Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:15:49

LOGOUT.hu

TRÓNOK HARCA

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) LendvaiFeri1 válasza monti0222w (#10950) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Csak így lehet egyszerre 4 ember ellen harcolni. :K

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10952) Gyuri27 válasza LendvaiFeri1 (#10951) üzenetére


Gyuri27
félisten

Tényleg? Ha többen vannak 3 kard kellett volna. :W ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#10953) LendvaiFeri1 válasza Gyuri27 (#10952) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Plusz még egy kéz. :(((

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10954) monti0222w válasza LendvaiFeri1 (#10951) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem hiszem, mert voltak, vannak kivételes képességű, vagy nagy erejű emberek, még jobb ezeknek az ötvözete, pl: magyarként mondanám Kinizsi Pált, vagy korának legjobb lovagját a lengyel Sulimafi Zawisza Czarny-t, ők több emberrel és egy kardal kezükben " legyőzhetetlenek" voltak! :)

[ Szerkesztve ]

(#10955) LendvaiFeri1 válasza monti0222w (#10954) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Aha, csak itt sokat nem értek volna vele;

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10956) monti0222w válasza LendvaiFeri1 (#10955) üzenetére


monti0222w
addikt

Feri nem vitakép, de ők az életükben megcsinálták és ez a történelem, amiről meg te beszélsz az az alkotói képzelet, talán így látványosabb volt, vagy ki tudja! A könyvben is egy kardja volt! :K

(#10957) LendvaiFeri1 válasza monti0222w (#10956) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Nem tudhatjuk, hogy mit csináltak. A könyvben hárman voltak, nem ketten.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10958) maximilian4 válasza monti0222w (#10956) üzenetére


maximilian4
addikt

Én nem vitatom amit mondasz és minden elismerésem (főleg a magyar ősöknek), de mi sem látunk bele a történelemben. Vannak mondák, tény hogy nagy vitézek voltak. Viszont nem láttuk harcolni, nem láttuk hogy 1 vagy 2 karddal vagy bármi mással ezek az emberek legyőztek volna 4 lovagot, vitézt, jól képzett harcost úgy, hogy egyszerre mentek rá (nem egyenként), körbeállták stb..

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#10959) Gyuri27 válasza maximilian4 (#10958) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezért hoztam fel a japán kardforgatókat. Ott vannak leirások. Egy mester minden vágása = a halálállal. Azaz ha 5-n is állják körül az kb 5 vágás és néhány hárítás. Persze ezek átlagos valakik. Ha kicsit jobban képzettek akkor több.

Amd - Radeon - Ryzen

(#10960) maximilian4 válasza Gyuri27 (#10959) üzenetére


maximilian4
addikt

Lehetséges, sőt ott maguk között nyilván meg is történt. Tudom hogy a katana erős fegyver, rugalmas de mégis ellenálló,a szamurájok nagyon jól képzett harcosok, de nem tudom mit kezdene egy szamuráj mondjuk 3-4 gregor clegane méretű állig jó vastag páncéllal felruházott lovaggal. :D Nem tudom volt-e már példa hasonló találkozásokra.

Maxi

(#10961) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10962) Gyuri27 válasza maximilian4 (#10960) üzenetére


Gyuri27
félisten

A damaszkuszi, toledói pengék majd olyan jók voltak. A nagy sok páncéllal lassú. Bármilyen mester kardforgató gyors, rugalmas. Megtalálják a gyenge pontot.
Nem a szamurájok csak otthon és korea meg kína földjén harcoltak. De az európai nehéz páncél ott sem volt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#10963) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

6. rész;

Blood of My Blood

Egy újabb utalás Jon származására.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10964) whitezo88 válasza LendvaiFeri1 (#10963) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ez nem a Dothrakiknal van? A khal hivja igy a verlovasokat.

(#10965) k-adi válasza maximilian4 (#10958) üzenetére


k-adi
nagyúr

A dupla kard más kardforgatási technikát igényel, ez tény. Az is tény, hogy sokan jobbak voltak két karddal, pontosan a másmilyen kardforgatási technika miatt, ugyanis az ellenfelet váratlanul érte, hiszen általában 1 kard(+pajzs) ellen tanultak harcolni kiképzésük során.
Másrészt meg menőn néz ki. :D nem véletlen van dupla kardja sok "hősnek" a filmekben (vámpírvadászok, SW-ben is, sőt ott van 4kardos is pl. General Grievous, stb :DDD )

Viszont a történelem legalább akkora mese, mint a biblia sok esetben. Én azért kétkedve hiszem, hogy 1-1 híres lovag/hős (legyen az magyar vagy nem) lenyomott egy fél szakasznyi ellenfelet egymaga. Oké, lehet, hogy épp mákja volt és volt egy nagyobb killstreak-je pár képzetlen/kevésbé képzett ember ellen amit pont láttak a (lovag)társai és utána megénekelték esténként tábortűz mellett, de le merném fogadni, hogy a legtöbb ilyen hős-mese kb. annyira igaz, mint GoT-ban ez a jelenet amikor N "legyőzte" őket "lazán"... aztán meg mégse. :))

(#10966) Kotomicuki válasza Gyuri27 (#10949) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Musashi-hoz visszatérve:

Az öt gyűrű könyve - Miyamoto Musashi

"Az én Stratégiám szerint már a legelején, egyik kezedben rövid karddal, másik kezedben hosszú karddal kell gyakorolnod. Mikor az életedért folyik a harc, akkor minden fegyveredet használnod kell. Értelmetlen úgy meghalni, hogy fel sem használtad az összes fegyveredet." (vö: pl. Jaime Lannister tőrhasználatával, amíg még megvan mindkét keze)
"Hogy megtanuld egy kézzel könnyedén forgatni a kardot, mind a két kezeddel egy-egy hosszú karddal kell gyakorolnod. Az elején mindenki számára nehéz egy kézben forgatni a hosszú kardot, mert a hosszú kardnak súlya van, s ezért elég nehéz mozgatni. De ez így van mindennel." (tehát nem veti el a két katanás harcmodort sem - lásd ToJ jelenet)

Kissé különös volt japán egyik legnagyobb kardforgatója: a tisztálkodásra kevesebb gondot fordított, mint azt az erre különösen érzékeny japán megkövetelte volna és a párbajai nagy részét is különös "stratégiával" nyerte meg: napszállta előtt állított be a helyszínre, ahol addigra már a reggeli óráktól ott megjelent ellenfele felőrölte az erejét. Egyik leghíresebb párbaja.
Természetesen az élet pofonzsákja őt is meglegyintette és az egyik, orgyilkoscsapat támadását épphogy túlélt éjszaka után felhagyott a párbajozással és inkább tisztes "szakoktatóként" élt tovább.

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#10967) Kotomicuki válasza maximilian4 (#10960) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Európaiak és japánok párbajoztak egymás ellen a XIX.század végén-XX. század elején, de ezt sohasem páncélban tették.
A katana egy vágása elég volt a legtöbb párbaj befejezéséhez, míg az európai vívótőr több találata (itt szúrás értendő legfőképp ezalatt) a legtöbb esetben nem...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#10968) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Na míg mindenki a sorozattal van elfoglalva, közben új részlet a 6. kötetből! :D

[link]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#10969) fateless válasza k-adi (#10965) üzenetére


fateless
veterán

"Viszont a történelem legalább akkora mese, mint a biblia sok esetben"

Hehe
Nem hitvitát akarok ebből, de a történészek is autentikus forrásként tekintenek a Bibliára. Ettől még lehet az a véleményed, ami, de a hozzáértők véletlenül sem értenének egyet veled. Pl régészek használták a Bibliát arra, hogy meghatározzák, hol kezdjenek ásatásokat.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10970) Gretel válasza laceszgamer (#10968) üzenetére


Gretel
tag

Arianne. :DDD

steam: ziretta

(#10971) brownus


brownus
veterán

jut eszembe a szemöldök királynő már annyira luxus lett, hogy nem mutassa meg a formás seggét a kamerának?? :( :DDD

(#10972) LendvaiFeri1 válasza brownus (#10971) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10973) brownus válasza LendvaiFeri1 (#10972) üzenetére


brownus
veterán

nicht kép...

(#10974) vvega30 válasza brownus (#10973) üzenetére


vvega30
senior tag

mert nem mutatja meg...

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#10975) genndy válasza brownus (#10971) üzenetére


genndy
addikt

Még korábban nyilatkozta, hogy nem akar többet meztelenkedni (úgyhogy kb. a kádas cicivillantás volt tőle az utolsó, bár most is látszott azért némi fenék amikor levetkőztették).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#10976) brownus válasza vvega30 (#10974) üzenetére


brownus
veterán

MIÉRT??????

:D

(#10975) genndy , ja, hogy ilyet mondott? úgy b.sztam volna ki a sorozatból, hogy csak na. az egyik gyíkkal etettem volna meg. ilyet.... :( még, hogy nem vetkőzik, hát mi más dolga lenne? mert színészkedni ő se tud.

ehh, annyi pénzért én mindenem mutogatnám, akár minden egyes epizódban is!

[ Szerkesztve ]

(#10977) LendvaiFeri1 válasza brownus (#10976) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Van erre egy külön "szakma"... ;] ;]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10978) customer114 válasza genndy (#10975) üzenetére


customer114
senior tag

Azt hiszem eddig néztem a sorozatot. ;]

(#10979) attisx válasza genndy (#10975) üzenetére


attisx
addikt

Meg egy kevés jobb mell, persze olyan szögből, hogy véletlenül se látszon a bimbó (+ könnyen lehet, ez is csak testdublőrrel volt).

Amúgy idén idáig feltűnően kevés meztelekedés volt a sorozatba. Ellenben látványosan megszaporodtak a szexista poénok...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#10980) vvega30


vvega30
senior tag

A tegnapi kardozós témához szólnék hozzá. Kicsit off...

[ Szerkesztve ]

NEE NED ZB 6TNN DEIBEDH SIEFI EBEEE SSIEI ESEE SEEE !!

(#10981) LendvaiFeri1 válasza vvega30 (#10980) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10982) k-adi válasza brownus (#10971) üzenetére


k-adi
nagyúr

Talán ideje lenne haladni a cselekménnyel a csöcsök helyett... :U

(#10983) k-adi válasza fateless (#10969) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nyilván nem minden mese, de azért lássuk be, a híres mondat "history written by the victors" alapján azért én jó pár dolgot simán megkérdőjeleznék ha oda kerülne a sor... (és lenne hiteles válaszoló rá :DDD )

Persze láthatóan más a véleményünk, és ezt el is fogadom +amúgyis offtopic úgyhogy nincs értelme tovább boncolgatni ezt... de (utolsó szó jogán :) ) véleményem szerint a biblia a legnagyobb hoax a világon és ezt mondom úgy, hogy vallásos suliba jártam 8évig és A-tól Z-ig tudom mi van benne....sajnos. :U

(#10984) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Trónok Harca- az Éjjeli Őrség by: Ygritte

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10985) fateless válasza k-adi (#10983) üzenetére


fateless
veterán

Engem megkímélt az élet attól, hogy egyház által működtetett általános vagy középiskolába járjak, helyette katonai iskolába mentem, így nem láttam azt a fajta torz képet Istenről az iskolában, amit sokan mesélnek nekem az életükből. De mivel oda jártál, ezért te magad is tudod már, hogy egy ilyen iskola nem jelent semmit, inkább hamis képet kapsz gyakran (nem mindig), és épp emiatt tudod, hogy a Biblia hitelességét nem az iskolán keresztül érdemes vizsgálni, hanem sokkal inkább a történészek által használt történeti kritikai módszerrel. De tudom, ez nem az általános, "templomba járós" szint, viszont akik valóban a történelmi hitelességet vizsgálják, azok tisztában vannak ezzel. Pedig ezek a történészek nem keresztények, csupán kutatók...
Nem arról foglak meggyőzni (ne mis akarlak, nem is tudnálak), hogy fogadd el a Bibliát hitelesnek, csupán arra ösztökéllek, hogy a Biblia hitelességével szembeni előítéletek helyett a tudományos vizsgálatát ismerd meg, ha valóban tisztán akarsz látni.
Hogy világos legyen: a történeti kritikai módszert használják az összes több ezer éves irat vizsgálata során, tehát ez nem "Biblia-specifikus" vizsgálat, hanem általános tudományos eszköz.Ezt használják pl a római kori iratok esetén is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10986) Kotomicuki válasza fateless (#10985) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Tudományos vizsgálat?!
Hányan akarták már valótlannak beállítani és a végén mindig oda lyukadtak ki (a valóban tudásra szomjazók és nem a bér-hoax-olók), hogy a benne foglaltakat nem tudták megcáfolni, ergo, az igaz is lehet... (arról már nem is beszélve, hogy sokan ezen kutakodás hatására lettek vallásosak)
Ez olyan, mint a nemrég törvényileg üldözendővé tett kétkedés egy dologban, pedig azt sem tudják eredeti, hivatalos dokumentumokkal igazolni, vagy az eredeti kordokumentumokat, amik ezen törvénybe foglalt ellenkezőjéről tanúskodtak, megcáfolni...
Sajnos, tényleg igaz, hogy a győztes írja a történelmet, de az igazságot csak akkor tudják elföldelni, ha már kérdéseket sem mer, vagy akar föltenni az egyén, azzal kapcsolatban!
De, sopánkodni sem kell: az élet nagy tanítómester és nem hagyja, hogy az ember ne szembesüljön az igazsággal, bármennyire is fájdalmas az számára - legfeljebb nem veszi észre ezen a kísérleteket és továbbra is elzárkózik az ÉLET elől! :K

[ Szerkesztve ]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#10987) pulffy válasza LendvaiFeri1 (#10981) üzenetére


pulffy
őstag

Havas Ren :)

Why? Because we fucking can! Because we fucking can, and if we can, we do.

(#10988) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

BUBBLEGUM AND FARTS | GAME OF THRONES PREMIER

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10989) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

Muszáj... :B

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10990) k-adi válasza LendvaiFeri1 (#10989) üzenetére


k-adi
nagyúr

...majd ha elmúlsz 18 Ferikém... majd akkor :DDD

(#10991) LendvaiFeri1 válasza k-adi (#10990) üzenetére


LendvaiFeri1
Topikgazda

Már megvolt... ;]

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10992) #45997568


#45997568
törölt tag

Elegansan kell jarni dolgozni, ing, oltonynadrag... Mar csak az ekszer hianyzott, mandzsettagomb :)

x@r a fokusz, de a lenyeget ugyis ki lehet venni, na meg mindjart hetfo :)

[ Szerkesztve ]

(#10993) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

TRÓNOK HARCA 6. ÉVAD – EZ LENNE HODOR TITKA?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10995) jonnyjoker01 válasza LendvaiFeri1 (#10993) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Érdekes :) Szerintem még igaz is lehet.

Üdv. Johnny

(#10996) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
Topikgazda

A 3 sárkány? :DDD

(#10994) gyuromoj

ÁÁáá, a 2. dolog eléggé agyfa**. Ezekbe a dolgokba nagyon bele lehet bonyolódni, ezért remélem, hogy csak egy teória marad.

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#10997) attisx válasza gyuromoj (#10994) üzenetére


attisx
addikt

"3. Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) az egyetlen színésznő a sorozatban, akinek benne van a szerződésében, hogy nem kell több meztelen jelenet forgatnia."

Tehát akkor a többiekében benne van, hogy kell?! Sophie? Maisie? Mire vártok még?!! :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#10998) attisx válasza gyuromoj (#10994) üzenetére


attisx
addikt

A második szerintem is elég izadtságszagú. "Irányítópult... " :D A végén meg majd kiderül, hogy a déli kontinest technikailag magasan fejlett idegenek lakják... ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#10999) #45997568 válasza attisx (#10997) üzenetére


#45997568
törölt tag

18 ev alattiak voltak, a filmben meg gyerekek, na akkor lenne aztan nagy balhe ha ezt meglepnek. :U

(#11000) k-adi válasza gyuromoj (#10994) üzenetére


k-adi
nagyúr

13. Jon Snow tényleg nem tud semmit: 11 éves koráig Kit Harington nem tudta, hogy az igazi neve Christopher. -- Haha. na ez tetszett! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.