Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- D@reeo: OlvasóMester - vágólap felolvasó alkalmazás
- Ndruu: Segíts kereshetővé tenni a PH-s arcképeket!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- hcl: GPT diszk kisebbre klónozása
- Meggyi001: Áram nélkül....méltóság nélkül.....
- Meggyi001: Mágneses vízálló GPS nyomkövető - 1 hetes felhasználói vélemény
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szmeby
tag
válasz
jocomen
#2840
üzenetére
Talán azért van ez így, mert nincs különösebb oka a beavatkozás és a számla tétel táblák szétválasztásának. Vagy mégis?
Például a díjszabás forintban kerül megállapításra, a beavatkozás ezen leíró tábla alapján egyértelműen beárazható (szerintem a lehető leghamarabb érdemes jelölni a kiszabott árat). Viszont az ügyfél eurós számlát kér, vagyis a számla tételben már euróban kell szerepelnie az összegnek. Az meg már tiszta sor, hogy a számla fejen lévő összeg a számla tételeket összegzi.
És ha már a valutakonveziónál járunk, ahhoz asszem illene egy teljesítés dátuma mező, ami alapján meghatározható, hogy melyik napi árfolyam alapján történt a konverzió.
Ha jól látom, a rendszer jelenleg nem kezeli a sztornó és helyesbítő számlát sem, ehhez is elkelne majd pár új mező (pl. számla típusa, számlák egymásra hivatkozása, ilyesmi).
Vagy a proginak nem lesz köze a számlázáshoz?Formailag nekem pl. nem tetszik, hogy bizonyos táblanevek egyes számban, mások meg többes számban szerepelnek, és nem látom az okát. Kevés olyan tábla van egy adatbázisban, amiben csak egy sor van, totál felesleges belekeverni a számosságot a táblanévbe, bátran lehet mindegyik egyes számú.
Ha nagyon zavar a kerülő útvonal, hát egyesítsd a táblákat. Pl. úgy, hogy eltörlöd a kategóriát (az legfeljebb a fogon szerepel mint plusz információ), a díjakat pedig foganként adod meg. Nincs olyan sok fogunk, hogy ez drasztikus mértékben rontaná a teljesítményt. Persze ha igény van arra, hogy kategóriához adunk meg árat, akkor ne tedd.
Megjegyzem, hogy mindig is utáltam a normalizálós feladatokat a suliban, és nincs is benne gyakorlatom, ezért csak módjával hallgass a hülyeségeimre.

Új hozzászólás Aktív témák
- Autós topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Battlefield 6
- Kötelező frissítésnek számít a Microsoft legújabb csomagja a Windows 11-hez
- Formula-1
- The Division 2 (PC, XO, PS4)
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- További aktív témák...
- Kezdő Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 4770K / GTX 1060 6GB /16GB RAM /250SSD + 500GB SSHD
- 164 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- AKCIÓ! GIGABYTE A520M R5 1400 8GB DDR4 256GB SSD 500GB HDD GTX 1050 Ti 4GB ZALMAN S3 400W
- 27% - iiyama G-MASTER G2470HSU-B6 IPS Monitor! 1920x1080 / 180Hz / 1ms / FreeSync
- ASUS ROG Strix SCAR 16 / Ultra 9 275HX / RTX5090 / 32GB / 2TB NVMe! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

