Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-25 19:00:23

LOGOUT.hu

Ez a topik a S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl játék két ingyenes módjával (StalkerSoup és Narodnaya Solyanka Cumulative Pack 2) és honosításával foglalkozik.
FIGYELEM!
A StalkerSoup fejlesztés alatt álló játék, ezért hibák adódhatnak!
A végleges verzióra még várni kell
(TALÁN SOHA NEM JÖN EL AZ A NAP!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) Sensut válasza Timstrike (#3000) üzenetére


Sensut
őstag

Meg kell keresned még egyszer az ajánlatai közt ezt a feladatot. Ha jól csináltad, rákattintasz újra és teljesülni fog. Sajnos a szöveg ezen a részen alig érthető, de ott van. Ez a kés amúgy egy nagy baromság, mert az embernek aligha jut eszébe épp egy tiszttel kavarni egy kés miatt. De a rossz szöveg még inkább rátesz erre. A patchben, amit tesztelgetek már éppen, betettem egy kést Sidorovichhoz azután, hogy a bandita bázist meglátogattuk. Semmi értelme kés nélkül öldösni a mutánsokat és otthagyni a trófeákat, amikor a legnagyobb szükség lenne minden centre - a játék legelején. Na meg épp egy vérszívóval tesznek össze miatta :Y

[ Szerkesztve ]

(#3002) Timstrike válasza Sensut (#3001) üzenetére


Timstrike
tag

Értem én, de hiába keresem mert nincs vagy tényleg nem látok jól.
itt egy kép róla:

Egy másik kérdés( ha lehet):
Szidorovicsnál van egy olyan küldetés -"Stage", amit nem igazán értek,hogy mit akar.Mit kell megelözni és mivel,meg ki az a Bolot (azt értem,hogy két úton lehet visszaérni de a többi homályos)

[ Szerkesztve ]

(#3003) Sensut válasza Timstrike (#3002) üzenetére


Sensut
őstag

Szerinted a "bloodsucker at roadblock" mi az? :) Alulról a második.

Sidora nem emlékszem, de utána nézet, mi az.

[ Szerkesztve ]

(#3004) kekeeci válasza Timstrike (#3002) üzenetére


kekeeci
senior tag

Sensut megelőzött. :O

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3005) nubreed válasza Gery D. (#2999) üzenetére


nubreed
veterán

Igazad van. :) De nem is kérdezek rá mindenre. Viszont már nagyon kéne a SKAT10 és a Stalker EXO, eddig sehol nem találtam meg őket. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3006) Gery D. válasza nubreed (#3005) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Erre megadtam a választ egy pár HSz-szel lejjebb. Írtam, hogy Syak-nál mind a kettőt be lehet szerezni. Syak később fog megjelenni a Radar-on. A Skat-10-est 3 Sün-ért, a Sima Exo-t pedig pénzért lehet majd megvenni tőle.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3007) nubreed válasza Gery D. (#3006) üzenetére


nubreed
veterán

Arról megfeledkeztem. De tényleg, most hogy mondod... :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3008) Timstrike válasza Sensut (#3003) üzenetére


Timstrike
tag

Értem én, de hogy válaszolok rá, ha nekem a válaszaim között nincs ilyen amire rá kattintani?!

Lehet,hogy nem látszanak rendesen a választási lehetőségek a képen de én nem találom sehol.
Elnézést kérek,nem zaklatni akarlak benneteket (hülye kérdésekkel), de az az érzésem hogy valami nem működik jól a játékomban.

(#3009) Sensut válasza Timstrike (#3008) üzenetére


Sensut
őstag

Az a "Zeki" mi az? Próbáld ki őket mind. Nem tudom én, nem emlékszem a pontos szövegre, de azt tudom, hogy a rossz fordításnak semmi köze nem volt egy vérszívóhoz. Ha még sincs ott, akkor valamit rosszul csináltál. Én kétszer jártam végig már ezt és mind a 2x ott volt a válasz.

(#3010) kekeeci válasza Timstrike (#3008) üzenetére


kekeeci
senior tag

Itt van szépen sorban:

- Elvállalod a feladatot - megkapod a kést



- A feladatlistában megjelenik

- A vérszopó a közeli malom területén ekkor jelenik meg!!!

- Szigorúan késsel kinyírod a vérszopót (legyengítheted más fegyverrel is)

- Jelented a feladatot

- Ha már elvállaltad és nem teljesítetted (nem késsel ölted meg, más - ember vagy állat öli meg)
akkor nincs a listában!!!

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3011) Sensut válasza kekeeci (#3010) üzenetére


Sensut
őstag

Na, akkor az a helyzet, hogy nincs a listán. Tehát valami nem jött össze ott.

(#3012) Gery D. válasza Sensut (#3011) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Úgy látom elkelne egy normális fordítás az NS-nek.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3013) Timstrike válasza kekeeci (#3010) üzenetére


Timstrike
tag

Úraim,köszönöm a segítséget! :R :R Végre sikerült, mert új játékot kezdtem.Úgy látszik,hogy jó ha nem húzom sokáig a felvett küldetéseket és idejében megcsinálom öket.

(#3014) kekeeci válasza Timstrike (#3013) üzenetére


kekeeci
senior tag

Vannak küldetések, amik megvárnak (szedj össze X ezt meg azt, segíts BES-nek stb.), és vannak, amik sajnos megromlanak, ha sokáig halogatod őket (katona hullája az áteresznél, vagy ez a vérszopó).
Olyan is akad, ami magától megoldódhat, ha késlekedsz - nálam többször előfordult, hogy a nyírd ki ezt vagy azt küldetésnél az 'áldozat' belekeveredett valami csetepatéba, vagy belemászott egy anomáliába, nekem meg kiírta, hogy a küldetés sikerült. :Y

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3015) nubreed


nubreed
veterán

Kalaninnak kell egy Iglomet, azt hol lehet beszerezni? Ravennél sajnos nem lehet kapni...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3016) nubreed


nubreed
veterán

Ezt a szívást... Petrenkonál lehetett kapni Iglometet, de nálam valami miatt meghalt Petrenko. Fogalmam sincs, hogy mit csinált vagy mi történhetett. Voltam nála, elmentem ide-oda questeket csinálni, aztán mikor megyek vissza legközelebb Bar-ba Petrenkohoz, ott fekszik holtan a padlón...
Remélem valahol máshol még lesz Iglomet.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3017) Gery D. válasza nubreed (#3016) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Nem tudok róla, hogy lenne másnál is Iglomet, így ez lehet, hogy bukta. Esetleg Spawn menü és becsalod. Nálam még egyszer sem halt meg. Ahogy anno leírtam, a Soup él és válogat, kinek mit ad. :)

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3018) Sensut válasza nubreed (#3016) üzenetére


Sensut
őstag

Meghalt Petrenko :Y Hát az meg mitől? Még soha nem is hallottam ilyesmiről :N A Soupban nem annyira, de a NS-ban bizony elég baj.

(#3019) nubreed válasza Sensut (#3018) üzenetére


nubreed
veterán

Nem tudom, ez azután történt időben, hogy elvittem neki a Gauss pisztolyt, amit kért. Utána mikor mentem vissza legközelebb a Bar/Rostok-ba, akkor volt ez, hogy már ott feküdt holtan. Ezelőtt voltam ATP-n, csináltam meg az ottani küldiket, megszereztem Adrenalinnak a disket illetve segítettem Kalaninnak.

Ez a Spawn menü az ESC+S vagy ALT+ESC -re jün elő? Becsalhatom a saját kis eredeti boltjának területére vagy máshol próbálkozzak?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3020) Sensut válasza nubreed (#3019) üzenetére


Sensut
őstag

Ez azért furcsa, mert Petrenko, meg a hozza hosonlók halhatatlanok, mivel hogy kulcsfigurák a játékban. Ez valami Soup hiba lesz újra.

A Spawn menüt bárhol használhatod, mert a becsalt tárgyat mindig a saját leltárodba teszi. Ezért vigyázz, olyan dolgot ne spawnolj, ami a játékban nem felvehető, mint pld. egy hordó, mert akkor crash!

[ Szerkesztve ]

(#3021) nubreed válasza Sensut (#3020) üzenetére


nubreed
veterán

De akkor nem csak tárgyat lehet bespawnolni hanem akkor személyt is? Petrenko ott lesz az inventorymban? :D

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3022) nubreed


nubreed
veterán

Végig nyomogattam a Spawn Menüket az ESC+különböző gombokkal, és az ESC+S Modder Tools menüben van is NPC szekció, de Petrenkót nem találom benne. Lehet, hogy nem is lehet akkor "visszahozni"?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3023) kekeeci válasza nubreed (#3022) üzenetére


kekeeci
senior tag

Szerintem jobban jársz egy régebbi mentés betöltésével.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3024) nubreed


nubreed
veterán

Viszont a Weapon Spawn menüből tudok szerezni egy Iglometet. Csak ezzel az a bajom, hogy utálok cheatelni. És ez nekem az. Azzal kevésbé lenne bajom, ha Petrenkot vissza lehetne így hozni.

kekeeci, a régebbi mentés visszatöltése sajnos nem opció nálam.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3025) Sensut válasza nubreed (#3024) üzenetére


Sensut
őstag

A Soupban csak egy iglomet van, az tuti, és csak Petrenkonál lehet kapni. Na meg van a módosított Coldnál, de az nem jó. Ha Petrenko halott, akkor vagy cheat, vagy visszatöltesz, más út nincs. Amúgy Petrenkot nem ártana visszahozni, mert még kellhet. Az NS-ban van elég iglumet, de ott nem arra van szükség az ATP, hanem PRG-re, aminek van értelme is ott a tankok ellen :)

[ Szerkesztve ]

(#3026) nubreed válasza Sensut (#3025) üzenetére


nubreed
veterán

Értelek. Most vagy én nem találom akkor, vagy tényleg nincs mód visszahozni valahogy Petrenkót akkor?
Az ESC+S NPC szekción kívül esetleg van egy másik menü ahol karaktereket lehet behozni?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3027) agojozsef válasza nubreed (#3016) üzenetére


agojozsef
csendes tag

Én találtam a labirintusban egy zsákban, a legalsó szinten a nagy terem előtt, ahol az írógép is van.

(#3028) Gery D. válasza nubreed (#3026) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Petrenko se Petrenko néven fut elvileg. Neki is valami hülye neve van. Bár, én is szórakoztam még Cordon-ban az összes NPC beSpawnolásával, de Petrenko nekem se rémlik. Sőt, elvileg egy ilyen karaktert se lehet spawnolni. De lehet, rosszul tudom.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3029) nubreed


nubreed
veterán

Ilyen nincs, komolyan... ahogy ott kolbászolok Petrenko helyiségében, egyszer csak feléledt magától. De ekkor már nálam volt a spawn menüből megszerzett Iglomet. Gondoltam egyet és nyomtam egy quick loadot, hogy hátha akkor majd feléled újra, de immár Iglomet nélkül. Hát azóta sehogy nem akar megtörténni a csoda. Ha bespawnolom az Iglometet, ha nem, nem jön már vissza. A játékból is ki/be léptem azóta többször, de semmi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3030) Sensut válasza nubreed (#3029) üzenetére


Sensut
őstag

Ha jól emlékszem kulcskaraktereket nem lehet spawnolni, csak általános npc-ket. Ez a halál valami Soup hiba, az biztos, főleg hogy fel is támadt :D Ha már túl vagy a feladatain, akkor hagyd a fenébe és csald be a fegyvert. Ez nem a te hibád volt ;)

Ja, amúgy nem mindig volt nála az iglumet. Azt hiszem valami 75 %-os az esélye a fegyvernek, hogy nála legyen. Ez kb 2-3 újratöltést jelent.

[ Szerkesztve ]

(#3031) nubreed válasza Sensut (#3030) üzenetére


nubreed
veterán

Pont az a bajom hogy még nem vagyok túl az összes feladatán, pl még a Flaskásat sem fejeztem be...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3032) Sensut válasza nubreed (#3031) üzenetére


Sensut
őstag

Hú, pedig az érdekes. Szerintem tölts vissza. Nem lehet annyira messze.

(#3033) Sensut


Sensut
őstag

Ma én is belefutottam egy érdekes dologba a NS-ban, ami talán hibának is nevezhető, de inkább csak figyelmetlenség a modderek részéről. Az ATP területén történt a banditák kiiktatásával kapcsolatban. Ezt érdemes észben tartani a solyankázóknak. Lásd itt a részleteket...

(#3034) hubai1979


hubai1979
őstag

Szép estét,jó pihenést ez pontosan mire való?

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#3035) Aarpok válasza nubreed (#3031) üzenetére


Aarpok
őstag

By Sensut : "Továbbá lehetőség van egy NPC felélesztésére, akit véletlenül mi, vagy valaki mások megöltek. Erre az Esc - R szolgál miközben a játékban a hullára fókuszálunk, viszont az esély a sikerre nagyon halvány és sokkal nagyobb az esélye egy CTD-nak."

Hát ha működik Petrenkonál. Én egyszer Jakutot hoztam vissza vele.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#3036) nubreed válasza Aarpok (#3035) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm. Meg fogom próbálni. Simán lehet, hogy mikor egyszer feléledt, akkor pont az ESC+R -t nyomtam. Utána többször is próbáltam, de CTD.

Na mindegy, most nem foglalkoztam vele tovább (de ha vissza megyek Bar-ra addig próbálom amíg sikerrel járok), most elindultam vissza az X10-be, hogy megkeressem Kostyának az ottani loot-ot.
ÉÉÉÉÉÉÉsssss végre megjelent Syak a területen, nem messze az X10 bejárattól az udvaron a házban.
Sajnos csak 2 sün műtárgyam van, és 3 kell neki a SKAT10 -ért. Nagyon remélem, hogy valahol hamarosan találok egy harmadikat... nagyon kéne. Radaron nincs egy tuti lelőhely, nem tudjátok?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3037) Sensut válasza hubai1979 (#3034) üzenetére


Sensut
őstag

Ez egy gáz keverő kütyű, ami a lángszóróhoz készít üzemanyagot. Kell hozza az a kis piros gázpalack, egy kanna és a lángszóró.

(#3038) Gery D. válasza nubreed (#3036) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Sün Műtárgyat egyszerű találni. Az mindenhol előfordul. De receptben is megtalálható.

Aki nem tudná, lehet csalni a Műtárgyátalakítással is. Ha annyit játszik az ember, megjegyez egy-két műtárgyösszetevőt és hogy melyik Anomáliába kell dobni. Ha még nincs meg a recept és úgy fejből elvégzi az átalakítást, azonnal megjelenik az Enciklopédiában. Én sose csaltam ezzel se. :) Ezt csak érdekességképpen írtam le.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3039) hubai1979 válasza Sensut (#3037) üzenetére


hubai1979
őstag

Köszi szépen. :R :R :R

Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

(#3040) nubreed válasza Gery D. (#3038) üzenetére


nubreed
veterán

OK, majd biztos meglesz. :)

A Sakharovnál kapható Bio-Radart be lehet szerezni máshol bárhol a Zóna területén vagy azt csak nála lehet megvenni? És amúgy megéri a több mint 200ezer RU érte?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3041) kekeeci válasza nubreed (#3040) üzenetére


kekeeci
senior tag

Nem, igen.

[ Szerkesztve ]

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3042) Aarpok válasza nubreed (#3040) üzenetére


Aarpok
őstag

A halott városban lesz alagútban egy rejtekhelyen mielőtt elmennél a collector részbe.

Аарпок

(#3043) kekeeci válasza Aarpok (#3042) üzenetére


kekeeci
senior tag

Az már szerintem túl késő.

kekeeci (waltzer) R†P: Project Torque, LevelR & HEAT Online :(      "Kívánom, hogy a víz amit talál ne világítson a sötétben. (May the water you find in the desert not shine at you in the dark.)"

(#3044) Sensut válasza nubreed (#3040) üzenetére


Sensut
őstag

Má nem tudom kitől és mikor, de valaki adott volt nekem bioradart egy feladatért. A Soupban sose vettem bioradart, mégis mindig volt nekem egy még elég időben.

(#3045) Gery D. válasza Sensut (#3044) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Doctor-tól lehet venni Pripyat-ban. Ha jól emlékszek, nála minden kütyü van.

Amúgy én nem találkoztam olyan feladattal, ahol adott volna valaki. Biztos, hogy nem vettél?:)

Nubreed: Egyébként szerintem megéri az elején gyűjteni rá. A vége felé úgy se lesz gondod a pénzzel. Mondjuk én mindent eladtam, amit találtam útközben. Napok mentek el úgy, hogy csak úgy, hogy eladtam a pályákon elszórt fegyvereket, dolgokat. Ami biztos, Sakharov-nak ne adj el Műtárgyat, mert szart se fizet érte.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3046) nubreed válasza Gery D. (#3045) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi mindenkinek a választ.

Van elég pénzem, viszonylag, kb 1.1 millió RU most. Én is majdnem mindent eladok. Mármint leginkább fegyvereket, a műtárgyakat megtartom inkább. Ugye 100.000 R-t kipengettem Sakharovnak a teleporter eszközért. Az elég gáz, hogy csak egyszer lehet használni. Ezért nem is vettem tőle még egyet. Jó lenne olyan amit akárhányszor lehet használni. Meg adott Lukash egy feladatot, amiben ha jól emlékszem 2 irányító agyat kell megszerezni neki valahonnan ATP-ről vagy az NPP-ből és 300.000 RU-t. Ez így már durván zsebbe nyúlós, és ha ehhez még hozzá veszem a Bio-Radart, az má több mint 500k minusz. Remélem, ha már ilyen rohadt sokat kér Lukash, legalább valami nagyon jó cucc lesz a mission reward, amiért megéri ezt.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3047) Sensut válasza nubreed (#3046) üzenetére


Sensut
őstag

És még 250000 Sidorovichnak, amikor majd kibékít a Freedom klánnal. Ezt se nagyon tudod kikerülni. A végén pedig 500000, hogy ne kelljen egyből hadba szállnod az összes terminatorral Dead Cityben, amikor az öreget ki kell szabadítanod. És ezek csak amik hirtelen eszembe jutottak.

[ Szerkesztve ]

(#3048) nubreed válasza Sensut (#3047) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor lesznek itt még kiadások. :)

Más: most tényleg elakadtam. Labirintusban, hogyan nyílik ki azaz ajtó, ami kb a középső szinten van, azzal az ajtóval szemben a másik oldalon, ahol miner haverja volt bebörtönözve? Egy burner anomália van pont az ajtó előtt. Adrenaline -nak akarom elvinni a safe-et és ha jól tudom, oda ezen az ajtón keresztül vezet az út, de fogalmam sincs, hogy mi a trükk vagy mit kell csinálni, hogy ne legyen zárva.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#3049) Gery D. válasza Sensut (#3047) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Nekem nem kellett a Szabadságiakkal viaskodnom. Annyi feladatot csináltam nekik, hogy zöld lett mindenki. Amikor Zsoldos lettem, még akkor is csak néhány Szabadsági lett sárga. Egyébként itt ésszerű, hogy nem támadnak rám, hiszen Le Harve is Zsoldos és megtűrtek ott. Igaz, miután ki kell nyírni őt, minden Szabadsági rájuk támadt.
Sose vettem igénybe Sidorovich ezen funkcióját. Viszont a Hadsereget nála nem tudtam lenyugtatni, nem jelenik meg semmi ilyen párbeszéd.

NuBreed: Idő közben megadták valamelyik ajtó kódját, nézz szét az Enciklopédiádban.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#3050) nubreed


nubreed
veterán

Szerintem ezt most nem tudom még megcsinálni. Monolit Árnyéka ott van lent és mindig megöl. Sidótol tudom, hogy majd kell az amulet, hogy barát legyek neki, de nem tudom azt mikor kapom majd meg. Ha most pl elmegyek Cordonba és beszélek Sidóval, ad amuletet vagy ahhoz még haladni kell a fő küldetés szállal?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.