válasza k-adi (#11353) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Én, illetve a baráti köröm így ismerjük. Ezek szerint rosszul. :DDD

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11355) jonnyjoker01 válasza [CS]Blade2 (#11349) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én is annak örültem volna, meg persze hogy kisétál a tűzből :D

Üdv. Johnny

(#11356) zolka95


zolka95
őstag

A következő részben valószínűleg a Tower of Joy lesz benne, nem? :)) A cím erre utal: Blood of my blood.

És a következő rész a "The Broken Man". Erre van valakinek ötlete, hogy mire célozhatnak?
Én Sandor-ra tippelek vagy Theonra.
Mert a pletykák vagy teóriák szerint ő küzd meg a Heggyel.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#11357) fateless válasza zolka95 (#11356) üzenetére


fateless
veterán

Nekem a blood of my blood a lovasnépet juttatja eszembe :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11358) oxox válasza fateless (#11357) üzenetére


oxox
addikt

+1 ...remélem Danery a visszaúton odateszi magát ...mág a 100.000 sereget :DDD

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11359) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Az utóbbi részekben eléggé odatették magukat a készítők! :K Mondjuk azt még mindig nem értem, hogy ha azok a zöld manók hozták létre az élőholtakat az emberek elleni védelmük miatt, akkor hogyan fordultak ellenük? Egyik ismerősöm azzal magyarázta a dolgot, hogy ők a kék szeműeket hozták csak létre és az élőholtak fordultak ellenük. De hát mi a különbség? A kék szeműek meg az élőholtakat hozták létre, attól még ugyanúgy a zöld emberkék hatalma alá tartoznak, nem?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11360) customer114 válasza Dyingsoul (#11359) üzenetére


customer114
senior tag

Majd kiderül a könyvből. ;]

(#11361) .DLL válasza Dyingsoul (#11359) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem csak létrehoztak valamit amiről azt hitték majd jó lesz, aztán a fejükre nőtt, a kékszeműek meg inkább csak mindenkit át akarnak változtatni, azt' ennyi. De a vas szülötteivel jó haverságban lennének :D "What is dead may never die."

(P.H.)

(#11362) Dyingsoul válasza customer114 (#11360) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Az oké, hogy majd kiderül, csak ugye én már azt hittem, hogy nekünk vágni kellene már azt is, hogy miért fordultak ellenük. Azt hittem kihagytam egy részt vagy elfelejtettem valami részletet. :DDD

(#11361) .DLL: Ez túl kézenfekvő magyarázat, de logikusabbat egyelőre én sem tudok elképzelni. Aztán majd jön valami csavar, kiderül hogy vannak jégsárkányok is és majd királyvárért délről Khalesi jön a tűzsárkányokkal, északról meg a walking dead jégsárkányokkal. :))

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11363) customer114 válasza Dyingsoul (#11362) üzenetére


customer114
senior tag

Jaj nem, nem volt róla szó eddig se. Valószínűleg nem is lesz, ráhagyják a néző / olvasó fantáziájára a dolgot.

(#11364) oxox válasza Dyingsoul (#11359) üzenetére


oxox
addikt

SPOILER lehetőséget használd kérlek....nem mindenki tudja még a történetet

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11365) #45997568


#45997568
törölt tag

(#11366) madgie válasza Dyingsoul (#11359) üzenetére


madgie
titán

Te biztos örülnél, ha kikötöznének, egy bazinagy fekete pengét nyomnának a mellkasodba, meg valami vudumágiával albinó David Carradine-t csinálnának belőled. Még jó, hogy levadássza őket.

[ Szerkesztve ]

(#11367) LendvaiFeri1 válasza zolka95 (#11356) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Yep, ToJ lesz. Mivel nem Ned fia, ezért csak a vére, ergo vér a véremből. Szerintem is Sandor lesz a középpontban.

(#11357) fateless

Ned Stark Farewell Jon Snow.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11368) Dyingsoul válasza madgie (#11366) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Azért ez nem így működik szerintem. Ha normális mágiával csinálták akkor örökké hűségesnek kell lennie, hiszen a zöldemberes mágia szavatossági ideje 432 trillió földi év. ;]

Viccet félretéve. Ha létrehozták őket és sikeresen megvédték őket az emberektől, nekik viszont nem ártottak akkor miért most fordultak ellenük? Megtörte valami vagy valaki az átkot? Na mert a te magyarázatod szerint azonnal ellenük kellett volna fordulnia és ott helyben kinyírnia mindet.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11369) LendvaiFeri1 válasza Dyingsoul (#11368) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Amíg nem jön a könyv, vagy a sorozatban rá nem világítanak erre a dologra, addig felesleges erről vitázni.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11370) Dyingsoul válasza LendvaiFeri1 (#11369) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én nem vitázok, hanem morfondírozok. Azt sem szabad? :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11371) #45997568


#45997568
törölt tag

Na, ha van ra igeny, extra spoilerekkel tudok szolgalni, nem szeretnem ide tenni a linket, mert akkor ugyis elolvassa mindenki, hatralevo reszek, kik maradank-kik nem (ebbol az evadbol)... Szoval aki nagyon kivancsi es nem zavarja ha par poen le lesz love, dobjon privatot :U

(#11372) LendvaiFeri1 válasza #45997568 (#11371) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Vótmá... ;] :P

(#8754)

(#10557)

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11373) fateless válasza LendvaiFeri1 (#11367) üzenetére


fateless
veterán

Zhey Qoy Qoyi - "blood of my blood" így szólítja meg Daenerys a Bloodrider-eket (vérlovasok, vagy mi a szösz)

Ez valahogy esélyesebb, hogy a Dothraki nyelvben állandósult megszólítást citálja a cím, minthogy Ned egy alkalommal elhangzott részutalást hangsúlyozna. :U

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#11374) LendvaiFeri1 válasza fateless (#11373) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ezzel az utalással van tele az egész sorozat, kb. ez a legnagyobb teória is. Épp ezért lesz érdekes, mert csak 1x(?) mondta ezt Ned.

Remélem, hogy valaki Dany seggére fog vágni, kezd nagyon idegesíteni ez a i will take what is mine. Már 6 évad eltelt, és még most is csak szövegelni tud, gyakorlatilag meg nem csinál semmit.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11375) zolka95 válasza Dyingsoul (#11359) üzenetére


zolka95
őstag

A könyvben volt egy fickó, akit Hidegkéznek neveztek. A leírás szerint külsőleg egy Más. Halott, nem eszik, nem iszik, nem alszik. Beszélni tud és egy élő jávorszarvason lovagol. Irányította a hollókat, rengeteget. Ezzel mentette meg Sam-et a Másoktól és testvérnek szólította. Szóval valamikor az Éjjeli őrségben szolgált.

Mi van ha ez az ember volt az akit leszúrtak? Mi van ha ő nem fordult a gyermekek ellen? Mert a zombik ellen harcolt és segítette Samet és Brant is a három szemű holló kérésére.
És csak némelyik Más fordult ellenük.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#11376) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#11374) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Gyakorlatilag egy kurvának eladott kislányként indulva csinált magának egy kisebb birodalmat, de ok :DDD

Üdv. Johnny

(#11377) LendvaiFeri1 válasza jonnyjoker01 (#11376) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Kicsit félreérthető volt. Igen, csinált magának egy birodalmat, ezzel nincs is baj. A problem ott kezdődik, hogy nem tudja normálisan vezetni. jaaajsegítsünkszegényembereknek effektus, még véletleünl sem kell elindulni Westeros felé, minek azt, a hülye szövegét viszont ugyan úgy darálja. Ez majd most talán bekövetkezik, de akkor is, elég fusztráló. Amikor bajba kerül, villant egyet, aztán minden rendben. Bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha tényleg az övé lesz a Vastrón...

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11378) #45997568 válasza LendvaiFeri1 (#11372) üzenetére


#45997568
törölt tag

Na ezekrol meg en maradtam le ;]

(#11379) Dyingsoul válasza zolka95 (#11375) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hát nekem ez a mások sztory elég zavaros... Terveztem, hogy megnézem elölről az összes részt a sorozatból, de inkább államvizsga után megveszem az eddig megjelent összes könyvet, mostanában viszont mást kell olvasgatnom sajna... :(

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#11380) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11381) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Hinnye, ez miféle flashback lesz? Tyrion szajhája.

KÉP

[ Szerkesztve ]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11382) zolka95


zolka95
őstag

Daeneryst hányszor is árulták már el? Kétszer?
Azt mondták neki, hogy 3x-or fogják, aranyért, szerelemért meg még valamiért.

Emlékeim szerint ebből kettő már teljesült és a könyvben azon agyalt ki fogja szerelemért elárulni.
Daariora tippelnek a teóriában, de mi van ha Ser Jorah fogja?
Ő aztán nagyon szerelmes. Drámai lenne az árulása

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#11383) WOT-H-A-C válasza zolka95 (#11382) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Jorah szerintem előbb nyomná ki a saját szemeit, mint hogy még egyszer elárulja...:)

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#11384) zolka95 válasza LendvaiFeri1 (#11367) üzenetére


zolka95
őstag

Na meg ezek a Starkok. Valami közük van ehhez az egész sztorihoz. :DDD
Most nem a főszereplőkre gondolok. :D

Hanem olyan furcsa nép, ezt mondta is Ned valamelyik fiának, hogy az északi emberek mások, mint a déliek. Furának tartják őket délen. A mocsárlakók is furcsa népség, akik jóba vannak a Starkokkal. Túlságosan különböznek bármelyik nagy - vagy kis háztól Westeroson.

És a videóban, amit Ned is mondott Jonnak, hogy több ezer éve mindig van egy Stark a Falon. Kell is lennie. Ezt nem tudom mondja-e.

Szóval a Starkoknak nagyon sok közük van a Másokhoz meg az erdő gyermekeihez. Ugye már csak ők imádkoznak a varsafáknal Westeroson.

Csak nem tudok semmi olyat, ami miatt tényleg hozzájuk köthetőek.

A könyvből ott az Éjkirály legendája. Stark volt.
Szerintem akit a gyermekek átváltoztattak az is Stark volt. És szerintem nem az Éjkirály volt az, akit a sorozatban láttunk. Mert itt írta valaki, hogy fontos személy, de nem mondja el ki az.
Ezzel kizárhatjuk azt, hogy ő az Éjkirály, mert azt mindenki tudja, hogy ő eléggé fontos :D Ezzel nem mondana újdonságot, tehát valaki más volt ez egészen biztos.

Martin mondta, hogy itt nincs jó és rossz. Mindenki meghal. De a Starkok ősei közül én még nem hallottam egyikről sem rossz tulajdonságot. Hogy őrült lenne, kapzsi vagy akármi. Ellenben a többi ház történelme során volt mindenféle. Még a Targaryenekében is, pedig ők eléggé fontosak meg csak nekik van/ volt sárkányuk.

Az se véletlen hogy találtak pont annyi rémfarkast, hogy az összes gyereknek jusson, Joné, aki fattyú, pedig pont albínó farkas.

És mikor a sorozat elején a Falról elmenekül valaki, mert egy zombit látott akkor erre nem reagált Ned sehogy mielőtt lefejezte.
Nem mondta azt neki, hogy bolond vagy valami mást, de nem is lepődött meg rajta. Furcsálltam is már akkor.
Hiheti azt, hogy hazudott. De aki megszökik a Falról minek hazudna pont ilyet? Ezzel nem mentené a bőrét, mert senki nem hiszi el.

Tudja Ned is, hogy ilyen hihetetlen dolgot hazudni az életéért valakinek baromság.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#11385) batai15 válasza zolka95 (#11375) üzenetére


batai15
félisten

Ez nem Benjen Stark?

(#11386) M3oH válasza batai15 (#11385) üzenetére


M3oH
addikt

Ez is egy teória. De nem konkrétum.

(#11387) Sirpi


Sirpi
senior tag

Kis színesek Emiliával:
Mmbop-ja Dothraki-ul, alatta pedig kiskutyákkal

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#11388) whitezo88 válasza batai15 (#11385) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem, ezt már a könyves oldalak tisztázták, Hidegkéz túl régóta halott már, Benjen meg csak kb 2 éve tűnt el.

(#11389) attisx válasza whitezo88 (#11388) üzenetére


attisx
addikt

Mintha az ilyesmi annyira meghatná a készítőket... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#11390) LendvaiFeri1 válasza zolka95 (#11384) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Az pedig a NK volt. Ő volt az első, akit átváltoztattak. A többi az csecsemőből lett, akiket az NK változtatott át. A többinek nincs sárkányüveg a testében, neki pedig van, ergo szerintem meg sem lehet ölni vele. Max. a valériaival, de az ki ellen nem lenne hatásos? ;]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11391) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Ki áll valójában a Hárpia Fiai mögött a Trónok harcában?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11392) abridabri válasza zolka95 (#11382) üzenetére


abridabri
veterán

Azert mert egy " jo's " azt mondta 3x lesz elarulva, attol meg nem biztos hogy be is kovetkezik :N

(#11393) zolka95 válasza abridabri (#11392) üzenetére


zolka95
őstag

Hát eddig hinni lehetett a jósoknak.
Az Ujjaknál, ahol Petyr Baelish született, ott volt egy boszorkány, akihez elvitte az apja Petyrt gyerekkorában és azt mondta neki, hogy nagy ember lesz, sokra viszi. Konkrétan nem tudom mit, de arra célzott, hogy gazdag lesz és nagy területei. Ugye a völgy.

Akkor még ott van Cersei gyerekkori jóslása a boszorkánytól, ez benne is volt a sorozatban.
Királynő lesz, de egy szebb és fiatalabb majd átveszi a helyét (Margery) és meghalnak majd a gyerekei aztán a valonquar (kis testvér) végez vele. Ez valszeg Tyrion lesz, de Jaime-ről is vannak teóriák, mert ő később született, mint Cercei.

A könyvben meg Daenerys figyel erre a 3 árulásra, 2 már teljesült és már csak a szerelemért lévő árulás van hátra, amin néha töprengett Dany, hogy ki lehet az.
A sorozatban már nem emlékszem mennyire foglalkoztak ezzel.
Szóval azért a jóslatokat nem kell csak úgy fél vállról venni. Bran a múltat tudja megnézni, akkor mért ne tudnák a jövőt is?

A sorozatban/könyvben sok varázslathoz vérmágia szükséges. Cerceitől kért is egy csepp vért a boszorka, Daenerysre nem emlékszem, Petyr meg nem említette ezt.

Szerk: Hujjaj most eszembe jutott valami :D
Ugye Euron Greyjoy elküldte Victariont hajókkal Danyhez, hogy elhozza Westerosra és feleségül vegye aztán majd ők ketten uralkodnak Westeroson. Akár ez is lehet a szerelem-árulás. Igaz, hogy nem igazi szerelem, de mégis :D
A jóslatok sosem egyértelműek.

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#11394) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Game of Thrones S6E05 Explained

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11395) gyuromoj válasza LendvaiFeri1 (#11391) üzenetére


gyuromoj
veterán

Missandei már nekem is átfutott az agyamon.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#11396) LendvaiFeri1 válasza gyuromoj (#11395) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Én belőle nézném ki a legkevésbé, és szerintem ez lesz a hátulütője a dolgoknak. Az előzetesben volt egy robbantás a Meereeni palotában, ahhoz pedig kell egy belső ember. Darriora gyanakodtam, de kezdek felhagyni ezzel. Szerintem ő akarná legvekésbé a bukását, tehát kilőve. Maradt a Göndör, és Varys.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#11397) oxox válasza zolka95 (#11393) üzenetére


oxox
addikt

kis testvér....legkisebb starklánynak fent van a listáján :DDD
remélem ő lesz aki bevégzi...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11398) #45997568 válasza oxox (#11397) üzenetére


#45997568
törölt tag

Hat ha Arya tenyleleg lelep (mint ahogy kinez) Bravos-bol akkor meg barmi lehet, Orulnek ha Nymeria-t is megtalalna :) Foleg ha mar amugy is megy meglatogatni az oreg Frey-t :U

(#11399) oxox válasza #45997568 (#11398) üzenetére


oxox
addikt

ámen :DDD

az a baj, hogy néhány szereplőnek nincs elég lassú halál

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#11400) #45997568 válasza oxox (#11399) üzenetére


#45997568
törölt tag

Dehogynem van, csak az olyan szereploktol mint Stark-ok messze all az a fajta megkozelites, azert voltak jok a Bolton-ok, mert rajuk lehetett bizni ezt a fele megkozelitest :)

Nagyon erdekel hova fog kifutni az egesz sztori, illetve az odavezeto ut nagyon erdekes/izgalmas lesz. :K Kellemes szorakozas lesz meg par evig, csak ne lenne ilyen nagy szunet az evadok kozott, mindjart vege ennek es ujjabb egy ev varakozas jon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.