- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- hdanesz: Hyundai Ioniq 28kWh - Első benyomások - második felvonás
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- koxx: Bloons TD5 - Tower Defense játék
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- sto1911: Pinball FX3 PH! verseny
- Napkollektor - csak úgy
- Gurulunk, WAZE?!
Aktív témák
-
amol
addikt
Na jó, de lehet hogy BIOS frissítéssel tudnál bootolni USB-ről, nem? Valahol láttam PCMCIA felületű optikai meghajtót is. Nekem van egy PCMCIA USB2.0 kártyám is.
Ha XP-ről lenne szó akkor egyszerűen be lehetne tenni egy asztali gépbe, majd miután felmásolta a fileokat és újra szeretne indítani egyszerűen kinyomni és áttenni a laptopba. Legalábbis asszem
Linuxhoz fogalmam sincs. -
Shadowfax
addikt
Itt megnézheted, hogy milyen javítások vannak a különböző BIOS frissítésekben. Az 1.20-as már jó régi.
Nem kell hozzá dokkoló, szerencsére. Innen letöltöd az .exe fájlt, ha lejött, csak rákattintasz, s követed a képernyőn az utasításokat.
Ehhez a BIOS verzióhoz viszont az Embedded Controllert is frissítened kell előbb: Before updating to this BIOS release, you must also update the H8 embedded controller code to version 1.36 or later. [link] Vicces ez a "later", mivel az 1.36 a legfrissebb.Nálam az volt a gond, hogy hibás volt az akku, ami benne volt. BIOS-t ui. csak úgy szabad(na) frissíteni, hogy fullig töltött akku van benne, s hálózatról megy a gép. Mert a BIOS-frissítés közben egy esetleges hirtelen áramkimaradáskor csúnya dolgok történhetnek.
Tim82: Egyre gondolunk.
-
Shadowfax
addikt
A legfrissebb a 2.25-ös verzió.
Na, erre is van egy jó kis sztorim. A talin már meséltem, azok most ne figyeljenek ide.Szóval frissítettem a BIOS-t az előző nap vett X20-amon, de utána hiába nyomkodtam a bekapcs gombot, nem történt semmi, nem reagált a gép. Tanácstalan voltam. Aztán kiszedtem az akkut, s láss csodát, elindult.
De azt az érzést nem kívánom senkinek, amit előtte éreztem... -
-
Shadowfax
addikt
sssent kolléga már javasolta a hálózatról történő telepítést, ha az nem jönne be: egy ilyen készség is kapható, amivel a notebook vinyót az asztali PC-dbe beteheted, s ott telepítheted a kívánt OS-t.
Ha egyik sem járható út a számodra, s már az idegösszeomlás szélén jársz, akkor szívesen kölcsönzöm az X2 dokkolómat pár napra.Apropó, Grafiqs kollégát senki sem tudja kisegíteni egy X3 dock kölcsönadásával?
-
sssent
senior tag
Általánosságban pl. itt van a procedúra. Hogy pontosan milyen file-okra lesz szükséged, ill. a hálózatról bootolás után mi az install pontos menete, az már az általad választott Linux disztrib-tól függ. A részletekkel kapcsolatban guglival szerintem mindenre kell, hogy találj kimerítő választ.
-
Tim82
félisten
Hoppsza, Linuxszal kapcsolatban nem tudok semmit sem mondani (az Ubuntu CD még pár hét, amíg megérkezik
- az előző hsz.-em nagy részét tekintsd semmisnek, mert Win-es tapasztalatokra épül), esetleg itt nézz körül, vagy még esetleg itt. Remélem, bírod az inglist.
Remélem, legalábbis tovább tudsz lépni a probléma megoldásával kapcsolatban.
Ami meg a PCMCIA-s kártyát illeti, tudtommal nem számít, melyik gyártóé. Nem X20-hoz, hanem A30-hoz egy "Delock" (= csak azért van neve, hogy ne legyen noname
) kártyát használok, igaz, XP alatt. Szerintem nem a laposodtól függ, hanem az oprendszertől, hogy felismeri-e (de ebből következik, hogy oprendszer-telepítéshez valószínűleg nem tudod még használni a PCMCIA-s USB-t).
-
Tim82
félisten
Ajjaj. USB-s külső CD-ről nem nagyon fogsz oprendszert telepíteni... kérdezd csak Shadowfax-ot, komoly tapasztalatai vannak a témában, mint régi IkszHúszJúzernek.
Még ha fel is megy nagy nehezen (gondolj bele, USB 1.1), it's a real pain in the ass. De ha jól emlékszem, ez a megoldás kilőve, mert az USB-n keresztül nem tudsz boot-olni.
Ami kéne Neked, egy UltraBase X2 dokkoló. Gondolom, azt persze nem adtak a gépedhez...
Más tipp: esetleg más notiba berakod a vinyót és feldobsz rá egy XP-t. Majd vissza az X20-ba és jöhetnek a driverek stb.
Ha a későbbiekben bármilyen programot akarsz külső meghajtóról telepíteni (és nincsen dokkolód), ajánlott egy PCMCIA USB-kártya beszerzése.
Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Revolut
- EA Sports WRC '23
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen RAM-ot vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Brave
- További aktív témák...
- Új - Macbook Pro 13" M1 - 2020, 16GB RAM, 1 TERA, touchbar - Apple garancia (106)
- Macbook Pro 13" M1 - 2021 gyártás, 16/512GB, touchbar - garancia (56)
- Macbook Pro 13" M1 - 2021 gyártás, 512GB, touchbar - garancia (63)
- Precision 3480 27% 14" FHD IPS i7-1370P 32GB 512GB NVMe magyar vbill IR kam gar
- Precision 3580 27% 15.6" FHD IPS i7-1360P RTX A500 32GB 512GB NVMe magyar vbill gar
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40A9 docking station
- PROCASTER 40UNB700 40" 101cm televízió + Számla + Garancia
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 16/32/64GB RAM RX 7600XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- DELL Universal Dock D6000 docking station (452-BCYH) (DisplayLink)
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest