Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) btotyi válasza burgatshow (#50) üzenetére


btotyi
tag

írható olvasható memória ( a többi az nem mindig igaz, mert létezik NV = non-volatile RAM is ami nem felejt táp nélkül)

(#52) hungeek válasza TexT-BoY (#27) üzenetére


hungeek
senior tag

'' teszkogazdaságos lexmark''

lexmark-al mi a bajod? szerintem eléggé korrekt gépeket épít, általánosságban semmivel sem rosszabb mint pl hp

(#53) TexT-BoY válasza hungeek (#52) üzenetére


TexT-BoY
addikt

semmi én az 5000Ft os egy fekete patronos z605 ös szupi cuccra gondoltam (nekünk is iylen van a gyári patron szar de aztán tök sokat lehet vele nyomtatni...
szerintem

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#54) Flashback válasza bdav (#49) üzenetére


Flashback
addikt

Mi úgy kérdeztünk rá hogy proccesszor gyártókat! Ha azt akartuk volna hogy Grafikai vagy HAng akkor talán odaírjuk szóval egyértelmű volt a kérdés...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#55) Flashback válasza burgatshow (#50) üzenetére


Flashback
addikt

Csak 8.-osok

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#56) Flashback válasza Shim (#48) üzenetére


Flashback
addikt

A döntőben a harmincból csak 2 ember programozott. Az egyiknek csak halvány gőze volt a pascalról 8-ból csak 3 pontot kapott. A másik meg grafikus képernyőt is használt szóval ő tudott.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#57) Mosqu!to válasza bbazsy (#29) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Az a nagyképű hülyegyerek a fax.tv-n szinte szóról szóra ugyanezt mondta. Szánalmas az az ember, és sok hülye nemhozzáértő pedig hisz neki, és azt teszi amit ő mond. Úgy az arcába taposnék annak a nyomoréknak, hogy jackson plasztikai sebésze sem segítene rajta.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#58) bdav válasza Flashback (#54) üzenetére


bdav
őstag

hát ezen most vitatkozhatnánk egy darabig :) mindenesetre az igaz hogy egy Intel -AMD párosnak benne kéne lennie (meg még nyilván sok másnak is, de ez a kettő a legismertebb)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#59) gLes válasza bdav (#49) üzenetére


gLes
őstag

Neszójjábe És ha alvállalkozásba aggyák akkor mivan? ;] Az a baaaj? :DDD

(#60) bdav válasza gLes (#59) üzenetére


bdav
őstag

igen. :) és beszólok :P:P

Flashback legközelebb pontos kérdést fogalmazzatok meg (''Sorolj fel saját gyárral rendelkező cpu-t gyártó vállalatokat!'') :D:DDD

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#61) Flashback válasza bdav (#60) üzenetére


Flashback
addikt

''Sorolj fel saját gyárral rendelkező cpu-t gyártó vállalatokat! '' CPU!! Érted CPU!
A grafikus proci az GPU! A hangproci meg SPU! A CPU az a Central Processing Unit és mi ezekre voltunk kíváncsiak! Ha meg nincs saját gyára nem tekinthető gyártónak csak gyártatónak! Szóval a kérdés egyértelmű volt és nem én találtam ki...

[Szerkesztve]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#62) Apophis válasza Mosqu!to (#57) üzenetére


Apophis
őstag

Melyik nagyképű hülyegyerek a sok közül?

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#63) KERO_SAN válasza TexT-BoY (#27) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

1.
Ha mar konkretan ''gyartora'' kerdeztek ra akkor : windows, macos, linux

A tobbi mar egy ''gyarto'' mas-mas verzioju termeke.Utalom a 2 ertelmu kerdeseket.

2. netbsd alatt nyomkodhatod egy ideig az alt tabot, meg a ctrlaltdelt...
Utalom a 2 ertelmu kerdeseket.

3.blőd kérdés szinten, oprendszer fuggo. leirta volna vmi srac hogy mc a zsuri meg csak nezett volna ki a fejebol..

4. nem emlexem mar, de azt hiszem a pendriveok es a cdrol bootolo osek koraban nincs is nagyon ra szukseg...

5. hulye kerdes, van 234 fajta csoportositas. de legyunk viccesek, en 2 fajtat ismerek, a szineset meg a fekete feheret.

6.Milyen processzor? hangprocesszor? ...
btw, ebbol is van 2342 fele, emlekezzunk a 3/486os idokre amikor licenszelte kb 234 gyarto az inteltol a technologiat es sajat nev alatt nyomattak.
vajon ha leirom hogy motorola akkor nem kerultem volna ki ide mint nevetseg targya?

7. nem reszletezem

Szar teszt, szar kerdesekkel, aki nem olyan atomcube 13-4 evesen mint itt egyesek az sose fog ra normalis valaszt adni.

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#64) TexT-BoY válasza KERO_SAN (#63) üzenetére


TexT-BoY
addikt

most akkor megbuktam volna ezen a teszten? programozni viszont már nemtudok;]:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#65) KERO_SAN válasza TexT-BoY (#64) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

ha en vagyok a zsuri akkor tuti.

ha en vagyok a zsuri nem ilyen kerdesek vannak.

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#66) VladimirR


VladimirR
nagyúr

ha en vagyok a zsuri akkor is, pedig megcsak enm is abba akartam belekotni, amibe KERO ;]

btw aki szerint ezek a valaszok , amik a #1-ben vannak szanalmasak, titkarononek alok, meg hasonlok, azok kuldjek el nekem mailben az altaluk hibatlannak velt valasozkat, es oszinten mondjak el melle, hogy tudtak-e pl ilyen idos korukban dos bootmenut irni (autoexec.bat+config.sys), illetve programozni

ez a hozzaallas szanalmas, amit itt egyesek muvelnek (pl a topicnyitas is), nem a valaszok

(#67) Male


Male
nagyúr

Tényleg volt egy-két nem teljesen egyértelmű kérdés (pl a processzornál tényleg simán oda lehetne írni, hogy pl TSMC, IBM -> processzor gyártókat kérdeztek, akik nem feltétlenül maguk tervezik a procikat). Akár a filekezelő programokba is bele lehet kötni, hiszen pl a Winamp (amit valaki írt is) is filekezelő valamilyen szinten -> zenei fileokat kezel, át tudja tömöríteni más formátumra, stb.

Némelyik ''hülye'' válaszon látszik, hogy azért tudta, csak ideges volt (pl RECORDING ACESSING MEMORY).

A rendszerlemez készítés DOS alatt pedig hát... (mondjuk én még emlékszek, hogy format a: /s), hol van már a DOS? A mai CD-n terjesztett oprendszerekhez már nem bootflopi kell, mert CD-ről bootolnak. Mondjuk néha tényleg jól jöhet, pl egy BIOS frissítésnél. Nekünik még kellett tudni a DOS parancsok paraméterezését is (papíron írtuk a dolgozatot), de az is teljesen felesleges volt. Elég lett volna annyit tudni, hogy parancs /? és már ki is listázza a paramétereket, ha meg nem fér ki a képre, akkor parancs /?|more, és máris oldalanként írja ki.
Holnap fogok Linux-ból írni hasonló ZH-t, persze oktatás az nulla volt (bejött valami f@sz, aki a tavalyi teszt megoldását ismertette: 1-a, 2-c, stílusban). Pedig ott is ugyanígy, ha valamire szükségem van, akkor /? vagy /h vagy simán help, és megnézem. Minek ezt mindet fejből tudni?

A Luxor az volt a joker, mert jó volt az 1-es és az 5-ös kérdésre is :)

[Szerkesztve]

(#68) gLes válasza VladimirR (#66) üzenetére


gLes
őstag

Igaz-igaz ;]

Emléxem anno még úgy váltogattam magyar és angol Win3.1 között, hogy átneveztem a WinFile-ban a win és a win0 könyvtárakat és reboot :DDD

Ah...azok a régi szép idők :U

(#69) gLes válasza Male (#67) üzenetére


gLes
őstag

Na ezért nemtok én BIOS-t frissíteni :DDD

(#70) Male válasza gLes (#69) üzenetére


Male
nagyúr

Ahhoz is elég a WinXP-vel elkészíthető bootflopi, DOS már nem is nagyon van a gépeken (nekem még van, de az nem mérvadó, mert nálam még BeOS is van a gépen).

(#71) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Hát ez nagyon lol. De a hülye osztálytársamat nem főzik le :D Pontosabban info órán számoltuk ki, hogy kb mennyibe kerülne nemtom mennyi floppy ha mittomén hány giga adatot kéne rárakni. végül 60k jött ki. Erre ez a barom ''60 kiló!!!!!! Abból már majdnem veszek egy 80gb-os winyót!!!!'' Nagyon lol. Még1x ez az okoska bejön órára épp elkezdi ecstelni a másiknak, hogy nem tud jáccani a beragadó billentyűktől. Persze néztem mit szenvednek 5x megnyomogatjál bejön a kis ablak. HÁT NEM KILÉPNEK BELŐLE??? De vagy 10x eljáccották. És ezek mennek inforamtika szakra........



[Szerkesztve]

(#72) VladimirR válasza Male (#67) üzenetére


VladimirR
nagyúr

''Akár a filekezelő programokba is bele lehet kötni, hiszen pl a Winamp (amit valaki írt is) is filekezelő valamilyen szinten -> zenei fileokat kezel, át tudja tömöríteni más formátumra, stb'' - ez mind semmi: ha lenyomod az L betut (ugye ekkor felbukkan egy ablak, ahol zenefile-okat es playlist-eket valaszthatsz ki lejatszasra), akkor elenktarul egy kezdetleges filekezelonek nevezheto ablak, hisz tudunk torolni, masolni, letrehozni, nem csak file-okat, de konyvtarakat is - mi kell meg a filekezelohoz, amit ezen szereny kis ablak nem tud?

gLes: abit flasmenu rulz ;]

[Szerkesztve]

(#73) Sick Boy


Sick Boy
őstag

inkább nem mondok semmit erre az egész topicra...
olyan műanyagízű az egész, Ti nem érzitek...?
nem tudom, hogy van-e itt még valaki, aki érti, hogy mire gondolok...?

''Have no fear - Vlad is here'' :D

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#74) gLes válasza Male (#70) üzenetére


gLes
őstag

Hát az lenne a kisebbik gond, csakhogy a floppy meghajtóm nincs csatlakoztatva az alaplaphoz, így már mingyár más a helyzet :DDD

(#75) Male válasza gLes (#68) üzenetére


Male
nagyúr

Akkoriban könnyebb volt a win-t is hekkelni -> win.ini, system.ini átírogatása. Emléksze valamit beletúrtam a win.com-ba is (vagy exe volt? már nagyon rég volt), meg az msdos.sys-be is -> a gép úgy indult, mintha Solaris lenne rajta, meg akkor hallottam először a Virtual Channel SDRAM-ról (először és utoljára :) ), és azt is belevettem -> a gép kiírta, hogy Activating NEC Virtual Channel SDRAM, volt egy kis számláló is közben. Egész komoly kinézete volt az indulásnak :)
Win98-nál már csak a LiteStep-pel szivattam az embereket -> jókat röhögtem rajtuk, akik odalazáztak, hogy ők mennyire értenek hozzá, aztán odaültek, és semmit sem tudtak csinálni (nem volt szokásos strat menü, ikonok, stb).

(#76) VladimirR válasza gLes (#74) üzenetére


VladimirR
nagyúr

egyebkent biosfrissiteshez nem feltetlen kell flokirol butolni, vinszont fat meghajyo szukseges hozza, hogy az dos alol is olvashato legyen - ha jol tudom a lenyeg, mint mondottam, nem a flopy-ban van, hanem abban, hogy semmit ne toltsunk be a memoriaba (persze command com elengedhetetlen, de ebbe nem sok beleszolasunk van)

Male: win.com - egyebkent van nalam windoze 1.0, 1.01, 1.03, 2.03, 3.0, 3.1, 3.11, sot, windoze3000 is (ez utobbi csak poen, a tobbi wviszont tenyleg megvan ;])

[Szerkesztve]

(#77) Male válasza gLes (#74) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, az már komolyabb nehézség :))
(nekem is csak egy flopimeghajtóm van, és arra a gépre kötöm, amihez éppen kell)

(#78) gLes válasza Male (#77) üzenetére


gLes
őstag

Nekem meg van 2 is, de az az egy ami benne van a házban is csak azért van benne, mert különben egy nagy luk tátongana rajta elül :))

(#79) Male válasza VladimirR (#76) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, csak pl az XP-t nem tudja DOS módban újraindítani, mint ahogy Win9x-nél ezt még meglehetett tenni. Mondjuk a Recovery Console-ról esetleg meg lehet próbálni -> onnan vajon menne?

(#80) gLes válasza VladimirR (#76) üzenetére


gLes
őstag

LOL :DDD

Báh, persze ha nagyon akarnám frissíthetném, de nem annyira égető, nincs semmi baja az alaplapomnak és nem tervezek 2.4-es cerkát venni bele, amihez kell a frissítés szal :U Egyébként ASUS :DD

(#81) gLes válasza Male (#79) üzenetére


gLes
őstag

Nem is az XP-t kell bootolni, hanem egy esetleges DOS-szal felvértezett FAT partíciót, amit eszem ágában sincs csinálni (mongyuk itt virít per pill üresen a mobilrack, de arra inkább linuxot raknék poénból, ha már vmit ;])...

(#82) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Én osztálytársam közgazdasági suliban 4. osztályos, és nem értette, hogy a floppyra hogyan fér rá egy word dokumentum...Aztán megkérdezte, hogy mire fér több adat: CD-re vagy kislemezre. Pedig ő min. 4 éve ''tanul'' infót.

Good to be good, but better to be lucky.

(#83) Aloki válasza Flashback (#1) üzenetére


Aloki
tag

Nem tudom..
Én kifejezetten örülök, hogy nem mindenki olyan PC-kocka mint én, egy csomó időmet elb@sztam a játékokkal netezéssel és buzerálgatással, most már meg a munkám is hozzáköt...
Attól ijedtem volna meg, ha minden 8. általános iskolás megválaszolja a kérdést.

(#84) Male válasza VladimirR (#76) üzenetére


Male
nagyúr

Ha már itt tartunk, régen csináltam Win 3.11 telepítőcd-t. Volt hozzá egy bootflopi, arról kellett indítani a gépet, leformázta a vinyót (akkoriban nem kellett szórakozni, 2GB alatti vinyók voltak), felrakta a DOS-t, a Win 3.11, meg egy pár DOS-os programot. Majdnem teljesen automatikus volt (csak a Win-nél kellett hozzá a felhasználó, mert azt nem tudtam teljesen automatikussá tenni).

Win-ből 3.0 volt az első, amit láttam (előtte csak DOS-t, és 4DOS-t használtam).

Kezd egy kicsit nosztalgiatopic lenni azthiszem (te jó ég, amikor még XT-kel szenvedtem, és a tanár gépe már 286-os volt, amin már simán lehetett a NC-t használni, nem lassította le a gépet :) ).

(#85) gLes válasza Male (#84) üzenetére


gLes
őstag

Mint már mondottam: C64 rulz ;]

LOAD ''WIN3.1''


krr..krr...;]

(#86) VladimirR válasza Male (#84) üzenetére


VladimirR
nagyúr

en is 3. valahanyas wint lattam eloszor, mikor mar eleg menok voltak hozza suliban a gepek, ezeket nemreg szedtem ossze netrol (sajnos kiprobalni meg nem tudtam, mert nem sok kedvem van perticionalgatni, dosbox-ra meg meg nem sikerult feltennem, de lehet, hogy beizzitok majd egy vmware-t)

egyebkent inkabb legyen belole nosztalgiatopic, mint ''hulyegyerekekeztsetuggyak'' topic

[Szerkesztve]

(#87) X-COM válasza VladimirR (#76) üzenetére


X-COM
nagyúr

biztos az az 1.0? úgy tudtam, hogy 1.01 volt az első kiadott

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#88) Mosqu!to válasza Apophis (#62) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Az a hájas idióta aki mindíg zabál meg átüvöltözik a többieknek. Mondjuk ezt a ''mindíg'' általánosítást nem mondanám biztosra, mert 2 részt láttam, elég is volt. De gondolom nem csak az én megtisztelésemre volt iylen faszparaszt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#89) Male válasza Mosqu!to (#88) üzenetére


Male
nagyúr

Mikor megy ez a műsor? Egyet szeretnék már megnézni...

(#90) VladimirR válasza X-COM (#87) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem
egyreszt mert dc-rol van, masreszt meg mint fentebb irtam, nem tudtam telepiteniOriginal Windows 1.0 (year 1986 for collectors) a konyvtar neve, fel mega csomagolva - eldobja mail-ben?

(#91) pubwart válasza VladimirR (#66) üzenetére


pubwart
aktív tag

Tudod Vlad, hogy őszinte legyek azért ez már kicsit távol esik elég sok mindentől, amit te írsz. Tudod én elég jó voltam gépezésben régen. Volt egy szar Olivetti gépem, ami csak egy sazr 286os volt 40mb-os vinyóval. Semmi nem ment rajta csak a DOS 6.22 ezen kívül semmi más. És ekorban bármiben tudtam volna überkedni. aki ért a gépekhez és szereti őket. nem a gamere gondolok, azok ezeket a válaszokat simán köpte volna. Persze a mostani 13évesek nincsenek tisztába ezekkel a DOSos dolgokkal, hisz ott az XPs gép és nyomja, és leszarja a régit, mert nincs rákényszerülve. De én rávoltam anno, mert nem volt semmi más lehetőség. Mint pl most. Én simán tudtam autoexec.batot írni meg config.sys-t és még nem is az egyszerű féléket. Mikor lett CD olvasó a géphez és akkor belőne az atapi meghajtót meg ilyen ''driver''. Nah most az ez vagy az. Az volt régen a móka...
Ezt már csak az öreg rókák tudják, mint mi...

Aztán lemondtam a számteches pályáról, mert egyszerűen nem tudok, azaz nincs időm programozni. De bevallom, nem is tudok.

Viszont hardware-be még mindig toppon vagyok....

Where you go how is up to you

(#92) pubwart


pubwart
aktív tag

Rendszerlemez készítése dosban:

1. Ha bootlemezről formázunk, ahol mondjuk van legalább egy command.com file akkor:

format (aktuális meghajtó): /s

2. Ha pedig van egy vinyó, amin dos van és arról formázol, akkor lehet ezt másképp is csinálni

format a:
sys c: a:

3. És még van pár verzió

Where you go how is up to you

(#93) loszerafin


loszerafin
senior tag

Szívesen véleményeztem volna a kérdéssort, úgyis, mint sztech-tanár, úgyis, mint több sztech verseny szervezője/kérdés-összeállítója, úgyis, mint felkészítő tanár különböző versenyekre, de szerencsére megtették már páran.

Gyűlölöm az olyan kérdéseket, ahol egysoros definíciókat kell adni. Néhány példa:

Mi a CPU?
Mi a RAM?

(És akkor ugye , a ''helyes'' válasz ezeknek a rövidítéseknek a kibontása)
(Attól, hogy egy kérdés szerepelt már ezer feladatlapon, még lehet szánalmas/rossz/hibás/megválaszolhatatlan)

Vagy gyűlölöm, amikor operációs rendszer/programnyelv/alkalmazói szoftver specifikus kérdéseket tesznek fel, és akkor az az okos, aki egész nap Windows/Linux/FreeBSD/BEOS/stb előtt ül, és ismer egy rohadt gyorsbillentyűt (ugyanis ez inkább a gyors-és-gépírás kategória, semmi köze a számítástechnikához)

Vagy gyűlölöm, amikor ....

Az persze más, amikor egészen szűk területen versenyeznek, pl. Windows XP MS Office XP EXCEL versenyt rendeznek, mert akkor ott jogos lehet akár a gyorsbillentyűs kérdés is.

Amikor én állítottam össze ''verseny'' feladatokat, akkor azokat OTTHON lehetett megcsinálni, egész évben tartott, 5 szintje volt (egész alaptól programozásig) mindenki azon a szinten indult, amihez kedve volt (bár néhány diákomnak kötelező volt részt venni rajta, adott szinten) és saját magam jártam ki cégeknél az ajándékokat, árengedményeket.

És nem az volt a lényeg, hogy pár ostoba kérdésre tudják a választ, hanem, hogy a saját érdeklődési körükön belül mélyedjenek el valamilyen témában/amihez akár én is alig értettem/ és hozzanak létre/tanuljanak valami újat.

És főképpen nem bírom azokat, akik kitalálnak pár idétlen, igénytelen kérdést (kb 5 perces munkával) és embereket rabolnak el a saját produktív tevékenységüktől/szórakozásuktól/tanulásuktól hogy válaszoljanak ezekre.

(#94) Neck válasza bdav (#13) üzenetére


Neck
veterán

Énis, sőt már akkor tudtam egy csomó nem mindennapi dolgot, pl ékezetes karakterek kódját

(alt+129=ü)

Stb. Csak a mai gyerekek inkább várják a sültgalambot.

Meg a gémeket.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#95) Male válasza pubwart (#91) üzenetére


Male
nagyúr

Azért remélem te is elismered, hogy ezeknek a régi dolgoknak már nem sok értelme van. Mi még emlékszünk rá, de minimális az esély, hogy valaha is használnánk valamire (nem is tudom, hogy pl a Win 3.11 felmenne e a mostani gépekre, gyanítom, hogy nem -> P2-őn még ment, de pl 512 MB mem felett a Win9x se indul el simán). Pl mi még meg tudunk különböztetni egy 8 bites és egy 16 bites ISA kártyát, de mikor lesz erre még szükségünk? Max, ha múzeumot rendezünk be.

Pl: kb 2 éve anyáméknak is volt oktatás, és azt tanulták, hogy DOS alatt hogy hozzanak létre könyvtárat, másoljanak, stb. De hogy minek? (Neki WinXP-s gépet kéne tudnia használni.) Még jó, hogy programozni nem tanították őket. Nem ért hozzá, és ezekkel csak elrettentik az egésztől.

(#96) VladimirR válasza pubwart (#91) üzenetére


VladimirR
nagyúr

felreertettel
azt a hozzaszolast leginkabb szemrehanyaskent irtam, hogy vegyek mar magukat eszre az emberek, akik itt fakadoznak, hogy jajj de hulyek az emlitett nyolcadikosok - mert a topic eleje errol szol
termeszetes dolog, hogy nem tudhat mindenki mindent, de konyorgom: a minimalisnal valamivel tobbet tudok ne oltsak mar a minimalisnal alig tobbet tudokat
mondom ezt minden rosszindulat nelku, csak arra probalok ravilagitani, hogy mindig lehet olyat kerdezni, amire az ember hulyen pislog - en csak ket ilyen kerdest tettem fel
ez persze nem jelenti azt, hogy zseni lennek, csak nagyon nem tetszett, hogy masok meg annak gyozodve arrol, hogy ok tudasban messze felulmuljak a valaszokat kiizzado tanulokat


Male: imho szamit, hogy tudja-e az illeto, hogy mi az a konyvtar, hogy fastrukturaban epul fel, mi az a gyoker, s hogy a file-ok nem csak ugy lognak a levegoben, meg hasonlok, nem csak annyit ert a dologbol, hogy ''az a sarga, iratgyujto kinezetu ikon az''
amit pl meg hianyolok, az az, hogy nem tanitjak meg pl a billentyuzet kezeleset (modositobillentyuk, funkciobillentyuk...) - ez szerintem egyertelmuen szukseges ahhoz, hogy az ember tudja mit csinal, ne csak csapkodja a klaviaturat

[Szerkesztve]

(#97) loszerafin válasza loszerafin (#93) üzenetére


loszerafin
senior tag

Pardon, a #1-re írtam ezeket.

(#98) Neck válasza Flashback (#1) üzenetére


Neck
veterán

1:
Windows 3.1, Windows 3.11, Windows 95, Windows 98, Windows 98SE, Windows ME, Windows 2000, Windows NT, Windows XP, MS DOS, Sun OS, BEOS, EROS, Uhu Linux, Red Hat Linux, Suse, Mandrake, Debian, GNU, Mondjam még?

2:
ctrl+alt+del -el előrántjuk a feladatkezelőt, majd abból leállítjuk a proggyt (XP alatt ez még megy is de 98 alatt 90%ban kékhalál)

3.:
Dos Navigator, Notrol Commander, Windows Commander -> Total Commander ami ugyanaz, csak a MS miatt át kellett írni a nevet, Windows Explorer.

4.:format a: /s

5.:
Mátrix, Tintasugaras, Lézeres

6.: Intel, AMD, IBM, Sun

7.: Random Access Memory, a számítógép extended memóriája, amibe betölti a programok kódját, amit utána a proci gyorsabban végrehajt, mintha a winyón lenne.

8:
1. 120GB HDD,merevlemez,winchester
2. 650 Mb CD
3. 1,44 Mb Kislemez
4. 4,7 GB Nyilván DVD, vagy + vagy - :))

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#99) VladimirR válasza Neck (#98) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1: a win 3.1, 3.11 NEM operacios rendszer, csak GUI (csak most latom, de mit keres a #1-ben az osx - az nem egy apple oprendszer?)

2: hogy csak az altalad felsoroltakbol szemezgessek: mit teszel ''MS DOS, Sun OS, BEOS, EROS, Uhu Linux, Red Hat Linux, Suse, Mandrake, Debian, GNU'' alatt?

3: mc, vc, intezo, winamp kimaradt

4: format b: /s ;] (btw nem a formatnak volt egy /4 kapcsoloja dd-s lemezekhez?)

5: margareakerekes-, gombfejes- es karakterhengeres (vagy mi a neve) sornyomtato hol van?

6: cyrix, via, sharp, stb hol van?

7: az elso 3 szo stimmel, a tobbi kicsit ''kusza'' (nem csak kodot, sokkal inkabb adatot tarol; nem csak gyorsabb, de szukseges is; miert extended?)

8: 650 lehetne hdd is, de ez mar szorszalhasogatas, szoval itt is jar az 1 pont

osszeszamoljam?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#100) Flashback


Flashback
addikt

Uff egy kicsit sok hozzászólás született.

Na akkor:

Mégegyszer elmondom ez a teszt 13-14 éves diákoknak készült. Mi Windowsból indultunk ki hiszen ez a legelterjedtebb (lásd leállítás), de a válaszokat több tanár is ellenőrizte köztük egy Linux tanár is így ha esteleg más op rendszerről beszélt akkor hamar kiderült volna és megkapta volna rá a pontját.
Ezeknél az egysoros definícióknál pl RAM nál ha már benne volt a memória szó arra már kapott egy pontot, de pl. ha az angolt tudta vagy valamelyik részét szintén járt a pont. A tanári kar nem a saját szórakoztatására találta ki ezt az egészet.
DOS nem tudom mért raktak bele hiszen ma már nem tanulják. De talán éppen ezért verseny?

Megjegyezném több kérdés volt összesen 4db A4-es oldalnyi. Ezek csak a mókás válaszok voltak!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.