Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10251) mepet válasza tween (#10249) üzenetére


mepet
addikt

Hányszor megígártük már, hogy abbahagyjuk. :B

De elindult a Fear is legalább, ne essünk kétségbe!

(#10252) feri1014 válasza mepet (#10251) üzenetére


feri1014
senior tag

Amennyire gyenge lett a Walking Dead utolsó része, legalább annyira jól kezdett a FtWD. Nem gondoltam, hogy Morganből lesz még egy kicsit is érdekes karakter.

(#10253) tsiga18 válasza feri1014 (#10252) üzenetére


tsiga18
tag

Én kicsit időzavarosnak érzem a FTWD-t. Az ha jól tudom, alig 1-2 hónappal a járvány kitörése után játszódik, most meg a TWD (ahol jó pár év eltelt a kezdetek óta) zárórésze után folytatódik a történet Morgannal, aki ráadásul autózik és gyalogol oltári sokat a semmibe.

(#10254) S e t h válasza feri1014 (#10252) üzenetére


S e t h
nagyúr

Hosszú idő óta jóval minőségibb tartalommal bír mint a TWD.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10255) feri1014 válasza S e t h (#10254) üzenetére


feri1014
senior tag

:K

(#10256) Rick3D


Rick3D
senior tag

Nem szoktam és nem is szeretek csatlakozni az ilyen fajta beszélgetésekbe de .... Mi a sz*r történt ? Éveken át a kedvenc sorozatom "volt" élvezettel néztem újra és újra az első 3 évadot még annak idején 47x néztem meg. Ahogy előbbre is írták barátközt színvonalba megy el. Pedig engem mindig is érdekelt hogy túlélőként milyen kínja volt a társaságnak de ez ... szomorú kategóriát üti meg nálam. Ennek tudatában még jövőre is ugyan ez fog menni ....

Egyébként kifogytak a storyból vagy mivel magyarázzák ?

(#10257) Vladi


Vladi
nagyúr

Hátezszarvolt. Negant meg kellett volna ölni. Pont.
Soha 1 legyőzött diktátort se hagytak még életben. Mert baromi nagy öngól, veszélyes, stb. Szépen halálraítélni, felakasztani. Kész.

Most jöhet még 1 évnyi szenvedés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10258) tween válasza Vladi (#10257) üzenetére


tween
őstag

Negannak ez lesz a harmadik évada... Nélkülem. Marad a FTWD.

(#10259) total90 válasza tween (#10258) üzenetére


total90
veterán

Én abból most néztem meg a 4SE01-et és vertem a fejem a falba, annyira szar lett. Morgant egyébként sem bírom, erre átrakják a másik sorozatba. Pfejjj... :W Általában ha 1-2 évadot megél egy sorozat, akkor csak azért is megnézem, de ez itt lehet ennyi lesz.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10260) mepet válasza Vladi (#10257) üzenetére


mepet
addikt

TWD évadzáró:
Minden idők legrosszabb része. Na hogy is volt ez? Ott vannak a saviorok, akik ugye mindannyian zsarolás/alázás/stb. útján lettek saviorok. Magyarán mind meg akarják ölni Negant. Adottak Rickék, akiknek számos cimboráját/rokonát/stb. megölt és/vagy megkínzott Negan. Magyarán ők is mind meg akarják ölni Negant. Erre Rick a főcsicska elkiáltja magát, hogy SAVE HIM, és Maggien kíül senkinek semmi ellenvetése. Teljesen lehetetlen szituáció, még a zombiapokalipszisben sem viselkedhetnének így, full blődség volt az egész. És ezután ott a jelenet, ahol Negan fekszik az ágyban, várjuk, hogy kiderül, hogy Ricknek hátha van valami oka az egészre a félrenevelt idióta és nem mellesleg halott fiának akaratán kívül, de megint csak egy értelmetlen hegyibeszédet kapunk...

(#10261) keIdor válasza mepet (#10260) üzenetére


keIdor
titán

Októberben, S09E01-ben megszökik és kezdődik elölről az egész. ;]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10262) Grave_444 válasza mepet (#10260) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Olyan happy endet kaptunk ezzel lezárhatnák az egészet.

(#10263) szuszinho


szuszinho
őstag

A legjobb sebészeket meghazudtoló mozdulattal, egy kitört üveggel, milyen precízen tud vágni ez a Rick fiú.... :C

(#10264) total90 válasza szuszinho (#10263) üzenetére


total90
veterán

Most ezen komolyan meglepődsz? :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10265) Vladi válasza mepet (#10260) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát jah. Így legalább lehet a régi csapaton belül háborúskodni. Majd az újakkal, később az újjáalakult saviorokkal, majd megint a régiekkel, később mindenki mindenkivel, majd senki senkivel. Ezzel ellesznek még 6 évadon át. :DDD

Ennél az is szórakoztatóbb, ha nézzük Eugenet, ahogy szélmalmot épít, meg a szakszervezettel tárgyal. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10266) mastudio


mastudio
újonc

[Rick and Daryl Visits Morgan]
Rick és Morgan elvállása kicsit másképp :D

(#10267) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hát a történtek nem, de a rész tetszett

Pont úgy lett vége hogy viszlát twd, hátha gondolkodnak azon is, hogy itt és most vége

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10268) junior11 válasza keIdor (#10261) üzenetére


junior11
veterán

Csaknem ;]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10269) Léolo válasza feka007 (#10248) üzenetére


Léolo
csendes tag

Teljes egészében értve a sorozatra, nem mostanában. Talán utoljára kifejezetten jó az előző évad első két része volt (Glenn kinyírás, Rick, hozd vissza a botot, stb)

(#10270) Léolo válasza Rick3D (#10256) üzenetére


Léolo
csendes tag

első számú magyarázat: gyenge showrunner (vezető író)

A kezdeti évadok magas színvonalának első számú magyarázata: Frank Darabont, akit kirúgtak, mert saját víziója volt a sorozattal, több pénzt, és szabadabb kezet kért a producerektől

(#10271) S e t h válasza Rick3D (#10256) üzenetére


S e t h
nagyúr

Van egy gyenge színvonalú képregény amiből sorozatot készítenek.
Hogy tudnának ebből ennyi évadon át kiemelkedőt alkotni?
Ez a sorozat már régen kifulladt, a régi, óriási rajongó bázis maradéka görgeti maga előtt, de egyre többen morzsolódnak le.

Hiba volt ......-t életben hagyni?
Az.
Ez van a képregényben?
Ez.
Ad sok mozgásteret a képregény a sorozatnak?
Nem.

Ez a sztori max 1-2 évadra elegendő, nincs több benne.

Mondjatok olyan sorozatot ami ennyi évad után is kiemelkedő!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10272) enginev3.0 válasza S e t h (#10271) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rém rendes család

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10273) Rick3D válasza S e t h (#10271) üzenetére


Rick3D
senior tag

Jó-jó oké de azért valami böcsületes "utolsó" évadot várnék mielőtt befejezik ... pl ez az új világ kiépítése pont ilyennek tűnik. Akár mit mondasz nekem akkor is hiányzik és hiányozni is fog a megszokott színvonal úgyhogy a minimum hogy kitesznek magukért mielőtt befejezik. Másfelől pedig én a harmadik évadig bezárólag megvoltam elégedve , a kormányzós részeket utáltam de még ettől eltekintve is Morgan betoppanásáig valahogy működtek a dolgok nálam, pedig már azoknál a részeknél is sokan hagyták itt mondván " nem érdekel a túlélők kínja" . Azt azért elismerem hogy sokkal több volt a mozgolódás és az izgalom az első 2 évadban.
Valami hasonló dolgot várnék el mint ami a Spartacus c. sorozatban volt lezárásként , nagyon tömören : legyen mondanivalója,üssön és nem utolsó sorban emlékezetes.
Kövezzetek meg de én az Agymenőket a mai napig szeretem nézni.

[ Szerkesztve ]

(#10274) mepet


mepet
addikt

Összefoglaltam.
S01: valódi zombis részek. Menekülés, családegyesítés, majd még tovább menekülés. Nagyon király volt.

S02: a farm, ahol élünk. Maga az ötlet pocsék volt, viszont az új karaktereket megszerettük, így elfogadtuk ezt az évadot.

S03: a börtönös, dögunalom.

S04: a Governor. Egy flúgos főgonosz. Nem ilyesztő, viszont azosulni sem lehet vele. Totál semmilyen. Az évad is olyan volt.

S05: Terminus, kannibálok. Szuper feszült hangulat, ezért érdemes volt kibírni a börtönös és a governoros hülyeséget.

S06: Alexandria, bevezetik a farkasokat. Aztán ebből nem lesz semmi, helyettük előkerül Negan.

S07-S08: Szenvedés Negannel...

(#10275) Léolo


Léolo
csendes tag

Talán úgy lehet röviden a legjobban megfogalmazni, hogy ez már gyerekektől gyerekeknek (beleértve a felnőtt gyerekeket, sőt leginkább őket) szóló sorozat. Fájó halivudias butaságok, gyermeteg, de annál hosszabb moralizálásokkal.

Egyébként... miért is kerekedett felül Rick?

Mert ő volt a sunyibb.

Csak adj tíz másodpercet és elmondom a nagy tervem...; ... hogy három másodperc után átvágom a nyaki ütőered, háhá. Ezek után milyen erkölcsi magaslatról is pofázza a baromságát? De azért; naplemente, nagy szavak.

A karakterek mostanra teljesen le vannak rongyolva... amikor Rick beszél igazából ki beszél? Diktátor Rick és demokrata Rick ciklikusan váltogatják egymást. Akár perceken belül. Előbb még az "erősebb kutya b_szik" Rick, akinek, ugye, fő fegyvere a sunyisága, amint elvágja Negan ütőerét, majd fél perc, és nyálas Rick hegyibeszédet tart.

(#10276) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Amúgy a sorozatban az esetleges vírus megállítás senkit nem érdekel? Vagy hogy bejárjanak más területet ahol lehet élet, vagy hogy mi volt negan felett az a helikopter ?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10277) twine válasza enginev3.0 (#10276) üzenetére


twine
addikt

Ez egy jó kérdés....bár én már azt hiszem az utolsó két évadot nem láttam, csak ezt a topicot olvasom....(ennyi pont elég is információból a sorozatról :B :DDD )

Érdekes, hogy jó ideje "leragadtak" a főszereplők,és nem mozdulnak sehova..."háborúznak", találtak egy főg3cit, akit mindenáron ki akarnak csinálni...stb.....
Persze különbözőek vagyunk,,,,de én tuti egyfolytában csak mennék "előre"....keresve a nyugalmat, és hinni abban, hogy valahol tuti van még értelmes élet a földön....ezek meg odaragadtak egy "megyényi/államnyi területre" és b@szogatják egymást..... :DDD :DDD Nagy okosság..... :U

(#10278) total90 válasza twine (#10277) üzenetére


total90
veterán

Mondjuk megálltak ők már többször, hogy majd ott fasza lesz, de aztán mindig jött valaki... szóval menni kellett. Viszont én is mennék, amíg jó helyet nem találok :K

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10279) mepet válasza total90 (#10278) üzenetére


mepet
addikt

+1. Zombis sorozat csak ilyen utazgatós roadmovieként maradhat évadokig érdekes. Lásd Z Nation. Ott céllal haladnak. A céljuk értelmet ad az egész történetnek...

(#10280) keIdor válasza twine (#10277) üzenetére


keIdor
titán

Én eleve hegyek közé mennék, ott a legbiztonságosabb, esetükben a Sziklás hegység. Itt Európában az első dolgom lenne 1500-2000 méterre menni, valahova az Alpokba vagy a Pireneusokba. A járkálók nem fognak/tudnak a sziklán felmászni. A legnagyobb hülyeség lent maradni az alföldön szvsz, ahonnan aztán minden irányból jönnek...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10281) Vladi válasza enginev3.0 (#10276) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez nem a z nation, hogy története legyen... :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#10282) cyberkind


cyberkind
félisten

Így a 8. évad után csak egy kérdésem van, ezek, hogy maradtak eddig életben ha olyan balfaszok, és hülyék mint egy zsák bot? (mindkét oldalra értem) :U Ez tényleg szörnyű már, szerintem én megvárom a 9. első felét, és ha a "nagy" változások nem hoznak valami jobbat, akkor ez is megy a picsába, az utóbbi 2 évadnak, vagy majdnem 3-nak semmi értelme nem volt de legalább futott valahova az egész, most még az se, szépen jöhetnek a belső viszályok. :W

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#10283) mepet


mepet
addikt

(#10284) lionshamlet válasza cyberkind (#10282) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Én Carl haláláig vhogy elszenvedtem, de azóta sem érzem a kényszert hogy folytassam.
Úgy látom sokat nem vesztettem.

(#10285) cyberkind válasza lionshamlet (#10284) üzenetére


cyberkind
félisten

Nemhogy nem sokat, kb semmit, teljesen értelmetlen és logikátlan minden, most látszott a legjobban, hogy az utóbbi pár évad teljesen zsákutca volt.

Én igazából nem is tudok várni semmi javulást, mert ha ezt folytatják akkor arra kell vinni a sztorit amit sejteni lehet, ha pedig nem arra viszik, akkor meg értelmetlen volt sok minden, nehéz ügy ez nekik.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#10286) mepet


mepet
addikt

Fear The Walking Dead fene tudja hányadik évad, első rész: Jól értem, hogy most akkor ugrottunk a sztoriban sok évet? Vagy Morgennél lassabban telik az idő?

(#10287) S-IW válasza mepet (#10286) üzenetére


S-IW
tag

Igen, ugrottunk.

(#10288) #47205632


#47205632
törölt tag

A szokásos szart vitte tovább a második félévad is, viszont most legalább annyi csavar volt benne, hogy végre az összes főgonosz kiírásra került. Tehát még fejlődtünk is.
Persze Négön maradt...
Feltevődik a kérdés, mi a picsa lesz a 9. évad? Kapálás? Jó élet? Öribarik? Vagy Négön megint kiszabadul? Vagy találnak valami új főgonoszt? Talán a helikopáteresek? Vagy tovább állnak? De miért, ha már jó élet van?
Ez a végeredménye annak, ha szarul viszik a sztorit és a végére már nem lehet mi értelmeset kitalálni. Nem lennék meglepve, ha a 9. évad annyira gagyi lenne, hogy nem folytatják tovább.

Fear: Kár volt Morgant átvinni csak elrontja a tisztaságát a sorozatnak, bár az utolsó egy perces jelenet tetszett. Az mutatja meg igazán, hogy a zombi apokalipszisben mindenki egyformán hernyó és mindenki azt hiszi ők a jók, pedig valójában...
Elvileg most évekkel előrébb járunk, tehát jó pár rész valami visszaemlékezés lesz vagy akár az egész évad is vagy csak egyszerűen nem is fognak foglalkozni vele, hogy a két sorozat között van kb. 4-5 év. Ezzel megint saját maguknak adtak egy felesleges nehezítést, remélem valami jót hoznak ki belőle.

[ Szerkesztve ]

(#10289) Peti78


Peti78
őstag

Valaki árulja már el nekem, hogy Morgan-t milyen lelki betegség kínozza?
A TWD-ben is rettentő idegesítő volt, most meg folytatja a FTWD-ben.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#10290) S e t h válasza Peti78 (#10289) üzenetére


S e t h
nagyúr

Több pénzt szeretne epizódonként, hiszen kiemelt karakter, már két sorozatban is ugyanazt játssza, de azért lelke mélyén érzi, hogy még így is túl van fizetve.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#10291) tween válasza Peti78 (#10289) üzenetére


tween
őstag

Lehet csípi a vizelet.. A fia elvesztése?

(#10292) cyberkind válasza tween (#10291) üzenetére


cyberkind
félisten

Esetleg még az lehet, hogy jön a foga, és nem tud fogdokihoz menni.

Paranormal Cocktivity

(#10293) #47205632 válasza Peti78 (#10289) üzenetére


#47205632
törölt tag

Szerintem az ami még a botos csávónál volt, annak előzménye meg a fia elvesztése. Igazából ő folyamatos terápiára szorulna.
Viszont, hogy a rendezők miért ilyen szarul alakítják ki az egészet, az már más téma. Irritáló, idegesítő, zavaró és nem is értjük mikor melyik haluja mit akarna épp jelenteni... Ugyanez volt Carolnál is, meg Ricknél is, káosz az egész felépítése. Karöltve a hegyibeszédekkel meg a sok picsogós résszel, már ezek magukban kialakítják a sorozatba vetett képet.
Értem én, hogy zombi apok van és az emberek meghibbannak, de valami elképesztően lószar (by Negan) az egész megfilmesítése. Hogy a keze sorvadna le mindnek aki kirúgta a legelső showrunnert.

(#10294) mepet


mepet
addikt

Aszittem végre valaki rendesen beveri Nagen arcát, erre csak valami gagyiság.

(#10295) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én a "shit, bullshit, i have to", és a többi minden mondatban elhangzó szótól vagyok ki nagyon :W

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#10296) total90


total90
veterán

FTWD... te jó ég. Most lesz egy évad összevonni a 2 sorozatot vagy mi?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10297) #47205632 válasza total90 (#10296) üzenetére


#47205632
törölt tag

Madison lesz az új Négön és Rick őt fogja kergetni, majd legyakni. +3 évad. :DDD

(#10298) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Nem rossz a fear bár megint nem vágom hogy akár a before vagy now mikor játszódik hogy már full madmaxben nyomják

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#10299) total90 válasza #47205632 (#10297) üzenetére


total90
veterán

Még csak az kellene... :W ;]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#10300) keIdor


keIdor
titán

Megnéztem újra az első évadot, mintha nem is ugyanaz a sorozat volna, fényévekkel jobb mondanom se kell...
Érdekes, hogy használnak tárgyakat a zombik még.
A kislány felveszi a plüssmacit, Morgan felesége ki akarja nyitni az ajtót, meg egy nagy kővel próbálja a zombi beverni az üveget a második részben.
Van egy tök jó nyomasztó atmoszférája, ez a 8. évadra teljesen eltűnt. A zombik is sokkal gagyibbak az új évadban már. No meg a hangok. Hörgés és hörgés között is nagy a különbség.
Mintha az első évadot 10x annyi pénzből csinálták volna, vagy nem tudom.
Ennyit számít Darabont.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.