Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-25 19:00:23

LOGOUT.hu

Ez a topik a S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl játék két ingyenes módjával (StalkerSoup és Narodnaya Solyanka Cumulative Pack 2) és honosításával foglalkozik.
FIGYELEM!
A StalkerSoup fejlesztés alatt álló játék, ezért hibák adódhatnak!
A végleges verzióra még várni kell
(TALÁN SOHA NEM JÖN EL AZ A NAP!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) Sensut


Sensut
őstag

Azért ez mégiscsak túlzás. Ezt mind csak Radaron gyűjtöttem össze:

(#1852) Gery D. válasza Sensut (#1851) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Nekem az Erőműben ennél sokkal több volt. És úgy, hogy javítgattam belőlük a többi fegyvert, hogy azzal is kevesebb legyen. :) Azt gondoltam, hogy majd pénz hiányában eladom, de utána nemsokkal később már 1,5 Milla lett a vagyonom. Mellesleg amikor Le Harve elkoboz mindent, tőlem semmit se vett el. Ezen csodálkoztam is.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1853) Aarpok válasza Gery D. (#1852) üzenetére


Aarpok
őstag

Nekem is csak a pénzt nyúlta le,de azért kitömtem ólommal ne élvezhesse sokáig. :DDD

(#1851) Sensut Nekem is ilyen érzésem van elégé átestek az úgy nevezet ló túloldalára :(((

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#1854) Gery D. válasza Aarpok (#1853) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Nekem még azt se merte elvenni. :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1855) Aarpok válasza Gery D. (#1854) üzenetére


Aarpok
őstag

A fene se tudja nekem elvette viszont megadta az modult a ruhához amit neked meg nem.Válogat ez a SOUP nagyon válogat kinek mit ad. :D

Аарпок

(#1856) Gery D. válasza Aarpok (#1855) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Ezt írtam én is jó sok hzs-szel ezelőtt. :) Válogatós. :) Mindenkinek más hiba jelentkezik, ilyesmi :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1857) ervin1976


ervin1976
újonc

Hello.Most fejeztem be a küldetést az Agroprom-nál.Visszatértem a szemétdombhoz és aki csak él és mozog az mind lő rám.Később láttam hogy a Zombik csoportjába vagyok sorolva(Marked One ; rang: veterán ; csoport: Zombi).Miért van ez?

(#1858) Gery D. válasza ervin1976 (#1857) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Mert a Soup úgy minősített, hogy te egy zombi vagy! :)

Najó, csak viccelek. Egyébként gőzöm sincs. Lehet, hogy egy zombiellenes szer nem ártana. Bár, én ilyennel nem találkoztam. Lehet, hogy ez is valami újítás, ha sok Zombit kutatsz át és nincs olyan készüléked, akkor átvált Zombira.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1859) ervin1976


ervin1976
újonc

Lehet hogy ujrakezdem Mole megmentésétől,mert ott még a Stalkerekhez rangsorol.Egyébként nem is találkoztam még Zombival.

[ Szerkesztve ]

(#1860) Sensut


Sensut
őstag

Itt van a 6-os patch (STALKERSOUP_patch_110006_alpha_to_release), ami az "alpha verzió" megjelölést is törli egyben és a játékot véglegessé teszi. Persze még jönnek a javítások, de a játék hivatalosan is megjelentnek számít majd ezen túl. Egy teljes, telepítős verzió is készülőben van és a hétvégére ígérik. Csak a Dropbox-on teszik közzé, az One Drive-os tárhelyük, állítólag a sok megosztás miatt, beadta a kulcsot. A patch még mindig kompatibilis az előző mentésekkel és mindössze csak 12 MB (ez elég furcsa :F ). Persze a komolyabb változtatások érvénybe léptetéséhez új játékot kell kezdeni, mint mindig! Itt a javításlista:

This patch sports:
Optimized loops based on level index instead of level name (int versus string comparisons).
Many fixes/improvements based on tester submissions.
Several additions from the Dialog Improvement project.
Better anomaly control.
Some changes in side tasks to prevent task clashing in some levels.
Some additional dialog and content in level ups 1 and 2.
Save manager in the launcher.
Callsign entry in modders script.
Crow limit now always used from modders script.

[ Szerkesztve ]

(#1861) Gery D. válasza Sensut (#1860) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Erős túlzás kijelenteni, hogy végleges. Ez egy jódarabig nem lesz az. :) Amúgy szerintem ez csak arra utal, hogy a Level1-ről át lehet menni a Level2-re, ahogy olvasom.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1862) Sensut


Sensut
őstag

Szerintetek mi lehet az a "Manage Saves" a launcherben? Remélem nem az, amire gondolok, hogy a mentéseket akarják korlátozni, mert akkor hülyét kapok. Ugyanis a 6-os patch, nálam, nem enged kézi mentést csinálni, csak a gyors működik, az is akadozva :U Ez szerintem egy újabb, fölösleges hiba. Mert ha menteni se lehet majd, akkor aztán igazán feldughatják maguknak a soupjukat. Már csak a rengeteg crash miatt is szükségesek a gyakori mentések. Az ilyen "újításokkal" kell foglakozni, nem a javításokkal, hogy még több hiba legyen :(( Most újra várhatom a 7-est? Ez nevetséges... :D

Jah: elfelejtettem hozzátenni, hogy kézi mentéskor kidob a játék. Vagyis CRASH :K

[ Szerkesztve ]

(#1863) Aarpok válasza Sensut (#1862) üzenetére


Aarpok
őstag

Akkor kijelenthetjük megint jobb lett a játék valamivel :DDD Nos én most nem keverek az 5 -el megpróbálok végigmenni utána megnézzem ezt is.

Аарпок

(#1864) Gery D. válasza Aarpok (#1863) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

A 6-os patch-hez nincs magyarítás, szóval azt le kell szedni először.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1865) CJ4567 válasza Sensut (#1860) üzenetére


CJ4567
veterán

Dropbox is be fogja adni a kulcsot sok megosztás után.

Gery D: nem, arra utal hogy level 1, level 2-be tettek valamennyi dialógust, tartalmat.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#1866) Aarpok válasza Gery D. (#1864) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen tudom,hogy nincs de még messze van a vége a halott város már csak angolul ment a 3-as javítással is.

Аарпок

(#1867) Sensut válasza CJ4567 (#1865) üzenetére


Sensut
őstag

A "release" verzió hivatalosan arra szokott utalni, hogy ez a végleges, elképzelt forma, a kiadott verzió, amiben nem lesz több módosítás, csak javítás. Már nem tesznek be, vagy vesznek ki mondjuk új, fontos feladatokat, szövegtartalmat, szereplőket stb., hanem a meglévőket javítják, bővítik vagy szűkítik. Persze hacsak nem életbevágóan fontos egy komolyabb módosítás. Ha igen, akkor megváltozik a verziószám pld. 1-ről 2-re. Nem hiszem, hogy a Soup valóban megérett egy release verzióra.

(#1868) Gery D. válasza CJ4567 (#1865) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Amúgy ez nem lehet végleges verzió közel sem. Mivel 5 szint lesz összesen, ebből 2 van kész, a 3.-ikat most csinálja. ÉS még hol lesz a többi. Plusz még a motor is készül. Elvileg még nem lehet a Collectorból a következő szintre eljutni, mert nincs meg az áthaladási pont. Ezért hittem, hogy ezt adta ki TB. Úgy nem, néztem, csak a számokat láttam, késő volt már. :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1869) Sensut


Sensut
őstag

Megtaláltam a hibát, amitől nem tudtam menteni. Egy skript fájl bent maradt a gamedataban és attól volt. Az én hibám volt. Frissítés előtt törölni kell a korábbi gamedata mappát!

[ Szerkesztve ]

(#1870) Gery D. válasza Sensut (#1869) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Igen, én mindig ezt csinálom és csak a legújabbat hagyom benne.
Egyébként régen nem ilyen volt. Sokkal jobban megcsinálta TB az egészet. Minden egyes javításnál bővült a gamedata mappa és csak a 10-es patch-nél dobta bele a db fájlba. Aztán kezdődött elölről. A magyarítás integrálása is egyszerűbb volt. Láttam, melyik fájl változott. De így, mindent mindig át kell néznem. Szóval, ez egyre átláthatatlanabb lesz. Nem tudom, miért nehezíti meg a saját dolgát.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1871) 7om


7om
tag

Na nálam zöldbogár effekt jött létre indításnál, most akkor ilyenkor rakjam újra a játékot?melyiket a legstabilabb patch?mentések visszamásolhatoak e?

(#1872) Gery D. válasza 7om (#1871) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Mit jelent az, hogy Zöld hatás? Van egy tippem. Az appdata mappából az user nevű fájlt szedd ki és próbáld meg úgy indítani. Lehet, megváltozott a hardverbeállítás, vagy valami.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1873) CJ4567 válasza Gery D. (#1872) üzenetére


CJ4567
veterán

Zöld bogár = X-ray bugtrap.

No Sana No Life

(#1874) 7om válasza Gery D. (#1872) üzenetére


7om
tag

Nem indul a játék és a tálcán megjelenik egy zöld bogár az ss mellett crash stb...mindjárt kiszedem az user mappát. :O

Jelentem kiszedés után is van zöld bogár, tehát nem indul. :(

[ Szerkesztve ]

(#1875) Gery D. válasza 7om (#1874) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Ja, az beállítás crash. Azt hittem, hogy a képernyő zöldül el. User fájl, nem mappa :) user.ltx

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1876) 7om válasza Gery D. (#1875) üzenetére


7om
tag

Az user mappát nem engedte törölni a win :D
Játszok vele már lassan egy hónapja eddig semmi ilyen nem volt.

(#1877) Gery D. válasza 7om (#1876) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Félreérted. Nem a win user mappáját kell törölni, hanem a stalker user.ltx fájlját az appdata mappában.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1878) 7om válasza Gery D. (#1877) üzenetére


7om
tag

:D Töröltem de nem indul ugyanúgy, holnap újra rakom az 1,0005-patchel, remélhetőleg a mentések működnek majd.

(#1879) Gery D. válasza 7om (#1878) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

A mentés biztos, hogy jó lesz.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1880) 7om válasza Gery D. (#1879) üzenetére


7om
tag

K1rály!

(#1881) Gery D. válasza 7om (#1880) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Esetleg próbáld meg a bin mappát újra rakni. Lehet, kitöröltél valamit.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1882) Sensut


Sensut
őstag

Szerintetek ha végigmegyek gyorsan csak a fősztorin és befejezem azt, majd utána foglalkozok a Soupos részekkel, akkor kimaradhat valami? Meguntam, hogy mindig félúton befuccsol a játék és a Perzselőnél sosem jutok tovább valamiért. Végigmennék az alap SOC-on és befejezném azt először, és így már tudnám, hogy legalább addig van-e probléma a játékkal. Az OGSE-n nem lehet végigmenni, mert ott a fő szálat is módosították ám nagyon, de a Soupban, emlékeim szerint nem foglalkoztak azzal.

(#1883) 7om válasza Gery D. (#1881) üzenetére


7om
tag

Letöröltem, újra bemásoltam a játékot ugyanez van.:(
Az appdata mappát nem töröltem egyedül.

(#1884) Gery D. válasza Sensut (#1882) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

A fő sztorihoz nem nyúlt TB. Ha csak azt viszed, akkor utána lehet csinálni a többit szerintem. Csak annyi változott, hogy nem lehet akármerre menni, a fő sztorival nyílik ki a különböző pályarész.

7om: Az appdata mappán belül van egy log mappa, azon belül vannak a hibaüzenetek. Azt nézd meg, abból kiderül, mi a probléma.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1885) 7om válasza Gery D. (#1884) üzenetére


7om
tag

Üres a mappaxD.
Nincs uninstaller-je az SS-nek?Esetleg a registryben nem baszodhatott el valami?ha egyszer leszedem a játékot és újra felteszem akkor nem itt lehet a hiba.

(#1886) Gery D. válasza 7om (#1885) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Nincs Install-ja, register-be meg nem rak be elvileg semmit. nem tudom, mi lehet a gond.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1887) 7om válasza Gery D. (#1886) üzenetére


7om
tag

Jut eszembe tegnap töröltem pár dolgot a karanténból és délután már nem tudtam játszani, nem biztos hogy ez miatt csak felvetés, hát akkor sziasztok:( :DDD

(#1888) Aarpok válasza Sensut (#1882) üzenetére


Aarpok
őstag

Nos én az 5-sel befejeztem a Shoc alapsztoriját próbáltam sorrendben haladni ahogy adta a dolgokat.Voltam új területen is ha küldtek oda pl ATP.A rengeteg crash ellenére eddig még tudok vele játszani.A másik ami sűrűn elfordul lefagynak az NPC-k néznek maguk elé mint valami zombi némelyikhez ilyenkor még szólni sem lehet csak az újratöltés hozza rendbe őket.

Аарпок

(#1889) Sensut válasza Aarpok (#1888) üzenetére


Sensut
őstag

Én arra volnék kiváncsi, hogy ha végigmegyek először csak az alapsztorin, akkor vesznek-e el más feladatok az elején e miatt, amiket már nem fog beadni? Most már megvárom a telepítős verziót és abban próbálom ki.

(#1890) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

Elkezdem integrálni a 6-osba a Magyarításomat. Utána kipróbálom az Elveszett Falut, hogy küld-e üzenetet Fly.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1891) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

Jól beletenyereltem. A misc mappa 3 fájl szövegeit átrakták a text mappa két másik fájljába. Másolgathatom át sorról sorra. Ma sajna nem lesz kész a Magyarítás a 6-os patch-hez, ne várja senki, akinek kell.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1892) 7om válasza Gery D. (#1891) üzenetére


7om
tag

Hát én már csak kívülről tudom figyelni az eseményeket a zóna kitaszított de hajrá! :DD

(#1893) Gery D. válasza 7om (#1892) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Egyébként valamit szerintem rossz helyre másoltál.
Ennek kell lenni a fő mappában.:

_appdata_
bin
bin_DX11
bin_DX11_SweetFX
gamedata
mods
options
Resources
tb3d
fsgame.ltx
FSS.ico
gamedata.db0
gamedata.db1
gamedata.db2
gamedata.db3
gamedata.db4
gamedata.db5
gamedata.db6
gamedata.db7
gamedata.db8
gamedata.db9
gamedata.dba
gamedata.dbb
gamedata.dbc
gamedata.dbd
gamedata.dbe
gamedata.dbf
gamedata.dbg
gamedata.dbh
gamedata.dbi
gamedata.dbj
gamedata.dbk
gamedata.dbl
gamedata.dbm
gamedata.dbn
gamedata.dbo
gamedata.dbp
gamedata.dbq
gamedata.dbr
gamedata.dbs
gamedata.dbt
gamedata.dbu
gamedata.dbv
stalkersoup.dat
STALKERSOUP.exe
updateSS.exe

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1894) 7om válasza Gery D. (#1893) üzenetére


7om
tag

Holnap majd megnézem, bár szerintem nem.Kicsomagoltam a játékot majd 4-5-6-os patch et bemásoltam majd a magyarítást, ha itt a másolásoknál nincs valamilyen cselezés akkor szerintem kivetett a zóna vagy letiltott a játék vagy nem tudom,.

(#1895) Gery D. válasza 7om (#1894) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

A Magyarítást ne használd, az nem jó a 6-oshoz.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1896) 7om válasza 7om (#1894) üzenetére


7om
tag

Na most hasonlítottam össze a főkönyvtárat, nálam gamedata fájlból 40 van pontosan, nálad csak 32,gondolom én azért mert bemásoltam az 5-ös patchet is ami csak gamedata fájl (ez hozzáadódott).De ha "újratelepítem" az SS-t ami a 110003-as verzió, nem patch-elem és indítom akkor is ugyanez a bugtrap szöveg van.

(#1897) 7om válasza 7om (#1896) üzenetére


7om
tag

SS telepítés után ennyi van.110003.

(#1898) Gery D. válasza 7om (#1897) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Miért van a db fájlokból 2-3 db??? Töröld ki azokat, ami után szám van, szerintem ezért akad be.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1899) 7om válasza Gery D. (#1898) üzenetére


7om
tag

Nem tudom, ezt a verziót diablo-ról szedtem (iso).Eddig ezzel játszottam,semmi gond nem volt vele.Nade működésre bírtam azé :DD .Tehát kicsomagoltam 7zip-el a HDD-re egy könyvtárba az SS 110003-at--nem indult-zöld bogár megint :W aztán bemountoltam a stalkersoup iso-t alcohol-al és bemásoltam az egész iso tartalmát a már meglévő mappába felűlírva mindent, és most indul és a mentések is jók. :D

(#1900) Gery D. válasza 7om (#1899) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Nem jó a torrentes verzió. Ezért nem működik a játék. TB oldaláról kell leszedni.

A Topik második HSZ-ében le van írva, honnan kell leszedni a SS-t.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.