Hirdetés

2024. augusztus 19., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) b0bcat válasza BonFire (#4600) üzenetére


b0bcat
addikt

Minden szavaddal egyetértek. :K

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4602) prozodus válasza BonFire (#4600) üzenetére


prozodus
őstag

Nagyon pontosan leírtad!
Mikor kíváncsiságból kipróbáltam, kb már a második feladatnál rühelltem, h nem enged gyorsabban haladni ott sem, ahol nyilvánvalóan tudom a dolgot, iszonyat mechanikusan végig kell csinálni minden egyes rohadt lépést... Gyakorlatilag az ő megoldásait gyakoroltatja be, és nem a szavakat, jelentésüket, értelmüket, használatukat tanítja meg vjában.

@sherlock82: A googleplay-ből bmit próbáltam mást, ennél csak jobb volt :D

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4603) sherlock82


sherlock82
senior tag

Köszönöm a válaszokat duolingó ügyben.
Nekem mondjuk sokat segített hogy érthetően elmondja a szöveget.
Gyakran hallgattam korábban a pl. a bbc sheffield rádióját, na azt elég nehezen tudtam megérteni. Ez ahhoz képest tök jó volt.

Keresek másik alternatívát, azért. :R :)

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#4604) prozodus válasza sherlock82 (#4603) üzenetére


prozodus
őstag

Mondjuk, én inkább a BBC-t preferálnám, de aki helyi adót hallgat, az magára vessen :D :D
Pl a kiejtés tipikusan az, amihez nem árt egy jó tanár, mert nemcsak kiejteni tanít meg, hanem hallani is helyesen. Főleg a germán nyelvek kiejtése annyira idegen a magyarétól, h gyakorlat híján meg se hallja az ember, h mit hall pontosan, és beazonosítja anyanyelve hangjaihoz, aztán máris megvan a rémes akcentusa... Holott először meg kell tanulni magukat a hangokat. Először hallani, aztán kiejteni. Úgy, mint anno csecsemőkorban. És ez az, ami egyedül szinte skinek nem megy.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4605) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Mi a különbség az axe és az ax között?
nem a dezodorra gondolok :D

előre is köszi a válaszokat

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#4606) sherlock82 válasza prozodus (#4604) üzenetére


sherlock82
senior tag

Egyszer volt rajta egy jamie oliver riport aztán azóta ott maradtam. :D
https://www.bbc.co.uk/southyorkshire/content/articles/2008/06/10/jamie_oliver_rotherham_feature.shtml

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#4607) b0bcat válasza PETEE78 (#4605) üzenetére


b0bcat
addikt

Az "axe" alternatív, amerikai betűzésű alakja. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#4608) PETEE78 válasza b0bcat (#4607) üzenetére


PETEE78
senior tag

ˈθæŋk juː

:)

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#4609) prozodus válasza sherlock82 (#4606) üzenetére


prozodus
őstag

Jó, hát én is végignéztem pl a Hamish Macbeth-et eredetiben :D :D :D

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#4610) sherlock82 válasza prozodus (#4609) üzenetére


sherlock82
senior tag

jó kis skót " tájszólás " :D

Iphone 8, Mizuno Wave Rider 25, Garmin Instinct 2

(#4611) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok,

-Egy ideje (pár éve) járok angol oktatásra, hol tudom letesztelni magam , hogy lenne esélyem nyelvvizsgára?
-Másik kérdésem, hogy tudtok ajánlani jó telefonost appot tanulni, gyakorolni? (mint pl a duolingo)

Köszi a segítséget!

(#4612) lumpy92 válasza STC Speed (#4611) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Az összes nyelvvizsga típusnál le tudsz tölteni a honlapról a kinézett szinthez tartozó próbanyelvvizsga feladatsort.
Otthon kitöltöd mintha vizsgáznál (fontos, hogy a rendelkezésre álló időt is betartsd), és a javítókulcs alapján lepontozod magadnak. Az írott szöveg pontozására meg megkéred az angol tanárodat.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#4613) STC Speed válasza lumpy92 (#4612) üzenetére


STC Speed
őstag

Szuper, köszi :)

(#4614) BonFire válasza STC Speed (#4611) üzenetére


BonFire
veterán

1. Bármelyik privát nyelviskolában
2. Anki

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#4615) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Tudnátok kérlek tankönyvet ajánlani angol nyelvhez? C1 vizsga lenne a cél majd tavasszal, B2 már megvan. Valami mindent átfogóra lenne szükségem, nyelvtannal, szokásokkal, kifejezésekkel.
Előre is köszönöm!

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#4616) arcsin válasza anorche1 (#4615) üzenetére


arcsin
senior tag

Akkor érdemes a nyelvvizsgaközpont könyveit forgatni.

(#4617) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok, az angol nyelv részeiről, alkotóelemeiről létezik olyan kép, ami mint egy térképként jeleníti meg egy képen, vagy egy "fa szerkezetben"? Nem lista szerűen. Minden részletre kiterjedően, vagy minél részletesebben. :F Gondolok itt pl transition words, connectors, prepositions stb.

You are being revived

(#4618) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziasztok!
Szókincs bővítésre szeretnék lehetőleg ios alá kérni valami applikációt. Soha nem voltam jó angolból. Pár éve azonban szállodai recepciósként kezdtem dolgozni Balatonon. Ott viszonylag rá lettem kényszerítve a fejlődésre. 3 év munkaviszony után a covid szegte pályafutásom. Ennek 2 éve. Az alapok megmaradtak. Egyszerű szituációkban megoldom magam. Most szeretném kicsit mélyíteni a dolgot. Elkezdtem filmeket, sorozatokat angolul, angol felirattal nézni. A történetet értem, le tudom követni az alap párbeszédeket. De változóan. Körülbelül 50%-ban értem meg őket. A megállítom, szótárazom megoldás nekem nem működik. Túl sok a hiány. Olyan program érdekelne ami csak a szavakat adná. Doulingo, Xerophan stb teljes tanítása nem jött be. A filmek alatt össze tudnám fűzni a dolgokat, de kellene hogy értsem legalább a jelentéseket.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#4619) b4lukapitany válasza Rivaul (#4618) üzenetére


b4lukapitany
tag

Appban segíteni nem tudok sajnos, de én ilyen céllal könyvet olvasok angolul ebookon. Azon van szótáram, csak kijelölöm az ismeretlen szót és kidobja a magyar jelentését.

(#4620) coco2


coco2
őstag

Sziasztok!

Levél sablonokat kotorászok, de Google nem nagyon talál célnak megfelelőt :((( Magánszemélyként írnék levelet jogi személynek, aminek a címe nem ismert (internetes kommunikáció proxy szolgáltatás mögött), csupán egy acronym név van "LFR" - bármi is legyen mögötte. A tartalmi dolgokból annyi biztos, hogy egy amerikai cég. Hogyan lenne pofás ilyen esetben fejlécezni és láblécezni? Valami minta lenne jó.

A tippeket köszönöm

កុំភ្លេចប្រើភាសាអង់គ្លេសក្នុងបរិយាកាសអន្តរជាតិ។

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.