Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43451) pmheros válasza veze (#43443) üzenetére


pmheros
senior tag

meg egyáltalán van-e még a bolt (bármilyen néven is), mert mostanság mikor arra jártam sosem volt nyitva

nem vagyok tökéletes

(#43452) LÁZ válasza pmheros (#43451) üzenetére


LÁZ
addikt

nem kell vga? :DDD meg ram meg proci meg táp meg minden? :R

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43453) veze válasza pmheros (#43451) üzenetére


veze
őstag

kb egy hete voltam bent délelött (akkor még nyitva volt) CAT6-os kábelt kerestem, nem volt nekik..

[ Szerkesztve ]

(#43454) pmheros válasza veze (#43453) üzenetére


pmheros
senior tag

akkor csak én jártam arra rosszkor....

ha elég az 1giga sebesség akkor kisebb távra a Cat5e -t is keresheted

[ Szerkesztve ]

nem vagyok tökéletes

(#43455) pmheros válasza fecus (#43450) üzenetére


pmheros
senior tag

vagy megveszed LÁZ fórumtárs Thermaltake V9 -esét.
Ahogy nézem ez valami olyasmi védett USB -s amit keresel.

LÁZ: Nemesvita ? nem Szeged ?

nem vagyok tökéletes

(#43456) SirRasor válasza ShadowX (#43442) üzenetére


SirRasor
őstag

Igen biza ennyibe kerül egy normális. Neten olvashatsz érdekes dolgokat a nagyáruházas 15-20k-s biciklikről, és szerintem 25-ért se lehet sokkal jobbat kapni. Nekem most egy egész korrekt gepidám van, 72k volt, de van rajta teleszkóp, és az anyagminőség nem annyira jó, mint a régi Kelly's. Viszont nem olyan régen vettünk munkatársnőmnek biciklit, és a Hervisben egész jó áron vannak. 40-ért már viszonylag jókat lehet kapni, amik már monoblokkosak.

Make Love not war!

(#43457) MaciG


MaciG
addikt

Üdv.

Ha van nekem egy projektorom, ahhoz milyen tunner/átalakító kell, hogy tudjak rajta tv-zni? Esetleg van valakinek ilyen eladó?

BANZAII

(#43458) LÁZ válasza pmheros (#43455) üzenetére


LÁZ
addikt

kidobott a suna az ősszel, aztán hazaköltözés,de valszeg pest lesz a next stop.

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#43459) lorcsi


lorcsi
veterán

eladó:
MSI 4670 és samsung IDE 200gigás 100/1000 winyó

(#43460) LordVader80 válasza LordVader80 (#43448) üzenetére


LordVader80
senior tag

helpmipliiiz :O

May The Force Be With You!

(#43461) Frenky89 válasza ShadowX (#43442) üzenetére


Frenky89
őstag

Akkor a kerékpáros topik meglátogatását már nem is javaslom. :)

(#43462) pilóta


pilóta
nagyúr

Van valakinek ilyen Kirby csodaporszívója? Kölcsön adta az egyik ismerős, de nincs neki hozzá használati, azt mondja nem kapott. Nehéz elhinni, de nyugdíjas, biztos elhányta valahová.
Kellene egy napra a használatija kölcsönbe.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43463) ShadowX válasza LordVader80 (#43460) üzenetére


ShadowX
őstag

Aláírást tudok így hirtelen.

Beállítások --> Levelek --> Aláírások. És akkor kipipálod az aláírás hozzáadása minden kimenő üzenethez négyzetet.

Vagy még a névjegyedet tudod hozzáfűzni. Beállítások --> Levelek --> Levélírás.

(#43464) LordVader80 válasza ShadowX (#43463) üzenetére


LordVader80
senior tag

Igen, azokat megtaláltam, de nem az kellene, hanem leginkább fejléc...
ráadásul csak a céges accounthoz, az aláírás meg mindegyikhez hozzáteszi :U

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#43465) ErőVarázsló válasza LordVader80 (#43464) üzenetére


ErőVarázsló
tag

csínál levélmintát abba rakd bele és mindig a mintából írod a levelet

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#43467) LordVader80 válasza ErőVarázsló (#43465) üzenetére


LordVader80
senior tag

az pl válaszüzinél nem jó, mert nem lehet olyat, hogy válasz mintából.... :U
de ezt nem hiszem el, h nem lehet fejlécet beállítani... :(((

May The Force Be With You!

(#43468) pilóta válasza LordVader80 (#43467) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ctrl+C - Ctrl+V ;)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43469) LordVader80 válasza pilóta (#43468) üzenetére


LordVader80
senior tag

Jó, ilyen és ehhez hasonló megoldások valóban léteznek, de ezek nem az igaziak :P

May The Force Be With You!

(#43470) pilóta válasza LordVader80 (#43469) üzenetére


pilóta
nagyúr

Másik levelező program? Van millió ingyenes, az egyik biztos tud ilyet is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#43471) Rolly


Rolly
veterán

Ha találsz ilyen levelező programot akkor tudasd velem is :)

asszem thunderbird-höz van valami sablon kezelő amivel lehet alapértelmezett sablont készíteni illetve több sablont lehet választani ... (talán e-mail címenként lehet defaultot megadni ...)

(#43472) ErőVarázsló


ErőVarázsló
tag

Eladó cuccaim:

Corsair H50 vízhűtés 939/AM2/3+/478/775/1366/1155/1156 pár hónapos 15k
Samsung Omnia II 8GB LE --független, Igo Primo 1.2 (mondja az utca neveket is), gari) 42k
Degu 2*2DB fiuk aranyosak 2 hét múlva vihetők addig egy-két látogatás beleférhet
Abit KN9 ultra am2 lap ?k
AM2-es agp mobo 6k mATX
Samsung 220/180MB/seces 256GB SSD 65k új (ma teszt erejéig lesz berakva)

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

(#43473) WindyJoe válasza madstunt (#43379) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

Ha még aktuális:
Egy ilyet tudok adni ha érdekel. Cserébe bármilyen működő qwertz USB bill jöhet...

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#43474) WindyJoe válasza Rick4 (#43311) üzenetére


WindyJoe
aktív tag

" 1. A local host makes an outgoing connection to an external host using a destination port number defined in the Trigger Port field.
2. The Router records this connection, opens the incoming port or ports associated with this entry in the Port Triggering table, and associates them with the local host.
3. When necessary the external host will be able to connect to the local host using one of the ports defined in the Incoming Ports field."

Namost pl egy távoli asztalnál hogy a retekben kezdeményezzek a megfelelő porton kifelé irányuló kapcsolatot, úgy, hogy a gépet elsősorban távoli asztallal érem el...? (De még ha tegyük fel helyileg belépek, hogy kezdeményezzek a 3389-es porton egy kifelé menő kapcsolatot. (Ha elindítok onnan is egy távol asztali kapcsolatot, akkor talán működne is a dolog...) De, mi van akkor, ha én 3 v 4 gépet is el akarok érni az adott alhálózaton távolival, akkor az onnan kezdeményezett 3389-es portok mind ugyan ahhoz a külső porthoz lesznek triggerelve gondolom és az utolsó IP-ről megnyitott lesz az aktuális. Ennek így semmi értelme.
Tehát továbbra is a kérdésem, hogy hogy tudok egy nyamvadt TP-link routerrel legalább 2 gépnek ugyan arra a belső portjára csatlakozni más-más külső porttal. (Anélkül, hogy átbuzergálnám a winfos távoli asztali portját, meg egyéb "elmés" megoldások nem érdekelnek...).

[ Szerkesztve ]

Ki korán kel, egész nap álmos és fáradt lesz! (:

(#43475) totya694 válasza ErőVarázsló (#43472) üzenetére


totya694
őstag

Hali
Ment PÜ

Üdv:Attila

(#43476) Rhino666 válasza WindyJoe (#43474) üzenetére


Rhino666
őstag

A gyári firmware nem támogat ilyen funkciót, csak azt lehet megmondani neki hogy egy X portot egy Y ip irányába továbbítson. Próbálj rá egy OpenWRT-t, azzal meg tudod ezt csinálni ha nélkülözhetetlen.

BTW, én a helyedben azzal kezdtem volna hogy az őskőkori gyári firmware-t frissítettem volna, mert a képen lévő felület már vagy egy éve nem így néz ki... :U

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#43477) D@ni88 válasza D@ni88 (#43466) üzenetére


D@ni88
addikt

végül kiderült hogy nem szereti a javascript a "keresztnevet szót", mivel ha
var nev=document.getElementById('keresztnev');
kódot használom akkor jó (persze a feltételeknék is átjavítottak a keresznev-et ->nev-re...
De jó ilyennel elszenvedni fél napot :U :W
Mondjon rá valaki egy értelmes indokot könyörgöm :(

[ Szerkesztve ]

(#43478) Rhino666 válasza WindyJoe (#43474) üzenetére


Rhino666
őstag

Nem ismerem az OpenWRT GUI-t, de valami ilyesmit kell majd beállítanod a port forwardingnál:

1. Public port: 3389 | Private port: 3389 | Protocol: TCP, UDP | IP: 192.168.1.X
2. Public port: 3390 | Private port: 3389 | Protocol: TCP, UDP | IP: 192.168.1.Y
3. Public port: 3391 | Private port: 3389 | Protocol: TCP, UDP | IP: 192.168.1.Z
(...)

Így a 3389-es port az X IP-jű gépre csatlakoztat, a 3390-es port az Y IP-jű gépre stb. Gondolom innen már világos...

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#43479) fecus válasza pmheros (#43455) üzenetére


fecus
őstag

Megint köszi. Kár, hogy az első kérdésemre valaki nem írta be, hogy keresgessek a Thermaltake oldalán.
Tudom, hogy lustaság, de minden gyártót nem néztem át.
Megalkudtam egy Gigabyte GZ-X67-re. Mivel nem találtam olyat, amit kerestem már csak az ár számított.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#43480) fecus


fecus
őstag

Van valakinek felesleges Molex -SATA táp átalakítója? Még jobb ha Y, és két SATA csati van rajta.
Vevő vagyok rá.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#43481) totya694 válasza fecus (#43480) üzenetére


totya694
őstag

Szeged Attila u 14

Üdv:Attila

(#43482) martonx válasza D@ni88 (#43466) üzenetére


martonx
veterán

használj jquery-t. Egyébként ilyen hiba nem létezik.

Én kérek elnézést!

(#43483) martonx válasza LordVader80 (#43464) üzenetére


martonx
veterán

nálunk melóhelyen be van állítva. HTML-re kell állítanod a levél formátumot, majd megadhatod, hogy honnan vegye a html sablont.
HTML-ben szépen megszerkeszted, és voilá.
Mondjuk válasz esetében azt hiszem nem működik, bár franc se tudja.
Itthon nincs Outlookom, ezért nem tudok pontos menü neveket mondani a beállításhoz.

Én kérek elnézést!

(#43484) martonx válasza Rhino666 (#43478) üzenetére


martonx
veterán

mondjuk ezt openwrt nélkül is bármilyen firmware-el be lehet állítani :)
Egyébként valóban ez a jó megoldás.

Én kérek elnézést!

(#43485) Luighi


Luighi
aktív tag

Urak, kresz kérdés: egyenes úton megy egymással szemben két autó (A és B).
A előtt nincs semmi akadály, B-nek enyhén ki kell kerülnie egy parkoló autót. Ha nem lassít egyik sem, akkor pont egyszerre érnek hárman egy vonalba.
Mi a helyes megoldás, hogy B és A tükre ne törjön sz@rrá?

(#43486) r0by válasza Luighi (#43485) üzenetére


r0by
addikt

Hát ha jól rémlik, akkor B-nek kellene elsőbbséget adnia A-nak. Persze ott a felezővonal kérdése. Átlépi, nem lépi?

(#43487) Luighi válasza r0by (#43486) üzenetére


Luighi
aktív tag

Konkrét felezővonal nincs fölfestve, de A teljesen lehúzódik jobbszélre, B átlépi a képzeletbelit.

(#43488) Bedczooo válasza Luighi (#43487) üzenetére


Bedczooo
tag

Elméletileg annak van elsőbbsége, akinek nem kell akadályt kerűlve áttérnie a szembejövők sávjába.
Vagyis ha az utcában parkoló autó a te sávodban van, akkor a szembejövő autót el kell(ene) engedni.
Ez akkor kínos ha mindkét oldalon felváltva állnak járművek (lakó pihenő övezet, stb.).
A járművezető vérmérséglete, hogy elenged, vagy nem.
Nekem 2 szitu jön:

Vagy elenged, villant, int, udvarias.
Vagy (látja hogy jövök) még gyorsít is és behajt az (én) sávomba, letolva az útról lekényszerít (aggresszív).

Jobb esetben elférünk és semmi gond.

Rosszabb esetben, megy a mutogatás.

Az a legnagyobb , ha hosszan egy sávnyi hely van.!!!

Egyszer úgy jártam, hogy elindultam egy kis utcába és egy sáv volt szabad (a másikon végig parkoló autók)
KB 400m-en keresztül.
A feléhez érve jött 2 autó szemben (tolattam)
Elengedtem, újra elindultam és megint jött 1 autó, de én már nem tolattam, közben mögöttem még 4 autó, már se előre se hátra.
Félre állni nem volt hely.
Nagy nehezen felfogta a szemben álló, jogosan felháborodott autós (az ő sávja volt szabad), hogy tolatnia kell.

(#43489) martonx válasza Luighi (#43485) üzenetére


martonx
veterán

B-nek kell elsőbbséget adnia A részére.

Én kérek elnézést!

(#43490) Ted_Beneky válasza Luighi (#43487) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

Ha várhatóan nem férnek el egymás mellett, akkor B-nek elsőbbséget kell adnia általános esetben.

Csillagkaput a Csillag térre!

(#43491) Rhino666 válasza martonx (#43484) üzenetére


Rhino666
őstag

Csak tessék, láboncsókollak ha ezt be tudod állítani a gyári TP-Link firmware-en... :U

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#43492) Rhino666 válasza Luighi (#43485) üzenetére


Rhino666
őstag

A-nak van elsőbbsége és B fedezi a károkat, ha nem adja meg. :K

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#43493) r0by válasza Luighi (#43485) üzenetére


r0by
addikt

Talán a kitérés szabálya lehet érvényes, ezt találtam erről:

Kitérés

32. § (1) Az egymás mellett ellentétes irányban (szemben) elhaladó járművek között megfelelő oldaltávolságot kell tartani; ennek érdekében - a szükséghez képest - a járművekkel kölcsönösen az úttest széléhez kell húzódni.

(2) Olyan keskeny úttesten, amelyen a járművek egymás melletti elhaladása nehéz vagy lehetetlen, a járművekkel meg kell állni és az elhaladást az útpadkára húzódással vagy hátramenettel kell lehetővé tenni. Hátramenni azzal a járművel kell, amelyikkel ez - a járművek adottságait és a körülményeket figyelembe véve - könnyebben megtehető.

(3) Ha az úttest mindkét irányból belátható szakaszon egy forgalmi sávra szűkül és a közúti jelzésekből más nem következik, a szembejövő járművek közül annak a járműnek van elsőbbsége, amelyik útját irányváltoztatás nélkül tudja folytatni; a másik jármű vezetője az áthaladást lassítással, illetőleg - a szükséghez képest - megállással biztosítani köteles.

(4) Állati erővel vont járművel, illetőleg hajtott (vezetett) állattal való szembetalálkozás esetében, ha a vezető feltartott karral jelzi, vagy egyébként megállapítható, hogy az állat ijedős, a jármű sebességét csökkenteni kell, illetőleg - a szükségeshez képest - meg kell állni.

(#43494) martonx válasza Rhino666 (#43491) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk konkrétan ezt a TP-Link firmwaret nem ismerem, de Port Forward biztosan van benne. Legalábbis eddig még egy olyan routerrel sem találkoztam, ami ne tudott volna portot továbbítani megadott belső IP-re :DDD
Márpedig amit leírtál megoldás, az klasszikus port forward. A 3389-es port megy 1-es gép IP-jére, a 3390-es megy a 2-esére, és így tovább.
Windojoe pedig távolról XXX.XXX.XXX.XXX:port szám módon tetszőleges gépre tud távoli asztallal belépni.

Én kérek elnézést!

(#43495) Rick4 válasza WindyJoe (#43474) üzenetére


Rick4
félisten

Na de miért is kellene 4 belső gépen 4 db azonos portot továbbirányítani? Nyilvánvalóan többes számban az már nem fog működni. Az még lehet, hogy az adott portokat adott belső ip-re irányítod, és amikor a külső ip-t beírod egy máshol lévő gépbe, vagy akár dydns reggel rendelkező rouretnél pl a dyndnsazonosito:3089 lesz az egyik gép, ami a belső gépre a távoli asztal portjára megy, a másik gépnél másik port, pl dyndnsazonosito:3090 és így a többi. Nincsen elég port?

Egyébként meg a távoli asztalos- ip-s port triggerelős hülyeség helyett sokkal egyszerűbb egy teamviewert feltenni, van minden gépnek egy username meg password, leírod, hogy melyik gépnek mik ezek az adatai, és az adott gép tök mindegy, milyen ip-n van, beírod amit kell, kapcsolódsz, és megcsinálod amit kell.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#43496) Luighi


Luighi
aktív tag

Köszönöm srácok, én is így gondoltam, konkrétan az Öthalom lakópark és a Cora közötti vékony úton törte le B a tükrömet (és a sajátját), de természetesen nem ismerte el a hibáját.

Helyszínelőt nem hívtunk, papírt nem írtunk, és nem túl baráti viszonyban váltunk el.

Utólag lehet tenni valamit? (rendszámát tudom). Biztosítós ismerősöm szerint ha nem ismeri el, akkor jó esetben is 50-50% felelősséget állapítanak meg és ugrik 2 bónusz kategória...

(#43497) Agyasima válasza Luighi (#43496) üzenetére


Agyasima
senior tag

Ha nincs bizonyítékod (fotó, jegyzőkönyv), nincs tanúd, és nincs esélyed arra, hogy utólag elismerje, akkor ezt úgy néz ki be kell nyeld. Nincs ugyanis semmid ellene ilyenesetben. (Esetleg a totalcar.hu tanácsok rovatában van autójogász, megkérdezheted őt.)

[ Szerkesztve ]

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#43498) maláj válasza Luighi (#43496) üzenetére


maláj
őstag

ezt így akkor bebuktad - új tükör és a tanulság ...

(#43499) LordVader80 válasza martonx (#43483) üzenetére


LordVader80
senior tag

megnéznéd bent nekem akkor a pontos menüelérést? :R

May The Force Be With You!

(#43500) Rhino666 válasza martonx (#43494) üzenetére


Rhino666
őstag

Port Forward van benne Virtual Servers álnéven és konkrétan nem lehet megadni hogy mit melyik belső portra továbbítson, csak azt hogy milyen IP-re.

Valahogy így:

Szóval mindent ugyanazon a porton továbbít, amin eredetileg érkezett.

[ Szerkesztve ]

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.