- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség! 2 Ahogy én csinálom.......
- Candy: IGPU dGPU passthrough, avagy a nem minden arany, amin megy a Furmark
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- hcl: Eszelős szívatás : kijelzőtükrözés 2026
- Flashback: Olcsó emulátoros kézikonzol: R36S
- Lalikiraly: Commodore The C64, Ultimate
Új hozzászólás Aktív témák
-
nevemfel
senior tag
válasz
Taoharcos
#5937
üzenetére
Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy saját user tábláról van szó, vagy a mysql saját user táblájáról.
SHA1-ből nem tudsz csinálni SHA256-t, sőt általánosságban hashből nem nagyon tudsz csinálni egy másik hasht, ugyanis hash gyártáshoz szükség van a kiinduló plaintext szövegre.
Azt lehet csinálni, hogy belépéskor, ha stimmel a jelszó, azaz egyezik a régi hash-sel, akkor le lehet gyártani az újat, a régit meg lehet törölni.
-
nevemfel
senior tag
válasz
Petya25
#5813
üzenetére
Szerintem is jó lenne egy ilyen dinamikus funkció, beépítve az adatbáziskezelőkbe, nagymértékben leegyszerűsíthetné az entity-attribute-value modellre épülő adatbázisok kezelését: [link]
Bizonyára megvan az oka annak, miért nem implementálják ezt. Talán mert összetett, talán mert számos egyéb problémát generál, nem tudom. Mindenesetre mysql alatt egyszerű a helyzet, mert nem tudja a nem dinamikusat sem
, de a példa alapján, tárolt eljárásból kezelve, nem tűnik vészesnek.Ahol meg sehogy nem lehet megoldani, ott marad az, hogy az alkalmazásszerverben kell implementálni, nem SQL-ben.
-
nevemfel
senior tag
válasz
Petya25
#5810
üzenetére
Rákukkantottam a témára, ez a probléma "dynamic pivot" néven kering a neten, elég sokszor kérdezik, és nem triviális a megoldása. Ez talán a legegyszerűbb - legszemléletesebb példa:
Másik probléma magával a PIVOT-tal, hogy mint annyi minden SQL advanced feature, erősen SQL kiszolgálófüggő, hogy hogyan működik, illetve, hogy egyáltalán ismeri-e a PIVOT-ot. Pl. Mysql 5.7-ben biztosan nincs benne.
-
nevemfel
senior tag
válasz
Chrystall
#5800
üzenetére
MySQL :: MySQL 5.7 Release Notes :: Changes in MySQL 5.7.31 (2020-07-13, General Availability)
Security Notes
Incompatible Change: Access to the INFORMATION_SCHEMA.FILES table now requires the PROCESS privilege.
This change affects users of the mysqldump command, which accesses tablespace information in the FILES table, and thus now requires the PROCESS privilege as well. Users who do not need to dump tablespace information can work around this requirement by invoking mysqldump with the --no-tablespaces option. (Bug #30350829) -
-
nevemfel
senior tag
válasz
lanszelot
#5776
üzenetére
1. Ellenőrizd, hogy fut-e a mysql service. Service controllban vagy a task managerben könnyen leellenőrizheted..
2. phpinfo()-val írass ki mindent. Ellenőrizd, hogy a php betölti-e a pdo, pdo_mysql extensionöket.
3. Nézd meg, hogy parancssorból, a mysql parancssori klienssel lokálisan tudsz-e csatlakozni a szerverhez.
4. Kíváncsi lennék a kódra, amit próbáltál, és a hibaüzenetre, amit kaptál, hogy pontosan hogy is nézett ki ez. -
nevemfel
senior tag
válasz
lanszelot
#5772
üzenetére
Letöltöd a mysql MSI installert, next next finish. Azt hiszem, hogy meg kell adni egy root jelszót, és nagyjából ennyi.
-
nevemfel
senior tag
Van értelme annak, hogy a weblappal kapcsolatos műveletekhez (rekordok felvétele, lekérdezése és frissítése) létrehozzak egy másik felhasználót, aminek csak a valóban elengedhetetlen jogokat adom meg?
Van. Security alapelv, hogy pont annyi jogosultságot adsz az adott alkalmazásnak, amennyi a működéséhez szükséges.
Új hozzászólás Aktív témák
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3918
- Új MSI 15 Cyborg FHD IPS 144Hz i7-13620H 10mag 16GB 512GB SSD Nvidia RTX 4060 8GB Win11 Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4404
- SanDisk Extreme Portable 8TB (SDSSDE61-8T00-G25) (utolsó darab)
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
, de a példa alapján, tárolt eljárásból kezelve, nem tűnik vészesnek.

