Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:33

LOGOUT.hu

Üdv a trollok között!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Apika


Apika
Közösségépítő

Szép napot az uraknak! :K

(#6942) EmberXY: Mit vársz Tőlük, trollok!

[ Szerkesztve ]

(#6952) aram01 válasza Apika (#6951) üzenetére


aram01
nagyúr

hali
olyan meleg van,nincs kedvem kimenni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6953) Apika válasza aram01 (#6952) üzenetére


Apika
Közösségépítő

A munkahelyem egy régi bérházban van, ahol legalább 60cm-es a falvastagság. Nyáron egy jó ideig ellenáll a nagy melegnek. Ilyenkor felüdülés melózni jönni... ;] Otthon a panelban pedig már nagyon szenvedünk...

[ Szerkesztve ]

(#6954) ch003067 válasza ArchElf (#6950) üzenetére


ch003067
addikt

én is csak pislogok, mikor látom, hogy menyit írnak :DDD

(#6955) DJ WOKKY válasza Apika (#6953) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Szüleimnél a vályogház dettó így áll. Olyan jó ilyenkor oda is bemenni :)

(#6956) aram01 válasza DJ WOKKY (#6955) üzenetére


aram01
nagyúr

ezek a mieink salakházak,de most jók ezek is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6957) DJ WOKKY válasza aram01 (#6956) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

a miénk szilikát. Ez sem rossz, bár nyáron azért fel tudna melegedni elég szépen, ha nem lenne a hát L alakban körbeültetve tujával, sövénnyel.

(#6958) aram01 válasza DJ WOKKY (#6957) üzenetére


aram01
nagyúr

mindegy,végül is ezt vártuk,hogy jó idő legyen.Ne kezdjünk már az első héten rinyálni :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6959) DJ WOKKY válasza aram01 (#6958) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Na igen.
Itt már meg is volt az idei első nagy cseppes zivatar :)

(#6960) Apika válasza DJ WOKKY (#6959) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Holnap estétől ígérik az esőket. Pont "jókor", pénteken ballagás...

[ Szerkesztve ]

(#6961) aram01 válasza DJ WOKKY (#6959) üzenetére


aram01
nagyúr

mikor most? itt nem készül még semmi.

Apika: az szép,barátnőm is reggeltől estig melózik a ballagás miatt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6962) DJ WOKKY válasza Apika (#6960) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

igen tudom. Engem meg lehet el sem engednek pénteken ballagásra. Nem adnak szabit.

aram01: igen, amikor írtam akkor csendesedett. De nem volt nagy mennyiségű eső vele. Kb. 5-7mm

(#6963) aram01 válasza DJ WOKKY (#6962) üzenetére


aram01
nagyúr

nálunk még mindig dög meleg van,de jó ez így :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6964) DJ WOKKY válasza aram01 (#6963) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

itt is, meg most már pára is :D

(#6965) EmberXY válasza DJ WOKKY (#6948) üzenetére


EmberXY
addikt

Hali!
Nem olyan égbekiáltóan nagy terület, lényegében a házhoz tartozó telekről van szó, a pontos méretét nem tudom, kb másfél-két focipálya lehet összesen, faterom régebben paprikát, krumplit termesztett rajta, de pár éve kezdte belátni, hogy nem sok értelme van, és elkezdte beültetni akáccal... Először a legszélét, pár sort körben a telken, következő évben megint pár sort, aztán bizonyos részein is ugyanígy, szóval mindig lett ültetve valamennyi, és mostanra már majdnem az egész telek be van telepítve, még két kis fólia van rajta, azokban paprikapalánta, ami majd piacra megy valamikor....
Most télen a legszélén lévő akácokból vágtunk ki, nem mindet, kb a harmadát, azzal fűtöttem, persze keverve némi száraz fával, ami még tavalyról maradt..
Lényegében pár évig még elég, mert addigra felfejlődik a többi is, így legalább nem kell venni...
Az akácban az a jó, hogy gyorsan nő, akár 3-4 év alatt is combvastagságúra (esetleg lábszár...) tud fejlődni, azt már ki lehet csapni... A nyers fa meg jó tüzelő, mert ha van elég parázs, akkor sokáig tartja a meleget, nem egyszerre lobban el, mint a száraz fa, hanem sokkal több hő hasznosul (és ritkábban kell pakolni a kályhát... :D)
Van a kertben a kapunál egy olyan, aminek az átmérője már kb 50-60 centi, az már szerintem vagy 20 éve ott van, abból kijönne pár köbméter tüzelő, pár éven belül azt is ki kell vágni, mert már kezd veszélyes lenni a házra...

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#6966) Góliát válasza aram01 (#6963) üzenetére


Góliát
senior tag

Bomlasztó a meleg. Ez az év, forrónak igérkezik!

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6967) EmberXY válasza Góliát (#6966) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem is, mi lesz még júliusban? :F
Szerencsére a munkahelyen stabil 18 fok van, így ott nincs melegünk, így csak a nap végén érezzük a kánikulát...

Up the Irons!

(#6968) aram01


aram01
nagyúr

jó ez a meleg én eltudnám viselni egész évben,kicsit kint voltunk gyomlálni a zöldség nem annyira,de a gaz az jön ki ezerrel :O

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6969) aram01


aram01
nagyúr

csillagügyileg hogy álltok? nem láttam ma :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6970) DJ WOKKY válasza EmberXY (#6965) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Ez jó ötlet. Ha lesz egyszer nagyobb területem/kertem, biztosan ezt fogom én is tenni.
Sokat segít az anyagiakat tekintve. :K

Itt is lassan nehezen elviselhető kategóriába ugrik a meleg. Bár állítólag holnaptól kicsit visszább esik ez a kánikula.

(#6971) DJ WOKKY


DJ WOKKY
addikt

Jó reggelt!

Olyan kellemesen friss és üde reggelre ébredhettünk, hogy megjött a kedvem a munkához :DDD
Na jó, természetesen viccelek, de jól érzem magam, ez tény.
Szép napot mindenkinek :K

(#6972) Apika válasza aram01 (#6961) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Igen! Most valóban nagyon sokat dolgozhat. Ilyenkor a virágboltosok is nagy forgalmat bonyolítanak.

(#6973) aram01 válasza Apika (#6972) üzenetére


aram01
nagyúr

hát azok inkább mint a fodrászok,oda azért többen mennek,én meg glettelhetek itthon mert festés lesz(ki van adva,haladnom kell mert le vagyok maradva :) )

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6974) DJ WOKKY válasza aram01 (#6973) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

akkor ne itt írogass ;]

(#6975) Góliát válasza aram01 (#6969) üzenetére


Góliát
senior tag

Szinte sehol, elméletek vannak, de ahhoz oda kéne repülni, hogy megtapasztaljuk. Egyik ezt, a másik azt mondja.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6976) DJ WOKKY válasza Apika (#6972) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Van egy pár ilyen nap, amikor "jót kaszálnak" a virágboltos tulajok :K

[ Szerkesztve ]

(#6977) aram01 válasza DJ WOKKY (#6974) üzenetére


aram01
nagyúr

végeztem mára :P

Góliát:ez nem volt valami meggyőző :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6978) DJ WOKKY válasza aram01 (#6977) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

na, és mennyit sikerült haladni ? Asszonykának megfelel a mennyiség és minőség is ? :)

(#6979) aram01 válasza DJ WOKKY (#6978) üzenetére


aram01
nagyúr

fürdő,előszoba,és a konyha volt mára betervezve az kész.lyányé most megyek nemsokára kiderül.lehet csiszolhatok holnap egész nap :DDD

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6980) Góliát válasza aram01 (#6977) üzenetére


Góliát
senior tag

Szeretnétek egy kicsit tömörebb formátumot? :) :))

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6981) aram01 válasza Góliát (#6980) üzenetére


aram01
nagyúr

írd le,ha hazaérek elolvasom

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6982) aram01 válasza DJ WOKKY (#6978) üzenetére


aram01
nagyúr

te nagy festő vagy ( )
magenta színt hogy keverjem ki? csak javítani kéne egy helyen,nincs kedvem ezért kevertetni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6983) Góliát válasza Góliát (#6980) üzenetére


Góliát
senior tag

Csillagászok és egyesek szerint a Szíriusz az.

Részlet a Wikipédiából Szíriusz:"A Szíriusz fényessége -1,44 magnitúdó, távolsága pedig 8,6 fényév, így a Szíriusz abszolút fényessége 23-szor akkora, mint a Napé. Átmérője 1,8-szer, tömege viszont 2,35-ször nagyobb, mint központi csillagunké. 10 000 K-es felszíni hőmérséklete miatt színe kékesfehér. Éppen ezért meglepő, hogy a régi írások vörös Szíriuszról beszélnek. A dolog talán azzal magyarázható, hogy Szíriusz gyakran van a horizont közelében, és így légkörünk elszínező hatására vörösebbnek tűnik, mint más fényes csillagok, amelyek magasabban vannak a horizont felett. Meglepő azonban, hogy a vörös Szíriuszról szóló feljegyzések a Földközi-tenger térségéből és Észak-Afrikából származnak, ahol Szíriusz sokkal magasabbra emelkedik a horizont fölé, mint Közép-Európában."

Tehát itt csak vörös színről beszél leginkább,szó sincs szín pompáról. Ha valóban a Szíriusz az hogyan lehetséges hogy csak egy pár éve figyelt fel az emberiség a színpompájára? Mert szép színekben pompázik. Se a történelemben, se az adatbázisunkban nem szerepel szinpompákban villódzó jelenség.

Mások szerint lehet a nibiru, ami 45 x nagyobb a földnél és mesterséges. Lehetséges, hogy üzenet lesz a színpompa. Nibiru az Annunakik otthona, a Sziriusz A külsö bolygója volt, most pedig naprendszerünk legkülsöbb bolygója, kb. félmillió évvel ezelött kényszerült a Nap körüli pályára.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6984) DJ WOKKY válasza aram01 (#6982) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

ha van valami bordó, vagy hibiszkusz, gránátalma színed, akkor adj hozzá annyi fehéret, amíg valamivel sötétebb lesz mint a falon van, mert ugye száradáskor fakul. :)

(#6985) Góliát válasza aram01 (#6982) üzenetére


Góliát
senior tag

Pont olyat nem lehet kikeverni, ezért el fog ütni. Ráadásul, meglátszik a henger mintája. Ilyenkor telibe festjük, csak azt a falat és az biztos, hogy hibátlan lesz.

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6986) aram01 válasza DJ WOKKY (#6984) üzenetére


aram01
nagyúr

megprobálom

Góliát:csak két gyufás skatulyányi folt kell

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6987) aram01 válasza Góliát (#6983) üzenetére


aram01
nagyúr

Mások szerint lehet a nibiru, ami 45 x nagyobb a földnél és mesterséges. Lehetséges, hogy üzenet lesz a színpompa.- ezt kifejtenéd bővebben? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6988) aram01


aram01
nagyúr

alusztoke? :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6989) Góliát válasza aram01 (#6988) üzenetére


Góliát
senior tag

Most jöttem.

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6990) aram01 válasza Góliát (#6989) üzenetére


aram01
nagyúr

erre válaszolhatnál,de lehet hogy csak holnap látom már

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6991) Góliát válasza aram01 (#6990) üzenetére


Góliát
senior tag

Nem csak nem érek annyira rá, de szívesen. Nos, mivel csak az őseink látták ezért nem tudom, hogy mit higgyek, vagy ne higgyek. NASA már 1983-ban bejelentette, találtak a Naprendszerben egy tizedik bolygót, amelyet Nibiru névre kereszteltek. A sumérok is említést tesznek egy ilyen nevű bolygóról, 3600 évente kerül Föld-közelbe, legközelebb 2012-ben, amikor véget ér a Maja naptár, vagyis a világ története. Ez enm igaz, mert szerintem nem jól értelmezik a naptárat. Nem lesz világ vége, esetleg a föld átalakul, de nam a világ. Mi pedig nem halunk meg, mert a lelkünk örök. Amikor a 3600 évente visszatérő égitest ideér, a Föld polaritást vált, az is lehet, hogy megáll a forgásban néhány napra. Ennek eredményeként vulkánkitörések, cunamik, földrengések és egyéb katasztrófák fognak bekövetkezni
EZ, hogy 45x nagyobb, ez csak az ő okfejtésük. Lehet, hogy a tömegre gondoltak. Mivel a hold is üreges, és sokak szerint mesterséges, mert kong, gondolom ezért gondolták. Mi az összefüggés, nem tom. Én inkább távol tartom magam az ilyen kijelentésektől. Meghogy ez jel, azt sem tudni.
A sumerok a napot és a holdat is bolygónak tekintették és az égitesteket a Naprendszerbe, kintről befele számozták.gyakorlatilag mindig elhalad a nap körül, a Mars és a Jupiter pályája között. Mivel tömege nagy, a tömegvonzása miatt mindig megbolygatja a Naprendszer egyensúlyát. Holdat belevághatja a földbe és a földnél kissebb bolygókat a napba. Sok egyszerre, ennyi is elég.

Még itt van valami:
A sumer ékírásos történelemkönyvek szerint a bolygó maga hőt termel, ezért tud a világmindenségben vándorolni, és nem szorul egy állandó nap jelenlétére. A leírások vízben bővelkedő bolygónak is nevezik… A sumer leírások megemlítik, hogy az istenek erről a bolygóról jöttek a Földre, különböző erőforrásokat keresni, mert ottani létük kezdett veszélybe kerülni… Ők az ezeke[link]

[ Szerkesztve ]

Becsület-Tisztesség-Szeretet

(#6992) aram01 válasza Góliát (#6991) üzenetére


aram01
nagyúr

érdekes elgondolás, főleg ha még ebben az éveben ideér.Akkor viszont rohadt gyorsan közlekedik és már a sebességéből kifolyólag is lehet vele gond.Sok a ha

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6993) aram01


aram01
nagyúr

már egy órája készülök a festéshez,de még csak a fürdőt is félig pakoltam ki,bár kv-ból már a harmadiknál tartok :U

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6994) ch003067


ch003067
addikt

sziasztok ! Megyek ballagásra hamaosan, és én fogom tartani a zászlót a 12.edikeseknek... tök jó lesz rohadni napon kb 3 órát.... remélem esni fog a zeső :W

(#6995) albert8 válasza ch003067 (#6994) üzenetére


albert8
addikt

;] :P

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#6996) Apika válasza ch003067 (#6994) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Én is megyek! Ma ballag a fiam! :K

(#6997) ch003067 válasza Apika (#6996) üzenetére


ch003067
addikt

Nahh, az jó :)

És lesz nagy buli ?

(#6998) Apika válasza ch003067 (#6997) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Lesz biza! :DDD Bár a gyereknek hétfőtől érettségi, így most még nem lehet annyira felszabadult. De én az leszek helyette is! ;]

[ Szerkesztve ]

(#6999) ch003067 válasza Apika (#6998) üzenetére


ch003067
addikt

ÉRtem :D

Jó is teszed :D Mi lesz a menü egyébként ?

(#7000) Apika válasza ch003067 (#6999) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Inkább állófogadás szerű kaják lesznek, nem teljes menűsor. Grillezett húsok, francia saláta, sült krumpli, sütik, italok. Röviden ennyi...

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  Trollok komolyan
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.