Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-25 19:00:23

LOGOUT.hu

Ez a topik a S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl játék két ingyenes módjával (StalkerSoup és Narodnaya Solyanka Cumulative Pack 2) és honosításával foglalkozik.
FIGYELEM!
A StalkerSoup fejlesztés alatt álló játék, ezért hibák adódhatnak!
A végleges verzióra még várni kell
(TALÁN SOHA NEM JÖN EL AZ A NAP!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Gery D. válasza Sensut (#1000) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Ezt a Csapóajtósat jobban nem tudtam lefordítani :)) Erre is valami marhaság jött ki. :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1002) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

Úgy látom, ez a Fekete Energiás Skat15-ös fejlesztéses dolog nagyon nem működik. Most vagy azért, mertbecsaltam a modulokat, vagy valamit rosszul csináltam. Ha valaki rendesen megtalálta ezt, az tesztelje le és ossza meg a tapasztalatait.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1003) borovi


borovi
aktív tag

Sziasztok!
Látom, többen is toljátok a modot. Kérdezném: érdemes-e föltenni a gépre, mennyire stabil, mennyire játszható? Elég rossz tapasztalataim vannak korábbról a Stalkersouppal, semmi kedvem megint szopni és dühöngeni játék helyett. Bár, ha játsszátok, ez azt jelenti, van remény... :) Sőt mint látom Gery D. jóvoltából magyarítás is született. Ez mindenképp a játék telepítése mellett szól. :K

[ Szerkesztve ]

(#1004) Gery D. válasza borovi (#1003) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Helló. Kisebb hibák még vannak benne, de már játszható. Crash-ek még akadnak benne itt-ott, de ez is pálya függő. Ha mentesz benne szépen, akkor gond nem lehet. Szóval érdemes kipróbálni.

Fordítom Doctor párbeszédét a Teleportálásról és érdekes, hogy az Orosz szövegben végig Sakharov-ot emlegeti, de az Angolban Kruglov-ot írja. Mindjárt meg is nézem, kivel kell beszélnem.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1005) borovi válasza Gery D. (#1004) üzenetére


borovi
aktív tag

Uhhh, köszi, ez aztán fénysebességgel érkezett válasz volt! :C :R
És honnan tudnám letölteti a tutira üzembiztos modot? Egy korábbi letöltés (pár hónapja szedtem le) ücsörög a vinyómon, de lehet, hogy van jobb is.

(#1006) Gery D. válasza borovi (#1005) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Jön E-mail, hogy van új hozzászólás, onnan tudom. :))
A Módot az első oldal 2.-ik HSZ-ében leírt oldalakról éred el.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1007) borovi válasza Gery D. (#1006) üzenetére


borovi
aktív tag

Köszi, megsasolom! :R
--------------------------------------------------------------
Úgy látom, ez van meg nekem is, így akkor a letöltést most megspóroltam.

[ Szerkesztve ]

(#1008) Gery D. válasza borovi (#1007) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

0004-es verziónak kell lenni.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1009) Aarpok válasza Sensut (#1000) üzenetére


Aarpok
őstag

Én lelőttem őket az áthaladási pont közelében majd mondtam a profnak,hogy elhunytak sajnálkozott,de nem haragudott meg érte egyik sem.

(#1002) Gery D. Nekem meglettek normálisan majd kipróbálom,hogy működik e.Azt azonban tudni szeretném,hogy az aktiváló modulhoz is kell e fekete energia vagy csak a 2 fejlesztéshez?

(#1007) borovi Jól megy a mód viszonylag,de crash-re számítani kell.Én kevés olyan móddal játszottam ami nem crashelt,de amíg visszatöltés után lehet folytatni szvsz az nem akkora gond.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#1010) borovi


borovi
aktív tag

Gery D. (#1008) OK, megnézem.

Aarpok (#1009) Hát igen, amíg vissza lehet tölteni. Csak attól félek, hogy beleölök egy csomó időt, eljutok jó darabig a játékban, amikor egyszer csak meghal menthetetlenül. Több S.T.A.L.K.E.R. moddal jártam így . :O

[ Szerkesztve ]

(#1011) CJ4567 válasza borovi (#1010) üzenetére


CJ4567
veterán

Én vanilla SOC-cal jártam így, egyszer csak behalt. Integrált hangkártyával hirtelen elindult. Fene se érti :F

No Sana No Life

(#1012) Aarpok válasza borovi (#1010) üzenetére


Aarpok
őstag

Erre azt mondhatom már jó ideje játszok vele és eddig ha crashelt is tudtam folytatni.Igaz én még nem a 4 -es patchet csak a 3 - t használom.

Аарпок

(#1013) borovi válasza CJ4567 (#1011) üzenetére


borovi
aktív tag

Hát igen, nem az élet értelme az univerzum örök rejtélye, hanem a S.T.A.L.K.E.R. modok működése... :DD

(#1014) shield válasza Gery D. (#1008) üzenetére


shield
őstag


Itt mindig lehet tájékozódni a feladatról, ha már elfelejtettem a beszélgetést.

Látom, hogy a Fekete energiáról beszéltek. Szaharovnál lehet kapni, eddig nem tudtam, hogy jó lesz valamire, ezért csak egyet vettem, hogy legyen. Akkor betárazok belőle.

[ Szerkesztve ]

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#1015) borovi válasza Aarpok (#1012) üzenetére


borovi
aktív tag

Kipróbálom. Meglátjuk. Korábban iszonyú volt (crash crash hátán). Remélem, most jobb lesz.

(#1016) Gery D. válasza shield (#1014) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Pont nem látom, hogy mi az, ami nincs lefordítva. :) Kicsit lejjebb kellett volna vinni a feladatlistát. Egyébként tudom, hogy ott van egy rövidke leírás a feladatról. :)

Miért van a keresd meg a Csomagot...-ban a csomag kapcsos zárójelben???
Te átírod a fordításomat?

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1017) Aarpok válasza Gery D. (#1016) üzenetére


Aarpok
őstag

Úgy rémlik,hogy a 3- as patchel itt egy kép is lenne a helyről ahol megtalálható akinél van. :U

(#1015) borovi Puding próbája az evés (azt hiszem így van)

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#1018) Gery D. válasza Aarpok (#1017) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Ezt most nem nagyon értem, mire írod. :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1019) Aarpok válasza Gery D. (#1018) üzenetére


Aarpok
őstag

Amit Shield kolléga írt neked feladatról.Az a csomag egy katonánál van a CNPP- n és én csak megjegyeztem nálam volt a helyről kép,de itt csak a szöveg van.

Аарпок

(#1020) Gery D. válasza Aarpok (#1019) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Én nem azt kérdeztem, hogy hol van az a csomag, csak azt nézem, hogy át van írva a fordításom.
Pl. az Ősi Gyöngysorosnál Képződmény van írva, de nálam Műtárgy van. Ezek szerint átírja a fordítást.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1021) Aarpok válasza Gery D. (#1020) üzenetére


Aarpok
őstag

Ja én abba nem akarok beleszólni csak emlékeztem a feladatra és hogy nálam egy kép is volt a helyről.

Más: Azt nem tudom olvastad e kérdeztem,hogy csak a fejlesztési modilokhoz kell fekete energia vagy már az aktiváló modulhoz is?

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#1022) shield válasza Gery D. (#1016) üzenetére


shield
őstag

A kapcsos zárójelben azért van megjelölve, mert mert a prof. orvosi táskáról beszélt.
Amúgy nem kell izgulnod, hogy a fordításodat átfogom írni.
Amúgy a SS részleges fordítását jóval régebben kaptam meg a kollégától mint Te és bizony sok fájlt már én is megcsináltam kiegészítve a fordítását. A nevektől kezdve, a képződményekig, mutáns alkatrészek stb...
A Diverzans miatt abba maradt és nem is fogok vele mostanában foglalkozni.
Már megcsináltam a nevek listáját és az enyém szerint fogok játszani, mert ezeket a számomra megjegyezhetetlen neveket nem tudom megjegyezni. Inkább a listából kikeresem a szövegben szereplő neveket.
Attól pedig nem kell félned, hogy elbitorlom a fordításodat.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#1023) Gery D. válasza shield (#1022) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Én nem használom a másik fordító csapat magyarítását. Én teljesen újat kezdtem. Csak mostanában kaptam meg én is. Mivel ők nem játék közben fordítottak, ezért pontatlan lehet az egész.
Viszont ha nem frissíted a fájlokat az új verzióhoz, előbb-utóbb használhatatlan lesz. Az még a 35-ös Patch-hez készült, így elavult.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1024) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

A Skat15-ös fejlesztéséhez csak az utolsó résznél kell a Fekete Energia. Amikor megtaláltam (Becsaltam) a barlangba a második részt és használtam, elindult a folyamat. Rögtön felhasznált egy Fekete Energiát. Elméletileg 2 Zónabeli óra múlva a Skat15-ösnek el kell tűnni a felszerelésből. Ezután meg kellene, hogy kapjuk a befejezett Skat15-öst. akik megtalálták normálisan a modulokat, azok is ezt tapasztalták? A Barlangban nem hordók mellett van az utolsó darab, hanem ott, ahol Bald kincsét megtaláltuk.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1025) borovi válasza Gery D. (#1008) üzenetére


borovi
aktív tag

Hali! Olyan letöltési hely nincs véletlenül, ahol nem kell mindenféle felhasználói fiókokat létrehozni? Ahol egyből megy a letöltés?

(#1026) Sensut


Sensut
őstag

Ez a szöveg mi lehet és mihez kapcsolódik? Akkor kaptam, amikor először átléptem Jantarra a Vad Vidékről és ott volt két bandita, de lehet, hogy a lentebb levő zombikra vonatkozik?

Szerintetek melyik a legjobb sörétes ebben a modban? Én először végigvittem a játékot az USAS-szel, de most megvettem Sakharovtól ezt a fekete Saigát:

Még szimpla piros sörétpatronnal is nagyon hatékony és pontos. Távcsövet is lehet szerelni rá. Hátránya csak annyi, hogy 11 golyó megy bele, viszont a Saigákra jellemzően gyorsan újratárazható. Össze akarom mérni az USAS-szel ha megkapom azt is.

(#1027) kekeeci válasza Sensut (#1026) üzenetére


kekeeci
senior tag

Szerintem a Boar-12 "Hammer"

Huszas tár, kolimátor, rakható rá hangtompító és sorozatot is lő.

Így néz ki:

Itt található:

(Aki nem ismerné fel, az ATP Bár felőli bejáratánál levő tavacska - a vízben van az egyik roncs mellett. Eddig minden újrakezdésemnél megtaláltam. :D )

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#1028) Sensut válasza kekeeci (#1027) üzenetére


Sensut
őstag

Aha. Most érek az ATP-re, meg is keresem...

(#1029) CJ4567 válasza kekeeci (#1027) üzenetére


CJ4567
veterán

Kicsit túl van húzva a bloom.

No Sana No Life

(#1030) Sensut válasza Gery D. (#968) üzenetére


Sensut
őstag

Hát én már másodjára megyek vissza a vagonokhoz és végignézem az összesnek a tetejét, nehogy random tegye be a modult is, de egyáltalán nincs sehol. A ruha megvan és annyi. Még visszanézek később is, de valami nem jó na :F

(#1031) Gery D. válasza Sensut (#1030) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Én se tudom, hogy miért adja be valakinek és másnak miért nem. Gőzöm sincs, de jó lenne fixálni, mert nagyon idegesítő.

Az az üzenet, amit kapsz a két elődünkről, azt én se tudtam hova tenni. Lehet, hogy a két Zombivá vált Stalker-re érti.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1032) kekeeci válasza CJ4567 (#1029) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ezek közül melyik a sok?

(A 'Bloom speed...' értékét levettem a felére de akkor is ilyen a kép.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#1033) Sensut válasza Gery D. (#1031) üzenetére


Sensut
őstag

Rákérdeztem, hogy tisztázzuk végre mi az isten van. Újra végignéztem a vagonokat, de ott nincs sehol.

(#1034) Gery D. válasza Sensut (#1033) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Hiába írok erről TB-nek, csak a sok okos válaszol. Lehet, el kéne küldeni a mentést neki, hogy lássa, nincs ott. Ő mondjuk rá tud nézni, hogy vajon miért nem rakja be a játék a Modult.

Ha javítaná is, nem hiszem, hogy újra kezdeném onnan, ahol becsaltam, már túl sok mindent megcsináltam tegnap. Holnap becsalom az RPD-t is, azt úgy is csak meg kell venni, az, hogy becsalom, semmit nem változtat, nem úgy, mint a Modulnál, ami a többi részt aktiválja, ha felvesszük. Bár ránézhetnék a script-jére én is, hogy miért nincs ott. Lehet, holnap meg is nézem, mi indítja el.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1035) Aarpok válasza Gery D. (#1024) üzenetére


Aarpok
őstag

Nálam ez lett most érdemes még 2 órát várni?

Аарпок

(#1036) Sensut válasza Gery D. (#1034) üzenetére


Sensut
őstag

Azt mondják, hogy a kívánságteljesítő után spawnolódnak be csak. Az meg mikor van?

(#1037) Gery D. válasza Sensut (#1036) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Legalább 2x jártam már a Kívánságteljesítőnél, de semmi változás.
Strelok Régi PDA-ját is megtaláltam, amihez egy feljegyzés által jutottam el. Még egy apróság. Shaktar az egyenlő Miner-rel. Kicsit megkeveredtem, amikor a feljegyzésben erről olvastam. Ez az Élő Szív Műtárgyas küldetés. Már csak el kell jutnom Doctor-hoz.

Aarpok: Én is pont itt járok, de még a két órát nem vártam meg, mert befejeztem a játékot tegnap.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1038) Aarpok válasza Gery D. (#1037) üzenetére


Aarpok
őstag

Szerintem valami nem oké letelt a 2 óra már falta is a következő energiát. Aztán mikor elfogyott folyamatosam romlott a ruha állapota. Ezek szerint a fekete energiával kell folyton etetni?

Аарпок

(#1039) Gery D. válasza Aarpok (#1038) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Az övedre tetted fel? Lehet, hogy 3 kell neki. Teszteld. :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1040) Aarpok válasza Gery D. (#1039) üzenetére


Aarpok
őstag

Ja lehet az a gond mert csak a táskámba raktam. Akkor felteszem az övemre.

Аарпок

(#1041) hubai1979


hubai1979
őstag

Az autót hogyan kel használni,az f beszálás többi nem megy. Az autót lehet hsználni az átkelőknél, gondolok szemétdomb agroporm vagy hasonló.

Cordonál a katonaságot lebontom teljesen nem gond?

[ Szerkesztve ]

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#1042) CJ4567 válasza kekeeci (#1032) üzenetére


CJ4567
veterán

Intensity mekkorán volt előtte?
Olyan mintha el lenne állítva az user.ltx.
Többi beállításról tudsz képet küldeni?

No Sana No Life

(#1043) kekeeci válasza CJ4567 (#1042) üzenetére


kekeeci
senior tag

Ahhoz nem nyúltam.
Minden stalkerben ugyanazt az user.ltx-et használom, lusta vagyok mindig molyolni a beállításokkal.

Itt a többi:

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#1044) Sensut


Sensut
őstag

GeryD: kellene egy autosave a Vad Vidékre TB-nek a modullal kapcsolatban. Én még nem jártam az erőműnél ebben a játékban. Ha akarod én is elküldhetem neki, csak adj egy linket.

(#1045) CJ4567 válasza kekeeci (#1043) üzenetére


CJ4567
veterán

Gloss factort vedd jóval alacsonyabbra(nem kell minimumra), a nap fényerejét is vedd lentebb. Próbáld meg ezek előtt kikapcsolni a Fast Bloomot.

Épp AA2.1 telepítésével szenvedek, telepítés közben volt áramszünet, azóta nem tudom feltelepíteni, mert egy fájlnál nem tudja elérni a telepítési helyet(valami ilyesmi, most újratölöm a rart is) :W

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#1046) Gery D. válasza Sensut (#1044) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Holnap rakok fel egy mentést a tárhelyemre, ma már nem kapcsolom be a laptopot.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#1047) Sensut válasza Gery D. (#1046) üzenetére


Sensut
őstag

OK

(#1048) kekeeci válasza CJ4567 (#1045) üzenetére


kekeeci
senior tag

Kösz, a 'Fast Bloom' nélkül tényleg jobb lett.
A 'Gloss Factor' változtatása nem sokat jelentett (kb. megfeleztem), a Nap fényerejének csökkentésétől meg olyan élettelen lett.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#1049) hubai1979


hubai1979
őstag

Az atp az egyik kivezető bejáratnál ahól likvidálni kel a szadista bandát, egy zöld szinü kukába, konténerben, megtaláltam egy kéziteleportot a kuka száma 701.

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#1050) Aarpok


Aarpok
őstag

Reménytelen ez a fejlesztett szkatruha fekete energia nélkül.Raktam 3 - at az övemre be is csókolta mindet utána meg szépen leamortizálódott. :(((

Аарпок

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.